Tech, mobil

19 feliratkozó

több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
bár nem itt volt róla szó
 24.hu/tech/2023/04/13/digimobil-vodafone-4ig-tarifa-valtozas-inflacio/
NB2
szart a fosra

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
NB2 New England Patriots 21 931 — nabege2@yahoo.com
bár nem itt volt róla szó
 24.hu/tech/2023/04/13/digimobil-vodafone-4ig-tarifa-valtozas-inflacio/
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
Nagyon gyp kerdes.
Usb kabel tipusa szamit h mit es milyen gyorsan tolt es masol at vmit vmire?es hogy kell kerni olyat ami bazi gyors stb?
Van egy olyan kabelem amu gyorsan tolt mindent meg a regu galaxy 3as tabletet is de pl mas kabel nem is tudja tolteni nagyon a tableret
YoungZeeZee
 learn.adafruit.com/understanding-usb-type-c-cable-types-pitfalls-and-more/cable-types-and-differences

az a baj hogy bár elvileg mindegyiknek kéne tudnia a töltést de ott is van variancia
valamint az adatban is van variancia

szal valszeg usb 3.1 gen 4et kell kérned
(feltéve hogy azóta nem más a nevezék)
Negritis, a vajda
Koszi
Ez a kabel regi.a mostani teloba be sem tudom dugni pedig az kb 2019es.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
Nagyon gyp kerdes.
Usb kabel tipusa szamit h mit es milyen gyorsan tolt es masol at vmit vmire?es hogy kell kerni olyat ami bazi gyors stb?
Van egy olyan kabelem amu gyorsan tolt mindent meg a regu galaxy 3as tabletet is de pl mas kabel nem is tudja tolteni nagyon a tableret
YoungZeeZee
 learn.adafruit.com/understanding-usb-type-c-cable-types-pitfalls-and-more/cable-types-and-differences

az a baj hogy bár elvileg mindegyiknek kéne tudnia a töltést de ott is van variancia
valamint az adatban is van variancia

szal valszeg usb 3.1 gen 4et kell kérned
(feltéve hogy azóta nem más a nevezék)

Szerkesztette: Negritis, a vajda

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
Nagyon gyp kerdes.
Usb kabel tipusa szamit h mit es milyen gyorsan tolt es masol at vmit vmire?es hogy kell kerni olyat ami bazi gyors stb?
Van egy olyan kabelem amu gyorsan tolt mindent meg a regu galaxy 3as tabletet is de pl mas kabel nem is tudja tolteni nagyon a tableret
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 349
Én is kérdeznék.
Úgy döntöttem visszaváltok és veszek egy nokia 6700-t.
Fogok vele boldogulni (telefonálás a cél más nem igazán)?
Köszi.
🤘 gaben 🤘
Az a gond, hogy a legtöbb szolgáltató folyamatosan kapcsolja le a 3G hálózatokat. Sok helyen már le is lőtték, így ott csak 2G-vel tudnál telefonálni, ami rohadt instabil. Én nem javasolnám, ha nem okos készüléket akarsz venni, akkor mindenképpen olyat érdemes keresni ami 4G-t tud.
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 855 — Deion Sanders for president!
Én is kérdeznék.
Úgy döntöttem visszaváltok és veszek egy nokia 6700-t.
Fogok vele boldogulni (telefonálás a cél más nem igazán)?
Köszi.
🤘 gaben 🤘
tudsz váltani nem hagyományos okos telefonra
 screenrant.com/best-non-smartphones-to-buy-in-2022/#alcatel-goflip-4

de abban nem vagyok biztos hogy egy OG 6700 még működik mert a rádióhálózat nem biztos hogy meg van még hozzá
Negritis, a vajda
ezek elég nyomorultak szegények 😀

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
Én is kérdeznék.
Úgy döntöttem visszaváltok és veszek egy nokia 6700-t.
Fogok vele boldogulni (telefonálás a cél más nem igazán)?
Köszi.
🤘 gaben 🤘
tudsz váltani nem hagyományos okos telefonra
 screenrant.com/best-non-smartphones-to-buy-in-2022/#alcatel-goflip-4

de abban nem vagyok biztos hogy egy OG 6700 még működik mert a rádióhálózat nem biztos hogy meg van még hozzá

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 855 — Deion Sanders for president!
Én is kérdeznék.
Úgy döntöttem visszaváltok és veszek egy nokia 6700-t.
Fogok vele boldogulni (telefonálás a cél más nem igazán)?
Köszi.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 556
Nem vagyok telefonguru, ráadásul az iPhone nekem teljesen új, szóval buta kérdés következik.

Kolléganőm egy hónapos iPhone 13-a nem küld el képeket iMessage/Üzeneteken keresztül senkinek, és valami olyan hibaüzenetet ír ki, hogy "a kép küldése nem sikerült" ilyen-olyan okokból.

Megnéztem a beállításokat, egy kivétellel pontosan ugyanazok a beállítások, mint az én telefonomon, és nekem nincs ilyen problémám. Nála a "küldés SMS-ként" rész nincs bekapcsolva, de pl. az MMS-üzenetkezelés rész ugyanúgy be van, emiatt feltételezem működnie kellene.

Ez lehet a probléma forrása?
Mikey
Ha iMessageben küldi (ami kék és nem az üzenetek, mert az zöld), de a fogadónál nincs, vagy ki van kapcsolva, akkor nem megy át a kép.
Őszentsége Sobri Jóska
Hát abban küldi, és pl. nálam is be van kapcsolva, és ugyanúgy kiírja a hibát.
több mint 1 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 326 — #NoStress
Nem vagyok telefonguru, ráadásul az iPhone nekem teljesen új, szóval buta kérdés következik.

Kolléganőm egy hónapos iPhone 13-a nem küld el képeket iMessage/Üzeneteken keresztül senkinek, és valami olyan hibaüzenetet ír ki, hogy "a kép küldése nem sikerült" ilyen-olyan okokból.

Megnéztem a beállításokat, egy kivétellel pontosan ugyanazok a beállítások, mint az én telefonomon, és nekem nincs ilyen problémám. Nála a "küldés SMS-ként" rész nincs bekapcsolva, de pl. az MMS-üzenetkezelés rész ugyanúgy be van, emiatt feltételezem működnie kellene.

Ez lehet a probléma forrása?
Mikey
Ha iMessageben küldi (ami kék és nem az üzenetek, mert az zöld), de a fogadónál nincs, vagy ki van kapcsolva, akkor nem megy át a kép.

több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 556
Első körben valami szoftveres bugra gondolnék. Érdemes visszaállítani a hálózati beállításokat alaphelyzetbe. Ha ez nem segít, akkor a szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot, lehet az előfizetésében van valami hiba. Ha ezek közül egyik sem segít akkor Apple supportot kell hívni telefonon, hátha ők látnak valamit a rendszerükben.
Sebii
Ahha, nekem sem maradt más ötletem, mint az alaphelyzetbe állítás. Köszi!
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 349
Első körben valami szoftveres bugra gondolnék. Érdemes visszaállítani a hálózati beállításokat alaphelyzetbe. Ha ez nem segít, akkor a szolgáltatóval érdemes felvenni a kapcsolatot, lehet az előfizetésében van valami hiba. Ha ezek közül egyik sem segít akkor Apple supportot kell hívni telefonon, hátha ők látnak valamit a rendszerükben.
több mint 1 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 556
Nem vagyok telefonguru, ráadásul az iPhone nekem teljesen új, szóval buta kérdés következik.

Kolléganőm egy hónapos iPhone 13-a nem küld el képeket iMessage/Üzeneteken keresztül senkinek, és valami olyan hibaüzenetet ír ki, hogy "a kép küldése nem sikerült" ilyen-olyan okokból.

Megnéztem a beállításokat, egy kivétellel pontosan ugyanazok a beállítások, mint az én telefonomon, és nekem nincs ilyen problémám. Nála a "küldés SMS-ként" rész nincs bekapcsolva, de pl. az MMS-üzenetkezelés rész ugyanúgy be van, emiatt feltételezem működnie kellene.

Ez lehet a probléma forrása?

Szerkesztette: Mikey
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
Programozoi kerdes .
Ugye nagyon felfutott most a chat ai es mondjak h sok munkanak annyi programozoi szinten is.pl junior nem is nagyon kell vagy a juniorhoz magasabb lecet kell majd megugrani.ami eddig vilagos h 1-1ben nem kepes kivaltani senkit -jelenleg-mert a kod lehet helyes de at kell nezni h passzol-e a nagy egeszbe
En elbizonytalanottam. a munkam engedi h tanuljak. osszeeszkabaltan egy appot anno a ceg hasznalja es a dev team is csettintett de napi szinten csak hobbi projecteket tolok.valtani nem akarok mig nem muszaj de most igy merre?front endbe merultem el leginkabb de az AI azt valtja ki a legjobban.
Pythont nezegetem meg a machine learninget stb de oda penge matek kell meg msc meg phd .
A cegnel ebben az evben elvileg kapok egy kis feladadot ami kb nagyon beleposzint lenne de legalabb megnyilna a kapu csak nem tudom merre menjek mibe fektessek energiat.
A valaszotokat elore is koszi.
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
 www.zoldpalya.hu/varos/hidrogen-fozes-woven-city-319726.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
ipv4 és ipv6-ot úgy képzeld el mint a rendszám táblákat
lényegében címekről beszélünk, a probléma hogy sok régi rendszer szarul lett megcsinálva és ha belenyúlsz egy ponton hogy tudja az ipv6ot akkor kiderül hogy máshol nem jó

meg kéne majd javulnia szép lassan
Negritis, a vajda
tehat akkor ne aggodjak okes 😊
koszi
YoungZeeZee
alapvetően sztem felesleges ezen neked aggódni
de tessék egy lista hogy mik a különbségek
 www.guru99.com/difference-ipv4-vs-ipv6.html
Negritis, a vajda
ertem csak fura volt h a wifi pl ment a mobilon de a tv-n nem
graciassssssssss
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
ipv4 és ipv6-ot úgy képzeld el mint a rendszám táblákat
lényegében címekről beszélünk, a probléma hogy sok régi rendszer szarul lett megcsinálva és ha belenyúlsz egy ponton hogy tudja az ipv6ot akkor kiderül hogy máshol nem jó

meg kéne majd javulnia szép lassan
Negritis, a vajda
tehat akkor ne aggodjak okes 😊
koszi
YoungZeeZee
alapvetően sztem felesleges ezen neked aggódni
de tessék egy lista hogy mik a különbségek
 www.guru99.com/difference-ipv4-vs-ipv6.html

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
ipv4 és ipv6-ot úgy képzeld el mint a rendszám táblákat
lényegében címekről beszélünk, a probléma hogy sok régi rendszer szarul lett megcsinálva és ha belenyúlsz egy ponton hogy tudja az ipv6ot akkor kiderül hogy máshol nem jó

meg kéne majd javulnia szép lassan
Negritis, a vajda
tehat akkor ne aggodjak okes 😊
koszi
több mint 1 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 40 980 — The Mathematician
ipv4 és ipv6-ot úgy képzeld el mint a rendszám táblákat
lényegében címekről beszélünk, a probléma hogy sok régi rendszer szarul lett megcsinálva és ha belenyúlsz egy ponton hogy tudja az ipv6ot akkor kiderül hogy máshol nem jó

meg kéne majd javulnia szép lassan

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
Ujabb okos tv kerdes. LG 43UP78003LB
tegnap es mai is szarakodott a netes kapcsolat a tv-vel.
mi a kulonbseg az ipv4 es ipv6 kozott?
amikor anno beallitottam kb 1 eve nem volt ilyen gondom vele.

tegnap a kabel nem ment, ki is irta, hogy nem jo a kapcsolat. a wifi ment, utana az ethernet kabelt atdugtam a routerben egy masik helyre is ment.

ma a tv-box ami netrol megy mukodott.
az ethernet kabelben volt net. csatlakozast mutatott, de nem ment a net a tv-n. wifi-racsatlakoztam es ugysem ment.

aztan most az ipv 6 opciot kilottem a csatlakozasnal a tv-n es lefutattam az automatikus beallitast.

mi lehet itt a gubanc?
ipv4-et lelovik majd aztan kuka a tv?
több mint 1 éve
Sebii Seattle Seahawks Oregon Ducks 3 349
Tegnap érkezett az új családtag, az LG C1 személyében. Imádom eddig De.

A probléma a következő: A távirányítóval valami nem stimmel. Nagyon gyakran, van hogy az x-edik parancsot nem fogadja, nem reagál, majd 2-3 másodperc elteltével villog 3-at pirosan az eleje. Utána újra minden stimm, majd megint az előbbi. Ezt a piros villogást később olyankor is megfigyeltem, amikor már percek óta nem nyúltam hozzá, és csak pihent az asztalon.

Bárminemű ötlet? Elem csere megvolt, újra párosítás többször megvolt, semmi változás.
esanders10
Igen, 3 napon belul vagy, cseréltesd ki azonnal, mert utána nagyobbat szívsz.
vpi
15 napon belül bármikor vissza lehet vinni a terméket, indokolni sem kell.
több mint 1 éve
vpi New England Patriots Rutgers Scarlet Knights 3 576 — Patriot
Tegnap érkezett az új családtag, az LG C1 személyében. Imádom eddig De.

A probléma a következő: A távirányítóval valami nem stimmel. Nagyon gyakran, van hogy az x-edik parancsot nem fogadja, nem reagál, majd 2-3 másodperc elteltével villog 3-at pirosan az eleje. Utána újra minden stimm, majd megint az előbbi. Ezt a piros villogást később olyankor is megfigyeltem, amikor már percek óta nem nyúltam hozzá, és csak pihent az asztalon.

Bárminemű ötlet? Elem csere megvolt, újra párosítás többször megvolt, semmi változás.
esanders10
Igen, 3 napon belul vagy, cseréltesd ki azonnal, mert utána nagyobbat szívsz.
több mint 1 éve
YoungZeeZee 7 927
Köszi a tippeket. Végül tényleg a hardverapro lett a megoldás és egy Honor 20 Pro. Asszem a virsli ujjaimnak a 6,2" lehet a határ 😀
dugo93
Honor 20-nál nézd meg hogy vna-e rajta google
komoly hátrány tud lenni
Negritis, a vajda
Van, ez volt az első amit megnéztem 😀
dugo93
mondjuk ez is 3 éves készülék :s

 mobilarena.hu/teszt/honor_20_pro_megkesve_bar_de_torve_nem/adatatvitel_akkumulator.html
Negritis, a vajda
Majd kiderül. Mivel muszáj volt kompromisszumot kötnöm, így nem is bántam, hogy végül használt jött csak össze. Így is rohadt nehezen döntöttem, de a végén úgy voltam vele, ha nem jön be, akkor könnyebben váltok ebből a szituból.
dugo93
De jo neked.en max 60-70ig mennek el...eselytelen jot kifogni.
YoungZeeZee
Mármint összegben? Mert ez 60 volt 😀 Ha nem vagy finnyás a használtra, akkor hardverapron tuti találsz neked megfelelőt. Én csak onnan merek használtat venni. Oda olyan emberek járnak, akik kényesek az ilyen dolgokra és általában kifogástalan állapotú dolgok vannak fent.
dugo93
hasznalatat nem szerentek sajna 😕