Sakk

3 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Lichess nicknév:
Bébé: balazs9013
csebi: csebi
eaglesmcnabb: herremans79
Eazzy: gjanos89
ervinator: ervinator
Gergőbácsi: packerrider
Gyurma Pappa: gyurmapappa1
Igor: IgorRuzskin
Jakehomer: objectively_speaking
Medvepapa: Golyabacsi
Negritis: Negritis
shawnka: PandoBorris
Sobri Jóska: Predicant


Lichess Team:
Bowlponthu Chess Team

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Imádom, hogy most hirtelen Eric Hansen lett a jó fiú, aki egyébként olyan címen rak ki YT videókat, hogy "megvertem sakkban a volt csajom húgát" (Botez lányok, természetesen), csak erről elfelejtette megkérdezni Alexandrát, hogy ez így oké-e, és sikerült a Hikaru ügybe belekeverni ezt is. Live streamen szépen ki is teregette a kapcsolatukat, sőt eljutott odáig, hogy ChessBea94 miatt hagyta el őt Alex (aki szerint igazából sosem voltak egy pár), sőt konkrétan azt mondta, hogy Alexnek megtiltották, hogy találkozzon vele. És ugye Eric viccelődött részegen egy éve xQc megerőszakolásával és a csaja megfojtásával, ami miatt az egész ChessBrah csatorna veszélyben volt.

És akkor mostantól ő a jó fiú, értek mindent.

Hikaru olyan, amilyen (egy érzelmileg éretlen, 33 éves nagy gyerek, aki ilyen 20 éve, ezen senki nem lepődik meg igazán, csak aki nem ismeri a streamerség előtti sztorikat), de Eric sem sokkal jobb, neki szemmel láthatóan a fő problémája, hogy közel nem annyira sikeres, mint a volt csaja vagy a szintén gyerekes Hikaru. És erről természetesen mások tehetnek.

Ez nem igazán SAKK dráma, ez sokkal inkább egy csomó furcsa kisfiú, akik a cicaharcukat YT-on/Twitchen élik ki.
Gyurma Pappa
Bocs, Gyurma, nem akarok paraszt lenni (nagyon 😊 ), de te most olyan dolgokba szólsz bele, amiről láthatóan nagyon felszínes fogalmaid vannak.

Nem arról van szó, hogy Hansen jó fiú vagy sem, hanem arról, hogy Hikaru kibaszott gáz, és mindig is az volt, próbált a twitchen eljátszani egy vállalható személyiséget, de a szög nem tudott a zsákban maradni sokáig.

Btw Hansen és Botezék között nincs érdemi feszültség, sőt... ugyanilyen címmel töltöttek fel a csajok is videót egyébként még előtte, ez a clickbaitezés szerintem alapvetően műdráma. Eric egy kicsit fura srác, a spektrumon van... amikor részegen beszélt xQc-ről, az valóban nagyon gáz volt, mondjuk legalább bocsánatot kért, amit Hikaru sosem szokott 😊 De nekem nem tűnik úgy, mintha frusztrált lenne, alapvetően nagyon is sikeres a csatornája ahhoz képest, hogy két "futottak még" GM (nyilván sokan szeretnének azok lenni 😊 ) csinálja, szépen megélnek belőle.
Jakehomer
Nem teljesen értem, hogy miről vannak felszínes fogalmaim, meg hogy hol mondtam, hogy Hikaru nem gáz vagy hogy gáz, csak arra akartam rámutatni, hogy Reddit valóságán kívül a világ igen tág, és az internet most szereti azt mutatni, hogy Eric Hansen a jó fiú, ami meg egyszerűen nem igaz, még ha nem is akkora para, mint Hikaru.

Sehol nem mondtam, hogy HM nem gáz, nem ismerem személyesen, védeni sincs szándékomban, a streamjeit pl. teljesen meguntam már egy hónappal ezelőtt, a Aman Hambleton streamek sokkal érdekesebbek, oktató jellegű streamjeiből tényleg lehet is tanulni, Hikaru a bong cloud runig érdekes volt, az hogy minden kedden bucira veri az 2200-as ellenfeleit, engem már untat. Ben Finegold stílusát imádom, csak ő az alvásidőmben streamel többnyire (usa napközben), így ott max YT marad. Naroditskyt nézem még sokat reggelente, őt is nagyon bírom, bár az ő stílusa sem egyszerű. Szóval azzal sem nagyon vádolhatsz, hogy ülök a HM bandwagonon.

Botez és Hansen között nincs érdemi feszültség? Addig nem volt, amíg Eric elő nem vette őt is, csak hogy legyen mit mondania. 😊 Mivel akkor steamelnek a ChessBrah csatornán, amikor kelek, szóval őket szoktam nézni reggeli és egyéb hajnali dolgok közepette, így a mait is láttam, amikor nekem Eric mindennek tűnt, csak épp "nem feszültnek" nem. Elnézem, hogy felszínes tudásod volt a témáról, ma hajnali események 😉

 www.twitch.tv/videos/985744047

28 perc, Eric kiakadás vagy két órán keresztül tartott.

Közben ugye Hikaru "bocsánatot kért", ami inkább arról szól, hogy elvette Chessbaetől a social media feletti kontrollt. Ha jól értettem Eric mondandóját, akkor ezen pöccent be.

 win.gg/news/7858/hikaru-nakamura-drops-chessbae-apologizes-for-youtube-strike

Tény, hogy ennek már két napja meg kellett volna történnie. A reggeli után kíváncsi leszek a Botez lányok lépésére, mert ugye ők is Chessbae érdekkörébe tartoznak.

Tehát összefoglalva: Hikaru gáz, de Eric Hansen nagyon távol van a jó fiútól, bármennyire is ezt akarja kihozni most a kommunikáció. Hikaru nagy szerencséje ,hogy Chessbae kiváló scapegoat, és viszonylag kis fájdalommal tudja feláldozni őt a sakk világ, és hát maga Nakamura is. A kisebb csatornák, ahol Chessbae pénze még számít (pl. Rudolf Anna...), elég nehéz helyzetbe kerülhetnek, mert pl. Anna kontentje szerintem elég gyenge...

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Ne vesszetek össze 😊

Számomra az volt a nagyon vicces/szomorú, hogy Nakamura aki éveken át elitista volt, nyitott a twitch forradalomra, és hirtelen ő lett Robin Hood/a tömegek szószólója, mert egy-két brainless streamer bandwagonjára felugrott... Ben Finegold, pedig aki éveken/évtizedeken át tanított gyerekeket, hirtelen elitista boomer lett. Aha, érdekes.
(Persze én kedvelem Finegoldot, aki nyilván szintén eléggé megosztó személyiség... szóval nem leszek objektív a témában.)

De azt nagylelkűnek érzem, hogy Hikaru és Hansen közé egyenlőségjelet teszünk, vagy elintézzük annyival, hogy Hikaru nem sokkal rosszabb mint X.... hát de.

Szerintem - with great power comes great responsibility (és nem csak great twitch money...)

Érdemes Naroditsky doksiját is elolvasni (bár az inkább chessbae ekézése, mint Hikaru - és az ő eltakarodása valszeg pozitiv dolog), ami kb a legkorrektebb összefoglalása a dolgoknak, de még vannak abban is érdekes szösszenetek...

PS: ezúttal Hikaru képes volt bocsánatot kérni... ami elég nagy szó nála - hátha tényleg elindul pozitívabb irányba.
(Bár ha ezért pirospontot kell osztani, akkor már régen rossz a dolog.)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 444 — Panthers fan
Imádom, hogy most hirtelen Eric Hansen lett a jó fiú, aki egyébként olyan címen rak ki YT videókat, hogy "megvertem sakkban a volt csajom húgát" (Botez lányok, természetesen), csak erről elfelejtette megkérdezni Alexandrát, hogy ez így oké-e, és sikerült a Hikaru ügybe belekeverni ezt is. Live streamen szépen ki is teregette a kapcsolatukat, sőt eljutott odáig, hogy ChessBea94 miatt hagyta el őt Alex (aki szerint igazából sosem voltak egy pár), sőt konkrétan azt mondta, hogy Alexnek megtiltották, hogy találkozzon vele. És ugye Eric viccelődött részegen egy éve xQc megerőszakolásával és a csaja megfojtásával, ami miatt az egész ChessBrah csatorna veszélyben volt.

És akkor mostantól ő a jó fiú, értek mindent.

Hikaru olyan, amilyen (egy érzelmileg éretlen, 33 éves nagy gyerek, aki ilyen 20 éve, ezen senki nem lepődik meg igazán, csak aki nem ismeri a streamerség előtti sztorikat), de Eric sem sokkal jobb, neki szemmel láthatóan a fő problémája, hogy közel nem annyira sikeres, mint a volt csaja vagy a szintén gyerekes Hikaru. És erről természetesen mások tehetnek.

Ez nem igazán SAKK dráma, ez sokkal inkább egy csomó furcsa kisfiú, akik a cicaharcukat YT-on/Twitchen élik ki.
Gyurma Pappa
Bocs, Gyurma, nem akarok paraszt lenni (nagyon 😊 ), de te most olyan dolgokba szólsz bele, amiről láthatóan nagyon felszínes fogalmaid vannak.

Nem arról van szó, hogy Hansen jó fiú vagy sem, hanem arról, hogy Hikaru kibaszott gáz, és mindig is az volt, próbált a twitchen eljátszani egy vállalható személyiséget, de a szög nem tudott a zsákban maradni sokáig.

Btw Hansen és Botezék között nincs érdemi feszültség, sőt... ugyanilyen címmel töltöttek fel a csajok is videót egyébként még előtte, ez a clickbaitezés szerintem alapvetően műdráma. Eric egy kicsit fura srác, a spektrumon van... amikor részegen beszélt xQc-ről, az valóban nagyon gáz volt, mondjuk legalább bocsánatot kért, amit Hikaru sosem szokott 😊 De nekem nem tűnik úgy, mintha frusztrált lenne, alapvetően nagyon is sikeres a csatornája ahhoz képest, hogy két "futottak még" GM (nyilván sokan szeretnének azok lenni 😊 ) csinálja, szépen megélnek belőle.

Perception is reality.
több mint 3 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 616 — Egyéb témák lakó
Imádom, hogy most hirtelen Eric Hansen lett a jó fiú, aki egyébként olyan címen rak ki YT videókat, hogy "megvertem sakkban a volt csajom húgát" (Botez lányok, természetesen), csak erről elfelejtette megkérdezni Alexandrát, hogy ez így oké-e, és sikerült a Hikaru ügybe belekeverni ezt is. Live streamen szépen ki is teregette a kapcsolatukat, sőt eljutott odáig, hogy ChessBea94 miatt hagyta el őt Alex (aki szerint igazából sosem voltak egy pár), sőt konkrétan azt mondta, hogy Alexnek megtiltották, hogy találkozzon vele. És ugye Eric viccelődött részegen egy éve xQc megerőszakolásával és a csaja megfojtásával, ami miatt az egész ChessBrah csatorna veszélyben volt.

És akkor mostantól ő a jó fiú, értek mindent.

Hikaru olyan, amilyen (egy érzelmileg éretlen, 33 éves nagy gyerek, aki ilyen 20 éve, ezen senki nem lepődik meg igazán, csak aki nem ismeri a streamerség előtti sztorikat), de Eric sem sokkal jobb, neki szemmel láthatóan a fő problémája, hogy közel nem annyira sikeres, mint a volt csaja vagy a szintén gyerekes Hikaru. És erről természetesen mások tehetnek.

Ez nem igazán SAKK dráma, ez sokkal inkább egy csomó furcsa kisfiú, akik a cicaharcukat YT-on/Twitchen élik ki.

több mint 3 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 444 — Panthers fan
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
Mindig is ő volt 😀 Ez a twitch personality óriási fake, de attól még tök jó, hogy egy elit játékos streamel, ....... Csak nem kell elhinni, hogy hirtelen megváltozott.
Jakehomer
I don't care. I literally don't care 😛

Viccet félretéve... Bobby Fisher valszeg elég érdekes lett volna twitch streamerként egy jelenlegi korszakban 😀
Igor
Fischer nem lenne olyan érdekes, csak az engine-eket meg a zsidókat szidná 😊

Magnus vette a poénodat


Perception is reality.
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
Mindig is ő volt 😀 Ez a twitch personality óriási fake, de attól még tök jó, hogy egy elit játékos streamel, ....... Csak nem kell elhinni, hogy hirtelen megváltozott.
Jakehomer
I don't care. I literally don't care 😛

Viccet félretéve... Bobby Fisher valszeg elég érdekes lett volna twitch streamerként egy jelenlegi korszakban 😀
Igor
Kicsit sokat zsidózott volna...
Fischer amennyire zseniális játekos volt, annyira bolond ember.

több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
Mindig is ő volt 😀 Ez a twitch personality óriási fake, de attól még tök jó, hogy egy elit játékos streamel, ....... Csak nem kell elhinni, hogy hirtelen megváltozott.
Jakehomer
I don't care. I literally don't care 😛

Viccet félretéve... Bobby Fisher valszeg elég érdekes lett volna twitch streamerként egy jelenlegi korszakban 😀

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
Mindig is ő volt 😀 Ez a twitch personality óriási fake, de attól még tök jó, hogy egy elit játékos streamel, legfrissebb élményem az a videó, amiben Levy és ő demonstrálja a gondolkozási különbséget egy erős IM meg egy szuperGM között, na az ilyenek miatt nagyon is érdemes nézni. Csak nem kell elhinni, hogy hirtelen megváltozott.
Jakehomer
jah ez kurvajó
levy - hikaru


itt pedig
levy - anna cramling ( wim 2000 elo)

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 444 — Panthers fan
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
Mindig is ő volt 😀 Ez a twitch personality óriási fake, de attól még tök jó, hogy egy elit játékos streamel, legfrissebb élményem az a videó, amiben Levy és ő demonstrálja a gondolkozási különbséget egy erős IM meg egy szuperGM között, na az ilyenek miatt nagyon is érdemes nézni. Csak nem kell elhinni, hogy hirtelen megváltozott.

Perception is reality.
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 www.polygon.com/22373729/chess-community-nakamura-hansen-fight-controversy
oh hogy régebben még ökölváltás is történt 😊


amúgy valami átszakadt azzal hogy elértem az 1500-at, mert közbe felmentem 1570re

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.
Igor
nem figyelem mi van mostanában
mi történt?

erre gondolsz?
 www.ginx.tv/en/chess/hansen-says-hikaru-is-the-most-disliked-grandmaster-in-the-world-by-his-peers

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Hikaru szépen elássa magát az elmúlt napok ügyeivel.... nagy kár, hogy pont ő lett fölkapva/fölfuttatva az összes streamer közül, mikor valszeg ő a legtoxikusabb/leggyerekesebb közülük.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/xSAUGK0f
1600+ esik abba a hülyeségbe amibe én szoktam 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/IcQpOwzd
nemtom mit akart az ellenfelem, de durva hogy mennyire nem állt neki játékba hozni a quuenside tiszteket

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/IrCOcpWU/
nem értettem hogy miért dobott el 2 gyalogot is lényegében az elején, de egy élvezetes meccs volt alapvetően

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
Ezekkel a ratingekkel azért valaminem stimmel.
Lichessen 3 percesben 1800 körül vagyok, már jóideje fölötte, de chess.com-on meg az istennek se tudok bemenni 1700 fölé.
Ez egyrészt az utóbbi programjának a "bénasága", mert egyszerűen lassabban lép, több időt elvisz, de másrészt érzésre szigorúbban pontoz, nem az időn múlik a siker, kevesebbet hibáznak az ellenfelek, képzettebbnek tűnnek, alig néznek el valamit, vagyis egyszerűen úgy érzem, hogy ami Lichessen az 1900-2000-es szint, az chess.comon az 1650-1750.
Más tapasztalja eképp?
Sobri Jóska
ezt említettem párszor hogy másnak is feltűntek már ezek
ez alapján ahogy nő az ELO úgy csökken a különbség, de van valamennyi
 chessgoals.com/rating-comparison/

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
Ezekkel a ratingekkel azért valaminem stimmel.
Lichessen 3 percesben 1800 körül vagyok, már jóideje fölötte, de chess.com-on meg az istennek se tudok bemenni 1700 fölé.
Ez egyrészt az utóbbi programjának a "bénasága", mert egyszerűen lassabban lép, több időt elvisz, de másrészt érzésre szigorúbban pontoz, nem az időn múlik a siker, kevesebbet hibáznak az ellenfelek, képzettebbnek tűnnek, alig néznek el valamit, vagyis egyszerűen úgy érzem, hogy ami Lichessen az 1900-2000-es szint, az chess.comon az 1650-1750.
Más tapasztalja eképp?

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
elbaszott meccs volt, amit csak timeouttal sikerült behúzni, de megvan az 1500as rating

 lichess.org/pwSSDArM

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
esz-ki-mo Green Bay Packers 287
Tanulságos játszma: miért ne akard megtartani sötéttel a gyalogelőnyöd az elfogadott vezércsel esetén...
 lichess.org/jEKjZTheEC7L
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/jKoCP49x6x1b
miért ne premove-lj openinget

 lichess.org/9Km4U28g
az ellenkező oldali sánc előnyei és hátrányai, mivel tudtam hogy a queens gambit declined miatt baszhatom a királyom védelmét a mattot próbáltam valahogy összehozni, és ugye sikerült is mer a +1 gyalog előny fontosabb volt az ellenfélnek

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/osJNJiXQ/
3. győzelmem 1500+ ellen
szokásos pozíciós játék, az elején sikerült összeszednem a gyalog előnyöket hogy aztán időzavarban jöjjenek a hülyeségek 😊

 lichess.org/CUgsDXBf
itt a cél az volt hogy próbáljam pinelni a queent vagy forkolni a rookkal

ez max azért érdekes hogy hol jött a matt 😀
 lichess.org/xYZMXNRa4Bxv

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/PuXC10aZ
nem vettem észre egy queen trapet (15. lépés)
de az egész állás elég passzív volt
aztán aszontam fuckit, és bejött 😀
tudom hogy bőven védhető volt meg minden, de ez a győzelem most jól esett és tetszett 😀
Negritis
Végre egy parti, ahol nem tilitoli, hanem -végülis schnellről van szó, úgysincs ideje menetközben ezen a szinten mélyen kielemezni minden lépést- belevágsz, rátámadsz, és megmattolod. Gyakorlatilag volt egy futó és egy vezér fórod, mind a két bábuja teljesen mozgáskorlátozottan gubbasztott a tábla szélén.
Szép schnell parti.
Sobri Jóska
volt pár hasonló meccsem amúgy, csak egyik után se volt meg a "váó, nah ez jó volt" érzés

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 308 — #NoStress
 lichess.org/PuXC10aZ
nem vettem észre egy queen trapet (15. lépés)
de az egész állás elég passzív volt
aztán aszontam fuckit, és bejött 😀
tudom hogy bőven védhető volt meg minden, de ez a győzelem most jól esett és tetszett 😀
Negritis
Végre egy parti, ahol nem tilitoli, hanem -végülis schnellről van szó, úgysincs ideje menetközben ezen a szinten mélyen kielemezni minden lépést- belevágsz, rátámadsz, és megmattolod. Gyakorlatilag volt egy futó és egy vezér fórod, mind a két bábuja teljesen mozgáskorlátozottan gubbasztott a tábla szélén.
Szép schnell parti.

több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician
 lichess.org/PuXC10aZ
nem vettem észre egy queen trapet (15. lépés)
de az egész állás elég passzív volt
aztán aszontam fuckit, és bejött 😀
tudom hogy bőven védhető volt meg minden, de ez a győzelem most jól esett és tetszett 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 3 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 885 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!