Sorozatok

32 feliratkozó

több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
PEEtör
nem értem mi a baj azzal, hogy a sorozat történelmében utoljára kapott minden karakter egy feelgood pillanatot. innét már sokaknak csak a halál és a lejtmenet következik.

nekem személy szerint nagyon nagy élmény volt látni ennyi kiérdemelt, édes karakterpillanatot, hiszen a karakterek többsége mégiscsak velünk van lassan 8 éve és ez igenis járt nekünk és nekik is. az Office utolsó évada is ezek miatt működött.

mivel a következő 4 rész totális megőrülés lesz, ezért én nagyon hálás vagyok a vihar előtti csend helyzet miatt. eddig se az agyatlan csatározásról meg öldöklésről szólt a sorozat, hanem legtöbbször arról, hogy két vagy több karakter egész sokat dumálnak egymással, majd valaki elárul valakit és abból van baj. de ez is 9 részenként történt meg, nem folyamat, így pedig végképp nem értem a fanyalgást.
shawnka
Mert 6részes a végső évad,és lement 2rész kb 3percnyi sztorival
Ráadásul ez most rohadt unalmas és érdektelen volt, de még idegesítő is
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Legrosszabb rész valaha
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 113 — Tyrone Creek
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
PEEtör
nem értem mi a baj azzal, hogy a sorozat történelmében utoljára kapott minden karakter egy feelgood pillanatot. innét már sokaknak csak a halál és a lejtmenet következik.

nekem személy szerint nagyon nagy élmény volt látni ennyi kiérdemelt, édes karakterpillanatot, hiszen a karakterek többsége mégiscsak velünk van lassan 8 éve és ez igenis járt nekünk és nekik is. az Office utolsó évada is ezek miatt működött.

mivel a következő 4 rész totális megőrülés lesz, ezért én nagyon hálás vagyok a vihar előtti csend helyzet miatt. eddig se az agyatlan csatározásról meg öldöklésről szólt a sorozat, hanem legtöbbször arról, hogy két vagy több karakter egész sokat dumálnak egymással, majd valaki elárul valakit és abból van baj. de ez is 9 részenként történt meg, nem folyamat, így pedig végképp nem értem a fanyalgást.
több mint 5 éve
PEEtör New Orleans Saints 1 758
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...
steelwolf
De minek. Ekkora fos részt, ha nem lett volna, jobb lett volna.
több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 20 674 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Amúgy a hálivúdi klisék szerint akkor akik a nagy csata utáni dolgokat tervezgetik és/vagy szexelnek, azok jó eséllyel meghalnak 😀


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
LOL, van túlélő fantasyk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |
iktriad
Pöcsöm ebbe a sok felvezetésbe meg reunion-ba 🤨😊
warr_b
Felvezették a felvezetést! 😂
több mint 5 éve
warr_b Washington Commanders 20 674 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
LOL, van túlélő fantasyk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |
iktriad
Pöcsöm ebbe a sok felvezetésbe meg reunion-ba 🤨😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 274 — Omar's Coming Yo!
LOL, van túlélő fantasyk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |
iktriad
Szerintem annyira sok nem, sokkal drámaibb halálokat lehet majd összerakni a későbbiekben Westeros fele.
Erősen felvezették ezt a harmadik részt, és végre volt Ghost 😀

Egyébként a harmadik rész teasere után a GOT logóba milyen szépen belecsempésztek némi vért, ezzel talán utalva, hogy talán valaki meghal aki fontos.

Szerkesztette: Kenny

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
LOL, van túlélő fantasynk, erre ez volt a 3. GoT epizód a sorozat történetében, amikor nem halt meg senki (se on, se off). | Na de majd jövő héten több hulla lesz mint egy 80-as évekbeli Rambo vagy Schwarzi filmben. |

Szerkesztette: iktriad
több mint 5 éve
Bálesz Indianapolis Colts Texas Longhorns 2 652 — Illegális gyakorló
Szintén beszállnék:

Varys, Bronn, Arya, Daenerys, Jaime

30 pont

több mint 5 éve
ervinator New England Patriots Michigan Wolverines 1 588
Még így a 2. rész előtt beszállok én is a játékba.

Jorah Mormont
A Véreb
Davos
Tormund
Theon Greyjoy

33 pont

"If you don't believe in yourself then why is anyone else going to?"
több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
Állitólag redditen kiszivárgott kb. 6 órája a GOT S08E02...

Szerkesztette: steelwolf
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 398
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
Rózsa Sándor (betyár)
Persze, Arya.
Eleg sok fantasy meg egyeb regenyt olvastam mar eletemben h ez a tipusu karakter dogunalom legyen szamomra.
A korulotte alakulo dolgok voltak csak az erdekesek, mint pl. Tywinnal vagy a Verebbel valo talalkozasa es utja vagy a kikepzesenek korulmenyei.
De maga a karakter nem nagy szam, mondhatni a maganyos bosszuallo orgyilkos archetipusa, sablon karakter.
Solymi
és még íve sincs a karakterfejlődésének? 😊
slowmotion
Azt nem mondtam, hogy nincs, Sobri összeszedett lentebb pár dolgot, de még ez se teszi izgalmassá a karakterét itt a végjátékban, legalábbis eddig.
Az átalakulása már az előző évad végén megtörtént, tudván, hogy a 8. évadban túl sok szöszölésre vele vagy bárkivel kapcsolatban nem lesz idő.

(Hasonló stílusban mint a Trónok Harca, tudom ajánlani Robin Hobbtól a Látnok-ciklust vagy picit könnyedebb Glen Cooktól a Fekete Sereget.
Kicsit sötétebb témában meg James Lowder: A Fekete Rózsa lovagja van még ott.
Vagy esetleg még a Dűne sorozat, de ott a karakterfejlődés már nem egyszerű 😀)


Ráadásul még meg is bicsaklana a karaktere ha belefagyna ebbe a szerepbe, és öncélúan csak a listájával lenne elfoglalva.
Ahogy a halállista segítségére volt a túlélésben, úgy veszítette mára értelmét, hiszen pont az eddigi pipákból tanulhatta meg, hogy semmit sem oldott meg se a saját életében, saját démonaival vívott harcban, se úgy globálisan. Ráadásul a Véreb is indokolatlanul van rajta, és kb. senki se érezne elégtételt, ha mondjuk jól hátbadárdázná.
Persze Ser Meryn kiiktatásának mind örültünk, mint amikor Bruce Willis fejbebaszkod valakit a filmjei második felében, de a csóka még csak nem is hiányzott utólag senkinek. Persze a nézőnek jó a haszontalan negatív karakterek legyilkolászását látni, csak Arya ha megmaradna az alapkarakterében, akkor máris kikerülne a fősodorból, ezt meg nem hiszem.
Szerintem neki is be fog nőni a feje lágya, és hasznos, fontos szereplővé válik. Bízok egy jó kis reunionban a Vérebbel, illetve valamit csak összehoznak Gendryvel.
Sobri Jóska
 youtu.be/AvHbOmRDbCo
Rózsa Sándor (betyár)
Jézusom, ez de vontatott és szájbarágós lett, ráadásul a poénjai se ültek.
Nem lenne amúgy rossz, ha picit normálisabb stílusban mondaná el a szöveget, így olyan mintha felolvasná.

Szerkesztette: Lúdas Solymi

több mint 5 éve
Törölt felhasználó
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

 www.youtube.com/watch?v=R1fsTYP-N0s
steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Szerintem ez fog történni.
Kenny
Túlságosan leegyszerűsített változat ez hogy tényleg így legyen.
Meghat vannak ott emberek még akik megvédik és hat meg az én is Targaryan kártya is ki kell hogy jöjjön 😊
Toca
Sőt kvázi Bran annak az esésnek köszönheti, hogy az lett ma aki. Amúgy meg nem hiszem hogy beleférne az időbe, Jaime kivégzésének a felvezetése. Összecsapni meg ezt nem lehet.
Kenny
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 274 — Omar's Coming Yo!
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

 www.youtube.com/watch?v=R1fsTYP-N0s
steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Szerintem ez fog történni.
Kenny
Túlságosan leegyszerűsített változat ez hogy tényleg így legyen.
Meghat vannak ott emberek még akik megvédik és hat meg az én is Targaryan kártya is ki kell hogy jöjjön 😊
Toca
Sőt kvázi Bran annak az esésnek köszönheti, hogy az lett ma aki. Amúgy meg nem hiszem hogy beleférne az időbe, Jaime kivégzésének a felvezetése. Összecsapni meg ezt nem lehet.

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 648 — Vikings fan
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

 www.youtube.com/watch?v=R1fsTYP-N0s
steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Szerintem ez fog történni.
Kenny
Túlságosan leegyszerűsített változat ez hogy tényleg így legyen.
Meghat vannak ott emberek még akik megvédik és hat meg az én is Targaryan kártya is ki kell hogy jöjjön 😊
több mint 5 éve
Kenny Atlanta Falcons 9 274 — Omar's Coming Yo!
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

 www.youtube.com/watch?v=R1fsTYP-N0s
steelwolf
Bran tudja, hogy Jaime jó ember, ha kinyitja a száját akkor egy mondattal megvédi.
Szerintem ez fog történni.

több mint 5 éve
steelwolf Pittsburgh Steelers Oklahoma Sooners 8 872 — 2013 óta Pittsburgh Steelers fotelszurkoló!
,Ha már jön Jaime tárgyalása!'

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ráadásul a Véreb is indokolatlanul van rajta, és kb. senki se érezne elégtételt, ha mondjuk jól hátbadárdázná.
Sobri Jóska
A Véreb már rég nincs rajta listáján - lásd Bravos és a játék Egy férfivel, aki háromszor csap a kezére az ügyben, mert szerinte Arya hazudik avval kapcsolatban, hogy megölné a morgós Sandort.

Már csak 1 (vagy esetleg 2) név van a listáján: Cerseié. Meg Ilyn Payne-é, a néma hóhéré, aki lecsapta atyja fejét. De őt kb a 4. évadban emlegette Arya utoljára.
több mint 5 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 337 — #NoStress
Cersei a sorozat legokosabb szereplője.
Kenny
*majdnem leköptem a monitorom teával..*

Nekem a 6-7. évad már nincs meg, ez egy kitétel így előre, de vagy nagyon érdekes irányba ment el akkor a sorozat, vagy nagyon másképp látjuk... de a könyvekben ez nyilván nem így volt.

Kis túlzással ő volt a legbutább Lannister (a három testvér közül mindenképp) -
lol, méghogy legokosabb, meg komplett szereplőgárdát tekintve.

Minimum 3-szor vagy 4-szer (ha nem többször) kellett baromi nagyot koppannia, hogy rájöjjön, nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzeli.. és még ezután is becsúsztak kisebb hibák bőven.

Hiába fényezitek, ez sima plot armor... más szereplőnél 1 hiba is gyakran elég volt a halálhoz, Cersei meg szabadon halmozhatott hibát hibára könyveken át, mert a cselekmény így kivánta meg a helyzete miatt. Ennyi.

Nem nagyon van sok olyan más szereplő, akinek GRRM ennyi adut osztott (ironikus módon talán épp Tyrion a legfőbb "riválisa" ezen a téren + nyilván Jon/Dany... bár ők nem hibáztak annyit talán.)
Igor
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
Rózsa Sándor (betyár)
Persze, Arya.
Eleg sok fantasy meg egyeb regenyt olvastam mar eletemben h ez a tipusu karakter dogunalom legyen szamomra.
A korulotte alakulo dolgok voltak csak az erdekesek, mint pl. Tywinnal vagy a Verebbel valo talalkozasa es utja vagy a kikepzesenek korulmenyei.
De maga a karakter nem nagy szam, mondhatni a maganyos bosszuallo orgyilkos archetipusa, sablon karakter.
Solymi
Ráadásul még meg is bicsaklana a karaktere ha belefagyna ebbe a szerepbe, és öncélúan csak a listájával lenne elfoglalva.
Ahogy a halállista segítségére volt a túlélésben, úgy veszítette mára értelmét, hiszen pont az eddigi pipákból tanulhatta meg, hogy semmit sem oldott meg se a saját életében, saját démonaival vívott harcban, se úgy globálisan. Ráadásul a Véreb is indokolatlanul van rajta, és kb. senki se érezne elégtételt, ha mondjuk jól hátbadárdázná.
Persze Ser Meryn kiiktatásának mind örültünk, mint amikor Bruce Willis fejbebaszkod valakit a filmjei második felében, de a csóka még csak nem is hiányzott utólag senkinek. Persze a nézőnek jó a haszontalan negatív karakterek legyilkolászását látni, csak Arya ha megmaradna az alapkarakterében, akkor máris kikerülne a fősodorból, ezt meg nem hiszem.
Szerintem neki is be fog nőni a feje lágya, és hasznos, fontos szereplővé válik. Bízok egy jó kis reunionban a Vérebbel, illetve valamit csak összehoznak Gendryvel.

több mint 5 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 688 — Cowboys fan
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
Rózsa Sándor (betyár)
Persze, Arya.
Eleg sok fantasy meg egyeb regenyt olvastam mar eletemben h ez a tipusu karakter dogunalom legyen szamomra.
A korulotte alakulo dolgok voltak csak az erdekesek, mint pl. Tywinnal vagy a Verebbel valo talalkozasa es utja vagy a kikepzesenek korulmenyei.
De maga a karakter nem nagy szam, mondhatni a maganyos bosszuallo orgyilkos archetipusa, sablon karakter.
Solymi
és még íve sincs a karakterfejlődésének? 😊
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 398
Cersei a sorozat legokosabb szereplője.
Kenny
*majdnem leköptem a monitorom teával..*

Nekem a 6-7. évad már nincs meg, ez egy kitétel így előre, de vagy nagyon érdekes irányba ment el akkor a sorozat, vagy nagyon másképp látjuk... de a könyvekben ez nyilván nem így volt.

Kis túlzással ő volt a legbutább Lannister (a három testvér közül mindenképp) -
lol, méghogy legokosabb, meg komplett szereplőgárdát tekintve.

Minimum 3-szor vagy 4-szer (ha nem többször) kellett baromi nagyot koppannia, hogy rájöjjön, nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzeli.. és még ezután is becsúsztak kisebb hibák bőven.

Hiába fényezitek, ez sima plot armor... más szereplőnél 1 hiba is gyakran elég volt a halálhoz, Cersei meg szabadon halmozhatott hibát hibára könyveken át, mert a cselekmény így kivánta meg a helyzete miatt. Ennyi.

Nem nagyon van sok olyan más szereplő, akinek GRRM ennyi adut osztott (ironikus módon talán épp Tyrion a legfőbb "riválisa" ezen a téren + nyilván Jon/Dany... bár ők nem hibáztak annyit talán.)
Igor
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
Rózsa Sándor (betyár)
Persze, Arya.
Eleg sok fantasy meg egyeb regenyt olvastam mar eletemben h ez a tipusu karakter dogunalom legyen szamomra.
A korulotte alakulo dolgok voltak csak az erdekesek, mint pl. Tywinnal vagy a Verebbel valo talalkozasa es utja vagy a kikepzesenek korulmenyei.
De maga a karakter nem nagy szam, mondhatni a maganyos bosszuallo orgyilkos archetipusa, sablon karakter.

több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Cersei a sorozat legokosabb szereplője.
Kenny
*majdnem leköptem a monitorom teával..*

Nekem a 6-7. évad már nincs meg, ez egy kitétel így előre, de vagy nagyon érdekes irányba ment el akkor a sorozat, vagy nagyon másképp látjuk... de a könyvekben ez nyilván nem így volt.

Kis túlzással ő volt a legbutább Lannister (a három testvér közül mindenképp) -
lol, méghogy legokosabb, meg komplett szereplőgárdát tekintve.

Minimum 3-szor vagy 4-szer (ha nem többször) kellett baromi nagyot koppannia, hogy rájöjjön, nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzeli.. és még ezután is becsúsztak kisebb hibák bőven.

Hiába fényezitek, ez sima plot armor... más szereplőnél 1 hiba is gyakran elég volt a halálhoz, Cersei meg szabadon halmozhatott hibát hibára könyveken át, mert a cselekmény így kivánta meg a helyzete miatt. Ennyi.

Nem nagyon van sok olyan más szereplő, akinek GRRM ennyi adut osztott (ironikus módon talán épp Tyrion a legfőbb "riválisa" ezen a téren + nyilván Jon/Dany... bár ők nem hibáztak annyit talán.)
Igor
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.
Solymi
Arya ???Ez most komoly ?? A legszuperebb karakter (személyes kedvencem de ez itt most nem releváns) Nem értem Arya karaktere ,hogy nem lehet izgalmas?SzInte a legtöbb misztikum lengi körül.A kiscsaj egy igazi gyilkoló gép.A legjobb jelenetek szereplője.Elég csak azt említeni mikor a jó öreg Walder Frey bácsi torrkincáját át rendezte 😊Mi monologot lenyomott már ,egyszerűen zseniállis volt.De még rengeteget feltudnék sorolni ahol nagyon nagyot alakít.

(Mi tényleg kúrvára máshogy látunk mindent😃)
több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 398
Cersei a sorozat legokosabb szereplője.
Kenny
*majdnem leköptem a monitorom teával..*

Nekem a 6-7. évad már nincs meg, ez egy kitétel így előre, de vagy nagyon érdekes irányba ment el akkor a sorozat, vagy nagyon másképp látjuk... de a könyvekben ez nyilván nem így volt.

Kis túlzással ő volt a legbutább Lannister (a három testvér közül mindenképp) -
lol, méghogy legokosabb, meg komplett szereplőgárdát tekintve.

Minimum 3-szor vagy 4-szer (ha nem többször) kellett baromi nagyot koppannia, hogy rájöjjön, nem úgy mennek a dolgok ahogy ő elképzeli.. és még ezután is becsúsztak kisebb hibák bőven.

Hiába fényezitek, ez sima plot armor... más szereplőnél 1 hiba is gyakran elég volt a halálhoz, Cersei meg szabadon halmozhatott hibát hibára könyveken át, mert a cselekmény így kivánta meg a helyzete miatt. Ennyi.

Nem nagyon van sok olyan más szereplő, akinek GRRM ennyi adut osztott (ironikus módon talán épp Tyrion a legfőbb "riválisa" ezen a téren + nyilván Jon/Dany... bár ők nem hibáztak annyit talán.)
Igor
Igaz, Cersei egyaltalan nem a legokosabb, sot, osszefuggeseket, kovetkezmenyeket nem lat at, hanem erobol tol mindent.

De ettol fuggetlenul izgalmasabb karakter mint Daenerys, Jon vagy Arya.

több mint 5 éve
Toca Minnesota Vikings 18 648 — Vikings fan
Meg Józska abban mi az okosság ,hogy nem küldi el a csapatait???
Mert ha teszem fel veszitenek az élők akkor az azt jelenti ,hogy mindenki beleértve a sárkányokat is meg zombulnak. Na akkor kérdezem ez az okos királyné mivel akarja őket legyőzni ?? Ja értem majd az Aranykompániával és a nem létező harci elefántokkal 😃Szóval nálam ez azért csak igen kimeríti a butaság fogalmát.De persze rálehet fogni taktikai lépésnek csak az a baj hogy ez a taktikai lépés számomra nagyon 19-re való laphúzásnak tűnik.(Főleg annak tükrében hogy ő arra bazírozik hogy majd talán győznek Havasék).Ami egy taktikai döntés esetében igén csak a butaság kategória.Főleg ha az érzelmeket is bele vesszük.Főleg azért mert én 1000 % hiszem hogy ebben a döntésében az motiválta hogy zsigerből utálja Havasék csapatát.
Rózsa Sándor (betyár)
Na akkor egy kis stratégiai alapismeret is:
Ha az ellenfeled pontos erejét és méretét nem ismered, ne bocsájtkozz vele harcba.
Ne feledd, mi, a nézők tudjuk mi jön északról, de Cersei döntéseinek helyeségét az adja, hogy a döntés meghozatalának pillanatában milyen információk álltak rendelkezésére.
Nyilvánvaló, hogy egy Északiak vs. Mások ütközet után okosabb lesz lent, délen, mint elötte.
Egyetlen esetben lenne okos dolog a seregeit északra küldeni, ha biztos lehetne benne, hogy az ő hozzáadott értékén múlik az emberek győzelme a mások felett. De ezt nem tudhatja, ilyen infókkal nem rendelkezik.
Ha nem kell hozzá az ő segítsége felesleges lenne, ha a segítség ellenére vesztenének, akkor meg ostobaság.
De ha lehetősége van plusz információkat szerezni nulla veszteséggel, és szükség esetén belépni a harcba, illetve ha nem szükséges, akkor kimaradni belőle, akkor ez logikus döntés.
Pusztán harcászatilag a frontvonaltól fél-egy napi járásra tartózkodni lenne az ideális, de a GoT világában az, hogy marad Királyvárban technikailag ennek felel meg, hisz Euron is 1 napon belül megtett oda-vissza többezer kilométert, ahogy a Makulátlanok is, gendry pedig egy odafele többnapos utat egy este letudott, hollót küldetett, és reggelre már ott is volt Dany a sárkányokkal.
Arra bazírozni, hogy győznek Havasék nem butaság, hanem az egyetlen kezelhető kimenetel, hisz te is írtad, hogy ha vesztenek, és jönnek ők is bezombulva, akkor így is úgy is bukó, ha könnyen nyernek, akkor Cerseiékre nincs szükség, ha nyernek, de nagy veszteségek árán, akkor meg mondhatni az ideális forgatókönyv.
Próbáld beleképzelni magad abba, hogy valóban emberek élete, egzisztenciája, boldogulása fölött döntesz, nem csak a saját életed fölött, ráadásul igencsak részleges és hiányos infók alapján.
Hátha úgy ezek a “plusz tartalmak” is előkerülnek szempontként, és akkor nem csak az “ez geci, pusztuljon illetve ez jó csóka, éljen soká” tengelyen tudsz gondolatokat megfogalmazni.
Sobri Jóska
Alapjába véve tök jó gondolat, attól eltekintve, hogy ha a mások legyőzik a kurva-nagy-összesített-sereget, akkor a zombik száma ugye pont annyival lesz magasabb mint a kurva-nagy-összesített-sereg halottainak száma.
Tehát emberi stratégiával abszolút megéri nem részt venni, de ha egy kicsi esély is van arra, hogy Cersei serege lehet a mérleg nyelve ebben a csatában, akkor viszont mindenképp részt kellene venni benne, hisz a világ legnagyobb zombihadseregét kellene legyőzni, fele annyi emberrel, mint az eredeti felállás.
vpi
Lehet, hogy nem gondolta át ezt ő aközben, hogy reflexből csak azon gondolkozott, hogyan bassza át őket 😀