Politika

44 feliratkozó

több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Szerintem Sobri trollkodik, ti meg beszopjátok. Azért gondolom, mert amit leírt, az hülyeség, és szar példa. Ha tényleg így gondolja, akkor Sobri hülye.
Pedig tudjuk, hogy Ő okos.
több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
...
Sobri Jóska
Az Uber legkomolyabb előnye a klasszikus taxivállalkozásokhoz képest abban van, hogy van és számít a közösségi visszajelzés. Egészen egyszerűen kiiktatja a csalást a végfelhasználó felé. Arról nem az app tehet, hogy a magyar adórendszer képtelen alkalmazkodni, sőt képtelen felfogni bármit, amiről nincs legalább 2-3 oldalas törvény vagy rendelet. (Most nem kezdem el összehasonlítani a kontintetális meg az angolszász adórendszert, de pl. jellemző, hogy ahol az utóbbi van, ott nincs komolyabb gond ezzel a kérdéssel.)

A shared economy-t sem az Uber találta fel, ez egy létező üzleti modell, ők mindössze betaláltak egy olyan niche market-ot, ahol ez sikeres tudott lenni. És hangsúlyozom, nem azért mert gyorsan lehet vele pénzt keresni, hanem azért, mert egyszerűen a felhasználók könnyedén tudják értékelni, kiszűrni a nem megfelelő szolgáltatást nyújtót. Itt azonnali a visszajelzés, mire az ÁNTSZ/NAV/fogyasztóvédelem kitalálja, hogy megvizsgál valakit, addigra már lehet hogy a probléma fel sem deríthető. A shared modellnél ez nincs: 1 csillag és már meg is van nézve, hogy mi a gond.

Érdekes, hogy ezt te mint kapitalista pont nem érted, vagy nem akarod érteni, ez a piaci szabályozás.

"Használd csak paraszt a saját kocsidat überezésre, neked úgyis gyorsan kell a pénz és fogalmad nincs az amortizációs és egyéb, hosszabb távú költségekről!" - innováció, na persze
baggio
Ez igaz a taxisokra is, legalább ennyire (mit sírtak, hogy nem lehet a lerúgott Ladával 2016-ban taxizni), sőt, pont a fent leírtak miatt ez sokkal jobban igaz rájuk, hogy nem is érdekli őket az autó állapota. Ez az érv nem érv, amit leírtál, sőt.

Én viszonylag sokat Ubereztem és taxiztam is Bp-n, Eu-ban, utóbbival elég vegyes tapasztalataim vannak (Amszterdamban le akartak húzni, a csávó ütögette az órát, hogy biztos elromlott azért nem számol eleget, Párizsban képtelenség taxit fogni, Svédországban annyira drága, mint egy félországon átívelő vonatjegy, amikor kint éltem a "black cab"-ek hordták az embereket éjszaka minden hova, és még sorolhatnám, nyilván volt egy csomó probléma mentes, de főleg itthon ugye), előbbivel egyetlen rossz élményem volt (Bp-en, a sofőr csávó és haverom versenyezhettek volna a részegségben, ki is szálltunk félúton), jeleztem az Ubernek, két nap múlva kaptam egy elég komoly bónt (mások is jelezték aznap este az embert).

Nyilván kár, hogy elmentek, de egyébként meg nem sajnálom, mert nem sokára ki fog derülni, hogy a taxisok semmit sem javulnak, és azzal, hogy itt volt az Uber legalább rávilágított arra, hogy bizony a taxis törvény (rendelet?) nem oldott meg semmit.

több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
index.hu/gazdasag/2016/07/13/akkor_hiany_van_informatikusbol_hogy_a_cegek_maguk_kepeznek_ki_embereket/

többször elolvastam, de érdekes módon ebben az iparágban senki nem akar külföldi segédmunkást...
Gyurma Pappa
az a baj hogy a "hazai" munkaerő tovább marad hosszútávon ami nekik jó
+ a magyar ITpiac világviszonylatban költséghatékony

ha idejön 300 román, betanítják őket és 3 év múlva lépnek - már pedig menni fognak mert semmi nem tartja itt őket a "nyugati" fizetésekkel szemben - akkor nem érte meg a cégnek
viszont ha kitanítanak 400 magyart ebből marad 300 akkor már jó
Negritis
legközelebb kiírom, hogy irónia

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 518 — The Mathematician
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska
remélem vágod hogy van már ilyen app
és nem az über miatt jött létre

és ahogy mások is írták, ha 1x fosol valahol a kajától akkor az lehúzhatja a rolót
amiket pedig felhozol szintén vicces, mert hányszor van olyan hogy minden engedélye megvan valakinek a szakács mégis a seggéből teszi a kenyérre a barna szószt? csak tippelni tudsz hogy ahova bemész jó lesz-e

airbnb dettó
Negritis
Btw kamarai tagságot a szakácsoknak! Több ellenőrzést, kevesebb fosást!
Amadeus91
pont most volt olyan h a lángosos tolt egy Löw-t a balatonon és csodálkozott h nem fizették ki neki és a sor is eltűnt

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 859
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska
remélem vágod hogy van már ilyen app
és nem az über miatt jött létre

és ahogy mások is írták, ha 1x fosol valahol a kajától akkor az lehúzhatja a rolót
amiket pedig felhozol szintén vicces, mert hányszor van olyan hogy minden engedélye megvan valakinek a szakács mégis a seggéből teszi a kenyérre a barna szószt? csak tippelni tudsz hogy ahova bemész jó lesz-e

airbnb dettó
Negritis
Btw kamarai tagságot a szakácsoknak! Több ellenőrzést, kevesebb fosást!

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 518 — The Mathematician
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska
remélem vágod hogy van már ilyen app
és nem az über miatt jött létre

és ahogy mások is írták, ha 1x fosol valahol a kajától akkor az lehúzhatja a rolót
amiket pedig felhozol szintén vicces, mert hányszor van olyan hogy minden engedélye megvan valakinek a szakács mégis a seggéből teszi a kenyérre a barna szószt? csak tippelni tudsz hogy ahova bemész jó lesz-e

airbnb dettó

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 745
Ajj bazdmeg, ki ne hagyjam a sztorit, mikor seggrészeg haverom kiugrott a mozgó kocsiból és elrohant, mikor a Hajógyárin a taxis elindult be vele az erdőbe. Lehet egy-két szerve hiányozna már.

Maradjunk annyiban, hogy az utasok és a sofőrök folyamatos ellenőrzése, a pontozásos rendszer, a GPS és az egész ügyintézés fluidsága (rendelés két kattintás telón, fizetned se kell, csak leveszik a pénzt, stb.) messze, messze, messze, messze, messze veri az old school taxizást.

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 7 éve
Maka Jacksonville Jaguars Boise State Broncos 2 745
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska
Az a probléma, hogy a "jó lesz a három napos pöri" hozzáállás csak és kizárólag a taxisokra jellemző. Olyan 70-80 Uber fuvarom volt, egyszer volt gondom vele, akkor is New Yorkban, megírtam, leellenőrizték az utat, kaptam egy 15 dolláros bónt, amit másnap leutaztam.

Egyébként a sofőrök rettegnek a lepontozástól, minden kocsi tiszta, mindenki csak annyit beszél amennyit kell, nem kell a a kapa kilóg a szájából típusú taxis élettörténetét végighallgatnom. Nem egyszer vízzel kínáltak hazafele - azt hittem beszarok, hogy hütőládából elővesz behűtött Naturaquát, hogy kedveskedjen és garantált legyen az öt csillag.

Ha nem jófej, lepontozod, ha sokan lepontozzák, az Uber kibassza. A kaja példánál tehát maximum 2-3 este után megszűnne a mesterszakács tevékenysége.

Van normális taxis, de csak két példát hadd mondjak:

1. 10 percen keresztül egyeztetni kellett a diszpécserrel, mert a csávó nem tudta melyik sarokra jöjjön. Addig meg pörgette az órát, mikor ő baszta el. Tudod, inkább nem szólok, mert ennyi öröme legyen, de Uberrel ilyen nincs, mivel centire pontosan látja hol állsz.

2. A taxis reptéri fuvarnál panaszkodott, hogy egész nap mennyi melója van, megállni nincs ideje. Persze én ezt jól tudtam, mert olyan szarszag volt az autóban, hogy azt hittem elájulok. Mikor szedte ki a bőröndömet konkrétan látszott a szarfolt a gatyáján.

Ilyen, de ehhez hasonló élményem egy se volt az Uberrel. Előtte is csak vészhelyzetben taxiztam, mostantól már inkább várok egy éjszakait.

Amúgy nem vagy egyedül, biztos sokan ellenzik az innovatív dolgokat, de szerintem annyi hozzád hasonló maradi fasz nincs, mint amennyi ember használta és imádta. Na ezeket a dolgokat kéne népszavazásra bocsájtani.

Szerkesztette: Maka

https://www.facebook.com/makamazsom/
https://twitter.com/makamazsom
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
"Használd csak paraszt a saját kocsidat überezésre, neked úgyis gyorsan kell a pénz és fogalmad nincs az amortizációs és egyéb, hosszabb távú költségekről!" - innováció, na persze


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Sobri!

Ez nagyon szép volt, egyetlen probléma, hogy amiket felsoroltál ennek nagyrészét a taxisoknál sem kérik számon...
És még át is kúrnak...
több mint 7 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 130
Milyen jo, minden megmaradhat, ahogy eddig, nem kell fejlodni a suttyo, proli, sudribunko taxisgeciknek, akikhez buli utan az uljon be, foleg csajjal, akinek ket anyja van. Vegulis csak 15-ot akart elkerni a raktar beach-17ker tavra, az egeszen korrekt, hiszen meg is verhetett volna.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 775 — Lucas Scott
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska
nem értek Veled egyet.

én otthon még nem használtam az Übert, itt Egyiptomban Careem-ot használok, kvázi ez a szaúdi über (mondjuk utóbbi is van Egyiptomban, de én már megszoktam a careemot). példádnál maradva: volt olyan, hogy elrontottam itt a gyomrom (a csávó újnak nézett, ráadásul fehér, még talán rövid nadrágban voltam öltözve turistásan, ezért jó nagy kerülő úton vitt, ami távot ráadásul kb hetente megteszek 15 font körül helyett lett 50 font). majd a szted nincs reklamáció helyett lepontoztam a csávót 1 csillaggal. másnap fogadott az email (nem automata volt) ahol megkérdezték, hogy mi volt a problémám vele. ott szépen leírtam, hogy kerülő úton vitt, pedig többször is szóltam neki, hogy ne arra menjen. ezek után megnézték a gps alapú követést, és igazat adtak nekem. átutaltak a virtuális számlámra 100 fontot (dupláját annak amit fizettem, és le tudtam utazni), elnézést kértek. nem hiszem, hogy ugyanez a mechanizmus az übernél ne lenne meg.

magyar taxisokkal ezzel szemben mi van: rengetegszer reklamáltam hosszabb útvonal miatt, diszpécserek leráztak, emailre nem válaszoltak, ha meg esetleg 1-2 alkalomnál eljutottam valameddig, akkor a számlát látva megvonták a vállukat, hogy biztosan dugó volt a kerülő miatt. mikor mondtam, hogy éjjel 2-kor kaptam meg a számlát, csak megvonták a vállukat. persze ez az az eset mikor számlát kaptam! mert hát az sem volt mindig, sőt inkább nem volt...

arról nem is beszélve, hogy olyan már volt, hogy taxis meg akarta verni a barátomat. nagy legények voltak, mert négyen mentek rá, és közben a maradék 5-6 meg le fogott minket, mire rendőrt hívtunk persze felszívódott mindegyik. ja és még sztem más is tudna jó kis taxis történeteket mesélni, ellenben én eddig bárkivel beszéltem egy rossz szót nem szóltak az überes sofőrökre.

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 518 — The Mathematician
all hail the maffia and all stay the same

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 859
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.
Sobri Jóska

Józsikám, ezt hívják innovációnak és versenynek. A bírák sem tüntetnek, hogy degeci a választott bíróság (ahogy annak idején a géprombolás sem oldott meg semmit). Viszont egy valamire jó volt az Uber cirkusz, kiderüt, hogy a te hajad is tud korpásodni kapitalizmus terén, ha arról van szó. Ha a taxisoknak lett volna eszük, elmentek volna Uberezni a hőbörgés helyett.

Te meg ne rúgd magad tökön, csalódást okozol.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
És elmondom miért rühellem az Ubert, és örülök, hogy elkotródik.
Én szeretek főzni, nagyon jó penne arrabiatat csinálok.
Sajna nincs időm rá, de ha nagyritkán mégis, akkor semmivel se több meló akár 4 vagy 8 emberre is elkészíteni.
És biztos sok ilyen önjelölt szakácsgéniusz van még mondjuk Budapesten.
Egy kis pluszpénz mindenkinek jól jön, ezért mint üzletember, kitalálom, hogy fejlesztek egy app-ot, ami összehozza a főzöcskéző magánembereket és az éhes, vacsoráznivágyókat. Aki főz bejelenti, hogy hol, mikor, mivel készül, aki éhes az appomon keresztül leegyezteti, hogy odamegy, és egységes 800 forintért ehet egy adagot a finom házi pacalból, makaróniból, rántotthúsból, gulyáslevesből, még beszélgethetnek is egy jót.
Ingyenes regisztráció amatőr szakácsnak, enni kívánónak egyaránt, az appomon keresztül keresek pár % jutalékot.
Tisztára mint egyfajta gasztro-uber.
Ha jó a marketingem, és beindul a történet, akkor vadidegen emberek járkálnak egymáshoz, egymás nagyszüleihez vacsorázni. Még közöséget is építek, stb.
Csak kibaszok a vendéglátásban dolgozókkal, vállalkozókkal, szakácsokkal, felszolgálókkal, veszélyeztetem a vacsizni vágyókat, mert nulla élelmiszerbiztonság van, nem ellenőriz az ÁNTSZ, a “közösségi szakácsok” nem fizetnek adót, járulékot, irreális versenyelőnyhöz jutnak, miközben kb. nulla forintot kellett befektetniük, nem fizetnek könyvelőt, ha szar a kaja, max elnézést kérnek, nincs reklamáció, felettes hatóság, minőségi minimum, és ha elrontom a gyomrom, mert “ezeknek jó lesz a háromnapos pöri a bolognaiba”, akkor csak nézek ki hülyén a fejemből, hogy valami itt nagyon nem korrekt.
Ezért rühellem az Ubert.

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Végre egy eredményes és sikeres fellépésnek lehet örülni egy arrogáns, adóelkerülő, a központi szabályozásra eleddig fittyethányó, "majd mi jobban tudjuk"-jellegű külföldi vállalkozás ellen.

 index.hu/gazdasag/2016/07/13/kicsinaltak_az_ubert_kivonul_magyarorszagrol_a_ceg/
Sobri Jóska
lets go back to the horses!!!!
Negritis
Nem kell kétségbeesni.
A taxisok maradnak. 😉

több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 239 — Omar's Coming Yo!
Beérett Zengő lobbija.

több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 518 — The Mathematician
Végre egy eredményes és sikeres fellépésnek lehet örülni egy arrogáns, adóelkerülő, a központi szabályozásra eleddig fittyethányó, "majd mi jobban tudjuk"-jellegű külföldi vállalkozás ellen.

 index.hu/gazdasag/2016/07/13/kicsinaltak_az_ubert_kivonul_magyarorszagrol_a_ceg/
Sobri Jóska
lets go back to the horses!!!!

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 518 — The Mathematician
index.hu/gazdasag/2016/07/13/akkor_hiany_van_informatikusbol_hogy_a_cegek_maguk_kepeznek_ki_embereket/

többször elolvastam, de érdekes módon ebben az iparágban senki nem akar külföldi segédmunkást...
Gyurma Pappa
az a baj hogy a "hazai" munkaerő tovább marad hosszútávon ami nekik jó
+ a magyar ITpiac világviszonylatban költséghatékony

ha idejön 300 román, betanítják őket és 3 év múlva lépnek - már pedig menni fognak mert semmi nem tartja itt őket a "nyugati" fizetésekkel szemben - akkor nem érte meg a cégnek
viszont ha kitanítanak 400 magyart ebből marad 300 akkor már jó

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Végre egy eredményes és sikeres fellépésnek lehet örülni egy arrogáns, adóelkerülő, a központi szabályozásra eleddig fittyethányó, "majd mi jobban tudjuk"-jellegű külföldi vállalkozás ellen.

 index.hu/gazdasag/2016/07/13/kicsinaltak_az_ubert_kivonul_magyarorszagrol_a_ceg/

több mint 7 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 588 — Egyéb témák lakó
index.hu/gazdasag/2016/07/13/akkor_hiany_van_informatikusbol_hogy_a_cegek_maguk_kepeznek_ki_embereket/

többször elolvastam, de érdekes módon ebben az iparágban senki nem akar külföldi segédmunkást...

több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Perzse van ami fasság meg van ami nemfasság. Példa, gyóccertári veszélyes hulladék gyűjtés. Na ezt mindenki megjegyezte, hogy be lehet hozni a szemetet zsákszámra, de érted mikor a 90% a papírhulladék, s ott tobzódnak, hogy kiszelektáltatom vele. Eccer aztán beköhögtem, hogy ugyammá a kettő szem kavintonnya ugyan mit basz szét a rendszeren mikor egy mezei kisnyugdíjas domesztoszozása a fél tiszatót kiirtaná. Azt érdekes nem jegyzi meg senki. Szóva persze látom értemét, csak meg kellene találni a súlyokat. Másikpölö mikor anyósom a hektó vízzel öblítgeti ki az actimeles vackait...

No mindegy, részemrül szivesn hallgatnék mérnököket a a napelemről meg a szélturbinákról, no meg ezen gyártmányok környezeti terheiről is.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Nem ugyanarról beszélünk...
Én nem azt mondtam, hogy nincsenek olyanok, akik szarnak rá, és még azt is elfogadom, hogy egy McD vagy egy Shell nagyobb kárt tud okozni, mint én. Ne magyarázd a nyilvánvalót. Csak arra a felvetésre reagáltam, hogy a liget fái szart sem számítanak, mert Bp levegőjéhez nem tesznek hozzá semmit. Erre írtam, hogy akkor ne spóroljunk semmin, mert igaz, hogy értelmetlen pazarolni, de mivel kicsit pazarolunk, ezért nyugodtan tehetjük. Erre írtam, hogy gyógyegér hozzáállás, egy 6 éves gyerek színvonala gondolkodásban.
Mondok egy példát, nem lesz benne sem Shell, sem CO kvóta:
Mososd a fogad 2 percig, közben folyatod a vizet. Értelmetlen? Igen. Pénzt dobsz ki az ablakon? Igen. Szerinted mégis mehet nyugodtan, mert úgysem számít a nagy globális folyamatokban. Persze... Nem kimutatható. De attól még önmagában értelmetlen. Ennyit állítottam.

Mellesleg azt állítani, hogy a 7 milliárd ember vagy a 3 milliárdnyi fejlett világban élő mindennapi tevékenysége nincs hatással a globális folyamatokra, egyszerű butaság... Engem nem kell meggyőznöd arról, hogy nem minden az aminek látszik. Pl szerintem a hibrid technológia az autóiparban zsákutca... De még a energia takarékos izzók is neccesek nálam. Mert ugyan lehet, hogy kevesebbet fogyaszt egy kompakt fénycső, de azt még senki nem számolta ki nekem papíron, hogy mennyivel drágább előállítani, és mennyivel drágább megsemmisíteni vagy újrahasznosítani. És még abban sem kell meggyőznöd, hogy egy klíma esetleg mehet napi 24-ben, és kevesebbet fogyaszt, mint ha ki-be kapcsolgat, és csúcsrajár napi 6 órában. Szóval ne vitatkozzunk ilyeneken, mert belefutunk abba a fogalomba, hogy energia mérleg, és akkor aztán évekig vitatkozhatunk.
Annyit mondtam csupán, hogy pazarolni faszság...
több mint 7 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
És teljesen logikus is. Nem csak a buta emberek nem spórolnak, hanem azok sem, akik tudják, hogy óriási társadalmi, civilizációs folyamatokban mennyire elenyésző egy adott egyén felelőssége.
Olvass bátran utána az üvegházhatást, globális felmelegedést okozó folyamatoknak, és számosítsd ebben azokat az elemeket, melyekre egyénekként van ráhatásunk.
Rá fogsz jönni, mekkora bullshitet akarnak letolni a torkunkon (ahogy látom a tieden sikeresen) például azok a cégek, felelőtlen kormányzatok, államok, aki az igazi felelősök, és akik hatásához képest az összes egyéni felelősség összessége is elhanyagolhatóan picinyke.
De ha nem akarod, tőlem nyugodtan hiheted, hogyha nem megy 0-24-ben a légkondid, vagy nem 2 órán át tusolsz, azzal van valós hatásod a történésekre.
Sobri Jóska
Ez az anarchia logikája Jóska. Lényegében azt mondod, hogy mindenki tosszon a környezetése, éljen úgy ahogy a legjobbnak, legkényelmesebbnek látja. Én liberális ember vagyok, de ezt a szélsőséges liberális felfogást még én sem tudom elfogadni.

Az ember igenis közösségi lény, máshogy nem tud eredményesen létezni. És azért nem meneted 0-24-ben a légkondit, mert közösségi lény vagy, ergó feltételezed, hogy más sem teszi. Hogy más is környezettudatosan él. Természesesen semmi nem megy tökéletesen, mindig van kivétel. Gyakran sok kivétel. De nem mindegy, hogy mondjuk az egész ország kollektíve baszik-e a parlagfűre, mert el se jut hozzá, hogy foglalkozni kéne vele. Vagy egyszerűen csak az a közhangulat, hogy nyugodtan basszál rá, akármit is vinnyog az önkörmányzat, kormányzat. Vagy pedig vannak akiknek ez fontos, tesznek is érte, és egy kisebbséggel kell megküzdeni, aki ezt nem érti meg.

Ehhez nem nem kormány kell. vagy "korrekt cég". Ehhez emberek kellenek. Egyének. Mert a kormányokat, és a cégeket is emberek alkotják és működtetik. Akik, ha úgy gondolkodnak, mint te, akkor kormányként és cégként is tesznek a környezetre. Ha viszont nem úgy, akkor van rá esély, hogy kormányként és cégként sem fogják majd ezt tenni.
peterk2005
Pedig igaza van Sobritmetikai Szent Józsefnek, az csak a maszlag hogy beönvádolják a népet a környezeti terheléssel, közbe a környezeti terhelés milliószorosát gurigattyák ki a hátsóajtón. Nézd meg a mekdónácc recyclyng jelét,mazt utána keress rá mekkora mennyiségű csomagolóanyaggal buktak meg arizonában, érdekes a jel mégis maratt. A legmókásabb az vót mikor a zosszikra ráverték a kérődzőkért a CO kvótát, közbe párkilométerrel arrébb indonéziában tobzódik a shell. Szóva nem kell beenni a maszlagot ha a bálnák csúfolnak, hogy tigriscsíkos az alsód, nyugottan oda lehet pörkölni egy nyelest... Punksnotdead

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
És teljesen logikus is. Nem csak a buta emberek nem spórolnak, hanem azok sem, akik tudják, hogy óriási társadalmi, civilizációs folyamatokban mennyire elenyésző egy adott egyén felelőssége.
Olvass bátran utána az üvegházhatást, globális felmelegedést okozó folyamatoknak, és számosítsd ebben azokat az elemeket, melyekre egyénekként van ráhatásunk.
Rá fogsz jönni, mekkora bullshitet akarnak letolni a torkunkon (ahogy látom a tieden sikeresen) például azok a cégek, felelőtlen kormányzatok, államok, aki az igazi felelősök, és akik hatásához képest az összes egyéni felelősség összessége is elhanyagolhatóan picinyke.
De ha nem akarod, tőlem nyugodtan hiheted, hogyha nem megy 0-24-ben a légkondid, vagy nem 2 órán át tusolsz, azzal van valós hatásod a történésekre.
Sobri Jóska
Ez az anarchia logikája Jóska. Lényegében azt mondod, hogy mindenki tosszon a környezetése, éljen úgy ahogy a legjobbnak, legkényelmesebbnek látja. Én liberális ember vagyok, de ezt a szélsőséges liberális felfogást még én sem tudom elfogadni.

Az ember igenis közösségi lény, máshogy nem tud eredményesen létezni. És azért nem meneted 0-24-ben a légkondit, mert közösségi lény vagy, ergó feltételezed, hogy más sem teszi. Hogy más is környezettudatosan él. Természesesen semmi nem megy tökéletesen, mindig van kivétel. Gyakran sok kivétel. De nem mindegy, hogy mondjuk az egész ország kollektíve baszik-e a parlagfűre, mert el se jut hozzá, hogy foglalkozni kéne vele. Vagy egyszerűen csak az a közhangulat, hogy nyugodtan basszál rá, akármit is vinnyog az önkörmányzat, kormányzat. Vagy pedig vannak akiknek ez fontos, tesznek is érte, és egy kisebbséggel kell megküzdeni, aki ezt nem érti meg.

Ehhez nem nem kormány kell. vagy "korrekt cég". Ehhez emberek kellenek. Egyének. Mert a kormányokat, és a cégeket is emberek alkotják és működtetik. Akik, ha úgy gondolkodnak, mint te, akkor kormányként és cégként is tesznek a környezetre. Ha viszont nem úgy, akkor van rá esély, hogy kormányként és cégként sem fogják majd ezt tenni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)