NCAA csevegő

34 feliratkozó

több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
Írtam egy NCAA ajánlót Steelers.hu-ra. Inkább kezdőknek szól, de megosztom itt is:
 steelers.hu/ncaa-ajanlo/
Nagy eredményt nem várok tőle, de talán sikerül egy-két új hívet szerezni a college focinak a hazai Steeler Nation tagjai közül.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
Jó lista, az ncaa-vel ismerkedőknek nagyon tanulságos lehet, de Emmert negyedik helye nevetséges, ha csak a fociról beszélünk, akkor a top10-be se tennémjjncaa
A PSU-t sújtó szankciók kihirdetése előtt még én is ezt mondtam volna, de engem meggyőzött a cikkírók érvelése.vassadi
Egy esetnél a kivétel csak erősíti a szabályt, egyszerűen ezt várta el tőle a közvélemény, meg amúgy is megrészegült a hirtelen jött - és múló - hatalomtól

Majd nézd meg, hogy milyen kesztyűs kézzel fog elbánni a Nort Carolinával


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
Jó lista, az ncaa-vel ismerkedőknek nagyon tanulságos lehet, de Emmert negyedik helye nevetséges, ha csak a fociról beszélünk, akkor a top10-be se tennémjjncaa
A PSU-t sújtó szankciók kihirdetése előtt még én is ezt mondtam volna, de engem meggyőzött a cikkírók érvelése.
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
Az egyetemi futball legbefolyásosabb emberei a Sport Business Journal szerint:
 www.sportsbusinessdaily.com/Journal/Issues/2012/08/20/In-Depth/Most-Influential-Intro-1.aspxvassadi
Jó lista, az ncaa-vel ismerkedőknek nagyon tanulságos lehet, de Emmert negyedik helye nevetséges, ha csak a fociról beszélünk, akkor a top10-be se tenném


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
Az egyetemi futball legbefolyásosabb emberei a Sport Business Journal szerint:
 www.sportsbusinessdaily.com/Journal/Issues/2012/08/20/In-Depth/Most-Influential-Intro-1.aspx
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
de azt is illik megjegyezni, hogy míg az Alabama "run and pound" rendszerébe simén elég egy game manager QB, Kelly-nek vagy a texasi OC-nek, Harsinnak eddig nem ilyen irányítói voltak...jjncaa
Ground-and-pound. 😉
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
De a két döntősnél kb. ez volt az egyetlen hiányposzt. Míg a Texasnál vagy nálunk nem csak egy irányító hiányzott(ik).Fighting
Ez igaz, de ettől még az a ténymegállapításod, hogy game manager QB-val nem lehet elérni a top 15-öt, helytelen; ott az élő példa rá tavalyról. Amúgy az első mondatod az LSU-ra még igaz, de nálunk egyáltalán nem volt gyenge pont McCarron.vassadi
de azt is illik megjegyezni, hogy míg az Alabama "run and pound" rendszerébe simén elég egy game manager QB, Kelly-nek vagy a texasi OC-nek, Harsinnak eddig nem ilyen irányítói voltak...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
De a két döntősnél kb. ez volt az egyetlen hiányposzt. Míg a Texasnál vagy nálunk nem csak egy irányító hiányzott(ik).Fighting
Ez igaz, de ettől még az a ténymegállapításod, hogy game manager QB-val nem lehet elérni a top 15-öt, helytelen; ott az élő példa rá tavalyról. Amúgy az első mondatod az LSU-ra még igaz, de nálunk egyáltalán nem volt gyenge pont McCarron.
több mint 11 éve
Fighting 275 — Notre Dame fan
Az a baj a game manager irányítókkal, hogy csak arra elég, amit mi produkáltunk tavaly. Az meg legfeljebb Top 25, de nem Top 15.Fighting
Ha jól emlékszem, a tavalyi nemzeti bajnok is game manager QB-val jutott a csúcsra. 😊 A másik BCS-döntős irányítói pedig nem is tudom milyen kategóriába sorolhatók. 😀vassadi
De a két döntősnél kb. ez volt az egyetlen hiányposzt. Míg a Texasnál vagy nálunk nem csak egy irányító hiányzott(ik).

Play like a champion today
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
Herbie Awards 2012
 espn.go.com/college-football/preview12/story/_/id/8284250/top-players-coaches-teams-honored-herbie-awards


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
csinálj egyet Colorado Buffaloes (+ Denver összes) névvel 😊


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
TheMileHighCity 1 906 — Colorado Governor
Nem tudom hová tartozhat, talán még itt érdekelheti a legtöbb embert, hogy a közelmúltban a coloradói intézményekről készítettem egy kis visszatekintő sorozatot az elmúlt idényre, valamennyi fontos sportágban összefoglaltam a legfontosabb tudnivalókat, elért eredményeket.

Colorado
Air Force
Denver
Colorado State
Northern Colorado
Colorado College

A másik dilemmám, hogy most minden football programhoz csináljak egy-egy külön topikot? Egyben nagyon troll dolog lenne szerintem. 😀


Denver Sports Blog
Denver Sports Blog twitter
Get In The Ring
több mint 11 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Szvsz a K-State és a Georgia hype is az együttmaradásnak szól.
Oké, kikaptak tavaly a nagykutyáktól mindketten, de azok a játékosok már nincsenek jelen, akik a vesztüket okozták, míg a saját playmakerek megmaradtak.
Azt meg nem lehet kalkulálni, hogy "Klein úgy is meg fog sérülni" hiába valószínű 😀 főleg ha egy nyár alatt méginkább megtanították passzolni, akkor már nem kell neki 25 carry meccsenként. Szóval nálam a KSU is underrated, de ilyenkor még halál mind1

több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
Én nem írok top 25-öt, csak egy-két megjegyzés...
Szerintem a Georgia lesz a szezon egyik, ha nem a legnagyobb csalódása az előzetes várakozásokhoz képest. Mindenki el van ájulva tőlük, a BCS-döntő legnagyobb esélyesei között emlegetik őket, stb. Tavaly négy csapattal játszottak, mind a négytől kikaptak. Hiába Jones, Ogletree, Rambo, az elvileg elit defense a Boise State, a South Carolina, az LSU, és az Michigan State ellen is 30+ pontot szívott. 10 meccses győzelmi széria, ami elismerésre méltó, de kötelező meccs volt az összes (persze tudom, azokat sem ingyen adják). A "nagyfiúk" ellen viszont rendre alulmaradtak, az meg kevés, hogy többé-kevésbé meccsben voltak ellenük is. Erős a csapat, de szerintem nem annyira, mint azt a legtöbben gondolják. Viszont ezúttal is nagy mákjuk van, nyugatról idén sem kapták meg egyik nagyot se, ami már önmagában elég lehet az East első helyéhez. De ha kikapnak a Gamecocks elleni ki-ki meccsen, és mondjuk becsúszik még legalább egy upset a koktélpartin, esetleg a Tennessee, az Auburn, vagy a Missouri ellen (ne feledjük, a Tigers első SEC-meccse lesz, ráadásul a Faurot Fielden), és máris minden esélyük megvan Spurrieréknek a konfdöntőre. Még ha az LSU elleni találkozójukat papírforma L-nek is húzom be, még mindig bukhatnának egyet.
A KSU-tól mindenképpen jelentős visszaesést várok; hiába Klein, idén már nem fognak minden szoros meccsből győztesen kijönni.
A TAMU szerintem is underrated, de a top 10 erős túlzás. Nem várnak tőlük sokat, de - bowl-meccsel együtt - 8-9 győzelemre jók lehetnek az SEC-ben is. Igaz, hogy belül az ő védőfaluk sem életbiztosítás ebben a ligában, de ez majd főképp a Mizzounál lesz probléma a konferencia újoncai közül.
A Boise szerintem Moore nélkül is ugyanolyan produktív tud maradni, mint az eddigiekben. Ha East Lansingben nyernek, gyorsan visszakúszhatnak a ranglisták élmezőnyébe, bár a hátralévő meccseiken idén sem lesz nehéz halomra verni mindenkit.

Az a baj a game manager irányítókkal, hogy csak arra elég, amit mi produkáltunk tavaly. Az meg legfeljebb Top 25, de nem Top 15.Fighting
Ha jól emlékszem, a tavalyi nemzeti bajnok is game manager QB-val jutott a csúcsra. 😊 A másik BCS-döntős irányítói pedig nem is tudom milyen kategóriába sorolhatók. 😀
több mint 11 éve
Fighting 275 — Notre Dame fan
gyorsan végigmegyek a csapatok negatívumain, csak a miheztartás kedvéért:



15. Texas Longhorns - ugyanazt játsszák el a QB-kkal, amit tavaly, szóval lehet bármilyen erős a védelem, ez így kevés lesz (és egyszerre gáz, hogy a Horns nem képes találni legalább egy game manager feladatokra képes irányítót)
18. Ohio State Buckeyes - Urban első éve és a bowl-eltiltás miatt nehéz belőni a pozíciójukat, jövőre úgyis top5-ben kezdenek abszolút bajnokesélyesként

jjncaa
Az a baj a game manager irányítókkal, hogy csak arra elég, amit mi produkáltunk tavaly. Az meg legfeljebb Top 25, de nem Top 15.
OSU meg már most overrated a jövő évi helyezése miatt.😀

Play like a champion today
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
patikamérlegen az Aggies is top25-ös, de az SEC-ben újonc QB-val és edzővel, új támadó- és védekezőstratégiával, védőfal nélkül örülhetnek majd ha 6-6-os mérleggel egy jelentéktelen bowlt elérnek


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 669 — tracker ember
Nálam ez vhogy így nézne ki:
1. LSU OK h nem lesz Mathieu, de évek óta elit secondaryt sikerül összerakni a nagy távozók mellett, sőt most a DL is elképesztően bivaly
2. USC Bivaly Offense, nem rossz D, gyenge schedule
3. Alabama Utálom Sabant, de az ő neve garancia a sikerre.
4. Georgia Ha Murray nem izgulja el a clutch helyzeteket ez a csapat bajnok lehet
5. Wisconsin Gyenge a csoport, mondjuk O'Brien eddig annyira nem meggyőző
6. Oklahoma Támadó és védőoldalon is jó a Sooners, de egyikben sem kiemelkedő, ez ide éppen jó.
7. Clemson Legszívesebben a Georgia mögé raknám őket, de csak egy ACC-csapat
8. Oregon Jó csapat, gyenge schedule, de ezt az utóbbi években mindig el lehetett mondani
9. Texas A&M Senki sem beszél róluk pedig sztem idén ők lehetnek a meglepetés csapat. Sumlin kinevezése jó ötlet és a védelemben is van azért egy Sean Porter
10. Texas TOP5 védelmük van, kérdéses h a támadók mennyire lesznek rosszak.
11. Ohio State Urban Meyer in da house.
12. Virginia Tech Gyenge a csoportjuk, ezért lehetnek ennyire elől.
13. Florida State Texas-szindrómások ők is.
14. Tennessee Ha Bray nem csinál vmi újabb baromságot akk ez az offense sokáig repítheti a Volst.
15. Michigan State Nagyon sok jó játékos távozott skill pozíciókból, de a védelem továbbra is jónak tűnik.
16. West Virginia Lehet előrébb lenne a helyük, de idén sok igazi BIG12-féle pontzuhatagos meccsük lesz, kérdés h ebből h jönnek ki.
17. South Carolina A védelem jó, a támadósorban meg van egy Lattimore.
18. Michigan Brady Hoke keze alatt javulgat ez a csapat, de Shoelace sérülékenysége miatt nem merném őket előrébb rangsorolni.
19. Illinois Korrekt védelem, kérdés ink Scheelhaase-ék háza táján van, de annyira nem rossz az az egység sem.
20. Stanford A 2 élcsapatot leszámítva bárki ellen képesek nyerni a Pac-12-ben, ez kb. ide elég is.
21. Baylor A Briles-brigád rendre felülmúlja a várakozásaimat, így hát muszáj vagyok őket magasabbra tenni, mint az indokolt 😊
22. TCU Stabil jó csapat jó QB-val.
23. Kansas State Egyben maradt a csapat magja, ez sokat jelenthet.
24. Rutgers Legyen vki a Big Eastből.
25. Boise State Kell egy non-BCS csapat is, bár Kellen Moore nélkül kérdés mire mennek


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
21. Stanford Cardinal - Tennessee Volunteers 1998?
jjncaa
szóval azt mondod, hogy innen már soha nem lesz jó csapat a Stanfordból? futójáték? remek OL recruitok?
Nem gondoltam volna, hogy benne lesznek a 25-ben, de annyira nem magas a 21. hely.Fucu
a Vols 98-ban Manning draftolása után bajnokságot nyert...jjncaa
ezt nem tudtam. nagyon meglepődnék.



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
21. Stanford Cardinal - Tennessee Volunteers 1998?
jjncaa
szóval azt mondod, hogy innen már soha nem lesz jó csapat a Stanfordból? futójáték? remek OL recruitok?
Nem gondoltam volna, hogy benne lesznek a 25-ben, de annyira nem magas a 21. hely.Fucu
a Vols 98-ban Manning draftolása után bajnokságot nyert...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
Fucu Arizona Cardinals Stanford Cardinal 11 633 — #BeRedSeeRed
21. Stanford Cardinal - Tennessee Volunteers 1998?
jjncaa
szóval azt mondod, hogy innen már soha nem lesz jó csapat a Stanfordból? futójáték? remek OL recruitok?
Nem gondoltam volna, hogy benne lesznek a 25-ben, de annyira nem magas a 21. hely.



Fucu on Twitter, Bowl.hu Twitter
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
gyorsan végigmegyek a csapatok negatívumain, csak a miheztartás kedvéért:

1. USC Trojans - az utolsó két jó meccs miatt sokan elfelejtették, hogy milyen gyenge is volt a védelem korábban, a keret meg a büntetések miatt igen vékony (főleg a DLine)
2. Alabama Crimson Tide - ezt már emíltettem, nincs playmaker se az O, se a D oldalon
3. LSU Tigers - az emberek többsége úgy gondolkozik, hogy "ha a Lee-Jefferson duóval összejött a döntő, akkor Mettenbergerrel szinte biztos", bár nem szabad elfelejteni, hogy Honey Badger legalább két mérkőzést nyert meg egymaga (Arkansas, Georgia)
4. Oklahoma Sooners - nincs elkapó, nincs támadófal, a védelemből is sokan távoztak, de a Sooners helye a preseason top5-ben Stoops-szal garantált, pláne most már kettő van belőle
5. Oregon Ducks - a QB-kérdés meccs nélkül megoldódott, LaMichael se jelentett semmit, és amúgy minden posztról távozott egy meghatározó ember (a menetrend botrányosan könnyű)
6. Georgia Bulldogs - őszintén szólva a Dawgz simán lehetne no.1., a támadófalban és az ST-ben azért adódhatnak gondok
7. Florida State Seminoles - hihetetlen, de legalább 10 éve nem volt az FSU-ban 1000+ yardos futó és elkapó, és idén sincs a támadóknál egyéniség. Szokásosan túlértékeltek
8. Michigan Wolverines - Robinson és a védelem pálfordulása elégnek bizonyult a top10-hez, a keret mondjuk ezer sebből vérzik
9. South Carolina Gamecocks - Shaw nem megnyugtató megoldás QB-ként, de egy egészséges Lattimore-ral elmegy, utóbbi már csak azért is kell, mert passzjáték nincs
10. Arkansas Razorbacks - ki tudja, hogy Petrino nélkül mire mennek majd, a távozó WR-ekből nem csinálnék nagy problémát, a védelemből és a játékhívásból inkább
11. West Virginia Mountaineers - ugyanaz, mint az Arky-nál, van egy remek offense, ami rögtön eltünteti a defense hibáit, persze csak papíron
12. Wisconsin Badgers - masszív csapat, O'Brien-en múlik, hogy a következő Rose Bowlt meg is nyerik-e már végre a borzok, a támadófal úgyis jó lesz
13. Michigan State Spartans - kissé túlértékelt védelem, az O-ból pedig az összes elkapón kívül elment Cousins, szerintem az év egyik nagy csalódása lesz a Spartans
14. Clemson Tigers - nincs támadófal és nincs védőfal, de flag fociban amúgy már most bajnoknak koronáznám őket
15. Texas Longhorns - ugyanazt játsszák el a QB-kkal, amit tavaly, szóval lehet bármilyen erős a védelem, ez így kevés lesz (és egyszerre gáz, hogy a Horns nem képes találni legalább egy game manager feladatokra képes irányítót)
16. Virginia Tech Hokies - iszonyat sokan mentek el a tavalyi gárdából, a helyezés Beamernek szól, Thomas egyedül kevés az üdvösséghez
17. Nebraska Cornhuskers - ők lehetnének talán magasabban, de Pelini már eddig is bizonyíthatta volna, hogy képes többet kihozni a keretből, itt a fejétől bűzlik a hal, és királycsinálók sincsenek most a D#-ben
18. Ohio State Buckeyes - Urban első éve és a bowl-eltiltás miatt nehéz belőni a pozíciójukat, jövőre úgyis top5-ben kezdenek abszolút bajnokesélyesként
19. Oklahoma State Cowboys - a true freshman Lunt QB-ként érdekes lesz, de a rendszerbe belefér, a védelem meg 2011-ben se volt az igazi, kellenek a labdaszerzések. Nem jók, de nincs jobb
20. TCU Horned Frogs - mid-majorként királykodtak eddig, a váltás okán érthetően szkeptikusabbak még velük szemben, pedig van bennük kraft, csak a drogbalhéra nem volt szükség
21. Stanford Cardinal - Tennessee Volunteers 1998?
22. Kansas State Wildcats - Snyder az NCAA történetének talán legjobb edzője, hogy a varázsereje kitart-e még egy évig, az teljesen lutri. Vannak mondjuk nagyszerű nevek a Cats-ben, ám bőven erőn felül teljesítettek tavaky
23. Florida Gators - az Auburnnel emlegetném őket egy lapon, sok a kérdőjel, de mégis csak SEC, szóval a "talent level" magasabb, mint máshol, utálom mindkettőt és szerintem gyengén is fognak szerepelni, a top25-ben azért elférnek
24. Boise State Broncos - megszámolhatatlanul sok távozó, de Petersen egy mágus, én már azt is nehezen tudom elképzelni, hogy az első fordulóban kikapnak idegenben a Sparty-tól
25. Louisville Cardinals - túl fiatal még mindig a keret, ami persze nem baj, de ha nincs edzőváltás a Rutgers-nél, akkor a Knights-é lett volna ez a hely

ki van még? a Notre Dame és a Washington brutális menetrenddel, a North Carolina épp a death penalty-ra vár, a Utah-BYU duót amúgy beszorítottam volna a listába, azonban oly sokat tőlük se várnék, mert koppanás lenne

a non-BCS-esek közül az LA Tech tetszik nagyon, remélem az első fordulóban elkapják otthon a Texas A&M-et, és onnan határ a csillagos ég


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 805 — No es importante
ha ennyi csapat túlértékelt, akkor ki férne be helyettük a top25-be? csak mert a távozók ellenére pl. az Oklahoma State simán ott lesz az év végén 8-4-es/9-3-as mérleggel a 20 legjobb között, ilyen alapon az Alabamából is elment a fél keret, semmi keresnivalójuk nincs a második helyen (de meg lehet nézni, hogy az Oregon is papíron milyen durva veszteségeket könyvelhetett el)...

ilyen a college football, az elit gárdák évente újjáépítésre szorulnak, kiváló a toborzás viszont épp azért elengedhetetlen, hogy csak újratöltés legyen belőle, az előszezonban meg érthetően a potenciált díjazzák a szavazók


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
A Woklakoma 4. helye is enyhe túlzás, az FSU előrébb mint a Clemson is érdekes, az Okie St. 19. is kissé WTF, akárcsak Gátőrzék 23. helye, a Louisville meg gyanítom azért fért be h legyen legalább az elején Big Eastes a TOP25-ben.empty taxi
Sok vagy kevés?vassadi
Sok. Védelem már tavaly se nagyon volt és abból is elment 2 kezdő S és 2 DE, az offenseből meg távozott a QB, a WR1, az LT meg a C.empty taxi
Adom. A védelem se az igazi (tavaly mondjuk sokat kompenzált, hogy ők szerezték a legtöbb labdát az egész FBS-ben), viszont true freshman lesz a kezdő QB, és azon túl, hogy LT-ben és centerben is váltás jön, összesen 1 visszatérő kezdő lesz az OL-ben. A főcsoport-győzelem kb. esélytelen, de annyira rosszak se lesznek. Elmegy ez a 19. hely, de ez is inkább a tavalyi szereplésnek szól.
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 669 — tracker ember
A Woklakoma 4. helye is enyhe túlzás, az FSU előrébb mint a Clemson is érdekes, az Okie St. 19. is kissé WTF, akárcsak Gátőrzék 23. helye, a Louisville meg gyanítom azért fért be h legyen legalább az elején Big Eastes a TOP25-ben.empty taxi
Sok vagy kevés?vassadi
Sok. Védelem már tavaly se nagyon volt és abból is elment 2 kezdő S és 2 DE, az offenseből meg távozott a QB, a WR1, az LT meg a C.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 562
A Woklakoma 4. helye is enyhe túlzás, az FSU előrébb mint a Clemson is érdekes, az Okie St. 19. is kissé WTF, akárcsak Gátőrzék 23. helye, a Louisville meg gyanítom azért fért be h legyen legalább az elején Big Eastes a TOP25-ben.empty taxi
Sok vagy kevés?