Soccer EB 2016

18 feliratkozó

több mint 7 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 198 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Franciaország: Coolearie, Toto21, Zolee23, dankodavid, bogec7
metország: gamerkr, Sobri Jóska, ZoliZoltán, Vrij6, Blitzburgh, ghstzR, Mikey, Amadeus91, csebi, danyly, jinxtriad, Heisman Trophy, Gaba93, Kroos
Portugália: Matthew99, miilann, kaszo
Wales: eaglesmcnabb

Szerkesztette: Löfli
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
No, hát akkor Svájc-Lengyelország.

A csoportmeccsek alapján ez a 3 órás meccsnek oké, sok izgalomra, látványos megoldásra nem számítok, két biztos védelem, egy gól fog dönteni nagy eséllyel.

Szerintem a Lengyelek mennek tovább, kíváncsi vagyok, Lewa esetleg betalál-e ma.

Lengyel tovébbjutásnak örülnék, furcsa volt 2 nap meccs nélkül, reméljük nem unjuk halálra magunkat. 😀
Vrij6
be kéne találnia, mert tettem rá 😊
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
Milik bazmeg, üres kapu. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 756 — No es importante
Milik az anticsatár 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
No, hát akkor Svájc-Lengyelország.

A csoportmeccsek alapján ez a 3 órás meccsnek oké, sok izgalomra, látványos megoldásra nem számítok, két biztos védelem, egy gól fog dönteni nagy eséllyel.

Szerintem a Lengyelek mennek tovább, kíváncsi vagyok, Lewa esetleg betalál-e ma.

Lengyel tovébbjutásnak örülnék, furcsa volt 2 nap meccs nélkül, reméljük nem unjuk halálra magunkat. 😀

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
Szevasztooook!
De kedvesek vagytok, hogy bevettetek a tippjátékba - bár nem ezt tippeltem volna, azért köszi 😀
Nagyon sok víz lefolyt a Dunán azóta, az ember is nap mint nap változik, én voltam az első, aki bocsánatot kért Storck-tól, mert nem bíztam benne. Sajnos az elmúlt 20 év csalódásai megkeményítettek, de ő rám cáfolt 😊 Remélem, hogy elindul hamarosan a változás minden téren itthon és végre a bábok&haverok&kaszinósok is méltó helyükre kerülnek (a kukába).
Nem ígérem, hogy sokat itt leszek - gondolom ez nem is baj, de néha be-be nézek 😛

HAJRÁÁÁ MAGYAROK!
JC6
Felszállnál a bandwagon-ra, mi? 😛
több mint 7 éve
Törölt felhasználó
Szevasztooook!
De kedvesek vagytok, hogy bevettetek a tippjátékba - bár nem ezt tippeltem volna, azért köszi 😀
Nagyon sok víz lefolyt a Dunán azóta, az ember is nap mint nap változik, én voltam az első, aki bocsánatot kért Storck-tól, mert nem bíztam benne. Sajnos az elmúlt 20 év csalódásai megkeményítettek, de ő rám cáfolt 😊 Remélem, hogy elindul hamarosan a változás minden téren itthon és végre a bábok&haverok&kaszinósok is méltó helyükre kerülnek (a kukába).
Nem ígérem, hogy sokat itt leszek - gondolom ez nem is baj, de néha be-be nézek 😛

HAJRÁÁÁ MAGYAROK!
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 784 — SuperLOL
csebi
Eleg bena kem vagy csebi, ha meg magadrol sem tudod. Nem remlik mikor mondta valaki hogy "csebikem, hozzal mar egy sort!", naugye.

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 774 — Lucas Scott
Az albánok is hazaértek:
Az albán kormány úgy döntött, hogy a csapat összesen egymillió euró jutalmat kap, és a játékosok meg fogják kapni Tirana jelképes kulcsait, valamint diplomata-útleveleket fognak igényelni számukra, kiemelve, hogy ők Albánia nem hivatalos nagykövetei.
Origo
danyly
majd csebi megszakérti, hol és mire mehetnek a diplomata-útlevéllel
slowmotion
viszonosság alapján vízummentességet jelenthet. feltételezem, hogy a schengeni tagállamok nagy részével ez fennáll. pl. nálunk igen. maximum annyival könnyebb, ha valakit leigazolnak az Fc Tiranából, akkor nem Albániában kell még elintézni a vízumot, vagy tartózkodási engedélyt, hanem ezzel beutazik mondjuk Budapestre a Honvédhoz vízummentesen, aztán szépen bebattyognak a BÁH-hoz tartózkodási engedélyt kérni, amit természetesen nagy valószínűség szerint meg is kap, mert mondjuk jóval a magyar átlag fölött fog keresni.

meg azért mégis csak jól mutat egy diplomata útlevél, én a sajátomat biztosan megtartom, ha vége a külszolgálatnak. bár azt nem tudom, hogy rangnak mit fognak nekik beírni, mert olyan, hogy "nem hivatalos nagykövet" nem létezik. lehet marad a labdarúgó (ami szintén nem hivatalos diplomáciai rang), bár az nem is mindenhol pozitív.
csebi
én igazából arra céloztam, hogy mi van, ha valahol azt mondják, hogy "ok, neked van diplomata-útleveled, engem meg nem érdekel".
kicsit pontosítva: bárhova lehet-e utazni, nem kell-e akkreditáltatni az ilyen okmányokat (már régen volt a nemzetközi jog, és nem tudom, hogy minden belépő diplomatát engedélyezni kell-e a külügynek, vagy csak a nagykövetekkel szemben van ilyen, amikor a megbízólevelüket kell elfogadni)
slowmotion
sztem ez is ország jogrendszere válogatja. magát az okmányt mi elfogadjuk a normál, szolgálati és különleges útleveleket a diplomata mellett egy jogszabály alapján talán valamelyik Kormány határozat.
az összes többi útlevél (pl. üzleti) már megint viszonosságon alapszik. diplomata útleveleket általában mindenhol elismerik, mondom a vízum kötelezettség az már más kérdés. de pl. nemrég volt a kezemben egy még Kadhafi idejében gyártott diplomata líbiai útlevél, amit elvileg tavaly állítottak ki a személyes adatokkal. na azt már ugye nem fogadjuk el, mert már az országnak sem az a neve, ami szerepel az útlevélben.

nagykövetnél igen van az agrément adás, ami kötelező, ott megtagadhatja már előzetesen is a fogadó állam a nagykövet kiküldését. mezei diplomatáknál ilyen nincs, maximum később lehet valakiből persona no granta. ezt azt hinnétek, hogy nem gyakori, de pl ahová én vagyok küldve ott egy schengeni országból küldött embert (aki ugyanazon a területen dolgozott, mint én és ez nem hírszerzés btw, tehát nem lehet rá mondani, hogy kémkedett volna, bár itt megtudtam a helyiektől, hogy minden diplomata kém bár magamról ezt még nem sikerült kiderítenem) azt ennek nyilvánítottak. pakolhatott össze és mehetett haza.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
davemayer Chicago Bears 14 259 — "Grammar maci"
Ma hazaértünk a francia túráról, életem legnagyobb sporttal kapcsolatos élménye volt. Elképesztő amit ez a csapat a pályán nyújt, 2 olyan színvonalas győzelemmel felérő döntetlent értünk el amit most sem hiszek el igazán. A szurkolás hihetetlen volt, már előre várom hogy milyen lesz az új puskásban ha 35 ezer ember pokolt tudott csinálni Marseille-ben és utána Lyonban is.
A közeg is mindent felül múlt, a portugálok elleni meccs napján nagyon sok francia integetett nekünk vagy szólt oda hozzánk valamit, a stadionnál meg kiderült hogy több francia csak azért jött hogy részt vegyen a szurkolásban mert nagyon tetszett neki az előző meccsek hangulata.

Fél napot gondolkoztunk hogy elinduljunk-e haza de mivel hétfőre tesómnak már páciensei vannak nekem meg már holnap menni kell így nagy nehezen rászántuk magunkat...
Minden pénzt megér, ha a jövőben ilyenen gondolkoztok ne habozzatok 😊

Ha valakit érdekel akkor az albumok között megtalálja mindkét meccsről a képeket meg a videókat
 www.facebook.com/david.dabis.3/photos_albums

Szerkesztette: davemayer

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 240
Azért jó lenne ha tényleg itt tartanánk 😀
 444.hu/2016/06/23/felhaborito-magyarorszag-hozzasegitette-portugaliat-tovabbjutashoz4
Klaci79
Egyébként a törökökkel megesett az, ami velünk októberben. Az utolsó (olasz-ír) meccs 85. percéig továbbjutásra álltak. De az is elég lett volna nekik, ha még délután megverjük a portugálokat, ez se jött össze 😊
több mint 7 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Az albánok is hazaértek:
Az albán kormány úgy döntött, hogy a csapat összesen egymillió euró jutalmat kap, és a játékosok meg fogják kapni Tirana jelképes kulcsait, valamint diplomata-útleveleket fognak igényelni számukra, kiemelve, hogy ők Albánia nem hivatalos nagykövetei.
Origo
danyly
majd csebi megszakérti, hol és mire mehetnek a diplomata-útlevéllel
slowmotion
viszonosság alapján vízummentességet jelenthet. feltételezem, hogy a schengeni tagállamok nagy részével ez fennáll. pl. nálunk igen. maximum annyival könnyebb, ha valakit leigazolnak az Fc Tiranából, akkor nem Albániában kell még elintézni a vízumot, vagy tartózkodási engedélyt, hanem ezzel beutazik mondjuk Budapestre a Honvédhoz vízummentesen, aztán szépen bebattyognak a BÁH-hoz tartózkodási engedélyt kérni, amit természetesen nagy valószínűség szerint meg is kap, mert mondjuk jóval a magyar átlag fölött fog keresni.

meg azért mégis csak jól mutat egy diplomata útlevél, én a sajátomat biztosan megtartom, ha vége a külszolgálatnak. bár azt nem tudom, hogy rangnak mit fognak nekik beírni, mert olyan, hogy "nem hivatalos nagykövet" nem létezik. lehet marad a labdarúgó (ami szintén nem hivatalos diplomáciai rang), bár az nem is mindenhol pozitív.
csebi
Az én kezemben is jó pár útlevél megfordult, mivel a Ferihegy 2/B. terminálon dolgoztam mint határrendész. De az albán diplomata pont kimaradt (magánútlevelet azt kezeltem). Na meg az észak-koreai is ritka volt. 😊
De ez már nem ebbe a topicba tartozik. Bocsi.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Azért jó lenne ha tényleg itt tartanánk 😀
 444.hu/2016/06/23/felhaborito-magyarorszag-hozzasegitette-portugaliat-tovabbjutashoz4
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 239 — Omar's Coming Yo!
 player.hu/uploads/2016/06/77a8982.gif

több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
a románok meg a rómaiak leszármazottjainak vélik magukat, pedig tudjuk, hogy csak birkapásztorok. so what? 😊
slowmotion
A Romanok nemreg meg a Dakok leszarmazottainak tartottak magukat, akik roma ellensegei voltak (Decebal (roman?) kiraly volt legkevesbe nyitott a romai baratsag fele). Vagyis a romanok sajat maguk ellen harcoltak egy ideig, es akkor jott Petofi a nagy roman kolto, es rend lett.
ulpianus
nem, én basztam el, tényleg a dákok, nem a rómaiak
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Az albánok is hazaértek:
Az albán kormány úgy döntött, hogy a csapat összesen egymillió euró jutalmat kap, és a játékosok meg fogják kapni Tirana jelképes kulcsait, valamint diplomata-útleveleket fognak igényelni számukra, kiemelve, hogy ők Albánia nem hivatalos nagykövetei.
Origo
danyly
majd csebi megszakérti, hol és mire mehetnek a diplomata-útlevéllel
slowmotion
viszonosság alapján vízummentességet jelenthet. feltételezem, hogy a schengeni tagállamok nagy részével ez fennáll. pl. nálunk igen. maximum annyival könnyebb, ha valakit leigazolnak az Fc Tiranából, akkor nem Albániában kell még elintézni a vízumot, vagy tartózkodási engedélyt, hanem ezzel beutazik mondjuk Budapestre a Honvédhoz vízummentesen, aztán szépen bebattyognak a BÁH-hoz tartózkodási engedélyt kérni, amit természetesen nagy valószínűség szerint meg is kap, mert mondjuk jóval a magyar átlag fölött fog keresni.

meg azért mégis csak jól mutat egy diplomata útlevél, én a sajátomat biztosan megtartom, ha vége a külszolgálatnak. bár azt nem tudom, hogy rangnak mit fognak nekik beírni, mert olyan, hogy "nem hivatalos nagykövet" nem létezik. lehet marad a labdarúgó (ami szintén nem hivatalos diplomáciai rang), bár az nem is mindenhol pozitív.
csebi
én igazából arra céloztam, hogy mi van, ha valahol azt mondják, hogy "ok, neked van diplomata-útleveled, engem meg nem érdekel".
kicsit pontosítva: bárhova lehet-e utazni, nem kell-e akkreditáltatni az ilyen okmányokat (már régen volt a nemzetközi jog, és nem tudom, hogy minden belépő diplomatát engedélyezni kell-e a külügynek, vagy csak a nagykövetekkel szemben van ilyen, amikor a megbízólevelüket kell elfogadni)
több mint 7 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 239 — Omar's Coming Yo!
Az EB bolondjai:
 www.nemzetisport.hu/foci_eb_2016/eb-2016-az-orult-irek-penzt-tomkodtek-egy-autoba-erre-tenyleg-nincs-szo-2508819
Matthew99
remélem ők jönnek ide 4 év múlva.Kíváló lenne ilyen formákkal a körúton inni 😀

több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 784 — SuperLOL
a románok meg a rómaiak leszármazottjainak vélik magukat, pedig tudjuk, hogy csak birkapásztorok. so what? 😊
slowmotion
A Romanok nemreg meg a Dakok leszarmazottainak tartottak magukat, akik roma ellensegei voltak (Decebal (roman?) kiraly volt legkevesbe nyitott a romai baratsag fele). Vagyis a romanok sajat maguk ellen harcoltak egy ideig, es akkor jott Petofi a nagy roman kolto, es rend lett.

Szerkesztette: ulpianus


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
csebi New York Giants Notre Dame Fighting Irish 20 774 — Lucas Scott
Az albánok is hazaértek:
Az albán kormány úgy döntött, hogy a csapat összesen egymillió euró jutalmat kap, és a játékosok meg fogják kapni Tirana jelképes kulcsait, valamint diplomata-útleveleket fognak igényelni számukra, kiemelve, hogy ők Albánia nem hivatalos nagykövetei.
Origo
danyly
majd csebi megszakérti, hol és mire mehetnek a diplomata-útlevéllel
slowmotion
viszonosság alapján vízummentességet jelenthet. feltételezem, hogy a schengeni tagállamok nagy részével ez fennáll. pl. nálunk igen. maximum annyival könnyebb, ha valakit leigazolnak az Fc Tiranából, akkor nem Albániában kell még elintézni a vízumot, vagy tartózkodási engedélyt, hanem ezzel beutazik mondjuk Budapestre a Honvédhoz vízummentesen, aztán szépen bebattyognak a BÁH-hoz tartózkodási engedélyt kérni, amit természetesen nagy valószínűség szerint meg is kap, mert mondjuk jóval a magyar átlag fölött fog keresni.

meg azért mégis csak jól mutat egy diplomata útlevél, én a sajátomat biztosan megtartom, ha vége a külszolgálatnak. bár azt nem tudom, hogy rangnak mit fognak nekik beírni, mert olyan, hogy "nem hivatalos nagykövet" nem létezik. lehet marad a labdarúgó (ami szintén nem hivatalos diplomáciai rang), bár az nem is mindenhol pozitív.

Mi vagyunk a homok a gépezetben, a bot a küllők között, a tüske a köröm alatt. Mi vagyunk, akikbe beletörik a fog és a bicska, és beleszorul a fejsze is. Mi vagyunk az a Dávid, akit jobb, ha elkerül, a Góliát. A párttal, a néppel egy az utunk, a jelszavunk munka és béke.
több mint 7 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
 twitter.com/BerkcanYalcin/status/745874184480362496/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Ez a szép 😊
Borbinho
Igazabol sem a torokok, sem mi nem vagyunk a hunok leszarmazottai.
ulpianus
és attól még nem lehetnek ilyen romantikus ábrándozásai(n)k?
a románok meg a rómaiak leszármazottjainak vélik magukat, pedig tudjuk, hogy csak birkapásztorok. so what? 😊

Szerkesztette: slowmotion
több mint 7 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 784 — SuperLOL
 twitter.com/BerkcanYalcin/status/745874184480362496/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Ez a szép 😊
Borbinho
Igazabol sem a torokok, sem mi nem vagyunk a hunok leszarmazottai.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 7 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 920 — Steelers fan
Annyi előnye mindenképpen lesz a történetnek, hogy mostantól az biztosan nem fog működni, hogy nulla közeli teljesítménnyel valaki magyar szöv.kapitány legyen évekig.

Illetve a kudarcokat követő szokásos magyarázatok helyett újakat kell kitalálni, mert amit eddig hallottunk a "szakmától" arról elég látványosan kiderült hogy nem igaz. Pl kiváncsi leszek ha őszre nem lesz magyar csapat a kupákban, akkor mi lesz a szöveg? (mondjuk Doll fejben hozza ugyanazt mint Storck, vagy alkalmazkodik a hazai posványhoz?)

Aztán ha Storck kap egy jó ajánlatot (magyar válogatottnál nagyobb presztízsű és pénzű kispad azért nem olyan ritka) akkor most már nem lehet a helyére tenni akárkit, mert lesz elvárás. Szóval szerintem jó irányba mozdultak a dolgok.

Storck egyébként bármit csinálhat ezután, istenkirály lesz Mo.-n, ez elkerülhetetlen. 😊
több mint 7 éve
gamerkr Green Bay Packers 10 212 — The sharif don't like it - welcome to the casbah club
Volt még ott egy Magyar-Finn meccs is Pinyóvel ha jól emlékszem
NB2
meg még egy amiről betegség miatt hiányzott

több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 twitter.com/BerkcanYalcin/status/745874184480362496/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

Ez a szép 😊

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
NB2 New England Patriots 21 793 — nabege2@yahoo.com
Volt még ott egy Magyar-Finn meccs is Pinyóvel ha jól emlékszem
több mint 7 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 170
Erre emlékeztek? Talán itt kezdődött a sikercsapat
Klaci79
Mert ezután nem egy bennfentes, sok mindenhez (köztük a kommunikációhoz) sem értő NB1-es "szakembert" neveztek ki, akivel megszégyenültünk az Észak-Írek ellen?
A sikercsapat nem ezután, hanem Pintér után kezdődött, amikor is talán némi önkritikát gyakorolva Csányi rájött, hogy elb.szta és ennek köze nem volt a Szalai féle beszédhez, mert utána is egy "géniusz" lett kinevezve. Mai napig tartom, hogy Szalai előadott egy Husztit, számára jobb időzítéssel, hogy a szurkolók piedesztálra emeljék, míg emezt köpködték. Szalai megülvén a lincshangulatot emelkedett erkölcsi magasságokba, Huszti meg tökös volt és bevállalta a szidást minden oldal részéről és jó előre elmondta már, hogy szar az egész.
Tony
Ez után a Szalai beszéd után 1 db é-írek elleni tétmeccset kapott Pinyő és akkor jöttek ismét a hangok, hogy talán amit Szalai mondott az mégis igaz lehet (persze nem gondolom, hogy csak ez önmagában). Úgy gondolom itt még próbált a magyar edzőtársadalom felé bizalmat adni, de aztán szerencsére hamar kiderült, hogy ez zsákutca.
Husztival se lett volna nagy baj, ha ugye nem mondja vissza a válogatottságot, de lehet már az is egy előszele volt a teljes változásnak. Csak azért ehhez úgy nem lehet hozzátenni, ha azt mondod, hogy köszönöd szépen, neked ez az egész ennyi volt.