Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
 coub.com/view/15wbci

Legalább nem másszák meg a falat.

Szerkesztette: Willis
több mint 6 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 744 — Слава Україні! Героям слава!
https://i.ytimg.com/vi/lUKRqf0sQ6Q/hqdefault.jpg
Magyarul Balóval - Miniszterelnök-jelölti vita / 2018-04-05
A vita résztvevői: Szél Bernadett az LMP, Vona Gábor a Jobbik és Karácsony Gergely, az MSZP-Párbeszéd miniszterelnök-jelöltjei. A műsor szerkesztői meghívták...

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa, Chernihiv
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
De ha ez így nem megy át, akkor egy konkrétabb kérdés:
Szerinted a Fidesznek hány mandátum pluszt jelent majd vasárnap, hogy Morvai és Novák "tolja a szekerüket"?
Sobri Jóska
Az elvakult szélsőjobbosok miatt listán egy 4-5%-ot simán buknak. Annyival lesz jobb a Fidesz, és annyival szarabb a Jobbik.
Azt nyilván nem tudom megjósolni hogy ez pontosan hány mandátumot jelent, és az egyéni körzetek miatt még bonyolultabb a kérdés.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 670 — tracker ember
(Vagy úgy is meg lehet közelíteni, hogy gondold végig, hogy mit jelent az, hogy "nemzeti ügy". A külhoni magyarok állampolgársága, szavazati joga nyilván az. A családtámogatás, szociális ellátórendszer ügye nem az? Vagy az önkormányzatok függetlensége, jogai? Vagy a közoktatás? Dehogynem. Minden nemzeti ügy, hiszen minden rólunk szól. Aki rosszul dönt a felvidéki magyarság sorsáról az is árt a nemzetnek, és az is, aki rossz nemzeti alaptantervet erőltet rá az országra. Egyszerűen le kell rakni azt a megközelítést, hogy ha én A-t gondolok akkor én nemzetben gondolkodom, aki meg nem A-t gondol az meg nem nemzetben gondolkodik. Mindenki nemzetben gondolkodik, nem is tud másban. Legfeljebb nincs igaza. De akkor az van, hogy nincs igaza, nem pedig "nem nemzeti".)

peterk2005
Egy mondatban összefoglalva: definiálni kellene egy nemzeti minimumot.

Novák kapcsán meg arra vagyok kiváncsi h mikor éri el h Dúró Dórát is parkolópályára állítja a Jobbik.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. Amadeus
Mondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
nem-e? A radikális tábor régóta beáll Orbán - jelenleg xenofób - érdekpolitikája mögé. Novák alapból hülye, Morvai pedig nagyon akar magának már egy AB bírói tisztet.
Amadeus
Hát Sobri, ha te nem látod át hogy a Fidesz szekerét tolja, és hogy a legradikálisabb érzelműeket már át is csalogatta a Jobbiktól a Fideszhez (Az eredeti Jobbik szavazók majdnem felét, ami azért országos viszonylatban nem 1-2%), akkor keveseknek fog leesni. Pedig így van.
Nekem eddig nem volt különösebb bajom Morvaival, de ezzel a viselkedéssel nálam betette a kaput.
A jobbiknak köszönhetően veszi fel a mai napig az EU képviselői zsetont, és nyiltan kampányol a Fidesz mellett*. Na számomra ez a hiteltelen, nem Vona "átváltozása".

Nem titkolom, világ életemben nemzeti érzelműnek tartottam/tartom magam, de fel kéne már fogni hogy nem lehet ideológiák mentén irányítani egy országot, de még egy pártot sem.
eaglesmcnabb
Megpróbálom egy kérdéssel megvilágítani:
Egy 120 km/h-val repesztő autót mennyire tol a légy, ami a lökhártítóján csücsül?

De ha ez így nem megy át, akkor egy konkrétabb kérdés:
Szerinted a Fidesznek hány mandátum pluszt jelent majd vasárnap, hogy Morvai és Novák "tolja a szekerüket"?

több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
BAZ 1 - Jakab Péter Dénes
BAZ 3 - Farkas Péter Barnabás

Asszem megvan, hogy fogok Jobbikos jelöltként a parlamentbe jutni... (Sobri, jó volt a terv, de nem József, hanem Péter a középső név)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Nem titkolom, világ életemben nemzeti érzelműnek tartottam/tartom magam, de fel kéne már fogni hogy nem lehet ideológiák mentén irányítani egy országot, de még egy pártot sem.
eaglesmcnabb
A politika azt használja ki ezekkel a jelzőkkel (a "nemzeti érzelmű"-vel is), hogy könnyű összekeverni az ideológiát a csoport-hovatartozással (kultúrális, nemzetiségi, vallási, stb. hovatartozás).

Például az, hogy keresztény vagyok, az ma kultúrális hovatartozás. Kezdve onnan, hogy egynejűségben élek és nem is tudnék másban, hogy a húsvétot ünneplem, hogy keresztet hordok a nyakamban, és keresztet teszek a szeretteim sírjára és sorolhatnám a végtelenségig. Ez kultúrális sajátom. Teljesen függetlenül attól, hogy vallásos vagyok-e, tagja vagyok-e valamelyik keresztény felekezetnek, vagy sem.

Namost aki a kereszténységet leszűkíti a vallásos keresztényekre és ebből politikai programot csinál, az nem keresztény, hanem klerikalista. Aki pedig a nemzeti hovatartozásából csinál politikai programot, az meg nem nemzeti érzelmű, hanem nacionalista. Úgyhogy ha nem vagy nacionalista, akkor nem kell eldobni semmi ideológiát. 😊 A "nemzeti érzelműség" nem ideológia, hanem a születéssel hozott adottságod, Ahogy mindannyiunké.

(Vagy úgy is meg lehet közelíteni, hogy gondold végig, hogy mit jelent az, hogy "nemzeti ügy". A külhoni magyarok állampolgársága, szavazati joga nyilván az. A családtámogatás, szociális ellátórendszer ügye nem az? Vagy az önkormányzatok függetlensége, jogai? Vagy a közoktatás? Dehogynem. Minden nemzeti ügy, hiszen minden rólunk szól. Aki rosszul dönt a felvidéki magyarság sorsáról az is árt a nemzetnek, és az is, aki rossz nemzeti alaptantervet erőltet rá az országra. Egyszerűen le kell rakni azt a megközelítést, hogy ha én A-t gondolok akkor én nemzetben gondolkodom, aki meg nem A-t gondol az meg nem nemzetben gondolkodik. Mindenki nemzetben gondolkodik, nem is tud másban. Legfeljebb nincs igaza. De akkor az van, hogy nincs igaza, nem pedig "nem nemzeti".)

(Ugyanez a sztori a ballib által kisajátított "demokrata" jelzővel is például. Aki egy polgári demokráciában él és akar élni, az demokrata. Pont. Legfeljebb nincs igaza valamilyen kérdésben. Mármint, hogy én úgy gondolom, hogy nincs igaza. De ettől nem lesz nem demokrata.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. Amadeus
Mondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
nem-e? A radikális tábor régóta beáll Orbán - jelenleg xenofób - érdekpolitikája mögé. Novák alapból hülye, Morvai pedig nagyon akar magának már egy AB bírói tisztet.
Amadeus
Hát Sobri, ha te nem látod át hogy a Fidesz szekerét tolja, és hogy a legradikálisabb érzelműeket már át is csalogatta a Jobbiktól a Fideszhez (Az eredeti Jobbik szavazók majdnem felét, ami azért országos viszonylatban nem 1-2%), akkor keveseknek fog leesni. Pedig így van.
Nekem eddig nem volt különösebb bajom Morvaival, de ezzel a viselkedéssel nálam betette a kaput.
A jobbiknak köszönhetően veszi fel a mai napig az EU képviselői zsetont, és nyiltan kampányol a Fidesz ellen. Na számomra ez a hiteltelen, nem Vona "átváltozása".

Nem titkolom, világ életemben nemzeti érzelműnek tartottam/tartom magam, de fel kéne már fogni hogy nem lehet ideológiák mentén irányítani egy országot, de még egy pártot sem.
eaglesmcnabb
Morvai is volt ám liberális állatvédőtől kezdve minden...

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
dawyd728 3 690
Az én apám röghöz kötött MSZP szavazó. Ha piros hó hullana se lehetne lebeszélni őt róla. Tudja rólam, hogy valamikori fideszes, majd szadeszos, majd 1994 óta száll a madár amerre éppen jobbnak látja vagyok. És azt is, hogy Jobbik és MSZP felé sose fogok szállni. 😊 Egyszer megkérdezte, hogy miért szavazok arra akire. Mondtam neki, hogy mondjon egy olyan fajsúlyos társadalmi ügyet, amiben markánsan eltér a kettőnk véleménye. Mindegy mi. Oktatás, gazdaságpolitika (azon belül bármi), egészségpolitika, stb. Olyant mondjon, amit nem az MSZP-től vagy a Fidesztől hallott, hanem amit maga jónak gondol. Amiről tanult, utána olvasott (nem mtv1-en, hanem szakkönyvekben, utánatúrt az interneten, stb.). Mittudomén abortusz, halálbüntetés, nyugdíjrendszer, energiapolitika, bármi.

Egyet nem tudott mondani. Ami nem "fentről jött", nem volt "irányelv", abban tökéletesen egyezett a véleményünk. Ami nem olyan őrült meglepetés, mert végülis az apám, az ő családjában nőttem fel. Hogyan vetődtünk mégis ennyire szét, miért szavazunk másra? Kilencven százalékban azért, amiért neki VV Mónika szimpatikus nekem meg VV Erika.

A pártszavazás sokkal nagyobb mértékben szimpátia szavazás, egy reality beszavazó show, mint valódi értékválasztás. Egyrészt tökéletesen passzolót nem is lehet, hiszen ahhoz szűk az ajánlat. De nem ez a fő ok, hanem a hozzáállásunk. Egyszerűen a szimpátiánk győz a józan eszünk felett. Tegye fel a kezét, aki kitöltötte a napokban linkelt teszt oldalt, és az a párt jött neki ki, akire szavazni akar. Állítom ötből ha egy ilyen akad. 😊

(Ez a teszt mondjuk nagyon egyszerű, jöhet ki kisebb eltéréssel más párt is, de alapvetően igaz amit mondani akarok: ha mindenkivel kitöltetnénk egy alapos személyiségtesztet, és szembesítenénk vele, hogy azt valójában melyik pártban találja meg a leginkább, az emberek fele saját magával is vitába szállna. Elhessegetné. 😊 )
peterk2005
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. Amadeus
Mondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
nem-e? A radikális tábor régóta beáll Orbán - jelenleg xenofób - érdekpolitikája mögé. Novák alapból hülye, Morvai pedig nagyon akar magának már egy AB bírói tisztet.
Amadeus
Hát Sobri, ha te nem látod át hogy a Fidesz szekerét tolja, és hogy a legradikálisabb érzelműeket már át is csalogatta a Jobbiktól a Fideszhez (Az eredeti Jobbik szavazók majdnem felét, ami azért országos viszonylatban nem 1-2%), akkor keveseknek fog leesni. Pedig így van.
Nekem eddig nem volt különösebb bajom Morvaival, de ezzel a viselkedéssel nálam betette a kaput.
A jobbiknak köszönhetően veszi fel a mai napig az EU képviselői zsetont, és nyiltan kampányol a Fidesz mellett*. Na számomra ez a hiteltelen, nem Vona "átváltozása".

Nem titkolom, világ életemben nemzeti érzelműnek tartottam/tartom magam, de fel kéne már fogni hogy nem lehet ideológiák mentén irányítani egy országot, de még egy pártot sem.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mondod te. Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat? Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt. De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása. Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
A Fidesznek most már hajtania kell, ha még szavazót akar. Középen már nem nagyon van tartalék, a Jobbikról leszakadozó radikális szavazókért is le kell már hajolni. Morvai és Novák ezt megoldja ócsóé. Sokkal kevesebbe kerülnek, mint egy fideszes elitközeli slepp-ember elégedetté tétele manapság, aki már lassan milliárdért se hajol le...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
szavaztál volna az mszp-re, s lett volna füved hétvégére... | kap egy csokis kekszet, aki megmondja, honnan idéztem |
Amadeus
Rózsaszín Pitbull?
Gorcsev
jaja

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Gorcsev Pittsburgh Steelers 486
szavaztál volna az mszp-re, s lett volna füved hétvégére... | kap egy csokis kekszet, aki megmondja, honnan idéztem |
Amadeus
Rózsaszín Pitbull?

"Aki itt erős akar lenni, az úgy jár mint a vas. (...) addig lesz ütve, amíg meleg." /Rejtő Jenő/
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
dawyd728
Én az első választásomkor 10 nappal múltam el 18 éves. Akkor azért szavaztam az FKGP-re, mert otthon sokat kellett a kertben dolgoznom (fűnyírás, gyomszedés, stb), ami baromira idegesített, így a szomszéd ember (faterom gyerekkori haverja) heccből elnevezett kisgazdának, hogy még jobban idegesítsen. Így heccből szavaztam a kisgazdákra! 😊
Bruce
szavaztál volna az mszp-re, s lett volna füved hétvégére... | kap egy csokis kekszet, aki megmondja, honnan idéztem |

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 644 — Cowboys fan
hát én ugye "otthon" voltam az ünnepekkor, beszélgettem is anyámmal.
azt tudni kell, hogy tanár (még mielőtt), ráadásul egyházi iskolában tanít (de nem saját felekezeti hovatartozás szerint).
ugye az oktatásba Rózsika páros lábbal szállt bele, ráadásul anyámat arra kötelezték volna, hogy pár évvel nyugdíj előtt, 30+ pályán eltöltött év után portfóliózgasson meg menjen le kutyába, hogy megkapja azt a pénzt, amit a pályakezdő, más lehetőség híján tanárként elhelyezkedő kollégái kapnak (de ezt nem volt hajlandó megcsinálni).
másik vetülete a dolognak, hogy soha nem értett egyet az iskola vezetésével (helyi felekezet főmuftija és családja), akik nemcsak hogy évek óta mindig elmondják, hogy Vityára kell szavazni, de legalább jól megtollasodtak az iskolai (=egyházi) kasszából csurranó-cseppenő forintok (forintezrek, százezrek, esetleg milliók) által, és ennek rendre be is számol nekünk.

szóval beszélgetünk, gondoltam ez minimum két - őt erősen és érzékenyen érintő - olyan pont, ami miatt esetleg nem a kurzusra szavaz.
mondta, hogy hát igen, érzi, hogy el kell menni szavazni.
mondom igen, el kell menni.
erre mondja, hogy ő nem akar migránsokat.
na erre rebootolni kellett az agyamnak, mert nem tudtam összerakni.

másnap mentünk nagyanyámért, látunk egy migráncsos posztert, mondom neki hogy nem értem, miért gondolja bárki is, hogy a migráncsok pont ide akarnának jönni, amikor ebből a pöcegödörből mindenki lelépni akar. reakció nuku.
mondja, hogy ő egyik ellenzéki ME-jelöltben sem bízik.
mondom erre, hogy mert aztán Viktorban pont meg lehet bízni...
kérdezi, hogy de akkor mégis miért kellene leváltani viktort.
mondom, pölö mert lopnak.
de hát mindenki lop, azok is loptak, akik le akarják váltani.
mondom, de nem ilyen mértékben. és hát nem is verték szét a demokratikus intézményeket, sőt ezt akarják visszaállítani.
mondja, hogy de hát az ellenzéknek nem látja a céljait.
mondom neki az az ellenzék célja, hogy visszaállítsák azt, amit Vityáék szétbasztak, hogy ha az országnak el kell mozdulnia valamerre, akkor az inkább a a nyugati típusú demokráciák felé mozduljunk el, mintsem a balkáni viszonyok meg az újabb Kádár-rendszer felé. na erre nem tudott mit mondani.

de azért abban biztos vagyok, hogy elmegy szavazni.

és azzal vigasztalom magam, hogy ez még belefér, mert attól még helyesírást meg rímeket meg ilyesmit még tud tanítani. de azért egy kicsit fáj.
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 931
Novák már jó ideje tolja a fidesz szekerét Morvaival együtt. Amadeus
Mondod te.
Gond e, hogy a valóság teljesen mást mutat?
Morvaira még ráfoghatjuk, hogy megfideszült, de Novák ugyanolyan radikális pöcs, mint volt.
De ami a kérdést felveti, és amiért sehogyse látható igaznak az állaításod, hogy a Fidesz szekér előrehaladásában akár egy miliméternyi segítséget is jelentene ezen 2 agyhalott bármiféle megnyilvánulása.
Nem tolnak ők semmit, csak próbálják lekövetni az elhalt agyuk kaotikus üzeneteit.
Sobri Jóska
nem-e? A radikális tábor régóta beáll Orbán - jelenleg xenofób - érdekpolitikája mögé. Novák alapból hülye, Morvai pedig nagyon akar magának már egy AB bírói tisztet.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Alapesetben ez így van, apámnak nem is mondom meg kire szavazzon, (listán nem is arra fog amire én) de ezesetben nem értékrend különbségekről volt szó, mert nagyjából otthon nálunk midnenkinek hasonló az értékrendje, egyszerűen a tájékozottság hiányáról, illetve az MTVA és TV2 propaganda túlfogyasztásáról.eaglesmcnabb
Az én apám röghöz kötött MSZP szavazó. Ha piros hó hullana se lehetne lebeszélni őt róla. Tudja rólam, hogy valamikori fideszes, majd szadeszos, majd 1994 óta száll a madár amerre éppen jobbnak látja vagyok. És azt is, hogy Jobbik és MSZP felé sose fogok szállni. 😊 Egyszer megkérdezte, hogy miért szavazok arra akire. Mondtam neki, hogy mondjon egy olyan fajsúlyos társadalmi ügyet, amiben markánsan eltér a kettőnk véleménye. Mindegy mi. Oktatás, gazdaságpolitika (azon belül bármi), egészségpolitika, stb. Olyant mondjon, amit nem az MSZP-től vagy a Fidesztől hallott, hanem amit maga jónak gondol. Amiről tanult, utána olvasott (nem mtv1-en, hanem szakkönyvekben, utánatúrt az interneten, stb.). Mittudomén abortusz, halálbüntetés, nyugdíjrendszer, energiapolitika, bármi.

Egyet nem tudott mondani. Ami nem "fentről jött", nem volt "irányelv", abban tökéletesen egyezett a véleményünk. Ami nem olyan őrült meglepetés, mert végülis az apám, az ő családjában nőttem fel. Hogyan vetődtünk mégis ennyire szét, miért szavazunk másra? Kilencven százalékban azért, amiért neki VV Mónika szimpatikus nekem meg VV Erika.

A pártszavazás sokkal nagyobb mértékben szimpátia szavazás, egy reality beszavazó show, mint valódi értékválasztás. Egyrészt tökéletesen passzolót nem is lehet, hiszen ahhoz szűk az ajánlat. De nem ez a fő ok, hanem a hozzáállásunk. Egyszerűen a szimpátiánk győz a józan eszünk felett. Tegye fel a kezét, aki kitöltötte a napokban linkelt teszt oldalt, és az a párt jött neki ki, akire szavazni akar. Állítom ötből ha egy ilyen akad. 😊

(Ez a teszt mondjuk nagyon egyszerű, jöhet ki kisebb eltéréssel más párt is, de alapvetően igaz amit mondani akarok: ha mindenkivel kitöltetnénk egy alapos személyiségtesztet, és szembesítenénk vele, hogy azt valójában melyik pártban találja meg a leginkább, az emberek fele saját magával is vitába szállna. Elhessegetné. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 644 — Cowboys fan
Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
dawyd728
na nekem ilyen problémám nem volt, mert én fél évvel az ogy választás után töltöttem be a tizennyolcat - úgyhogy még az azévi önkormányzati választásokról is pont lemaradtam
több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!

petey
Bár igazad lenne! 😊
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 809 — Csodabogár

több mint 6 éve
Bruce Las Vegas Raiders UCLA Bruins 11 451 — Sic semper tyrannis!
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
dawyd728
Én az első választásomkor 10 nappal múltam el 18 éves. Akkor azért szavaztam az FKGP-re, mert otthon sokat kellett a kertben dolgoznom (fűnyírás, gyomszedés, stb), ami baromira idegesített, így a szomszéd ember (faterom gyerekkori haverja) heccből elnevezett kisgazdának, hogy még jobban idegesítsen. Így heccből szavaztam a kisgazdákra! 😊
több mint 6 éve
dawyd728 3 690
Minap a hamarosan 19 éves húgom mesélt egy érdekességet, aki egy művészeti szakgimnázium végén jár. Nem lecsúszott, nem elit, teljesen átlagos (és fizetős) szakgimnázium. Egy matematika órán olyat "játszottak", hogy mindenki írja fel egy cetlire, hogy kire szavaz, melyik pártra. Vannak vagy 30-an. Ezekből a "szavazatokból" készítettek diagrammokat. Azt mesélte, hogy a Fidesz győzött nem túl nagy fölénnyel, utána azért elmaradt a Jobbik, és a többi párt szinte alig jelent meg.

Ez egy tök átlagos iskola, ahol egyes tanárok azt mondják/sujkolják(?) a diákoknak, hogy a fidesz az teljesen oké, jó helyen van ott a szavazat. Az más kérdés, észérveket nem sorakoztatnak fel, nincsenek értesülve ezek a fiatalok egyetlen Fidesz-botrányról sem, csak azt látják/hallják, hogy ez meg az lebontaná a határzárat és amaz meg hogy néz ki és milyen ijesztő ember. És az a durva, hogy bár nagyon kicsi a minta, de a fiatal közösségeknél sincs elveszve teljesen a fidesz ezek alapján. Tudom nagyon kicsi mintavételezés, de azért elgondolkodtatott.
És a tesóm is a fideszre "szavazott", mert elmondása szerint a többi párt lebontja a kerítést, beengedi a gonosz migráncsokat, tönkretenné az országot. Fel kellett világosítanom kicsit.
Willis
Erre fel vannak olyan politikai erők, akik 16 évre akarják levinni a korhatárt. Épp ellenkezőleg kéne csinálni és 20-21 évre kéne felvinni, ahol már esélyes az önálló tájékozódás, vmilyen szintű öngondoskodás (egyetem v. munka miatt), és nem burokban élve megy el az ember szavazni. Én pl pont 1 hónappal előtte töltöttem a 18-at, mikor először szavaztam. Ma csak fogom a fejemet milyen érvek mentén ikszeltem.
több mint 6 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 421 — TODDHERREMANS79
alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni
lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Alapesetben ez így van, apámnak nem is mondom meg kire szavazzon, (listán nem is arra fog amire én) de ezesetben nem értékrend különbségekről volt szó, mert nagyjából otthon nálunk midnenkinek hasonló az értékrendje, egyszerűen a tájékozottság hiányáról, illetve az MTVA és TV2 propaganda túlfogyasztásáról.

További probléma, hogy a Fideszhez nem tartozik program, tehát arra nehéz lenne szavazni, kivéve persze ha a Stop Soros, Stop migránsok annak számít.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 6 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni

alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni

lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Ne értsd félre, csak azt beszéltem meg vele nagyvonalakban, hogy a Fidesznek és kormánymédiának ne dőljön be és olvasson megfelelő oldalakat. Igazából nem a tutit mondtam meg neki, csak az irányt próbáltam belőni, szavazni oda szavaz, ahová akar 😛


Erről eszembe jutott, hogy sokak számára meglepő módon Putyin támogatottsága a 18-24 év közötti korosztályban a legmagasabb.
Amador
Putint bizonyos facebook oldalak és közösségi felületek (slavorum, squatting slavs, slav memes stb. mémoldalak) próbálják jófejnek és viccesnek feltüntetni, csomó mém születik belőle. Ezért lehet számukra menő, divatos és emberközeli Putin. Aztán lehet, ez csak egy buta teória.
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 895 — nabege2@yahoo.com
tudom, hogy naív és ballibsi vagyok, de a
- meg mondtuk kire kell szavazni
- felvilágosítottam mi a tuti
típusú dolgok ugyanúgy részei a problémának, amikor azt kéritek számon, hogy a nagyszülő megmondja "KIRE" kell szavazni

alapesetben a szavazásnak arról kéne szólnia, hogy van az embernek egy értékrendje amihez tartozik egy program és arra szavazunk
nem pedig arról hogy kit kell lenyomni

lényegében nem valaki ellen, hanem valakire kellene szavazni imo
Negritis
Alapban tök igazad van, csak azzal, hogy az emberek nagy része pártpropagandát kap (m1, tv2, helyi lapok), így nem biztos, hogy valós képet kap a világról.