GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
klaci.uw.hu/

ez az?
Spigo
ez
több mint 5 éve
Spigo New England Patriots 1 096 — Patriots GM
klaci.uw.hu/

ez az?
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Tényleg, új szerződéses kalkulátort a megváltozott szabályok szerint nem akar valaki csinálni?
somoskovig
Sajnos én nem értek hozzá, de nekem nagy segítség lenne, ha valaki hozzáértő megcsinálná.
Gergőke
Szívesen segítek bárkinek kalkulátor nélkül is, kicsit matekolni kell a számokkal és rutinnal menni fog 😉
Chargers LT
Szerintem én 5 perc alatt megoldom, csak 2 kérdés/potenciális gond
1) mi a link / hol van a jelenlegi verzió?
2) angol excelem van...

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 564 — Jedi Master
Tényleg, új szerződéses kalkulátort a megváltozott szabályok szerint nem akar valaki csinálni?
somoskovig
Sajnos én nem értek hozzá, de nekem nagy segítség lenne, ha valaki hozzáértő megcsinálná.
Gergőke
Szívesen segítek bárkinek kalkulátor nélkül is, kicsit matekolni kell a számokkal és rutinnal menni fog 😉

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 148
Tényleg, új szerződéses kalkulátort a megváltozott szabályok szerint nem akar valaki csinálni?
somoskovig
Sajnos én nem értek hozzá, de nekem nagy segítség lenne, ha valaki hozzáértő megcsinálná.
Gergőke
Hetvegen valami exceleset osszedobok, ha lesz ra idom, de nem merem megigerni. De jelenleg ugy nez ki, hogy lesz 😀

Pulvis et umbra sumus.
több mint 5 éve
Gergőke Pittsburgh Steelers Michigan State Spartans 2 648 — Pittsburgh Pirates, Penguins and Chicago Bulls fan!
Tényleg, új szerződéses kalkulátort a megváltozott szabályok szerint nem akar valaki csinálni?
somoskovig
Sajnos én nem értek hozzá, de nekem nagy segítség lenne, ha valaki hozzáértő megcsinálná.

" class="embed">
több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
Tényleg, új szerződéses kalkulátort a megváltozott szabályok szerint nem akar valaki csinálni?

több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Hmm, jól utána kell nézni, milyen ajánlatokat küldjek...mondjuk Lamboval nincs nehéz dolgom, 1 hete írt alá IRL 😀
Chargers LT
Egyszerű a metódus:
- minimum 8 számjegy mindenhova,
- esetleg ha jó a játékos akkor fr tag érték *150%, ha elit akkor fr tag érték*225% (ha ez nagyobb mint a min 10 misis érték)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Hmm, jól utána kell nézni, milyen ajánlatokat küldjek...mondjuk Lamboval nincs nehéz dolgom, 1 hete írt alá IRL 😀
Chargers LT
mert itt aztán mindig csak azt követjük 😀
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 564 — Jedi Master
Hmm, jól utána kell nézni, milyen ajánlatokat küldjek...mondjuk Lamboval nincs nehéz dolgom, 1 hete írt alá IRL 😀

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Azon túl, hogy a szerződéshosszabbításoknál az első ajánlattételi kör határideje hétfő este 8 óra (ezt ugyebár már somos is írta a közleményeknél), már azzal is előre kalkulálhat mindenki, hogy a javított ajánlatokat március 1., péntek 20 óráig küldheti majd az, akinek szüksége/lehetősége lesz rá, illetve ezután még március 4., hétfő 20 óráig lehet majd tageket és RFA tendereket kiosztani.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Somos mondja, hogy már csak egyetlen rózi adós a számokkal, én viszont a 49ers-játékosoknál megállapított igényeket eddig csak két embertől kaptam meg, úgyhogy lassan a többiek is küldhetnék.
vassadi
Somos azt mondta Spigonak kell mailbe küldeni.
En így is tettem
alatriste
Direkt írtam, hogy Spigo csak a rózikat helyettesíti, a Niners adminisztrációját megoldom én, azzal már nem akartam traktálni. 😊

Akkor majd tőle begyűjtöm a számokat, de aki még nem küldte sehova, az hozzám juttassa el.
több mint 5 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 056 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Somos mondja, hogy már csak egyetlen rózi adós a számokkal, én viszont a 49ers-játékosoknál megállapított igényeket eddig csak két embertől kaptam meg, úgyhogy lassan a többiek is küldhetnék.
vassadi
Somos azt mondta Spigonak kell mailbe küldeni.
En így is tettem


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Somos mondja, hogy már csak egyetlen rózi adós a számokkal, én viszont a 49ers-játékosoknál megállapított igényeket eddig csak két embertől kaptam meg, úgyhogy lassan a többiek is küldhetnék.
több mint 5 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 155 — Eagles fan
Kellene nekem egy veterán, kezdő center, az se baj ha picit többet keres a kelleténél, de csak hátsó körös picket tudok adni cserébe, vagy még inkább játékost a trade blockomról.

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
@Egon, @gabokocka Volt egy ilyen kondíciótok:

2019/4 (CAR) + a Panthers 2019. évi második legmagasabb kompenzációs pickje a Saintsé. Amennyiben nem kap a Carolina legalább 2 kompenzációs picket, vagy a második nem lesz legalább ötödik körös akkor 2019/3 (CAR) lép a két 2019. évi pick helyébe

Három kompenzációs picket kapott a Panthers, és 5. körös a második legmagasabb, így tehát a 4/22. és az 5/37. vándorol a Saintshez.
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Szólj mit gondolsz a fenti nettósításos dupla punitív elméletről 😊
Igor
Először én magam is úgy álltam neki, hogy a leigazolt játékosok fizetését nem levontam, hanem hozzáadtam, pusztán abból kiindulva, hogy "ha a távozókat levonom, akkor nyilván kézenfekvő, hogy az érkezőket hozzáadom", de valahogy nem volt az igazi, és újrakezdtem azzal a módszerrel, amit itt is levezettem. A félbehagyott számolások még megvannak, majd ha lesz időm/kedvem, akkor valamikor lehet végigpörgetem, hogy úgy mi jött volna ki belőle.

Viszont amondó vagyok, ha megnézed, korrekt, reális eredmény jött ki, így aztán én nem is filóznék sokáig az előállítási módszer nüanszain; véglegesíteni kellene minél hamarabb a beosztást, hadd tudjon biztosan számolni / kereskedni az extra pickekkel az, aki kapott.
több mint 5 éve
kristóf17 Indianapolis Colts 3 409 — Colts fan
3) Az 1. listával addig csináltam ezt újra és újra, amíg a 2. lista el nem ért 32 játékosig, akik után a 32 elosztandó kompenzációs pick jár (olyan limitről nem tudtam, hogy egy csapat nem kaphat négynél többet, ami jár az jár 😊
vassadi
Ugye a compensatory pickekről nincs "hivatalos" szabálykönyv vagy módszer... de elég sokan megfejtették a "kódot", és ezt a max 4 pick / team egy évben limit de facto mindig is be lett tartva.

Szóval én a Chiefs-nek csak négyet adnék 😊
Igor
Akkor hát legyen. De felelősséget nem vállalok azért, amit emiatt kristóf17-től kapsz... 😀
vassadi
Ez egy klasszikus íratlan szabály, vállalom a felelősséget... ha volt olyan év/tracker ahol valaha, valamilyen csapat 4-nél többet kapott, felőlem mehet.. de szerintem ezt gabo is, én is (nem tudom más csinálta-e anno) is mindig betartottuk.

Szólj mit gondolsz a fenti nettósításos dupla punitív elméletről 😊
Igor
Múltkor rosszul számolsz nekem dartsnál, most meg bukok egy picket az okfejtés miatt... 😕 😕
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
3) Az 1. listával addig csináltam ezt újra és újra, amíg a 2. lista el nem ért 32 játékosig, akik után a 32 elosztandó kompenzációs pick jár (olyan limitről nem tudtam, hogy egy csapat nem kaphat négynél többet, ami jár az jár 😊
vassadi
Ugye a compensatory pickekről nincs "hivatalos" szabálykönyv vagy módszer... de elég sokan megfejtették a "kódot", és ezt a max 4 pick / team egy évben limit de facto mindig is be lett tartva.

Szóval én a Chiefs-nek csak négyet adnék 😊
Igor
Akkor hát legyen. De felelősséget nem vállalok azért, amit emiatt kristóf17-től kapsz... 😀
vassadi
Ez egy klasszikus íratlan szabály, vállalom a felelősséget... ha volt olyan év/tracker ahol valaha, valamilyen csapat 4-nél többet kapott, felőlem mehet.. de szerintem ezt gabo is, én is (nem tudom más csinálta-e anno) is mindig betartottuk.

Szólj mit gondolsz a fenti nettósításos dupla punitív elméletről 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
Frissítettem a kompenzációs pickek beosztását, a Chiefstől elvett picknek empty örülhet, a Giants így már nem csak nyithatja, hanem zárhatja is a draftot.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
1) Fogtam a kompenzációs pickre jogosult csapatok mind a 128 elveszített játékosát, és a kapott összfizetésükhöz hozzáadtam az őket elveszítő csapat össz deficitjét (nyilván ez alapból egy negatív szám, tehát ennek az inverzét), ebből lett az aktuális kompenzációs mutató, és ez alapján rendeztem sorba a listát, legmagasabbtól legalacsonyabbig (1. lista).
vassadi
Oké.. tehát:
Trai Turner 48 misi (ebből az jön ki, hogy Tampa Bay kompenzációs mutatója: 95.13 misi)

Tampa Bay játékosok az 1. listában:

Turner - 143.13M
Richburg - 115.13M
C. Fleming - 104.13M
Jimmie Ward - 103.485M

Eddig jó ugye?


2) A továbbiakban úgy csináltam, hogy mindig a lista legelején lévő játékos lett a következő, aki átkerült a kompenzációs pickek listájába (2. lista), ami tehát már maga a kiosztandó kompenzációs pickek sorrendje volt. Viszont aki átkerült, annak a fizetését levontam a csapat összes többi, még az 1. listában lévő játékosának aktuális kompenzációs mutatójából, mondván ilyen mértékig már kompenzálva lett a csapat, illetve szintén levontam belőlük a csapat által leigazolt legdrágább játékos fizetését, akivel a csapat már kvázi saját magát kompenzálta (adott csapat második sorra kerülő játékosánál értelemszerűen a második legdrágább igazolást vontam le a későbbieknél, és így tovább). Majd ezután újrarendeztem az 1. listát a frissített kompenzációs mutatóknak megfelelően.
vassadi
Oké. A kettes pont akkor nagyjából oké.. jól gondoltam, hogy a nettó impactet veszel.. de szerintem ez rosszul történik.

Nézzük mi történik Tampánál
Turner - 143.13M
Richburg - 115.13M - ez a szám csökkenni fog
C. Fleming - 104.13M - ez a szám csökkenni fog
Jimmie Ward - 103.485M - ez a szám csökkenni fog

Mennyivel csökken a maradék 3 ember száma
mínusz 48 millió (Turner fizuja)
mínusz 910k (C. Graham fizuja)
teljes csökkenés 48.91M

És így jön ki Richburgnél a 66.22 ugye. Na, már ez sikerélmény, de.....
-----------

"illetve szintén levontam belőlük a csapat által leigazolt legdrágább játékos fizetését"

Szerintem itt van egy hiba.. Graham fizuját nem levonni kéne, hanem ignorálni / hozzáadni (ezen még gondolkodom.. talán az ignorálni a jobb opció), mert ellentétes előjelű akár egyéni/akár csapat kompenzációs mutató szemszögéből nézzük.

Egyszerű példa
ABC csapat
elengedett 3 játékos
X - 50M
Y - 20M
Z - 5M
igazolt 1 játékost
Dezső - 30M

-> Csapatkompenzációs mutató: 45M (ebből X 20M, Y 20M, Z 5M - ha párosítgatunk.. vagy pedig X 30M, Y 12M, Z 3M, ha arányaiban osztom szét a csapatkompenzációs mutatót.)

Step 1)
X - 95M
Y - 65M
Z - 50M
ebből lesz egy 80 misis csökkentés amikor X átkerül a másik oszlopba, mert
mínusz X (50M)
mínusz Dezső (30M)
Step 2
X - 95M
Y - 65M -> mínusz 15M ------ Dezső nagy fizetése miatt bünteted Y-t, és nincs comp pick.
Z - 50M -> mínusz 30M

Végső számok
X-nél: 2X+Y+Z - D
Y-nál: X+2Y+Z - D - (X+D) = 2Y+Z - 2D
Z-nél: X+Y+2Z - D - (X+D) - (Y+...) = 2Z - 2D - .... (.... = ha lenne még más igazolt ember)

Duplán büntetsz minden igazolt játékosoknál (attól függően hány igazolt ember van), valamint gyakorlatilag duplázod az individuális kontribucióját az adott elengedett FA-nak a csapatkompenzációs mutatóban.

Hmm, interesting.

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
3) Az 1. listával addig csináltam ezt újra és újra, amíg a 2. lista el nem ért 32 játékosig, akik után a 32 elosztandó kompenzációs pick jár (olyan limitről nem tudtam, hogy egy csapat nem kaphat négynél többet, ami jár az jár 😊
vassadi
Ugye a compensatory pickekről nincs "hivatalos" szabálykönyv vagy módszer... de elég sokan megfejtették a "kódot", és ezt a max 4 pick / team egy évben limit de facto mindig is be lett tartva.

Szóval én a Chiefs-nek csak négyet adnék 😊
Igor
Akkor hát legyen. De felelősséget nem vállalok azért, amit emiatt kristóf17-től kapsz... 😀
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
3) Az 1. listával addig csináltam ezt újra és újra, amíg a 2. lista el nem ért 32 játékosig, akik után a 32 elosztandó kompenzációs pick jár (olyan limitről nem tudtam, hogy egy csapat nem kaphat négynél többet, ami jár az jár 😊
vassadi
Ugye a compensatory pickekről nincs "hivatalos" szabálykönyv vagy módszer... de elég sokan megfejtették a "kódot", és ezt a max 4 pick / team egy évben limit de facto mindig is be lett tartva.

Szóval én a Chiefs-nek csak négyet adnék 😊

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 564
1) hogyan változik/működik az "Aktuális kompenzációs mutató"?
Igor
1) Fogtam a kompenzációs pickre jogosult csapatok mind a 128 elveszített játékosát, és a kapott összfizetésükhöz hozzáadtam az őket elveszítő csapat össz deficitjét (nyilván ez alapból egy negatív szám, tehát ennek az inverzét), ebből lett az aktuális kompenzációs mutató, és ez alapján rendeztem sorba a listát, legmagasabbtól legalacsonyabbig (1. lista).
2) A továbbiakban úgy csináltam, hogy mindig a lista legelején lévő játékos lett a következő, aki átkerült a kompenzációs pickek listájába (2. lista), ami tehát már maga a kiosztandó kompenzációs pickek sorrendje volt. Viszont aki átkerült, annak a fizetését levontam a csapat összes többi, még az 1. listában lévő játékosának aktuális kompenzációs mutatójából, mondván ilyen mértékig már kompenzálva lett a csapat, illetve szintén levontam belőlük a csapat által leigazolt legdrágább játékos fizetését, akivel a csapat már kvázi saját magát kompenzálta (adott csapat második sorra kerülő játékosánál értelemszerűen a második legdrágább igazolást vontam le a későbbieknél, és így tovább). Majd ezután újrarendeztem az 1. listát a frissített kompenzációs mutatóknak megfelelően.
3) Az 1. listával addig csináltam ezt újra és újra, amíg a 2. lista el nem ért 32 játékosig, akik után a 32 elosztandó kompenzációs pick jár (olyan limitről nem tudtam, hogy egy csapat nem kaphat négynél többet, ami jár az jár 😊 ).
4) Végül a 2. listában a kompenzációs mutatók alapján meghúztam a határokat: (jövök plusz végtelen felől) 100 millióig 3. körös, 70 millióig 4. körös, 50 millióig 5. körös, 30 millióig 6. körös, az alatt 7. körös pick járt.
több mint 5 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
A koncepcióját értem a dolgoknak, és ez teljesen oké.. nem is ez volt a dilemmám igazából - de akkor 3 specifikus kérdés:

1) hogyan változik/működik az "Aktuális kompenzációs mutató"?

Feltételeztem úgy hogy levonjuk belőle a nettó összeget, és ezzel csökken.. de nyilván nem így mert:

Tampa Bay: 143.13M - leveszünk belőle nettó 47.1 misit -> marad 66.2 millió - leveszünk belőle nettó 19.1 misit -> marad 34.41 millió
Carolina: 76.6M - leveszünk belőle nettó 20 misit -> marad 54.6 millió - leveszünk belőle nettó 18 misit -> marad 27 millió
Baltimore: 111.685M - leveszünk belőle nettó 35.1 misit -> marad ??? (kevesebb mint 23.6 millió/vagy már nem eligibilis a BAL?)
+ "Ami a Chiefst illeti, ők közel 65 milliós mínusszal zártak" vö 77.4-es szám a trackerben.

Mivel ez drive-olja a sorrendet, próbáltam kitalálni, de első blikkre nem teljesen tiszta. Ennyi 😊

(Illetve lehetne jelezni egy apró számmal, hogy adott picknél még hány pickre van eligibilty-je a csapatnak, ha nekem speciel ezért nem jutott több... mert az "Aktuális kompenzációs mutató" alapján úgy tűnik, hogy járt volna még.)

2) a Chiefsnél a fő kérdés az volt, hogy nem 4 a maximális darabszám, amit kapni lehet comp pickből egy csapatnak?

3) igazából az elosztással amúgy nagyon nagy baj nincs, néhány pick lóg ki picit individuális szempontból, a 4/36 nagyon magas, az 5/33 és 5/35 pedig pciit illetve a 7/37 pedig nagyon alacsony, a 7/34 és 7/35 pedig picit.. de ha az 1)-esre van valami logikus metódus, akkor meg nyilván oké a dolog, és pl. a GB-nél kicsit kompenzálódott az 5/33 vs 7/37, és a Kansasnél is max annyi a difi hogy kap egy 4. kört, egy 5/6 helyett.


Sajnálom - ilyen a személyiségem is, a munkaköröm is, ne vedd magadra. 😊
(remél(t)em nem fogod, de azért biztos ami biztos..)

Szerkesztette: Igor

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)