Politika

44 feliratkozó

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Szél Bernadett eközben mindenről lemondott.
Ezt talàn minősíthetjük hír kategóriànak.
Fattyu
lehet más a lehet más. Róna Péter is elhagyja az elsüllyedt hajót, gyakorlatilag az Ungár gyerek pártja lesz az elempé.
Amadeus
Sejthető volt, mióta Schiffer megundorott ezektől és odébbállt.
De majd MacPhisto megszakérti nekünk, hogy ez miért jó az LMP-nek és Magyarországnak egyaránt, és hogy lesz ebből kormányváltás.
És miért Orbán hibája ez is.

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 862
Szél Bernadett eközben mindenről lemondott.
Ezt talàn minősíthetjük hír kategóriànak.
Fattyu
lehet más a lehet más. Róna Péter is elhagyja az elsüllyedt hajót, gyakorlatilag az Ungár gyerek pártja lesz az elempé.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
MacPhisto

több mint 5 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 818
Szél Bernadett eközben mindenről lemondott.
Ezt talàn minősíthetjük hír kategóriànak.

több mint 5 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 818
 nyugatifeny.hu/2018/08/21/exkluziv-orban-rahel-az-ut-szelere-dobta-a-szaros-pelenkat-horvatorszagban-fotok
ozibozi
Nem volt egy olyan hallgatólagos megállapodás, hogy kuruc.infóról meg nyugatifényről, és még pár ilyen pártos, agyhalott szennyoldalról nem linkelünk?
Sobri Jóska
A gyűlölet nem vàlogat...
Ha hiteltelen a forràs akkor is jön a link, mindegy mi a tartalma, csak feketítsen.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
 nyugatifeny.hu/2018/08/21/exkluziv-orban-rahel-az-ut-szelere-dobta-a-szaros-pelenkat-horvatorszagban-fotok
ozibozi
Nem volt egy olyan hallgatólagos megállapodás, hogy kuruc.infóról meg nyugatifényről, és még pár ilyen pártos, agyhalott szennyoldalról nem linkelünk?

több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 214
 nyugatifeny.hu/2018/08/21/exkluziv-orban-rahel-az-ut-szelere-dobta-a-szaros-pelenkat-horvatorszagban-fotok
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 312
 index.hu/kulfold/2018/08/17/los_angeles_fokonzul_magyar_haz_szeles_tamas/

ahova beteszi lábát a NER, ott halál és pusztulás van. szerencsére az imperialista haldokló nyugat még áll a bástyán...

"..nem kéne beleszólnotok ebbe, ez itt Amerika, ahol komolyan veszik a sajtószabadságot."
petey
„kaliforniai tisztességes magyarok"

Nálam ez a non plus ultra.

Találhattak volna pár hülyét, aki a nevét adja ehhez, de ez a név!
zinedine5
Minek név?
Minden névtelen feljelentő levelet komolyan kell venni és bizonyítékként is felhasználható, ahogy kicsiny országunkban szokás volt.
Minek ehhez név?

több mint 5 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 003 — Ajmo Vatreni
 index.hu/kulfold/2018/08/17/los_angeles_fokonzul_magyar_haz_szeles_tamas/

ahova beteszi lábát a NER, ott halál és pusztulás van. szerencsére az imperialista haldokló nyugat még áll a bástyán...

"..nem kéne beleszólnotok ebbe, ez itt Amerika, ahol komolyan veszik a sajtószabadságot."
petey
„kaliforniai tisztességes magyarok"

Nálam ez a non plus ultra.

Találhattak volna pár hülyét, aki a nevét adja ehhez, de ez a név!
több mint 5 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 763 — Csodabogár
 index.hu/kulfold/2018/08/17/los_angeles_fokonzul_magyar_haz_szeles_tamas/

ahova beteszi lábát a NER, ott halál és pusztulás van. szerencsére az imperialista haldokló nyugat még áll a bástyán...

"..nem kéne beleszólnotok ebbe, ez itt Amerika, ahol komolyan veszik a sajtószabadságot."

több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 247
 mandiner.hu/cikk/20180815_michel_houellebecq_az_elit_gyuloli_a_nepet
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 561 — Jedi Master
Ezen kinyúltam 😀 "Erdogan" ...meg "Senki sem ismeri" 😀
 index.hu/video/2018/08/15/orban_viktor_sziget_kulfoldiek_velemeny/
Amúgy jó vélemények vannak, jó arcok.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
Solymi
Sobri azt akarta mondani
Lecsó
* szajkózza évek óta

több mint 5 éve
Fattyu New Orleans Saints 1 818
Arra az emberre milyen kifejezést használsz, aki úgy véli, hogy jobban tudja mi a jó nekem, neked, x-nek, y-nak, a zembereknek, a társadalomnak, mint én, te, x, y, a zemberek?
Sobri Jóska
Sobri Jóska.

Legalábbis a fórumon kb leginkább te töltöd be ezt a szerepet, itt te vagy az 1 értelmiség a 99 hülyével szemben...
Igor

1. Mondjuk nagy néha és csak az utóbbi időben hozzàszólok Én is. De még nem merültem bele itt annyira. Plusz ahogy mondtad Sobri markànsan kifejezni magàt és jó ebben a témàban.
És mivel "értelmiséginek" /főleg gondolkodónak/ tartom magam 😀😀.
Ezért módosulhatna az aràny 1,5 vs 98,5. 😀😀
2. Érdekes dolog ez...
Értem mit akartàl írni és mire, de ha màr említetted a fórumot ebben a témàban. A MEGSZÓLALÓK aràny itt, feltételezve azt hogy mindenki "értelmiségi" 20 vs 4 körűl lehet.
És miért érdekes, mert sokan vannak akik hallgatnak, feleslegesnek érzik a vitàt és inkàbb csinàljàk a dolgukat, mert szerintük jól mennek a dolgok, minek győzködni màsokat ha úgyis csak leoltjàk Őket és a vita partatlan lesz. És Joguk van ehhez.
Ebből egy kicsit vissza a vàlasztàshoz.
Én még a vàlasztàsok előtt mondtam ismerősöknek, hogy az ellenzéknek rosszul kalkulàlnak a szavazókkal, mert rengeteg az olyan fideszes szavazó aki nem nyilatkozik, és inkàbb csendben maradnak.
Csak nézni és làtni kell az embereket, figyelni a reakciókat, a folyamatokat.

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Arra az emberre milyen kifejezést használsz, aki úgy véli, hogy jobban tudja mi a jó nekem, neked, x-nek, y-nak, a zembereknek, a társadalomnak, mint én, te, x, y, a zemberek?
Sobri Jóska
Sobri Jóska.

Legalábbis a fórumon kb leginkább te töltöd be ezt a szerepet, itt te vagy az 1 értelmiség a 99 hülyével szemben...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 862
100--200 évente születik egy politikus, aki hajlandó a népakarattal szemben, a nép és az ország javára politizálni, és ezt olyan ügyesen teszi, hogy a nép nem koncolja fel közben. Na őt hívjuk 100-200 év múlva államférfinak.
...
Na ezzel van a baj Mo-n, nem Orbánnal magával.
Lecsó
A nép mindenhol buta, mint a birka. Ezt a tényt a politikusnak úgy kell kimondani, hogy "bölcs". Másképp bukó.
Az viszont, hogy egy hatalmat szerző vezető államférfiként viselkedik-e, nem függ a néptől, az már az adott vezető tulajdonságain, képességein, döntésén múlik. Erkölcs, bölcsesség, tehetség, szerencse kell hozzá. Per pillanat OVben még az akarat is kérdéses.
Orbán volt a kiválasztott, de az erőben úgy hozza az egyensúlyt, hogy kiírtja az összes jedi-gyereket.
Atari
talán mind félreértelmeztük a jóslatot. | végső soron az is egyensúlyi állapotot hoz létre, ha mind2 oldal kipusztul. |

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
100--200 évente születik egy politikus, aki hajlandó a népakarattal szemben, a nép és az ország javára politizálni, és ezt olyan ügyesen teszi, hogy a nép nem koncolja fel közben. Na őt hívjuk 100-200 év múlva államférfinak.
...
Na ezzel van a baj Mo-n, nem Orbánnal magával.
Lecsó
A nép mindenhol buta, mint a birka. Ezt a tényt a politikusnak úgy kell kimondani, hogy "bölcs". Másképp bukó.
Az viszont, hogy egy hatalmat szerző vezető államférfiként viselkedik-e, nem függ a néptől, az már az adott vezető tulajdonságain, képességein, döntésén múlik. Erkölcs, bölcsesség, tehetség, szerencse kell hozzá. Per pillanat OVben még az akarat is kérdéses.
Orbán volt a kiválasztott, de az erőben úgy hozza az egyensúlyt, hogy kiírtja az összes jedi-gyereket.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 5 éve
Lecsó Denver Broncos 2 959
Solymi
Sobri azt akarta mondani, hogy azért ilyen a politikus garnitúránk, mert ilyenre van igény.
A kereslet megszüli a kínálatot. Nem a politikust kell kárhoztatni, mert ő a skorpió a teknős hátán. A választót kell hibáztatni, aki bizalmat szavazott neki. Ha erről kezdenénk beszélni, mármint a választó felelősségéről, nem a politikus természetéről, akkor lehet hogy az kicsit előrébb vinné a társadalmi diskurzust.
A politikus mindig azt fogja kínálni, amire a népnek szüksége van, még ha az a népnek rossz is. Márpedig a nép nagyon sokszor téved a saját érdekeit illetően, mert buta, vagy mert félrevezetik, félretájékoztatják, stb. Aztán 100--200 évente születik egy politikus, aki hajlandó a népakarattal szemben, a nép és az ország javára politizálni, és ezt olyan ügyesen teszi, hogy a nép nem koncolja fel közben. Na őt hívjuk 100-200 év múlva államférfinak.
Sajnos ez egy ilyen rendszer. De nem csak ez, mindegyik. Ahol sok embernek kell egy közös döntést hoznia, az gyakran rossz döntés lesz, de legitim döntés. Pilátus tudta, hogy Jézus ártatlan, mégis Barabást engedte el, mert a tömeg Barabást kiáltott. Pilátus meg jó politikus volt. De nem államférfi.
Rossz döntések korában élni nem megnyugtató, de ez van.

Arról nem is beszélve, hogy a jogállamot nem a választók bölcsességébe vetett bizalom tartja egyben, hanem az intézményeibe vetett bizalom. Pontosan azért, mert a választó a jogállamban is hülye. Ha ezek az intézmények eltűnnek, akkor a jogállam az előzőekből eredően törvényszerűen megszűnik. Na ezzel van a baj Mo-n, nem Orbánnal magával.

Szerkesztette: Lecsó
több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 247
Ha 1965-ben, 70-ben, 80-ban lett volna közvetlen elnökválasztás Magyarországon, toronymagasan nyer Kádár.Sobri Jóska
Pár évvel ezelőtt olvastam egy anekdotát, hogy Aczél György mondta ezt valami ellenzéki értelmiséginek a nyolcvanas években, hogy a többpárti választást is az MSZMP nyerné. Erre mondta válaszul a faszi (persze csak utólag), hogy azért kipróbálni mégse merték.
Kampman
Nem volt rá igény. 😉
Sobri Jóska
Történelmileg úgy alakult
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Ha 1965-ben, 70-ben, 80-ban lett volna közvetlen elnökválasztás Magyarországon, toronymagasan nyer Kádár.Sobri Jóska
Pár évvel ezelőtt olvastam egy anekdotát, hogy Aczél György mondta ezt valami ellenzéki értelmiséginek a nyolcvanas években, hogy a többpárti választást is az MSZMP nyerné. Erre mondta válaszul a faszi (persze csak utólag), hogy azért kipróbálni mégse merték.
Kampman
Nem volt rá igény. 😉

több mint 5 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 247
Ha 1965-ben, 70-ben, 80-ban lett volna közvetlen elnökválasztás Magyarországon, toronymagasan nyer Kádár.Sobri Jóska
Pár évvel ezelőtt olvastam egy anekdotát, hogy Aczél György mondta ezt valami ellenzéki értelmiséginek a nyolcvanas években, hogy a többpárti választást is az MSZMP nyerné. Erre mondta válaszul a faszi (persze csak utólag), hogy azért kipróbálni mégse merték.
több mint 5 éve
dawyd728 3 651
Amúgy Sobri utolsó gondolata hónapok óta az én fejemben is ott motoszkál. N+1 olyan írással lehet találkozni, ahol az akkori állapotokat szinte megszólalásig hasonlóan önsorsrontónak és egyfajta elnyomásnak látták a rendszeren kívüliek. Ha azt nézzük a dualizmus korában is 1 politikai párt/kör uralta le a magyar társadalmat 1905-ig. Majdnem 40 év.. Ehhez képest nem a legrosszabb magyar történelmi korszakok egyikeként ítéljük ma meg.
Furcsa na.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
főleg ha nem itt él, nem ide adózik vagy küld haza pénzt ill. nincs itt közeli rokona, hozzátartozója.
Solymi
ha van itt közeli rokona, vagy hozzátartozója, akkor az ő szavazati joguk pont elég is lesz a "családnak".
slowmotion
Ezt csak azért írtam bele, mert ugye a másik oldalon sokan Nyugat-Európában dolgoznak és élnek és akár fiszfasz szavazók, akár nem, ők is haza szavaznak, még ha nekik nem olyan egyszerű a dolguk.
Szóval legyen meg az esélyegyenlőség.


Igen ez is egy értelmezés, még ha téves is.

Érthetetlen, hogy az értelmiség (100ezer ember Magyarországon? a népesség kb 1%-a) nem képes elfogadni, hogy van még rajtuk kívül 99%, aki nem annyira okos/értelmes/logikus/racionális.
A te írásod egy ilyen nemelfogadásnak a tökéletes mementója.
Sobri Jóska
Rosszul értelmezed.
Teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy az emberek többségének jó, mert az ember ilyen és azt is tudom, hogy amíg világ a világ, ezek az emberek mindig a kényelmeset, a nemgondolkodást fogják választani, mert az az egyszerűbb út.

Viszont a világot pont nem ezek az emberek vitték előre, csak fenntartották azt aktuális állapotokat (és ebben semmi rosszindulat vagy lenézés nincs, hisz mindannyiunk ezt teszi, csak vannak akik még ennél is többet, mert ilyen a természetük), hanem azok akik többre, jobbra, másra törekedtek és harcoltak is érte.
Szerk.: Ezért nem vagyok hajlandó elfogadni ezt a döntést, mert szeretném azt, hogyha jobb lenne az egész országnak az élete és nem látom azt, hogy ez a rendszer ezt megfelelően tudná biztosítani.

Mondhatod, hogy O1G is ilyen személy, de én jobban szeretnék egy olyan országban élni ahol megvannak a fékek és ellensúlyok (hangozzon már trendin valami), a politika arcai nem szégyellnivaló lopósok és dilettánsok.
Főleg akkor, ha van viszonyítási alap, hogy melyik rendszer hogyan működik.

Nekik a feladatuk nem csak az ország de az emberek irányítása, nevelése és képzése lenne.
Nem kell olyan távolra menni és szembeállítani velük Kossuthot, Széchenyit, Deákot, Wesselényit, Batthyányt, Kölcseyt.
Még a 90-es évek politikusaitól mint Antall, Torgyán, Kuncze, Bokros, Horn, Csurka, Jeszenszky, Dávid Ibolya - csak hogy az ismertebbeket említsem (meg aki eszembe jutott) - is oly távol vannak.

Igaz, ezek nem is politikusok, csak szimpla végrehajtók.

"A lelki alkalmazkodás mechanizmusa kérlelhetetlen.
Alkalmazkodóképességünk arra vezet, hogy mindent elfogadjunk - ez az egyik legnagyobb veszély.
A tökéletesen alkalmazkodó lények nem ismerhetnek erkölcsi határokat."
Stanislaw Lem: Az Úr hangja
Solymi
Arra az emberre milyen kifejezést használsz, aki úgy véli, hogy jobban tudja mi a jó nekem, neked, x-nek, y-nak, a zembereknek, a társadalomnak, mint én, te, x, y, a zemberek?
Holdkóros?
Despota?
Cezaromán?
Agresszor?
Csak mert 100ból egynek igaza van a fenti “jobbantudjahigymiajónekem emberek” közül, és előreviszik a társadalmi folyamatokat, azért nem mindenki helikopter aki a széllel szembe hugyozik. Egy Kossuthra 99 agyhalott önjelölt társadalomjobbító jut.
És még egy kérdés:
Szerinted Orbán 100 vagy 200 év múlva nem lesz Deák?
Nem lehet?
A kortársak Kossuthot és Deákot is szétbasztatták.

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 312
főleg ha nem itt él, nem ide adózik vagy küld haza pénzt ill. nincs itt közeli rokona, hozzátartozója.
Solymi
ha van itt közeli rokona, vagy hozzátartozója, akkor az ő szavazati joguk pont elég is lesz a "családnak".
slowmotion
Ezt csak azért írtam bele, mert ugye a másik oldalon sokan Nyugat-Európában dolgoznak és élnek és akár fiszfasz szavazók, akár nem, ők is haza szavaznak, még ha nekik nem olyan egyszerű a dolguk.
Szóval legyen meg az esélyegyenlőség.


Igen ez is egy értelmezés, még ha téves is.

Érthetetlen, hogy az értelmiség (100ezer ember Magyarországon? a népesség kb 1%-a) nem képes elfogadni, hogy van még rajtuk kívül 99%, aki nem annyira okos/értelmes/logikus/racionális.
A te írásod egy ilyen nemelfogadásnak a tökéletes mementója.
Sobri Jóska
Rosszul értelmezed.
Teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy az emberek többségének jó, mert az ember ilyen és azt is tudom, hogy amíg világ a világ, ezek az emberek mindig a kényelmeset, a nemgondolkodást fogják választani, mert az az egyszerűbb út.

Viszont a világot pont nem ezek az emberek vitték előre, csak fenntartották azt aktuális állapotokat (és ebben semmi rosszindulat vagy lenézés nincs, hisz mindannyiunk ezt teszi, csak vannak akik még ennél is többet, mert ilyen a természetük), hanem azok akik többre, jobbra, másra törekedtek és harcoltak is érte.
Szerk.: Ezért nem vagyok hajlandó elfogadni ezt a döntést, mert szeretném azt, hogyha jobb lenne az egész országnak az élete és nem látom azt, hogy ez a rendszer ezt megfelelően tudná biztosítani.

Mondhatod, hogy O1G is ilyen személy, de én jobban szeretnék egy olyan országban élni ahol megvannak a fékek és ellensúlyok (hangozzon már trendin valami), a politika arcai nem szégyellnivaló lopósok és dilettánsok.
Főleg akkor, ha van viszonyítási alap, hogy melyik rendszer hogyan működik.

Nekik a feladatuk nem csak az ország de az emberek irányítása, nevelése és képzése lenne.
Nem kell olyan távolra menni és szembeállítani velük Kossuthot, Széchenyit, Deákot, Wesselényit, Batthyányt, Kölcseyt.
Még a 90-es évek politikusaitól mint Antall, Torgyán, Kuncze, Bokros, Horn, Csurka, Jeszenszky, Dávid Ibolya - csak hogy az ismertebbeket említsem (meg aki eszembe jutott) - is oly távol vannak.

Igaz, ezek nem is politikusok, csak szimpla végrehajtók.

"A lelki alkalmazkodás mechanizmusa kérlelhetetlen.
Alkalmazkodóképességünk arra vezet, hogy mindent elfogadjunk - ez az egyik legnagyobb veszély.
A tökéletesen alkalmazkodó lények nem ismerhetnek erkölcsi határokat."
Stanislaw Lem: Az Úr hangja

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Mindenki áruló, aki megpróbál egy másik utat találni azon túl, hogy 2022-ben is az MSZP és Feri összefogásán alapuljon az ellenzéki masterplan 😊
Kampman
Én nem hiszem, hogy ez így lenne. Az azonban már bebizonyosodott, hogy ez a másik út kb 5%-ot tud megszólítani. Viszont minden választás, ahol 2/3-al nyer a fidesz, meg közelebb visz minket az autokraciahoz. Amíg az ellenzéki pártoknak abban sem sikerül megegyezni, hogy valahogy 2/3-on kívül tartsak a fideszt, addig Oviék röhöghetnek a markukba és mindenki más csak a megélhetésért politizál majd. Nem gondolom, hogy az MSZP+Feri lenne a jó út, de az biztos, hogy addig nem lesz változás, amíg 2/3-ad van. Nem mintha ne tudnának 50+1-el bármit megtenni, de ez így komoly onigazolas a sok önálló gondolkodásra képtelen szavazó számára.
Klaci79
És az sokadjára nem merül fel, hogy esetleg az ország ezt akarja (markáns FIDESZ dominanciát a törvényhozásban), és a demokrácia keretei közt ezt így tudja kifejezni?!
Ejnyebejnye.
Sobri Jóska
Pontosítanék, az ország kb. fele akarja ezt és még a határon túliak, a másik fele nem.
Csak ugye a választási törvények megváltoztatásával a Fiszfasz elérte, hogy 2/3-ot szerezzen.
Egy kétfordulós rendszerben ez nem így lenne.

A másik meg a határon túli magyaroknak adott szavazati jog. Az rendben van, hogy kap magyar állampolgárságot, de ne szóljon már bele a magyarországi politikába, főleg ha nem itt él, nem ide adózik vagy küld haza pénzt ill. nincs itt közeli rokona, hozzátartozója.

Amúgy a Fiszfasz a gyönyörűszép retorikájával nem csak azt éri el, hogy a rájuk szavazók átvedlenek gondolkodni képtelen tömeggé, hanem az ellenzékből is kiölik a szolidaritást, megértést.
Szerinted engem mennyire érdekel/fog érdekelni egy fiszfaszra szavazó nyomora meg szenvedése?
Ettől függetlenül próbálok segíteni minden embertársamnak, de az elvetemültebbek rohadtul nem fognak érdekelni.

Szomorú látni, hogy a kilencvenes évekbeli viszonylagos politikai sokszínűség és az emberek politikai aktivitása és vitakultúrája ilyen szinten eltűnt és degradálódott a "ha nem velünk akkor ellenünk" szintre.

Tény, hogy ehhez hozzájárult az MSZP kormányok töketlenkedése (Medgyessy, Gyurcsány) és személyei, a válság és ugye a híres őszödi beszéd - ami akár szivárogtatás volt, akár szándékos, szerintem zseniális húzás volt abból a szempontból, hogy ezáltal normális esetben megtisztulhatott volna az MSZP a belső ellenzéktől és múltjától - csak éppen senki se számított arra, hogy a Fiszfasz a több éves aknamunka után rálépett egy olyan útra amire senki se számított, mert azt hittük, hogy magunk mögött hagytuk az ilyen alacsony szintű politizálást.

Aztán az addig se a magasabb szinten gondolkodó, jövőbenéző választópolgárok meg készakarva visszasüllyedtek, hisz azért bennük volt a kommunisták elleni gyűlölet meg a nosztalgia a múlt rendszer iránt, ahol 3,60 volt a kenyér, mindenkinek volt munkája, egypártrendszer volt és senkinek se kellett gondolkodni, mert megmondták, hogy mit kell tenni.

Egyszóval dagonyázunk a szellemi és gazdasági mocsárban és hiába próbálunk kitörni belőle, honfitársaink visszahúznak. Az energiánk nagy része erre megy el, nem arra, hogy jobb anyagi körülmények között és nyugalomban éljünk.
Solymi
Igen ez is egy értelmezés, még ha téves is.
Isten bizony nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni azt a tényt, hogy az emberek nagy részének (és rugózhatsz azon, hogy a felének, mivel ha a kisebbik, másik fél nagyobb lett volna, akkor most nekik lenne kétharmaduk, dehát ők nincsenek többen, és én is hivatkozhatok arra, hogy ha meg 3 fordulós lenne a választás, vagy olyan, mint az amerikai, angliai, akkor a Fidesznek 80-90 százalék közti eredménye lett volna) ami van az jó.
Nem a legjobb, ahogy a legjobb a németeknél, amcsiknál, japánoknál sincs, de jó.
Orbán Viktort alapvetően kedvelik. Ahogy Kádárt is.
Ha 1965-ben, 70-ben, 80-ban lett volna közvetlen elnökválasztás Magyarországon, toronymagasan nyer Kádár.
Horthyt is kedvelték.
Értelmiségiként fanyaloghatsz, hogy az náci, amaz komcsi, Viktor meg egy autoriter, despota, maffiózó, de attól még az ország jelentős része kedveli.
Ahogy kedvelték a Barátok köztöt, Győzikét, a Dáridót vagy a Megasztárt.
Ott is lehetett fanyalogni az igénytelenségen és egyszerűségen, de attól még szerették.
Sőt, a mekis kaját is szeretik, az örökös mobiltelónyomkodást, az asztrológiát, hisznek nem létező személyekben és magukban beszélnek hozzájuk, stb.
Érthetetlen, hogy az értelmiség (100ezer ember Magyarországon? a népesség kb 1%-a) nem képes elfogadni, hogy van még rajtuk kívül 99%, aki nem annyira okos/értelmes/logikus/racionális.
A te írásod egy ilyen nemelfogadásnak a tökéletes mementója.