Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 318
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten?
Lecsó
Dél-Afrikában az apartheid alatt jobb volt a közbiztonság, mint utána.

Persze tudom, ez ilyen Hitler autópályákat épített-szerű érv, de ami tény, az tény.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
Lecsó
Így igaz.
Onnan nézve, ahonnan te nézed.
Ahonnan meg azok, akik felé Trump beszél egy nemzeti intézmény.
National Football League.
Újra és újra bebizonyítod, hogy csak a saját valóságodat (ami akár lehet az objektív is) bírod befogni, arra bírsz reagálni, és egyszerűen azt a valóságot ami (a te valódi valóságodban nem, de) milliók fejében annál inkább létezik, ahol Soros ármánykodik, ahol működik az asztrológia, vért könnyezik a Mária-szobor, fajban, rasszban relativizálásban gondolkodnak, Orbán elintézi, hogy Dániában dolgozhass, stb., és mindez számukra "a" valóság - meg nem.
Sobri Jóska
Miért is kellene nekem befogadnom a hülyeséget?
Mérnöknek tanultam, abban hiszek, hogy F=m*a
Ha valaki azzal jön nekem, hogy könnyezik Mária, vagy lapos a föld, akkor azt mondom, ok barátom, higgyél benne, lelked rajta. De ha beszélgetni akarunk a lapos vs geoid földről, akkor legyél szíves érvelni, vagy bizonyítsd valamivel, ne azzal gyere nekem, hogy fogadjam be, és kész.
Vegyük a rasszizmust. Származott belőle valami jó össztársadalmi szinten? Van akinek jól jön egy darabig, persze. Hitler is elég jól megélt belőle 10-12 évig. Csak közben meghalt 60 millió ember. Akkor mi szól mellette?
Szóval ez az én hitvallásom. Ilyen egyszerűen gondolkodom.
több mint 6 éve
dawyd728 3 691
 index.hu/belfold/2017/09/27/tuzoltok_panasz_katasztrofavedelem_okf_bakondi/
Amadeus
1 hónapot voltam szakmai gyakorlaton egy KvK-n. Plusz egy 40 órás önkéntes tűzoltó tanfolyamon. A cikkben leírtak döntő többségét saját bőrömön vagy mások elmeséléséből tapasztaltam. Kész csoda, h csak most bukott ki. Elkeserítő látni, ahogy ma Magyarországon bánnak akár a vonulós tűzoltókkal, vagy a hatósági osztályon dolgozó tűzvédelmi mérnökökkel. 😕
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 949
 index.hu/belfold/2017/09/27/tuzoltok_panasz_katasztrofavedelem_okf_bakondi/

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Mer mi van a himusszal, egy tizennyolcadik századi katona- vagy kocsmadal, tényleg az a nemzet legnagyobb önkifejezése?
sutianap
XIX. századi.
Egy, a függetlenségi háborúban született vers, a Defence of Fort M'Henry megzenésítve. Szóval egy kicsit több, mint kocsmadal...
Lecsó
A himnusz dallama John Stafford Smith egy 1800 körül népszerű angol bordalából (To Anacreon in Heaven – „Anakreónnak a mennybe”) származik,,,
naugye
sutianap
Off
Elsősorban a szövegről beszéltem, mert ugye egy himnusznak mégis csak az a lényege. Bár tudom, a Stars spangled banner nem irodalmi értelemben vett himnusz, hisz nem könyörgés vagy fohász Istenhez, a God bless America inkább az lenne, sőt van olyan himnusz is, aminek nincs hivatalos szövege, lásd a spanyolt pl... De ettől még egy nemzet himnusza inkább szól a szövegről, mint a dallamról, mivel egy irodalmi műfaj. Mint a bordal is, ami ritkán születik kocsmákban. Az más kérdés, hogy utána ott hangzik el legtöbbször. 😊
On
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 318
 www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tVizgV-6FvI
Mindenkinek kellemes szép hétfő estét!
Vrij6
Ez a komment jobb, mint a clip: "Lefogadom régen az MSZP-nek énekelt ilyeneket, de nem mószerolják be a többiek, mert ők is ott voltak." 😀 😀
peterk2005
Volt az MSZMP is.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
 www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tVizgV-6FvI
Mindenkinek kellemes szép hétfő estét!
Vrij6
Ez a komment jobb, mint a clip: "Lefogadom régen az MSZP-nek énekelt ilyeneket, de nem mószerolják be a többiek, mert ők is ott voltak." 😀 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 678 — tracker ember
 www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tVizgV-6FvI

Mindenkinek kellemes szép hétfő estét!
Vrij6
Indulok az ügyeletes patikába xanaxért...


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 264 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
 www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=tVizgV-6FvI

Mindenkinek kellemes szép hétfő estét!
Vrij6
annyira tudtam, hogy ez lesz 😀


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!


Mindenkinek kellemes szép hétfő estét!

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 318
Ráadásul egy olyan demokrata jelölt ellen, mint Clintonné.... Egy orángutánt is megválasztottak volna. Inkább az volt a váratlan, hogy a republikánusok is ekkora válságban vannak, hogy képesek elindítani egy ilyen pojácát, és, hogy Clintonné végig esélyesebbnek tűnt. Egy sima, szürke, "mondomaszokásosat" jelöttel első pillanattól kezdve szarrá verték volna Clintonnét.
peterk2005
Ezzel nem értek egyet. Végignézve a republikánus előválasztási vitákat, egészen borzalmas volt a felhozatal. A hátterüket nézve voltak a teljesen nyilvánvalóan a nagyvállalatok kezéből evő bábok (Jeb Bush), a prédikátorok (Cruz), meg szimpatikus, de a politikában teljesen súlytalan, karizmával nem rendelkező figurák (Carson). Még talán Rubio volt vállalható. De az előadásmódjukban meg abszolút a Jack Johnson - John Jackson jelenet ugrott be:



Tök nyilvánvaló volt, hogy egyiküknek sincs esélye a demokraták ellen, felfalják őket reggelire. Trump volt az egyetlen, akiben volt spiritusz, még ha ő sem volt esélyes Clinton ellen, érthető okokból. Nyilván Hillary jelölése is ostobaság volt, rengeteg volt benne a rizikó, de ez már történelem.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Egyébként Trump -lehet, hogy már írtam- pont ebben zseni. (Mások szerint pont ezért geci.)
Ő amilyen elánnal hitelesen tudja hozni a szavazóinak ezt a sudribunkó, begyöpösödött WASP-ot, annyira tud ide-oda libbenni a különböző emberek valóságai között. Legalábbis életének eddig 50 felnőtt éve maximálisan erről szól. Valóságshow, demokrata üzletek, a bankok beszorítása a kaszinóbizniszénél, építkezései, fejlesztései, rengeteg női felsővezető a cégeinél, meghekkelt republikánus elnökválasztás, mind azt mutatják, hogy zseniálisan leli meg ezen különböző valóságok határait, és lavírozik közöttük.Sobri Jóska
Ebben erősen eltér a véleményünk. Szerinem Trump kurva messze van a zsenitől, bármilyen aspektusból is nézem. Üzletemberként sem látok benne semmi különlegeset. Beleszületett egy jómódú ingatlanvállalkozó családba, ahol az apja nyomdokán közgazdaságtant, és ezen belül is specializáltan real estate-et tanult, minőségi iskolákban. Aztán átvette az apja bizniszét és azzal, illetve egyéb rokoni pénzekkel (és ami talán még fontosabb, a kapcsolatrendszerrel) fel tudott ülni a 80-as éveg ingatlan boomjára, és nagyon gazdagból nagyon-nagyon gazdag ember lett. Aztán már milliárd dolláros vagyonnal a zsebében egyszerűen megvette a vagyongyarapodását. Az én kisvállalkozásomból nehezebb középvállalkozást csinálni, mint egy Trump féle vagyont megduplázni, ebben gondolom egyetértünk. Ehhez képest a fickónak az átlagosnál éppenséggel jóval több bukott üzlete volt. Egy jó (nem sorolom, ide lehet tenni bármelyik milliárdos klánt) bizniszt általában jobban igazgatnak annál, ahogy ő az övét igazgatta, igazgatja. Csak, hát az ő helyzetében már kvázi lehetetlen elbukni. Ha rosszul dönt, abból is ki tudja vásárolni magát.

Szóval én láttam már pár "zsenit", tudományban, médiában, bizniszben is (Soros pl. egy közel zseni, Simon Cowell egy közel zseni, Zuckenberg egy közel zseni, stb.). Trumpot ezekhez sorolni egyenesen sértő. Trump egyszerűen egy amerikai Fásy Ádám. Egy nem hülye, tanult pojáca. Aki ha nem lenne pojáca, vihette volna a valóságshownál meg szépségverseny mecenatúránál többre is. Trumpot csak az különbözteti meg Fásytól, hogy a sors fura fintora és az amerikai politikai színtér furcsa működési szabályai miatt be tudott somfordálni a republikánusok közé, azok meg voltak akkora válságban, hogy a fejük fölé húzták.

Emiatt elnök most. Ami nem az ő érdeme, hanem a mázlija. (Már, ha ez mázli neki. Nekünk nem az. 😊 ) Mindenesetre, nyolc év demokratkus kormányzás után, ilyen belpolitikai és világpolitikai légkörben - válságban levő középosztály, terrorizmus, migráció - egy republikánus jelölt eleve két lépés előnnyel indul. Ráadásul egy olyan demokrata jelölt ellen, mint Clintonné.... Egy orángutánt is megválasztottak volna. Inkább az volt a váratlan, hogy a republikánusok is ekkora válságban vannak, hogy képesek elindítani egy ilyen pojácát, és, hogy Clintonné végig esélyesebbnek tűnt. Egy sima, szürke, "mondomaszokásosat" jelöttel első pillanattól kezdve szarrá verték volna Clintonnét. De így alakult, és most van egy pojácánk, aki történetesen a világ legerősebb államának az elnöke. De ebben a minőségében is megmaradt pojácának, amit időről időre a pofánkba is nyom, ha akarjuk, ha nem.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 675 — Cowboys fan
Így igaz.
Onnan nézve, ahonnan te nézed.
Ahonnan meg azok, akik felé Trump beszél egy nemzeti intézmény.
National Football League.Sobri Jóska
ugyan már, aki odaát nem a homokba dugja a fejét, az rájön, hogyha ezek a ligák valóban államiak lennének, akkor nem lenne semmilyen holdout pl
meg akkor valami állami tisztviselő feladata lenne jelölni és kinevezni a commish-t, ami ugye úgyfent nem áll, még akkor sem, ha Goodell ereiben szenátori vér csörgedezik

az persze más kérdés, hogy odaát elég sokan képesek a fejüket a homokba dugni, de ugye attól mert sok ember hülye, attól még nem lesz igazuk
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 755 — Слава Україні! Героям слава!
Aki esetleg nem nézte meg a több, mint 2 órás hard talkot, itt van rövidebben, tanulságos.


"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 319 — #NoStress
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
Lecsó
Így igaz.
Onnan nézve, ahonnan te nézed.
Ahonnan meg azok, akik felé Trump beszél egy nemzeti intézmény.
National Football League.
Újra és újra bebizonyítod, hogy csak a saját valóságodat (ami akár lehet az objektív is) bírod befogni, arra bírsz reagálni, és egyszerűen azt a valóságot ami (a te valódi valóságodban nem, de) milliók fejében annál inkább létezik, ahol Soros ármánykodik, ahol működik az asztrológia, vért könnyezik a Mária-szobor, fajban, rasszban relativizálásban gondolkodnak, Orbán elintézi, hogy Dániában dolgozhass, stb., és mindez számukra "a" valóság - meg nem.
Egyébként Trump -lehet, hogy már írtam- pont ebben zseni. (Mások szerint pont ezért geci.)
Ő amilyen elánnal hitelesen tudja hozni a szavazóinak ezt a sudribunkó, begyöpösödött WASP-ot, annyira tud ide-oda libbenni a különböző emberek valóságai között. Legalábbis életének eddig 50 felnőtt éve maximálisan erről szól. Valóságshow, demokrata üzletek, a bankok beszorítása a kaszinóbizniszénél, építkezései, fejlesztései, rengeteg női felsővezető a cégeinél, meghekkelt republikánus elnökválasztás, mind azt mutatják, hogy zseniálisan leli meg ezen különböző valóságok határait, és lavírozik közöttük.
Van Borgesnek egy nagyon rövid novellája Everything And Nothing címmel, ha van 2 perced, érdemes elolvasni, kb. erről szól egy kissé jobban megírva. 😉



Tulajdonképpen olyan rövid, hogy be is másolom, még ha ebben a topicban kissé tájidegen is:

JORGE LUIS BORGES: EVERYTHING AND NOTHING

Nem lakott benne senki, arca mögött (amely még a korabeli gyatra festmények tanúsága szerint sem hasonlít semmi más arcra) és megannyi fantasztikus és túlfűtött szava mögött csupán némi fagyosság rejlett, egy álom, amelyet senki sem álmodott. Kezdetben úgy vélte, mindenki olyan, mint ő, de egy barátja megdöbbenéséből, akinek megpróbálta megmagyarázni ezt az ürességet, rájött, hogy téved, s egyszer s mindenkorra megértette, hogy jobb, ha az egyén nem üt el a fajta jegyeitől. Egy ízben úgy gondolta, hogy talán a könyvekben találhatna bajára írt, és így sajátította el azt a kevés latint és még kevesebb görögöt, amiről egyik kortársa említést tesz. Később felrémlett benne, hogy talán az emberiség egyik ősi szertartásának gyakorlása lehet az, amit keres, és egy hosszú júniusi szieszta alkalmával hagyta, hogy Anne Hathaway ebbe beavassa. Húsz-egynéhány éves korában Londonba költözött. Ekkorra már ösztönösen valakivé álcázta magát, nehogy felfedezzék, hogy senki sem. Londonban felismerte azt a hivatást, amelyre szánva volt, a komédiásét, aki nyílt színen azt játssza, hogy ő másvalaki, olyan emberek gyülekezete előtt, akik azt játsszák, hogy őt másvalakinek hiszik. A bohóc mestersége sajátos boldogsággal töltötte el, talán az elsővel, amit ismernie adatott, de mikor már az utolsó verssor is elhangzott, és az utolsó halottat is eltávolították a színpadról, újra elborította a valószerűtlenség szörnyű érzése. Nem lehetett többé Ferrex vagy Tamerlán, és újra visszaváltozott senkivé. Végső kétségbeesésében támadt az a gondolata, hogy maga találjon ki újabb hősöket és újabb tragikus történeteket. Ily módon, miközben teste a londoni bordélyokban és csapszékekben teljesítette, ami a test rendeltetése, a lélek, amely e testben lakozott, Cézár volt, aki nem törődik a jóslat intésével, Júlia, aki gyűlöli a pacsirtát, és Macbeth, aki a boszorkákkal beszélget a kietlen parton, akik egyben a Párkák is. Senki nem volt egy személyben több ember, mint ez az ember, aki az egyiptomi Próteuszhoz hasonlóan a Létezés minden lehetőségét kimerítette. Olykor egy-egy műve valamelyik félreeső zugában elrejtett némi vallomást, biztosra véve, hogy úgysem értik el; így mondja el Richárd, hogy egy személyben sokak szerepét játszotta, és Jágó különös módon azt, hogy: "Én nem az vagyok, aki vagyok." Létezés, álom és alakítás alapvető azonosságának gondolata nem egy híres hely megírására ihlette.

Húsz éven át kitartott ennél az irányított hallucinációnál, de egy reggel elfogta az undor és a borzadály attól, hogy ennyi királynak kell lennie, aki kard által vész el, és ennyi boldogtalan szeretőnek, aki egymásra talál, elválik és dallamosan haldokol. Ugyane napon elhatározta, hogy eladja színházát. Egy hét se telt belé, hazalátogatott szülőfalujába, ahol viszontlátta gyermekkora fáit és folyóját, de nem hozta őket kapcsolatba ama másikakkal, amelyeket múzsája magasztalt, s melyeket mitológiai utalások és latin kitételek tettek híressé. Végtére lennie kellett valakivé. Nyugalomba vonult impresszárió lett tehát, aki vagyont gyűjtött, és szenvedélyesen érdeklődik a kölcsönök, perek és kisebb uzsorák iránt. Ebben az állapotban diktálta le közismert sivár végrendeletét, amely szándékosan kerül minden patetikus vagy irodalmias vonást. Londoni barátai meg-meglátogatták visszavonultságában. Előttük újra magára öltötte a költő szerepét.

A történet még hozzáfűzi, hogy halála előtt vagy után Isten színe elé járult, és azt mondta neki: "Én, aki annyi ember voltam hasztalan, végre egyvalaki szeretnék lenni, aki én vagyok." Isten hangja így felelt neki egy szélvész közepéből: "Én sem vagyok senki, csak megálmodtam ezt a világot, mint ahogy te megálmodtad művedet, William Shakespeare, és álmom jelenéseinek egyike vagy te is, aki, mint én, mindenki vagy és mint én, senki sem."

Somlyó György fordítása

több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Ajánlom figyelmedbe a The Big Short című filmet. Egy kb. ezerszer ekkora csalássorozatról szól. És a "következményeiről".
Sobri Jóska
Jó film lenne, csak tipikus hálivúdi szar.
A válság egyik fő okát véletlenül elfelejtették benne megemlíteni. Na melyiket?
több mint 6 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 106 — capitaine du château de Vienne 1487
Mer mi van a himusszal, egy tizennyolcadik századi katona- vagy kocsmadal, tényleg az a nemzet legnagyobb önkifejezése?
sutianap
XIX. századi.
Egy, a függetlenségi háborúban született vers, a Defence of Fort M'Henry megzenésítve. Szóval egy kicsit több, mint kocsmadal...
Lecsó
A himnusz dallama John Stafford Smith egy 1800 körül népszerű angol bordalából (To Anacreon in Heaven – „Anakreónnak a mennybe”) származik,,,
naugye


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
Lecsó
Nemzeti hip-hop ugye ...
Amadeus
például... 😊
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 949
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
Lecsó
Nemzeti hip-hop ugye ...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Mer mi van a himusszal, egy tizennyolcadik századi katona- vagy kocsmadal, tényleg az a nemzet legnagyobb önkifejezése?
sutianap
XIX. századi.
Egy, a függetlenségi háborúban született vers, a Defence of Fort M'Henry megzenésítve. A dallam régebbi.
Szóval egy kicsit több, mint kocsmadal...

Szerkesztette: Lecsó
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Inkább úgy mondanám, hogyha egy nemzeti intézményben vagy munkavállaló, akkor az nem az a közeg, ahol a nemzetellenes (és indiferens, hogy jogos, jogosnak vélt, jogtalan) véleménynyilvánításodat ki kéne fejezned.
Sobri Jóska
Az NFL annyira nemzeti, mint nálunk a dohányboltok. Vagy bármi más. Egy magáncég...
több mint 6 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 829 — No es importante
Az USA-ban százszor izoláltabban élsz, mint Magyarországon, szóval itt a személyes tapasztalat nem sokat számít, pláne mikor csak "átutazóban" van az ember, nem tervez gyökeret verni. Pont ez a nagy baj kint, mindenki a saját valóságbuborékjaiban van (offline és most már virtuálisan egyaránt), mely a saját vélt vagy akár valós (tév)eszméket sokszorosára nagyítva minden mást kizár a képletből. Én otthon sokkal "könnyebben" tudtam szociálisan érzékeny lenni, mikor Józsefvárosból buszoztam és villamosoztam fel a budavári Hiltonba dolgozni egy romalagzira, mint itt, mikor a tengerparti kéróból kimozdulva az úton az autókon kívül max. turistákkal találkozol... 😊

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 923 — nabege2@yahoo.com
Még mindig nem érted a történet lényegét....
peterk2005
Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?😊 Nem lehet, hogy azért nem kapják meg, mert olyan állapotokat hoztak létre ami miatt normálisabb ember nem megy már oda tanítani? Pedig a tanulás az egyik legfontosabb kulcsa a dolgoknak! Ráadásul kérdem, hogy akiket látunk, hogy elvégezték, megcsinálták, jutottak valamire az életben azok mind gazdag szülők gyerekei? Nagyon, de nagyon kétlem!

ui: úgy feküdtem le, hogy reggel mikor nethez jutok megkérem a kint élőket, nyilatkozzanak már az egészről, ők mit látnak, hallanak, éreznek. Azért Amerika messze van ide😊 Baggio-t tudom, hogy kint van, ő rá és a többiek véleményére is kíváncsi lennék!
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ez csak egy apróság, bosszantó, de túl élem. De ha hasonló okból eleve csőre töltve, célzott fegyverrel szállítanának ki, amit ráadásul időnként tudottan el is sütnek, indokolatlanul is, akkor már keményen fosnék, és nem csak bosszantana, de nagyon ideges-morcos lennék miatta. Határok között ennél nem nagyon tudnék többet csinálni, de ha országon belül fordul elő, akkor biztos, hogy a háborgás mellett tennék is ellene valamit. Tiltakozást szerveznék, írnék a médiának, próbálnám terítéken tartani, mert senki se szeret csőre töltött fegyverrel szembe nézni.
peterk2005
Szerinted ok nélkül csinálja ezt a rendőr? Elhiszem, hogy a rendes törvénytisztelő polgárokat ez zavarja, de sajnos szerencsétlen rendőr találkozik olyanokkal is akik szemrebbenés nélkül lelövik. Őszintén én sem vinném vásárra a bőröm.
2 hete jöttem haza Horvátországból, hulla fáradtan este elkapott 3 rendőr Kadarkútnál. Basszus ha egy amerikai rendőr látta volna azt az igazoltatást sírt volna😊 Mind a 3-at szemberebbenés nélkül lelőhettem volna. De mivel ez Mo-n nagyon nem divat, úgy is álltak hozzám/hozzá az egészhez.
NB2
Még mindig nem érted a történet lényegét. A probléma sokkal általánosabb, mint a feka kérdés. Vagy cigány kérdés. Általános probléma a társadalmakban, hogy az a réteg, amelyik az eszközöket birtokolja (hatalmi eszközök, erőszakszervezetek, pénz), az szereti a problémákat az erő szempontjából megoldani, mondván, hogy előbb oldja meg a hátrányos helyzetű réteg a saját bajait, előbb alkalmazkodjon a szabályaimhoz, és akkor majd utána egyenlő elbánást is fog kapni. Addig viszont ne csodálkozzon, ha nem kap. Amikor fekákról vagy cigányokról van szó, akkor az "erő" oldalán érzed magad és te is ezt mondod, amikor viszont mondjuk az EU-ról, Világbankról, multikról, akkor a gyenge oldalon vagy, és te is háborogsz. A görög válságban pl. a görögök keze alaposan benne volt, mert ők hamisították meg a saját gazdasági eredményeiket évekig. Lehetne mondani, hogy akkor ne is visítozzanak, azt kapták amit megérdemeltek. Mégsem mondjuk, mert ez így nem fair, mert bár tényleg hamiskártyáztak, de okkal tették, mert eleve versenyhátrányban voltak a pénzt adókkal szemben. Ugyanez a helyzet a feka kisebbséggel is. Több velük a baj, de oka van annak, hogy több velük a baj. Az amerikai többségi társadalom elvárja tőlük, hogy úgy alkalmazkodjanak, úgy éljenek, ahogy a többségi társadalom azt elrendeli, de ehhez nem adja meg hozzá nekik a szükséges alapfeltételeket.

Mi nem kapjuk meg az A+ minősítést és emiatt nem tudjuk ugyanolyan kedvező hitelekkel finanszírozni az országunkat, mint pl. a németek. Azért, mert az üzlet azt mondja, hogy előbb teljesíts, aztán majd megkapod. Csakhogy sose fogjuk tudni teljesíteni, ha nem kapjuk meg hozzá a legalább egyenlő esélyt. Egy átlagos feka gyerek pontosan ugyanezzel a problémával szembesül. A társadalom elvárja tőle, hogy viselkedjen úgy, mint egy fehér, miközben nem kapja meg ugyanazt a minőségi közoktatást, ugyanazt a közbiztonságot, ugyanazt védelmet a gangektől, kábítószertől, stb. amit egy átlag fehér megkap. Erről szól a történet. Amíg elfogadod, hogy az erősebb kutya baszik elve érvényesülhet akkor, amikor te vagy az erősebb kutya, addig sose fogsz tudni kikerülni azokból a helyzetekből, amikor te vagy a gyengébbik. Mert ez lesz az elfogadott logika, így fognak működni a dolgok. Úgy működik ez is, mint a korrupció. Amíg kicsiben elfogadod, hogy lehet jegy nélkül parkolni - sőt az az élelmes aki így csinálja -, addig nagyban is mindig lesz aki nagyban lesz élelmes. Ahol viszont Te már a fasz rossz végén leszel. És összességében az átlagember ezen többet bukik, mint amennyit kicsiben nyer.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Én se vagyok elájulva a térdelősditől - úgy általában a politika sportba emeléséből - de szívük joga.
peterk2005
Szerinted mi lenne jobb, vagy hatásosabb?
Mert szerintem ez alapvetően az egyik legjobb, jelzésértékű, nem túl proaktív, mégis látványos módja a tiltakozásuknak. Csak ugye ahogy ez a forma legitim, úgy ennek a nemszeretése, elítélése, leszarházizása is.Sobri Jóska
Nem az eredményesség, hatásosság felől közelítettem meg, hanem a személyes ízlésem felől. Amikor sportot nézek, nem szerek politikát látni. Szeretem, ha a sport csak a sportról szól.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)