Politika

44 feliratkozó

több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
A gyerek már 11 évesen elkötelezett a kapitalizmus és a piacgazdaság mellett 😊 ezt szeretem, jó gyerek. Rögtön keresi a business lehetőségét 😊

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 099 — capitaine du château de Vienne 1487
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?
Janek
biznisss is boomin - AB


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Amugy épp a mai nap a 11 éves fiam megkérdezte:
Mi értelme lenne a gyerekeket nemváltó műtétekről meggyőzni ? Mi benne az üzlet?

több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Első körben a szülőket kellene felvilágosîtani, mert fogalmuk sincs mi mit jelent,
Kb A buzik-a zsidók-az asszony verve jó- és a ne sírj fiam, nem vagy te lány négyesben tudnak gondolkodni.
És nem csak a falvakban.
ozibozi
Én ezt nem tudom elhinni.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
És ami még ennél is markánsabb kötődés, az az ember identitása, hitvilága, azt pláne nem akarja lecserélni. Ezért kell a tömegeket manipulálni, mert maguktól a kurva életben nem változtatnának pártpreferenciát holmi ügyek, programok, és egyéb jelentektelen dolgok miatt.
És máris a 21.századi posztmodern identitáspolitikánál vagyunk, ahol a szavazók szinte teljes médiaelérése mellett módfelett fontos a megtévesztésük, hogy azt hihessék, amit látnak (keresztény értékek, baloldali értékek, gyermekvédelem, migráncs, határvédelem, elszámoltatás, fizessenek a gazdagok, velünk jobb lesz, ésatöbbi).Sobri Jóska
Szerintem meg az emberek zöme a kurva életben nem csinálna identitás kérdést a politikából. Éppen azért csinál, mert létezik a posztmodern identitáspolitika. Korábban meg a nem posztmodern változatai.

És ti, ellenzékiek, ezt kéritek számon Orbánon, hogy ebben elég ügyes és elég geci, és eközben remélitek, hogy majd a másik oldal is elég ügyes és elég geci lesz, hogy fölibe kerekedjen. Mókás kognitív disszonancia, vicces csőlátás.Sobri Jóska
Nem tudom kire gondolsz a "ti, ellenzékiek" kapcsán. Én biztos nem ezt kérem számon Orbánon, és úgy gondolom, hogy a "tipikus" ellenzéki szavazó sem. A Fideszt utáló szavazónak nem a sorosozásból van elege, hanem a Fudan "projektekből", stadion építésekből, és a társaiból.

Egyébként szerintem a Fideszes szavazó sem ezt kéri számon, sem a saját pártján, sem az ellenzéken.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Vagy igazából elhitték az Orbán meséjét, hogy ők védik meg az országot a migránsoktól és brüsszeltől, mert ha ők nem lennének, akkor:

1. Visszajönne a patás ördög: Gyurcsány és mögötte Soros
2. Migráns hordák rohannák le országunkat és erőszakolnák végig asszonyainkat
3. Brüsszel felől jövő libsik erőszakolnák végig a férfiakat és rontanák meg gyermekeinket, ne adj isten, már az óvodában buzivá változtatva őket.
4. Brüsszel szétlopná az országot, felemelné az adókat és tönkretenne mindent
5. Meg amúgy is, egykutya mindkettő, ezek legalább már megszedték magukat (még nem teljesen).
6. Mit tudnánk tenni?
Solymi
Amikor életem első normálisabb autóját megvettem magamnak (egy 3 éves Ford Sierra volt, már sok éve), nálam akkor történt meg ez az eset. A sztori úgy kezdődött, hogy előbb egy hétvégére bérelnem kellett egy autót, és pont egy Sierra-t kaptam. És annyira megtetszett az alatt a hétvége alatt, hogy teljesen belehabarodtam. Amikor néhány hónappal később megvettem az autómat, akkor tulajdonképpen már csak elhitettem magammal, hogy komolyan szétnézek a piacon, mert el volt az már döntve. És utána is, éveken keresztül, ha problémám volt vele, akkor minden és mindenki hibás volt, csak az autó nem. Ha meg már nem lehetett tagadni, hogy elromlott, akkor is úgy gondoltam, hogy "jól jártam", mert egy másik autó már réges régen ugyanígy elromlott volna. Amikor eladtam, még akkor is elfogult voltam vele kapcsolatban, alig akartam tőle megválni. Azt pedig csak évekkel később tudtam magamnak bevallani, hogy elfogultan néztem a kocsit. Annyira elfogultan, hogy még így, sok év távlatából is tulajdonképpen nem tudok arra a kocsira negatívan gondolni, pedig értelemszerűen semmivel nem volt jobb autó, mint a másik tucatnyi márka. Szerintem ismerős dolgot írok. Valamikor, valamivel kapcsolatban mindannyian jártunk már így. 😊

Mindebben a az lényeg, hogy amikor így járunk, akkor - ahogy írtam - tulajdonképpen lemondunk arról, hogy igényeink legyenek az elfogultságunk tárgyával - nálam azzal a Sierra-val - kapcsolatban. A fenti 6 pont is ilyen. "Normál ésszel" nem hiszi el senki. Ahogy Bill Gats chipjét sem. De ha kialakul az elfogultság, akkor magyarázatnak már bőven megteszi.
peterk2005
Végre egy jó példa.
És akkor ott van még a feleség, aki ugyanígy "elhasználódik", idejetmúlttá válik 5-10 év alatt, teljesen más problémák jönnek elő 30-40-50 évesen, mint amik miatt jó ötletnek tűnt egy nő mellett leragadni korábban. Mégse jut sokak eszébe, hogy lecseréljék vagy csak simán megváljanak tőle, hiszen kialakult az elfogultság, ami bőven jó magyarázat.

És ami még ennél is markánsabb kötődés, az az ember identitása, hitvilága, azt pláne nem akarja lecserélni.
Ezért kell a tömegeket manipulálni, mert maguktól a kurva életben nem változtatnának pártpreferenciát holmi ügyek, programok, és egyéb jelentektelen dolgok miatt.
És máris a 21.századi posztmodern identitáspolitikánál vagyunk, ahol a szavazók szinte teljes médiaelérése mellett módfelett fontos a megtévesztésük, hogy azt hihessék, amit látnak (keresztény értékek, baloldali értékek, gyermekvédelem, migráncs, határvédelem, elszámoltatás, fizessenek a gazdagok, velünk jobb lesz, ésatöbbi).
Mind ugyanaz az "ezt akarjátok? nesztek" jellegű kommunikációs politika.
És ti, ellenzékiek, ezt kéritek számon Orbánon, hogy ebben elég ügyes és elég geci, és eközben remélitek, hogy majd a másik oldal is elég ügyes és elég geci lesz, hogy fölibe kerekedjen.
Mókás kognitív disszonancia, vicces csőlátás.

több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
For all HUNkind első évad várható ideje 2024/25

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Vagy igazából elhitték az Orbán meséjét, hogy ők védik meg az országot a migránsoktól és brüsszeltől, mert ha ők nem lennének, akkor:

1. Visszajönne a patás ördög: Gyurcsány és mögötte Soros
2. Migráns hordák rohannák le országunkat és erőszakolnák végig asszonyainkat
3. Brüsszel felől jövő libsik erőszakolnák végig a férfiakat és rontanák meg gyermekeinket, ne adj isten, már az óvodában buzivá változtatva őket.
4. Brüsszel szétlopná az országot, felemelné az adókat és tönkretenne mindent
5. Meg amúgy is, egykutya mindkettő, ezek legalább már megszedték magukat (még nem teljesen).
6. Mit tudnánk tenni?
Solymi
Amikor életem első normálisabb autóját megvettem magamnak (egy 3 éves Ford Sierra volt, már sok éve), nálam akkor történt meg ez az eset. A sztori úgy kezdődött, hogy előbb egy hétvégére bérelnem kellett egy autót, és pont egy Sierra-t kaptam. És annyira megtetszett az alatt a hétvége alatt, hogy teljesen belehabarodtam. Amikor néhány hónappal később megvettem az autómat, akkor tulajdonképpen már csak elhitettem magammal, hogy komolyan szétnézek a piacon, mert el volt az már döntve. És utána is, éveken keresztül, ha problémám volt vele, akkor minden és mindenki hibás volt, csak az autó nem. Ha meg már nem lehetett tagadni, hogy elromlott, akkor is úgy gondoltam, hogy "jól jártam", mert egy másik autó már réges régen ugyanígy elromlott volna. Amikor eladtam, még akkor is elfogult voltam vele kapcsolatban, alig akartam tőle megválni. Azt pedig csak évekkel később tudtam magamnak bevallani, hogy elfogultan néztem a kocsit. Annyira elfogultan, hogy még így, sok év távlatából is tulajdonképpen nem tudok arra a kocsira negatívan gondolni, pedig értelemszerűen semmivel nem volt jobb autó, mint a másik tucatnyi márka. Szerintem ismerős dolgot írok. Valamikor, valamivel kapcsolatban mindannyian jártunk már így. 😊

Mindebben a az lényeg, hogy amikor így járunk, akkor - ahogy írtam - tulajdonképpen lemondunk arról, hogy igényeink legyenek az elfogultságunk tárgyával - nálam azzal a Sierra-val - kapcsolatban. A fenti 6 pont is ilyen. "Normál ésszel" nem hiszi el senki. Ahogy Bill Gats chipjét sem. De ha kialakul az elfogultság, akkor magyarázatnak már bőven megteszi.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
nagir New York Giants Michigan Wolverines 7 594 — Bla, bla, bla
 index.hu/belfold/2021/07/30/dezsi-csaba-gyor-fitness-berlet-pedagogusok-kalman-csilla/



ETO, A.C. Milan, Winnipeg Jets, Liverpool F.C., SF Giants, Chicago Bulls, Vale 46, MvG, Senna, Lance Armstrong, Stephen Hendry, Mike Tyson, Boris Becker, Tiger Woods FAN!!!
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 926
 444.hu/2021/07/30/mar-az-ugyeszseg-dontese-elott-tenykent-kozolte-a-kormany-a-vademelest-a-nerbot-keszitoje-ellen

Bocsánat Virág elvtárs, ez már a vádemelés.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 384
Van anyagi érdekből fideszre szavazó is az országban nem is tömegével de sok.
Janek
Persze. És van aki családi okból, vagy azért, mert szereti, hogy Orbán szereti a focit ésatöbbi. Nagy tömegben viszont az alapvető szavazási ok a "jobbos kötődés". Aminek a "jobboldalhol" vajmi kevés köze van, a "jobbos" a magyar politikai térben általánosságban a "nemzeti érzelműt" jelenti - ami önmagában is egy gyűjtő fogalom, sokféle "érzelműséget" egybegyúrva, egy pici nacionalizmus, egy pici múlt romantikája, egy adag eu szkepticizmus, egy adag globalizáció ellenesség -, és mindez megspékelve egy erősen balos/szocdem gazdaságpolitikai elvárás-rendszerrel (ingyenes oktatás, állami egészségügy / nyugdíj, gazdaságilag erős állam, "teljes foglalkoztatás" ésatöbbi). Hangsúlyozom, ez a szavazói elvárás. A Fidesz nyilván teljesen mást csinál, de éppen ez volt a mondandóm lényege. Hogy a szavazói fejekben levő Fidesz és a valóságban létező Fidesz már másik univerzumban léteznek. És ezt a szavazó tábor zöme úgy tudja áthidalni, hogy vagy kizár / kizárt minden mást és már csak a migráns, gyurcsány, stb. szavakra fókuszál. Vagy pedig eldobta minden elvárását, nem is igazán elégedett azzal ami van, de elfogadta (hagyta magát meggyőzni) a "centrális erőtér" mantrával, azaz azzal, hogy a Fidesz az egyetlen nem jó, de működőképes alternatíva. Minden más a patás ördög / debilek / idióták gyülekezete. Ergó szar ez így, de nincs más opció, mint továbbra is Orbánra szavazni. Ez a mainstream, nagy tömegben létező Fidesz választói attitűd ma. Ha nem ez lenne a helyzet, akkor nem lenne nemzeti konzultáció sem. (vagy teljesen más témákról szólna).

A mainstram ellenzéki attitűd meg az - azzal együtt, hogy ezer féle irányból verődött ez is össze, ezer féle egyéni okkal, de a mainstream az -, hogy Orbán már annyira ártalmas az országnak, hogy annál már minden csak jobb lehet. '22-ben ez a két mainstream attitűd fog versengeni.
peterk2005
Vagy igazából elhitték az Orbán meséjét, hogy ők védik meg az országot a migránsoktól és brüsszeltől, mert ha ők nem lennének, akkor:

1. Visszajönne a patás ördög: Gyurcsány és mögötte Soros
2. Migráns hordák rohannák le országunkat és erőszakolnák végig asszonyainkat
3. Brüsszel felől jövő libsik erőszakolnák végig a férfiakat és rontanák meg gyermekeinket, ne adj isten, már az óvodában buzivá változtatva őket.
4. Brüsszel szétlopná az országot, felemelné az adókat és tönkretenne mindent
5. Meg amúgy is, egykutya mindkettő, ezek legalább már megszedték magukat (még nem teljesen).
6. Mit tudnánk tenni?

több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 326
Első körben a szülőket kellene felvilágosîtani, mert fogalmuk sincs mi mit jelent,
Kb A buzik-a zsidók-az asszony verve jó- és a ne sírj fiam, nem vagy te lány négyesben tudnak gondolkodni.
És nem csak a falvakban.

Szerkesztette: ozibozi
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 magyarnemzet.hu/belfold/osszeferhetetlenseg-merult-fel-czine-agnesnel-10148462/

Czine nem tudom kinek mit ártott - főleg mert a fidesz jelölte anno - de bántóan ért ahhoz amit csinál, szóval nincs helye az AB-ban.
Amadeus
Túl sok volt a különvélemény. Nem szeretjük mi az ilyeneket idehaza
csebi
Horváth Attila tételes jogi érveléseit szeretném már olvasni.
Amadeus
Közben szerkesztettem h melyik lehetett az, amit nem felejtettek el.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 926
 magyarnemzet.hu/belfold/osszeferhetetlenseg-merult-fel-czine-agnesnel-10148462/

Czine nem tudom kinek mit ártott - főleg mert a fidesz jelölte anno - de bántóan ért ahhoz amit csinál, szóval nincs helye az AB-ban.
Amadeus
Túl sok volt a különvélemény. Nem szeretjük mi az ilyeneket idehaza
csebi
Horváth Attila tételes jogi érveléseit szeretném már olvasni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 925 — Lucas Scott
 magyarnemzet.hu/belfold/osszeferhetetlenseg-merult-fel-czine-agnesnel-10148462/

Czine nem tudom kinek mit ártott - főleg mert a fidesz jelölte anno - de bántóan ért ahhoz amit csinál, szóval nincs helye az AB-ban.
Amadeus
Túl sok volt a különvélemény. Nem szeretjük mi az ilyeneket idehaza
Szerk.: ha választani kellene akkor sztem ez lett volna az, lényegében kimondta az uniós jog elsőbbséget, hogy merészelte … ráadásul a menekultes kulonvelemenye is felháborító lehetett OVnak.

 public.mkab.hu/dev/dontesek.nsf/0/A69AEC612BA90BAEC125830C005216DB?OpenDocument

Szerkesztette: csebi

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Van anyagi érdekből fideszre szavazó is az országban nem is tömegével de sok.
Janek
Persze. És van aki családi okból, vagy azért, mert szereti, hogy Orbán szereti a focit ésatöbbi. Nagy tömegben viszont az alapvető szavazási ok a "jobbos kötődés". Aminek a "jobboldalhol" vajmi kevés köze van, a "jobbos" a magyar politikai térben általánosságban a "nemzeti érzelműt" jelenti - ami önmagában is egy gyűjtő fogalom, sokféle "érzelműséget" egybegyúrva, egy pici nacionalizmus, egy pici múlt romantikája, egy adag eu szkepticizmus, egy adag globalizáció ellenesség -, és mindez megspékelve egy erősen balos/szocdem gazdaságpolitikai elvárás-rendszerrel (ingyenes oktatás, állami egészségügy / nyugdíj, gazdaságilag erős állam, "teljes foglalkoztatás" ésatöbbi). Hangsúlyozom, ez a szavazói elvárás. A Fidesz nyilván teljesen mást csinál, de éppen ez volt a mondandóm lényege. Hogy a szavazói fejekben levő Fidesz és a valóságban létező Fidesz már másik univerzumban léteznek. És ezt a szavazó tábor zöme úgy tudja áthidalni, hogy vagy kizár / kizárt minden mást és már csak a migráns, gyurcsány, stb. szavakra fókuszál. Vagy pedig eldobta minden elvárását, nem is igazán elégedett azzal ami van, de elfogadta (hagyta magát meggyőzni) a "centrális erőtér" mantrával, azaz azzal, hogy a Fidesz az egyetlen nem jó, de működőképes alternatíva. Minden más a patás ördög / debilek / idióták gyülekezete. Ergó szar ez így, de nincs más opció, mint továbbra is Orbánra szavazni. Ez a mainstream, nagy tömegben létező Fidesz választói attitűd ma. Ha nem ez lenne a helyzet, akkor nem lenne nemzeti konzultáció sem. (vagy teljesen más témákról szólna).

A mainstram ellenzéki attitűd meg az - azzal együtt, hogy ezer féle irányból verődött ez is össze, ezer féle egyéni okkal, de a mainstream az -, hogy Orbán már annyira ártalmas az országnak, hogy annál már minden csak jobb lehet. '22-ben ez a két mainstream attitűd fog versengeni.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 926
 magyarnemzet.hu/belfold/osszeferhetetlenseg-merult-fel-czine-agnesnel-10148462/

Czine nem tudom kinek mit ártott - főleg mert a fidesz jelölte anno - de bántóan ért ahhoz amit csinál, szóval nincs helye az AB-ban.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban.
peterk2005
Nem, ez nem ugyanaz.
Mert te azt feltételezed, hogy volt.
De ha nem volt, akkor eldobva se volt.
Amikor pl. én először a Fideszre szavaztam, addigra már nulla morális vagy elvi elvárásom nem volt a politikával kapcsolatosan, így a Fidesszel kapcsolatban sem.
Sobri Jóska
Geez.... Olvasd már el a postomat légy szíves mielőtt reagálsz. Szó szerint azt írtam, hogy a fideszre manapság vagy olyanok szavaznak, mint te, akiknek soha nem voltak morális vagy elvi elvárásai, vagy pedig olyanok, akik már eldobták ezeket.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ozibozi New York Giants 15 326
Van anyagi érdekből fideszre szavazó is az országban nem is tömegével de sok.
Janek
Azt pl meg tudom érteni, mikor valaki a saját v családja miatt anyagi okokból ezekre a bolsikra szavaz. A többi tényleg vicc, az erőltetett magyarázkodásokkal együtt.
több mint 2 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 539 — Apu ökölbeszorított keze
Van anyagi érdekből fideszre szavazó is az országban nem is tömegével de sok.

több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban.
peterk2005
Nem, ez nem ugyanaz.
Mert te azt feltételezed, hogy volt.
De ha nem volt, akkor eldobva se volt.
Amikor pl. én először a Fideszre szavaztam, addigra már nulla morális vagy elvi elvárásom nem volt a politikával kapcsolatosan, így a Fidesszel kapcsolatban sem.

több mint 2 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Fidesznek ma már lényegében csak olyan szavazója van mint Sobri, akit sose érdekeltek ezek az "értékek", nem ezért volt Fideszes. Meg olyan szavazója, aki már régen feladta az "értékeket". Illetve lecserélte sorosozásra, migránsozásra, gyucsányozásra. Vagy ha már ezek is túl cikik, akkor "ezekisugyanolyanok"-ozásra. Ez maradt indoknak, amivel magyarázni tudja, hogy miért maradjon Orbán. Semmi más.
peterk2005
Gondolod te.
De valójában annyi elég a Fideszre szavazni, hogy ők a legjobbak, ha nem is jók.
Ez a legtöbb fideszszavazó indoka, nem az általad vélelmezett dolgok.
Sobri Jóska
Ez pontosan ugyanaz, amit én is írtam. Ez a gyakorlatban pontosan azt jelenti, hogy már minden morális és egyéb elvárás el van dobva a Fidesszel kapcsolatban. Csak az maradt, hogy ha nem Orbán akkor a patásördög jönne valamilyen formában. Vagy országot legyakni akaró messziről jött pénzember képében, vagy a hazai ellenék mind végbélidióta vagy hasonló.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 2 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 018 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Nem érdekes az ellenzék, hogy idióta vagy nem, egy büdös komcsi kövérlászló, vagy egy ostoba németszilárd vagy sárhülye kósalajosok tobzódnak, simán inkább bárki mint ezek. Volt sok idejük, de elqrták.
Egy random idióta hozza ezt a szintet egy bebaszott momentumos buli után. Kb Ez a magyar szint. Ide züllött.
A háttéremberek meg úgyis pénzért dolgoznak nem elkötelezettségből. Van áruk.
Ezek elqrták.
Mekkora szégyen ez a kommunista bolsevista vircsaft? Ki akarja hogy a gyerekei itt nőjenek fel?
Hanyatló nyugat, undorító Bécs, király a hazugság.
ozibozi
Nem nevezem meg a minisztériumot: a 2010-es kormányváltás után egy viszonylag fiatal férfi azért ment oda középvezetőnek, mert abban a hiszemben volt, hogy az adott területen nemes ügyet szolgálhat, és azt ígérték neki, a politika csak minimálisan szól bele az életébe, szakmai munkát végezhet. Két éven belül teljesen kiábrándult. Elmondása szerint mindent, de mindent a Fidesz (vélt vagy valós) pártpolitikai érdekei határoznak meg, a szakmai megfontolásoknak nulla szerepük van.
nagylaza
Akkor szervezzen a "szakma" pártot, és induljon a választasokon.
Momentán a Fidesz, mint párt kapott felhatalmazást a kormányzásra, nem szakmai szempontok vagy szakmai szervezetek vagy szakmai akárkik.
Hülye dolog ez a demokrácia, mi?
Sobri Jóska
Nem érdekes az ellenzék, hogy idióta vagy nem, egy büdös komcsi kövérlászló, vagy egy ostoba németszilárd vagy sárhülye kósalajosok tobzódnak, simán inkább bárki mint ezek. Volt sok idejük, de elqrták.
Egy random idióta hozza ezt a szintet egy bebaszott momentumos buli után. Kb Ez a magyar szint. Ide züllött.
A háttéremberek meg úgyis pénzért dolgoznak nem elkötelezettségből. Van áruk.
Ezek elqrták.
Mekkora szégyen ez a kommunista bolsevista vircsaft? Ki akarja hogy a gyerekei itt nőjenek fel?
Hanyatló nyugat, undorító Bécs, király a hazugság.
ozibozi
Nem nevezem meg a minisztériumot: a 2010-es kormányváltás után egy viszonylag fiatal férfi azért ment oda középvezetőnek, mert abban a hiszemben volt, hogy az adott területen nemes ügyet szolgálhat, és azt ígérték neki, a politika csak minimálisan szól bele az életébe, szakmai munkát végezhet. Két éven belül teljesen kiábrándult. Elmondása szerint mindent, de mindent a Fidesz (vélt vagy valós) pártpolitikai érdekei határoznak meg, a szakmai megfontolásoknak nulla szerepük van.
nagylaza
Akkor szervezzen a "szakma" pártot, és induljon a választasokon.
Momentán a Fidesz, mint párt kapott felhatalmazást a kormányzásra, nem szakmai szempontok vagy szakmai szervezetek vagy szakmai akárkik.
Hülye dolog ez a demokrácia, mi?
Sobri Jóska
Ahogy mondod. Nem pártpolitikai érdekek érvényesítésére, hazudozásra, lopásra stb, hanem kormányzásra.
ender1112
Hát ők így tudnak. Nekik ez a kormányzás.
De ami biztos, hogy nem a "szakma" nyert.
Sobri Jóska
Ja, az adóhivatal meg úgy tudja beszedni az adód, hogy elveszi mindenedet. De ami biztos, hogy nem te döntöd ezt el 😉
több mint 2 éve
MC12 New Orleans Saints 5 787
Nem érdekes az ellenzék, hogy idióta vagy nem, egy büdös komcsi kövérlászló, vagy egy ostoba németszilárd vagy sárhülye kósalajosok tobzódnak, simán inkább bárki mint ezek. Volt sok idejük, de elqrták.
Egy random idióta hozza ezt a szintet egy bebaszott momentumos buli után. Kb Ez a magyar szint. Ide züllött.
A háttéremberek meg úgyis pénzért dolgoznak nem elkötelezettségből. Van áruk.
Ezek elqrták.
Mekkora szégyen ez a kommunista bolsevista vircsaft? Ki akarja hogy a gyerekei itt nőjenek fel?
Hanyatló nyugat, undorító Bécs, király a hazugság.
ozibozi
Nem nevezem meg a minisztériumot: a 2010-es kormányváltás után egy viszonylag fiatal férfi azért ment oda középvezetőnek, mert abban a hiszemben volt, hogy az adott területen nemes ügyet szolgálhat, és azt ígérték neki, a politika csak minimálisan szól bele az életébe, szakmai munkát végezhet. Két éven belül teljesen kiábrándult. Elmondása szerint mindent, de mindent a Fidesz (vélt vagy valós) pártpolitikai érdekei határoznak meg, a szakmai megfontolásoknak nulla szerepük van.
nagylaza
Tehát a pártpolitika fontosabb mint a szakmai megfontolás. Megdöbbentő. Aki annyira naiv, hogy ennyit sem ért a politikából az nem is értem egyáltalán hogy keveredett el középvezetői szintig. Az mondjuk Főov. vagy Főov. Helyettes ha minisztérium. És igen az már naívizmus ha mond valamit egy politikus és nem osztod el 50el.

Mielőtt eljöttem a minisztériumból felajánlottak Főov. Helyettesi pozit, az is szakmai volt meg minden, kiteljesedés meg álom. Aztán amikor rákérdeztem a konkrétumokra (mennyi forrás, honnan, mikor, hogyan használható fel, pántlikázott vagy sem stb.) akkor meg szó bennszakad hang fennakad 😊 de termszetesen a legszélesebb körű szakmai függetlenséget ajánlották fel - mást se 😊 köszönettel nem éltem a lehetosegggel.

Amúgy a téma sem mindegy. Lehetnek neked kiváló elképzeléseid arról, hogyan kéne a civil egyesületeket finanszírozni meg civil programokat támogatni, ha a kormánynak ez egyáltalán nem célja sőt. Akkor úgy fogod gondolni hogy a pártpolitika jobban számít ami adott kontextusban igaz is persze. De van olyan is amibe szarik bele a politika és akkor meg úgy érzed hogy ez aztán a szakmai kiteljesedés (gyermekbarát meghallgatoszobák pl.) pl haverom a mai napig kiválóan elvan az állami rendezvények szervezésén, szerinte az a szakma csúcsa és imádja.

“Igen, a kurva anyád, szerintem. Mivel elmúltam hatéves, ezért MINDEN, bazdmeg, amit leírok, szerintem van, és ha véletlenül nem szerintem van, akkor majd oda fogom írni, ki szerint. Tanuld meg a nagybetűket és dögölj meg.” Széplábi.
több mint 2 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 298 — #NoStress
Nem érdekes az ellenzék, hogy idióta vagy nem, egy büdös komcsi kövérlászló, vagy egy ostoba németszilárd vagy sárhülye kósalajosok tobzódnak, simán inkább bárki mint ezek. Volt sok idejük, de elqrták.
Egy random idióta hozza ezt a szintet egy bebaszott momentumos buli után. Kb Ez a magyar szint. Ide züllött.
A háttéremberek meg úgyis pénzért dolgoznak nem elkötelezettségből. Van áruk.
Ezek elqrták.
Mekkora szégyen ez a kommunista bolsevista vircsaft? Ki akarja hogy a gyerekei itt nőjenek fel?
Hanyatló nyugat, undorító Bécs, király a hazugság.
ozibozi
Nem nevezem meg a minisztériumot: a 2010-es kormányváltás után egy viszonylag fiatal férfi azért ment oda középvezetőnek, mert abban a hiszemben volt, hogy az adott területen nemes ügyet szolgálhat, és azt ígérték neki, a politika csak minimálisan szól bele az életébe, szakmai munkát végezhet. Két éven belül teljesen kiábrándult. Elmondása szerint mindent, de mindent a Fidesz (vélt vagy valós) pártpolitikai érdekei határoznak meg, a szakmai megfontolásoknak nulla szerepük van.
nagylaza
Akkor szervezzen a "szakma" pártot, és induljon a választasokon.
Momentán a Fidesz, mint párt kapott felhatalmazást a kormányzásra, nem szakmai szempontok vagy szakmai szervezetek vagy szakmai akárkik.
Hülye dolog ez a demokrácia, mi?
Sobri Jóska
Nem érdekes az ellenzék, hogy idióta vagy nem, egy büdös komcsi kövérlászló, vagy egy ostoba németszilárd vagy sárhülye kósalajosok tobzódnak, simán inkább bárki mint ezek. Volt sok idejük, de elqrták.
Egy random idióta hozza ezt a szintet egy bebaszott momentumos buli után. Kb Ez a magyar szint. Ide züllött.
A háttéremberek meg úgyis pénzért dolgoznak nem elkötelezettségből. Van áruk.
Ezek elqrták.
Mekkora szégyen ez a kommunista bolsevista vircsaft? Ki akarja hogy a gyerekei itt nőjenek fel?
Hanyatló nyugat, undorító Bécs, király a hazugság.
ozibozi
Nem nevezem meg a minisztériumot: a 2010-es kormányváltás után egy viszonylag fiatal férfi azért ment oda középvezetőnek, mert abban a hiszemben volt, hogy az adott területen nemes ügyet szolgálhat, és azt ígérték neki, a politika csak minimálisan szól bele az életébe, szakmai munkát végezhet. Két éven belül teljesen kiábrándult. Elmondása szerint mindent, de mindent a Fidesz (vélt vagy valós) pártpolitikai érdekei határoznak meg, a szakmai megfontolásoknak nulla szerepük van.
nagylaza
Akkor szervezzen a "szakma" pártot, és induljon a választasokon.
Momentán a Fidesz, mint párt kapott felhatalmazást a kormányzásra, nem szakmai szempontok vagy szakmai szervezetek vagy szakmai akárkik.
Hülye dolog ez a demokrácia, mi?
Sobri Jóska
Ahogy mondod. Nem pártpolitikai érdekek érvényesítésére, hazudozásra, lopásra stb, hanem kormányzásra.
ender1112
Hát ők így tudnak. Nekik ez a kormányzás.
De ami biztos, hogy nem a "szakma" nyert.