Politika

44 feliratkozó

több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Amikor a Mari néni a vásárban pontosan ugyanolyan felműtrágyázott paradicsomot árul, mint amit a Tescoban megkapsz, csak két nagy különbség van: egyrészt a Tesco adózik utána, másrészt olcsóbban adja, mint Mari néni,Gyurma Pappa
Igazad van persze, csak a fentiekhez mondanék +1 különbséget. A magyar érett és van íze. A teszkóst meg lehet, hogy szintén magyarok szedték le, de egy termálvízzel fűtött izlandi üvegházban nevelkedett és a féléretten való leszüreteléséig alig látott napot, azt is csak egy kicsivel a látóhatár felett.Atari
Ha őstermelőtől a piacon magyar paradicsomot veszel, annak behozhatatlan előnye az importtal szemben, hogy egy napja szedték le.
Ha ugyanezt a paradicsomot a kereskedőtől veszed meg, még ha magyar is, már több napos (pl. megjárta a nagybani piacot).
Az import, mivel szállítani kell, korán szedett, kényszerérlelt, hűtve szállított, ennek minden következményével.

A kérdés csak az, honnan tudja meg a vásárló, hogy kitől vásárol?
Még ha őstermelőtől is, meg kell bízni benne, hogy nem permetez ész nélkül, kivárja az élelmiszer-egészségügyi várakozási időket.
Gogo
Csabán volt egy gomba szakértő, ő mondogatta, hogy ő maga szedi a fasza magyar gombát, otthon csomagolja a szárított gomba termékeket stb..., aztán mivel kis város Csaba, mondogatták a népek, hogy Romániába járt át a készen csomagolt cuccokért, a termékein is max a címke magyar. Nekem például édesanyám nem jár már piacra az őstermelőkhöz, mert egyszerűen nem bízik meg bennük. A multiról tudjuk, hogy multi, korrektül megmondják, hogy a spanyol uborka spanyol, ha megy tőle a hasad, elkapod a tífuszt van kit perelni. A magyar paraszt szennyvízzel locsolt dinnyéje után, amit megveszel a piacon, nem igen fogsz tudni perelni, miután a beled is kijött belőled.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
De megkülönböztetni az őstermelőt az "őstermelőtől" a vevő oldaláról szinte lehetetlen. Gogo
Pontosan ez a lényeg, köszönöm. A magyar árut, a "magyar árutól" is lehetetlen. Basszus, saját szememmel láttam a spanyol hivatalos papírokat ládákon és hozzá a magyar számlát, szállító levelet, meg a nyilatkozatot, hogy magyar. Az én ügyfelem nem vette át, de két nap múlva ott volt a boltban magyar áruként (ezt persze konkrétan nem láttam, mert nem jelöltem meg egyenként a zöldségeket).

több mint 11 éve
Gogo New England Patriots Army West Point Black Knights 2 428 — Tuskó Hopkins
Amikor a Mari néni a vásárban pontosan ugyanolyan felműtrágyázott paradicsomot árul, mint amit a Tescoban megkapsz, csak két nagy különbség van: egyrészt a Tesco adózik utána, másrészt olcsóbban adja, mint Mari néni,Gyurma Pappa
Igazad van persze, csak a fentiekhez mondanék +1 különbséget. A magyar érett és van íze. A teszkóst meg lehet, hogy szintén magyarok szedték le, de egy termálvízzel fűtött izlandi üvegházban nevelkedett és a féléretten való leszüreteléséig alig látott napot, azt is csak egy kicsivel a látóhatár felett.Atari
Ha őstermelőtől a piacon magyar paradicsomot veszel, annak behozhatatlan előnye az importtal szemben, hogy egy napja szedték le.
Ha ugyanezt a paradicsomot a kereskedőtől veszed meg, még ha magyar is, már több napos (pl. megjárta a nagybani piacot).
Az import, mivel szállítani kell, korán szedett, kényszerérlelt, hűtve szállított, ennek minden következményével.

A kérdés csak az, honnan tudja meg a vásárló, hogy kitől vásárol?
Még ha őstermelőtől is, meg kell bízni benne, hogy nem permetez ész nélkül, kivárja az élelmiszer-egészségügyi várakozási időket.
De megkülönböztetni az őstermelőt az "őstermelőtől" a vevő oldaláról szinte lehetetlen. (Én is találkoztam a nagybani piacon olyan "őstermelővel", aki épp akkor vásárolta össze a másnap reggeli áruját, amit a piacon a sajátjaként adott tovább, tőlünk pár asztallal arrébb.)

Szerk.:
A negatív tapasztalatok ellenére szerintem nem az a megoldás, hogy bedarálják és ellehetetlenítik a kis volumenű termelést.

I swung a saber and I was a young Hussar

"Theirs not to make reply, / Theirs not to reason why, / Theirs but to do and die."
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Még egy "tanmese": a mai magyar mezőgazdaság a legnagyobb adócsaló paradicsom. Nem véletlenül lett fordított az áfa a gabonakereskedelemben, de ez kéne számos másik ágazatban is. Az, hogy Csányi érdekeltség a sertésipar, és hogy kiszorítsák az adócsalással extraprofitot termelőket, ott is bevezették, csak "véletlen". A gyümölcs- és zöldségágazat 99%-ban a MSZP köthető figurákkal van tele, így gondolom nem kell magyarázni, hogy miért utazik a NAV a TÉSZ-ekre, és ott miért nem lesz mostanában fordított áfa.

Az egész legyűrűzik a rendszer aljáig: őstermelő 60% talán már látott nyugtatömböt, a 10%-a adott is. Mit várunk, amikor 27% tiszta profitot lehet elérni az áfán? Vagy mit várunk, amikor az adócsaló tud mindig 1 Ft-tal többet adni kilónként, mint a becsületes felvásárló, mert ő úgyis megkeresi az extrahasznot?

Az egyik legnagyobb ügyfelem egy pár milliárdos forgalmú élelmiszeripari gyár. Na hova termelnek? Exportra. Miért? Mert nem tudnak mit kezdeni azokkal, akik hajlandóak nagy mennyiségben áfa nélkül venni az alapanyagot, és kockáztatni. Mi könyörgünk a számláért, a törzsbeszállítók közül is kell többnek.

Nézzünk egy közismert esetet: legyen a dinnye 99 Ft, mert akkor jó lesz a termelőknek is. Na: csak hogy tiszta legyen, ebben az időben 30 Ft volt a földön a dinnye. Számoljunk: Hogy legyen 30% haszna a kiskereskedőnek, ő 76 Ft-ért veszi meg a dinnyét. Ha a nagykereskedő is rárak annyit, ő 58 Ft-ért veszi meg. Szerintetek kilónként kerül 28 forintba a szállítás? Elárulom nem (3 évig gazdasági igazgató voltam egy logisztikai cégnél, tudom hogy nem, nem csak tippelek). Szóval ott tartunk, hogy a földön lévő árat (amit a gazda mond, nem a kereskedő), miért is nem lehet mondjuk 65 ft-ból megtermelni, ha már annyira kartellezni kellett? Csak, hogy tudjátok, amikor a CBA kiírta, hogy 66 Ft-os dinnye lesz, az ugyanakkora mértékben volt magyar dinnye, mint a 99 ft-os, amiben ugyanúgy benne volt az import dinnye. És hogy van-e csalás az importban? Van, persze. De sokszor annyival olcsóbb a nyugati, hogy már nem is kell csalni. Ja igen: egy másik nagy forgalmú ügyfelem zöldség importőr.

Szóval akkor, kérdem én, 100%-ig biztos, hogy azért olcsóbb a külföldi, mert szarabb?

több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
Amikor a Mari néni a vásárban pontosan ugyanolyan felműtrágyázott paradicsomot árul, mint amit a Tescoban megkapsz, csak két nagy különbség van: egyrészt a Tesco adózik utána, másrészt olcsóbban adja, mint Mari néni,Gyurma Pappa
Igazad van persze, csak a fentiekhez mondanék +1 különbséget. A magyar érett és van íze. A teszkóst meg lehet, hogy szintén magyarok szedték le, de egy termálvízzel fűtött izlandi üvegházban nevelkedett és a féléretten való leszüreteléséig alig látott napot, azt is csak egy kicsivel a látóhatár felett.

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Nem tudom, nekem így hirtelen pár térfelújításon meg hogy nyugat fele a határon nem kell megállni, más pozitívum nem igazán jut eszembe Uniós pályafutásunkról. A másik oldalon viszont élelmiszeripari és egyéb uniós szemetek tömkelege, felesleges fasz szabályozások, az átlagos életszinvonal ugyanúgy lófasz mint előtte. Valaki legyen már olyan kedves és világosítson fel, miért kellene nekem annyira örülni az EU-s tagságunknak, vagy mi az a nagy haszon, amit a csatlakozásunk hozott. Hozzáteszem, hogy ilyen szempontból teljesen mindegy hogy melyik balfasz banda volt éppen az ország élén. Rajtuk kívül komolyan nem tudom ki járt jól az EU-val? Egyébként kiváncsian várom, meddig lesz ez a multikulti is még erőltetve, ahogy hallom/látom nem igazán jött be. Mondjuk könnyeket nem fogok ejteni értük, de hosszú távon nem hiszem hogy a németek nyertek a sok törökkel vagy a franciák mondjuk az algériaiakkal.Dub
Az elmúlt 10-12 évben a csatornázások döntő többsége EU-s pénzből lett megvalósítva. Azért szűkölnek most a OV-ék is, mert a Kohéziós pénzek 100%-ban az EU-tól jönnek, ebből lehet csatornázni, utat építeni, teret felújítani, elkerülő utat építeni.

A Strukturális alapból mennek a GOP-ok, meg az egyéb vállalkozás segítő programok, amikből szép számban akad. Elég komoly pénzek mennek kutatásfejlesztésre, ami támogatás nélkül a világok sehol sem működik. A németeknél, az EU-s pályázatok 90% visszatértendő hitel vagy támogatás (kedvezményes kamattal), addig a K+F pályzatok továbbra is vissza nem térítendő formában működnek. 2013-tól kb. ez lesz az helyzet náluk is.

A Szociális alap nyomja a pénzt a Start-programba, a Támopba, amiből lehet képzésre járni, meg járulék kedvezményt osztogatni.

Több alapból finanszírozott projektből lehet kórházat, iskolát felújítani.

Azok a részletszabályok ("felesleges fasz szabályok" ) 75%-át az EU csak javasolja, de a mindenkori magyar közigazgatás, amikor jó tanulót játszott, és túlteljesített, ahol csak lehetett. Az egységes vámszabályozás, az egységes Hozzáadott Érték Adó (áfa) irányelvek sokat segítettek a kereskedelemben.

Az, hogy EU szerte papírok nélkül lehet utazni, miután évtizedekig csak azok utazhattak, akik vagy elég fontosak vagy túl idegesítőek voltak a rendszernek, aztán meg a magyar = cigány elv keretében a seggünkbe is benéztek, bizony nagy élmény volt és szerintem marad is. Ráadásul a 21. században ez az egy lehetőségünk maradt arra, hogy "visszacsatoljuk" az elvett magyar területeket.

Az életszínvonal szar? Nézd meg az nem EU tag horvátokat vagy az ukránokat (akiknek 1000-szer több természeti kincsük van), hol tartanak ők? És nem mind EU tag akar lenni? Nem tudhatjuk, milyen lenne, ha nem léptünk volna be. Én nem szeretnék úgy élni, ahogy ők (nem, a horvátok sem élnek magasabb színvonalon, mint mi, a tengerparti rész nem egyenlő egész Horvátországgal)

Elárasztanak a szar termékek? Melyikek? Inkább szar kínai cuccokat kell csak venni? Mert az nem EU, és a csatlakozás előtt is jött be a távol-keleti import. Én inkább veszek EU-ban gyártott műszaki cikket, mint kínait. Vagy inkább veszek lengyeleknél bőrkabátot, mint kínait.

Mitől lesz feltétlenül jobb minőségű, ami magyar? Amikor a Mari néni a vásárban pontosan ugyanolyan felműtrágyázott paradicsomot árul, mint amit a Tescoban megkapsz, csak két nagy különbség van: egyrészt a Tesco adózik utána, másrészt olcsóbban adja, mint Mari néni, aki őstermelő, és a kisfia két évente vesz új BMW-t. Hagyjuk már ezt, hogy a magyar jobb, meg a magyar gazda az faszább. Ez nem igaz feltétlenül. Sőt, a "nagy" tömegek, akik azt mondják, hogy megvennék a drágábbat is, ha magyar, általában hazudnak, csak mondom.

EU országaiban (Spanyolország, Olaszország, Németország, Franciaország, Ausztria, csak amikben a családtagjaim vagy én jártunk az elmúlt 3 évben) megteszik azt, hogy a boltok, bolthálózatok polcain előnyben részesítik a saját termékeiket, és érdekes módon náluk a szomszédban termelt zöldség (bor, hús, sorolhatnám) olcsóbb, mint az import. Hogy miként csinálják? Nem egy-két év alatt akar a gazda/termelő/üzem meggazdagodni, hanem már a családja, több generációra visszamenőleg is ezt csinálta, így ő tudja, hogy holnap is ott lesz. Nálunk az elmúlt 40 évnyi kommunizmus ezt nem tette lehetővé, illetve kihaltak ezek a családok. Az a bizonytalanság, amire a OV kormány csak rátett egy lapáttal, hogy nem tudhatod, holnap mikor tipor el valaki, vagy jön a Közgép vagy Fideszes új földesúr, és veszi el ami a Tiéd. Ez nem az EU hibája, és persze csak részben a rendszerváltás utáni kormányoké.

Végezetül pedig egy idevágó videó:

több mint 11 éve
Dub New Orleans Saints 1 016
Nem tudom, nekem így hirtelen pár térfelújításon meg hogy nyugat fele a határon nem kell megállni, más pozitívum nem igazán jut eszembe Uniós pályafutásunkról. A másik oldalon viszont élelmiszeripari és egyéb uniós szemetek tömkelege, felesleges fasz szabályozások, az átlagos életszinvonal ugyanúgy lófasz mint előtte. Valaki legyen már olyan kedves és világosítson fel, miért kellene nekem annyira örülni az EU-s tagságunknak, vagy mi az a nagy haszon, amit a csatlakozásunk hozott. Hozzáteszem, hogy ilyen szempontból teljesen mindegy hogy melyik balfasz banda volt éppen az ország élén. Rajtuk kívül komolyan nem tudom ki járt jól az EU-val? Egyébként kiváncsian várom, meddig lesz ez a multikulti is még erőltetve, ahogy hallom/látom nem igazán jött be. Mondjuk könnyeket nem fogok ejteni értük, de hosszú távon nem hiszem hogy a németek nyertek a sok törökkel vagy a franciák mondjuk az algériaiakkal.
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
Az mondjuk elég logikus, hogy ha elássák még mélyebbre a hitelezést és közben megkaszálják újra a cégeket, attól a GDP még kisebb lesz, ezáltal a hiány még nagyobb. Ha a nagyeszű tovább növeli a bankadót, akkor az még inkább csökkenti a GDP-t és így tovább, míg esetleg rá nem jön, hogy rossz az irány.

Lehet most már így próbálják rávenni az ortodoxiára, hogy "hahó, hülye gyerekek, ez ám az összefüggés!"Kori
Nem, inkább gyarmatosítani akar minket az EU és mi nem engedünk, ha kell harcolunk a függetlenségünkért...zinedine5
és akkor ez ellen fel kell vo-nul-ni! (azon az úton, amit eu-s pénzből tettek rendbe - talán pont itt olvastam ezt a frappáns mondatot)

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Az mondjuk elég logikus, hogy ha elássák még mélyebbre a hitelezést és közben megkaszálják újra a cégeket, attól a GDP még kisebb lesz, ezáltal a hiány még nagyobb. Ha a nagyeszű tovább növeli a bankadót, akkor az még inkább csökkenti a GDP-t és így tovább, míg esetleg rá nem jön, hogy rossz az irány.

Lehet most már így próbálják rávenni az ortodoxiára, hogy "hahó, hülye gyerekek, ez ám az összefüggés!"Kori
Nem, inkább gyarmatosítani akar minket az EU és mi nem engedünk, ha kell harcolunk a függetlenségünkért...
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
Az mondjuk elég logikus, hogy ha elássák még mélyebbre a hitelezést és közben megkaszálják újra a cégeket, attól a GDP még kisebb lesz, ezáltal a hiány még nagyobb. Ha a nagyeszű tovább növeli a bankadót, akkor az még inkább csökkenti a GDP-t és így tovább, míg esetleg rá nem jön, hogy rossz az irány.

Lehet most már így próbálják rávenni az ortodoxiára, hogy "hahó, hülye gyerekek, ez ám az összefüggés!"


több mint 11 éve
Atari Pittsburgh Steelers 1 364 — Tulipános Fan- fan
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/19/brusszel_meg_nagyobb_csomag_kell/
Mondjuk ez már tényleg szopatás...Schleck
És az, hogy erre Viktor azt mondja, hogy mondjon egy számot az EU, és majd annyival emelik a bankok adóját?
EU szopatja Viktort, Viktor szopatja a bankokat...
mindenki szopat minket, lakóságot (sic!).

"Itt?? ... Mindenki!"
több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/19/brusszel_meg_nagyobb_csomag_kell/
Mondjuk ez már tényleg szopatás...Schleck
Ha már volt szó kontraproduktivitásról..

Bár nem alszik a kisördög bennem és felmerül a kérdés, hogy tuti, hogy ezt az EU mondta és, hogypontosan ezt mondta?zinedine5
Bennem is ez merült fel először... valamint, hogy a Matolcsy féle remek gazdaságpolitikának köze sem lehet hozzá. Meg a szabadságharcnak se. Meg...
több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/19/brusszel_meg_nagyobb_csomag_kell/
Mondjuk ez már tényleg szopatás...Schleck
Ha már volt szó kontraproduktivitásról..

Bár nem alszik a kisördög bennem és felmerül a kérdés, hogy tuti, hogy ezt az EU mondta és, hogypontosan ezt mondta?zinedine5
de a nyugdíjakat még mindig ádázul meg kell védeni.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/19/brusszel_meg_nagyobb_csomag_kell/
Mondjuk ez már tényleg szopatás...Schleck
Ha már volt szó kontraproduktivitásról..

Bár nem alszik a kisördög bennem és felmerül a kérdés, hogy tuti, hogy ezt az EU mondta és, hogypontosan ezt mondta?
több mint 11 éve
Schleck New England Patriots Oregon Ducks 11 271 — ʞɔǝlɥɔS
 index.hu/gazdasag/magyar/2012/10/19/brusszel_meg_nagyobb_csomag_kell/
Mondjuk ez már tényleg szopatás...

több mint 11 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
A Szíjjártó meg azt mondta a bankok újabb átbaszására, hogy azok ne ugassanak, mert ők is egyoldalúan módosítják a szerződéseket 😀
Kori
Még ha ez azonos egy beismerő vallomással is, szerintem kurvajó riposzt volt 😀

több mint 11 éve
apeszos Washington Commanders Florida State Seminoles 8 158 — Cserecsapat
A Szíjjártó meg azt mondta a bankok újabb átbaszására, hogy azok ne ugassanak, mert ők is egyoldalúan módosítják a szerződéseket 😀

Most legalább tanulhatnak az igazi profiktól.Kori
Tudjuk, kitől tanulja az okosságot:

Dzsokijuing
Óriási.
több mint 11 éve
gdavid New England Patriots 3 885 — Patriots fan
A Szíjjártó meg azt mondta a bankok újabb átbaszására, hogy azok ne ugassanak, mert ők is egyoldalúan módosítják a szerződéseket 😀

Most legalább tanulhatnak az igazi profiktól.Kori
Tudjuk, kitől tanulja az okosságot:

Dzsokijuing
Ezt tedd át a viccek topikba is!

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 090 — Saturday Night Lights
A Szíjjártó meg azt mondta a bankok újabb átbaszására, hogy azok ne ugassanak, mert ők is egyoldalúan módosítják a szerződéseket 😀

Most legalább tanulhatnak az igazi profiktól.Kori
Tudjuk, kitől tanulja az okosságot:


Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Kori Baltimore Ravens 1 169
A Szíjjártó meg azt mondta a bankok újabb átbaszására, hogy azok ne ugassanak, mert ők is egyoldalúan módosítják a szerződéseket 😀

Most legalább tanulhatnak az igazi profiktól.


több mint 11 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 932
 index.hu/belfold/2012/10/18/orban_maga_is_brusszeli_puccsrol_beszelt/

Ezt a könyvet meg kell vennem, ekkora tripet, amiben ez a két arc van, uhhh. Félelem és reszketés Budapesten. Kíváncsi vagyok honnan vesznek ilyen jó minőségű meszkalint.Gyurma Pappa
ha bármelyik külföldi nagyhatalom meg akarná buktatni már megtették volna.... pechünkre le se szarják Viktort.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2012/10/18/orban_maga_is_brusszeli_puccsrol_beszelt/

Ezt a könyvet meg kell vennem, ekkora tripet, amiben ez a két arc van, uhhh. Félelem és reszketés Budapesten. Kíváncsi vagyok honnan vesznek ilyen jó minőségű meszkalint.Gyurma Pappa
Mi úgyis leszarjuk, akinek szól, az meg ennél nagyobb ökörségeket is benyelt már.zinedine5
Ez oké, de azon kívül hogy hazudnak (amit tudjuk, hogy nem), más okot nem tudok felhozni, mint egy masszív trip. Innentől pedig kicsit irigylem őket, hogy ennyire felelősségteljes munkakörben van idejük tudatmódosítókat dobálni, ami látványosan jó minőségű, mert már elég régóta tart.

több mint 11 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
 index.hu/belfold/2012/10/18/orban_maga_is_brusszeli_puccsrol_beszelt/

Ezt a könyvet meg kell vennem, ekkora tripet, amiben ez a két arc van, uhhh. Félelem és reszketés Budapesten. Kíváncsi vagyok honnan vesznek ilyen jó minőségű meszkalint.Gyurma Pappa
Mi úgyis leszarjuk, akinek szól, az meg ennél nagyobb ökörségeket is benyelt már.
több mint 11 éve
Dzsokijuing Dallas Cowboys Texas Longhorns 6 090 — Saturday Night Lights
 index.hu/belfold/2012/10/18/orban_maga_is_brusszeli_puccsrol_beszelt/

Ezt a könyvet meg kell vennem, ekkora tripet, amiben ez a két arc van, uhhh. Félelem és reszketés Budapesten. Kíváncsi vagyok honnan vesznek ilyen jó minőségű meszkalint.Gyurma Pappa
"Érzelmileg érthető felvetés" volna kilépni az EU-ból. A Békemenet meg az uniós projektpénzeken felújított Belvárosban menetel.

Nézz egyenesen előre. Mi van ott?
Ha annak látod, ami,
Sohasem hibázol.
(Bassui Tokusho zen mester tanácsa a Line of Scrimmage-en)
több mint 11 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
 index.hu/belfold/2012/10/18/orban_maga_is_brusszeli_puccsrol_beszelt/

Ezt a könyvet meg kell vennem, ekkora tripet, amiben ez a két arc van, uhhh. Félelem és reszketés Budapesten. Kíváncsi vagyok honnan vesznek ilyen jó minőségű meszkalint.