Politika

44 feliratkozó

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Na végre valakitől megkérdezhetem, hogy miért nem? Egy rohadt kétoldalú szerződésről beszélünk, ők ilyet miért nem köthetnek?

Hetero vagyok egyébként, de nem értem, hogy amit nekem lehet, nekik miért nem. Jó, hogy nem már a szexuális irányultságuk miatt megtiltják, hogy akármilyen szerződést megkössenek...
Jughead
A házasság valóban nem más, mint egy kétoldalú szerződés. Miért ne köthetnénk akkor belőle kettőt is? Vagy többet?

Ha valaki akkor én aztán végképp "szélsőségesen liberális" megengedő és megértő állásponton vagyok minden ilyen kérdésben (metoo, gender, nemzeti vs nem nemzeti, választójog, melegek ügye, és a többi). Őszintén és komolyan gondolom, hogy ezek valódi társadalmi problémákat feszegetnek, és van helyük a társadalmi párbeszédben. A házasság kérdésének is.

Ugyanakkor az is meggyőződésem, hogy ezeknek a a problémáknak a megoldása csak kompromisszumos lehet. Abszolút támogatom, hogy a melegek minden tekintetben - jogilag, erkölcsileg, örökbefogadás, stb. szempontból - egyenlő tagjai legyenek a társadalomnak. De a házasság egy ezer éves hagyománnyal bíró keresztény együttélési forma. Férfi és nő között. A hagyományaink a kultúránk része, és mint ilyen, érték. A kultúránk mindannyiunkat korlátoz, hiszen például a heterók sem köthetnek két emberrek is házasságot egyszerre. Ezeket a korlátokat tudomásul vesszük. Én pl. nem vagyok vallásos, és tudomásul veszem, hogy emiatt templomi esküvőm nem lehet. Szerintem a melegek is megköthetik azt a kompromisszumot, hogy a házassággal egyébként jogilag, erkölcsileg, stb. szempontból teljesen egyenértékű hivatalos kapcsolatuk neve ne házasság legyen, hanem valami más. A közös kultúránk, hagyományaink megőrzése érdekében.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
a szent kötelék az a templomi, arról döntsön az egyház
a polgári esküvőhöz miért is ne lehetne joguk?
Negritis
mert a házasság a társadalom alappilléreinek, a család(ok)nak a kötőszövete, a tudomány jelenlegi állása alapján pedig két azonos nemű továbbra sem tud utódot nemzeni, ezáltal az állam sem támogathatja/propagálhatja ezt a formát

Szóval az egyik legreményteljesebb fiatal esztéta, elemző, kultúra-kritikus, újságíró végül révbe ért. Megtalálta az igazi helyét. Troll lett belőle. 😕
peterk2005
vagy az (ál)naivitás helyett a cinizmust választotta
jjncaa
🤦🏻‍♂️

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 303
1.

Fidesz: 43%
Jobbik: 16%
MSZP: 14%
LMP: 10%
DK: 8%
Momentum: 3%
MKKP: 1%
Együtt: 1% alatt
A maradék a többi mikro- és kamupárté


2.

Fidesz: 125
Jobbik 23
MSZP 23
LMP 16
DK 14


3.

66,21%


4.a

Fidesz: Mosonmagyaróvár
MSZP: Angyalföld
Jobbik: Nyíregyháza - Tiszavasvári (Szabolcs 2)
DK: Újpest
LMP: nem nyer

4.B

MSZP-s: 33,34
Jobbikos: 33,33
Fideszes: 33,32

4.C

67-et.


5.

felett
felett
felett
alatt
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 135
Puzsér ma reggel:
"Nehezen határoztam el magam a kampány során. A Fideszt, az MSZP-t és a DK-t alapból kizártam, de a többi párt mellett sok érv és ellenérv viaskodott bennem. Ha nincs a balliberális véleményelit, ha nincsenek a visszaléptetést követelő nyuggerhordák, talán dűlőre sem jutok. Csakhogy a 444-en azt a sejtetést olvastam, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Párt [amely a kampánytámogatását karitatív célra ajánlotta fel, és amelyről az összes többi párttal ellentétben nem süt a mohóság meg a hatalomvágy] merő pénzéhségből szabotálja a Nagyszerű Ellenzéki Összefogást. Azokkal szemben folytat Uj Péter orgánuma suttogó propagandát, akik az elmúlt nyolc évben egyedül voltak képesek tökös és erős utcai akciókra a nemzeti együttműködés rendszerével szemben – az Orbán zsebéből ellenzékieskedő MSZP és DK százmilliós párttámogatásai azonban nem érik el a 444 szerkesztőinek ingerküszöbét. Nem véletlenül említem ezt a két pártot, ugyanis épp ennek a két álellenzéki pártnak a hívei terrorizálják legintenzívebben a kutyákat. A fent említett maffiapártok politikusai és droidkatonái [akik évtizedek óta nevezik magukat demokratáknak, és ezzel annyira összemocskolták ezt a szót, hogy félek, utánuk használni sem lehet majd] nem tűrik a Kétfarkú Kutya Párt tevékenységét, és őrjöngenek, hogy egyesek élnek a törvény adta jogukkal, és megteremtik a komplett politikai garnitúra elleni tiltakozás alkotmányos lehetőségét. Mindig a leggyengébb mellé kell állni, mindig az igazságot kell keresni, és mindig szolidárisnak kell lenni – ez az a baloldali politika, amelyben hiszek. A Kutyákra szavazok. Listán és egyéniben."

Szóval az egyik legreményteljesebb fiatal esztéta, elemző, kultúra-kritikus, újságíró végül révbe ért. Megtalálta az igazi helyét. Troll lett belőle. Kár érte. 😕
peterk2005
Az MKKP megérdemli a szavazatokat, és megérdemli, hogy megkapja az 1%-ot. Az MKKP végre közpénzhez jutott és végre a közpénzeket arra használta fel, amire az hivatott (közfeladatok ellátása). A legkevesebb, hogy ezután az 1%-ot megkapva legitimálva legyen ez a tevékenységük, azaz legitimálva legyen az, hogy a közpénzeket közfeladatokra kell felhasználni.
több mint 6 éve
jjncaa 6
a szent kötelék az a templomi, arról döntsön az egyház
a polgári esküvőhöz miért is ne lehetne joguk?
Negritis
mert a házasság a társadalom alappilléreinek, a család(ok)nak a kötőszövete, a tudomány jelenlegi állása alapján pedig két azonos nemű továbbra sem tud utódot nemzeni, ezáltal az állam sem támogathatja/propagálhatja ezt a formát

Szóval az egyik legreményteljesebb fiatal esztéta, elemző, kultúra-kritikus, újságíró végül révbe ért. Megtalálta az igazi helyét. Troll lett belőle. 😕
peterk2005
vagy az (ál)naivitás helyett a cinizmust választotta
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 135
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/valasztas_2018_szavazas_teszt/

Az első hármat kitöltöttem.

Számomra érthetetlen, hogy mindhárom tesztben jelen van - nem konkrétan így -, hogy Ön támogatja vagy ellenzi az azonos neműek házasságát?
Komolyan, ez ennyire fontos? Vicces..
Amúgy határozott NEM.

szerk.: az a durva, hogy mindhárom eredménye a Jobbik lett.
Brrrrr............
#JC6
Na végre valakitől megkérdezhetem, hogy miért nem? Egy rohadt kétoldalú szerződésről beszélünk, ők ilyet miért nem köthetnek?

Hetero vagyok egyébként, de nem értem, hogy amit nekem lehet, nekik miért nem. Jó, hogy nem már a szexuális irányultságuk miatt megtiltják, hogy akármilyen szerződést megkössenek...
Jughead
válaszolok én: pont ez az, hogy nem akármilyen szerződésről beszélünk, hanem két eltérő nemű ember "szent" kötelékéről, mely főképp a fajfenntartás céljából jött létre... és felőlem is mindenki azt csinál a magánéletében, amit akar és beleegyezés alapján akivel akar, de egyszerűen nem értem, miért kell csak azért is erőltetni a dolgot, mikor ha valaki nagyon le akarja papírozni a kapcsolatát, akkor ott van erre az élettársi szerződés

ugyanez igaz a vallásra és az egyházakra amúgy magasról köpő emberek ragaszkodása a templomi esküvőhöz, csak azért, mert ugye olyan szép és hát ez a megszokott
jjncaa
A házasságnak vajmi kevés köze van a szent kötelékhez, mármint hacsak nem várják el az anyakönyv-vezetőktől, hogy szent életet éljenek, és cserébe jóváhagyhatják, de én ilyenről még nem hallottam.

A bejegyzett élettársi kapcsolat meg még mindig nem teljesen ugyanaz, mint a házasság (de való igaz, hogy már nincs sok különbség a kettő között), de ha ugyanaz is lenne, akkor meg mégis miért kell máshogy hívni ugyanazt?
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Puzsér ma reggel:
"Nehezen határoztam el magam a kampány során. A Fideszt, az MSZP-t és a DK-t alapból kizártam, de a többi párt mellett sok érv és ellenérv viaskodott bennem. Ha nincs a balliberális véleményelit, ha nincsenek a visszaléptetést követelő nyuggerhordák, talán dűlőre sem jutok. Csakhogy a 444-en azt a sejtetést olvastam, hogy a Magyar Kétfarkú Kutya Párt [amely a kampánytámogatását karitatív célra ajánlotta fel, és amelyről az összes többi párttal ellentétben nem süt a mohóság meg a hatalomvágy] merő pénzéhségből szabotálja a Nagyszerű Ellenzéki Összefogást. Azokkal szemben folytat Uj Péter orgánuma suttogó propagandát, akik az elmúlt nyolc évben egyedül voltak képesek tökös és erős utcai akciókra a nemzeti együttműködés rendszerével szemben – az Orbán zsebéből ellenzékieskedő MSZP és DK százmilliós párttámogatásai azonban nem érik el a 444 szerkesztőinek ingerküszöbét. Nem véletlenül említem ezt a két pártot, ugyanis épp ennek a két álellenzéki pártnak a hívei terrorizálják legintenzívebben a kutyákat. A fent említett maffiapártok politikusai és droidkatonái [akik évtizedek óta nevezik magukat demokratáknak, és ezzel annyira összemocskolták ezt a szót, hogy félek, utánuk használni sem lehet majd] nem tűrik a Kétfarkú Kutya Párt tevékenységét, és őrjöngenek, hogy egyesek élnek a törvény adta jogukkal, és megteremtik a komplett politikai garnitúra elleni tiltakozás alkotmányos lehetőségét. Mindig a leggyengébb mellé kell állni, mindig az igazságot kell keresni, és mindig szolidárisnak kell lenni – ez az a baloldali politika, amelyben hiszek. A Kutyákra szavazok. Listán és egyéniben."

Szóval az egyik legreményteljesebb fiatal esztéta, elemző, kultúra-kritikus, újságíró végül révbe ért. Megtalálta az igazi helyét. Troll lett belőle. Kár érte. 😕

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 875 — The Mathematician
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/valasztas_2018_szavazas_teszt/

Az első hármat kitöltöttem.

Számomra érthetetlen, hogy mindhárom tesztben jelen van - nem konkrétan így -, hogy Ön támogatja vagy ellenzi az azonos neműek házasságát?
Komolyan, ez ennyire fontos? Vicces..
Amúgy határozott NEM.

szerk.: az a durva, hogy mindhárom eredménye a Jobbik lett.
Brrrrr............
#JC6
Na végre valakitől megkérdezhetem, hogy miért nem? Egy rohadt kétoldalú szerződésről beszélünk, ők ilyet miért nem köthetnek?

Hetero vagyok egyébként, de nem értem, hogy amit nekem lehet, nekik miért nem. Jó, hogy nem már a szexuális irányultságuk miatt megtiltják, hogy akármilyen szerződést megkössenek...
Jughead
válaszolok én: pont ez az, hogy nem akármilyen szerződésről beszélünk, hanem két eltérő nemű ember "szent" kötelékéről, mely főképp a fajfenntartás céljából jött létre... és felőlem is mindenki azt csinál a magánéletében, amit akar és beleegyezés alapján akivel akar, de egyszerűen nem értem, miért kell csak azért is erőltetni a dolgot, mikor ha valaki nagyon le akarja papírozni a kapcsolatát, akkor ott van erre az élettársi szerződés

ugyanez igaz a vallásra és az egyházakra amúgy magasról köpő emberek ragaszkodása a templomi esküvőhöz, csak azért, mert ugye olyan szép és hát ez a megszokott
jjncaa
a szent kötelék az a templomi, arról döntsön az egyház
a polgári esküvőhöz miért is ne lehetne joguk?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 6 éve
jjncaa 6
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/valasztas_2018_szavazas_teszt/

Az első hármat kitöltöttem.

Számomra érthetetlen, hogy mindhárom tesztben jelen van - nem konkrétan így -, hogy Ön támogatja vagy ellenzi az azonos neműek házasságát?
Komolyan, ez ennyire fontos? Vicces..
Amúgy határozott NEM.

szerk.: az a durva, hogy mindhárom eredménye a Jobbik lett.
Brrrrr............
#JC6
Na végre valakitől megkérdezhetem, hogy miért nem? Egy rohadt kétoldalú szerződésről beszélünk, ők ilyet miért nem köthetnek?

Hetero vagyok egyébként, de nem értem, hogy amit nekem lehet, nekik miért nem. Jó, hogy nem már a szexuális irányultságuk miatt megtiltják, hogy akármilyen szerződést megkössenek...
Jughead
válaszolok én: pont ez az, hogy nem akármilyen szerződésről beszélünk, hanem két eltérő nemű ember "szent" kötelékéről, mely főképp a fajfenntartás céljából jött létre... és felőlem is mindenki azt csinál a magánéletében, amit akar és beleegyezés alapján akivel akar, de egyszerűen nem értem, miért kell csak azért is erőltetni a dolgot, mikor ha valaki nagyon le akarja papírozni a kapcsolatát, akkor ott van erre az élettársi szerződés

ugyanez igaz a vallásra és az egyházakra amúgy magasról köpő emberek ragaszkodása a templomi esküvőhöz, csak azért, mert ugye olyan szép és hát ez a megszokott
több mint 6 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 135
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/valasztas_2018_szavazas_teszt/

Az első hármat kitöltöttem.

Számomra érthetetlen, hogy mindhárom tesztben jelen van - nem konkrétan így -, hogy Ön támogatja vagy ellenzi az azonos neműek házasságát?
Komolyan, ez ennyire fontos? Vicces..
Amúgy határozott NEM.

szerk.: az a durva, hogy mindhárom eredménye a Jobbik lett.
Brrrrr............
#JC6
Na végre valakitől megkérdezhetem, hogy miért nem? Egy rohadt kétoldalú szerződésről beszélünk, ők ilyet miért nem köthetnek?

Hetero vagyok egyébként, de nem értem, hogy amit nekem lehet, nekik miért nem. Jó, hogy nem már a szexuális irányultságuk miatt megtiltják, hogy akármilyen szerződést megkössenek...
több mint 6 éve
mustaine Tampa Bay Buccaneers Middle Tennessee Blue Raiders 9 839 — Chalk Dawk fan
1.
Fidesz - 39,87%
Jobbik - 24,60%
MSZP-Párbeszéd - 16,55%
DK - 4,88%
LMP - 7,41%
Együtt - 0,46%
Momentum - 5,04%
MKKP - 1,12%


2.
Fidesz - 118
Jobbik - 36
MSZP-Párbeszéd - 26
DK - 4
LMP - 8
(gondolom eddig számít a tippjátékba)
Momentum - 4
Együtt - 2
Mellár - 1


3.
70,67%

4.
A
i) Fidesz: Szabolcs-Szatmár-Bereg 04
ii) Jobbik: Heves 01
iii) MSZP-P: Budapest 07
iv) DK: Budapest 05
v) LMP: Pest 02


B
Hubay (Fidesz) - 32,25%
Pakusza (Jobbik) - 30,15%
Varga (MSZP) - 31,41%


C - 10

5.
i) under 7.5
ii) over 0.5
iii) under 32.5%
iv) under 125 szavazat

több mint 6 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 248 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Kar, hogy leszedtetek a part szimpatia szavazast. Erdekelt volna a vegeredmeny, mi a bowl.hu latogatok velemenye? Kivancsi lettem volna eleri a 200- at a szavazok szama, es ez hany szazaleka a feliratkozottaknak? Amikor legutoljara neztem itt minden 2. ember lmp minden 4. jobbik mellett voksolt. (140 ember)
diverdoc
 www.strawpoll.me/15336430/r


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 6 éve
diverdoc San Francisco 49ers Notre Dame Fighting Irish 3 382 — Badminton is Goodminton
Kar, hogy leszedtetek a part szimpatia szavazast. Erdekelt volna a vegeredmeny, mi a bowl.hu latogatok velemenye? Kivancsi lettem volna eleri a 200- at a szavazok szama, es ez hany szazaleka a feliratkozottaknak? Amikor legutoljara neztem itt minden 2. ember lmp minden 4. jobbik mellett voksolt. (140 ember)


"First down az, amikor átviszik a sárga vonalon a labdát" P.P
több mint 6 éve
Nomac New England Patriots 2 628 — balazs.t85@gmail.com
74% Momentum
65% Jobbik
63% MSZP
63% DK
59% LMP
57% Együtt
33% Fidesz

Ezek alapján jobb, vagy baloldali vagyok? 😀

Szerkesztette: Nomac
több mint 6 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 930
Na íme, csináltam egy tippversenyt, emelje ki valaki 😛

Igor
nincs humorom a saját nyomorunkon tippelgetni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
nnna, kezdődik. az ellenzék csalni fog:
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/kover_laszlo_ellenzeki_csalastol_tart_a_valasztason/
petey
délután már be akartam írni, hogy holnap tele lesz azzal a kormányközeli sajtó, hogy az lmpjobbikdkmomentumegyüttmszp választási csalást követett el, bezzeg mi (Fidesz) ilyet soha...

Nagyon kíváncsi vagyok egyébként, hogy ha egyszer a büdös életben bukik a Fidesz mennyire lesz durva megtorlás a "nép" részéről. Az mtv-től még csak csak lenyelném, de a tv2-söktől már sok (tudom Habony média):
 www.facebook.com/tenyek/videos/10157009804372289/
NB2
Ez jobb szerintem, kedvenc részem 0:53
 www.youtube.com/watch?v=ajKv4xJlXcQ
Igor
az RTL elegánsabban csinálta a riposztot.
 444.hu/2018/04/06/az-rtl-musorvezetoi-a-tv2-valasztasi-videojan-gunyolodtak

De amúgy hogy lehet O1G-re szavazni? 😀 Kétszer próbálta, mindkétszer beégett rendesen, ráadásul Fehérváron az egyik 😀

több mint 6 éve
Törölt felhasználó
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/valasztas_2018_szavazas_teszt/

Az első hármat kitöltöttem.

Számomra érthetetlen, hogy mindhárom tesztben jelen van - nem konkrétan így -, hogy Ön támogatja vagy ellenzi az azonos neműek házasságát?
Komolyan, ez ennyire fontos? Vicces..
Amúgy határozott NEM.

szerk.: az a durva, hogy mindhárom eredménye a Jobbik lett.
Brrrrr............
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
nnna, kezdődik. az ellenzék csalni fog:
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/kover_laszlo_ellenzeki_csalastol_tart_a_valasztason/
petey
délután már be akartam írni, hogy holnap tele lesz azzal a kormányközeli sajtó, hogy az lmpjobbikdkmomentumegyüttmszp választási csalást követett el, bezzeg mi (Fidesz) ilyet soha...

Nagyon kíváncsi vagyok egyébként, hogy ha egyszer a büdös életben bukik a Fidesz mennyire lesz durva megtorlás a "nép" részéről. Az mtv-től még csak csak lenyelném, de a tv2-söktől már sok (tudom Habony média):
 www.facebook.com/tenyek/videos/10157009804372289/
NB2
Ez jobb szerintem, kedvenc részem 0:53

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
1. (tudom hogy 100% fölé lőttem, de mindegy..)
Fidesz - 41.68%
Jobbik - 23.55%
MSZP-Párbeszéd - 15.25%
DK - 8.28%
LMP - 7.07%
Együtt - 2.08%
Momentum - 1.73%
MKKP - 1.17%

2.
Fidesz (nemz.-vel együtt) - 118
Jobbik - 35
MSZP-Párbeszéd - 23
DK - 13
LMP - 10


3.
69.13%

4.
A
i) Győr-Moson-Sopron 3
ii) Heves 2
iii) Budapest 7
iv) Budapest 11
v) Budapest 1

B
Hubay (Fidesz) - 31.1%
Pakusza (Jobbik) - 30.7%
Varga (MSZP) - 30.1%

C - 7

5.
i) under 7.5
ii) under 0.5
iii) over 32.5%
iv) under 125 szavazat

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Tények söpredék, jobbat vártál?

Igor: Ez nehezebb mint az olimpiai tippelde volt 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
NB2 New England Patriots 21 894 — nabege2@yahoo.com
nnna, kezdődik. az ellenzék csalni fog:
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/kover_laszlo_ellenzeki_csalastol_tart_a_valasztason/
petey
délután már be akartam írni, hogy holnap tele lesz azzal a kormányközeli sajtó, hogy az lmpjobbikdkmomentumegyüttmszp választási csalást követett el, bezzeg mi (Fidesz) ilyet soha...

Nagyon kíváncsi vagyok egyébként, hogy ha egyszer a büdös életben bukik a Fidesz mennyire lesz durva megtorlás a "nép" részéről. Az mtv-től még csak csak lenyelném, de a tv2-söktől már sok (tudom Habony média):
 www.facebook.com/tenyek/videos/10157009804372289/
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Na íme, csináltam egy tippversenyt, emelje ki valaki 😛
Ez egy 100 pontos tipposzlop (bónuszok nélkül) - határidő vasárnap 12 óra (nem tolom ki este 7-ig... főleg az 1-es és a 3-as miatt.. lehet utána is tippelni, de akkor a 3-as érvénytelen, és az 1-esnél max fele pontszámot adok)

És mindjárt leadom a saját tippsort nem kell panaszkodni 😛

1. pártok listás eredménye (lehet tizedre/századszázalékra pontosan) - maximum 24 pont

Fidesz
Jobbik
MSZP-Párbeszéd
DK
LMP
Együtt
Momentum
MKKP

Pontozás: 10% fölötti pártoknál 3%-on belül 1p, 2%-on belül 2p, 1%-on belül 3p
5-10% közötti pártoknál 1.5% (1p), 1% (2p), 0.5% (3p)
5% alatt: 0.75% (1p), 0.5%(2p), 0.25% (3p)

maximum 24 pont
+ bónuszpontok: mindegyik pártnál a legpontosabb tippelő kap 1 bónuszpontot

2. pártok mandátumbecsélése - maximum 20 pont
Fidesz
Jobbik
MSZP-Párbeszéd
DK
LMP

telizés 4 pont, 1-2 mandátumtévedés 3p, 3-5 mandátumtévedés 2p, 6-9 mandátumtévedés 1p
+bónuszpontok: legalább 3 párt telizése +3 pont

3. választási részvétel (századra pontosan) - maximum 8 pont

5%-on belül 1 pont, 2.5%-on belül 2 pont, 1%-on belül 4 pont, 0.5%-on belül 8 pont
+bónuszpontok: +3,+2,+1 pontok a három legközelebbi tippelőnek

4. választási körzetekre szakosodott kérdések - összesen maximum 28 pont

A) melyik körzetet nyeri legnagyobb fölénnyel a - maximum 8 pont
i) Fidesz (3p)
ii) Jobbik (2p)
iii) MSZP (1p)
iv) DK (1p)
v) LMP (1p)

Ha szerinted nem nyer egyet se, akkor lehet azt is írni.

B) sorrend / tizedszázalékos eredmény BAZ 2-es körzetben - maximum 15 pont
(eltalált 1. helyért 3p, 2. helyért 2p, 3. helyért 1p)
(százalékoknál 3%-on belül 1p, 2%-on belül 2p, 1%-on belül 3p mindhárom jelöltnél)

C) hány vidéki (nem budapesti) VK-et NEM nyer meg a Fidesz? - maximum 5 pont
telizés 5p, 1 tévedés 4p, 2-3 tévedés 3p, 4-5 tévedás 2p, 6-8 tévedés 1p

5. Over/under kérdések (mindegyik 5pont - összesen 20p)

i) 7.5 fideszes budapesti körzet
ii) 0.5 nem-fideszes dunántúli körzet
iii) 32.5% különbség - legnagyobb fideszes győzelem
iv) 125 szavazat - legkisebb különbség a legszorosabb körzetben (szavazatok száma szerint)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
nnna, kezdődik. az ellenzék csalni fog:
 index.hu/belfold/2018/valasztas/2018/04/06/kover_laszlo_ellenzeki_csalastol_tart_a_valasztason/

több mint 6 éve
dawyd728 3 690
Legkedveltebb:
Gémesi
Márki-Zay
Pokorni
| ez úgy mintázza az ellenzék minden baját szerintem |

Legutáltabb:
Viktor
Rezsi
Fletó
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Te már annyira szexista vagy, hogy politikusférfi nincs is, csak nő??
Nem szégyelled magad? 😛
Igor
Gondoltam széttrollkodom a főtrollunk szavazását. 😀 A nőket úgyis szeretem, a csinosakat főleg (#meetoo), nem volt nehéz. 😊

Egyébként fölösleges volt trollkodnom, mert ennek a vége úgyis az lesz, hogy kijön Orbán v. Némethszitya és Gyurcsány legutáltabbnak, és lesz mellé még itt is ott is ötven nevünk 1-1 szavazattal. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)