Társasjátékok

14 feliratkozó

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Én várnék egy picit - bár az elmúlt 2 évben nem voltak akkora óriási akciók, lassan jön a nov/Black Friday, hátha lesz valami.

Szerintem ezek közül a Jaipur, Kingdomino vagy Splendor sem sokkal nehezebb mint a Drafto, és már bőven játszható 8-10 éves gyerekekkel is (a 6 éves még lehet pici)- ráadásul Kingdomino vagy Splendor lehet hogy akár Tescoban/Auchanban is megtalálható lesz, és ott szoktak hullani a 20-30-40%-os akciók ilyenkor.. (általában az akciók után lesz versenyképes az ár, de láttam már borzasztó olcsó dolgokat ott is.)

Ezek nagy részét jó szívvel tudom ajánlani (Catan Jr-hoz nem volt szerencsém, míg a Five Tribesnak sajnos valóban húzós az ára) - bár a Hadrianus falát nem értem, hogy került a listába... másrészt szerintem nem igazán koop, hanem egy hardcore szoliter roll&write... és nem is annyira passzol a listába.
Igor
Köszi neked is ☺️

A draftosaurus azért lehetne jó, mert főleg a nagyobbik elég dínómániás 😁

A Hadrianusra azért gondoltam, mert azt olvastam róla, hogy koop, mert kéne valami olyan is, ahol nem egymás ellen játszunk asszonnyal, de akkor azt kihúzom...
warr_b
Erre a célra nekünk a fedőnevek sorozat, a pandemic és a tiltott sivatag is eléggé bejött. Tökéletesek fárasztó napok után.

És nálunk is tágabb családban 7-8 évesen már simán ment a normál catan, szerintem jobban jártok vele, nagyobb élmény.
dancogo
Fedőnevek párbaj megvan. Pandemic a témája miatt asszonynak nem jönne be... bár látom van belőle egy Róma bukása önálló, az lehet jó lenne 😊


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
dancogo Minnesota Vikings NC State Wolfpack 1 839
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Én várnék egy picit - bár az elmúlt 2 évben nem voltak akkora óriási akciók, lassan jön a nov/Black Friday, hátha lesz valami.

Szerintem ezek közül a Jaipur, Kingdomino vagy Splendor sem sokkal nehezebb mint a Drafto, és már bőven játszható 8-10 éves gyerekekkel is (a 6 éves még lehet pici)- ráadásul Kingdomino vagy Splendor lehet hogy akár Tescoban/Auchanban is megtalálható lesz, és ott szoktak hullani a 20-30-40%-os akciók ilyenkor.. (általában az akciók után lesz versenyképes az ár, de láttam már borzasztó olcsó dolgokat ott is.)

Ezek nagy részét jó szívvel tudom ajánlani (Catan Jr-hoz nem volt szerencsém, míg a Five Tribesnak sajnos valóban húzós az ára) - bár a Hadrianus falát nem értem, hogy került a listába... másrészt szerintem nem igazán koop, hanem egy hardcore szoliter roll&write... és nem is annyira passzol a listába.
Igor
Köszi neked is ☺️

A draftosaurus azért lehetne jó, mert főleg a nagyobbik elég dínómániás 😁

A Hadrianusra azért gondoltam, mert azt olvastam róla, hogy koop, mert kéne valami olyan is, ahol nem egymás ellen játszunk asszonnyal, de akkor azt kihúzom...
warr_b
Erre a célra nekünk a fedőnevek sorozat, a pandemic és a tiltott sivatag is eléggé bejött. Tökéletesek fárasztó napok után.

És nálunk is tágabb családban 7-8 évesen már simán ment a normál catan, szerintem jobban jártok vele, nagyobb élmény.

több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Én várnék egy picit - bár az elmúlt 2 évben nem voltak akkora óriási akciók, lassan jön a nov/Black Friday, hátha lesz valami.

Szerintem ezek közül a Jaipur, Kingdomino vagy Splendor sem sokkal nehezebb mint a Drafto, és már bőven játszható 8-10 éves gyerekekkel is (a 6 éves még lehet pici)- ráadásul Kingdomino vagy Splendor lehet hogy akár Tescoban/Auchanban is megtalálható lesz, és ott szoktak hullani a 20-30-40%-os akciók ilyenkor.. (általában az akciók után lesz versenyképes az ár, de láttam már borzasztó olcsó dolgokat ott is.)

Ezek nagy részét jó szívvel tudom ajánlani (Catan Jr-hoz nem volt szerencsém, míg a Five Tribesnak sajnos valóban húzós az ára) - bár a Hadrianus falát nem értem, hogy került a listába... másrészt szerintem nem igazán koop, hanem egy hardcore szoliter roll&write... és nem is annyira passzol a listába.
Igor
Köszi neked is ☺️

A draftosaurus azért lehetne jó, mert főleg a nagyobbik elég dínómániás 😁

A Hadrianusra azért gondoltam, mert azt olvastam róla, hogy koop, mert kéne valami olyan is, ahol nem egymás ellen játszunk asszonnyal, de akkor azt kihúzom...


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Én várnék egy picit - bár az elmúlt 2 évben nem voltak akkora óriási akciók, lassan jön a nov/Black Friday, hátha lesz valami.

Szerintem ezek közül a Jaipur, Kingdomino vagy Splendor sem sokkal nehezebb mint a Drafto, és már bőven játszható 8-10 éves gyerekekkel is (a 6 éves még lehet pici)- ráadásul Kingdomino vagy Splendor lehet hogy akár Tescoban/Auchanban is megtalálható lesz, és ott szoktak hullani a 20-30-40%-os akciók ilyenkor.. (általában az akciók után lesz versenyképes az ár, de láttam már borzasztó olcsó dolgokat ott is.)

Ezek nagy részét jó szívvel tudom ajánlani (Catan Jr-hoz nem volt szerencsém, míg a Five Tribesnak sajnos valóban húzós az ára) - bár a Hadrianus falát nem értem, hogy került a listába... másrészt szerintem nem igazán koop, hanem egy hardcore szoliter roll&write... és nem is annyira passzol a listába.

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 1 éve
Teabee Denver Broncos 715
Tiltott sziget
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Lányom 11, anyám 76, én 51. A Holtak telét mindenki szereti (koop), a God of War-t csak a gyerek meg én. Koopnak a Tiltott sziget is OK (Pandémia mechanika), ill. más jellegű, de az Azult is javaslom.
Catanból a nagyokét játsszuk 9 éves kora óta, sztem nem lenne vele gond (persze nem tudom h hány évesek)
Teabee
Köszi, ránézek majd. Amúgy 9 és 6 múltak nyáron.


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
Teabee Denver Broncos 715
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?
warr_b
Lányom 11, anyám 76, én 51. A Holtak telét mindenki szereti (koop), a God of War-t csak a gyerek meg én. Koopnak a Tiltott sziget is OK (Pandémia mechanika), ill. más jellegű, de az Azult is javaslom.
Catanból a nagyokét játsszuk 9 éves kora óta, sztem nem lenne vele gond (persze nem tudom h hány évesek)
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
@Igor a szakembör. 😊


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Catan junior szerintem szörnyű, annál biztos találsz jobbat.
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Közeledik a karácsony, ideje a beszerzésen gondolkodni 😀

Gyerekeknek:
Draftosaurus
Catan telepesei junior

Nagyobbaknak:
Five Tribes: Naqala dzsinnjei (bár ez már alsó hangon 22e, akkor lehet mégsem 😊 )
Kingdomino
A nyugati királyság építőmesterei/lovagjai/várgrófjai
Jaipur
Splendor

Kooperációsnak:
Hadrianus fala

Szerintetek?


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 796 — nabege2@yahoo.com
 www.gemklub.hu/hirek/dogosotos
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
 telex.hu/szorakozas/2022/09/13/hidat-es-hazat-epiteni-meglepoen-szorakoztato-dolog


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 658 — tracker ember
 telex.hu/szorakozas/2022/07/27/kiosztottak-a-tarsasjatekok-idei-oscar-dijait-ki-is-probaltuk-a-nyertest


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Wow


több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Ha valakit esetleg érdekel és amúgy is vásárolna:

 reflexshop.hu/manda-kovek-tarsasjatek-kedvezmeny


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 1 éve
warr_b Washington Commanders 20 505 — Ő álla halála vérmosta fokán, Diadallal várta be végét.
Lőttem egy ilyet 😊

 jatekmuzeum.blog.hu/2019/12/27/kaladozas_a_vadnyugaton_tarsasjatek

Anno megvolt gyerekként (80-as évek közepe, vége), szerettem, de elkutyulódott.
Remélem a fiúknak is tetszik majd 🙂


Hail to the Redskins! - Ad augusta per angusta
több mint 2 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Érkezett ma némi loot 👀


shawnka
Én nem tudom, ez mi és hogyan kell, de vagyok rá, ha lesz event :d

több mint 2 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
tenorx
Gratulálok, most aztán nagyon edgy vagy! 😀
shawnka
Hogy jön az edgy a Marvelhez
több mint 2 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Marvel 😀

tenorx
Gratulálok, most aztán nagyon edgy vagy! 😀
több mint 2 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Érkezett ma némi loot 👀


shawnka
Marvel 😀
több mint 2 éve
Törölt felhasználó
Érkezett ma némi loot 👀


shawnka
ráérek!
több mint 2 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Érkezett ma némi loot 👀

több mint 2 éve
slowmotion Dallas Cowboys 22 470 — Cowboys fan
Tényleg nem kötözködésből írtam, de tényleg lehet én vagyok a hülye (sőt biztos), de egy ilyen játékot hogy lehet egyedül játszani?
NB2
simán. 😀
több mint 2 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Tényleg nem kötözködésből írtam, de tényleg lehet én vagyok a hülye (sőt biztos), de egy ilyen játékot hogy lehet egyedül játszani? Milyen olyan külső tényezők lehetnek amik beleavatkoznak a játék menetébe?
NB2
Manapság egyre több olyan játék jelenik meg amit konkrétan egy játékosra optimalizálnak, sőt egyre több olyan is van amit konkrétan nem is lehet többen játszani. Minden fajta témában meg mechanikákkal vannak ilyenek. A számítógépes játékokhoz hasonlóan működik a dolog.
több mint 2 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 046
Tényleg nem kötözködésből írtam, de tényleg lehet én vagyok a hülye (sőt biztos), de egy ilyen játékot hogy lehet egyedül játszani? Milyen olyan külső tényezők lehetnek amik beleavatkoznak a játék menetébe?
NB2
Pl a szél. Elfújhatja a bábukat.