Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Azért ennél 8 év alatt mindenképpen többet vártam volna...főleg 2/3-al és ilyen társadalmi támogatottsággal.
Klaci79
igazából nekem is ez a bajom - attól eltekintve, hogy nem vártam semmit ezektől, nyolc éve is csak annyit jegyeztem meg az asszonynak is, hogy a kétharmad miatt történelmi lehetőségek nyíltak a tudjukkik előtt, hogy tényleg valami maradandót alkossanak egy csomó mindenben, a teljesség igénye nélkül az egészségügyben, a közoktatásban, a nyugdíjrendszerben stb.

tulajdonképpen tényleg maradandót is alkottak, csak nem ott, ahol vártam.

valamilyen szinten vélek párhuzamot felfedezni a tudjukkik és magam között - én is eltrógerkedtem az egyetem éveit, aztán amikor ciklus vége volt (szigorlatok, államvizsga), akkor azért felpörögtem, hogy fel lehessen mutatni valami eredményt, de simán sokkal többet is kihozhattam volna belőle.

lényegében tehát - maximum az állami támogatás mértékéig - kárt okoztam az államnak. csak ez a károkozás egyrészt sokkal kisebb kárt okozott, mint az elmúttnyócév lébecolása, másrészt ha nem engem vesznek fel, akkor meg a 901. jelentkezőt, aki viszont egyáltalán nem biztos, hogy többet tenne hozzá a GDP-hez, mint én.
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
Tudomásom szerint a kormánynak nincs joga felmenteni a közmédia vezetőit. Ők egy ellenzéki győzelem után is maradnának.
Amador
a közmédia a költségvetésből kapja a lóvét, értem én, hogy nem állíthatja fel az új kormány a vezetőit, de relatíve könnyen ki lehet véreztetni őket.
Amadeus
az meg megint más kérdés, hogy vannak megírva a szerződések a kormány és a médiumok között. én pl simán el tudom képzelni, hogy van benne egy olyan záradék, hogy ha x év előtt a mindenkori kormány felmondja a szerződést, akkor egy nagyobb összeget kell kifizetni kötbérként.
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
Tudomásom szerint a kormánynak nincs joga felmenteni a közmédia vezetőit. Ők egy ellenzéki győzelem után is maradnának.
Amador
a közmédia a költségvetésből kapja a lóvét, értem én, hogy nem állíthatja fel az új kormány a vezetőit, de relatíve könnyen ki lehet véreztetni őket.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
#JC6
Klaci79
Kurva egyszerű, ha nincs 2/3 az ellenzéknél, akkor 1 éven belül megbukik az új kormány. A költségvetési tanács megvétózza a központi költségvetési törvényt, március 31 után pedig Áder feloszlathatja erre hivatkozva a parlamentet és új választásokat ír ki. Orbán rendszerét elbontani kell, megsemmisíteni, nem legyőzni.
Amadeus
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
2/3 nélkül Polt is marad.
Amadeus
Bár nem vagyok szakértő, de ezzel az európai ügyészséggel nem lehet megakasztani a Polt-féle ámokfutást?
zinedine5
2/3-os tv az ügyészségi tv és az ügyészi (életpályáról?) tv. is. Nem tudom, hogy feles törvénnyel bevezetve az EU ügyészséget itthon el lehetne-e vonni a legfőbb ügyész 2/3-os jogköréből.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 303
Engem az érdekelne, hogy kire szavaznátok nyugodt szívvel.
#JC6
Senkire.
több mint 6 éve
Amador Los Angeles Rams 273
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
Tudomásom szerint a kormánynak nincs joga felmenteni a közmédia vezetőit. Ők egy ellenzéki győzelem után is maradnának.
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Na, jöhetnek még, jó olvasni...
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Bár nem vagyok szakértő, de ezzel az európai ügyészséggel nem lehet megakasztani a Polt-féle ámokfutást?
zinedine5
Azt nem, de az EU pályázatokon keresztül komolyan meg lehetne fogni a bagázs tökét. Egy ilyen rendszer lebontásához egy téglát kell kivenni. Itt olyan szinten szaros mindenki az EU pénzek lenyúlásában, hogy mindenhol van egy vej, egy testvér, egy apu, egy anyu, egy gyerek, egy szerető aki érintett. Nem csak legfelül, de alul is. És alulról el lehet kezdeni bedönteni a dolgokat, csak találni kell alul olyanokat, akik elkezdenek énekelni a mentességért cserébe.

Inkább az a kérdés, hogy az ellenzék mennyire volt/van benne a dolgokban. A 2010 előtt már nem számít, mert elévült. Az a kérdés, hogy a fidesz rendszerben mennyire volt közös a markolás.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Engem az érdekelne, hogy kire szavaznátok nyugodt szívvel. Egyszerűen semmilyen alternatíva nincs sem előttem, sem a családom előtt. A családtámogatásoknak örülünk, a határzár is tetszik, de annyi teendő lenne az országban, és annyi minden fáj, annyi mindenre kellene a pénz, hogy képtelen lennék a Fideszre szavazni.
A baloldal szerintem egy vicc kategória, ahol még egy Gyurcsány vagy egy Vona tényező lehet, az a párt menthetetlen. Aztán ránézek erre a Széll Bernadettre és képtelen vagyok elképzelni, hogy egy ilyen nő majd országot vezet.
Próbálkoztam a Momemtum üzenetét is megérteni, nem sikerült. Ki van még?

A Kétfarkú kutya legalább őszinte, ezt az egészet már csak humorral lehet felfogni. Ép ésszel nem.
#JC6
Én erről úgy gondolkodom, mint 1990-ben. Akkor sem tudtuk hogy ki jön, ki lesz a jobb, ismeretlen volt mindenki. Amatőrökből álló társaságokra voksoltunk. A fő cél az volt, hogy egy 30 éves bekövesedett, működésképtelen rendszert leépítsünk.

Én most is ezt a tétet látom. Most is egy bemerevedő rendszer szorításából kell kilépni. A politikai berendezkedésünk felborult, lényegében egypártrendszeres lett. Egy párt ural mindent, az anyagi javakat, a nyilvánosságot, minden erőforrást. Még az ellenzék egy részét is ők mozgatják bábuként. És ez a rendszer rohad, már jó ideje több kárt okoz, mint hasznot. Tulajdonképpen már nem is kormányoz, nincs kormányzati stratégia, hanem konstans kampány van, egyre gyengébb teljesítménnyel, de ezzel párhuzamosan egyre undorítóbb túlhatalmi jelekkel. Lényegében nyílt rablás folyik, az igazságszolgáltatás abszolút nem működik egy réteg számára, amelyik réteg lassan elhiszi - és úgy is viselkedik - hogy tényleg minden az övé, azt teheti amit csak akar.

Ezt a status quo-t kell megváltoztatni, édes mindegy, hogy hogyan. Ha most nem, akkor 2022-ben. Amíg ez meg nem történik, addig nincs értelme másról beszélni, mert úgy nem lehet véleményt alkotni alternatívákról, hogy azok lélegeztetőgépen vannak. Még a Jobbik is lélegeztetőgépről üzemel a Fideszhez képest, és ők vannak messze a legjobb helyzetben. Egy momentum mégis mit csinálhat? Kiszór pár szórólapot, meg járja az utcát? Sokat érnek vele... kapnak válaszul egy sokmillióért legyártott torz lejárató kampányt és annyi. Tényleg annyi. Ott van példának a Juhász Péter eset a feleségveréssel. Két perc alatt legyártották, és még ránk is hat. Igenis, ránk is hat. Mondja bárki, hogy nem gondolkodott el egy pillanatra sem, hogy lehet, hogy a történet igaz, úgysem hiszem el. 😊 Néhány ilyen ügy itt is meg ott is és máris ott tartasz, hogy "na, vajon kit válasszak, mindegyik béna". Pont ott, amin vacillálsz. Ez a cél, ez az oszd meg és uralkodj.

Közben pedig Orbán most már az ünnepi pulpitusról fenyegi meg teljesen nyíltan Simicskát, hogy kicsinálja a választások után. Mi ez, ha nem a harmadik világ legrosszabja, mi ez, ha nem maffia?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
#JC6
Klaci79
Kurva egyszerű, ha nincs 2/3 az ellenzéknél, akkor 1 éven belül megbukik az új kormány. A költségvetési tanács megvétózza a központi költségvetési törvényt, március 31 után pedig Áder feloszlathatja erre hivatkozva a parlamentet és új választásokat ír ki. Orbán rendszerét elbontani kell, megsemmisíteni, nem legyőzni.
Amadeus
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
2/3 nélkül Polt is marad.
Amadeus
Bár nem vagyok szakértő, de ezzel az európai ügyészséggel nem lehet megakasztani a Polt-féle ámokfutást?
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
#JC6
Klaci79
Kurva egyszerű, ha nincs 2/3 az ellenzéknél, akkor 1 éven belül megbukik az új kormány. A költségvetési tanács megvétózza a központi költségvetési törvényt, március 31 után pedig Áder feloszlathatja erre hivatkozva a parlamentet és új választásokat ír ki. Orbán rendszerét elbontani kell, megsemmisíteni, nem legyőzni.
Amadeus
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
Klaci79
2/3 nélkül Polt is marad.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 213
#JC6
Klaci79
Kurva egyszerű, ha nincs 2/3 az ellenzéknél, akkor 1 éven belül megbukik az új kormány. A költségvetési tanács megvétózza a központi költségvetési törvényt, március 31 után pedig Áder feloszlathatja erre hivatkozva a parlamentet és új választásokat ír ki. Orbán rendszerét elbontani kell, megsemmisíteni, nem legyőzni.
Amadeus
Ez igaz lehet, ugyanakkor amit április 9-én meg lehet tenni az az összes állami hírdetés visszavonása a tv2-origo-magyaridők-stb oldalakról valamint a közmédia párttalanítása már elég komoly sebet ütne a kommunikációs gépezetükben. Így egy új választás még a jelenlegi rendszerben is jelentősen kiegyensúlyozottabb lenne. Mindenképpen ezzel kell kezdeni, mert elszámoltatás nem lehetséges ilyen ügyészséggel. Ráadásul a pénz már Svájcban van. Max az ingatlanokkal lehet valamit kezdeni...
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Engem az érdekelne, hogy kire szavaznátok nyugodt szívvel. Egyszerűen semmilyen alternatíva nincs sem előttem, sem a családom előtt. A családtámogatásoknak örülünk, a határzár is tetszik, de annyi teendő lenne az országban, és annyi minden fáj, annyi mindenre kellene a pénz, hogy képtelen lennék a Fideszre szavazni.
A baloldal szerintem egy vicc kategória, ahol még egy Gyurcsány vagy egy Vona tényező lehet, az a párt menthetetlen. Aztán ránézek erre a Széll Bernadettre és képtelen vagyok elképzelni, hogy egy ilyen nő majd országot vezet.
Próbálkoztam a Momemtum üzenetét is megérteni, nem sikerült. Ki van még?

A Kétfarkú kutya legalább őszinte, ezt az egészet már csak humorral lehet felfogni. Ép ésszel nem.
#JC6
A magyar politika teljesen elment az ostobaság irányába, mert az emberek jelentős része a hite szerint szavaz és nem a józan ész szerint. Nincs igényük megismerni azt, hogy egy-egy párt mit tenne és bevallom őszintén a politikai pártoknak sincs igényük (de lehetőségük sem) megfelelően bemutatni, hogy mit csinálnának. (Épp olvasom, hogy a MTVA kap 1 milliós büntetést, mert csak a fideszeseket engedik be a 80 milliárdból gazdálkodó köztévébe és van pofájuk azt mondani, hogy majd ők elmondják, hogy mi a jobbik álláspontja a kérdésekben....vicc)

Akárki nyerne idén, aki nem a fidesz, óriási terhet venne magára és szerintem fogalma se lenne, hogy mit kellene csinálnia. Persze minden ellenzéki pártnak van valamiféle programja, de ezek többségében nem találkoznak a realitásokkal. Megint jön valaki 13.havi nyugdíjakkal, meg több pénz az egészségügynek, de két dolgot nem szabad elfelejteni:
-a legalsó szinttől a legfelsőig minden a fidesz irányítása alatt van, ami 2/3 hiányában bizony marad is, ott pedig senkinek sem az érdeke, hogy ismét normálisan működjön az ország;
-2020-tól új költségvetés lesz az EU-ban, jelentősen kisebb felzárkóztatási forrásokkal, amit, Magyarország ebben a 7 éves költségvetési ciklusban megkapott, lényegében egyedülálló volt, így hasonló pénzlehívásra és fejlesztésre már kétlem, hogy remény lenne.

Ha a "D" ellenzék vagy a nem "D" ellenzék nyerné a választásokat, szerintem itt rövid időn belül hatalmas békemeneteket láthatnánk és azt is könnyen el tudom képzelni, hogy semmi békés hatalomátadás nem lenne. Egzisztenciálisan rengetegen függenek ettől a hatalomtól, akik foggal-körömmel ragaszkodnának a pozíciókhoz.
Én speciel szívesen szavaznék Karácsonyra, de ott van mögötte az mszp, akik között rengeteg normális embert ismerek, de a vezetőség tényleg tele lehet olyan emberekkel, akik a fidesz zsebéből élnek és ez gusztustalan. Ha pedig nem akkor egyszerűen csak olyan botrányosan rossz vezetés van ott, hogy már régen szét kellett volna verni az egészet. Persze ott se mer senki hozzányúlni, mert így is elég embert elvitt a DK.
Ha Karácsony alakíthatna valami olyasmi kormányt, mint amit szeretne és felvázolt és bíznék benne. Inkább abban nem bíznék, hogy ezt az mszp prominensei valóban hagynák is 😕
Mondjuk a jobbikra nem szívesen szavaznék, de talán egy jobbik kormánynak is jobban örülnék. Nem sok jót látok bennük, de a holdudvarában azért elég sok szakértő van. A törvényjavaslataikat, amelyeket benyújtottak a T. házban elég jól megírták és elő is tudják adni, attól a kevés kivételtől eltekintve. Vona pálfordulása után már mindenképpen közelebb vannak centrumhoz, mint a fidesz. És igazából még mindig nem tudjuk róluk, hogyan csinálnák. Lehet persze, hogy töketlenebbek lennének a szociknál vagy korruptabbak a fidesznél (bár ez utóbbi nehezen elképzelhető), de valami jó is kisülhet belőle.
Az LMP Bernadettes szárnya nem igazán tetszik, a Hadházy már jobban, de a kormányzásra alkalmassága nem derült még ki. Korrupciós ügyeket jól felderít. Mint koalíciós partner lennének az LMP-nek is érdekes dolgai, azt nem gondolom, hogy valóban m.elnököt adhatnának. Bár egyáltalán nem lenne problémám egy női m.elnökkel.
A DK számomra egy nagy talány. Gyurcsány mintha összejátszana Orbánnal. Én nem tudom annak az embernek még mi a fene kell, hogy végre elhúzzon a francba. Ugyanakkor félelmetes, hogy így felhozta azt a pártot, lényegében a nulláról. De nem szavaznék rá, Isten ment. Kapott már egy lehetőséget, aminek azóta is isszuk a levét.
Úgyhogy nincs senki akire igazán szívesen szavaznék, de azt nem szeretném, hogy a fidesz folytassa. Éppen az István kórházból jövök, ahol elképesztő körülmények vannak. A szomszédban viszont a grupama aréna mutatja hol is vannak a súlypontok Magyarországon. Mondjuk ide még legalább kijárnak néha nézők is, ettől függetlenül röhej, hogy az adófizetők pénzén építenek stadionokat.
A családtámogatás persze tetszetős. Tapsolni azért nem fogok. Valamit tenniük kellett, hogy nőjenek a fizetések, hiszen már így is több százezren dolgoznak külföldön. De a minimálbér adójából tisztességes bevétel keletkezett, hogy aztán lehessen belőle osztogatni, mintha a sajátjuk lenne.
A határzár is kellett ehhez a kirekesztő politikához, mert az unió sajnos teljesen töketlenül áll hozzá továbbra is az illegális migráció kérdéshez. Amíg Brüsszelben nem lesz erre megoldás, addig biztosan lesz is illegáli migráció, nekünk legalább sikerült magunk felől elterelni a Németo-ba igyekvőket.
Azért ennél 8 év alatt mindenképpen többet vártam volna...főleg 2/3-al és ilyen társadalmi támogatottsággal.
Klaci79
Kurva egyszerű, ha nincs 2/3 az ellenzéknél, akkor 1 éven belül megbukik az új kormány. A költségvetési tanács megvétózza a központi költségvetési törvényt, március 31 után pedig Áder feloszlathatja erre hivatkozva a parlamentet és új választásokat ír ki. Orbán rendszerét elbontani kell, megsemmisíteni, nem legyőzni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 213
Engem az érdekelne, hogy kire szavaznátok nyugodt szívvel. Egyszerűen semmilyen alternatíva nincs sem előttem, sem a családom előtt. A családtámogatásoknak örülünk, a határzár is tetszik, de annyi teendő lenne az országban, és annyi minden fáj, annyi mindenre kellene a pénz, hogy képtelen lennék a Fideszre szavazni.
A baloldal szerintem egy vicc kategória, ahol még egy Gyurcsány vagy egy Vona tényező lehet, az a párt menthetetlen. Aztán ránézek erre a Széll Bernadettre és képtelen vagyok elképzelni, hogy egy ilyen nő majd országot vezet.
Próbálkoztam a Momemtum üzenetét is megérteni, nem sikerült. Ki van még?

A Kétfarkú kutya legalább őszinte, ezt az egészet már csak humorral lehet felfogni. Ép ésszel nem.
#JC6
A magyar politika teljesen elment az ostobaság irányába, mert az emberek jelentős része a hite szerint szavaz és nem a józan ész szerint. Nincs igényük megismerni azt, hogy egy-egy párt mit tenne és bevallom őszintén a politikai pártoknak sincs igényük (de lehetőségük sem) megfelelően bemutatni, hogy mit csinálnának. (Épp olvasom, hogy a MTVA kap 1 milliós büntetést, mert csak a fideszeseket engedik be a 80 milliárdból gazdálkodó köztévébe és van pofájuk azt mondani, hogy majd ők elmondják, hogy mi a jobbik álláspontja a kérdésekben....vicc)

Akárki nyerne idén, aki nem a fidesz, óriási terhet venne magára és szerintem fogalma se lenne, hogy mit kellene csinálnia. Persze minden ellenzéki pártnak van valamiféle programja, de ezek többségében nem találkoznak a realitásokkal. Megint jön valaki 13.havi nyugdíjakkal, meg több pénz az egészségügynek, de két dolgot nem szabad elfelejteni:
-a legalsó szinttől a legfelsőig minden a fidesz irányítása alatt van, ami 2/3 hiányában bizony marad is, ott pedig senkinek sem az érdeke, hogy ismét normálisan működjön az ország;
-2020-tól új költségvetés lesz az EU-ban, jelentősen kisebb felzárkóztatási forrásokkal, amit, Magyarország ebben a 7 éves költségvetési ciklusban megkapott, lényegében egyedülálló volt, így hasonló pénzlehívásra és fejlesztésre már kétlem, hogy remény lenne.

Ha a "D" ellenzék vagy a nem "D" ellenzék nyerné a választásokat, szerintem itt rövid időn belül hatalmas békemeneteket láthatnánk és azt is könnyen el tudom képzelni, hogy semmi békés hatalomátadás nem lenne. Egzisztenciálisan rengetegen függenek ettől a hatalomtól, akik foggal-körömmel ragaszkodnának a pozíciókhoz.
Én speciel szívesen szavaznék Karácsonyra, de ott van mögötte az mszp, akik között rengeteg normális embert ismerek, de a vezetőség tényleg tele lehet olyan emberekkel, akik a fidesz zsebéből élnek és ez gusztustalan. Ha pedig nem akkor egyszerűen csak olyan botrányosan rossz vezetés van ott, hogy már régen szét kellett volna verni az egészet. Persze ott se mer senki hozzányúlni, mert így is elég embert elvitt a DK.
Ha Karácsony alakíthatna valami olyasmi kormányt, mint amit szeretne és felvázolt és bíznék benne. Inkább abban nem bíznék, hogy ezt az mszp prominensei valóban hagynák is 😕
Mondjuk a jobbikra nem szívesen szavaznék, de talán egy jobbik kormánynak is jobban örülnék. Nem sok jót látok bennük, de a holdudvarában azért elég sok szakértő van. A törvényjavaslataikat, amelyeket benyújtottak a T. házban elég jól megírták és elő is tudják adni, attól a kevés kivételtől eltekintve. Vona pálfordulása után már mindenképpen közelebb vannak centrumhoz, mint a fidesz. És igazából még mindig nem tudjuk róluk, hogyan csinálnák. Lehet persze, hogy töketlenebbek lennének a szociknál vagy korruptabbak a fidesznél (bár ez utóbbi nehezen elképzelhető), de valami jó is kisülhet belőle.
Az LMP Bernadettes szárnya nem igazán tetszik, a Hadházy már jobban, de a kormányzásra alkalmassága nem derült még ki. Korrupciós ügyeket jól felderít. Mint koalíciós partner lennének az LMP-nek is érdekes dolgai, azt nem gondolom, hogy valóban m.elnököt adhatnának. Bár egyáltalán nem lenne problémám egy női m.elnökkel.
A DK számomra egy nagy talány. Gyurcsány mintha összejátszana Orbánnal. Én nem tudom annak az embernek még mi a fene kell, hogy végre elhúzzon a francba. Ugyanakkor félelmetes, hogy így felhozta azt a pártot, lényegében a nulláról. De nem szavaznék rá, Isten ment. Kapott már egy lehetőséget, aminek azóta is isszuk a levét.
Úgyhogy nincs senki akire igazán szívesen szavaznék, de azt nem szeretném, hogy a fidesz folytassa. Éppen az István kórházból jövök, ahol elképesztő körülmények vannak. A szomszédban viszont a grupama aréna mutatja hol is vannak a súlypontok Magyarországon. Mondjuk ide még legalább kijárnak néha nézők is, ettől függetlenül röhej, hogy az adófizetők pénzén építenek stadionokat.
A családtámogatás persze tetszetős. Tapsolni azért nem fogok. Valamit tenniük kellett, hogy nőjenek a fizetések, hiszen már így is több százezren dolgoznak külföldön. De a minimálbér adójából tisztességes bevétel keletkezett, hogy aztán lehessen belőle osztogatni, mintha a sajátjuk lenne.
A határzár is kellett ehhez a kirekesztő politikához, mert az unió sajnos teljesen töketlenül áll hozzá továbbra is az illegális migráció kérdéshez. Amíg Brüsszelben nem lesz erre megoldás, addig biztosan lesz is illegáli migráció, nekünk legalább sikerült magunk felől elterelni a Németo-ba igyekvőket.
Azért ennél 8 év alatt mindenképpen többet vártam volna...főleg 2/3-al és ilyen társadalmi támogatottsággal.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Ui.: a medika egy humortalan frigid picsa volt...
Lecsó
Pont ezt akartam, hogy legalább esetleg... de nem...
NB2
És azt már le sem mertem írni, hogy "külföldi" volt, elég arabos hangzású névvel.
Szóval már akkor köztünk jártak!
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
Ui.: a medika egy humortalan frigid picsa volt...
Lecsó
Pont ezt akartam, hogy legalább esetleg... de nem...

Én csak annyit mondok, hogy sürgősségi. A neve megtévesztő😊
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
És akkor nézzük a magán ellátást és a jelenlegi prioritásokat. prioritás lenne az egynapos ellátás. Ez üdvözlendő és jó lenne. A legnagyobb bökkenő, hogy amit tényleg egynapos tudunk ellátni az nincs az egynapos listán, ha pénzt akarunk érte a minimum 3 napos határnapos, garanciális ellátású HBCS rendszerbe kerül. Ennek két oka van. Ezekkel a "kis" beavatkozásokkal meg tudják telíteni adminisztratíve, az amúgy semmilyen ellátást nem végző helyek a HBCS keretszámaikat, és ezt kormányzati szinten le is lehet kommunikálni, hogy milyen "nagy" munka folyik.
diverdoc
Ha jól emlékszem, '95-ben kezdtem repülni. Elmenetem a sportkórházba reporvosira, ahol közölte velem a szemész, hogy magas a szemnyomásom, glaukómám lesz, meg fogok vakulni... Befektetett a szemészetre, ahol első nap megmérték 4-szer a szemnyomásom, és mindig jó volt. Beszéltem a szemésszel, aki közölte, hogy rossz volt a műszer, mert aznap mindenkinek gyanúsan magas volt a szemnyomása. Gondoltam, akkor közölhetné az osztályvezetővel, és haza is mehetnék. Mire közölték az osztályon, hogy maradjak már még 1 napot, cserébe egy fiatal medika elvégez rajtam mindenféle szemvizsgálatot. Nem értettem, mire jó ez, aztán anyám felvilágosított, hogy ha 48 órán túl engednek ki, akkor sokkal több pénzt kap a kórház a TB kasszából.
Ahogy elnézem, 25 év alatt sok minden nem változott...
Ui.: a medika egy humortalan frigid picsa volt...
több mint 6 éve
Törölt felhasználó
Engem az érdekelne, hogy kire szavaznátok nyugodt szívvel. Egyszerűen semmilyen alternatíva nincs sem előttem, sem a családom előtt. A családtámogatásoknak örülünk, a határzár is tetszik, de annyi teendő lenne az országban, és annyi minden fáj, annyi mindenre kellene a pénz, hogy képtelen lennék a Fideszre szavazni.
A baloldal szerintem egy vicc kategória, ahol még egy Gyurcsány vagy egy Vona tényező lehet, az a párt menthetetlen. Aztán ránézek erre a Széll Bernadettre és képtelen vagyok elképzelni, hogy egy ilyen nő majd országot vezet.
Próbálkoztam a Momemtum üzenetét is megérteni, nem sikerült. Ki van még?

A Kétfarkú kutya legalább őszinte, ezt az egészet már csak humorral lehet felfogni. Ép ésszel nem.
több mint 6 éve
Lecsó Denver Broncos 2 971
Tessék összerakni az MNYP-ből hirtelen felszabadult pénzeket, az 1300 milliárdos "örökséget", a közjegyző előtt aláírt 800 milliós ajándékot a mamának azzal, hogy ugyanabban az időben állt ki hol ez hol meg az a fideszes politikus és nyilatkozott valami ökörséget a gazdaságról aminek hatására a forint-euró ugrott egy tízest ide, majd az MNB közbelépésre ugrott egyet oda is. És ha összerakta ezt valaki, akkor mondja teljes meggyőződéssel a szemembe, hogy itt nem egy árfolyam-tőzsdejáték folyt a háttérben, aminek a tőkealapját az MNYP pénzek adták, a nyereségei meg azokban a 800 milliós "ajándékokban" jelentek meg. Undorító. 3 millió ember pénzével és jövőjével játszották ezt...)
peterk2005
Az a baj, hogy ezeket nem érti meg az emberek 90%-a mert minden második szavad értelme neki a homályba vész, meg túl sok eseményt kellene kontextusba helyeznie.
Hablatyolsz itt össze-vissza, meg keversz össze évtizedes dolgokat mai történésekkel. Összefüggéstelen a sztori... 😊
több mint 6 éve
malkav Baltimore Ravens 2 468
Bocsánat ha hosszú voltam, ha nem szólíttatok meg, nem is írtam volna.
diverdoc
és ugye Te még nem is belgyógyot vagy szívsebészetet viszel, az talán még cifrább lenne...

nem, ez sohasem tl;dr, és bocs, hogy kiugrasztottalak a bokorból.

néha kell egy ilyen helyzetelemzés (főleg választás előtt), hogy azok, akiknek nem teljesen közömbös, ki jut hatalomra (= {mindenki} - Sobri), az képes legyen esetleg ez alapján felülemelkedni a feltétlen pártszimpátiáján, és esetleg eszerint szavazni.

következő körben keresünk valakit a közoktatásból 😊
slowmotion
Egyetemen oktatok... meséljek 😀
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Bocsánat ha hosszú voltam, ha nem szólíttatok meg, nem is írtam volna.
diverdoc
és ugye Te még nem is belgyógyot vagy szívsebészetet viszel, az talán még cifrább lenne...
slowmotion
Szívsebészetnek van az egyik legjobb finanszírozása. Mi helyzetünk sokkal rosszabb. De ez már a szakterületek közötti politikai érdekérvényesítési potenciálon, PR-on eladhatóságon stb is múlik. Szívsebészet jól fekszik, jól eladható. Ilyen még a belgyógyászati onkológia (ráadásul abban iszonyatos pénzek vannak). Közvéleményt szenvedő rákos beteggel, szívinfarktussal szépen lehet manipulálni. Csak a a laikusoknak az nem jön le általában, hogy meggyógyított onkológiai betegek nagy része nem onkológiai kezeléstől gyógyult meg, hanem a sebészi kezeléstől, és a medencecsonttörés nem annyira trendi, mint a koszorúér elzáródás, de attól még a traumatológia rohadt fontos és úgyszintén életet ment. A gond, hogy egy zsák van és abban egy bizonyos összeg. Ha vki sokat tud markolni (az a sok sem annyira sok), a többinek még kevesebb jut. Elég jól ismerek olyan intézeteket, ahol hosszú évekig vonták el a pénzt, hogy a szívcentrum működhessen. De most tényleg befejeztem, mert megint elmegyek pár évre valahova.

Szerkesztette: diverdoc


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Bocsánat ha hosszú voltam, ha nem szólíttatok meg, nem is írtam volna.
diverdoc
és ugye Te még nem is belgyógyot vagy szívsebészetet viszel, az talán még cifrább lenne...

nem, ez sohasem tl;dr, és bocs, hogy kiugrasztottalak a bokorból.

néha kell egy ilyen helyzetelemzés (főleg választás előtt), hogy azok, akiknek nem teljesen közömbös, ki jut hatalomra (= {mindenki} - Sobri), az képes legyen esetleg ez alapján felülemelkedni a feltétlen pártszimpátiáján, és esetleg eszerint szavazni.

következő körben keresünk valakit a közoktatásból 😊
slowmotion
Anyósom 40 évig volt nővér, a párom pályát elhagyó tanár,van 2 db 8 éves fiam.
Ezek alapos okok arra,hogy azt mondjam lehetne sokkal de sokkal jobban csinálni ezt a két alig alig fontos ágazatot.

több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 641 — Cowboys fan
Bocsánat ha hosszú voltam, ha nem szólíttatok meg, nem is írtam volna.
diverdoc
és ugye Te még nem is belgyógyot vagy szívsebészetet viszel, az talán még cifrább lenne...

nem, ez sohasem tl;dr, és bocs, hogy kiugrasztottalak a bokorból.

néha kell egy ilyen helyzetelemzés (főleg választás előtt), hogy azok, akiknek nem teljesen közömbös, ki jut hatalomra (= {mindenki} - Sobri), az képes legyen esetleg ez alapján felülemelkedni a feltétlen pártszimpátiáján, és esetleg eszerint szavazni.

következő körben keresünk valakit a közoktatásból 😊
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Charlie, nyugi, lehet hogy most elkezdték "beleönteni" a pénzt az egészségügybe, csak az a baj, hogy fáziskésésben vannak. ezeket a pénzeket évekkel ezelőtt kellett volna beletenni, a béreket évekkel korábban kellett volna megemelni.
ha nem hiszel ennek, akkor kérdezd meg pl diverdoc-ot, neki annyira első kézből származnak az információi, hogy ő évente csak egyszer szembesül a problémákkal, de akkor 365 napig.
slowmotion
Nem akartam hozzászólni, de ha már megszólíttattam:

diverdoc
csak magamat tudom ismételni: többet kéne írnod.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Charlie, nyugi, lehet hogy most elkezdték "beleönteni" a pénzt az egészségügybe, csak az a baj, hogy fáziskésésben vannak. ezeket a pénzeket évekkel ezelőtt kellett volna beletenni, a béreket évekkel korábban kellett volna megemelni.
ha nem hiszel ennek, akkor kérdezd meg pl diverdoc-ot, neki annyira első kézből származnak az információi, hogy ő évente csak egyszer szembesül a problémákkal, de akkor 365 napig.
slowmotion
Nem akartam hozzászólni, de ha már megszólíttattam:
Öntik a pénzt. Ja. Először amikor ezt olvastam dühös lettem, aztán már csak mosolyogtam, működik a narancsos agymosás. peterk leírásával maximálisan egyetértek, nem akarom ismételni. Nagyon jó kampányfogás amit, kubaturára fordítanak költségeket. Csakhogy ezek nagy része uniós forrás, meg kell tenni, vagy elveszik. Érdemes megnézni, hol történnek ezek a beruházások. Általában ott, ahol érdemi betegellátás nincs. Kiemelt 1-es, 2-es szintű intézményekben véletlenül se. Mert ott a gyógyítás miatt nem lehet kivenni a beruházásokból azt a pénzt, amit olyan helyen, ahol amúgy sem történik semmi simán lehet. Gyógyítás azért nem folyik mert a humán erőforrás annyira zéró (kvalitás, kvantitás is) hogy ellehetetlenül minden. Ez az elmúlt 6-8 évben vált szinte tarthatatlanná. Ez az én vonatkozásomban azt jelenti, hogy a környék megyei kórházaiban a legalapvetőbb, legkisebb szakmai felkészültséget igénylő beavatkozásokat sem végzik el. Egyrészt heti egy műtétes napjuk van (pénz és erőforrás hiány), másrészt azt ott maradtaknak (tisztelet a pár kivételnek) se tudása, se kedve (van ahol 70 feletti nyugdíjas és egy (azaz 1) nem nyugdíjas szakorvos a "megyei jogú" osztály. Na ilyen helyeken lehet faszán EU-s pénzekből beruházni, fejleszteni.
Jelenleg az egészségügy üzemeltetése a legdrágább. Korábban leírtam az alulfinanszírozottságot és a HBCS elvű finanszírozást. Abszolút piaci alapú költségekhez nincs hozzárendelve piaci alapú finanszírozás. Ahol dolgoznak, ott a napi rutin másból sem áll minthogy finggal hogy fessünk, és szarból, hogy építsünk várat. Ebben a hónapban varróanyagot vegyünk, esetleg amortizálódott műszert (és akkor másra semmi)? Minimumfeltételeknek mi sem felelünk meg de múlt héten kaptuk az ukázt: 25%-os bérkeret csökkentés. Basszák meg! Ja öntik a pénzt. Mivel mi 3 műtőben praktikusan non stop dolgozunk, (onkológiai ellátásban is hónaposak az előjegyzések) folyamatos veszteséget termelünk. Ide nem jó beruházni, mert az látható lenne és nem lenyúlható és a hihetetlen hiány megmaradna, nem kampányolható. Valaki írta a szegedi klinikát. Kiemelt Eü ellátó, frontvonal. Ergo vagy EKG papír, vagy budi papír.
És akkor nézzük a magán ellátást és a jelenlegi prioritásokat. prioritás lenne az egynapos ellátás. Ez üdvözlendő és jó lenne. A legnagyobb bökkenő, hogy amit tényleg egynapos tudunk ellátni az nincs az egynapos listán, ha pénzt akarunk érte a minimum 3 napos határnapos, garanciális ellátású HBCS rendszerbe kerül. Ennek két oka van. Ezekkel a "kis" beavatkozásokkal meg tudják telíteni adminisztratíve, az amúgy semmilyen ellátást nem végző helyek a HBCS keretszámaikat, és ezt kormányzati szinten le is lehet kommunikálni, hogy milyen "nagy" munka folyik. Ha leírom, hogy epicystostomiat végeztem negyedik stádiumú alsó húgyúti obstrukció miatt, az egy laikusnak jól eladható heroizmus és pfúúú, ezek mit csinálnak. Pedig egy 2 perces beavatkozás, hospitalizációs igénye 30 perc. Na ez pl nincs egy napos listán (és ezer ilyen). Ilyenekkel viszont meg lehet tölteni osztályokat és gyönyörű statisztikákat lehet hozni (az más kérdés milyen case-mix indexű az osztály, de ezt nem fogják publikálni). A másik vonulata a dolognak, hogy ezek azok a betegségek, beavatkozások, amik tipikusan magán keretek között is elvégezhetőek. Ha állami egynaposban megtörténne kevesebben mennének a magán szektorba. A magán szektor egyértelműen piaci alapú, beruházok többsége erős politikai kötődéssel. Ezért érdek, hogy a betegeket ebbe az irányba tereljék és ezért a döntéshozóknak is érdeke, hogy ez így legyen.
Magánszektornak soha nem lesz érdeke, hogy a költségigényes beavatkozásokat (szinte a teljes onkológia ide tartozik) magáénak tudja be. Gyönyörű környezetben 3 perc alatt berakja az epicystostomat 100-200 ezerért, az állami egészségügy meg 8 órás műtétet végrehajt 1 hónapos hospitalizációval 800 ezerért. (USA friss adat: A legnagyobb hólyagdaganatos műtétért az átlagos Eü szolgáltatónak történő kifizetés 40.000 USD. Ebben amortizáció nincs az más keret. Nálunk ezért a műtétért cakk und pakk a 4-es kiemelt HBCS-vel kapunk max 1 millát, amiben pl amortizáció, anyag, bérköltség is bele kell hogy férjen). Az egyszerű ember a magánszektorhoz nem fér hozzá. Ne Pestből induljatok ki, nagyon jól ismerem ottani kollégáim praxisat és a fizetőképes kereslet nagyságát. Ormánsággal, Nyírséggel stb nem lehet összehasonlítani. És eljutottunk oda, hogy már Budapestről leküldik Pécsre a penisz daganatos ( deklasszálodott beteganyag, 2x 5 órás műtéttel lehet esetleg megmenteni) beteget mert a magán ellátásba ez nem megy, államiban pedig se pénz se kedv (inkább a Rose-ban azt a 4-5 órát). És ez a legnagyobb hibája az egész politikának, hogy ebbe az irányba tereli a betegellátás, magára hagyva a lakosság 80-85%-át. És majd Sobri leírja, hogy ez így működik, mert az anyagi boldogulást tartják szem előtt és ha megvan a lehetősége a politikusnak miért ne csinálja? De ez nem így van. Az Eü ellátás alapvetően állami feladat egy bizonyos szinten. A bizonyos szó mértéke társadalmi berendezkedésen, az állam gazdasági potenciálján át sok mindentől függ. Az egyén felelősségvállalása elengedhetetlen a co-payment szükségszerű. Na és itt van ennek a bagázsnak a legnagyobb sara: Állami ellátást lecsupaszítom (bassza meg még Eü minisztériumunk sincs), magán biztosító rendszert nem engedem. Fizetőképes 20%-ot a saját anyagi érdekkörükbe tartozó magánszférába küldöm, a 80%-ot leszarom (illetve Erzsébet utalványt küldök). Csak vigyázzon mindenki: ha pl vkiben kivirágzik a hólyagrák azt nem magán ellátásban fogják kezelni!! a 20%-ból a negyede-fele meg fogja találni valahogy az utat esetleg az állami megkerüléshez, de a többi nem.
Na ennyit az öntik az egészségügybe a pénzt részhez. Nem akarok vitatkozni, szájkaratézni, csak tényeket írtam le. Bocsánat ha hosszú voltam, ha nem szólíttatok meg, nem is írtam volna.


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P