Sakk

3 feliratkozó

több mint 3 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Lichess nicknév:
Bébé: balazs9013
csebi: csebi
eaglesmcnabb: herremans79
Eazzy: gjanos89
ervinator: ervinator
Gergőbácsi: packerrider
Gyurma Pappa: gyurmapappa1
Igor: IgorRuzskin
Jakehomer: objectively_speaking
Medvepapa: Golyabacsi
Negritis: Negritis
shawnka: PandoBorris
Sobri Jóska: Predicant


Lichess Team:
Bowlponthu Chess Team

Szerkesztette: Őszentsége Sobri Jóska
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
Nagyon erős a kínai uralom női sakkban. A kihívók tornájának döntőjét 2 kínai játszotta, Lei Tingjie 3,5-1.5re győzte le Tan Zhongyit.
A világbajnoki mérkőzésen az elmúlt 3 VB cím birtokosa, a szintén kínai Ju Wenjun lesz az ellenfél.
A női világranglistát pedig egy 4. kínai sakkozó, Hou Yifan vezeti.
Sixo
nah majd a botez lányok 😊

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 30 832 — LIGHTS OUT!
Nagyon erős a kínai uralom női sakkban. A kihívók tornájának döntőjét 2 kínai játszotta, Lei Tingjie 3,5-1.5re győzte le Tan Zhongyit.
A világbajnoki mérkőzésen az elmúlt 3 VB cím birtokosa, a szintén kínai Ju Wenjun lesz az ellenfél.
A női világranglistát pedig egy 4. kínai sakkozó, Hou Yifan vezeti.

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
1.5 hét múlva kezdődik, alig hallani róla

Ding vs Nepo?
Negritis, a vajda
Jó lesz szerintem, elvileg szorosnak kéne lennie. Ráadásul én mindkettőt kedvelem... nyilván az, h nincs Carlsen valamennyire árnyékot vetít rá, és nincs amcsi se a döntőben, kb ezért van nulla hype - meg hát RUS vs CHN, de mögötte a második/harmadik legjobb sakkozó (Caruana is overrated), szóval azok vannak ott, akik legjobban megérdemlik és legalább mindketten kapnak egy esélyt.

De én már inkább Abdusattarovtól/a fiatal indiaiktól várok valami villantást (nyilván klasszikusban több idő kell a reportoár kiépítéséhez), szóval én már a post-Carlsen érára készülök inkább lélekben.
Igor
én most Gáál Zsóka és Eline Roebers párosára vagyok kiváncsi
az indiak feljövetele érdekes, ott sztem lesz egy gát amit nem tudnak majd áttörni
Prag és Gukesh talán, de a többiekben nem látom
Fabi elvesztette a mojoját sztem, ami érdekes hogy Alival mi van
valamint kiváncsi vagyok hogy Keymernek mi lesz a korlátja

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
1.5 hét múlva kezdődik, alig hallani róla

Ding vs Nepo?
Negritis, a vajda
Jó lesz szerintem, elvileg szorosnak kéne lennie. Ráadásul én mindkettőt kedvelem... nyilván az, h nincs Carlsen valamennyire árnyékot vetít rá, és nincs amcsi se a döntőben, kb ezért van nulla hype - meg hát RUS vs CHN, de mögötte a második/harmadik legjobb sakkozó (Caruana is overrated), szóval azok vannak ott, akik legjobban megérdemlik és legalább mindketten kapnak egy esélyt.

De én már inkább Abdusattarovtól/a fiatal indiaiktól várok valami villantást (nyilván klasszikusban több idő kell a reportoár kiépítéséhez), szóval én már a post-Carlsen érára készülök inkább lélekben.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
1.5 hét múlva kezdődik, alig hallani róla

Ding vs Nepo?

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
 lichess.org/9bKlcLAZ/
nemtom volt-e ilyen sima huszár mattom valaha 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
 lichess.org/dHvTNd5A/
éreztem hogy a 30. lépésnél a d4 a megoldás, de nem láttam hogy a minőség jön a végén aszittem hogy csak simán eldobom a gyalogot a semmiért

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders West Virginia Mountaineers 31 954
 24.hu/sport/2023/01/29/kiderult-evi-egymillio-forinttal-tamogatta-magyarorszag-rapport-richardot-aki-roman-szinekben-sakkozik-tovabb/

Szégyen.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
 lichess.org/f8xOQdCL/

aszittem találtam vmi zseniálisat, persze hogy volt kiút 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Elég őrült második nap volt blitz vb-n... nem tudom mennyit fizettek Rapportnak a norvégok azért a meccsért. 😕
| Sarana zseniális volt, az utolsó 12 fordulóban 10 win, 1 draw, 1 loss - nyilván gyengébb volt a menetrendje, de megverte Carlsent, Hikarut, Dubovot és Dudát, nagyon szurkoltam neki... |


We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
 lichess.org/ItejhRss/

aszittem milyen jó kis meccs volt 2 egyenlően hiba nélkül játszó féllel
hát ööö 😀

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
 lichess.org/oxD1dEQK

eh a végén láttam hogy nyerek, de a mate-in-3 nem volt meg

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 13 625 — Egyéb témák lakó
Versenyen 2234-es skalp, igaz, rámnyomta a berserket (3 helyett 1,5 perc alatt akart lenyomni), cserébe bevittem az összes gyalogot vezérnek. 😊

 lichess.org/ut1XNmxG/white#141
Őszentsége Sobri Jóska
Hektikusabb volt az előnyjelző, mint egy átlagos Falcons meccs utolsó 3 perce

több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Versenyen 2234-es skalp, igaz, rámnyomta a berserket (3 helyett 1,5 perc alatt akart lenyomni), cserébe bevittem az összes gyalogot vezérnek. 😊

 lichess.org/ut1XNmxG/white#141

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
külsős, de ügyvédi véelmény

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 317 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
 index.hu/sport/2022/11/01/anatolij-karpov-veralkohol-serules-korhaz-lelegezteto-koma-sakk-vilagbajnok/

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
Az online-t hagyjuk, de élő sakkban miként csalt volna?
És az ominózus Carlsen elleni partiban Carlsen (többször is) hibázott, majd csalást kiáltott. Engem nem győzött meg. Szarul játszott, majd faszul viselkedett.
De.
A per csak erről tud szólni (rágalmazásról, ahol az állítást -Niemann csalt- kell igazolni, nem a megrágalmazottnak azt, hogy nem csalt), mert jogilag egy online sakkoldalon nem lehet csalni, nincs az ott lezajlott cselekményeknek jogkövetkezmenye az oldalon kívül.
Ha pl. én minden online partimban csalok, az oldalról kibasznak, ez nem függ össze azzal, hogy mi történik egy valódi versenyen. Nem következik belőle semmi. De ha ezt követően egy élő partiban is csalok, és az ellenfelem megrágalmaz, de nem tudja bizonyítani, akkor bizony jogilag kártéritésre kötelezhető.
Legalábbis én így raktam össze a sztorit.
Carlsen meg lehet konzisztens (Hitler vagy Ted Bundy is az volt), de egy pöcs, és attól még nála a bizonyítási kényszer, ő tett állítást, igazolja.

Úgy emlékszem egy yt-videóban mondták, hogy ha pl. e-sportban csal valaki, ez bebizonyosodik, akkor kibasszák az adott rendszerből, és ennyi, nem megy börtönbe, nem fizet büntetést, sose kerül a törtenet semmifele bíróság elé, nem vonatkozik rá törveny vagy jogszabály. De ha valakire rámondanak valamit, amit nem tudnak bizonyítani, akkor az már "kikerül" a rendszerből, bíróság elé kerülhet, és a rágalmazásról, hírnévről, károkozásról van törvény is, jogszabály is.
Őszentsége Sobri Jóska
Carlsen nem nevezte az otb után csalónak. Ez nagyon fontos, csak ott hagyta a versenyt. Ami konkrétan defamation lehet az az mikor kijelentette hogy többször és azóta is csalt mint amit bevallot, nem otb hanem csak csalt
Amit a chess.com igazolt
Hans volt otb versenyen azóta, szóval a karrierje elvileg nincs romokban.
Amerikában a defamationt megnyerni nehéz. Főleg hogy a csaló kijelentés áll. Ergo nehéz azt mondani hogy ártatlanul vádolták volna meg.

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Az online-t hagyjuk, de élő sakkban miként csalt volna?
És az ominózus Carlsen elleni partiban Carlsen (többször is) hibázott, majd csalást kiáltott. Engem nem győzött meg. Szarul játszott, majd faszul viselkedett.
De.
A per csak erről tud szólni (rágalmazásról, ahol az állítást -Niemann csalt- kell igazolni, nem a megrágalmazottnak azt, hogy nem csalt), mert jogilag egy online sakkoldalon nem lehet csalni, nincs az ott lezajlott cselekményeknek jogkövetkezmenye az oldalon kívül.
Ha pl. én minden online partimban csalok, az oldalról kibasznak, ez nem függ össze azzal, hogy mi történik egy valódi versenyen. Nem következik belőle semmi. De ha ezt követően egy élő partiban is csalok, és az ellenfelem megrágalmaz, de nem tudja bizonyítani, akkor bizony jogilag kártéritésre kötelezhető.
Legalábbis én így raktam össze a sztorit.
Carlsen meg lehet konzisztens (Hitler vagy Ted Bundy is az volt), de egy pöcs, és attól még nála a bizonyítási kényszer, ő tett állítást, igazolja.

Úgy emlékszem egy yt-videóban mondták, hogy ha pl. e-sportban csal valaki, ez bebizonyosodik, akkor kibasszák az adott rendszerből, és ennyi, nem megy börtönbe, nem fizet büntetést, sose kerül a törtenet semmifele bíróság elé, nem vonatkozik rá törveny vagy jogszabály. De ha valakire rámondanak valamit, amit nem tudnak bizonyítani, akkor az már "kikerül" a rendszerből, bíróság elé kerülhet, és a rágalmazásról, hírnévről, károkozásról van törvény is, jogszabály is.

több mint 1 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 446 — Panthers fan
Nem bánnám ha ráborulna a szar Carlsenre, még mindig azt gondolom, hogy nála nem minden százas.

 index.hu/sport/2022/10/30/hans-niemann-magnus-carlsen-sakk-botrany-csalas-per/
Őszentsége Sobri Jóska
Gyakorlatilag a teljes sakkvilág tényként kezeli, hogy Niemann otb is csalt, csak ez soha nem lesz bebizonyítva. Carslen nagyon konzisztensen viselkedik (ami nem azt jelenti, hogy normálisan 😊 ), nincs itt semmi látnivaló.

Perception is reality.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 998 — The Mathematician
Nem bánnám ha ráborulna a szar Carlsenre, még mindig azt gondolom, hogy nála nem minden százas.

 index.hu/sport/2022/10/30/hans-niemann-magnus-carlsen-sakk-botrany-csalas-per/
Őszentsége Sobri Jóska
ami a perben szerepel az egy vicc és arra épít hogy Hans sose csalt, ezt esélytelen bizonyítania
és ugye ezekre alapozza azt is hogy miért nem hívják meg sehova

Carlsen egy primadonnaként viselkedett és OTB nem bizonyítható hogy korábban csalt-e Hans
viszont online igen, ő is bevallotta és ki is mutatták

a közhangulat kétlem hogy sokat változna, van egy primadonnánk és egy nagyképű csalónk

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 331 — #NoStress
Nem bánnám ha ráborulna a szar Carlsenre, még mindig azt gondolom, hogy nála nem minden százas.

 index.hu/sport/2022/10/30/hans-niemann-magnus-carlsen-sakk-botrany-csalas-per/

több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
 24.hu/sport/2022/10/14/sakk-csalas-birosag-magnus-carlsen-hans-niemann-maxim-dlugy/


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...