Sorozatok

36 feliratkozó

1 hónapja
Levi Oakland Raiders West Virginia Mountaineers 254
Ja, az felmerült bárkiben, hogy mégis a ki tököm tologatja Brant? 😊 😊 😊 Kb, mindenhol ott van, pedig egyedül nem tud mozogni (ha ébren van), pedig Meera is már rég lelépett.

iktriad
Biztos "átvargol" random emberekbe a közelében.
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 52 006 — Game of Thrones Survivor Fantasy + GM Game 2018 Winner
Na és egy esetleges Stark-Baratheon házasság?
Solymi
Nem lenne unalmas kapcsolat, az biztos. Főleg így. 😊 😊 😊

Ha már videók, nem tudom eldönteni melyik sikerült jobban - ez vagy Pod verziója és a képsor alatta. Mind a kettőt rojtosra néztem ma.

Már csak a lovaggá ütős/tűzhelynél ülős rész miatt is csak mosolygok a rész miatt fanyalgókon. És tényleg tele volt a rész ilyen apró, de szép pillanattal. Mindenki nyugodjon le a picsába, lesz valószínű nem 1, de 2 (lesz még egy 5. rész Cercei & Golden Company vs The Night King/Élők meccs győztese csata is) epikus adok-kapok még, annak is megvan a maga ideje és bája és az ilyen részeknek is.

Amúgy érdekes látni, hogy itt minden 10 év körüli kislány(lásd a kis Mormont - a találkozás a kedves kuzinnal is szép pillanat volt- vagy a kislány az ételosztásnál) jobban akar harcolni, mint pár férfi. Sok kicsi Arya. 😊

Ja, az felmerült bárkiben, hogy mégis a ki tököm tologatja Brant? 😊 😊 😊 Kb. mindenhol ott van, pedig egyedül nem tud mozogni (ha ébren van), pedig Meera is már rég lelépett.

És remélem a következő rész a "Hosszú éjszaka" címet kapja majd. Annyira találó lenne.

Szerkesztette: iktriad
1 hónapja
Solymi New England Patriots 897
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
PEEtör
nem értem mi a baj azzal, hogy a sorozat történelmében utoljára kapott minden karakter egy feelgood pillanatot. innét már sokaknak csak a halál és a lejtmenet következik.

nekem személy szerint nagyon nagy élmény volt látni ennyi kiérdemelt, édes karakterpillanatot, hiszen a karakterek többsége mégiscsak velünk van lassan 8 éve és ez igenis járt nekünk és nekik is. az Office utolsó évada is ezek miatt működött.

mivel a következő 4 rész totális megőrülés lesz, ezért én nagyon hálás vagyok a vihar előtti csend helyzet miatt. eddig se az agyatlan csatározásról meg öldöklésről szólt a sorozat, hanem legtöbbször arról, hogy két vagy több karakter egész sokat dumálnak egymással, majd valaki elárul valakit és abból van baj. de ez is 9 részenként történt meg, nem folyamat, így pedig végképp nem értem a fanyalgást.
shawnka
Mert 6részes a végső évad,és lement 2rész kb 3percnyi sztorival
Ráadásul ez most rohadt unalmas és érdektelen volt, de még idegesítő is
braxa88
Az első résszel ellentétben nekem ez most bejött.
Szépen összetereltek szinte mindenkit akit lehetett, volt pár előremutató konfliktusforrás (Sansa vs. Danny, Danny vs. Jon), készülődés és aztán pedig a várakozás alatti feelgood jelenetek.
Jól megágyaztak vele a későbbi tragédiáknak, hogy legyen jelentőségük is, főleg mivel a következő rész 80 perces csatajelenet lesz.

Sansa jó volt nagyon, lehet ő lesz a következő uralkodó vagy megmarad Északon, ha túléli?
Jaimere (meg úgy mindenkire) jól ráijesztett Bran, lehet izgulni, hogy mi lesz a sorsa.
Na és egy esetleges Stark-Baratheon házasság?

Ez egy szép felvezető rész volt.

Elég spórolós két rész volt, az eddig látottakat kb. két nap alatt két helyszínen vették fel, egyazon jelmezben, díszletben, bevilágításban.
Sobri Jóska
Máshol is ezt kifogásolták, de amúgy baromi sokat költöttek erre a két részre és tényleg vicces látni, hogy az első évad első részében látott Winterfell hová fejlődött 😀

1 hónapja
PEEtör New Orleans Saints 1 471
steelwolf
PEEtör
nem értem mi a baj azzal, hogy a sorozat történelmében utoljára kapott minden karakter egy feelgood pillanatot. innét már sokaknak csak a halál és a lejtmenet következik.

nekem személy szerint nagyon nagy élmény volt látni ennyi kiérdemelt, édes karakterpillanatot, hiszen a karakterek többsége mégiscsak velünk van lassan 8 éve és ez igenis járt nekünk és nekik is. az Office utolsó évada is ezek miatt működött.

mivel a következő 4 rész totális megőrülés lesz, ezért én nagyon hálás vagyok a vihar előtti csend helyzet miatt. eddig se az agyatlan csatározásról meg öldöklésről szólt a sorozat, hanem legtöbbször arról, hogy két vagy több karakter egész sokat dumálnak egymással, majd valaki elárul valakit és abból van baj. de ez is 9 részenként történt meg, nem folyamat, így pedig végképp nem értem a fanyalgást.
shawnka
Bőven jó lett az első rész minderre. Ahol szintén kvázi A semmi történt. Erre beteszik második résznek ezt, egy hatrészes utolsó évadban, amire 2 évet vár az ember.

Az office-szal párhuzamba állítani ég és föld a kettő.

Hozzáteszem, én soha nem voltam rajongója ennek a sorozatnak, sőt, csak a sztori miatt nézem.

Szerkesztette: PEEtör
1 hónapja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 14 891 — Aki NER az nyer!
Elég spórolós két rész volt, az eddig látottakat kb. két nap alatt két helyszínen vették fel, egyazon jelmezben, díszletben, bevilágításban.
Vagyis valóban nem a kardozós-baszós (bár utóbbiból volt bőven, még ha pl. Briennet csak szemmel baszta is Tormund) basic sorozatrész volt, de ettől függetlenül szerintem is kurva jó volt, sok kellemes beteljesüléssel. Megfelelően rajzolta fel (pont a sok epikus, “nyálas” momentummal, Theon és Jaime elfogadása, Brienne meglovagosodása, Arya nővé-, Gendry egyenrangúvá válása, Jorah visszafogadása, Davos és Sam hétköznapi tevés-vevése, stb.) az alapszitut, hogy itt az igazi harc az élő, érző, gondolkodó, tervezgető emberek és a csak pusztító holtak között lesz.
A Jon, Dany disputa lehetett volna tartalmasabb, de kimondottan szerethető rész volt.
Aztán a következőben úgyis jönnek az akciófilmklisék csőstül, meg a cgi-orgia.

1 hónapja
Padrinaggio Baltimore Ravens 100
Azokkal értek egyet, akik szerint nem volt jó rész. Az első még jó volt felvezetőnek, nekem tetszett, itt viszont már inkább unatkoztam a nézése közben. Érezni lehetett nagyon, ahogy előkészítik több karakter búcsúját a következő részben és igazából ez a töltelék rész felesleges egy ilyen rövid évadban. Persze aki ennyire szentimentális pillanatokat vár a sorozattól, annak tetszeni fog.
1 hónapja
shawnka Atlanta Falcons Auburn Tigers 12 215 — Why is Baker?
Legrosszabb rész valaha
braxa88
https://styles.redditmedia.com/t5_2r2o9/styles/communityIcon_kxbybi4qd9s21.png
r/asoiaf - (Spoilers Extended) "A Knight of the Seven Kingdoms" was one of the best episodes we've ever had. Hear me out.
13,802 votes and 3,179 comments so far on Reddit

1 hónapja
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 10 773
steelwolf
PEEtör

shawnka
Mert 6részes a végső évad,és lement 2rész kb 3percnyi sztorival
Ráadásul ez most rohadt unalmas és érdektelen volt, de még idegesítő is
1 hónapja
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 10 773
Legrosszabb rész valaha
1 hónapja
shawnka Atlanta Falcons Auburn Tigers 12 215 — Why is Baker?
steelwolf
PEEtör

1 hónapja
PEEtör New Orleans Saints 1 471
steelwolf
1 hónapja
warr_b Washington Redskins 679 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy a hálivúdi klisék szerint akkor akik a nagy csata utáni dolgokat tervezgetik és/vagy szexelnek, azok jó eséllyel meghalnak 😀

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 2 249 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
LOL, van túlélő fantasyk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |
iktriad
Pöcsöm ebbe a sok felvezetésbe meg reunion-ba 🤨😊
warr_b
Felvezették a felvezetést! 😂

Le'Veon Bell#26
7996 yard & 42 TD
1 hónapja
warr_b Washington Redskins 679 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
LOL, van túlélő fantasyk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |
iktriad
Pöcsöm ebbe a sok felvezetésbe meg reunion-ba 🤨😊

Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
1 hónapja
Kenny Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 5 136 — HERE COMES THE MONEY $
iktriad
Szerintem annyira sok nem, sokkal drámaibb halálokat lehet majd összerakni a későbbiekben Westeros fele.
Erősen felvezették ezt a harmadik részt, és végre volt Ghost 😀

Egyébként a harmadik rész teasere után a GOT logóba milyen szépen belecsempésztek némi vért, ezzel talán utalva, hogy talán valaki meghal aki fontos.

Szerkesztette: Kenny
1 hónapja
iktriad Jacksonville Jaguars 52 006 — Game of Thrones Survivor Fantasy + GM Game 2018 Winner
LOL, van túlélő fantasynk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |

Szerkesztette: iktriad
1 hónapja
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 1 449 — Illegális gyakorló
Szintén beszállnék:

Varys, Bronn, Arya, Daenerys, Jaime

30 pont

1 hónapja
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 242
Még így a 2. rész előtt beszállok én is a játékba.

Jorah Mormont
A Véreb
Davos
Tormund
Theon Greyjoy

33 pont

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
1 hónapja
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 2 249 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!

Szerkesztette: steelwolf

Le'Veon Bell#26
7996 yard & 42 TD
1 hónapja
Solymi New England Patriots 897
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
Rózsa Sándor (betyár)
Persze, Arya.
Eleg sok fantasy meg egyeb regenyt olvastam mar eletemben h ez a tipusu karakter dogunalom legyen szamomra.
A korulotte alakulo dolgok voltak csak az erdekesek, mint pl. Tywinnal vagy a Verebbel valo talalkozasa es utja vagy a kikepzesenek korulmenyei.
De maga a karakter nem nagy szam, mondhatni a maganyos bosszuallo orgyilkos archetipusa, sablon karakter.
Solymi
és még íve sincs a karakterfejlődésének? 😊
slowmotion
Azt nem mondtam, hogy nincs, Sobri összeszedett lentebb pár dolgot, de még ez se teszi izgalmassá a karakterét itt a végjátékban, legalábbis eddig.
Az átalakulása már az előző évad végén megtörtént, tudván, hogy a 8. évadban túl sok szöszölésre vele vagy bárkivel kapcsolatban nem lesz idő.

(Hasonló stílusban mint a Trónok Harca, tudom ajánlani Robin Hobbtól a Látnok-ciklust vagy picit könnyedebb Glen Cooktól a Fekete Sereget.
Kicsit sötétebb témában meg James Lowder: A Fekete Rózsa lovagja van még ott.
Vagy esetleg még a Dűne sorozat, de ott a karakterfejlődés már nem egyszerű 😀)

Ráadásul még meg is bicsaklana a karaktere ha belefagyna ebbe a szerepbe, és öncélúan csak a listájával lenne elfoglalva.
Ahogy a halállista segítségére volt a túlélésben, úgy veszítette mára értelmét, hiszen pont az eddigi pipákból tanulhatta meg, hogy semmit sem oldott meg se a saját életében, saját démonaival vívott harcban, se úgy globálisan. Ráadásul a Véreb is indokolatlanul van rajta, és kb. senki se érezne elégtételt, ha mondjuk jól hátbadárdázná.
Persze Ser Meryn kiiktatásának mind örültünk, mint amikor Bruce Willis fejbebaszkod valakit a filmjei második felében, de a csóka még csak nem is hiányzott utólag senkinek. Persze a nézőnek jó a haszontalan negatív karakterek legyilkolászását látni, csak Arya ha megmaradna az alapkarakterében, akkor máris kikerülne a fősodorból, ezt meg nem hiszem.
Szerintem neki is be fog nőni a feje lágya, és hasznos, fontos szereplővé válik. Bízok egy jó kis reunionban a Vérebbel, illetve valamit csak összehoznak Gendryvel.
Sobri Jóska
 youtu.be/AvHbOmRDbCo
Rózsa Sándor (betyár)
Jézusom, ez de vontatott és szájbarágós lett, ráadásul a poénjai se ültek.
Nem lenne amúgy rossz, ha picit normálisabb stílusban mondaná el a szöveget, így olyan mintha felolvasná.

Szerkesztette: Solymi
1 hónapja
Rózsa Sándor (betyár) Seattle Seahawks 1 578
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

www.youtube.com/watch?v=R1fsTYP-N0s
steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Szerintem ez fog történni.
Kenny
Túlságosan leegyszerűsített változat ez hogy tényleg így legyen.
Meghat vannak ott emberek még akik megvédik és hat meg az én is Targaryan kártya is ki kell hogy jöjjön 😊
Toca
Sőt kvázi Bran annak az esésnek köszönheti, hogy az lett ma aki. Amúgy meg nem hiszem hogy beleférne az időbe, Jaime kivégzésének a felvezetése. Összecsapni meg ezt nem lehet.
Kenny
1 hónapja

steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Kenny
Meghat vannak ott emberek még akik megvédik és hat meg az én is Targaryan kártya is ki kell hogy jöjjön 😊
Toca
Sőt kvázi Bran annak az esésnek köszönheti, hogy az lett ma aki. Amúgy meg nem hiszem hogy beleférne az időbe, Jaime kivégzésének a felvezetése. Összecsapni meg ezt nem lehet.
1 hónapja
Toca Minnesota Vikings 12 027 — Vikings fan

steelwolf
Kenny
1 hónapja

steelwolf
1 hónapja

Le'Veon Bell#26
7996 yard & 42 TD