GM játék csevegő

19 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
2023-as roster fájl

2024-es roster fájl

Draft tracker 2024

2024-es tag értékek és opciós évi fizetések 2025-ben

FA lista

Rosenhaus táblázat 2023

Rosenhaus táblázat 2022

Roster táblázat:
Szerződések - dancogo
Cut - Spigo
Waive - Heisman
Trade - dancogo
Tag/tender - Spigo
Ötödik éves opció - Spigo
Szerződésátstrukturálás - dancogo
Roster abajgatás - Spigo

Draft trackerek (Google táblázat és fórumos) - dancogo
Waiver claimek fogadása és kihirdetése, waiver sorrend frissítése - Heisman

Szerkesztette: vassadi
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
Klaci79
Lesz helye máshol, cap szitu 😀
Amúgy meg van még egy kezdő RT a rosteren, Brian O'Neill. És akkor a két guard top 5-ös (talán top 3-as), plusz egy átlag feletti center.
tenorx
Hát inkább O'Neill akkor már, úgy el is hiszem. Amúgy egy top játékosnál, LT poszton különösen, ritkán nézi a csapat a nap szitut. Ettől persze nem rossz ő, csak vele kezdődjön a támadófal a 2. legjobbnál, az szerintem túlzás. Na persze nem rossz az, csak nem 2.
De ha madden, akkor viszont érthető, még kevesebb szót érdemel 😊
több mint 2 éve
Spigo New England Patriots 1 103 — Patriots GM
Akkor lelövöm a poént
Ez a Madden21 ratingek alapján öasszerakott sorrend 😊
Ha lesz időm, összerakom a PPF rating szerintit is és akkor meg lehet nézni a különbségeket.


Spigo
Írhattad volna hamarabb is, hogy a random dobta ki, akkor teljesen egyetértek vele! 😊
Btw ebbe a rangsorba van pozíciós különbség? Vagy csak az 5 figyelembe vett játékos grade-jét összeadva született eredmény? Ergó egy C ugyan annyit ér mint egy LT?
alatriste
Jogos a felvetés, de végül csak simán az 5 jatékos átlaga
több mint 2 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 066 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Akkor lelövöm a poént
Ez a Madden21 ratingek alapján öasszerakott sorrend 😊
Ha lesz időm, összerakom a PPF rating szerintit is és akkor meg lehet nézni a különbségeket.


Spigo
Írhattad volna hamarabb is, hogy a random dobta ki, akkor teljesen egyetértek vele! 😊
Btw ebbe a rangsorba van pozíciós különbség? Vagy csak az 5 figyelembe vett játékos grade-jét összeadva született eredmény? Ergó egy C ugyan annyit ér mint egy LT?


Liverpool Fc fan
több mint 2 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 264 — Wrath of Khan
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
Klaci79
Lesz helye máshol, cap szitu 😀
Amúgy meg van még egy kezdő RT a rosteren, Brian O'Neill. És akkor a két guard top 5-ös (talán top 3-as), plusz egy átlag feletti center.
több mint 2 éve
Spigo New England Patriots 1 103 — Patriots GM
Akkor lelövöm a poént
Ez a Madden21 ratingek alapján összerakott sorrend 😊
Ha lesz időm, összerakom a PPF rating szerintit is és akkor meg lehet nézni a különbségeket.

több mint 2 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 272 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Azt elmondja valaki, h miért ilyen nagy divat ez a 3-4 évre visszamenő nosztalgiázás, vagy miért pont '18-at elemezzük most éppen?
Igor
hát ennyi év távlatából azért már lehet reálisan értékelni a classt, plusz most hívják le az 5. éves opciókat a '18-as classnál, plusz tavaly is ilyenkor írtam ilyet 😀 #tradíció


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 2 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
Klaci79
Látom semmi nem változott legutóbbi gm-kedésem óta, hiába fókuszálok kb minden tőkét egyetlen pozícióra, még ez se elég a top3-hoz soha 😕 anno a Julio Jones - Colston - E. Sanders wr-trióra kaptam meg fetomy-tól az átlagos jelzőt, ha most Myers megszerzi a kezdő center pozíciót a Packers-nél, akkor tényleg nem tudom, hogy az enyémnél hogyan lehet jobb OL-t találni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 2 éve
Jón Gunnarson Philadelphia Eagles Purdue Boilermakers 227
Köszi Spigo, jó lett 😊
2 apró észrevétel. Nekem 1. a Lions fala.
Illetve a Colts fal igenis top 10 😛
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
Klaci79
"kibaszta a Bears" résznél 5 percig gondolkodtam hogy milyen LT-t cutoltam 😀
Heisman
A játék, maga az élet 😀
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 598 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
Klaci79
"kibaszta a Bears" résznél 5 percig gondolkodtam hogy milyen LT-t cutoltam 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
Nagyon szép munka az OL rangsort összeállítani.
Nem is kötök inkább bele, főleg mert a 2. Bills-nél elakadtam.
Az LT-t kibaszta a Bears egy újonc RT miatt, az RT-nek meg csapata sincs...😀 Még a végén vissza is vonul és eléldegél a bitcoinjaiból a lelkem 😉
Mi lehet a 15.-20.-30. helyeken 😀
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Bocs kicsit megkéstem... köszi a részletes válaszokat, érdekes volt olvasni, pláne ez az új hajrá leves-féle boardkreáció. Na, majd újraolvasom a hsz-t, és gondolkodom rajta...

Amire nem reflektálok, ott vagy hasonlóan gondolom, vagy nem tudok hozzáfűzni mást, vagy mindkettő. 😊

Hát, egyiken se kellett nagyon törnöm az agyam. Leatherwoodból korrekt RT lehet, de jócskán elmarad azért az OL class tényleges top tierjétől. 1/17-re kis túlzással vállalhatatlan pick, a Gruden-Mayock páros nevetséges Bama-Clemson fétisének újabb gyöngyszeme.
vassadi
Igen, csak legtöbb helyen mondjuk 30-50 között volt... és amikor én megnéztem, és próbáltam elhelyezni, folyton kb az összes többi OT mögé csúszott le.... és a te rangsorod volt kb legközelebb ahhoz ahova én is tettem végül (2/3 kör fordulója)

Nézd meg, melyik poszton milyen arányban van egymással a játékintelligencia / mentális tudás / ösztönök / talentum / ”feel for the position” (nevezzük aminek akarjuk) és az atletikusság fontossága. Utána rakd sorba a posztokat az alapján, hogy melyiknél van előbbi a legnagyobb súlyban utóbbival szemben. Ezen a listán az irányító után a linebacker következik.
vassadi
Ebben nem értünk egyet... nem hiszem h az LB lenne a második nálam, de valszeg kb 4. poszt mondjuk, részben egyetértek h viszonylag elől lenne a posztrangsorban... ugyanakkor szerintem McGrone nem ennyire "ostoba" azért, mint aminek beállítod.. 😊 😥

Az hogy Moses UDFA lett, mondanám h nem lep meg.... nagyon picit meglep. Én őt kb 200-250 között vártam (ennél picivel magasabbra tettem), McGrone-t mondjuk 80-120 között (dettó, picivel magasabbra rangsoroltam őt is) - aztán amilyen szar a JAX, még a végén tényleg beválik ott Moses... az komoly lenne.


Ha “Melifonwu típusú prospectek” alatt olyan játékosokat értesz, akiket elsősorban a fizikális-atletikus adottságaik miatt magasztalnak: ő azért emellett jóval kiforrottabb játékot mutat, mint mondjuk anno a tesó,
vassadi
A tesónál kiforrottabb, de ez nem mond sokat... nekem Meli Jr se tetszett, a kiforrott szót biztos nem használnám rá - de valszeg itt én vagyok a kirívó/szélsőséges véleménnyel bíró ember akkor...

Dehogynem. Nincs holtverseny, Mills az 59-edik, Mond a 60-adik, plain and simple. blablablabla....
vassadi
A kilométeres válasz ide vagy oda, ez copout... 😛 nálam Mills >> Mond volt, mondjuk 1 kör difivel. Értem amit írtál, de ez copout... ha valóban elkezdtél ilyen "minden faktort beleöntök draftboardot" csinálni - hmm, ahogy írtam feljebb érdekes. Pláne QB-nál 😛

- Ihmir Smith-Marsette at 86? Really.... yuck.
Túl magas vagy túl alacsony? 😊 De tényleg, nem tudom eldönteni, melyikre gondolsz.
vassadi
Túl magas, nyilván 😊 Meglátjuk mi lesz vele, én top 25 wr-be nem raktam volna.. és legalább 2 UDFA magasabban volt nálam 😕 (Terry és Cade Johnson, mindkettő Seattle-be ment, Eskridge mögé pláne ez a Terry pickemnek jól betett/fasza lesz.. bár éppen tanulhatna DK-től, csak nem fog pályára kerülni...)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 230
Miért nem megy nekem a free agency?
nem tudok beírni, pedig látom Igornak pl megy!!!

Steelers

Marcus Mariota, QB - 620 000 / 1 év

Ezt valaki beírná nekem?
több mint 2 éve
Heisman nádor Denver Broncos Oregon Ducks 22 598 — “Sha-la-la-la-la-la, Thiiiiii-baut Pinot!“
WR ranking kéne és fogadni hogy ki lép le 😀

NFL : Denver Broncos / NCAA : Oregon Ducks, BYU, Penn State, Iowa / Peyton Manning, Marcus Mariota
Soccer : Arsenal, Levante, Lazio, Millwall, Stuttgart
National Teams : HUN, ESP, Players : Håland, Vardy, Szoboszlai, Bardhi, Kroos, Ramsdale, Saka, Zaccagni
NBA : Mavericks [Doncic] / NHL : Ducks, Maple Leafs / MLB : Twins, Astros
F1 : Lewis Hamilton / MotoGP : Marc & Alex Marquez, Pedro Acosta (és igazából mindenki más) / NASCAR : #22 Joey Logano
Cycling : Pogacar, Meintjes, Valter, Quintana, Contador, Cras, Juan Ayuso
Darts : Nathan Aspinall, Chris Dobey, Gerwyn Price, Ricky Evans
UFC : Justin Gaethje, Cody Garbrandt, Nate Diaz, Brandon Moreno
Euroleague : Valencia Basket / Tennis : Federer, Alcaraz
több mint 2 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Spigonak max respect, OL rangsort csinálja a legundoritomanyosabb dolog, es utana valszeg 31 csapat bele fog kotni az emberbe.

Na, én alapvetően elégedett vagyok 😊 igazából kb ide, sőt talán picivel lejjebb vártam magunkat - sajnos minden OT-m guard lett, és Niang kihagyta a szezont, így vannak kérdőjelek.... but, at least i dont have Ereck Flowers, muhaha.

Azt elmondja valaki, h miért ilyen nagy divat ez a 3-4 évre visszamenő nosztalgiázás, vagy miért pont '18-at elemezzük most éppen?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 2 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 159 — Eagles fan
Nálam Lamm helyett Radunz a kezdő RT, feltételezem ez markáns javulást eredményez a rangsorban 😊

Szerkesztette: pgabtb

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 2 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
Nyilván RT-t nagyítóval sem találni azt elismerem 😀
alatriste
Ja'wuan James királyos RT eladó, viheted 😉 Mivel végül vittem Sewellt drafton.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 2 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 066 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Az enyém is jobb!!!!
Viccen kívül 28. helyezett az az OL, ahol a liga legjobb LT-je van? 😀 Még ha egyedül is lenne a falban 20-on belül a csapat helye. Jó túlzok én is. Am Badass a 3. kezdő és nem Lamp, de ezen nem veszünk össze. Nyilván RT-t nagyítóval sem találni azt elismerem 😀 Sokkal előrébb amúgy nem raknám én sem, hisz Bakhon kívül csak Glasgow a bizonyított veterán és ő se egy all-pro kandidáns.
De ha Biadasz és Meinerz mint két fiatal hozzák amit remélni lehet tőlük jövőre ismét a top10et ostromolhatom. A legszomorúbb, hogy a csapatom egyik erőssége ez az OL... XD

Side note: Tavaly ugyan ezen a listán 8. voltam, 20 helyes visszaeséssel szerintem nyertem! (Az akkori egyséből a már említett 2 öreg volt már kezdő tavaly is.)

Köszi amúgy a listát Spigo, mindig jó az ilyen kontent! 😊


Liverpool Fc fan
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 681 — tracker ember
Nem szoktam az ilyen rankingeknek komoly jelentőséget tulajdonítani, de a 26. helynél sztem bőven jobb az OL-em. A kezdőim:
LT: Donovan Smith, 72.6-os PFF rating, 35. OT a 79 kvalifikáltból
LG: Ereck Flowers, 65.9-es PFF rating, 32. OG a 80 kvalifikáltból
C: Chase Roullier, 76.4-es PFF rating, 6. C a 36 kvalifikáltból
RG: Cody Ford, ő mondjuk eddig bustgyanús, 53.8-as PFF rating, 64. OG
RT: Sam Cosmi, rookie, lehet, hogy már day 1 starter lesz Washingtonban


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 591
szerintem ne, van egy olyan megérzésem, hogy nem lesz olyan hosszú életű ez a Meyer projekt. Valmiért szeretik ezt a college coach az nfl-ben biztos jó lesz rulettet, de én nem annyira emlékszem olyanra ami bejött a dallason kívűl bárkinek, és az is több, mint 25 éve volt. de volt egy bő 15 éves szakasz, amikor nem nagyon követtem a sportot, úgyhogy ki tudja, történhetett azalatt bármi 😀
ljambrik
I know a guy, his name is Pete Carroll.
empty taxi
Jogos. A kivétel Jimmy Johnson és Barry Switzer társaságában. Mondjuk rá azért rá lehet fogni, hogy csak egy hosszú kirándulást tett a college világába 😜
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 681 — tracker ember
szerintem ne, van egy olyan megérzésem, hogy nem lesz olyan hosszú életű ez a Meyer projekt. Valmiért szeretik ezt a college coach az nfl-ben biztos jó lesz rulettet, de én nem annyira emlékszem olyanra ami bejött a dallason kívűl bárkinek, és az is több, mint 25 éve volt. de volt egy bő 15 éves szakasz, amikor nem nagyon követtem a sportot, úgyhogy ki tudja, történhetett azalatt bármi 😀
ljambrik
I know a guy, his name is Pete Carroll.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 2 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 566
1/23 Travis Etienne, RB (Clemson) - 1/25 JAX
Ellenzem az 1. körös RB húzást, sose csináltam, de most ordító need volt és volt rá keret...kivételesen megengedhettem magamnak, de ez volt valószínűleg az utolsó. Az ellenfelek tartani fognak a passzoktól, szóval ez előny is lehet Etiennek.
Chargers LT
Főleg, hogy Etienne nem csak RB lesz nálunk, sőt.

iktriad
Ez igen, két éve még azért aggódott mindenki, hogy lehet-e bármi haszna a passzjátékban, most meg már WR lesz. 😊

Amúgy, nem mondták még, hogy nem kell ám mindent elhinni, amit a zinterneten olvasol? 😛
vassadi
Meyer is ezt mondta a draft záró sajtótájékoztatón(14:50-től).

Most neki se higgyek? 😉
iktriad
Hát, engem nem győzött meg. 😊 Spoiler alert: ebből az lesz, hogy egyszer-egyszer, amikor épp olyan playt hívnak, kimozgatják a backfieldről, ami manapság egyáltalán nem számít egzotikumnak, de amúgy RB lesz.
több mint 2 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 591
1/23 Travis Etienne, RB (Clemson) - 1/25 JAX
Ellenzem az 1. körös RB húzást, sose csináltam, de most ordító need volt és volt rá keret...kivételesen megengedhettem magamnak, de ez volt valószínűleg az utolsó. Az ellenfelek tartani fognak a passzoktól, szóval ez előny is lehet Etiennek.
Chargers LT
Főleg, hogy Etienne nem csak RB lesz nálunk, sőt.

iktriad
Ez igen, két éve még azért aggódott mindenki, hogy lehet-e bármi haszna a passzjátékban, most meg már WR lesz. 😊

Amúgy, nem mondták még, hogy nem kell ám mindent elhinni, amit a zinterneten olvasol? 😛
vassadi
Meyer is ezt mondta a draft záró sajtótájékoztatón(14:50-től).

Most neki se higgyek? 😉
iktriad
szerintem ne, van egy olyan megérzésem, hogy nem lesz olyan hosszú életű ez a Meyer projekt. Valmiért szeretik ezt a college coach az nfl-ben biztos jó lesz rulettet, de én nem annyira emlékszem olyanra ami bejött a dallason kívűl bárkinek, és az is több, mint 25 éve volt. de volt egy bő 15 éves szakasz, amikor nem nagyon követtem a sportot, úgyhogy ki tudja, történhetett azalatt bármi 😀
ljambrik
ettől függetlenül jobban örültem volna a Riley-nak, mint McCarthy mesternek tavaly. Oklahoma coach egyszer már bejött Dallasban.
több mint 2 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 591
1/23 Travis Etienne, RB (Clemson) - 1/25 JAX
Ellenzem az 1. körös RB húzást, sose csináltam, de most ordító need volt és volt rá keret...kivételesen megengedhettem magamnak, de ez volt valószínűleg az utolsó. Az ellenfelek tartani fognak a passzoktól, szóval ez előny is lehet Etiennek.
Chargers LT
Főleg, hogy Etienne nem csak RB lesz nálunk, sőt.

iktriad
Ez igen, két éve még azért aggódott mindenki, hogy lehet-e bármi haszna a passzjátékban, most meg már WR lesz. 😊

Amúgy, nem mondták még, hogy nem kell ám mindent elhinni, amit a zinterneten olvasol? 😛
vassadi
Meyer is ezt mondta a draft záró sajtótájékoztatón(14:50-től).

Most neki se higgyek? 😉
iktriad
szerintem ne, van egy olyan megérzésem, hogy nem lesz olyan hosszú életű ez a Meyer projekt. Valmiért szeretik ezt a college coach az nfl-ben biztos jó lesz rulettet, de én nem annyira emlékszem olyanra ami bejött a dallason kívűl bárkinek, és az is több, mint 25 éve volt. de volt egy bő 15 éves szakasz, amikor nem nagyon követtem a sportot, úgyhogy ki tudja, történhetett azalatt bármi 😀
több mint 2 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
1/23 Travis Etienne, RB (Clemson) - 1/25 JAX
Ellenzem az 1. körös RB húzást, sose csináltam, de most ordító need volt és volt rá keret...kivételesen megengedhettem magamnak, de ez volt valószínűleg az utolsó. Az ellenfelek tartani fognak a passzoktól, szóval ez előny is lehet Etiennek.
Chargers LT
Főleg, hogy Etienne nem csak RB lesz nálunk, sőt.

iktriad
Ez igen, két éve még azért aggódott mindenki, hogy lehet-e bármi haszna a passzjátékban, most meg már WR lesz. 😊

Amúgy, nem mondták még, hogy nem kell ám mindent elhinni, amit a zinterneten olvasol? 😛
vassadi
Meyer is ezt mondta a draft záró sajtótájékoztatón(14:50-től).

Most neki se higgyek? 😉