PC és Konzol

27 feliratkozó

több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
 www.reddit.com/r/StarWarsBattlefront/comments/7cff0b/seriously_i_paid_80_to_have_vader_locked/?st=JA057CQJ&sh=6dc7ef5e

EA válaszolt, asszem egy ideig még hajózni fognak a downvoteok tengerén...

több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
az OW, CS esetében megveszed a játékot és tolod, ha akarsz extra csilivili hülyeséget akkor fizethetsz érte, de semmit nem módosít a játékélményen
Negritis
a legjobb killek abból jönnek, ha kilóg valami nagyon feltűnő egy-egy sarok mögül 😊
JSanyo
jó hát pubg-ben is vicces mikor piros pólóban próbál sunnyogni valaki a domboldalon 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
az OW, CS esetében megveszed a játékot és tolod, ha akarsz extra csilivili hülyeséget akkor fizethetsz érte, de semmit nem módosít a játékélményen
Negritis
a legjobb killek abból jönnek, ha kilóg valami nagyon feltűnő egy-egy sarok mögül 😊

több mint 6 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 428 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ha már itt tartunk ugy épp most panaszkodtam róla, főleg szegény Matthewt boldigítottam vele, hogy engem a Madden Mobilbam sikerült bannonlniuk. Miért? Mert állítólag vannak olyanok akik igazi pénzért kereskednek a járétban használható coinokkal s így az aukciókat másokat hátrányba hozva negatívan befolyásolják. S mindenkit kiraktak, akinek mondjuk 10.000.000 van, nem számít hogy szerezte. ( én nem fizetek semmiért valós pénzzel s egy igen nagy értékű játékost sikerült összerakni s eladni így lett coinom) most várom h nagy kegyesen visszaengedjenek ne vesszen oda 3 idény játéka. Előről persze kezdhetném, de ahhoz ninxs kedvem. Ami bosszantó hogy semmit nem írnak arról meddig szól az eltiltás. Legalább már felvették a kapcsolatot velem.

Arról nem us beszélve hogy ők maguk nehezítik meg a dolgot azzal h csomó játékost nem lehet elpasszolni.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
akkor leírom a FŐ problémámat a lootboxokkal (engem a FUT évek óta zavar, a fifa world-t anno el is küldtem a halálba mert az volt ennek az esszenciája) és miért inkább a DLC
kurva egyszerű: tudom mit kapok a pénzemért
a mass effect 3 multiban is ez volt, ott se tetszett
engem szimplán kiakaszt a pachinko machine féle lehúzás

mobil játékokban és máshol is utálom, mikor van egy kristály-kártya ... és abból van ESÉLYed kihúzni amit szeretnél
akkor már inkább azt mondom h fizetek X összeget de akkor azt kapom amit szeretnék
--
gondolj bele abba hogy elmész ruhát venni, neked kell egy Orkos póló, XLes méretben:
azt mondják itt egy zsák 200Ft
veszel egyet -> 28as zokni, de kapsz 10 tokent hogy majd vmi
másodikat -> XLes alsó gatya
.
.
.
250. Orkos póló, DE Ses méretben
eddigre van 2500 tokened, már csak 300 kell hogy 2800ért megkapd a pólót amit szeretnél

akkor már inkább fizetek 5k-t a pólóért egyből, persze ha kurvanagy mákom van akkor 200ft-t fizetek és BAM, de rühellem a zsákbamacskát

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
a lootboxok igenis problémásak, főleg mikor progression van mögé rejtve nem pedig skinek

 www.youtube.com/watch?v=wFAG2MLVjAY
Negritis
Ebből a videóból speciel az nem derül ki, hogy csak igazi pénzért lehet venni bármit is, vagy minden megszerezhető a játékban egy idő után, csak Angry Joe szokás szerint túlreagál mindent a +nézettségért, ha az utóbbi akkor olyan nagy gond továbbra sincs. Az meg, hogy most már minden játékban van vmi progression systemes online rész meg főként a mai gamer generáció hibája, youtubeon is rohadt népszerű a sok CSGO láda nyitós videó, vagy a Fifas pack opening videók stb. ha nem lenne népszerű nyílván a kiadók sem erőltetnék, így csak szimplán kihasználják a mai trendeket ami miatt nem igen lehet őket hibáztatni, inkább a sok síró embert aki minden évben szidja a CoDot, Fifat, most épp lootbox rendszert, de ugyan úgy megveszi a játékot, hogy utána tovább sírjon miatta.
Raven17
Joe hülye, de ettől még igaza

gondolom mind2 módon elérhető, DE egy teljes árú játéknál a progressionbe ne legyen már loot crate könyörgök

Fifa UT, Shadow of War Ranked p2w orcs is borderline bicskanyitogatóak

de a BF2, NFS😛B ... amit művel az plain undorító

az OW, CS esetében megveszed a játékot és tolod, ha akarsz extra csilivili hülyeséget akkor fizethetsz érte, de semmit nem módosít a játékélményen

itt viszont? elég durván belenyúlnak

döntsük már el hogy mobil bullshit, vagy AAA game

az epizodikus felosztás sem tetszik, de amögé betudok állni - ala square enix - egy fokkal jobban
sőt még a kurva dlc rendszert is visszasírom emellett a sima lehúzás mellett
Negritis
Fifa+Madden már, vagy 5-6 éve így nyomja az ultimate teamet csak nem lootboxnak hívják hanem packnek és semmivel se másabb, mint a mostani BF2 lootbox rendszer. Vagy farmolsz pénzt (játék, daily challengek, eladod aki/ami nem kell) és úgy veszel packot amiből esik jobb játékos, vagy fizetsz több száz dollárt és imádkozol, hogy jó dolog essen. Érdekes eddig senkinek nem volt vele gondja, sőt igazából most se nagyon olvasok róla, hogy tiltsák be/senki ne vegye meg a Fifat/Maddent, valószínű azért, mert nem lootboxnak hívják a packeket, így a sok divat síró emberke nem találkozik vele.

Shadow of Warról már írtam párszor, hogy lootbox nélkül is elvagy vele, kb. totál mindegy, hogy ott van-e a játékban, vagy nincs, csak a hülye költ rá pénzt, vagy aki nagyon nem tudja mit csináljon a pénzével, mer annyi van neki.

A fizetős DLCk meg nem tudom miért jobbak, mint, hogy ingyen is megkapod az új karaktereket (ala BF2) ha fizetsz némi játékbeli pénzt amit akkor kapsz ha elérsz vmit a játékban, vagy szimplán játszól vele, ha meg nincs annyi türelmed akkor fizetsz érte igazi pénzel. (úgy meg kb. olyan mintha fizetnél DLCért szóval nekem valahogy sehogy se áll össze, hogy a régi DLC rendszer, hogy lesz bárhogy is jobb a mostani BF2es rendszernél, max egál lehet, dehát kinek mi...)
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
a lootboxok igenis problémásak, főleg mikor progression van mögé rejtve nem pedig skinek

 www.youtube.com/watch?v=wFAG2MLVjAY
Negritis
Ebből a videóból speciel az nem derül ki, hogy csak igazi pénzért lehet venni bármit is, vagy minden megszerezhető a játékban egy idő után, csak Angry Joe szokás szerint túlreagál mindent a +nézettségért, ha az utóbbi akkor olyan nagy gond továbbra sincs. Az meg, hogy most már minden játékban van vmi progression systemes online rész meg főként a mai gamer generáció hibája, youtubeon is rohadt népszerű a sok CSGO láda nyitós videó, vagy a Fifas pack opening videók stb. ha nem lenne népszerű nyílván a kiadók sem erőltetnék, így csak szimplán kihasználják a mai trendeket ami miatt nem igen lehet őket hibáztatni, inkább a sok síró embert aki minden évben szidja a CoDot, Fifat, most épp lootbox rendszert, de ugyan úgy megveszi a játékot, hogy utána tovább sírjon miatta.
Raven17
Joe hülye, de ettől még igaza

gondolom mind2 módon elérhető, DE egy teljes árú játéknál a progressionbe ne legyen már loot crate könyörgök

Fifa UT, Shadow of War Ranked p2w orcs is borderline bicskanyitogatóak

de a BF2, NFS😛B ... amit művel az plain undorító

az OW, CS esetében megveszed a játékot és tolod, ha akarsz extra csilivili hülyeséget akkor fizethetsz érte, de semmit nem módosít a játékélményen

itt viszont? elég durván belenyúlnak

döntsük már el hogy mobil bullshit, vagy AAA game

az epizodikus felosztás sem tetszik, de amögé betudok állni - ala square enix - egy fokkal jobban
sőt még a kurva dlc rendszert is visszasírom emellett a sima lehúzás mellett

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
a lootboxok igenis problémásak, főleg mikor progression van mögé rejtve nem pedig skinek

 www.youtube.com/watch?v=wFAG2MLVjAY
Negritis
Ebből a videóból speciel az nem derül ki, hogy csak igazi pénzért lehet venni bármit is, vagy minden megszerezhető a játékban egy idő után, csak Angry Joe szokás szerint túlreagál mindent a +nézettségért, ha az utóbbi akkor olyan nagy gond továbbra sincs. Az meg, hogy most már minden játékban van vmi progression systemes online rész meg főként a mai gamer generáció hibája, youtubeon is rohadt népszerű a sok CSGO láda nyitós videó, vagy a Fifas pack opening videók stb. ha nem lenne népszerű nyílván a kiadók sem erőltetnék, így csak szimplán kihasználják a mai trendeket ami miatt nem igen lehet őket hibáztatni, inkább a sok síró embert aki minden évben szidja a CoDot, Fifat, most épp lootbox rendszert, de ugyan úgy megveszi a játékot, hogy utána tovább sírjon miatta.
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
a lootboxok igenis problémásak, főleg mikor progression van mögé rejtve nem pedig skinek


The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
xrace77 Denver Broncos 4 462
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
tenorx
- Hellblade: Senua's Sacrifice
- NieR Automata
több mint 6 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
tenorx
A Horizonban azért még fogsz nézni, szerintem nem is egyszer. Egyrészt a kétharmada felé eléggé elkezd felgyorsulni a sztori, nehezebbé is válik (noha összességében szerintem normal fokozaton is baromi könnyű), másrészt hirtelen elkezd megvilágosodni az egész történet.

Ami engem zavar, hogy szerintem nincs elég küldetés.

Emlékszem, a Witcherben az elején nem tetszett a kártyázás, aztán a közepén rákaptam, alig vártam azokat a küldetéseket, amikben párbajozni kellett, meg folyton mentem be a kocsmákba abban a reményben, hogy tudok kártyázni a pultossal, plusz remélhetőleg kapok valami lapot, ha nyerek. Esküszöm, nagyon beszippantott.

Ha pedig csak a világot nézem, akkor jelenleg nálam az AC Origins viszi a prímet. A játék felénél tartok, és sok város van, amiben tulajdonképpen még nem is volt időm körbenézni, mert csak egy-egy küldetés miatt jártam arra, de gyorsan átrohantam. Én az a fajta ember vagyok, aki a Skyrimben is rengeteg órát szórakozott csak a felfedezéssel, amikor úgy céltalanul bolyongtam. Nem állítok sorrendet, de ha Horizon-szintű élményt vérsz, az új AC-del nem lesz gond, biztosan megkapod. Sőt, talán nagyobbat is, ha csak a világot nézzük. A sztorit tekintve mondjuk a Horizon a jobb szerintem.

Viszont nekem abban meg nem tetszik, hogy tulajdonképpen 15-20 féle gép van csak, elég monoton az „ellenfelek” listája. Előtte végigtoltam egy Witchert, ami mondjuk teljesen más, de azért az ottani változatosság szerintem überelhetetlen, és az kell ahhoz, hogy ne unjon rá az ember egy ilyen játékra. A Horizon hiába kurva jó, de ilyen téren a közepe felé már untam.

több mint 6 éve
Tejesember 256
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
tenorx
Infamous Second Son-t is érdemes kipróbálni.
több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 264 — Wrath of Khan
Witcher 3 meg Bioshockok megvoltak PC-n 😊
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
tenorx
WITCHER 3

én múlt hónapban vettem életemben először konzolt (xbox one s), a witchert már úgy is imádtam, hogy csak a végigjátszását néztem meg, na ha van egy szabad hónapod, akkor nagyjából neki is ülhetsz, akkora élmény (és a két kiegészítője is külön-külön fantasztikus)

más sandbox játéknak, bármennyire is jók (GTA5, Horizon, Red Dead Redemption, AC) egyszerűen neki se merek már állni, mert erre még a világ összes ideje se lenne elég, 1-2 órákat velük játszani meg nem az igazi, így marad a jövő héten érkező kormány+szék kombó és az autóversenyzés 😊

* ja és egy ilyen felsorolásból kihagyhatatlan a Bioshock sorozat, korszakalkotó, a játékművészet csúcsát jelentő játék(ok)

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 329 — #NoStress
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
tenorx
A Last of Us-t hagyd a végére.
Az az überelhetetlen. 😉

több mint 6 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 264 — Wrath of Khan
Tegnapelőtt megvettem életem első konzolját, egy PS4 Prot.
Hát basszus 😀 Azóta olyan 20+ órám van benne a Horizon:Zero Dawn-ban, nagyon nagyon jó!
Eközben játékra vár:
-Last of Us
-AC: Origins
-Uncharted összes rész
-Last Guardian
-Heavy Rain
-Beyond Two Souls
-Bloodborne

Asszem az AC kivételével ez mind PS exclusive játék... Hát ha fele akkor élményt fognak nyújtani, mint a Horizon, már bőven megérte a konzol.

Ha esetleg tudtok még olyan játékot, amit muszáj kipróbálnom, akkor sikítsatok 😊
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
még mindig elpasszolnám az xbox one-ra való nhl18-as lemezemet (igaz bontott, de egyszer se használtam, boltban 23e, tőlem 15-ért vihető), mellé pluszban egy 20%-os nfl shopos kupont is adok


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
Raven17 Philadelphia Eagles 1 298 — ravenc177@gmail.com
 index.hu/tech/godmode/2017/11/08/videojatek_lootbox_mikrotranzakcio_addikcio_szerencsejatek/

Pont úgy jött ki a cikk h a SC2 f2p-re átállásával egyszerre
Amadeus
Eléggé túllett hypolva ez a mikrotranzakciós téma mostanában. A legtöbb említett játékban bőven ellehet lenni anélkül, hogy költenél bármire is. Shadow of Warban pl. eddig 1 boxot vettem (azt is a játékban kapott pénzből amiből még tudnék venni vagy 200 lootboxot annyi van, de egyébként kapsz prémium pénzt is naponta) és jelenleg a "nagyon nagyon nehéz" rész közepén járok és láss csodát a játék élvezetes anélkül is, hogy vettem volna 100 boxot.
BF2 még ki se jött, de már mindenki kiátkozná egy béta alapján... (mellesleg ha nem lootbox lenne benne akkor meg a fizetős DLCk miatt sírna mindenki, ami ugye az idei részben pl. nem lesz, mert mindegyik ingyenes lesz, dehát erről valahogy mindenki elfelejt beszélni, csak a negatív miatt megy a sírás, de ha van valami jó az tök természetes)
Blizzardos játékokban marhajó rendszer van, Hócsba kb. bármit megkapok annyi lootboxot hozzám vágnak, OWn is napi 1-2 óra játékkal jön lootbox meg ott a heti 3 arcade box is, és ugye csak kozmetikai dolgok vannak benne, szóval ez az én felfogásomban azt jelenti, hogy a néhány óra fun gameplay mellé kapsz egy kis extra jutalmat.
Egyedül az új NBA ami túlzásokba esett, és kissé P2W lett, bár ha igaz a cikkben írt 60 óra, hogy max közeli legyél az se olyan gáz szerintem. Legalábbis én ha egy 40-60 eurós játékot megveszek 1 év alatt simán belerakok 60 órát ha tetszik a játék.

Akkor lenne gáz ez a lootbox rendszer ha only igazi pénzért lehetne venni és fontos gameplay részeket oldhatnál fel belőle, de a fent említett játékokban, mind lehet kapni boxot pár óra játék után, vagy vehetsz játékbeli pénzért is és a legtöbb csak cosmetic cucc. Kicsit nevetséges szerintem, hogy ha egy picit is játszani kell a játékkal (ami elvileg alap dolog lenne, ha már kiadsz érte 50-60 eurót) vagy küzdeni, hogy kapj valamit már egyből jön a sírás, ha meg mellé hozzácsapják, hogy 10 dollárért kiválthatod az 1-2 órás "grindolást" akkor leszáll a lilaköd és mindenki elkezdi köpködni a játékot, hogy milyen dolog ez. Az meg, hogy valaki annyira türelmetlen vagy idióta, hogy úgy költ pénzt ilyenre, hogy amúgy nem tehetné és ezálltal csődbe jut, az csak is magát okolhatja szerintem.
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
 index.hu/tech/godmode/2017/11/08/videojatek_lootbox_mikrotranzakcio_addikcio_szerencsejatek/

Pont úgy jött ki a cikk h a SC2 f2p-re átállásával egyszerre

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
Ohh. Oké, akkor nem veszem előbbre a listán. Köszi!! 😊
több mint 6 éve
Cowboykarcsi90 Dallas Cowboys 3 069 — …the quickest draw, the toughest motherfucker in these lands
 index.hu/index2/#bloghu/jateknaplo/2017/11/06/ingyen_watch_dogs
ZoliMP
Vélemények a játékról? Mennyire élvezetes? Mert terveim szerint, Karácsony után kipróbálnám mit bír majd az új masina, de azért minden játékra nem lesz azonnal idő. GTA és AC pedig előnyt élvez, de ezeken kívül nem árt ha van még valami szép, és nagyon jó játékötlet 😊
kristóf17
Egyszer kijátszható
Asbee
Szerintem sima csalódás. Főleg ahhoz képest, mekkora hype előzte meg.

The ring dang doo, now what is that?
Its soft and round like a pussy cat!
Got a hole in the middle, and it's split in two
and that's what you call the ring dang doo!
több mint 6 éve
Asbee New York Giants California Golden Bears 6 771 — OL- és Afrika szakértő
 index.hu/index2/#bloghu/jateknaplo/2017/11/06/ingyen_watch_dogs
ZoliMP
Vélemények a játékról? Mennyire élvezetes? Mert terveim szerint, Karácsony után kipróbálnám mit bír majd az új masina, de azért minden játékra nem lesz azonnal idő. GTA és AC pedig előnyt élvez, de ezeken kívül nem árt ha van még valami szép, és nagyon jó játékötlet 😊
kristóf17
Egyszer kijátszható


Magyar Giants Blog a Facebookon és a Twitteren is! 2018-as FA TRACKER
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
Nioh pc port sztem fasza
de kell hozzá gamepad

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 411 — Colts fan
 index.hu/index2/#bloghu/jateknaplo/2017/11/06/ingyen_watch_dogs
ZoliMP
Vélemények a játékról? Mennyire élvezetes? Mert terveim szerint, Karácsony után kipróbálnám mit bír majd az új masina, de azért minden játékra nem lesz azonnal idő. GTA és AC pedig előnyt élvez, de ezeken kívül nem árt ha van még valami szép, és nagyon jó játékötlet 😊
több mint 6 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
még egy Kínát várok
NB2
a Chronicles-ben volt egy, bár az messze nem egy teljesértékű AC