Soccer

41 feliratkozó

9 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 9 éve
gdavid New England Patriots 3 884 — Patriots fan
okkal tartottam a mai meccstol, nagyjabol nezhetetlen a csapat "jateka."
persze az osszeallitas is elegge ad hoc jellegu.
es gonosz leszek, de Sakho majdnem jot tett a csapatnak, mikor lefejelte Lovrent.Mikey
Még Mingont kéne...

Ott voltam Szakmázgató születésénél :cool:
több mint 9 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 423
okkal tartottam a mai meccstol, nagyjabol nezhetetlen a csapat "jateka."
persze az osszeallitas is elegge ad hoc jellegu.
es gonosz leszek, de Sakho majdnem jot tett a csapatnak, mikor lefejelte Lovrent.
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
semelyik bajnokság nem mondhatja el, hogy 3 csapat is nyert onnan az utóbbi 10 évből. Toca
A PL-ben van magasan a legtöbb pénz, ez meghatároz mindent (lásd Bayern és Real/Barca dominanciája otthon, ezek a csapatok unfair gazdasági előnyben vannak a vetélytársaikkal szemben).

A PL túlértékeltsége abban jelentkezik, hogy a gazdasági fölé nyhez képest az eredményeik egyáltalán nem kiemelkedők, érdemes összehasonlítani a Serie A nagy évtizedével (88-98), amikor Olaszországban volt annyi pénz, hogy a kiscsapatokba is befértek nagy nevek. Nos, ebben a tíz évben egyetlen olyan BEK/BL döntőt rendeztek, amiben nem szerepelt olasz csapat... Igaz, viszonylag keveset nyertek 😊 De hogy az olasz bajnokság depthje mennyire erős volt, arra jellemző, hogy ebben az időszakban az UEFA-kupában nem ritkán olasz-olasz döntőt rendeztek és csak háromszor nem olasz csapat győzött.Jakehomer
Persze de te is tudod hogy ez már más időszak. Itt már kisebb pénzből is lehet kurva jó csapatot csinálni, lásd Dortmund/Atletico , illetve az hogy picit több pénzük van, attól még máshol is van 1-2 top csapat akit az adott ország/szponzorok/tartomány/pénzes tulaj jól fel pénzel lásd Real-Barca-Bayern-PSG Sokkal kiegyenlítettebb a mezőny, PLnek meg ami az erőssége az ilyen szempontból hátránya is 3-4-5 jó csapat van sok pénzzel de egyik sem tud eléggé kiemelkedni mert mások elszipkáznak előle 1-2 dolgot
több mint 9 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
semelyik bajnokság nem mondhatja el, hogy 3 csapat is nyert onnan az utóbbi 10 évből. Toca
A PL-ben van magasan a legtöbb pénz, ez meghatároz mindent (lásd Bayern és Real/Barca dominanciája otthon, ezek a csapatok unfair gazdasági előnyben vannak a vetélytársaikkal szemben).

A PL túlértékeltsége abban jelentkezik, hogy a gazdasági fölényhez képest az eredményeik egyáltalán nem kiemelkedők, érdemes összehasonlítani a Serie A nagy évtizedével (88-98), amikor Olaszországban volt annyi pénz, hogy a kiscsapatokba is befértek nagy nevek. Nos, ebben a tíz évben egyetlen olyan BEK/BL döntőt rendeztek, amiben nem szerepelt olasz csapat... Igaz, viszonylag keveset nyertek 😊 De hogy az olasz bajnokság depthje mennyire erős volt, arra jellemző, hogy ebben az időszakban az UEFA-kupában nem ritkán olasz-olasz döntőt rendeztek és csak háromszor nem olasz csapat győzött.

Perception is reality.
több mint 9 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 079
A Real Madrid játékosai asszem a héten kidühöngték magukat a 2 vereség miatt... 😀
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Csávó meglepődik, hogy 10 emberrel nem a Diósgyőr nyom... lol...
több mint 9 éve
peach Atlanta Falcons 14 232 — a new hope (again)
DVTK meccsen nem gyengén vakon van a bíróToca
Pint most akartam írni, kurva jó ami itt van 😀😀



...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
DVTK meccsen nem gyengén vakon van a bíró
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy melyik a legerősebb nem? A legerősebb nem egyenlő azzal, hogy legjobb. Nem biztos, hogy a PL a legerősebb, de a lényeg, hogy szerintem messze a legélvezhetőbb, legizgalmasabb, legváltozatosabb, leghajtósabb bajnokság. A németeknél féltávnál eldől az egész, a spanyoloknál nem foci van hanem színészkedés, valamint a két nagy után akkora szakadék van, hogy csak na, valamint ott nagyon durván is nyomják a Barca Real kettőst. S bár nagy Milan szurkoló vagyok az olasz foci teljesen nézhetetlenné vált, annyira lapos és gyenge lett, alig van TOP játékos a bajnokságukban. (Azért a ma esti derbit megnézem).Duff


Mégis mi a fenéket kelljen csináljon a szegény Atleti, hogy végre őket is nagycsapatnak nézzék? EL-t, és Európai szuperkupát nyert, ja és BL döntőzött az utóbbi 3 évben.... Ha már az angoloknál is mindenkit nagycsapatozunk szinte, akkor a matracosokat is megilletné ugyanös végreflzoli
Majd ha még 2-3 évig tartják akkor felhozom őket melléjük, addig egy kurva jól összerakott garnitúra, meglátjuk meddig lesz egybe.
több mint 9 éve
YoungZeeZee 7 851
Picit mar unalmas ez a video.Vagyis a felirat OK, de sztem mar kihoztak ebbol a maximumot.
több mint 9 éve
gordon New England Patriots Auburn Tigers 4 521 — JAFL Tampa GM
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy melyik a legerősebb nem? A legerősebb nem egyenlő azzal, hogy legjobb. Nem biztos, hogy a PL a legerősebb, de a lényeg, hogy szerintem messze a legélvezhetőbb, legizgalmasabb, legváltozatosabb, leghajtósabb bajnokság. A németeknél féltávnál eldől az egész, a spanyoloknál nem foci van hanem színészkedés, valamint a két nagy után akkora szakadék van, hogy csak na, valamint ott nagyon durván is nyomják a Barca Real kettőst. S bár nagy Milan szurkoló vagyok az olasz foci teljesen nézhetetlenné vált, annyira lapos és gyenge lett, alig van TOP játékos a bajnokságukban. (Azért a ma esti derbit megnézem).Duff
Mégis mi a fenéket kelljen csináljon a szegény Atleti, hogy végre őket is nagycsapatnak nézzék? EL-t, és Európai szuperkupát nyert, ja és BL döntőzött az utóbbi 3 évben.... Ha már az angoloknál is mindenkit nagycsapatozunk szinte, akkor a matracosokat is megilletné ugyanez végreflzoli
Róluk ugyanazt gondolom, mint a Dortmundról. Nincs annyi pénzük, hogy fenntartsák ezt az állapotot. Hosszú távon szerintem nem fognak megragadni, pár éven belül szétkapkodják őket és visszacsúsznak.Duff
Állandóan ugyan oda lyukadunk ki, hogy a pénz a döntő. Az pedig vitathatatlan, hogy összességében nézve a PL csapatai vannak leginkább ellátva zsével, ergó nekik sokkal jobban is kéne teljesíteni mint akár a német vagy a spanyol csapatoknak. De hát nagyon nem.

Összességében szerintem az Atleti, Dortmund duó valahol az Arsenal, Pool duóval van egy szinten. Nincsenek korlátlan lehetőségeik, és szupersztárt sem tudnak leigazolni, de 1-1 jobban sikerült idényben bőven odaérhetnek, és nyaranta azért néhány 10 milliót elkölthetnek. Az persze már más kérdés, hogy mi lenne, ha egyszer mondjuk a Dortmund annyit költhetne, mint mondjuk a teljesen fogalmatlan Tham

több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Ha már feltétlen a TV-s jogdíjjakról vitázunk, akkor ez a cikk egy nagyon jó áttekintést adhat:

 swissramble.blogspot.hu/2012/06/in-premier-league-sun-always-shines-on.html

több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
ez van, rohadtul nem örülök h az olajosok megjelentek a PL-ben, de el kell ismerni h jobb csapatuk van és az h közben milyen adósságot halmoztak fel, az már mind1, mert nem ez volt a kérdés, hanem az h jobb/erősebb a keretük,csapatuk? Igen. Pont.ZERO_L
Ebben azért rohadtul benne van az is, hogy az angol játékosokat brutálisan túlárazzák, ha már tud 2 egyeneset rúgni a labdába.

több mint 9 éve
Duff Seattle Seahawks 3 022
Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy melyik a legerősebb nem? A legerősebb nem egyenlő azzal, hogy legjobb. Nem biztos, hogy a PL a legerősebb, de a lényeg, hogy szerintem messze a legélvezhetőbb, legizgalmasabb, legváltozatosabb, leghajtósabb bajnokság. A németeknél féltávnál eldől az egész, a spanyoloknál nem foci van hanem színészkedés, valamint a két nagy után akkora szakadék van, hogy csak na, valamint ott nagyon durván is nyomják a Barca Real kettőst. S bár nagy Milan szurkoló vagyok az olasz foci teljesen nézhetetlenné vált, annyira lapos és gyenge lett, alig van TOP játékos a bajnokságukban. (Azért a ma esti derbit megnézem).Duff
Mégis mi a fenéket kelljen csináljon a szegény Atleti, hogy végre őket is nagycsapatnak nézzék? EL-t, és Európai szuperkupát nyert, ja és BL döntőzött az utóbbi 3 évben.... Ha már az angoloknál is mindenkit nagycsapatozunk szinte, akkor a matracosokat is megilletné ugyanez végreflzoli
Róluk ugyanazt gondolom, mint a Dortmundról. Nincs annyi pénzük, hogy fenntartsák ezt az állapotot. Hosszú távon szerintem nem fognak megragadni, pár éven belül szétkapkodják őket és visszacsúsznak.
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy melyik a legerősebb nem? A legerősebb nem egyenlő azzal, hogy legjobb. Nem biztos, hogy a PL a legerősebb, de a lényeg, hogy szerintem messze a legélvezhetőbb, legizgalmasabb, legváltozatosabb, leghajtósabb bajnokság. A németeknél féltávnál eldől az egész, a spanyoloknál nem foci van hanem színészkedés, valamint a két nagy után akkora szakadék van, hogy csak na, valamint ott nagyon durván is nyomják a Barca Real kettőst. S bár nagy Milan szurkoló vagyok az olasz foci teljesen nézhetetlenné vált, annyira lapos és gyenge lett, alig van TOP játékos a bajnokságukban. (Azért a ma esti derbit megnézem).Duff
Mégis mi a fenéket kelljen csináljon a szegény Atleti, hogy végre őket is nagycsapatnak nézzék? EL-t, és Európai szuperkupát nyert, ja és BL döntőzött az utóbbi 3 évben.... Ha már az angoloknál is mindenkit nagycsapatozunk szinte, akkor a matracosokat is megilletné ugyanez végre

több mint 9 éve
Duff Seattle Seahawks 3 022
Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy melyik a legerősebb nem? A legerősebb nem egyenlő azzal, hogy legjobb. Nem biztos, hogy a PL a legerősebb, de a lényeg, hogy szerintem messze a legélvezhetőbb, legizgalmasabb, legváltozatosabb, leghajtósabb bajnokság. A németeknél féltávnál eldől az egész, a spanyoloknál nem foci van hanem színészkedés, valamint a két nagy után akkora szakadék van, hogy csak na, valamint ott nagyon durván is nyomják a Barca Real kettőst. S bár nagy Milan szurkoló vagyok az olasz foci teljesen nézhetetlenné vált, annyira lapos és gyenge lett, alig van TOP játékos a bajnokságukban. (Azért a ma esti derbit megnézem).
több mint 9 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Az elmúlt 10 évben nyertek 3 BL serleget, 5-t buktak a döntőben, mint ezt úgy, hogy 4 különböző csapat volt ott.
Most lehet erősködni, hogy a Schalke leX-elt a Chelseavel, de a Spanyoloktól Real - Barca az aki folyamatosan ottvan, a Németeket meg gyakorlatilag az atom Bayern húzza. Igen vannak feltűnő csapatok pl. Dortmund vagy most az Atletico, de semelyik bajnokság nem mondhatja el, hogy 3 csapat is nyert onnan az utóbbi 10 évből.
Igen most pont egy korszakváltás van. Mert jött a City, szétborult a Manu, Mou most vette vissza a gyeplőt, a Pool meg éledeznek poraiból Rodgerssel ezért lehet a top 5 csapatba most kb a Chelsea fér csak be, de utána azért toporog többi, csak az Arsenal nem érti hogy ki kéne már baszni Wengert 😀
több mint 9 éve
Amadeus von Dollárbaloldal Las Vegas Raiders 31 857
Kezd beérni a Nagy Terv (gyk.: a magyar labdarúgó vál ogatott legyen résztvevője egy világversenynek),amely célért tulajdonképpen a Bibó István Szakkollégiumban anno megalakult a Fidesz és amely Tervet mára már a társadalom 2/3-a (az igaz magyarok) igenli teljes mellszélességgel. Nem hiába dolgoznak ők, plusz még egyharmad lakosság éjt-nappallá téve a megvalósuláson!
 sportgeza.hu/futball/2014/09/19/eb-szavazas/
Igaz, hogy még nem jutottunk ki (rendezőként sem =világelsők!), de nem szabad letérni a megkezdett jó útról: már csak pár stadion kell, és akkor olyan rendezők lehetünk, aki kijut.Atari
szegény Kéri Laci bácsi lassan fejen fog állni, csak valahogy lerázza már a bibóról a fideszes plecsnit.

criminal lawyer or criminal lawyer?
több mint 9 éve
ZERO_L New England Patriots 4 331 — situational football
több pénzt kaszálnak be? miből? TV-s pénzekből biztosan nem, liga szinten lehet, de pontosan csapatokra leosztva a fasorban sem voltak eddig az európai elithez képest, most az új szerződések miatt csak a lemaradásukat tudták csökkenteni

A Pool legnagyobb sikere az elmúlt 15 évből az volt, amikor vérrel és verejtékkel ütött egy spanyol kiscsapatot az Uefa-kupa döntőben

ezek után, nem tudom hogy mennyire vegyem komolyan hsz-ed többi részét, de azért teszek még egy próbát


azokat az érveket, amiket felsoroltál a német bajnokság mellett én azt soha sem vitattam sőt a klubok többségi tulajdonlásáról és gazdasági helyzetükre vonatkozó rendeleteiket követendő példának tartom

mondjuk a nézettség miért érv, azt nem tudom, de ha már felhoztad itt van egy nem "szubjektív marhaság", a MINŐSÉGET meg kell fizetni, igaz?
itt van a PL új TV-s szerződése a többi bajnoksághoz viszonyítva:


Amúgy meg igazat adok abban a felvetésben, hogy a német csapatoknál a pénzügyeket komolyan veszik, ezért hátrányt szenvednek, nem tudnak játékost megtartani, igazolni komoly összegekért stb

DE ez olyan érvelés mintha én azt mondanám hogy ha Usmanov (aki nem tudná, jóval gazdagabb mint Abra) pénzt ölne az Arsenal-ba, akkor már rég BL-t, bajnoki címeket, FA-kupákat nyertünk volna az elmúlt 9 évben
csak ha egy city/dinamo drukkernek előjövök azzal, hogy igen megvertetek minket, de bezzeg nekünk nem volt SugarDaddy-nk aki kivakart a sz*rból és a semmiből tényezővé tett minket, akkor teli pofával kiröhögnek

ez van, rohadtul nem örülök h az olajosok megjelentek a PL-ben, de el kell ismerni h jobb csapatuk van és az h közben milyen adósságot halmoztak fel, az már mind1, mert nem ez volt a kérdés, hanem az h jobb/erősebb a keretük,csapatuk? Igen. Pont.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 15 210
"A Pool legnagyobb sikere az elmúlt 15 évből az volt, amikor vérrel és verejtékkel ütött egy spanyol kiscsapatot az Uefa-kupa döntőben (micsoda meccs volt az Alaves ellen....). A Chelsea pedig a szokásos erőfocis bunkerrel valaogy megfojtotta a Barcát, és továbbvergődőtt. Ez minden csak nem erődemonstráció a legerősebb? bajnokságból. "

10 év alatt 7 alkalommal a NÉGY angol csapat valamelyike játszotta a döntőt, speciel a Liverpool nyert is a Milan ellen 'nemsemmimeccsen' ...2 éve megszűnt a dominanciájuk (PL) , de érdemes 10 éves ciklusokban visszanézni a korábbi eredményeket is, szépen látszanak a változások 'focistagenerációk' fel és eltűnéseivel akár a hatvanas évekig visszamenőleg...ozibozi
Igazad van, megfigyelhető egyfajta ciklikusság a BL-ben a dominanciákat tekintve. A 10 évet én azért soknak gondolom, 5 év az inkább reálisabb.

Ettől függetlenül a BL-es dologgal csak arra akartam rávilágítani ZERO-L kollégánál, hogy jó lenne már befejezni a mantraként hadovált "A PL a legerősebb bajnokság és kész" örökbecsű ismételgetését, mert már unalmas.flzoli
általában Kb 8-10 év, mire 1-2 Maldini-k,Lampard-ok stb kivételével teljesen lecserélődik 1 generáció a csapatoknál, országokban.+gazdasági folyamatok is éreztetik a hatásukat.(stadionok, külföldi tulajok pénze, utánpótlás szemlélet változás stb-stb) Ezért, még ha valóban sok is, de sokat mondó szerintem a folyamatokat tekintve. Azon belül persze simán lehet azt is szakaszokra bontani,+ kell is 😊
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
"A Pool legnagyobb sikere az elmúlt 15 évből az volt, amikor vérrel és verejtékkel ütött egy spanyol kiscsapatot az Uefa-kupa döntőben (micsoda meccs volt az Alaves ellen....). A Chelsea pedig a szokásos erőfocis bunkerrel valaogy megfojtotta a Barcát, és továbbvergődőtt. Ez minden csak nem erődemonstráció a legerősebb? bajnokságból. "

10 év alatt 7 alkalommal a NÉGY angol csapat valamelyike játszotta a döntőt, speciel a Liverpool nyert is a Milan ellen 'nemsemmimeccsen' ...2 éve megszűnt a dominanciájuk (PL) , de érdemes 10 éves ciklusokban visszanézni a korábbi eredményeket is, szépen látszanak a változások 'focistagenerációk' fel és eltűnéseivel akár a hatvanas évekig visszamenőleg...ozibozi
Igazad van, megfigyelhető egyfajta ciklikusság a BL-ben a dominanciákat tekintve. A 10 évet én azért soknak gondolom, 5 év az inkább reálisabb.

Ettől függetlenül a BL-es dologgal csak arra akartam rávilágítani ZERO-L kollégánál, hogy jó lenne már befejezni a mantraként hadovált "A PL a legerősebb bajnokság és kész" örökbecsű ismételgetését, mert már unalmas.

több mint 9 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
A Pool legnagyobb sikere az elmúlt 15 évből az volt, amikor vérrel és verejtékkel ütött egy spanyol kiscsapatot az Uefa-kupa döntőben (micsoda meccs volt az Alaves ellen....). A Chelsea pedig a szokásos erőfocis bunkerrel valaogy megfojtotta a Barcát, és továbbvergődőtt. Ez minden csak nem erődemonstráció a legerősebb? bajnokságból.flzoli
a vitába nem belefolyva megjegyezném, hogy nekem a BL-győzelem (2005), sőt még a BL-döntő (2007) is nagyobb fegyvertény, mint az UEFA-kupa megnyerése. sőt 2008-ban csak egy blőd hiba miatt nem jutott be a csapat a BL-döntőbe.

(és bár az Alavés kiscsapat, de egész jó kis brigád voltak akkortájt, speciel előtte hatodikak lett a spanyol bajnokságban.)
több mint 9 éve
FLZOLI Denver Broncos 11 756 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Azért a Pool nyert egy BL-t is meg ha jól emlékszek egy döntőben is ott volt még pluszban.tamasboldizsar
Igaz, ezt benéztem.
A döntőben szép kis fordítást csináltak, de hogy odáig hogy vergődtek el, na az teljesen kiesett. Szegény Benitezt a vége fele már boldog-boldogtalan köpködte, pedig nélküle állítom, hogy közelébe nem lettek volna a BL serlegnek még hosszú évekig.

több mint 9 éve
ozibozi New York Giants 15 210
"A Pool legnagyobb sikere az elmúlt 15 évből az volt, amikor vérrel és verejtékkel ütött egy spanyol kiscsapatot az Uefa-kupa döntőben (micsoda meccs volt az Alaves ellen....). A Chelsea pedig a szokásos erőfocis bunkerrel valaogy megfojtotta a Barcát, és továbbvergődőtt. Ez minden csak nem erődemonstráció a legerősebb? bajnokságból. "

10 év alatt 7 alkalommal a NÉGY angol csapat valamelyike játszotta a döntőt, speciel a Liverpool nyert is a Milan ellen 'nemsemmimeccsen' ...2 éve megszűnt a dominanciájuk (PL) , de érdemes 10 éves ciklusokban visszanézni a korábbi eredményeket is, szépen látszanak a változások 'focistagenerációk' fel és eltűnéseivel akár a hatvanas évekig visszamenőleg...