GM Javaslatok

9 feliratkozó

több mint 3 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 055 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Amin meg erdemes lenne elgondolkozni -es nem nagy hordereju valtozas-, hogy az elso/masodeves gm-ekre /esetleg minden, a jatekban resztvevore/ vonatkozoan bevezetni egy korlatozast, ami a kesobbi evekbol elcserelheto top3-4. koros picket illeti, elkerulendo a Paul-fele amokfutast, aki ugy adta le a csapatat, hogy a jelenlegi GM nem fog tudni gyakorlatilag egy-ket evig normalisan csapatot epiteni, es szvsz nem kellene szem elol teveszteni, hogy ez foleg egy szorakozas.
dankodavid
Ezzel gyakorlatilag megölöd a játékot, nem lehet megvenni Mahomest vagy bárki komolyabb playat, mert nem adhatod el a legnagyobb értékeidet.


Liverpool Fc fan
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 147
Amin meg erdemes lenne elgondolkozni -es nem nagy hordereju valtozas-, hogy az elso/masodeves gm-ekre /esetleg minden, a jatekban resztvevore/ vonatkozoan bevezetni egy korlatozast, ami a kesobbi evekbol elcserelheto top3-4. koros picket illeti, elkerulendo a Paul-fele amokfutast, aki ugy adta le a csapatat, hogy a jelenlegi GM nem fog tudni gyakorlatilag egy-ket evig normalisan csapatot epiteni, es szvsz nem kellene szem elol teveszteni, hogy ez foleg egy szorakozas.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
Én valami olyasmit csinálnék, hogy 1 millió alatt 10%, 1-3 millió között 20%, 3-5 között 30%, 5 millió felett 40%.

Szinten a jövő évi bevezetést támogatom.
somoskovig
Szerintem ez / capszázalékok növelése alapból tragikus lenne... nem tudom nézted-e a legtöbb csapatnál hány 5 millió feletti játékos van..

Gyakorlatilag a nagyobb capbüntikkel azt éri el az ember, hogy mindenkinél nagyobb százalékot fog kitenni a capbünti -> kevesebb elérhető pénz lesz -> elkezdenek összeomlani a szeződések -> még nagyobb egyenlőtlenségek lesznek / lesznek csapatok amik gyakorlatilag 1-2-3 évre meghalnak a capbünti miatt.... -> a GM-ek elunják/elmennek.

Nem szigorítani kell a capen, hanem enyhíteni, szerintem...

Megközelítem másképp - amikor az 5 milliót bevezettük mennyi volt a cap - 90millió, 100millió?
Azóta 1.5-szeresére nőtt a cap kb...

Alatriste javaslata az egyetlen, amivel részben egyet tudok érteni... de írok egy hosszabbat majd este...
(A másik opció, hogy növeljük a százalékokat, de akkor a határokat is jóval magasabbra kell tolni - és a kettő talán kiegyenlíti egymást.)

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 3 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 055 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Én valami olyasmit csinálnék, hogy 1 millió alatt 10%, 1-3 millió között 20%, 3-5 között 30%, 5 millió felett 40%.

Szinten a jövő évi bevezetést támogatom.
somoskovig
Nem tudom szerintem a %-os arányt növelni nem indokolja semmi.
Ellenben a határok kiszélesítését igen.
Ugye itt 3 kategória van.
450.000 - 1.500.000 10%
1.500.001-5.000.000 20%
5M+ 30%

Szerintem a 10-20-30-t nem kellene módosítani, ellenben ki kéne tolni minden zóna végpontját.
Csak hasraütésde a 10-et mondjuk 2.5-re
A 20-at 7.5-ig
A 30 meg ezek alapján értelemszerűen 7.5+

Túl sok lett sztem pár év alatt az 5+-os fizetések, és már máshol vannak a fizetési zónák is.


Liverpool Fc fan
több mint 3 éve
Spigo New England Patriots 1 096 — Patriots GM
Az kontraproduktív lenne, ha a trade-k során is számolnánk dead moneyval, mint IRL? Kvázi a signing bonusz bent maradna az eredeti csapatnál. Még nem döntöttem el, hogy ez hogyan hatna a trade kedvre
több mint 3 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 750 — 49ers GM
Én valami olyasmit csinálnék, hogy 1 millió alatt 10%, 1-3 millió között 20%, 3-5 között 30%, 5 millió felett 40%.

Szinten a jövő évi bevezetést támogatom.

több mint 3 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Az eddig felmerült szabálymódosítási javaslatokról:

Cut büntetések emelése
Szerintem elég régóta érik már ahhoz, hogy a mostani 10-20-30%-ot simán felemeljük 20-30-40%-ra. Legfeljebb annyi engedményt lehetne tenni, hogy idén egy szabadon választott játékost még ki lehet vágni a tavalyi százalékkal.
vassadi
egyben a határokat is át lehetne gondolni, de ahogy utánad írták, szintén jövő évtől élve.
kristof
Na igen, én inkább a határokat gondolnám át, mint a százalékokat.
Konkrétan már alig lehet olyan embert találni, aki nem a legnagyobb büntetéssel repül.
több mint 3 éve
Törölt felhasználó
Az eddig felmerült szabálymódosítási javaslatokról:

Cut büntetések emelése
Szerintem elég régóta érik már ahhoz, hogy a mostani 10-20-30%-ot simán felemeljük 20-30-40%-ra. Legfeljebb annyi engedményt lehetne tenni, hogy idén egy szabadon választott játékost még ki lehet vágni a tavalyi százalékkal.
vassadi
egyben a határokat is át lehetne gondolni, de ahogy utánad írták, szintén jövő évtől élve.
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 147
A cut növelést szerintem korrektebb lenne úgy, ha nem azonnal történne, hanem megbeszéljük most, és majd 1-el későbbi idényben lép életbe.
Ez azért elég kibaszás úgy, hogy jellemzően 1-2 évvel előre tervez az ember a szerződésekkel.
tenorx
Egyetertek, en tavaly egy atstrukturalast azert csinaltam meg, hogy ha kivagom az urget, akkor tobbet sporoljak, raadasul azokat abszolut hatranyos helyzetbe hozza, akik mondjuk nem tavaly, hanem iden akartak nagyobb atalakitasokba kezdeni. Ilyen jellegu valtozast csak egy szezonnal kesobb tartok megvalosithatonak.

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
A cut növelést szerintem korrektebb lenne úgy, ha nem azonnal történne, hanem megbeszéljük most, és majd 1-el későbbi idényben lép életbe.
Ez azért elég kibaszás úgy, hogy jellemzően 1-2 évvel előre tervez az ember a szerződésekkel.
több mint 3 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 563
Az eddig felmerült szabálymódosítási javaslatokról:

Cut büntetések emelése
Szerintem elég régóta érik már ahhoz, hogy a mostani 10-20-30%-ot simán felemeljük 20-30-40%-ra. Legfeljebb annyi engedményt lehetne tenni, hogy idén egy szabadon választott játékost még ki lehet vágni a tavalyi százalékkal.

Opt-out szerződések eltolása
Én lehetőséget adnék arra, hogy minden GM maga döntse el, tolni akarja-e az érintett játékosok szerződését. Igaz, ha úgy vesszük, ez gyakorlatilag olyan, mintha bejött volna egy season-ending sérülés, ami bárkivel bármikor megeshet, de mégis, szerintem így lenne fair. Azt viszont nem gondolom, hogy automatikusan ki kellene tolni ezeket a szerződéseket, mert ez nem minden esetben jelentené automatikusan azt, hogy ezzel jobban jár a GM. Konkrét példa, miért kellene Löflinek Damien Williams még két évig 3,5 + 4,4 milliós cap teherrel, amikor draftolta J.K. Dobbinst, Williams IRL csapatának időközben már új első számú RB-je van, ráadásul az is benne van a pakliban, hogy Williams a 2021-es szezont is kihagyja. De aki úgy gondolja, hogy XY esetében a szerződés kitolásával járna jobban (vállalva egy esetleges újabb opt-out rizikóját is), annak legyen erre lehetősége.

Cut büntetés enyhítése váratlan/korai visszavonulásnál
Ezzel kapcsolatban egyelőre olyan ötlet jutott csak eszembe, hogy változó összegű szerződéseknél ugyebár posztonként adottak az életkorok, ami után már nem növekedhet a játékos fizetése. Ezek a határok kvázi ahhoz vannak igazítva, hogy nagy átlagban mikor kezdenek kiöregedni az egyes posztok játékosai. Arra gondoltam, lehetne ugyanezekhez az életkorokhoz igazítani bizonyos mértékű kedvezményt a cut büntetésből arra az esetre, ha valaki váratlanul korán vonul vissza. Oly módon, hogy minél korábban vonul vissza valaki, mint ahol a posztján meg van húzva a határ, annál nagyobb mértékű engedmény jár. Például, ha valaki a határéletkor betöltése előtti két évben vonul vissza, akkor csak az alap dead money 80%-a ragad benn büntetésként, ha a megelőző három-négyéves sávban, akkor csak a 60%-a, ha valaki még ennél is fiatalabban szögre akasztja a sisakot, akkor még ennél is nagyobb az engedmény, stb. Ezek csak hasraütésszerű számok, a koncepció a lényeg.
több mint 3 éve
dankodavid San Francisco 49ers 2 147
Akik IRL opt-outoltak, azoknak nálunk is automatikusan egy évvel hosszabbodik a szerződése?
Spigo
Szerintem mivel nálunk a 2020-as szezon szimulációjában játszottak nem. De aztán majd eldöntik...

Sajnos több okból sem "szerencsés", hogy mi mindig irl szezon előtt szimulálunk. Persze akkor van rá idő stb, de emiatt olyan kiugró teljesítmények mint pl az újon Jefferson vagy az udfa Robinson nálunk nem manifesztálódnak az adott évi szimben. Vagy pl Josh Allen sem úgy tolta le a 2020-as bowl szezont, mint a liga egyik legjobb QB-ja.
alatriste
Ez abszolut valid problema egyebkent, nekem is eszembe jutott, ellenben dec-jan-februar nekem mindig eleg huzos, egyaltalan nem biztos, hogy a nyari sim szinvonalat, utemezettseget tartani tudnam, ezert nem is vetettem fel. :/

Pulvis et umbra sumus.
több mint 3 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 055 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Akik IRL opt-outoltak, azoknak nálunk is automatikusan egy évvel hosszabbodik a szerződése?
Spigo
Szerintem mivel nálunk a 2020-as szezon szimulációjában játszottak nem. De aztán majd eldöntik...

Sajnos több okból sem "szerencsés", hogy mi mindig irl szezon előtt szimulálunk. Persze akkor van rá idő stb, de emiatt olyan kiugró teljesítmények mint pl az újon Jefferson vagy az udfa Robinson nálunk nem manifesztálódnak az adott évi szimben. Vagy pl Josh Allen sem úgy tolta le a 2020-as bowl szezont, mint a liga egyik legjobb QB-ja.


Liverpool Fc fan
több mint 3 éve
Spigo New England Patriots 1 096 — Patriots GM
Akik IRL opt-outoltak, azoknak nálunk is automatikusan egy évvel hosszabbodik a szerződése?
több mint 3 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 055 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Konkrét számaim nincsenek, de a 0, 10, 20, 30 %-os cut büntiket szerintem újra kéne tárgyalni és kicsit felzárkóztatni őket a mostani szerződésekhez.


Liverpool Fc fan
több mint 4 éve
alatriste Green Bay Packers Florida State Seminoles 11 055 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Waive claimek legyenek valamilyen módon titkosak. PM-be menjenek valahogy stb.
Öngerjesztő a folyamat, hogy publikusak a claimek és sokan már csak azért is claimelnek mert látják, hogy másik 2 GM is claimelte a játéksot.


Liverpool Fc fan
több mint 5 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
Feltételezem ezt használjuk majd drafthoz:
 www.cbssports.com/nfl/draft/prospect-rankings/
Chargers LT
már benne van a trackerben
több mint 5 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 564 — Jedi Master
Feltételezem ezt használjuk majd drafthoz:
 www.cbssports.com/nfl/draft/prospect-rankings/

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 5 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 155 — Eagles fan
Szerintem egyébként a roster fájl mellett a nemrégiben "telepített" kereső alkalmazása bőven kielégítő megoldás. Beírod a licitálásra szánt játékos családnevét, és végigböngészed, hogy volt-e róla szó a GM-es topicokban. Ha nem volt, akkor nagy valószínűséggel FA. A Roster fájlban is családnévre érdemes keresni, elkerülendő pl. a becézések miattl hibákat stb. (pl. Zeke/Ziggy/Ezekiel Ansah). Ez ügyben az lenne a legjobb megoldás szerintem, ha mindenki egy forrás szerinti névverziót írna a licitjébe (pl. nfl.com), és akkor úgy kerülne be a roster fájlba is,

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 5 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 563
Első 3. FA licitkörös tapasztalattal, azt javasolnám, hogy a 3. FA kört jövőre csak akkor kezdjük el, lehetőleg pár nap spéttel, ha a roster file (és optimálisan az FA lista) is frissítve van már.
Így szerintem elkerülhetőek lennének a nagyszámú érvénytelen licitek, mivel egy helyről elég lenne összeszedni, hogy kikre lehet licitálni.
ljambrik
Szerintem működik ez most is, csak meg kell nézni a rostereket és a trade, cut topicokat. Nekem sikerült.
Persze sok idő.
Paul43
azért lényegesen rövidebb idő, ha csak egy forrást kell nézni. és a roster file előbb utóbb úgyis frissül, akkor miért ne lehetne bevárni ezzel a 3. FA kört? A roster file-ra valaki így is úgy is rászánja az időt valamikor, viszont ha bevárjuk ezzel a 3. FA kört, akkor a licitálók szabadulnak meg 1-2 óra feleslegesen elcseszett időtől, szerintem.
Így is mehet persze, csak szerintem ez időelcseszés mindenkinek.
De ha így marad, akkor javaslom, hogy a hivatalos közleményben hívjuk fel rá a figyelmet, hogy ne csak a roster file-t nézd, amikor FA-t keresel, hanem a korábbi körök eredményhirdetéseit, a cut topicokat is.
ljambrik
Nyilván segít, ha minél naprakészebb a roster fájl, ez nem vitás, bár hidd el, akkor sem lesz kevesebb elhibázott licit, ezt bármelyik régebb óta tevékenykedő GM alátámaszthatja. 😊
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Első 3. FA licitkörös tapasztalattal, azt javasolnám, hogy a 3. FA kört jövőre csak akkor kezdjük el, lehetőleg pár nap spéttel, ha a roster file (és optimálisan az FA lista) is frissítve van már.
Így szerintem elkerülhetőek lennének a nagyszámú érvénytelen licitek, mivel egy helyről elég lenne összeszedni, hogy kikre lehet licitálni.
ljambrik
Szerintem működik ez most is, csak meg kell nézni a rostereket és a trade, cut topicokat. Nekem sikerült.
Persze sok idő.
Paul43
azért lényegesen rövidebb idő, ha csak egy forrást kell nézni. és a roster file előbb utóbb úgyis frissül, akkor miért ne lehetne bevárni ezzel a 3. FA kört? A roster file-ra valaki így is úgy is rászánja az időt valamikor, viszont ha bevárjuk ezzel a 3. FA kört, akkor a licitálók szabadulnak meg 1-2 óra feleslegesen elcseszett időtől, szerintem.
Így is mehet persze, csak szerintem ez időelcseszés mindenkinek.
De ha így marad, akkor javaslom, hogy a hivatalos közleményben hívjuk fel rá a figyelmet, hogy ne csak a roster file-t nézd, amikor FA-t keresel, hanem a korábbi körök eredményhirdetéseit, a cut topicokat is.
ljambrik
Persze, sok idő, lehet csak én élvezem 😂😂
De a felhîvás részt abszolut támogatom
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 585
Első 3. FA licitkörös tapasztalattal, azt javasolnám, hogy a 3. FA kört jövőre csak akkor kezdjük el, lehetőleg pár nap spéttel, ha a roster file (és optimálisan az FA lista) is frissítve van már.
Így szerintem elkerülhetőek lennének a nagyszámú érvénytelen licitek, mivel egy helyről elég lenne összeszedni, hogy kikre lehet licitálni.
ljambrik
Szerintem működik ez most is, csak meg kell nézni a rostereket és a trade, cut topicokat. Nekem sikerült.
Persze sok idő.
Paul43
azért lényegesen rövidebb idő, ha csak egy forrást kell nézni. és a roster file előbb utóbb úgyis frissül, akkor miért ne lehetne bevárni ezzel a 3. FA kört? A roster file-ra valaki így is úgy is rászánja az időt valamikor, viszont ha bevárjuk ezzel a 3. FA kört, akkor a licitálók szabadulnak meg 1-2 óra feleslegesen elcseszett időtől, szerintem.
Így is mehet persze, csak szerintem ez időelcseszés mindenkinek.
De ha így marad, akkor javaslom, hogy a hivatalos közleményben hívjuk fel rá a figyelmet, hogy ne csak a roster file-t nézd, amikor FA-t keresel, hanem a korábbi körök eredményhirdetéseit, a cut topicokat is.
több mint 5 éve
Paul43 New England Patriots Indiana Hoosiers 557
Első 3. FA licitkörös tapasztalattal, azt javasolnám, hogy a 3. FA kört jövőre csak akkor kezdjük el, lehetőleg pár nap spéttel, ha a roster file (és optimálisan az FA lista) is frissítve van már.
Így szerintem elkerülhetőek lennének a nagyszámú érvénytelen licitek, mivel egy helyről elég lenne összeszedni, hogy kikre lehet licitálni.
ljambrik
Szerintem működik ez most is, csak meg kell nézni a rostereket és a trade, cut topicokat. Nekem sikerült.
Persze sok idő.
több mint 5 éve
ljambrik Dallas Cowboys Purdue Boilermakers 585
Első 3. FA licitkörös tapasztalattal, azt javasolnám, hogy a 3. FA kört jövőre csak akkor kezdjük el, lehetőleg pár nap spéttel, ha a roster file (és optimálisan az FA lista) is frissítve van már.
Így szerintem elkerülhetőek lennének a nagyszámú érvénytelen licitek, mivel egy helyről elég lenne összeszedni, hogy kikre lehet licitálni.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 819 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Lehet poison pillt is rakni bele? 😛
Igor
Az a lényeg. 😊