Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
Tökéletes NERdroid. Már nem a szemének hitt, hanem annak, amit leírtak neki a papírra... Ha egyszer a Jurák Kata van a papírra írva, akkor ő van odaírva... De mi lett volna, ha egy férfi a vendége, és azt írják el?😀
Vrij6
Ezen már ott túllépett h Jurák Kata érkezett a Pesti SRÁCOKtól 😀


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
Tökéletes NERdroid. Már nem a szemének hitt, hanem annak, amit leírtak neki a papírra... Ha egyszer a Jurák Kata van a papírra írva, akkor ő van odaírva... De mi lett volna, ha egy férfi a vendége, és azt írják el?😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
 444.hu/2017/06/28/a-kozteve-musorvezetoje-elo-adasban-veletlenul-jurak-katanak-nezte-sajat-regi-ismeroset-aki-nem-jurak-kata-volt
Ezt egyszerűen nem hiszem el.
Vrij6
Annyira félnek eltérni a leírt scripttől, hogy beolvasnak inkább bármit.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 003 — Ajmo Vatreni
 444.hu/2017/06/28/a-kozteve-musorvezetoje-elo-adasban-veletlenul-jurak-katanak-nezte-sajat-regi-ismeroset-aki-nem-jurak-kata-volt

Ezt egyszerűen nem hiszem el.
Vrij6
"De hát benne van ez az automatizmus"

Ezt írták ide, ezt kell mondani.
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2017/06/28/a-kozteve-musorvezetoje-elo-adasban-veletlenul-jurak-katanak-nezte-sajat-regi-ismeroset-aki-nem-jurak-kata-volt

Ezt egyszerűen nem hiszem el.

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 535 — Apu ökölbeszorított keze
Isten 6 nap alatt.... OV -nak sem kell több max 10

több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2017/06/27/igy-nez-ki-balatonfured-18-nappal-az-uszovebe-kezdete-elott

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Korábban kritizáltam nem is egyszer Puzsért. A véleményem nem változott, most is úgy gondolom, hogy azokban a dolgokban joggal. De ezúttal megemelem a kalapom előtte. Ennél plasztikusabb, lényegretörőbb valóságleírást, mint amit az alábbi beszélgetésben ad az állapotainkról, nehezen tudok elképzelni. (A nép, massza, meg 1867 környékén kicsit megint túlszaladt, de azt vonjuk ki, a beszélgetőtársa is túlszaladt, és egymást összességében helyretették 😊 )



Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2017/06/22/meg-nem-dontotte-el-a-kormany-hogy-a-szules-utan-24-oraval-ki-lehet-e-tenni-a-korhazbol-az-anyat-es-babajat

"Szerintem szülés után 24 órával lehessen már a gyerek is Fidesz tag". 😀 😀

Még ezt hozzá tenném:

 hvg.hu/itthon/20170622_del_pesti_jahn_ferenc_korhaz_ikea

Szerkesztette: Zsellér van de Vrij

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
2018
New Vajna Productions, Coming soon:
A Migránsirtók
A Csutinátor
A szomszéd földje mindig zöldebb
Így neved a gázosodat!
Fogd a pénzt és kuss!
sutianap
S.O.(ro).S
Matthew99
Serial Killer

több mint 6 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
2018
New Vajna Productions, Coming soon:
A Migránsirtók
A Csutinátor
A szomszéd földje mindig zöldebb
Így neved a gázosodat!
Fogd a pénzt és kuss!
sutianap
S.O.(ro).S


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
2018
New Vajna Productions, Coming soon:
A Migránsirtók
A Csutinátor
A szomszéd földje mindig zöldebb
Így neved a gázosodat!
Fogd a pénzt és kuss!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 857
Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..dawyd728
Én meg (sajnos) látom. Rendszeresen járok Svájcban, ami nem is egy kifejezett célterülete a magyar kivándorlásnak, nem is EU-s, sokkal nehezebb munkát, letelepedést találni, és mégis, nem tudsz úgy eltölteni ma már mondjuk Zürichben néhány órát, hogy ne fuss bele egy magyar felszolgálóba, benzinkutasba, orvosba, taxisba, jegypénztárosba, stb. Ezek mind első generációs magyarok, akik saját maguk vették a hátukra az útibatyút.

peterk2005
30 fős osztályomból 22-en ketten vannak kint, velem együtt lehetne 23, csak ugye hazajöttem a kisdoktoriért 5-6 évre. Katasztrófa.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Ezzel további lehetőségét is elveszti az ország, h a most már kint élők valaha is elgondolkozzanak a hazatérésen. Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..
dawyd728
Mivel egyikük se Magyarországon született és soha egy percet se éltek itt.
A szüleik is a Kádár-érában mentek ki.
Nem igazán jó példák a jelenkor gazdasági kitántorgóira.
Sobri Jóska
Ő miért is? Nem teljesen mindegy, h a szülők miért mentek ki? A lényeg a gyerekeken van. Ha egy Konta Johanna Sydneyben születik, nő fel, onnantól ausztrálnak britnek érzi magát. Lehet tud magyarul, lehet rokonokat látogat évente, de nem tekinti ezt az országot az otthonának. Persze kit érdekel, Konta Johanna egymaga, csak ugyanígy a tudomány, a művészetek stb területein is hasonló emberekkel vagyunk szegényebbek, akikről pl én lehet nem is igen tudok, mert nem fut velem szembe minden héten a TV-ben.
Persze most elméletileg vissza lehet jönni, csak kérdés, aki 1-2 év után nem jön, vagy akinek már kint születtek gyerekei és már esetleg elkezdenek ott óvodába/iskolába járni, azok mekkora eséllyel jönnek haza? Itt nem arról van szó, h hú most kicsit rossz, de majd jó lesz. Éppen ellenkezőleg. HA egy ország fiatalsága elmegy, több mint a kezelhető mennyiség és kint gyökeret ver, akkor itthon "pár" megszállott fiatal és rengeteg öreg marad. Mi lesz 2030 után a nyugdíjakkal? 70 éves korig fog mindenki dolgozni? Ja és a legrosszabb, h 1,3-as fertilitási rátájú országként szenvedjük el mindezt.
Tetejében egy agymosáson áteső ország vagyunk, és nagy erőkkel próbáljuk letagadni a történelmünket és tudomást se venni, h az ország többször kiürült és a fennmaradásunkat mindannyiszor kívülről érkező betelepülőkkel tudtuk biztosítani. Persze valahol most is erre hajtunk. A felvidéki, délvidéki, kárpátaljai, erdélyi magyarokat, plusz a székelyeket várjuk csak szeretettel. Amivel egy gondom van, az itteni problémánkat oda toljuk Hargita, Bihar stb megyékbe. Ott fog teljesen felszámolódni a magyarság. De legalább mi itt, ezen a 93000 km^2-en, erősek és büszkék leszünk! | nademire? |
dawyd728
Ne 2030-at nézd, hanem mondjuk 2300-at.
Ha addigra nem robbantjuk/rohasztjuk magunkra a Földet, akkor kötve hiszem, hogy lesz jelentősége a nemzetállamoknak, lesznek országok vagy etnikai alapon történő szeparálódás.
Ebben a relációban teljesen lényegtelen, hogy ki a magyar, kínai, szír, német - most.
Ahogy ez a definiált 93000 m2 szintén lényegtelen. Nem ilyen "történelmi" régiók lesznek, hanem gyakorlatiasabbak, teljesen más szempontok alapján, mint egy többszázéves etnikai elhatárolódás.
Én úgy látom, hogy akkor, amikor a Föld bármely fejlett részéről egy másikra 24 órán belül el lehet jutni, azonnali kommunikáció, adattovábbítás lehetséges (jelenleg szinte, 100 év múlva gyakorlatilag is) bárhová, akkor teljesen indiferens, hogy jelenleg mennyi a fertilitása Magyarországnak.
Próbálj emberben gondolkodni magyar helyett.
A világ globális termékenysége inkább veszélyesen magas, mintsem alacsony, az emberiséget nem a kihalás veszélyezteti, hanem inkább a "túlszaporodás", és természetes, hogy ez nem arányosan oszlik meg földrajzilag.
Európában, Közép-Európában alacsony, Afrikában, Ázsiában magas.
És lehet ez egy nacionalista szemléletben szörnyű, de az én "internacionalista" vagy simán csak humánus (vagy erre az egészre kábé szaró) szemléletmódom szerint nem lényegi kérdés.
Az emberiség egy faj, ráadásul módfelett promiszkuit (és kevéssé képes előre tervezni, mondhatni eléggé ostoba), ezért szépen pár évszázad alatt összekeveredik, és a legkevésbbé kell attól tartani, hogy elfogy.
Hogy a 300 év múlva a Földön élő egyes emberek génállományában mennyi magyar (flamand, lengyel, tatár vagy szingaléz) lesz, az számukra nulla relevanciával fog bírni.
Ahogy most se számít, hogy párszáz éve ki melyik úr hűbérese vagy rabszolgája volt.
Sobri Jóska
Néha az az érzésem, csak azért vitázol, h vitázhass. Persze lehet az én készülékemben a hiba, de nem értem hogy jön ide 2300?
Ha már előjött, én is valamit ilyesmit képzelnék el 2300-ra. Sőt addigra lehet mindenki egy nyelvet fog beszélni. Csak ez hogyan kapcsolódik ahhoz, h az elkövetkező évtizedekben mi várható itt nálunk? Vagy, h 20-30 év múlva még jó lenne elmenni Erdélybe úgy, h magyar nyelven hozzám szóljanak, ha eltévedtem vagy a település táblákon ne román nyelven kelljen kitalálnom hol vagyok.
A másik, h egyáltalán nem gondolom komolyan a 2,1 feletti fertilitás szükségességét. Pont, mert túlnépesedés van a Földön. Én nem tiltakoznék, ha évente 20-30 ezer embert fogadnánk be Ázsiától Afrikáig bárhonnan. Csak ugye ehhez egy társadalom is kell, aki segíti a beilleszkedést és nem a lehúzható szerencsétlent látja bennük, akit szarért húgyért kizsigerelhet stb. Mindegy..
Attól sem tartok, h a muszlimok eliszlamizálnák Európát. A felsőfokú iskolázottsággal mindenhol szorul vissza a vallásosok száma.
Én egyszerűen csak szeretnék olyan országban élni, ahol normális a korfa. Márpedig ez, ami itt van, egyre rosszabb.

Engem nem az keseríti el, ha valaki sikeres, boldog magyarként/magyar származásúként/ külföldön született magyar szülők gyerekeként. Egyenesen örülök Johanna és Tímea sikereinek. Senkitől nem irigylem. Engem sokkal inkább bánt, h egyre kevesebb a sikeres, boldog ember idehaza, ahol én élek. Folyamatos az elvándorlás pont ezért. Pont azok az emberek mennek el, akik az elkövetkező évtizedekben ezen az általános sikertelenségen javíthatnának. Lehet, h 2300-at megéljük, mint emberiség, akkor már nem lesz ilyen problémánk, de ez 2017-ben nem boldogít.
dawyd728
Oké, de nem is zavar. Legalábbis engem.
Mivel egyet gondolunk arról, hogy mi lesz 300 év múlva (nagyjából), így teljesen lényegtelen számomra jövőkép szempontjából, hogy mi lesz 30 év múlva, hány magyar, üzbég, svéd vagy perui él a Föld melyik részén, ki beszél még magyarul, ki nem, ki milyen badarságban hisz, miben nem.
Én a 30 év múlvát érzem eröltetetten kiragadott időpontnak.
A jelent el tudom fogadni, most élek, most érdekel mi történik, és a történelmi távlatot is el tudom fogadni, amit ugyan nem élek meg, de annak van jelentősége.
Számomra a 2030 vagy a 2050 az, amire megkérdeném, hogy "hogy jön ide?".

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én egyszerűen csak szeretnék olyan országban élni, ahol normális a korfa. Márpedig ez, ami itt van, egyre rosszabb.dawyd728
A korfa problémát elkezdtük megoldani, csak rövid távú érdekek miatt félúton felrúgtuk. A három lábú nyugdíjrendszerrel nem lenne olyan korfa, amiben ne tudna a nyugdíjas megélni, mert ő maga takarékoskodja össze, biztosítási alapon a nyugdíját előre. És mivel mindenki a sajátját rakja össze, tök mindegy, hogy hány aktív van, mert nem ők fizetik.

Csak, hát sajna a politika képes évtizedes terveket is sutba dobni. A magánnyugdíjunk egyszerűen azért ment a levesbe, mert 2010-ben Orbán körutazott egyet Európában, és az EU nemet mondott arra, hogy pár évig még magas hiányunk legyen. És mivel az IMF volt éppen az akkori Soros, az ő pénzük se kellett, a piacról meg drága volt a hitel. A pógárokat viszont ki lehetett rabolni bünti nélkül.

Ilyen "apróságokon" múlik néha az, hogy egy ország megold-e (de legalábbis enyhít-e) egy krónikus problémát, vagy pedig évtizedes problémává eszkalálódik. A görögök is ilyeneket hibáztak el, csak picivel többet, és rosszabb pillanatban. És egy generációra leírták magukat....

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Ezzel további lehetőségét is elveszti az ország, h a most már kint élők valaha is elgondolkozzanak a hazatérésen. Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..
dawyd728
Mivel egyikük se Magyarországon született és soha egy percet se éltek itt.
A szüleik is a Kádár-érában mentek ki.
Nem igazán jó példák a jelenkor gazdasági kitántorgóira.
Sobri Jóska
Ő miért is? Nem teljesen mindegy, h a szülők miért mentek ki? A lényeg a gyerekeken van. Ha egy Konta Johanna Sydneyben születik, nő fel, onnantól ausztrálnak britnek érzi magát. Lehet tud magyarul, lehet rokonokat látogat évente, de nem tekinti ezt az országot az otthonának. Persze kit érdekel, Konta Johanna egymaga, csak ugyanígy a tudomány, a művészetek stb területein is hasonló emberekkel vagyunk szegényebbek, akikről pl én lehet nem is igen tudok, mert nem fut velem szembe minden héten a TV-ben.
Persze most elméletileg vissza lehet jönni, csak kérdés, aki 1-2 év után nem jön, vagy akinek már kint születtek gyerekei és már esetleg elkezdenek ott óvodába/iskolába járni, azok mekkora eséllyel jönnek haza? Itt nem arról van szó, h hú most kicsit rossz, de majd jó lesz. Éppen ellenkezőleg. HA egy ország fiatalsága elmegy, több mint a kezelhető mennyiség és kint gyökeret ver, akkor itthon "pár" megszállott fiatal és rengeteg öreg marad. Mi lesz 2030 után a nyugdíjakkal? 70 éves korig fog mindenki dolgozni? Ja és a legrosszabb, h 1,3-as fertilitási rátájú országként szenvedjük el mindezt.
Tetejében egy agymosáson áteső ország vagyunk, és nagy erőkkel próbáljuk letagadni a történelmünket és tudomást se venni, h az ország többször kiürült és a fennmaradásunkat mindannyiszor kívülről érkező betelepülőkkel tudtuk biztosítani. Persze valahol most is erre hajtunk. A felvidéki, délvidéki, kárpátaljai, erdélyi magyarokat, plusz a székelyeket várjuk csak szeretettel. Amivel egy gondom van, az itteni problémánkat oda toljuk Hargita, Bihar stb megyékbe. Ott fog teljesen felszámolódni a magyarság. De legalább mi itt, ezen a 93000 km^2-en, erősek és büszkék leszünk! | nademire? |
dawyd728
Ne 2030-at nézd, hanem mondjuk 2300-at.
Ha addigra nem robbantjuk/rohasztjuk magunkra a Földet, akkor kötve hiszem, hogy lesz jelentősége a nemzetállamoknak, lesznek országok vagy etnikai alapon történő szeparálódás.
Ebben a relációban teljesen lényegtelen, hogy ki a magyar, kínai, szír, német - most.
Ahogy ez a definiált 93000 m2 szintén lényegtelen. Nem ilyen "történelmi" régiók lesznek, hanem gyakorlatiasabbak, teljesen más szempontok alapján, mint egy többszázéves etnikai elhatárolódás.
Én úgy látom, hogy akkor, amikor a Föld bármely fejlett részéről egy másikra 24 órán belül el lehet jutni, azonnali kommunikáció, adattovábbítás lehetséges (jelenleg szinte, 100 év múlva gyakorlatilag is) bárhová, akkor teljesen indiferens, hogy jelenleg mennyi a fertilitása Magyarországnak.
Próbálj emberben gondolkodni magyar helyett.
A világ globális termékenysége inkább veszélyesen magas, mintsem alacsony, az emberiséget nem a kihalás veszélyezteti, hanem inkább a "túlszaporodás", és természetes, hogy ez nem arányosan oszlik meg földrajzilag.
Európában, Közép-Európában alacsony, Afrikában, Ázsiában magas.
És lehet ez egy nacionalista szemléletben szörnyű, de az én "internacionalista" vagy simán csak humánus (vagy erre az egészre kábé szaró) szemléletmódom szerint nem lényegi kérdés.
Az emberiség egy faj, ráadásul módfelett promiszkuit (és kevéssé képes előre tervezni, mondhatni eléggé ostoba), ezért szépen pár évszázad alatt összekeveredik, és a legkevésbbé kell attól tartani, hogy elfogy.
Hogy a 300 év múlva a Földön élő egyes emberek génállományában mennyi magyar (flamand, lengyel, tatár vagy szingaléz) lesz, az számukra nulla relevanciával fog bírni.
Ahogy most se számít, hogy párszáz éve ki melyik úr hűbérese vagy rabszolgája volt.
Sobri Jóska
Néha az az érzésem, csak azért vitázol, h vitázhass. Persze lehet az én készülékemben a hiba, de nem értem hogy jön ide 2300?
Ha már előjött, én is valamit ilyesmit képzelnék el 2300-ra. Sőt addigra lehet mindenki egy nyelvet fog beszélni. Csak ez hogyan kapcsolódik ahhoz, h az elkövetkező évtizedekben mi várható itt nálunk? Vagy, h 20-30 év múlva még jó lenne elmenni Erdélybe úgy, h magyar nyelven hozzám szóljanak, ha eltévedtem vagy a település táblákon ne román nyelven kelljen kitalálnom hol vagyok.
A másik, h egyáltalán nem gondolom komolyan a 2,1 feletti fertilitás szükségességét. Pont, mert túlnépesedés van a Földön. Én nem tiltakoznék, ha évente 20-30 ezer embert fogadnánk be Ázsiától Afrikáig bárhonnan. Csak ugye ehhez egy társadalom is kell, aki segíti a beilleszkedést és nem a lehúzható szerencsétlent látja bennük, akit szarért húgyért kizsigerelhet stb. Mindegy..
Attól sem tartok, h a muszlimok eliszlamizálnák Európát. A felsőfokú iskolázottsággal mindenhol szorul vissza a vallásosok száma.
Én egyszerűen csak szeretnék olyan országban élni, ahol normális a korfa. Márpedig ez, ami itt van, egyre rosszabb.

Engem nem az keseríti el, ha valaki sikeres, boldog magyarként/magyar származásúként/ külföldön született magyar szülők gyerekeként. Egyenesen örülök Johanna és Tímea sikereinek. Senkitől nem irigylem. Engem sokkal inkább bánt, h egyre kevesebb a sikeres, boldog ember idehaza, ahol én élek. Folyamatos az elvándorlás pont ezért. Pont azok az emberek mennek el, akik az elkövetkező évtizedekben ezen az általános sikertelenségen javíthatnának. Lehet, h 2300-at megéljük, mint emberiség, akkor már nem lesz ilyen problémánk, de ez 2017-ben nem boldogít.

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
3. Igen, jó lenne ha mindenki jól keresne. De nem az a balfasz, aki nem keres sokat.
Az a balfasz, akit ez zavar, mégse tesz ellene, és kitalált szellemekkel, vélt, képzelt ellenségekkel harcol helyette - verbálisan...
Sobri Jóska
Most mi van azzal akik gyárilag butának születik?😊 Ezért írtam, hogy nem lehet mindenki orvos, ügyvéd, közgazdász... Az orvos is lóf...t nem ér, ha nincsenek ápolók, akik bizony fingért-hugyért dolgoznak. A Tescoba (behelyettesíthető mással) ha betévedsz nagyot néznél ha a raktárba neked kéne bemenni és kiválogatni amit venni szeretnél, mert nincs árufeltöltő. Aki ugye megint nem több százezret keres! Néha nem annyira egyszerű az élet mint gondolod 😊
NB2
de szerencsére vannak sokan olyanok, akik buták és/vagy kevéssé ambiciózusok, mert így megállhat Sobri érvelése. aki nem csinálja meg a maga szerencséjét, az buta és/vagy kevéssé ambiciózus, és így nem is kell belemenni abba, hogy mi lenne, ha mindenki okos és ambiciózus lenne, mert még a végén kiderülne, hogy egy viszonylag zárt rendszerben (fogalmazzunk úgy, hogy többé-kevésbé zérus összegű játék esetén) viszonylag ritka az olyan kimenetel, ahol mindenki pluszban zár.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
3. Igen, jó lenne ha mindenki jól keresne. De nem az a balfasz, aki nem keres sokat.
Az a balfasz, akit ez zavar, mégse tesz ellene, és kitalált szellemekkel, vélt, képzelt ellenségekkel harcol helyette - verbálisan...
Sobri Jóska
Most mi van azzal akik gyárilag butának születik?😊 Ezért írtam, hogy nem lehet mindenki orvos, ügyvéd, közgazdász... Az orvos is lóf...t nem ér, ha nincsenek ápolók, akik bizony fingért-hugyért dolgoznak. A Tescoba (behelyettesíthető mással) ha betévedsz nagyot néznél ha a raktárba neked kéne bemenni és kiválogatni amit venni szeretnél, mert nincs árufeltöltő. Aki ugye megint nem több százezret keres! Néha nem annyira egyszerű az élet mint gondolod 😊
több mint 6 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 484
3. Igen, jó lenne ha mindenki jól keresne. De nem az a balfasz, aki nem keres sokat.
Az a balfasz, akit ez zavar, mégse tesz ellene, és kitalált szellemekkel, vélt, képzelt ellenségekkel harcol helyette - verbálisan.
Az a balfasz, aki nem tesz meg minden tőle telhetőt azért, hogy jobban éljen, ha jobban akar élni, mást hibáztat, nem képes álhatatosan, céltudatosan tenni, dolgozni érte, és a hibát mindig másban, a rendszerben, a kormányban, a korrupcióban, főnökben, szomszédban, stb. keresi, nem pedig saját magában.
Elég sok ilyen embert látok, aki rinyál, hogy nem jut egyről a kettőre, nem tud félretenni, nagyobb lakásba menni, jobb autót venni, örökösen kölcsönkér, de a hétvégi héderezéshez, a nyári szabadsághoz, az összes munkaszüneti naphoz ragaszkodik, délután 16, 17 felé befejezettnek tekinti a munkanapot - mindezeket olyan munkakörben, ahol nem havi fixért dolgozik, és elvileg rajta múlna mennyit keres.
És az is balfasz, aki megelégszik a havi nettó százzal, és nem tesz érte, hogy ez több legyen. Akár itthon, akár azzal, hogy külföldön próbál boldogulni. Vagy azzal, hogy egy időre kilép a konfortzónájából és hajlandó új dolgokat tanulni, elsajátítani, de főként kipróbálni.
Sok nem értelmiségi, nem vállalkozó embert ismerek, nem túl képzett vendéglátósokat, tulajdonképpen bugyuta személyi edzőket, burkolókat, különféle szerelőket, sőt még takarító is van köztük, aki közelebb keres a millióhoz, mint a százezerhez (mindegyik Magyarországon) pusztán azért, mert nem rest dolgozni, tenni azért, hogy jobban éljen.
Kevés olyan munkakör van amiben ha eltökélt, ügyes, kitartó és szorgalmas vagy, akkor ne lehetne jól keresni. Tulajdonképpen nem is tudok ilyet, de ezügyben meggyőzhető vagyok. Ha tud valaki olyan ágazatot, szakmát, munkakört mondani, ahol nincs lehetőség jól keresni, akkor hajrá, ne tartsa magában. (De ha lenne is ilyen, senkit se köteleznek arra, hogy pont abban tevékenykedjen.)
És azt is balfasznak tartom, aki mindenféle egzisztencia nélkül vállal gyermeket, akivel jól lehet leplezni a saját ambíciótlanságot, gyávaságot, lustaságot, és lehet dögleni a tv elött, meg arról polemizálni a haverokkal, hogy mindenről ez a köcsög gyurcsány/orbán/kormány vagy a cigányok/zsidók/gazdagok/külföldiek tehetnek.
Vagyis nem az a balfasz, aki nem keres jól, hanem az, aki nem tesz azért, hogy jobban éljen, ha egyáltalán akar.
Mert bizony ismerek egy olyan festőnőt is, aki teljesen szarik az anyagiakra, alkalmi munkákból, kb. havi 100-120ból él, és szinte gyermekien boldog ha fest, ha kiállít, ha beszélget a barátaival művészetről, és nem adja el a képeit, mert azok a "gyermekei". És sose hallottam siránkozni, mást hibáztatni, stb.
Mondhatni, hogy kicsit bolondos, de ő így boldog, nem balfasz.
Sobri Jóska
Röviden csak annyi jutott erről eszembe amit írtál, hogy: Hááát nem tudom. Van benne igazság persze, de ezt így általánosságban kijelenteni szerintem kicsit túlzó, mert van, hogy sok mindent megteszel (direkt nem írom hogy mindent) és még erkölcsileg meg is érdemelnéd (de ez megint másfelé mutat szóval ne is keverjük ide) de egyszerűen nem lehet/megy.
Vegyük például a fateromat. A világ életében keményen dolgozott és nem is mondom hogy nem jutott egyről a kettőre. De. Hogy az elején kezdjem dolgozott sokáig alkalmazottként, és éppen azért mert céltudatos és eltökélt váltott. Több mint 10 éve a saját (mikor)vállalkozását vezeti nem rinyál nem panaszkodik nem hibáztat senkit. Simán dolgozik napi 10 vagy sokszor több órát is nem ritka hogy szombaton is, szóval mondhatjuk, hogy a hozzáállásában nincs hiba. Ja és jó szakember (tényleg az nem azért mert a faterom 😊 )
Vannak ötletei próbálkozik minden félével, van amit már pl 3-4 éve nem képes elindítani (az esztergagép is megvan már 2 éve biztos), mert egyszerűen nem képes bővíteni a céget, mert nincs akit fel tudna venni. Nincs olyan minimális tapasztalattal rendelkező munkaerő sem vagy csak elenyésző rendessel (5-7+ év) meg pláne nem érhető el. Betanított munkás az akad, de az neki nem ideális, mert nem tömeg termel, hanem egyedi berendezéseket gyárt.
Az egyik embere elment őrzővédőnek inkább mert ott nem olyan megterhelő a munka, érthető már nem volt fiatal. A másik már Londonban van mert hogy ott jobban megfizetik a szakmunkásokat, persze igen ez is érthető. A gond nem is itt van hanem ott hogy nincs utánpótlás. Most egy pályakezdő alkalmazottja van, de azokból is alig van. Ráadásul olyan kellene aki képes lenne önállóan is dolgozni, de ilyen végképp nincs. Ami a bosszantó még hogy emiatt nem tud elvállalni minden felkérést mert nincs rendelkezésre álló kapacitás, mert ha bemondja a telefonba hogy jó 2+ hónap múlva lehet róla szó nem várja ki mindenki. Ja és nem az Észak Alfoldi régióról beszélünk, hanem a Közép Dunántúlról.
Adott be és nyert is Uniós pénzeket, na persze nem a milliárdos K+F pályázatokra kell gondolni, hanem a 2-3 millás eszközbeszerzések infrastruktúra fejlesztésekre. Már nem fiatal de halad a korral, az indulást követően hamar lett honlapja, most pl. németül(!) tanul mert betévednek hozzá néha külföldiek.
Na de nem az életút a fontos csak hogy kb lásd, hogy mi mindent meg lehet tenni és csak a havi szintű megélhetésedet tudod biztosítani, mert amit képes vagy félretenni nyugdíjra vagy másra kb pár év alatt fel is éled majd annak ellenére, hogy keményen dolgoztál és azt érzed hogy mindent megtettél. Tehet bármit, nyerhet akár sok forrást lehetnek fasza ötletei, de ha időt és embert nem tud venni magának kb baszhatja, mert a környező gazdasági és munkaerőpiaci helyzet bizonyos mértékig gátat szab a fejlődésének.
Lehetne mit tenni persze ő is foghatná mindenestől a gépeit és kivonulhatna Angliába vagy Németországba(persze azért ez sem olyan egyszerű gondolom), de ne az legyen már a megoldás hogy el kell hagyni az országot. Itthon lehessen megélni tisztességesen tisztességes munkából (idős korban is).

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Ezzel további lehetőségét is elveszti az ország, h a most már kint élők valaha is elgondolkozzanak a hazatérésen. Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..
dawyd728
Mivel egyikük se Magyarországon született és soha egy percet se éltek itt.
A szüleik is a Kádár-érában mentek ki.
Nem igazán jó példák a jelenkor gazdasági kitántorgóira.
Sobri Jóska
Ő miért is? Nem teljesen mindegy, h a szülők miért mentek ki? A lényeg a gyerekeken van. Ha egy Konta Johanna Sydneyben születik, nő fel, onnantól ausztrálnak britnek érzi magát. Lehet tud magyarul, lehet rokonokat látogat évente, de nem tekinti ezt az országot az otthonának. Persze kit érdekel, Konta Johanna egymaga, csak ugyanígy a tudomány, a művészetek stb területein is hasonló emberekkel vagyunk szegényebbek, akikről pl én lehet nem is igen tudok, mert nem fut velem szembe minden héten a TV-ben.
Persze most elméletileg vissza lehet jönni, csak kérdés, aki 1-2 év után nem jön, vagy akinek már kint születtek gyerekei és már esetleg elkezdenek ott óvodába/iskolába járni, azok mekkora eséllyel jönnek haza? Itt nem arról van szó, h hú most kicsit rossz, de majd jó lesz. Éppen ellenkezőleg. HA egy ország fiatalsága elmegy, több mint a kezelhető mennyiség és kint gyökeret ver, akkor itthon "pár" megszállott fiatal és rengeteg öreg marad. Mi lesz 2030 után a nyugdíjakkal? 70 éves korig fog mindenki dolgozni? Ja és a legrosszabb, h 1,3-as fertilitási rátájú országként szenvedjük el mindezt.
Tetejében egy agymosáson áteső ország vagyunk, és nagy erőkkel próbáljuk letagadni a történelmünket és tudomást se venni, h az ország többször kiürült és a fennmaradásunkat mindannyiszor kívülről érkező betelepülőkkel tudtuk biztosítani. Persze valahol most is erre hajtunk. A felvidéki, délvidéki, kárpátaljai, erdélyi magyarokat, plusz a székelyeket várjuk csak szeretettel. Amivel egy gondom van, az itteni problémánkat oda toljuk Hargita, Bihar stb megyékbe. Ott fog teljesen felszámolódni a magyarság. De legalább mi itt, ezen a 93000 km^2-en, erősek és büszkék leszünk! | nademire? |
dawyd728
Ne 2030-at nézd, hanem mondjuk 2300-at.
Ha addigra nem robbantjuk/rohasztjuk magunkra a Földet, akkor kötve hiszem, hogy lesz jelentősége a nemzetállamoknak, lesznek országok vagy etnikai alapon történő szeparálódás.
Ebben a relációban teljesen lényegtelen, hogy ki a magyar, kínai, szír, német - most.
Ahogy ez a definiált 93000 m2 szintén lényegtelen. Nem ilyen "történelmi" régiók lesznek, hanem gyakorlatiasabbak, teljesen más szempontok alapján, mint egy többszázéves etnikai elhatárolódás.
Én úgy látom, hogy akkor, amikor a Föld bármely fejlett részéről egy másikra 24 órán belül el lehet jutni, azonnali kommunikáció, adattovábbítás lehetséges (jelenleg szinte, 100 év múlva gyakorlatilag is) bárhová, akkor teljesen indiferens, hogy jelenleg mennyi a fertilitása Magyarországnak.
Próbálj emberben gondolkodni magyar helyett.
A világ globális termékenysége inkább veszélyesen magas, mintsem alacsony, az emberiséget nem a kihalás veszélyezteti, hanem inkább a "túlszaporodás", és természetes, hogy ez nem arányosan oszlik meg földrajzilag.
Európában, Közép-Európában alacsony, Afrikában, Ázsiában magas.
És lehet ez egy nacionalista szemléletben szörnyű, de az én "internacionalista" vagy simán csak humánus (vagy erre az egészre kábé szaró) szemléletmódom szerint nem lényegi kérdés.
Az emberiség egy faj, ráadásul módfelett promiszkuit (és kevéssé képes előre tervezni, mondhatni eléggé ostoba), ezért szépen pár évszázad alatt összekeveredik, és a legkevésbbé kell attól tartani, hogy elfogy.
Hogy a 300 év múlva a Földön élő egyes emberek génállományában mennyi magyar (flamand, lengyel, tatár vagy szingaléz) lesz, az számukra nulla relevanciával fog bírni.
Ahogy most se számít, hogy párszáz éve ki melyik úr hűbérese vagy rabszolgája volt.


Kivándorlás:
1. A kommunizmusban az emberek nagy részének volt munkája, abból megélt, jóval kevesebben akartak elmenni. (hogy milyen áron, az máskérdés 😊 )
2. Az emberek nagy része nem is beszélt nyelveket, most már olyan nemzedék nő fel, aki 1 v. 2, de van aki 3! nyelven beszél.
3. Bár Sobri szerint mindenkinek milliókat kellene keresni és csak is ő tehet róla, hogy balf...sz, de nem mindenki lesz orvos, ügyvéd v. vállalkozó😊 Rengeteg szektor van, ahol tényleg csak minimálbért keresnek az emberek. Havi nettó százból tényleg nem tudsz semmit kezdeni. (megint lehet arról beszélni, hogy nem is lesznek itt soha magasabb bérek bizonyos helyeken, mert ugye akkor a multinak nem érné meg)
Nem a rendszer védelmében szóltam, csak a szitu nem fekete v. fehér.
NB2
1. Ha szerinted akkoriban "munkája" volt az embereknek, akkor módfelett el vagy tévedve.
Időtöltése volt a legtöbbeknek, lélektelen, értelmetlen, haszontalan elfoglaltsága, hiszen a szocializmusban teljes foglalkoztatotság volt, amiért cserébe kaptak enni, inni, fedelet a fejük fölé, oszt' kussoljanak, üljenek a seggükön. Aztán elfogyott a "mások pénze", és össze is omlott a picsába.
(Ha nem ismernéd Thatcher mondását: "A szocialistákkal az a baj, hogy előbb-utóbb mindig kifogynak a mások pénzéből.")
3. Igen, jó lenne ha mindenki jól keresne. De nem az a balfasz, aki nem keres sokat.
Az a balfasz, akit ez zavar, mégse tesz ellene, és kitalált szellemekkel, vélt, képzelt ellenségekkel harcol helyette - verbálisan.
Az a balfasz, aki nem tesz meg minden tőle telhetőt azért, hogy jobban éljen, ha jobban akar élni, mást hibáztat, nem képes álhatatosan, céltudatosan tenni, dolgozni érte, és a hibát mindig másban, a rendszerben, a kormányban, a korrupcióban, főnökben, szomszédban, stb. keresi, nem pedig saját magában.
Elég sok ilyen embert látok, aki rinyál, hogy nem jut egyről a kettőre, nem tud félretenni, nagyobb lakásba menni, jobb autót venni, örökösen kölcsönkér, de a hétvégi héderezéshez, a nyári szabadsághoz, az összes munkaszüneti naphoz ragaszkodik, délután 16, 17 felé befejezettnek tekinti a munkanapot - mindezeket olyan munkakörben, ahol nem havi fixért dolgozik, és elvileg rajta múlna mennyit keres.
És az is balfasz, aki megelégszik a havi nettó százzal, és nem tesz érte, hogy ez több legyen. Akár itthon, akár azzal, hogy külföldön próbál boldogulni. Vagy azzal, hogy egy időre kilép a konfortzónájából és hajlandó új dolgokat tanulni, elsajátítani, de főként kipróbálni.
Sok nem értelmiségi, nem vállalkozó embert ismerek, nem túl képzett vendéglátósokat, tulajdonképpen bugyuta személyi edzőket, burkolókat, különféle szerelőket, sőt még takarító is van köztük, aki közelebb keres a millióhoz, mint a százezerhez (mindegyik Magyarországon) pusztán azért, mert nem rest dolgozni, tenni azért, hogy jobban éljen.
Kevés olyan munkakör van amiben ha eltökélt, ügyes, kitartó és szorgalmas vagy, akkor ne lehetne jól keresni. Tulajdonképpen nem is tudok ilyet, de ezügyben meggyőzhető vagyok. Ha tud valaki olyan ágazatot, szakmát, munkakört mondani, ahol nincs lehetőség jól keresni, akkor hajrá, ne tartsa magában. (De ha lenne is ilyen, senkit se köteleznek arra, hogy pont abban tevékenykedjen.)
És azt is balfasznak tartom, aki mindenféle egzisztencia nélkül vállal gyermeket, akivel jól lehet leplezni a saját ambíciótlanságot, gyávaságot, lustaságot, és lehet dögleni a tv elött, meg arról polemizálni a haverokkal, hogy mindenről ez a köcsög gyurcsány/orbán/kormány vagy a cigányok/zsidók/gazdagok/külföldiek tehetnek.
Vagyis nem az a balfasz, aki nem keres jól, hanem az, aki nem tesz azért, hogy jobban éljen, ha egyáltalán akar.
Mert bizony ismerek egy olyan festőnőt is, aki teljesen szarik az anyagiakra, alkalmi munkákból, kb. havi 100-120ból él, és szinte gyermekien boldog ha fest, ha kiállít, ha beszélget a barátaival művészetről, és nem adja el a képeit, mert azok a "gyermekei". És sose hallottam siránkozni, mást hibáztatni, stb.
Mondhatni, hogy kicsit bolondos, de ő így boldog, nem balfasz.

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
jóval kevesebben akartak elmenni.
NB2
...vagy tudtak elmenni.
Családostul disszidálni igen nehéz volt. Itthon hagyni a családot még nehezebb.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
Kivándorlás:
1. A kommunizmusban az emberek nagy részének volt munkája, abból megélt, jóval kevesebben akartak elmenni. (hogy milyen áron, az máskérdés 😊 )
2. Az emberek nagy része nem is beszélt nyelveket, most már olyan nemzedék nő fel, aki 1 v. 2, de van aki 3! nyelven beszél.
3. Bár Sobri szerint mindenkinek milliókat kellene keresni és csak is ő tehet róla, hogy balf...sz, de nem mindenki lesz orvos, ügyvéd v. vállalkozó😊 Rengeteg szektor van, ahol tényleg csak minimálbért keresnek az emberek. Havi nettó százból tényleg nem tudsz semmit kezdeni. (megint lehet arról beszélni, hogy nem is lesznek itt soha magasabb bérek bizonyos helyeken, mert ugye akkor a multinak nem érné meg)
Nem a rendszer védelmében szóltam, csak a szitu nem fekete v. fehér.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Szerintem ez egy nagyon jó cikk, elsősorban a német gazdaságról:
 index.hu/gazdasag/2017/06/19/nemetorszag_trump_eu_kereskedelmi_tobblet_folyo_fizetesi_merleg_tobblet_a_nemetek_nagyon_rosszak/
Klaci79
A cikk tényleg érthetően elmagyarázza a 22-es csapdáját. Megoldás viszont nincs.
több mint 6 éve
dawyd728 3 651
Ezzel további lehetőségét is elveszti az ország, h a most már kint élők valaha is elgondolkozzanak a hazatérésen. Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..
dawyd728
Mivel egyikük se Magyarországon született és soha egy percet se éltek itt.
A szüleik is a Kádár-érában mentek ki.
Nem igazán jó példák a jelenkor gazdasági kitántorgóira.
Sobri Jóska
Ő miért is? Nem teljesen mindegy, h a szülők miért mentek ki? A lényeg a gyerekeken van. Ha egy Konta Johanna Sydneyben születik, nő fel, onnantól ausztrálnak britnek érzi magát. Lehet tud magyarul, lehet rokonokat látogat évente, de nem tekinti ezt az országot az otthonának. Persze kit érdekel, Konta Johanna egymaga, csak ugyanígy a tudomány, a művészetek stb területein is hasonló emberekkel vagyunk szegényebbek, akikről pl én lehet nem is igen tudok, mert nem fut velem szembe minden héten a TV-ben.
Persze most elméletileg vissza lehet jönni, csak kérdés, aki 1-2 év után nem jön, vagy akinek már kint születtek gyerekei és már esetleg elkezdenek ott óvodába/iskolába járni, azok mekkora eséllyel jönnek haza? Itt nem arról van szó, h hú most kicsit rossz, de majd jó lesz. Éppen ellenkezőleg. HA egy ország fiatalsága elmegy, több mint a kezelhető mennyiség és kint gyökeret ver, akkor itthon "pár" megszállott fiatal és rengeteg öreg marad. Mi lesz 2030 után a nyugdíjakkal? 70 éves korig fog mindenki dolgozni? Ja és a legrosszabb, h 1,3-as fertilitási rátájú országként szenvedjük el mindezt.
Tetejében egy agymosáson áteső ország vagyunk, és nagy erőkkel próbáljuk letagadni a történelmünket és tudomást se venni, h az ország többször kiürült és a fennmaradásunkat mindannyiszor kívülről érkező betelepülőkkel tudtuk biztosítani. Persze valahol most is erre hajtunk. A felvidéki, délvidéki, kárpátaljai, erdélyi magyarokat, plusz a székelyeket várjuk csak szeretettel. Amivel egy gondom van, az itteni problémánkat oda toljuk Hargita, Bihar stb megyékbe. Ott fog teljesen felszámolódni a magyarság. De legalább mi itt, ezen a 93000 km^2-en, erősek és büszkék leszünk! | nademire? |

Szerkesztette: dawyd728
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
Ezzel további lehetőségét is elveszti az ország, h a most már kint élők valaha is elgondolkozzanak a hazatérésen. Épp apámmal beszéltem tegnap Konta Johanna és Bacsinszky Tímea kapcsán ugyan erről. Ma még 1-1, 20 év múlva tucatjával lehet majd hasonló magyarokat látni a nagyvilágban, akik büszkék ugyan a származásukra, de otthonuknak nem ezt a lavort tekintik..
dawyd728
Mivel egyikük se Magyarországon született és soha egy percet se éltek itt.
A szüleik is a Kádár-érában mentek ki.
Nem igazán jó példák a jelenkor gazdasági kitántorgóira.