Politika

44 feliratkozó

több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Én nem állok egyik oldal pártjára sem, de sokak véleménye meg fog változni ha majd nem csak Ásotthalomnál másznak be a házakba vagy nem csak Mórahalomnál foglalnak el tanyákat. Budapestről (meg egyelőre innen Vásárhelyről is) könnyen elemezzük a helyzetet, de nem lesz olyan vicces ha a sokszáz/ezer éhesszájú vándor megvadul mint az olaszoknál.
Reméljük nem lesz így, de már Szeged szélében is vannak gondok.Bazzani
Te jobban leírtad mint én, köszi. Egyébként sem volt szándékomban személyeskedni, tisztelem azokat akik tesznek az ügyben, persze ehhez az kell, hogy olyanokkal legyen kapcsolatban akik akarják is, hogy tegyenek értük. Azokkal meg akik a legsötétebb szabolcsi putris romák szintjén vannak majd lesz valami. Sajnos én utóbbiakat tapasztalom csőstül...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Én nem állok egyik oldal pártjára sem, de sokak véleménye meg fog változni ha majd nem csak Ásotthalomnál másznak be a házakba vagy nem csak Mórahalomnál foglalnak el tanyákat. Budapestről (meg egyelőre innen Vásárhelyről is) könnyen elemezzük a helyzetet, de nem lesz olyan vicces ha a sokszáz/ezer éhesszájú vándor megvadul mint az olaszoknál.
Reméljük nem lesz így, de már Szeged szélében is vannak gondok.

több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Lassan nálunk a kolbász is kerítésből lesz....

Rosszul csináljuk.iktriad
Pedig biztos kielégítő a vas tartalma.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 819 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lassan nálunk a kolbász is kerítésből lesz....

Rosszul csináljuk.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
Sokan olyanok vagytok kicsit, mint az irodista író asztal mögüli döntéshozók. Elméletben nagyon meggyzőzően tudtok érvelni, hogy mit miért hogyan kell ( kéne ), de arról, hogy valójában, a gyakorlatban mi van kint a "terepen" fingotok sincs...peach
nekem van fingom erről.csebi
nekem is egy kicsisutianap
Roma integrációval heti szinten kétszer foglalkozom (angol tanítok gyerekeket), meg havonta egyszer-kétszer a munkavilágába is bevonom őket (már emlegetett 6 gyerekes apuka és a fiai). Itt élő külföldiekkel folyamatos a kapcsolatom, több ügyfelem is van, napi szinten segítem őket. A templomba, ahova járok, több menekült keresztény arab is jár, az egyik feleségének én szereztem munkát, mert iparművészként azért ez nem annyira evidens. 10 éve segítek önkéntesen beilleszkedni külföldieknek, adózási, pénzügyi tanácsokat adok stb.

Tudom nem sok, de ennyire telik.

több mint 8 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
akkor egyetek kevesebb babot 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Sokan olyanok vagytok kicsit, mint az irodista író asztal mögüli döntéshozók. Elméletben nagyon meggyzőzően tudtok érvelni, hogy mit miért hogyan kell ( kéne ), de arról, hogy valójában, a gyakorlatban mi van kint a "terepen" fingotok sincs...peach
nekem van fingom erről.csebi
nekem is egy kicsi


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 959 — Lucas Scott
Sokan olyanok vagytok kicsit, mint az irodista író asztal mögüli döntéshozók. Elméletben nagyon meggyzőzően tudtok érvelni, hogy mit miért hogyan kell ( kéne ), de arról, hogy valójában, a gyakorlatban mi van kint a "terepen" fingotok sincs...peach
nekem van fingom erről.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 8 éve
peach Atlanta Falcons 14 240 — a new hope (again)
Sokan olyanok vagytok kicsit, mint az irodista író asztal mögüli döntéshozók. Elméletben nagyon meggyzőzően tudtok érvelni, hogy mit miért hogyan kell ( kéne ), de arról, hogy valójában, a gyakorlatban mi van kint a "terepen" fingotok sincs...



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 8 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
A vita alapvetően úgy gondolom előremutató jelen esetben, de a személyeskedést hagyjuk ki belőle.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 8 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 147
Dub
Annak azért van egy szolid bája, amikor te az élettér elmélet felemlegetése után ostobasággal vádolsz bárkit.

De egyébként, itt a te bajod alapvetően: képtelen vagy egyénekben gondolkodni még mindig, csak az a kibaszott általánosítás. Olyanokkal dobálózol, hogy "ostoba liberális", pedig ilyen kategória nincs, nem létezik. Lehet valaki ostoba, de nem minden liberális az, bármennyire is szeretnéd, hogy azok legyenek.

Milyen alapon ítéled el te azokat, akik nem ragaszkodnak egy földdarabhoz, hanem szeretnének máshol élni? Ahol nem kell minden nap a bürokratikus rémálmot átélni, ahol nem az az állam célja, hogy minél jobban megnehezítse az életed? Eleve felháborítóan primitívnek tartom a nacionalizmust, ugyanis az, hogy hova születtél, SEMMIT sem kell, hogy meghatározzon az életeddel kapcsolatban. Tudom ajánlani Schopenhauer klasszikusát, ami nem mellesleg a kedvenc idézetem ever, a nacionalizmusról: “Every miserable fool who has nothing at all of which he can be proud, adopts as a last resource pride in the nation to which he belongs; he is ready and happy to defend all its faults and follies tooth and nail, thus reimbursing himself for his own inferiority.” . Nem véletlenül mondta azt, amit.

Pont az az élet lényege, hogy megismerj minél több embert, kultúrát, szokást, bármit. Miért félsz ennyire az ismeretlentől?

Pulvis et umbra sumus.
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
...Gyurma Pappa
...Dub
Nem akartam kiforgatni a szavaidat, de egyértelműen ez jött le. Természetesen elnézést kérek.

Reagálva a többire is: pontosan hosszútávú gazdasági hasznunk lenne, rövid távú kulturális sokk mellett. Én nem hiszek a élettér elméletben, sem úgy ahogy a náci párt gondolta, se úgy ahogy te gondolod. Ezen el alapján miért adnánk állampolgárságot a határontúliaknak? Ha elfogadjuk, hogy mindenki ott boldoguljon, ahol tud, egyszerűen kialakulnának olyan helyzetek, mint amik kialakultak pl. ma is vannak Mo-n, hogy vannak olyan szakágak, ahol munkaerőhiány van, miközben munkanélküliség is van. Ennek ugyan csak egyik oka az immobilitás, de jelentős oka. Most képzeld el ugyanezt globálisan.

Én sem véletlenül maradtam itthon, ebben a részben egyetértünk, hogy elsősorban ott kell boldogulni, ahol születtél. De ha nincs rá mód, akkor ott kell boldogulni, ahol lehet. Rosszabb esetben, ott kell boldogulni, ahol nem akarnak mindennap agyonlőni. Természetesen, jobban örülnék ha nem mennének el külföldre az ismerőseim, de mindenki érdekét, érveit meg szoktam érteni.

De mondok egy érdekeset: több bp-i informatikus cégnél dolgoznak nyugati kollégák is. Egyszerűen azért, mert a relatív jövedelmük itt sokkal jobb, mint mondjuk USA-ban lenne. Ezzel ilyenkor mi van?

A népesedési kérdéshez: ne felejtsd el, hogy Afrikát és a persza/arab térséget nem rázta meg a 2. vh, nem tűnt el közel 35 millió ember, tehát náluk nem marad ki egy teljes generáció. Én is gyerekszülés párti vagyok, nem véletlenül van két fiam, és nem véletlenül tervezzük a harmadikat is. A gond az, hogy az én fiam legkorábban 2030-35-re lesznek munkaképesek, de a foglalkoztatási problémák korábban be fognak ütni. Természetesen, hosszútávon az igazi megoldás a gyerekszülés, de Európa problémája most ennél sokkal akutabb. Tévedés, ha azt hiszed, hogy a migráció az első válasz. A migráció támogatása az elmúlt 30 év válaszhiányos állapotára való reakció.

Azért tisztázzunk egy-két fontos dolog: ahogy mi, katolikus sem mind tagadjuk az evolúciót (pl. én sem 😊 ) vagy égetünk boszorkányokat vagy térítünk pogányokat, úgy a muszlimok jelentős része sem szeretné a saríát bevezetni, vagy felrobbantani magát, ahogy én sem átkozom ki az evangélikus, református ismerőseimet (pedig igény az lenne rá, a sok kálomistával nem lehet kijönni, csak hogy öreganyámat idézzem 😛). Nehéz integrálni őket? Igen. Lehetetlen? Nem (lásd német törökök). Abban teljesen igazad van, hogy ennek ára van, de szerintem az ő részükről és a mi részünkről is. Nehezen tudom elfogadni, hogy ha bárki egyoldalúan bár bármit a másiktól.

De alapvetően a realitások talaján maradva: Mo nem célország, és nem is lesz az. Ide mi általában hívjuk a külföldieket dolgozni (lásd orvosok), a menekültek ritkán akarnak itt maradni. De ha itt akar maradni, akkor bizony tisztelnie kell a törvényeinket, el kell fogadnia, hogy kulturálisan kisebbségben van. De ez ránk is igaz: be kell tartani a törvényeinket és tisztelni kell a kisebbség kultúráját is. Nem várhatjuk el másoktól, hogy értsenek meg minket, ha nem értjük meg őket.

Hadd idézzek valamit:

Ha a kommunikáció alatt mindvégig arra figyelsz, hogy benned milyen reakciókat vált ki a másik, te mit akarsz mondani, akkor elmulasztod megérteni a beszélgetőpartnered, és valójában egyikőtök sem lesz gazdagabb a beszélgetés által. A hétköznapi életben rengeteg olyan “ál” dialógust lehet hallani, ahol a valódi odafigyelésnek nyoma sincs. Látszólag a hallgató félnek az empátiás megértésből nem származik előnye, valójában azonban ez az egyetlen módja annak, ha az ember ki akar szabadulni a saját gondolatai börtönéből. A megegyezést is az segíti elő, ha mélyen megértem a másik helyzetét, igényeit és szükségleteit.
Ez nem csak két ember között érvényes, hanem társadalmi szinten is. Ha nem figyelünk egymásra, akkor sosem lesz egyetértés.

Értem a harcos mentalitásodat is, de szerintem harc még nem szült békét, csak újabb és újabb harcokat. Totálisan nem lehet népeket eltörölni, egyszerűen akkor lenne a kapcsolódó sérülés, hogy az egész világ megérezné. És nem jó értelemben...

több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
És azt is mond meg légyszives, hogy egy örgedő korfájú társadalom milyen eszközökkel tartóztat fel a közvetlen szomszédságában túlnépesedett fiatal korfájú társadalmi alakulatot? Nyugdíjasok lesznek a lövészárkokban? - erre céloz mindneki, vagy befogadod, vagy küzdesz a limes-en? Melyiket választod. Ahhoz, hogy megőrizd, vagy remény legyen a megőrzésére csak az integráció jó.

Ha ránézel a térképre éppen azt látod, hogy a limes előtt zajlanak a küzdelmek, de mikor mennek neki a határnak fegyverrel? Ugye most először került szóba a Daesh kapcsán, hogy igény lenne rá. Hümm?sutianap
Természetesen csak is a harcot. Mint fentebb is írtam, semmilyen árat nem gondolok ezért drágának. Az integráció szerintem nem létező reális opció. A választás inkább aközött lehet, hogy beengedjük-e őket önként és dalolva, ezzel választva előre az önfeladást (csak hogy a legegyszerűbb példát mondjam, nézd meg hogy szaporodnak gombamód a mecsetek nyugaton, ergo amint ideértek nagyobb számban, az első az volt, hogy követleni kezdték az ő kultúrájuk velejáróit, és ez még csak az első lépés), vagy már az elején megpróbáljuk tudatosítani bennük, hogy nem látunk itt szívesen barátom. És ha be akarsz erővel törni, számolj vele, hogy meghalsz. A történelem ismétli önmagát, kicsit valóban hasonlatos helyzet állhat elő, mint az oszmán megszállás idején. Ha békét akarsz (a jövőben), készülj a háborúra.Dub
„Minden helyökön az prédikátorok az evangéliumot prédikálják, hirdessék, ki-ki az ő értelme szerint, és az község, ha venni akarja, jó, ha nem penig senki kénszerítéssel ne kénszerítse […], de oly prédikátort tarthasson, az kinek tanítása ő nékie tetszik. Ezért penig senki az szuperintendensök közül, se egyebek az prédikátorokat meg ne bánthassa; ne szidalmaztassék senki az religióért senkitől […], mert a hit Istennek ajándéka…”
tehát basszuk vissza magunkat 1568ba, ha jól értem?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
És azt is mond meg légyszives, hogy egy örgedő korfájú társadalom milyen eszközökkel tartóztat fel a közvetlen szomszédságában túlnépesedett fiatal korfájú társadalmi alakulatot? Nyugdíjasok lesznek a lövészárkokban? - erre céloz mindneki, vagy befogadod, vagy küzdesz a limes-en? Melyiket választod. Ahhoz, hogy megőrizd, vagy remény legyen a megőrzésére csak az integráció jó.

Ha ránézel a térképre éppen azt látod, hogy a limes előtt zajlanak a küzdelmek, de mikor mennek neki a határnak fegyverrel? Ugye most először került szóba a Daesh kapcsán, hogy igény lenne rá. Hümm?sutianap
Természetesen csak is a harcot. Mint fentebb is írtam, semmilyen árat nem gondolok ezért drágának. Az integráció szerintem nem létező reális opció. A választás inkább aközött lehet, hogy beengedjük-e őket önként és dalolva, ezzel választva előre az önfeladást (csak hogy a legegyszerűbb példát mondjam, nézd meg hogy szaporodnak gombamód a mecsetek nyugaton, ergo amint ideértek nagyobb számban, az első az volt, hogy követleni kezdték az ő kultúrájuk velejáróit, és ez még csak az első lépés), vagy már az elején megpróbáljuk tudatosítani bennük, hogy nem látunk itt szívesen barátom. És ha be akarsz erővel törni, számolj vele, hogy meghalsz. A történelem ismétli önmagát, kicsit valóban hasonlatos helyzet állhat elő, mint az oszmán megszállás idején. Ha békét akarsz (a jövőben), készülj a háborúra.
több mint 8 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Akkor kezdjük az elejin, a magyarok nem árják...
 istvandr.kiszely.hu/ostortenet/016.html

És azt is mond meg légyszives, hogy egy örgedő korfájú társadalom milyen eszközökkel tartóztat fel a közvetlen szomszédságában túlnépesedett fiatal korfájú társadalmi alakulatot? Nyugdíjasok lesznek a lövészárkokban? - erre céloz mindneki, vagy befogadod, vagy küzdesz a limes-en? Melyiket választod. Ahhoz, hogy megőrizd, vagy remény legyen a megőrzésére csak az integráció jó.

Ha ránézel a térképre éppen azt látod, hogy a limes előtt zajlanak a küzdelmek, de mikor mennek neki a határnak fegyverrel? Ugye most először került szóba a Daesh kapcsán, hogy igény lenne rá. Hümm?sutianap
A limesezsdi nem gyütt be Rómának sem. Hiába mázoltàk rá, hogy peregrini ite domum.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Akkor kezdjük az elejin, a magyarok nem árják...
 istvandr.kiszely.hu/ostortenet/016.html

És azt is mond meg légyszives, hogy egy örgedő korfájú társadalom milyen eszközökkel tartóztat fel a közvetlen szomszédságában túlnépesedett fiatal korfájú társadalmi alakulatot? Nyugdíjasok lesznek a lövészárkokban? - erre céloz mindneki, vagy befogadod, vagy küzdesz a limes-en? Melyiket választod. Ahhoz, hogy megőrizd, vagy remény legyen a megőrzésére csak az integráció jó.

Ha ránézel a térképre éppen azt látod, hogy a limes előtt zajlanak a küzdelmek, de mikor mennek neki a határnak fegyverrel? Ugye most először került szóba a Daesh kapcsán, hogy igény lenne rá. Hümm?


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
...Gyurma Pappa
Bocsánat, de kiforgatod a szavaimat. Egy szóval sem mondtam, hogy alanyi joga lenne bármilyen leszármazottaknak a semmittevés. Én azt mondtam el, hogy az itteni leszármazottak hadd formáljanak már jogot arra, hogy eldöntsék meg szeretnék-e osztani bárkivel is a hazájukat, földjüket. Ha olajat akarok önteni a tűzre, nevezhetjük ezt akár egyfajta élettér-elméletnek is (és akkor most ha lehet kíméljetek meg az 1000-1100 évvel korábbi állapotok összehasonlításával, húzzunk egy vonalat mondjuk 100 évnél). Ha én odamennék Angliába, Líbiába vagy Madagaszkárra és ott azt mondják, hogy téged nem látunk itt szívesen, csak max mint turistát, akkor ezt teljes mértékben el tudom fogadni. Mivel az az ő földjük, azt csinálnak rajta, amit akarnak. Én annak a híve vagyok, hogy mindenki a saját földjén boldoguljon. Ha szar a helyzet, akkor tegyék jobbá és ne mástól meg ne máshol várják a jobbulást. Ugyanúgy elítélem egyébként a tőlünk most nyugatra kivándorlókat is. Itt is lehet boldogulni (még ha nem is mindig könnyű), ha meg nem tetszik a rendszer, akkor meg kell változtatni. Hozzáteszem még ezzel együtt is nehéz egy lapra tenni, egy fehér európán belül kivándorlót, egy az afrikai vagy az arab világból, totálisan más kultúrából érkezővel (de mint írtam egyiket sem támogatom). Meggyőződésem, hogy ez a különféle kultúrák keveredése sosem fog működni (rövid távon gazdaságilag talán még lehet, hogy igen, de milyen áron?). Nyugat-Európa a saját sírját ásta meg azzal, hogy beengedték ezt a sok afrikai-arabot, túl fogják szaporodni őket és el fog tűnni az eredeti életvitelük, kultúrájuk. Régebben olvastam, hogy Brüsszelben az újszülöttek körében a legnépszerűbb fiúnév a Mohamed. Szerinted akkor ott milyen jövő néz ki? És ugye ha már egyszer többségbe kerültek, onnantól már jogosan követelik a mecsetépítést, majd aztán jön a saría és a többi. És Európa mit tesz ehelyett? Még mindig ezt a pusztán az indivídiumon alapuló ostoba liberális dogmákat hajtogatja, meg szegény menekültek iránt aggódik, ahelyett hogy a "bennszülöttek" családalapítását, szaporodását szajkózná és támogatná mindenhol. Nem is értem, miért az merül fel elsőnek, hogy mennyi idegent kell befogadni azért, hogy fenntartható maradjon a nyugdíjrendszer, és miért nem az, hogy hogyan ösztökéljük a belső gyermekszületést? Abszolút nonszensz és öngyilkosság kategória számomra. Nincs az az ár szerintem, ami drága lenne azért, hogy ettől megóvjuk legalább a hazánkat. Felőlem aztán belefulladhat 1 millió ember is a tengerbe, ezt egyszerűen nem szabad engedni, mert hosszú távon a saját tarkónkhoz tesszük vele a pisztolyt. Éppen elég bajunk van nekünk a cigánysággal is, és akkor ti azért érveltek, hogy vegyünk még egy másik keresztet is a nyakunkba?

szerk.: tessék most éppen magyar kamionost is megrohantak Calais-nél a vadak, ezeket aztán érdemes ideengedni:
 www.youtube.com/watch?v=-amDKfV5Hdw
több mint 8 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 615 — Egyéb témák lakó
dankodavid: Európa azok kiváltsága elsősorban, akik vagy akiknek az elődei mondjuk harcoltak is érte. Honnan veszed te a bátorságot, hogy egy lapra mersz rakni egy ki tudja honnan érkezett bevándorlót, aki jó esetben is évekig csak pénzbe fog kerülni (az integrálása és nagyon jó esetben később hoz is vissza majd), mint akinek mondjuk a nagyszülei az életüket adták a hazájukért?
Dub
Ez az egyik legelavultabb indok, amit valaha hallottam. Ezzel gyakorlatilag azt állítod, hogy a mai magyar leszármazottaknak alanyi joguk a semmittevés, sőt gyakorlatilag legitimálod a teljes politikai elitet, az egész gazdasági elitet és mindent, amit ellen elvileg lépni kellene. Teljesen ellent mondd minden józan észnek, hogy rég meghalt felmenők érdemei alapján jogosultságot, sőt a Te szavaid használva kiváltságot lehet szerezni. Egyszerűen semmi logika nincs benne, ez egy annyira archaikus felfogás, mintha még mindig egy elcseszett feudalista társadalomban élnénk. Pedig ez nincs így, egy a kapitalista világrendben csak és kizárólag a saját teljesítmény számít, kit érdekel hogy a felmenők miért harcoltak. Attól nem lesz valaki dolgosabb vagy eredményesebb, mert a felmenői itt harcoltak.

Próbálom értelmezni az álláspontodat egyébként, de ezt nem tudom egyszerűen a legkisebb mértékben sem megérteni. Formális logika alapján egyenes következik abból, amit mondasz, hogy ha valaki elkövet egy bűncselekményt, mivel neki kiváltsága van a felmenői miatt, egyszerűen azt mondhatja: "apám itt harcolt ezért az országért", és ezzel minden el is intézve, minden meg van bocsátva. Hát nem.

Honnan veszed a bátorságot, hogy bárkit megítélj anélkül, hogy ismernéd? Honnan veszed a bátorságot, hogy valakit, aki dolgozni jön ide, termeli a GDP-t, felépít valamit, egy lapra tedd egy semmirekellővel, akinek az egyetlen "kiváltsága", hogy magyarnak született (bár a származást most hagyjuk)?

Te, aki nyíltan antiszemita vagy, a zsidóság egyik legfontosabb alaptételét igazolod, miszerint a származás tényező. Mitől másabb a Te származásod, mint másé?

Személyes történet: a dédapám tiszt volt az első világháborúban, a nagyapám hazasétált a hadifogságból a másodikban. 1 év alatt felépített egy fűrészüzemet, felvásárolta a fél falut, mindenki csak grófúrnak hívta a háta mögött. Aztán jöttek a kommunisták, és elvitték mindenét. Tudod mit mondott, amikor mindenki kérdezte, hogy fel van-e háborodva, hiszen ő még kitüntetett hőse is az országnak? Azt mondta, hogy "nem érdekes, akkor az volt, ma meg ez van". Elment daruval bombákat kiszedni a Dunából, majd úthengerezni az épülő Sztálinvárosba. Mondták neki, hogy használja már ki, hogy ő kitüntetett hős, kérjen jobb állást. Mire ő mondta, hogy "minek, ott semmi hasznom nem lenne". Inkább hazament és reggeltől estig dolgozott a faluban, épített a kommunisták villáit a Pilisben, majd amikor megnyílt a rév, megtanulta azt, és ő lett a révész. Hajnalban építkezett, napközben révész volt, esténként rendben tartotta a kertet. Aztán jött a rendszerváltás, kárpótlás minden, mire mondta, hogy ő neki nem kell semmi, mert "akkor az volt, ma meg ez van". Amikor 94-ben meghalt, reggel még lebetonozott egy kocsi behajtót. Soha nem kért semmit, mert ő ki volt korábban, vagy az ő felmenői kik voltak. Én sem formálok semmire jogot, pedig a Te elveid alapján nekem lehetnének "kiváltságaim". Én csak szeretnék annyira megbecsült ember lenni, mint a nagyapám, és szeretnék annyira jó ember lenni, de ma, mert akkor az volt, ma meg ez van.

A nagyapám egyszerűen kinevetne, ha azt mondanám, hogy "de nekem kiváltságom van miattad". Sosem volt dolgokról beszélsz, sosem volt jogokat akarsz formálni. Ha valaki dolgozik, annak pont annyi joga és kiváltsága van, ha szír vagy perzsa, ha cigány vagy görög, ha sváb vagy rác, mint ha árja magyar (hehe).

több mint 8 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Origon 35% volt aki elutasitotta. Itt a portfolion legalabb 51/49-re (a 3%-nyi trollt is beleszamitva) nyert a nem..

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 213
Lehet szavazni:  www.portfolio.hu/gazdasag/jo_dolog_a_kerites_a_hatarra_szavazz.3.215654.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfolioboxempty taxi
Ez kemény. És pedig még a portfóliót alapvetően intelligensebb emberek olvassák...Schleck
Én is mindig azt hiszem innen már nincs lejjebb, aztán körbenézek kicsit az országban, szörfölök egy kicsit a neten és azt látom, hogy: de van, de van, de van!!!
több mint 8 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
Lehet szavazni:  www.portfolio.hu/gazdasag/jo_dolog_a_kerites_a_hatarra_szavazz.3.215654.html?utm_source=index_main&utm_medium=portfolio_box&utm_campaign=portfolioboxempty taxi
Ez kemény. És pedig még a portfóliót alapvetően intelligensebb emberek olvassák...

több mint 8 éve
YoungZeeZee 7 910
picit off, de ha lenne szinesboru baratod Te is kikerdezhetned arrol,h miert van akkora "attitud" kulonbseg mondjuk az usa feketei es a uk feketei kozott.
több mint 8 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Európa azok kiváltsága elsősorban, akik vagy akiknek az elődei mondjuk harcoltak is érte. Honnan veszed te a bátorságot, hogy egy lapra mersz rakni egy ki tudja honnan érkezett bevándorlót, aki jó esetben is évekig csak pénzbe fog kerülni (az integrálása és nagyon jó esetben később hoz is vissza majd), mint akinek mondjuk a nagyszülei az életüket adták a hazájukért?
Dub
tényleg jót tenne neked ha bezárkóznál a könyvtárba, a francia köztársaságot, a mostanit pölö Oránban kiáltották ki, szerinted mi retkes nyavajáér van annyi algíri a LaFrancban, mer azt a halom nagykeresztet baszki amit kaptak a vérük áldozásáér, hogy kiszedjék a fehér seggeket, most nem citálom ide a VH összes színes egységét, de néha azér gondolkozz, vagy ha nem megy akkor olvass, és néha nézz tükörbesutianap
Jó, akkor Európát javítom Magyarországra.
több mint 8 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Európa azok kiváltsága elsősorban, akik vagy akiknek az elődei mondjuk harcoltak is érte. Honnan veszed te a bátorságot, hogy egy lapra mersz rakni egy ki tudja honnan érkezett bevándorlót, aki jó esetben is évekig csak pénzbe fog kerülni (az integrálása és nagyon jó esetben később hoz is vissza majd), mint akinek mondjuk a nagyszülei az életüket adták a hazájukért?
Dub
tényleg jót tenne neked ha bezárkóznál a könyvtárba, a francia köztársaságot, a mostanit pölö Oránban kiáltották ki, szerinted mi retkes nyavajáér van annyi algíri a LaFrancban, mer azt a halom nagykeresztet baszki amit kaptak a vérük áldozásáér, hogy kiszedjék a fehér seggeket, most nem citálom ide a VH összes színes egységét, de néha azér gondolkozz, vagy ha nem megy akkor olvass, és néha nézz tükörbe


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 213
"Felhívja a belügyminisztert, hogy a bevándorlásról és a terrorizmusról jelenleg zajló nemzeti konzultáció eredményének figyelembevételével készítsen előterjesztést az illegális bevándorlás elleni hatékony fellépés érdekében szükséges jogszabály-módosításokról. Ennek határideje július 1."

Bár jelenleg is zajlik, a Magyar Közlöny szerdai számában olvasható kormányhatározat szerint a konzultáció, azért a következtetéseitmár le is vonta a kormány. Nem értem ezt a konzultáció színházat, ha még a látványra se adnak...