Politika

44 feliratkozó

több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
NB2
Azért azt ugye érzed, hogy a kákán keresed a csomót mikor 12 főbb pontból kiemelsz egyet-kettőt.
Itt egy rövid összefoglaló:

 blog.atlatszo.hu/2018/09/mirol-szol-a-magyarfalo-sargentini-jelentes-elolvastuk-hogy-neked-ne-kelljen/

Másrészt hangsúlyozták azt is, hogy több országot is vizsgálnak és fognak vizsgálni, ilyen jelentések készültek és készülni is fognak más országokról is.
A jelentés maga egy vizsgálat amiatt, mert úgy látják, hogy sérültek az EU-s alapelvek az országban és szeretnének párbeszédet folytatni a kormánnyal ezek érdekében.

Ne feledjük el, hogy az EU-nak vannak alapértékei amit mi elfogadtunk és ezeket be kell tartanunk.
Solymi
De ha nekem csak 1-2 ponttal van bajom, akkor mit csináljak? 😀 Főleg 9-től lefelé jönnek olyanok, hogy csak nézek...
NB2
Akkor örülj neki, hogy te egy ilyen kicsit sárga, kicsit savanyú módon működö országban boldog vagy...
Igor
Lehet, hogy félreérthető voltam?😊 Szóval a jelentésl nagy részével egyetértek, a rendszer úgy rossz ahogy van, csak 1-2 pont (9. alatt) ami cseszi a csőrömet, amit baromira nem értek, hogy azt miért kellett.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
NB2
Azért azt ugye érzed, hogy a kákán keresed a csomót mikor 12 főbb pontból kiemelsz egyet-kettőt.
Itt egy rövid összefoglaló:

 blog.atlatszo.hu/2018/09/mirol-szol-a-magyarfalo-sargentini-jelentes-elolvastuk-hogy-neked-ne-kelljen/

Másrészt hangsúlyozták azt is, hogy több országot is vizsgálnak és fognak vizsgálni, ilyen jelentések készültek és készülni is fognak más országokról is.
A jelentés maga egy vizsgálat amiatt, mert úgy látják, hogy sérültek az EU-s alapelvek az országban és szeretnének párbeszédet folytatni a kormánnyal ezek érdekében.

Ne feledjük el, hogy az EU-nak vannak alapértékei amit mi elfogadtunk és ezeket be kell tartanunk.
Solymi
De ha nekem csak 1-2 ponttal van bajom, akkor mit csináljak? 😀 Főleg 9-től lefelé jönnek olyanok, hogy csak nézek...
NB2
Akkor örülj neki, hogy te egy ilyen kicsit sárga, kicsit savanyú módon működö országban boldog vagy...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 920 — Steelers fan
Elolvastam amúgy kb miről szól ez a Sargentini jelentés. Verjetek meg, de egyik másik pontja elég wtf és finoman fogalmazva sincs úgy, ahogy állítják. Úgy érzem, hogy egy kiragadott példával próbálnak általánosítani, ami baromira nem jó! 3 pont nálam erősen kérdőjeles!
NB2
Nekem tavasszal volt pár dolog, ami erősen kérdőjeles volt, mint pl a választási rendszer testreszabása, ukrán szavazók buszoztatása, törvénysértő kampányolás, és a fidesz kampányában is voltak dolgok, amik finoman fogalmazva sincsenek úgy, ahogy állították stb, stb,... de megmondták a fideszesek, hogy nincs miről beszélni, a szavazók egyértelmű véleményt mondtak, a kétharmad az kétharmad. És most pontosan ugyanez a helyzet.

Tudod hogy van ez: eccerfent-eccerlent.
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
NB2
Azért azt ugye érzed, hogy a kákán keresed a csomót mikor 12 főbb pontból kiemelsz egyet-kettőt.
Itt egy rövid összefoglaló:

 blog.atlatszo.hu/2018/09/mirol-szol-a-magyarfalo-sargentini-jelentes-elolvastuk-hogy-neked-ne-kelljen/

Másrészt hangsúlyozták azt is, hogy több országot is vizsgálnak és fognak vizsgálni, ilyen jelentések készültek és készülni is fognak más országokról is.
A jelentés maga egy vizsgálat amiatt, mert úgy látják, hogy sérültek az EU-s alapelvek az országban és szeretnének párbeszédet folytatni a kormánnyal ezek érdekében.

Ne feledjük el, hogy az EU-nak vannak alapértékei amit mi elfogadtunk és ezeket be kell tartanunk.
Solymi
De ha nekem csak 1-2 ponttal van bajom, akkor mit csináljak? 😀 Főleg 9-től lefelé jönnek olyanok, hogy csak nézek...
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Vajon minden EU-s tagországról készül majd ilyen jelentés vagy csak az ex-Keleti-Blokkról?
Fast Willie
Félek tőle, hogy még a ex-Keleti-Blokkból is csak kivételes esetben. Kivételes ország vagyunk mi, úgy tűnik. Egy illiberális hatalom...
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
Vajon minden EU-s tagországról készül majd ilyen jelentés vagy csak az ex-Keleti-Blokkról?
Fast Willie
Nem tudom, de abban a mocskos nyugatban többnyire jól működnek a fékek és ellensúlyok, az EU alapelveinek betartása, tehát jelentés nélkül is szabályozzák magukat.

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 517
Vajon minden EU-s tagországról készül majd ilyen jelentés vagy csak az ex-Keleti-Blokkról?
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
A jelentés felületes. Pl:
- Súlyosbodó antiszemitizmusra érv a Magyar Gárda.
- Zsidó tulajdon szisztematikus rongálása történik szerinte.
- Szegregált oktatásra olyan települések az érv, ahol effektíve csak cigányok élnek.
- Viszont pl. az egycéges közbeszerzéseknél jobbak vagyunk, mint az EU-s átlag, és azt még felfogni is képtelen, hogy a NER-ben a korrupció a rendszer maga, és azt se, hogy az egész technikailag az állam privatizálása. Elkapirgálja a felszínt elfogultan, felületesen, sok ostoba általánosítással.

És valójában azon kívül, hogy lehet rajta politikailag rágódni, teljesen súlytalan, és haszontalan. Semmi valós hatása nincs és nem is lesz.
Az ellenzék szerint meg vagyunk dádázva, a kormány szerint meg vagyunk támadva, és legitim a permanens szabadságharc.
És boldogan élNER míg meg nem halnak.
Sobri Jóska
Idézek az Index (jajj, tudom Fake News) cikkéből:
 index.hu/kulfold/ep/2018/09/11/a_hetes_cikk_nekunk_szol_de_nem_rolunk/

"A jelentés már csak a terjedelméből adódóan is felületes. Néhány tíz oldalon nem tudnak a mélyére ásni a társadalmi problémáknak, amelyek azt okozták, hogy a magyar politikai kultúra, az állam vezetése és a jogrendszer eltávolodik a nyugat-európai ideáloktól.

Nem is arra való, hogy Magyarországon változást okozzon. Judith Sargentini múlt csütörtökön elmagyarázta, hogy miért létezik egyáltalán jogi lehetőség arra, hogy az EU az európai értékek védelmében fellépjen. Azért, mert a magyar kormány nem elszigetelve létezik az EU-ban, hanem a nemzeti kormányokat összefogó testületnek, a Tanácsnak a tagja. Ott a többiek kedvet kaphatnak az Orbán-féle erőpolitizáláshoz, ha látják, hogy az milyen sikeres. Sargentini szerint fel kell hívni a többi kormány figyelmét, hogy az egész európai közösségnek nem biztos, hogy az orbáni modell megvalósítása az érdeke.

Mivel nem az volt a jelentés feladata, hogy a problémák okait keresse, ezért elmulasztott levonni lényeges következtetéseket. Az Azonnali rámutatott egy ilyenre: mivel a választási kampányban a Fidesznek lejtett a pálya, a kormány legitimitása nem is olyan sziklaszilárd, mint amilyennek szeretik beállítani. Ez a megállapítás viszont nem szerepel a szövegben.

De még ha mélyre is ásott volna a jelentés, ha rávilágított volna a problémák okaira, és éles következtetéseket vont volna le, akkor sem lenne képes megoldást kínálni a gondokra, amelyeket összegyűjtött. "

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
És ez azért szörnyű, mert apám értelmesebb mint a többség, de a hülyeség elérte az ő agyát is.
Tanulság: Fideszessel kár érdemi beszélgetést folytatni, mert nem lehet. Az az igaz amit a Viktor mond, a többi hazugság.
Solymi
Nem csak itthon van ez. Kedvenc "black science man"-em is megfogalmazta ezt a jelenséget,e de ugye ez egy alap propaganda-stratégiai elem az összes eddigi kialakult hasonló rendszernél. Nagyon nehéz ellene küzdeni, mivel oktatási-gondolkodási szinten nincs megtanítva ez az átlagos embereknél (információ befogadása, feldolgozása/értékelése).
 twitter.com/neiltyson/status/985205291640745985
1. az idősebbek között ténylegesen van olyan, akinek jó volt a Kádár-rendszer + az idő megszépít ugye mindent és "mindenkinek megvolt mindene+munkája".
2. a fiatalok pedig a média monopóliumán keresztül csak a kormánypárti információkat kapja meg (valljuk be, 15-18 éves gyerekek nem fognak független hírportálok után vadászni, csak hogy képben legyenek a jelenlegi rendszerrel, oktatási rendszerből nem tanulják meg, anyuka-apuka és ismerősök pedig a torzított szubjektív nézeteket adják tovább), ergo ebben a "valóságban" nőnek fel;
Teóriám szerint, mivel egy szavazóképes társadalom összetételében ~ egy 60 évnyi időszak van lefedve, ez a fenti 2 periódus már most lefed 40 évet alsó hangon.
A félelmetes az, hogy van kb egyetlen olyan generáció, akik nem a rendszerváltás előtt élték felnőttkorukat és még nem a mostani Orbán-rendszerbe születtek.

Az internet által biztosított szabad információáramlás korában tőlük lehetne elvárni azt, hogy esetleg ugye megdöntsék a rendszert....ami viszont olyan szinten van már most bebetonozva, hogy megspékelve az átlagos szavazó megemelkedett ignorálási küszöbével én tényleg nem látom, hogy ez demokratikus keretek között lehetséges lenne.
Pluszban lássuk be, ha esetleg egy belső hatalomátvétel történne politikai fronton, ugyanabból a körből kerülne ki egy új vezető, ugyanezt a rendszert átnevezve és tovább vezetve.

ui: akkor még nem is beszéltünk arról, hogy gyanítom ebből a rétegből kerül ki a legtöbb kivándorló is 😊.
MarioAna
Na, ebből lehetne egy érdekes tanulmányt írni, mert szerintem nem pár mondat maga az egész kérdéskör.
Lentebb csak egy rövid eszmefuttatást írok, nem pontos, nem fed le mindent, csak nagy általánosság az egész, szóval bele lehetne kötni több helyen tutira, de inkább próbáljátok a mondanivalót nézni benne, ha olvassátok.


1. Idősebbek:
Itt lehetne tovább bontani különböző halmazokra a rétegeket, de azt most hanyagoljuk, általánosságban véve én azt veszem észre, hogy azért ragaszkodnak a Kádár rendszeri megszépült emlékekhez - amely rendszer ellen sokan lázadtak, ugye - mert ezekben biztosítva gondolták a nyugalmat.
Így meg idősebb korukra nehezebben alkalmazkodnak a jelenlegi változékony, bizonytalan időkhöz, ami egy plusz stresszforrás nekik, rengeteg olyan dologgal kell megküzdeniük 50-60-on felül amit nem értenek vagy nincs energiájuk, esetlegesen ellentmond az addigi életüknek.
Gyakorlatilag egy sok évtizedes statikus állapotból belebaszták őket egy folyamatosan változó és alkalmazkodásigényes környezetbe és nem képesek/nem akarnak adaptálódni.
Plusz elmúlt a rendszerváltás okozta eufória is, és ami a legnagyobb gond, változás nem igazán lett, hanem azt látták vagy azt látták igazolva, hogy jelenleg aki tolvaj az többet lop és megússza míg anno abban a rendszerben volt lopás, csak nem akkora.
Bár ebben részint kételkedek, hisz maximum nem tudtak róla, de az is tény, hogy a vadkapitalizmus éveiben szétloptak mindent amit lehet.
Én elhiszem, hogy elegük van ebből, viszont mindenki azt hitte, hogyha betör ide a Nyugat akkor eljön a Kánaán és minden fasza lesz, miközben az nem esett le nekik, hogy a demokráciában az emberek kötelessége is nagyobb és az adott ország felelőssége kialakítani és fenntartani a demokratikus keretet.
Továbbá rossz lehet nekik szembesülni az emberi gyarlósággal, munkaerőpiaci értéktelenségükkel és kilátástalanságukkal, hisz világéletükben az volt, hogy munka mindig lesz és csak dolgozni kell, akkor egy viszonylagosan jó élet biztosítva van.

2. Legyen középkorú korosztály:
Ez az a réteg amelyik egyrészt a legjobban másrészt a legrosszabbul járt, hisz beleszületett abba a "szabadságba" és folyamatosan változó korba amely megköveteli a folyamatos alkalmazkodást és fejlődést, így ehhez alapból hozzá van szokva viszont a másik oldalon küzdenie kell az idősebbekkel és saját korosztályán belül azokkal akik vagy úgy alkalmazkodtak ehhez a helyzethez, hogy mindenkin átgázolnak és kihasználnak vagy éppen sunyítva jutnak előre és próbálják a hasonszőrűek kegyeit keresni előrejutás vagy előny miatt.
Másrészt látja annak az eszmének és ideológiának a tönkretételét amiben felnőtt, amiben hitt, látott, követett és ezzel együtt tapasztalja az ország lehetőségeinek, fejlődésének beszűkülését és visszaesését, főleg mivel van mihez hasonlítani.
A másik részének meg már van elég pénze ahhoz, hogy ne érdekelje a politika, hisz a benyelt veszteség kevesebb az értékrendszerében mint a stressz amit a téma követése okozna.
És ott vannak azok akik a "család érdekében" elszenvedik a megpróbáltatásokat. Sokuknak lenne választási lehetősége, de az rövidtávon anyagi veszteséggel vagy lemondással járna, így nem lépik meg, a másik részének meg sajnos tényleg nincs választási lehetősége.

3. Fiatal korosztály:
Legyen ez a 18-30 éves korosztály.
Ahogy én látom, egy része foglalkozik valamilyen szinten a politikával, de a többi az nem, mert " a politikusok úgyis hazugok", "nem tudsz mit csinálni ellenük" illetve nem igazán van markáns véleményük, nem mernek kialakítani, bevallani egy pártállást, mert retorziótól félnek akár munkahelyen, akár az életben, hisz a kapcsolatok fontosabbak mint a politikai hozzáállás.
Illetve csak akkor háborodnak fel vagy foglalkoznak minimálisan a politikával, ha az közvetlenül beleszól az életükbe.


Arról meg már ne is beszéljünk, hogy mennyire röghöz, szavazathoz kötik az embereket a különböző beruházásokkal, ígéretekkel, egymás kisegítésével.
Nem hinném, hogy egy Szombathely, Kisvárda, Mezőkövesd ne Fideszesre szavazzon, mert különben a stadionok fenntartásának lehetetlensége miatt csődbe menne a város.
Illetve ugyanez mindenhol, a polgármesterek kénytelenek azt tenni amit mondanak nekik, különben nincs lóvé a központból és meg lesz lőve a város fejlődése, életben maradása.



Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
NB2
Azért azt ugye érzed, hogy a kákán keresed a csomót mikor 12 főbb pontból kiemelsz egyet-kettőt.
Itt egy rövid összefoglaló:

 blog.atlatszo.hu/2018/09/mirol-szol-a-magyarfalo-sargentini-jelentes-elolvastuk-hogy-neked-ne-kelljen/

Másrészt hangsúlyozták azt is, hogy több országot is vizsgálnak és fognak vizsgálni, ilyen jelentések készültek és készülni is fognak más országokról is.
A jelentés maga egy vizsgálat amiatt, mert úgy látják, hogy sérültek az EU-s alapelvek az országban és szeretnének párbeszédet folytatni a kormánnyal ezek érdekében.

Ne feledjük el, hogy az EU-nak vannak alapértékei amit mi elfogadtunk és ezeket be kell tartanunk.

több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 235 — #NoStress
A jelentés felületes. Pl:
- Súlyosbodó antiszemitizmusra érv a Magyar Gárda.
- Zsidó tulajdon szisztematikus rongálása történik szerinte.
- Szegregált oktatásra olyan települések az érv, ahol effektíve csak cigányok élnek.
- Viszont pl. az egycéges közbeszerzéseknél jobbak vagyunk, mint az EU-s átlag, és azt még felfogni is képtelen, hogy a NER-ben a korrupció a rendszer maga, és azt se, hogy az egész technikailag az állam privatizálása. Elkapirgálja a felszínt elfogultan, felületesen, sok ostoba általánosítással.

És valójában azon kívül, hogy lehet rajta politikailag rágódni, teljesen súlytalan, és haszontalan. Semmi valós hatása nincs és nem is lesz.
Az ellenzék szerint meg vagyunk dádázva, a kormány szerint meg vagyunk támadva, és legitim a permanens szabadságharc.
És boldogan élNER míg meg nem halnak.

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
NB2
Szerintem nézz utána máskor, nekem kb fél percbe került..
A hölgy klasszikus keményvonalas zöldpárti, a szülei gyerekként is nukleáris fegyverek elleni tüntetésre vitték 😀 aztán jöttek a tipikus pacifista egyetemista évek, dolgozott NGO-nak Afrikában (blood diamond kérdéskörben), stb

Tudom meglepő, de van néha ilyen politikus is... csak áltaban ez a fajta hiteles, valóban elkötelezett ember itthon nem kerül a politika közelébe/ilyen magas(??) pozícióba, Sokkal több ilyen politikus kellene idehaza is...

Illetve idéznék egy klasszikust
"Ha mások szempontrendszereit minősíted, az egyrészt személyeskedés, másrészt azt jelenti, hogy a sajátodat különbnek érzed, az övét degradálod."

Amúgy továbbra sem tudom pontosan az "utolsó néhány pont" alatt mire gondolsz (57-59?), ebben amúgy egyetértünk valóban kb ez az egyik legkisebb/legkevésbé lényegespont az én szememben is, de az hogy eljutottunk 59-ig, az a nagyobb probléma itt... ha csak az utolsó 3 pont lenne, akkor nem lett volna jelentés.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Az utolsó néhány pontban van olyan felsorolás, amire az ember azt mondja, hogy ilyeneket bármelyik európai/USA országban elő lehet citálni, mindenhol érnek embereket jogsértések amiket persze nem direkt csináltak, csak a drága jogvédők rárepülnek mint gyöngytyúk a takonyra. Picit olyan érzésem van, hogy akkor szedjünk össze mindent amiben totál lejárathatjuk Mo-t.
(mondjuk engem izgat, hogy ez a ribi milyen indíttatásból csinálta ezt a jelentést, gondolom senki nem súgott neki 😀)
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Elolvastam amúgy kb miről szól ez a Sargentini jelentés. Verjetek meg, de egyik másik pontja elég wtf és finoman fogalmazva sincs úgy, ahogy állítják. Úgy érzem, hogy egy kiragadott példával próbálnak általánosítani, ami baromira nem jó! 3 pont nálam erősen kérdőjeles!
NB2
Én is elolvastam.. melyik pontok? Nekem első blikkre nem igazán tűnt extrémnek..

Ha csak 3 pontba tudsz belekötni az már elég jó szerintem, Fidesz-politikusok 13-as meg 37-es számokkal dobálóztak, ha jól emlékszem (1337, hmm??? gyanús...)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Elolvastam amúgy kb miről szól ez a Sargentini jelentés. Verjetek meg, de egyik másik pontja elég wtf és finoman fogalmazva sincs úgy, ahogy állítják. Úgy érzem, hogy egy kiragadott példával próbálnak általánosítani, ami baromira nem jó! 3 pont nálam erősen kérdőjeles!
NB2
Például? Mert ez így elég általános megfogalmazás.
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Elolvastam amúgy kb miről szól ez a Sargentini jelentés. Verjetek meg, de egyik másik pontja elég wtf és finoman fogalmazva sincs úgy, ahogy állítják. Úgy érzem, hogy egy kiragadott példával próbálnak általánosítani, ami baromira nem jó! 3 pont nálam erősen kérdőjeles!
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 679 — Keep pounding
Mondjuk addig nen kell sokat gondolkodni a fidesz kommunikációján, amíg meg nem hal Soros. Utána kell majd új ellenségképet kreálni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
 444.hu/2018/09/12/tenyek-orban-viktor-eltetik-europa-szerte 😀 😀
Vrij6
hesteg kéremkapcsojjaki
több mint 5 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
 444.hu/2018/09/12/tenyek-orban-viktor-eltetik-europa-szerte 😀 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 209
Sajna gazdasági válság kell~ ami +sokakat szarul fog érinteni,~hogy ez a rendszernek nevezett kártyavár összeomoljon. Utána pedig ugyanolyan törvényesnek tűnő törvénytelen eszközökkel lehet csak vissza szerezni az einstandolt vagyont, sajtót stb stb stb És csak reménykedhetsz benne hogy szimpatikusabb figurákhoz és nem ilyen koncentráltan fog újra elosztódni ugyanaz a vagyon.
ozibozi
Hidd el, itt egy gazdasági válság nem segítene. Azt is rá lehetne fogni Sorosra, Brüsszelre, bárkire.
Itt az kell, hogy ki kell állni a hiteltelen ellenzékiek mögül, azoknak összefogni és végigtolni a 4 évet, mozgósítani, kampányolni ahogy lehet.
Itt csak egy egységes ellenzék léphet fel és az se jelent azonnal változást, maximum nem lesz meg a 2/3-ad, de már az is előrelépés lenne.

Az ellopott vagyont meg demokratikus úton nem lehet visszaszerezni, nem mindent, az meg már nekik mindegy, a többség röhögni fog a markába, mert már megszedte magát.
Solymi
Óh dehogy nem lehet visszaszerezni. Segítek...Ezek a vállalkozások életképtelenek az állami támogatások nélkül. Piaci viszonyok között óriás Waterloo. Ami pénz nincs kint külhöldön az vbisszaszerezhető/majdnem/
Nagyon sok primitív stróman van aki 72 óra után azt is el fogja mondani ami meg sem történt.
ozibozi
szerinted mennyi időbe telik a pénz nagy részét külföldre menekíteni, és ennek hányszorosa fog rendelkezésre állni?

érted, ha tízmilliárd érdemtelenül megszerzett forintból csak egyet is külföldre tudsz menekíteni, már akkor is van egymilliárd ingyenpénz, amiből gondtalanul élhetsz.
slowmotion
Nem is arról van szó, hogy nem lehet kivinni pénzt, de én véletlenül 😊 ismerek jó pár sokgyerekes’ stróman arcot, aki azonnal be fog vallani mindent, mert soha nem fog elmenni külföldre... Az állam/ hatóság pedig qrvára tud majd kellemetlenkedni annyira, hogy ne tudd élvezni amit loptál.
Ez csak szándék kérdése,
Amúgy...nyugi, ahogy reális esély lesz a váltásra, azonnal előbújnak hirtelen a semmiből a komoly ‘zsidók’, és váratlanul aktivizálódnak a mostani állampárton belüli bújtatottak is. Na akkor lesz egy szimpla:
Oszt’ jó napot !

Ps.
Ez igazából csak a mostani 70-80+ éves Korosztálynak gáz, akik ezt már—még ha gyerekként is —átélték egyszer. Velünk ellentétben ők a szüleikkel közösen már felépítettek egy komplett országot, és 1990 után soha nem gondolták volna, hogy ez a büdös bolsi tempó még egyszer az életük része lesz.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Igazabol nem tizmilliardokrol van szó...vagy ha igen akkor nem ft-ban...
Janek
tudom. az arányokat akartam érzékeltetni.
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
Sajna gazdasági válság kell~ ami +sokakat szarul fog érinteni,~hogy ez a rendszernek nevezett kártyavár összeomoljon. Utána pedig ugyanolyan törvényesnek tűnő törvénytelen eszközökkel lehet csak vissza szerezni az einstandolt vagyont, sajtót stb stb stb És csak reménykedhetsz benne hogy szimpatikusabb figurákhoz és nem ilyen koncentráltan fog újra elosztódni ugyanaz a vagyon.
ozibozi
Hidd el, itt egy gazdasági válság nem segítene. Azt is rá lehetne fogni Sorosra, Brüsszelre, bárkire.
Itt az kell, hogy ki kell állni a hiteltelen ellenzékiek mögül, azoknak összefogni és végigtolni a 4 évet, mozgósítani, kampányolni ahogy lehet.
Itt csak egy egységes ellenzék léphet fel és az se jelent azonnal változást, maximum nem lesz meg a 2/3-ad, de már az is előrelépés lenne.

Az ellopott vagyont meg demokratikus úton nem lehet visszaszerezni, nem mindent, az meg már nekik mindegy, a többség röhögni fog a markába, mert már megszedte magát.
Solymi
Óh dehogy nem lehet visszaszerezni. Segítek...Ezek a vállalkozások életképtelenek az állami támogatások nélkül. Piaci viszonyok között óriás Waterloo. Ami pénz nincs kint külhöldön az vbisszaszerezhető/majdnem/
Nagyon sok primitív stróman van aki 72 óra után azt is el fogja mondani ami meg sem történt.
ozibozi
Ó mennyi vádalku és megölt koronatanú lesz még itt Orbán bukása után.
Amadeus
Látjátok, ez az amiben én nem hiszek, mármint hogy ezt normális, demokratikus és tiszta úton véghez lehetne vinni.
Ezek az emberek kismillió cégen keresztül tolták át a pénzeket különböző tulajoknak, offshore cégeknek és hiába beszélünk mi itt svájci bankszámlákról, köze sincs hozzá.

Másrészt annyi ember lett ebbe az egészbe bevonva, hogy évekbe-évtizedekbe tellene mire ki lenne nyomozva, hogy ki, mennyit kapott, lopott és hova tűnhetett illetve kik azoktól akiktől be lehetne hajtani.

Hogyan osztod újra a trafikokat, földeket, cégeket, vagyont, stb.

Ehhez kellene egy megbízható apparátus a vezetés minden szintjén.

Teljes mértékben lerabolták az országot, ez a borzasztó.
Solymi
nem lesz tiszta. Nézd meg a 90'-es évek olasz belpolitikai eseményeit. Na, az lesz itt is.
Amadeus
Dehogy lesz. Ez nem Románia meg nem Olaszország.
Itt az emberek többsége egy ingyenélő, lopós, seggnyaló aki csak a maga hasznát lesi, a közösség meg le van szarva. Hiába no, az elmúlt 80-100 évben sikerült erre szocializálni az embereket.

Másik vicc, apám ahogy észrevettem Fideszes lett, Viktor az isten.
Kérdi, hogy hallottam-e mi történt ma, mondtam, hogy ja, örülök is neki.
Elkezdi betámadták Magyarországot, kijavítottam, hogy a kormányt, nem az országot. Az mindegy, felelte.
Végül mondta, hogy ez nem jó, mert majd most megvonnak tőlünk dolgokat.
Na, itt húztam fel magam, hiába próbáltam neki magyarázni, hogy mi ez az egész, az már nem érdekelte, mert ugye én nem értek hozzá, fiatal vagyok, buta, stb. stb. , ne is beszéljünk róla.
És ez azért szörnyű, mert apám értelmesebb mint a többség, de a hülyeség elérte az ő agyát is.
Tanulság: Fideszessel kár érdemi beszélgetést folytatni, mert nem lehet. Az az igaz amit a Viktor mond, a többi hazugság.

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 851
Sajna gazdasági válság kell~ ami +sokakat szarul fog érinteni,~hogy ez a rendszernek nevezett kártyavár összeomoljon. Utána pedig ugyanolyan törvényesnek tűnő törvénytelen eszközökkel lehet csak vissza szerezni az einstandolt vagyont, sajtót stb stb stb És csak reménykedhetsz benne hogy szimpatikusabb figurákhoz és nem ilyen koncentráltan fog újra elosztódni ugyanaz a vagyon.
ozibozi
Hidd el, itt egy gazdasági válság nem segítene. Azt is rá lehetne fogni Sorosra, Brüsszelre, bárkire.
Itt az kell, hogy ki kell állni a hiteltelen ellenzékiek mögül, azoknak összefogni és végigtolni a 4 évet, mozgósítani, kampányolni ahogy lehet.
Itt csak egy egységes ellenzék léphet fel és az se jelent azonnal változást, maximum nem lesz meg a 2/3-ad, de már az is előrelépés lenne.

Az ellopott vagyont meg demokratikus úton nem lehet visszaszerezni, nem mindent, az meg már nekik mindegy, a többség röhögni fog a markába, mert már megszedte magát.
Solymi
Óh dehogy nem lehet visszaszerezni. Segítek...Ezek a vállalkozások életképtelenek az állami támogatások nélkül. Piaci viszonyok között óriás Waterloo. Ami pénz nincs kint külhöldön az vbisszaszerezhető/majdnem/
Nagyon sok primitív stróman van aki 72 óra után azt is el fogja mondani ami meg sem történt.
ozibozi
Ó mennyi vádalku és megölt koronatanú lesz még itt Orbán bukása után.
Amadeus
Látjátok, ez az amiben én nem hiszek, mármint hogy ezt normális, demokratikus és tiszta úton véghez lehetne vinni.
Ezek az emberek kismillió cégen keresztül tolták át a pénzeket különböző tulajoknak, offshore cégeknek és hiába beszélünk mi itt svájci bankszámlákról, köze sincs hozzá.

Másrészt annyi ember lett ebbe az egészbe bevonva, hogy évekbe-évtizedekbe tellene mire ki lenne nyomozva, hogy ki, mennyit kapott, lopott és hova tűnhetett illetve kik azoktól akiktől be lehetne hajtani.

Hogyan osztod újra a trafikokat, földeket, cégeket, vagyont, stb.

Ehhez kellene egy megbízható apparátus a vezetés minden szintjén.

Teljes mértékben lerabolták az országot, ez a borzasztó.
Solymi
nem lesz tiszta. Nézd meg a 90'-es évek olasz belpolitikai eseményeit. Na, az lesz itt is.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 535 — Apu ökölbeszorított keze
Igazabol nem tizmilliardokrol van szó...vagy ha igen akkor nem ft-ban...

több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Sajna gazdasági válság kell~ ami +sokakat szarul fog érinteni,~hogy ez a rendszernek nevezett kártyavár összeomoljon. Utána pedig ugyanolyan törvényesnek tűnő törvénytelen eszközökkel lehet csak vissza szerezni az einstandolt vagyont, sajtót stb stb stb És csak reménykedhetsz benne hogy szimpatikusabb figurákhoz és nem ilyen koncentráltan fog újra elosztódni ugyanaz a vagyon.
ozibozi
Hidd el, itt egy gazdasági válság nem segítene. Azt is rá lehetne fogni Sorosra, Brüsszelre, bárkire.
Itt az kell, hogy ki kell állni a hiteltelen ellenzékiek mögül, azoknak összefogni és végigtolni a 4 évet, mozgósítani, kampányolni ahogy lehet.
Itt csak egy egységes ellenzék léphet fel és az se jelent azonnal változást, maximum nem lesz meg a 2/3-ad, de már az is előrelépés lenne.

Az ellopott vagyont meg demokratikus úton nem lehet visszaszerezni, nem mindent, az meg már nekik mindegy, a többség röhögni fog a markába, mert már megszedte magát.
Solymi
Óh dehogy nem lehet visszaszerezni. Segítek...Ezek a vállalkozások életképtelenek az állami támogatások nélkül. Piaci viszonyok között óriás Waterloo. Ami pénz nincs kint külhöldön az vbisszaszerezhető/majdnem/
Nagyon sok primitív stróman van aki 72 óra után azt is el fogja mondani ami meg sem történt.
ozibozi
szerinted mennyi időbe telik a pénz nagy részét külföldre menekíteni, és ennek hányszorosa fog rendelkezésre állni?

érted, ha tízmilliárd érdemtelenül megszerzett forintból csak egyet is külföldre tudsz menekíteni, már akkor is van egymilliárd ingyenpénz, amiből gondtalanul élhetsz.
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 307
Sajna gazdasági válság kell~ ami +sokakat szarul fog érinteni,~hogy ez a rendszernek nevezett kártyavár összeomoljon. Utána pedig ugyanolyan törvényesnek tűnő törvénytelen eszközökkel lehet csak vissza szerezni az einstandolt vagyont, sajtót stb stb stb És csak reménykedhetsz benne hogy szimpatikusabb figurákhoz és nem ilyen koncentráltan fog újra elosztódni ugyanaz a vagyon.
ozibozi
Hidd el, itt egy gazdasági válság nem segítene. Azt is rá lehetne fogni Sorosra, Brüsszelre, bárkire.
Itt az kell, hogy ki kell állni a hiteltelen ellenzékiek mögül, azoknak összefogni és végigtolni a 4 évet, mozgósítani, kampányolni ahogy lehet.
Itt csak egy egységes ellenzék léphet fel és az se jelent azonnal változást, maximum nem lesz meg a 2/3-ad, de már az is előrelépés lenne.

Az ellopott vagyont meg demokratikus úton nem lehet visszaszerezni, nem mindent, az meg már nekik mindegy, a többség röhögni fog a markába, mert már megszedte magát.
Solymi
Óh dehogy nem lehet visszaszerezni. Segítek...Ezek a vállalkozások életképtelenek az állami támogatások nélkül. Piaci viszonyok között óriás Waterloo. Ami pénz nincs kint külhöldön az vbisszaszerezhető/majdnem/
Nagyon sok primitív stróman van aki 72 óra után azt is el fogja mondani ami meg sem történt.
ozibozi
Ó mennyi vádalku és megölt koronatanú lesz még itt Orbán bukása után.
Amadeus
Látjátok, ez az amiben én nem hiszek, mármint hogy ezt normális, demokratikus és tiszta úton véghez lehetne vinni.
Ezek az emberek kismillió cégen keresztül tolták át a pénzeket különböző tulajoknak, offshore cégeknek és hiába beszélünk mi itt svájci bankszámlákról, köze sincs hozzá.

Másrészt annyi ember lett ebbe az egészbe bevonva, hogy évekbe-évtizedekbe tellene mire ki lenne nyomozva, hogy ki, mennyit kapott, lopott és hova tűnhetett illetve kik azoktól akiktől be lehetne hajtani.

Hogyan osztod újra a trafikokat, földeket, cégeket, vagyont, stb.

Ehhez kellene egy megbízható apparátus a vezetés minden szintjén.

Teljes mértékben lerabolták az országot, ez a borzasztó.