Soccer

41 feliratkozó

9 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
bowl.hu-s Premier League tipper.io csoport:
 tipper.io/hu/bowl-hu-pl-lmakkdqw?join=8fges7u7n40ht4u6

Mehetne ugyan ez a lista egy google doksiba, aminek a linkje (meg a top10 igazolas mondjuk) van megosztva a pinned kommentben.

Borbinho
Ehune:
 docs.google.com/document/d/1MXhc8a9DSUHrc6hP1dC_XZG-6cPsoBFF1ao5ySs27aU/edit?usp=sharing

Szerkesztette: Löfli
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 352 — TODDHERREMANS79
Csak nem értem, az edző mondja a játékosnak hogy a BL-be szarjon bele, nem fontos, mert nem abból van a pénz? Vagy a játékos alapból nem hajt az ilyen meccseken vagy felsőbb utasítás, vagy ez hogy működik?

Pl. A T'ham simán odaverte a Realt a csoportkörben, ott még hajtottak? Mert az egyenes kiesésben meg egyből kiestek, ott rájuk szóltak, hogy essünk már ki, igaz lenyomtunk már 6 meccset a csoportkörben de elég volt annyi?

Lehet hogy naiv vagyok, de kizártnak tartom, hogy egy David Silva, vagy egy Hazard, kevésbé menne egy BL meccsen, mint egy bajnokin. Aki közülük pénzt akart keresni, nem pedig eredményeket elérni, az már rég kiment Kínába.

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 517
Erre gondoltam: PL tv pénzeloszlás vs Slow által levezetett BL premizálás (50-55 m font a győzelemig)

 sport24.lefigaro.fr/le-scan-sport/2017/05/22/27001-20170522ARTFIG00312-revenus-des-droits-tele-en-premier-league-chelsea-grand-gagnant-sunderland-s-en-tire-bien.php

 www.ecofoot.fr/droitstv-classement-premier-league-2979/

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 045
Viszont az, ha egy csapat bejut a BL-ben a 4 közé, az több szurkolót eredményez az adott csapatnak, mint egy PL 2. vagy 3. hely.

A szurkolók mennyisége meg nyilván egyenesen arányos a befolyó pénzzel.

több mint 5 éve
Törölt felhasználó
"Két dolgot emelnék ki a DVTK tulajdonosa, Leisztinger Tamás és a törzsszurkolók beszélgetéséből nyilvánosságra került részletekből: az egyik, hogy a tulaj két játékosa véleményét is kikérte a szakmai vezető, Bódog Tamás személyével kapcsolatban, s mivel a honi spílerek nem szimpatizáltak a szakmai vezetővel, vélhetően ez is közrejátszott a menesztésében. Másrészt: a tulaj tisztában van vele, hogy azért tukmálnak rá magas fizetéssel légiósokat, hogy ők visszaosszák a „lét” edzőnek, menedzsernek, sportigazgatónak – a tulajt leszámítva. Magyarán: a játékos tízezer euróból kétezret tart(hat) meg, a többi kenőpénz."

Mondjatok újat banyek, ezt 10 éve tudom 😀 és tudok mást is..
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Most nem azert, de lassan eljutunk oda, hogy az angolok magasrol foshatnak a BL-re. Amilyen penzek mozognak naluk bajnoksagon belul, fontosabb lesz, hogy top3-4-ben vegezzenek, mert tobb penzt kapnak, mintha a BL-ben elmennenek mondjuk az elodontoig.
Stez
hülyeséget nem kell erőltetni, ha nem muszáj.
slowmotion
Az idei Pool is jó példa az esélytelen PL címre vs BL menetelésre. Vagy a tavalyi MU, idei Arsenal az EL-ben.
Fast Willie
ezt így most nem értem, hogy jön ide, csak a pénzdíjazás kérdésével nem értettem egyet.
ahogy én értettem, az ugye az, hogy a kluboknak fontosabb, hogy a T4-be jussanak, minthogy BL-elődöntő és mondjuk hetedik hely (ami ugye alapjáraton nem kupainduló)
a BL-ben egy legjobb 16 közötti elvérzés is (mondjuk 8 pont megszerzésével a csoportban) 12,7+4+6 millió ajró (ez kb 20m font) üzembiztosan, és erre jön még rá a tévépénz.
a kieséses szakasz pénzdíja úgy alakul, hogy:
6m (5,3m font) € az elért nyolcaddöntőért;
6,5m € (5,7m font) az elért negyeddöntőért;
7,5m € (6,6m font) az elért elődöntőért;
11m € (9,7m font) az elért döntőért;
4,5m € (4,0m font) a BL-győzelemért.

PL-ben a negyedik és a hetedik hely közötti különbség helypénzben 6m font (alatta van kicsivel, de legyünk nagyvonalúak), illetve az élőben közvetített meccsek jelentenek még 1,13 millió fontot meccsenként. a BL-pénz áthidalásához ugye 12 élőmeccs difi kéne (BL-es market pool nélkül), de ez egyszerűen nincs meg azoknál a csapatoknál, akikről beszélünk. (top 6: 25-28 meccs volt idén, utána az Everton-Newcastle-WHU-Soton négyes jött 16-19 meccsel, de ugye itt nem róluk van szó).

a top 4 hosszú BL-menetelés nélkül nem az angol tévépénzek miatt lehet fontos, hanem hogy jövőre is be lehessen húzni a BL-pénzeket. két évnyi nyolcaddöntős kiesés nagyjából 40+40 millió font (46+46 millió euró). egy évnyi BL-elődöntő következő évi BL nélkül (ha a csapat esetleg csak az ötödik helyen végez a bajnokságban) 37,5m euró plusz tévépénz (saccra kb 75-80m euró, azaz 66-70m font).

de a BL-re magasról fosás szerintem nem áll, megkockáztatom a PL-győzelem (amennyiben reális esély van rá) csak a dicsőség miatt "jobb", mint mondjuk egy körrel tovább menni a BL egyenes kieséses szakaszában (első és negyedik hely között van kb 5,8 millió font különbség), de gazdaságilag nem biztos, hogy megtérül.
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan


köszheló.
Kenny
És az idei Aranylabdát nyeri:
| Nem, nem Salah. CR 😀 |
Matthew99
Salah ha a BL-t behúzza csak akkor nem nyer ha a válogatottal a másik kettő jelentőset teljesít.
Amire nagy a esély szóval neki is villantania kéne.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 517
Most nem azert, de lassan eljutunk oda, hogy az angolok magasrol foshatnak a BL-re. Amilyen penzek mozognak naluk bajnoksagon belul, fontosabb lesz, hogy top3-4-ben vegezzenek, mert tobb penzt kapnak, mintha a BL-ben elmennenek mondjuk az elodontoig.
Stez
hülyeséget nem kell erőltetni, ha nem muszáj.
slowmotion
Az idei Pool is jó példa az esélytelen PL címre vs BL menetelésre. Vagy a tavalyi MU, idei Arsenal az EL-ben.
több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man


köszheló.
Kenny
És az idei Aranylabdát nyeri:
| Nem, nem Salah. CR 😀 |


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 517
Én PL vs CL viszonylatban írtam. PL kieső többet kap, mint egy stabil BL egyenes kieséses szakaszba évek óta eljutó Juve(10 év alatt, ha így haladunk egy PL 10-14-ik csapatnak több pénze lesz, mint olasz bajnoknak). Szóval ha BL győzelem 500m fontot érne, talán mindenki pörögne ezerrel, mert én azt látom, h az angol liga gazdasági felerősödése felülírja a sportértéket/érdeket. TOP 4 jövedelmezőbb, mint BL4, mert minél tovább jutsz, a nemzeti ligában annál nagyobb a hátrányod a többes terhelés miatt. Végtelen játékoskeretre az FFP nem ad lehetőséget, de City azért próbálja áttörni.

Európa Liga tekintetében a pénzdíjazás még gyatrább, ott a kupagyőzelem értékét az automatikus BL spot dobja meg olyan csapatoknak, akik a nemzeti szezont elrontották v esélytelenek bajnoki címre (ATM/MU/Arsenal, Sevilla, Lazio, Benfica, Ajax etc ).

Real és Barca marketing bevételei és ködös hátterű dotálása ( kétséges állami, banki és alapítványi pénzelés, Perez banki kapcsolatai, Barca és katari pénzek) sajátos az angol csapatokhoz képest, max az olajcsapatokhoz hasonlítható (Chelsea korai korszaka, PSG és City). Bayernről már ne is beszéljünk, ami az egészséges mintagazdaság.
több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 466 — Cowboys fan
Most nem azert, de lassan eljutunk oda, hogy az angolok magasrol foshatnak a BL-re. Amilyen penzek mozognak naluk bajnoksagon belul, fontosabb lesz, hogy top3-4-ben vegezzenek, mert tobb penzt kapnak, mintha a BL-ben elmennenek mondjuk az elodontoig.
Stez
hülyeséget nem kell erőltetni, ha nem muszáj.
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 352 — TODDHERREMANS79
Röviden, a BL idei szezonjában a Juve kereste a legtöbb pénzt: 51 m euro market bonus és 50 m euro teljesítménypénz. Real 89 m euronál jár.

A kiesett West Brom 108 m eurot kapott a tv-s pénzekből, a merchandising és egyéb szurkolói bevételei 80 m euro körül mozogtak. Az első hat csapat 150 m font környékén kapott a tv pénzekből Angliában...
Fast Willie
De a Real is ugyanannyit kapott mint az angol top csapatok. TV-s pénzekből, ami nagyságrendekkel több mint amit a BL-ből kap.

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 401 — Colts fan
Amint létrejön egy ilyen liga, fogok szignifikánsan kevesebb futballt nézni. Ahelyett, hogy kiegyenlítenék az erőviszonyokat, anyagiakat, szépen határolódik el egymástól a két véglet. Undorító számomra. Már most is hányni tudnék az áraktól, de, hogy még emeljük is ki a nagyokat... Puff. Komolyan csak az NFL marad. (és bár ott is zavar, hogy egyre több pénzt kap mindenki, de legalább mindenki hasonló szituból gazdálkodik.)
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 517
Röviden, a BL idei szezonjában a Juve kereste a legtöbb pénzt: 51 m euro market bonus és 50 m euro teljesítménypénz. Real 89 m euronál jár.

A kiesett West Brom 108 m eurot kapott a tv-s pénzekből, a merchandising és egyéb szurkolói bevételei 80 m euro körül mozogtak. Az első hat csapat 150 m font környékén kapott a tv pénzekből Angliában...

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 352 — TODDHERREMANS79
Ezek a statok mennyivel értékesebbek lennének, ha végre abbahagynák a bohóckodást a nemzeti bajnokságokkal, és egy európai szintű ligát dominálna ennyire. És ez nem a La Liga és főleg nem Messi kritikája, csak szerintem lassan a kutyát nem érdeklik a nemzeti bajnokságok, úgyhogy ideje lenne létrehozni egy európai szintű bajnokságot.
Jughead
Arra ott lenne a BL. Csak hát ugye egyenes kiesésben ott Messinél rendre elfogy a tudomány 😕
eaglesmcnabb
Most nem azert, de lassan eljutunk oda, hogy az angolok magasrol foshatnak a BL-re. Amilyen penzek mozognak naluk bajnoksagon belul, fontosabb lesz, hogy top3-4-ben vegezzenek, mert tobb penzt kapnak, mintha a BL-ben elmennenek mondjuk az elodontoig.

Abba mondjuk ne kezdjunk bele, hogy „az angolok szarok, amit tukroz a BL-szereplesuk”, mert szerintem ennek sok koze van az oriasi terheleshez. Mondhat barki barmit, a PL-ben 30+ meccs szezononkent nem ugyanaz a terheles, mint a La Ligaban.

Elobbibek tornek-zuznak, dominal az ero es a belepok, a fizikum, utobbiban a technika. Csak sajnos ezek sosem fognak bebizonyosodni, amig nem csinalnak tenyleg egy top bajnoksagot, ahol a legjobbak vannak, mindenki jatszik mindenkivel es tenyleg olyan tetje van a dolognak, hogy megerje mindenkinek odatennie magat es kuzdeni.
Stez
De A Realnal is nagy pénzek mozognak :

 www.origo.hu/gazdasag/20160124-football-money-league-deloitte-sportgazdasag-labdarugas-bevetelek-penz.html
mégse szarják le a BL-t. 😀

a kiemelt részbe meg nem akarok nyolcvanadjára belemenni, lehet igaz, de fordítva tuti nem :d

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ezek a statok mennyivel értékesebbek lennének, ha végre abbahagynák a bohóckodást a nemzeti bajnokságokkal, és egy európai szintű ligát dominálna ennyire. És ez nem a La Liga és főleg nem Messi kritikája, csak szerintem lassan a kutyát nem érdeklik a nemzeti bajnokságok, úgyhogy ideje lenne létrehozni egy európai szintű bajnokságot.
Jughead
Arra ott lenne a BL. Csak hát ugye egyenes kiesésben ott Messinél rendre elfogy a tudomány 😕
eaglesmcnabb
Most nem azert, de lassan eljutunk oda, hogy az angolok magasrol foshatnak a BL-re. Amilyen penzek mozognak naluk bajnoksagon belul, fontosabb lesz, hogy top3-4-ben vegezzenek, mert tobb penzt kapnak, mintha a BL-ben elmennenek mondjuk az elodontoig.

Abba mondjuk ne kezdjunk bele, hogy „az angolok szarok, amit tukroz a BL-szereplesuk”, mert szerintem ennek sok koze van az oriasi terheleshez. Mondhat barki barmit, a PL-ben 30+ meccs szezononkent nem ugyanaz a terheles, mint a La Ligaban.

Elobbibek tornek-zuznak, dominal az ero es a belepok, a fizikum, utobbiban a technika. Csak sajnos ezek sosem fognak bebizonyosodni, amig nem csinalnak tenyleg egy top bajnoksagot, ahol a legjobbak vannak, mindenki jatszik mindenkivel es tenyleg olyan tetje van a dolognak, hogy megerje mindenkinek odatennie magat es kuzdeni.

több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 352 — TODDHERREMANS79
Ezek a statok mennyivel értékesebbek lennének, ha végre abbahagynák a bohóckodást a nemzeti bajnokságokkal, és egy európai szintű ligát dominálna ennyire. És ez nem a La Liga és főleg nem Messi kritikája, csak szerintem lassan a kutyát nem érdeklik a nemzeti bajnokságok, úgyhogy ideje lenne létrehozni egy európai szintű bajnokságot.
Jughead
Arra ott lenne a BL. Csak hát ugye egyenes kiesésben ott Messinél rendre elfogy a tudomány 😕

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
NB2 New England Patriots 21 794 — nabege2@yahoo.com
Aszongya az NSO, 8000 jegy elkelt a holnapi döntőre, abból 5000 Újpest. Hát a többi 3 ezer kinek szurkol? 😀
#JC6
Puskás 😀
Vagy fradisták és megbeszélik a viselt dolgaikat az újpestiekkel (bár amennyire behunyászkodtak...)
több mint 5 éve
Stez SMU Mustangs 43 222 — Whoops, looks like something went wrong.
Ezek a statok mennyivel értékesebbek lennének, ha végre abbahagynák a bohóckodást a nemzeti bajnokságokkal, és egy európai szintű ligát dominálna ennyire. És ez nem a La Liga és főleg nem Messi kritikája, csak szerintem lassan a kutyát nem érdeklik a nemzeti bajnokságok, úgyhogy ideje lenne létrehozni egy európai szintű bajnokságot.
Jughead
jojjenek a Serie A-ba, a Parma oda-vissza csapja mindkettot

több mint 5 éve
Jughead Dallas Cowboys 4 078
Ezek a statok mennyivel értékesebbek lennének, ha végre abbahagynák a bohóckodást a nemzeti bajnokságokkal, és egy európai szintű ligát dominálna ennyire. És ez nem a La Liga és főleg nem Messi kritikája, csak szerintem lassan a kutyát nem érdeklik a nemzeti bajnokságok, úgyhogy ideje lenne létrehozni egy európai szintű bajnokságot.
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 306 — Így remélem megfelelek nektek.....


köszheló.
Kenny
De ha nem nyer VB (értsd a csatáraik kihagyják az összes helyzetet Higannyal az élen) akkor igazán nem is legendás játékos, csak kihasználja a hogy a La Liga sok gyenge csapattal rendelkezik. Bezzeg ha a PLbe játszott volna.. 😛 😀
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Aszongya az NSO, 8000 jegy elkelt a holnapi döntőre, abból 5000 Újpest. Hát a többi 3 ezer kinek szurkol? 😀
több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 544 — Vikings fan
Kis törpe megtartotta Valverde állását.
Egyébként durva mennyire CR - Messi polusú a liga hogy egyik a másikhoz képest gyengébb rögtön a csapat is megzuhan.
Príma szezon lett az tény.
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 239 — Omar's Coming Yo!


köszheló.

több mint 5 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 290 — Invisible man
 www.youtube.com/watch?time_continue=783&v=-s7FrjkyDM0
Nem lehetne az összes, romák felzárkóztatására elköltendő pénzt odaadni neki?
Talán nem lopná el és a gyerekek érdekeit nézné...
gabokocka
no ez nem a politika helye, de ebben az országban mikor volt olyan ember, aki odakerült a bödön elé, és nem tömte meg magát belőle? Itt senki nem törődik a másikkal, dögöljön éhen a többi, a lényeg, hogy nekem jó legyen. A többség ezen az elven működik. És fog is, ezt építik az emberekbe, hogy ilyen legyen. Ami meg a hazai focit illeti: kár beleölni a pénzt, ez nem a mi sportunk. De gondolom ezzel nem mondok semmi újat.
shagi0206
Tömje, csak maradjon is.
A focit pedig mi találtuk ki, a többi szemét játssza rosszul és ezért kerülnek előnybe. Ahhoz, hogy ezt az előnyt ledolgozzuk még több pénz/akadémia/stadion kell. De gondolom ezzel nem mondok semmi újat 😊


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 5 éve
shagi0206 Arizona Cardinals LSU Tigers 9 214
 www.youtube.com/watch?time_continue=783&v=-s7FrjkyDM0
Nem lehetne az összes, romák felzárkóztatására elköltendő pénzt odaadni neki?
Talán nem lopná el és a gyerekek érdekeit nézné...
gabokocka
no ez nem a politika helye, de ebben az országban mikor volt olyan ember, aki odakerült a bödön elé, és nem tömte meg magát belőle? Itt senki nem törődik a másikkal, dögöljön éhen a többi, a lényeg, hogy nekem jó legyen. A többség ezen az elven működik. És fog is, ezt építik az emberekbe, hogy ilyen legyen. Ami meg a hazai focit illeti: kár beleölni a pénzt, ez nem a mi sportunk. De gondolom ezzel nem mondok semmi újat.