bowl.hu div. 1.

16 feliratkozó

több mint 7 éve
Rajna Tennessee Titans 7 818 — Nega Scott
Draft időpont: 2023. szeptember 6. szerda 19 óra

2023-es draftsorrend:

1. Team Szabo (Antonius)
2. ATMo Shenton (atmo shenton)
3. Susogós Mackók (Toto21)
4. Lökött Szentek (Kájzerszóze)
5. Telepi Madarok (peach)
6. Loco Motive (peterk2005)
7. Sanco's Sentinels (Sanco)
8. Cylon Toasters (Janek)
9. Transylvania Grey Wolves (FLZOLI)
10. BKV Conductors (Rajna)
11. Csongrád Raiders (Leon78)
12. Southside Guerillas (zinedine5)
13. Shilkor's Horde (shilkor)
14. Komáromi Repülők (newyorkjet)
15. Kispest KEAC (gabokocka)
16. Kamino Clones (caminoi)
17. Team Szesze (Szesze)
18. Waiver Warriors (Tony Adams)
19. Csehszlovák Hidegburkolók (Jakehomer)
20. Kanizsa Kinizsi (Zolika)

Szerkesztette: Rajna
több mint 6 éve
Göbi Indianapolis Colts 714 — Retired WR
Méltó 250+-os szezonzárás, imádtam minden percét Uraim ezúttal is!

több mint 6 éve
Rajna Tennessee Titans 7 818 — Nega Scott
Erre a meccsre bejut a Rajna-botcsapat meccs győztese (Rajna)
somoskovig
Majdnem eljinxelted 😀 egy 5 üres poszttal kiálló csapat ellen.. már elnézést, de ilyen "teljesitmennyel" teljesen megérdemelt lenne a kieses.

Neked grat, Gurley benntartott (megint jó évem lesz GM játékban 😀), braxa meg no comment 😕
Ha jól látom a Maniac-Rajna meccs vesztese csatlakozik negyediknek..
Igor
Ilyen ez a szezon, de mindenkinek megvolt/megvan az esélye a bennmaradásra. Egyszerűen a támadósorom Kelcen kívül nem hoz TD-t (, hiába a sok touch/target/snap, én pedig mindig volume-ra megyek, ez idén nem jött be. Szar lett az idei banda, a szezon második felében tényleg nulláztak, de azért az a minimum, hogy ha valaki benn akar maradni, akkor nyerjen ellenük.

több mint 6 éve
janos Pittsburgh Steelers 106 — Steelers fan
Gratulálok Janos a győzelemhez. Sok siker a döntőben! 😊
Bruschi85
Köszönöm.
Igazából kevés esélyem van a döntőben, és teljesen megérdemelten nyerheti meg clbass.
Elég mákos szezonom volt az idei, legkevesebb kapott ponttal.
Viszont ha a sérüléseket nézem, akkor az 1., 2. draft pick-em végig sérült volt. A 4. nemrég ment IR-re és az 5. is sokáig out volt. (QB, 2 LB és WR).

Én a 20 csapatos liga megtartása mellett vagyok. Ha többen lennénk, akkor milyen futókat tudnánk szerződtetni...? 1-2 pontosokat...? Sérülés esetén bench-en ki lenne? Túl sok lenne a résztvevő.
A 18-as meg szerintem nem sokkal jobb.. A 20-as kihívás, de nekem tetszik. Papíron értünk hozzá, meg ez ugye az 1. divízió...

A draft szerintem nagyon fontos, utána már kulcsjátékost nem nagyon lehet waiver-ezni, főleg, ha rossz a waiver pozíció. Trade-elni persze még lehet.

Kellemes karácsonyt mindenkinek.

2019: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 13th.
2018: 8# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 8th.
2017: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 2nd.
2016: 15# Pécs Panthers (5-8) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 12th.
2015: 6# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 7th.
2014: 5# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 3rd.
2013: 9# Pécs Panthers (7-6) - BOWL.HU Fantasy League, Division 1. - 14th.
2012: 2# Pécs Panthers (10-3) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 2nd.
2011: 2# Pécs Panthers (11-2) - BOWL.HU Fantasy League, Division 2./A - 6th.
2010: 4# Pécs Panthers (8-5) - BOWL.HU Fantasy League, Division 3./C - 3rd.
több mint 6 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 730 — !SuPeR6BoWL!
Szépen leépültem a PO-ban....

Jövőre is cél a kiesés elkerülése

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Szerintem kiváló a 20 csapatos lebonyolítás, sok szerencse kell, de ilyen az NFL is!
Göbi
ha szavaznom kéne én is maradnék a 20 csapat mellett
Szesze
Nem látok szignifikáns különbséget a 18/20 között.. tény hogy egy-kettővel több handcuff futó lenne, meg lehet hogy lenne esetleg 1 v 2 kezdő QB (bár 18-nál is simán be lehet tárazni a 32-t azért), de mondjuk kezdő S, CB vagy DE jelenleg is van, 3 down LB meg amúgy sincs elég... ha valamit változtatni akarunk, az esetleg a big-playek (sack) felértékelése legyen, vagy vezessük be az edge posztot, hogy a pass rusher LB-knek is legyen haszna.. szvsz.

Én kifejezetten élvezem a nagyobb liga kihívását. (Aki 18-asban szeretne játszani, az essen ki div 2-be 😛)

PS - előre szólok, hogy szeretnék jövőre csinálni egy 32 csapatos, full IDP, full OL-t is tartalmazó ligát... de az olyan lesz, hogy ott csak draft lesz (lehet több lépcsőben, vagy offline), és aztán fix keret, nem lesz FA/waiver (mert beleőrülnénk).. sőt azon is gondolkozom egyelőre, hogy ne legyen heti állítás se (ezen még töprengek egy sort)

Akit érdekel, dobjon egy PM-et és bevésem a nevét, de amint megvannak a konkrétumok (posztok száma, pontozás), majd nyáron nyitok neki egy topicot...

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Szerintem kiváló a 20 csapatos lebonyolítás, sok szerencse kell, de ilyen az NFL is!
Göbi
ha szavaznom kéne én is maradnék a 20 csapat mellett
több mint 6 éve
Göbi Indianapolis Colts 714 — Retired WR
Szerintem kiváló a 20 csapatos lebonyolítás, sok szerencse kell, de ilyen az NFL is!

több mint 6 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Szerintem azért az FA-zás/waiverezés jóval fontosabb mint a draft, kb 2/3-1/3 arányban.. persze nem igazán lehet számszerusiteni.

Nem sok olyan csapat van, ahol a draftoltak fele megmarad szezon végére.

clbass - Kamara volt nálad a nagy fogàs, védelembe könnyü jó FA-t húzni, v hátul draftolni, de futót...
Igor
Nézőpont kérdése, a drafton alakítod ki a csapatod gerincét, ha az nincs, akkor lehetsz akármekkora waivermágus, viszont a hétről-hétre való hatékony menedzselés meg döntően befolyásolhatja az adott heti matchupot. Főleg a szezon elején persze még lehet hosszú távra is gyémántot kukázni, pl Branch a sérüléséig nr1 safety volt, talán még csak nem is waiverről hoztam el 😊

Perception is reality.
több mint 6 éve
Bruschi85 New England Patriots 1 696 — Patriots és Kaposvári KK fan
Gratulálok Janos a győzelemhez. Sok siker a döntőben! 😊



A lényeg továbbra is Hajrá Pats és Hajrá Kometa Kaposvári KK!
több mint 6 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — Once you play God, you're gonna crumble one by one...
Szerintem azért az FA-zás/waiverezés jóval fontosabb mint a draft, kb 2/3-1/3 arányban.. persze nem igazán lehet számszerusiteni.

Nem sok olyan csapat van, ahol a draftoltak fele megmarad szezon végére.

clbass - Kamara volt nálad a nagy fogàs, védelembe könnyü jó FA-t húzni, v hátul draftolni, de futót...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 6 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Nem baj srácok megnyerem a div2t jövőre, aztán jövök és mindenki száját elverem minimum ponttal 😀
több mint 6 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 535 — Apu ökölbeszorított keze
Én a védelembe egész jókat draftoltam igaz alig maradtam bent...
De szerencsésebb voltam mint Braxa pedig mi is hasonló cipőben voltunk(sok pont sol L)

több mint 6 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Én nem feltétlen az adott meccsek szerencsfaktorát emelném ki, hanem a draftét!
Biztos voltak nálam szerencsétlenebbek a sérülésekkel, de tuti, hogy az élmezőnybe tartozom. A három kezdőnek szánt LB-m max. 1-2 alkalommal volt egyszerre egészséges. Ez látszik is az egyenkénti átlagukon (a fasorban sincsenek), de mivel három erős kezdőt mindig ki tudtam állítani az 5-ből, így a csapat nem érezte meg. Sőt! Belefért, hogy az egyiküket elcseréljem egy TOP15-ös futóért, amikor a második körös (addig Top3as) futóm az IR-en landolt a 3. héten. Hasonlóan megszenvedtem a WR-ek egészségi állapotát, de mindig volt két kielégítő opció.
Kivételt képez az idei sikeremben két komoly FA pick, amiért max a kedves társaság foghatj a fejét, mert kb. végig az utolsó 3-ban waiver-eztem, ami a 20 fős ligában nem nagy fegyvertény 😊
- Watson: Még mindig 16. QB, pedig már 7 meccse nem játszik 😀
- Adoree' Jackson: Utólag is köszönöm h valaki bye-on kivágta 😉

Szerintem itt a kulcs, a draft...lehet utána kozmetikázni, de ott dől el minden! (Ilyen jó draftom még sosem volt)
- 362 Jaylon Smith - érte jött Hyde
- 359 Kevin Byard - 4. Safety
- 319 Alvin Kamara - 4. RB
- 282 Nick Vigil - 34. LB, pedig már 4 meccse nem játszik
- 239 Micah Hyde - 7. Safety
több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Én 4 éve 0-5-tel kezdtem az idényt (tehát még az ideinél is szarabbul), a pontszámaim sorrendben: 229,5; 215; 216; 198,5; 192 voltak - túl nagy szórás nem volt, és ez 210.2-es átlag.. más kérdés, h utána győzelmi széria jött, úgy mint idén csak akkor a PO is meglett.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
legalább reálisan szimulálja a valós nfl-t, ott is döntőek a sérülések.. amúgy nyilván így kicsi a mozgástér, tőlem csökkenthetjük a létszámot, de engem ez sem zavar különösebben. A lebonyolítási rendszerből adódó szerencsefaktor sztem jóval nagyobb, mert nyilván teljesen irreális, hogy valaki második legtöbb ponttal essen ki, mint pl most Braxa.. (ráadásul mindezt 20 csapatnál.. kevesebb csapat esetében erre nyilván még nagyobb esély lesz)
Szesze
Ez meg a head-to-head "szépsége", de valóban k*rva bosszantó, ismerem az érzést. Másrészt meg ha megnézed részleteiben braxa eredményeit, volt 3 meccs, amikor kiszakadt a zsák, azon kívül egyszer volt 200 pont feletti eredménye. Nekem 8 db 200+ meccsem volt, Rajnának 4, Maniacnak 6, szóval a összpontszám sem minden, ha nagyon nagy a szórás, simán benne van sok vereség.
somoskovig
ez elsősorban akkor is szerencse kérdése, pl caminoi vagy Csifu 190 alatti átlagponttal lett PO-s, de Jake is alig haladta meg a 190-et..
Szesze
Egyetértek, csak azt próbáltam jelezni, hogy hiába a magasabb átlag, ha nagy a szórás. 😊

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
legalább reálisan szimulálja a valós nfl-t, ott is döntőek a sérülések.. amúgy nyilván így kicsi a mozgástér, tőlem csökkenthetjük a létszámot, de engem ez sem zavar különösebben. A lebonyolítási rendszerből adódó szerencsefaktor sztem jóval nagyobb, mert nyilván teljesen irreális, hogy valaki második legtöbb ponttal essen ki, mint pl most Braxa.. (ráadásul mindezt 20 csapatnál.. kevesebb csapat esetében erre nyilván még nagyobb esély lesz)
Szesze
Ez meg a head-to-head "szépsége", de valóban k*rva bosszantó, ismerem az érzést. Másrészt meg ha megnézed részleteiben braxa eredményeit, volt 3 meccs, amikor kiszakadt a zsák, azon kívül egyszer volt 200 pont feletti eredménye. Nekem 8 db 200+ meccsem volt, Rajnának 4, Maniacnak 6, szóval a összpontszám sem minden, ha nagyon nagy a szórás, simán benne van sok vereség.
somoskovig
ez elsősorban akkor is szerencse kérdése, pl caminoi vagy Csifu 190 alatti átlagponttal lett PO-s, de Jake is alig haladta meg a 190-et..
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
legalább reálisan szimulálja a valós nfl-t, ott is döntőek a sérülések.. amúgy nyilván így kicsi a mozgástér, tőlem csökkenthetjük a létszámot, de engem ez sem zavar különösebben. A lebonyolítási rendszerből adódó szerencsefaktor sztem jóval nagyobb, mert nyilván teljesen irreális, hogy valaki második legtöbb ponttal essen ki, mint pl most Braxa.. (ráadásul mindezt 20 csapatnál.. kevesebb csapat esetében erre nyilván még nagyobb esély lesz)
Szesze
Ez meg a head-to-head "szépsége", de valóban k*rva bosszantó, ismerem az érzést. Másrészt meg ha megnézed részleteiben braxa eredményeit, volt 3 meccs, amikor kiszakadt a zsák, azon kívül egyszer volt 200 pont feletti eredménye. Nekem 8 db 200+ meccsem volt, Rajnának 4, Maniacnak 6, szóval a összpontszám sem minden, ha nagyon nagy a szórás, simán benne van sok vereség.

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Én egyébként megfontolnám, hogy jövőre 6 kieső és legyen újra 18 csapat.
somoskovig
Ennyire unod már ezt a ligát? 😛
Jakehomer
túl sima volt neki a bent maradás idén, kell egy kis plusz izgalom 😊
Szesze
Csak szerintem 20 fős ligánál túl jelentős a mázlifaktor pl a sérülések miatt, egyszerűen nem lehet pótolni egy csomó embert.
somoskovig
legalább reálisan szimulálja a valós nfl-t, ott is döntőek a sérülések.. amúgy nyilván így kicsi a mozgástér, tőlem csökkenthetjük a létszámot, de engem ez sem zavar különösebben. A lebonyolítási rendszerből adódó szerencsefaktor sztem jóval nagyobb, mert nyilván teljesen irreális, hogy valaki második legtöbb ponttal essen ki, mint pl most Braxa.. (ráadásul mindezt 20 csapatnál.. kevesebb csapat esetében erre nyilván még nagyobb esély lesz)

Szerkesztette: Szesze
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Én egyébként megfontolnám, hogy jövőre 6 kieső és legyen újra 18 csapat.
somoskovig
Ennyire unod már ezt a ligát? 😛
Jakehomer
túl sima volt neki a bent maradás idén, kell egy kis plusz izgalom 😊
Szesze
Csak szerintem 20 fős ligánál túl jelentős a mázlifaktor pl a sérülések miatt, egyszerűen nem lehet pótolni egy csomó embert.

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Én egyébként megfontolnám, hogy jövőre 6 kieső és legyen újra 18 csapat.
somoskovig
Ennyire unod már ezt a ligát? 😛
Jakehomer
túl sima volt neki a bent maradás idén, kell egy kis plusz izgalom 😊
több mint 6 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 439 — Panthers fan
Én egyébként megfontolnám, hogy jövőre 6 kieső és legyen újra 18 csapat.
somoskovig
Ennyire unod már ezt a ligát? 😛

Perception is reality.
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Erre a meccsre bejut a Rajna-botcsapat meccs győztese (Rajna)
somoskovig
Majdnem eljinxelted 😀 egy 5 üres poszttal kiálló csapat ellen.. már elnézést, de ilyen "teljesitmennyel" teljesen megérdemelt lenne a kieses.

Neked grat, Gurley benntartott (megint jó évem lesz GM játékban 😀), braxa meg no comment 😕
Ha jól látom a Maniac-Rajna meccs vesztese csatlakozik negyediknek..
Igor
Elméletileg Csifu azt mondta, hogy jövőre nem indul, így szerintem idén 3 kieső lesz, Stez-Braxa-botcsapat.

Ideges szezon volt, de azért az utolsó pár meccsre összeállt a dolog, majd visszanézem alkalomadtán, de szerintem az utolsó 4 meccsen (beleértve egy mostani normális 20-30 pontos meccset ma Winstontól) én szereztem a legtöbb pontot, négy meccsen majdnem 1000 pont nem rossz hajrá.
somoskovig
Szertintem akkor inkább legyen egy plusz feljutó, aki "megérdemli" az essen ki, és igy mások is esélyt kapnak feljutni.... vagy korábban is max 4 kiesö volt?
Igor
És akkor hogyan dől el, hogy ki az 5. feljutó? 2 másodosztályú div van, sorsolunk? Alapszakasz második vagy PO-döntő vesztesei közül? Szerintem a 4 feljutó megvan, ehhez nem lehet igazságosan hozzányúlni.
somoskovig
nem is kell, visszalépéskor eddig se alulról töltöttük fel a mezőnyt, sőt a 16 csapatból se véletlenül lett 20 csapatos a bajnokság..
Szesze
Én egyébként megfontolnám, hogy jövőre 6 kieső és legyen újra 18 csapat.

több mint 6 éve
Szesze New York Giants 18 927 — Giants fan
Erre a meccsre bejut a Rajna-botcsapat meccs győztese (Rajna)
somoskovig
Majdnem eljinxelted 😀 egy 5 üres poszttal kiálló csapat ellen.. már elnézést, de ilyen "teljesitmennyel" teljesen megérdemelt lenne a kieses.

Neked grat, Gurley benntartott (megint jó évem lesz GM játékban 😀), braxa meg no comment 😕
Ha jól látom a Maniac-Rajna meccs vesztese csatlakozik negyediknek..
Igor
Elméletileg Csifu azt mondta, hogy jövőre nem indul, így szerintem idén 3 kieső lesz, Stez-Braxa-botcsapat.

Ideges szezon volt, de azért az utolsó pár meccsre összeállt a dolog, majd visszanézem alkalomadtán, de szerintem az utolsó 4 meccsen (beleértve egy mostani normális 20-30 pontos meccset ma Winstontól) én szereztem a legtöbb pontot, négy meccsen majdnem 1000 pont nem rossz hajrá.
somoskovig
Szertintem akkor inkább legyen egy plusz feljutó, aki "megérdemli" az essen ki, és igy mások is esélyt kapnak feljutni.... vagy korábban is max 4 kiesö volt?
Igor
És akkor hogyan dől el, hogy ki az 5. feljutó? 2 másodosztályú div van, sorsolunk? Alapszakasz második vagy PO-döntő vesztesei közül? Szerintem a 4 feljutó megvan, ehhez nem lehet igazságosan hozzányúlni.
somoskovig
nem is kell, visszalépéskor eddig se alulról töltöttük fel a mezőnyt, sőt a 16 csapatból se véletlenül lett 20 csapatos a bajnokság..
több mint 6 éve
clbass New Orleans Saints 3 091 — Saints fan
Grat clbass, nem egy ligában játszunk 😊
caminoi
Köszönöm 😉 Azért azzal szerencsém volt, hogy kicsit alulteljesített a csapatod
több mint 6 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 735 — 49ers GM
Erre a meccsre bejut a Rajna-botcsapat meccs győztese (Rajna)
somoskovig
Majdnem eljinxelted 😀 egy 5 üres poszttal kiálló csapat ellen.. már elnézést, de ilyen "teljesitmennyel" teljesen megérdemelt lenne a kieses.

Neked grat, Gurley benntartott (megint jó évem lesz GM játékban 😀), braxa meg no comment 😕
Ha jól látom a Maniac-Rajna meccs vesztese csatlakozik negyediknek..
Igor
Elméletileg Csifu azt mondta, hogy jövőre nem indul, így szerintem idén 3 kieső lesz, Stez-Braxa-botcsapat.

Ideges szezon volt, de azért az utolsó pár meccsre összeállt a dolog, majd visszanézem alkalomadtán, de szerintem az utolsó 4 meccsen (beleértve egy mostani normális 20-30 pontos meccset ma Winstontól) én szereztem a legtöbb pontot, négy meccsen majdnem 1000 pont nem rossz hajrá.
somoskovig
Szertintem akkor inkább legyen egy plusz feljutó, aki "megérdemli" az essen ki, és igy mások is esélyt kapnak feljutni.... vagy korábban is max 4 kiesö volt?
Igor
És akkor hogyan dől el, hogy ki az 5. feljutó? 2 másodosztályú div van, sorsolunk? Alapszakasz második vagy PO-döntő vesztesei közül? Szerintem a 4 feljutó megvan, ehhez nem lehet igazságosan hozzányúlni.