Politika

44 feliratkozó

több mint 5 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 083
Azért valahol röhejes, hogy az emberek megint a gumicsonton (“rabszolgatörvény”) rágódnak, miközben megszavazták a közigazgatási különbíróságok felállítását.

Egy pillanatig nem lepődnék meg, ha a Fidesz visszatáncolna, a lényeg úgyis el lett fedve ismét. Az ellenzék és az ellenzéki média meg gyanúsan csak a rabszolgatörvényről beszél...
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Van kint valaki a tüntetésen??
Rózsa Sándor
mi innen a fotelből tesszük meg a magunkét.
Amadeus
Ejj basszús akkor már ti is úgy vagytok vele mint én sajnos......... Csak a fotel maradt nekünk!!!
De régi szép emlékek miatt itt egy kis kedvcsináló 😃 Mert ezek a mostani new generation tagjai(CEU-sok, egyetemisták,entellektüel formák) nem az igaziak!

 youtu.be/lBI_K4UzcjY
Rózsa Sándor
Azt ugye tudod, hogy az '56-os forradalom a BME-s diaktuntetessel indult es a tuntetes nem egyenlo a randalirozzasal, mint ahogy te azt elgondolod.

Bte, ha nem lett volna 2006, akkor ma nem tartanank itt. Szoval ha kozremukodtel, akkor gratulalhatsz magadnak meg a haberjaidnak.
Gondolom megerte.
Solymi
Látom megfogtad a lényeget 😃👏
(Ja bocccsss nagyon nem 😜)
56 hm okos felvetés csak semmi köze a lent általam leírt dolgokhoz!
De pardon !Egy szóra! Senki nem mondta ,hogy helyes tőrni zúzni rongálni ! (De sajnos kétségtelen egy tüntetés természetes velejárója nem csak itthon de külföldön is)
Én azt akartam közölni ,hogy ez amit tüntetés címszó alatt elöadnak az nevetséges bohózat ,szemben 2006 eseményekkel!!
Ha akorom Legyen valami súlya azt nem így kell!
Vagy Legyen egy országos passzív nulla erőszak és rendbontás féle tüntetés sorozat! (Jó példa Gandhi féle irányzat)
Vagy minnél nagyobb és véresebb és pusztításal járó tüntetés sorozat!(kijevi Függetlenség téren, a Majdanon )

Most ne menjünk bele ,hogy milyen hatása volt az egyiknek és a másiknak! És a hosszútávú eredményébe se!
Én csupán szemléltetni akartam,hogy enneK a mostani tüntetésnek( a rendőröket dobálom kővel meg kiabálok) az égvilágon semmi értelme sincs ebben a formában!

Megjegyzés a mai tüntetésel kapcsolatban a rendőrök felé le kalappal !!😉😉 teljesen kúltúrált 21 századi tómegoszlatást láttunk tőlük! Kérem szépen ! Külön figyelve a sajtóra meg stb....

56 kik kezdték ???
Hát igen meg lehet nézni azokat az egyetemistákat (fizikállisan,katonai kiképzés terén, na meg csibészség és bátoság területén!)
És nem megbántva a mai egyetemista fiatalokat de sajnos hagynak némi kivetnivalót férfiaság terén meglátásom szerint !
Szóval ne akarjuk a mai egyetemistákat összehasonlítani velük ha kérhetem!
Természetessen tisztelet a kivételnek ! Akinek nem inge ne vegye magára legyen szíves!
több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 214
A 2006 tévé székház pont megmutatta a jelenkornak mi történt 56 okt 30-a után pl a Köztársaság téren. /ahogy 2006- bán még pont kiszedték az égő autóból a munkáját végző akárkit, anno ott 56-ban Simán felkoncolták a csóri közkatonákat is/. Pont Kiderül gyorsan , hogy a csőcseléknek Miért nem volt soha semmi köze a 23.-I eseményekhez, és miért- ezért se- nem lesz soha össznépi ünnep, bármekkora történelem hamisítás is folyik ennek érdekében.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 312
Van kint valaki a tüntetésen??
Rózsa Sándor
mi innen a fotelből tesszük meg a magunkét.
Amadeus
Ejj basszús akkor már ti is úgy vagytok vele mint én sajnos......... Csak a fotel maradt nekünk!!!
De régi szép emlékek miatt itt egy kis kedvcsináló 😃 Mert ezek a mostani new generation tagjai(CEU-sok, egyetemisták,entellektüel formák) nem az igaziak!

 youtu.be/lBI_K4UzcjY
Rózsa Sándor
Azt ugye tudod, hogy az '56-os forradalom a BME-s diaktuntetessel indult es a tuntetes nem egyenlo a randalirozzasal, mint ahogy te azt elgondolod.

Bte, ha nem lett volna 2006, akkor ma nem tartanank itt. Szoval ha kozremukodtel, akkor gratulalhatsz magadnak meg a haberjaidnak.
Gondolom megerte.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Van kint valaki a tüntetésen??
Rózsa Sándor
mi innen a fotelből tesszük meg a magunkét.
Amadeus
Ejj basszús akkor már ti is úgy vagytok vele mint én sajnos......... Csak a fotel maradt nekünk!!!
De régi szép emlékek miatt itt egy kis kedvcsináló 😃 Mert ezek a mostani new generation tagjai(CEU-sok, egyetemisták,entellektüel formák) nem az igaziak!

több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
Van kint valaki a tüntetésen??
Rózsa Sándor
mi innen a fotelből tesszük meg a magunkét.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
hden Philadelphia Eagles 339
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
Rózsa Sándor
szerintem az M1 hosszasan úgyis foglalkozni fog a mai tüntivel
hden
akarod mondani karácsonyi vásárral
Negritis
ATV korrekt
Rózsa Sándor
egyedül a Nickelodeon és a Food network polkorrekt
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
Rózsa Sándor
szerintem az M1 hosszasan úgyis foglalkozni fog a mai tüntivel
hden
akarod mondani karácsonyi vásárral
Negritis
ATV korrekt
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
Rózsa Sándor
szerintem az M1 hosszasan úgyis foglalkozni fog a mai tüntivel
hden
Persze tudom ! Csak arra akartam utalni ,hogy az amit fújnak és tévében is muatattak(és tévessen sok riporter a könygázzal azonosít az nem az) az nem könygáz ! És a közvetítésekből sehol nem láttam jelét,hogy azt vetettek volna be !
több mint 5 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 531 — The Mathematician
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
Rózsa Sándor
szerintem az M1 hosszasan úgyis foglalkozni fog a mai tüntivel
hden
akarod mondani karácsonyi vásárral

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 5 éve
hden Philadelphia Eagles 339
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
Rózsa Sándor
szerintem az M1 hosszasan úgyis foglalkozni fog a mai tüntivel

Szerkesztette: hden
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
De ugye tudjátok ,hogy ez a könygáz dolog túl van lihegve és,hogy kamú?????
több mint 5 éve
Törölt felhasználó

Willis
A cím jó, csak a kép a rossz... a Parlament is szépen ki van világítva.

Én fél kilenc körül elsétáltam arra (2 holland turistával aki a 2-es vilire vártak, persze hogy csak magyarul volt kiírva hogy nem megy, hiába 80%-a esténként turista a vilin...), skandálás volt... szerencsére könnygáz épp nem.
Igor
Köszi az infót 😉 Igor
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...

Willis
A cím jó, csak a kép a rossz... a Parlament is szépen ki van világítva.

Én fél kilenc körül elsétáltam arra (2 holland turistával akik a 2-es vilire vártak, persze hogy csak magyarul volt kiírva hogy nem megy, hiába 80% turista esténként a vilin...), akkor csak skandálás volt... szerencsére könnygáz épp nem.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Tényleg inkább csak zömében entellektüel forma emberek vannak kint ?? (Ezzel nem ledegradálni akarom őket)
Csak hát na.... tüntetéshez nem jók sajnos valljuk be !!!
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Van kint valaki a tüntetésen??
több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861

Willis
Imádom 😀
Kenny
Én is. A legsötétebb rákosista propagandát idézi.
Willis
az is

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan

Willis
Imádom 😀
Kenny
Én is. A legsötétebb rákosista propagandát idézi.
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 240 — Omar's Coming Yo!

Willis
Imádom 😀

több mint 5 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
több mint 5 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 861
Szórakozol velem? A jogászgyakornokok nagy része szerződés nélkül ingyen, vagy valami nevetséges 30-40k forintért dolgozik. "Túlóra", lol.
Amadeus
Es ez jol is van igy. Tekintve, hogy az egesz orszagban egy mareknyi gyakornok van (MCC-sek kb.) akik ertelmesen hasznalhatoak csekelyke, jogi relevanciaju feladatban valo kozremukodesre, amugy meg kb semmit nem tudnak csinalni, csak forditani, amit utana a jeloltek javithatnak, mert tapasztalat hianyaban a szakmai resz meg az ertelmeseknel is gyenge, igy meg a jelolteket terhelheted kevesbe.

A gyakornok azert van ott, hogy belelasson a dolgok menetebe, es hogy esetleg diplomazas utan visszamenjen a fogado irodaba, nem azert, hogy tenylegesen munkat vegezzen.
undisputedly
Undi, MCC-s voltam, több jelenlegit is ismerek, ne szopassàl, hogy neked szakmailag ez a szint. Elvégzett munkáért pedig pénzben fizetni kell, pont.
Amadeus
Marmint micsoda a szint? Ezt nem ertem.
Az en konkluziuom, hogy az MCC-sek elvileg a leginkabb hasznalhato es ertelmes leendo jogaszok, de meg ok se igen hasznalhatoak arra, hogy egy nemzetkozi iroda napi munkajat segitsek, a kozremukodesuk tobbnyire forditasra korlatozodik, de azt meg at kell nezetned jeloltekkel, mert tapasztalat hianyaban nem tudnak bizonyos fordulatokat es jogintezmenyeket beforditani.

Egy gyakornoki program nem azert eri meg a nemzetkozi irodaknak, mert a gyakornoki ido alatt termel neked a hallgato, hanem azert, mert ha jol bansz vele es megszereti a practice groupot, akkor diploma utan visszajon hozzad. A gyakornok pedig orul, mert egy ilyen par honap elofeltetele annak, hogy diploma utan nemzetkoziben kezdhessen jeloltkodni. A fentiek miatt pedig nem is kell nekik rendes fizetest adni, de azert a normalis helyeken kapnak. Plusz hozzateszem, hogy a gyakornokok flexibilis idobeosztasban vannak, akkor mennek amikor tudnak, igazithatjak a vizsgahoz, egyeb elfoglaltsaghoz es kb napi atlagban 2-3 orat vannak bent nagyon maximum.
undisputedly
Lelövök neked 2 poént: egyrészt gyakorlat szempontjából az mcc-s, bibós, eltés demonstrator pont ugyanúgy vakon van, mint bármelyik, a szakma által lenézett károlis (volt szerencsém kurva jó károlis jelölttel dolgozni pl). Pont ugyanúgy kell 0-ról betanítani, ergo a különbségtétel is értelmetlen köztük, másrészt az angolt leszámítva lasszóval kell szaknyelvet beszèlő hallgatót/jelöltet keresni ebben a városban (ami nekem jó tbh), mert kurvára nem beszél senki nyelveket. Ezért nem csak faszság gyakornokkal és jelölttel fordítást végeztetni - nem fordítónak készülnek - hanem egyben kontraproduktív is.
Én személy szerint áldom az eszemet egyébként, hogy a nemzetközi irodákat következetesen kerültem, mint a pestist. Már csak azért is, mert az általad említed “jól bánást” nagyon kevés helyről hallottam vissza, pedig majd minden nagy, nemzetközi irodában van ismerősöm Pesten. Pardon, 1 olyan van, amiről csak jót hallok - korrektség nevében megemlítve -; SBGK.
Amadeus
Egyébként akármilyen egyetemről akármilyen gyakornokot veszel fel, egyiknek sem lesz halvány lila fingja sem kb., hogy mit is kellene csinálnia egy céges projektben például.


Willis
jepp, nyilván ez már egy másik vitatéma lehetne, hogy miért néz ki a felsőoktatás úgy, ahogy.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Van aki szerint Vitya igazi államférfi, van aki szerint egy maffiózó tolvaj.
hden
És van aki szerint a kettő lehet egyszerre is.
Sobri Jóska
Escobarra gondolsz? 😀
hden
 hu.m.wikipedia.org/wiki/Charles-Maurice_de_Talleyrand-Périgord

több mint 5 éve
hden Philadelphia Eagles 339
Van aki szerint Vitya igazi államférfi, van aki szerint egy maffiózó tolvaj.
hden
És van aki szerint a kettő lehet egyszerre is.
Sobri Jóska
Escobarra gondolsz? 😀
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 237 — #NoStress
Van aki szerint Vitya igazi államférfi, van aki szerint egy maffiózó tolvaj.
hden
És van aki szerint a kettő lehet egyszerre is.
Lásd pl. Talleyrand.

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska

több mint 5 éve
hden Philadelphia Eagles 339
Ez a politikai fórum >>> minden más forúm

Olvasva a 444-888-index-origó fórumokat undorom van a sokk rosszindulatú embertől, legyen az balos / jobbos / libsi / szélsőjobbi / sorosbérenc akármi más. már 5 perc után elkezdődik az k.-anyázás, sorosbérencezés, fideSSezés. egyik oldal sem jobb, mint a másik hiába gondolja ezt. Jó olvasni, ha itt nem is értünk egyet, legalább normálisabb vita-féleség alakul ki. Akikkel nem értek egyet, nem küldöm el a fenébe (max csak a fejemben) inkább elolvasom mit írt, max nem válaszolok neki, ha nincs értelme.

Igazából, mindegyünk azt akarja hogy Magyarország újra nagy legyen (wehehehe) csak mindenki más irányt lát jónak. Van aki szerint Vitya igazi államférfi, van aki szerint egy maffiózó tolvaj. De szerintem mindenki azt akarná, hogy jobb legyen.
Bár szerintem nagyon nagy probléma hogy mindenki a gyűlöletkeltéssel akar sikert elérni, és ennek ez az eredménye...