NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 307 — #NoStress
mondjál edzőzseniket, akik elit QB nélkül hosszú távon bajnok esélyes csapatot raktak össze? Nem nagyon van ilyen. Egy-egy évben igen, sőt talán 2-3 évig is, de évtizeden át? No way.
peterk2005
Parcells, Noll.

több mint 7 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem egy csapat hosszú távú sorsa továbbra is tulajdonosi szinten dől el leginkább.
Kampman
Teljesen logikusnaj tűnik amit írsz, csak hát kicsi a minta 32 csapat van összesen ez nem elég számosság ahhoz, hogy ne az lenne, hogy ha emellett érvelek, akkor kiemelem az Oaklandet vagy Clevelandet, ha meg amellett, akkor kiemelem a Patriots-t vagy Steelers-t. Egyébként is, miből lehet megítélni egy ownershipet? A Dallas esetén egyértelmű, de a többinél? A Saints-nek pl. 1986 óta ugyanaz a tulajdonosa, és egészen a kétezres évek közepéig pushover csapat volt. Aztán jött Brees és Payton, és nem lettek azok. Paul Allen 1996-ban vette meg a Seattle-t ami húsz éve volt már. Ebből talán ha 6-8 évben voltak kompetitívek (pár év Schaub idején, meg most néhány éve). Ha nem potyog le a fáról Wilson nekik, akkor bőven lehet, hogy az utóbbi 20 évük Allen alatt nem lenne sikeresebb, mint mondjuk a Tennessee utolsó 20 éve. Vagy mondjuk ott van a Denver. Mikor is voltak sikeresek? Akkor, amikor lett egy Elway-ük. Se előtte, se utána ... egészen az utóbbi évekig. Amikor Bowlen már súlyos beteg, nem is tudja/tudná érdemben irányítani a csapatot. Viszont Elway lett a GM, és sikerült megszerezni Manninget. Ha tippelnem kéne, akkor biztos, hogy ezt jelölném meg oknak, nem pedig azt, hogy Bowlen lánya jobb owner, mint az apja. 😊

Szóval szerintem lehet ez így is meg úgy is. Lehet úgy is, hogy az owner nagyon profi, és addig küzd, keresi a megfelelő embereket, amíg fel nem épít egy olyan kultúrát, ami idővel sikeressé válik. De lehet úgy is, hogy beletrafálnak valamibe. Egy jó GM-be, egy zseni edzőbe ..... vagy egy hall of famer QB-ba.

Pl. én nem vagyok benne biztos, hogy a Patriots sikerességében Robert Kraftnak lenne szerepe - azon kívül, hogy tízest lőtt Belichick leigazolásával, és azzal, hogy a kezébe adta gyakorlatilag a teljes kontrollt. Nem állítom, hogy nem volt, de azt se hogy volt. Egyszerűen nem lehet tudni "mi lett volna ha". Megjegyzem, én még abban se vagyok biztos, hogy Belichick elég lett volna, ha nem talál rá egy nevesincs hatodik körösre 2001-ben. Egy edzőzseni, de mondjál edzőzseniket, akik elit QB nélkül hosszú távon bajnok esélyes csapatot raktak össze? Nem nagyon van ilyen. Egy-egy évben igen, sőt talán 2-3 évig is, de évtizeden át? No way. Oda kell már egy elit QB. A Patriotsnak is kellett. Brady nélkül lehet, hogy a Pats egy konstans középcsapat lenne, és nemhogy dinasztia nem lenne, de úgy beszélnénk róluk, mint mondjuk a Ramsről és Fisherről. Akit ugye nem szeretünk. Pedig azért akárhol volt eddig HC, az a csapat többnyire erős középcsapat volt, Amikor meg a QB poszton is volt átlagon felüli teljesítmény, akkor suberbowl-ig ment.

(Hangsúlyozom, ne értsd félre: nem azt mondom, hogy a QB csinálja a csapatot, azt se, hogy az edző, és azt se, hogy a GM, vagy az owner, stb. Túl pici a minta, igazából nem tudni, hogy egy sikeres csapatnál ki az aki felemeli a többit. Csak akkor látjuk, amikor történik egy Manning féle sérülés, és a csapat egyik percről a másikra fejreáll. Na, ott látszott, hogy ki csinálta meg azt a csapatot. Viszont még az az eset is teljesen egyedi, mert amikor a sérülés történt, akkor éppen a Dungy/Polian féle éra végére ért a franchise, szóval a visszaesés lehet, hogy Manningestül is jött volna, csak legfeljebb nem ilyen látványosan. És lehet - sőt valószínű -, hogy előtte viszont nem csak Manning, de Dungy, és Polian is kellettek a sikerességhez. És lehet, hogy Jim Irsay viszont egyáltalán nem, hanem egyszerűen csak beletrafált.)

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 7 éve
hétszilvafás adam8 Houston Texans 2 646
Ez a mai nap különleges..Isten Éltesse Lawrence Timmonst, Rob Gronkowskit, Frank Goret, Tyrann Mathieu(?)..és még sorolhatnám😊
Coolearie
Isten éltessen téged is! 😀 (gondolom)

több mint 7 éve
Coolearie San Francisco 49ers 5 343 — . . .
Ez a mai nap különleges..Isten Éltesse Lawrence Timmonst, Rob Gronkowskit, Frank Goret, Tyrann Mathieu(?)..és még sorolhatnám😊

több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
 twitter.com/NFL/status/730857642084569089
baggio
remélem az évad jobb lesz mint a trailer
braxa88
LA hype lesz.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
braxa88 Seattle Seahawks Auburn Tigers 12 521
 twitter.com/NFL/status/730857642084569089
baggio
remélem az évad jobb lesz mint a trailer
több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
egyszer

 twitter.com/NFLprguy/status/730806655244468225

kétszer

 twitter.com/NFL/status/730857642084569089


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 303
Most viszont szvsz pont a változás szelét éljük. A hagyományosan gyengébb frencsájzok találtak potens irányítókat (Bortles, Mariota, Winston,Carr, stb.) és reális esély van pl egy Oakland vagy egy Jacksonville divízió győzelemre. Idén végre a "kicsik" is beleszólhatnak a "nagyok" játékába. idejét nem tudom mikor volt ennyi (ha volt egyáltalán) potenciálisan frencsájz QB-nak tartott irányító a ligában.
undisputedly
Itt van ez a kép, azt hiszem egyszer már belinkelték ide



Na, itt háromból kettő bust, azóta az a két csapat már meg is találta az új megváltót, meglátjuk mi lesz belőlük.

Én azért kicsit szkeptikus vagyok a nagy változásokkal kapcsolatban. 10 éve nézem a ligát, de vannak csapatok, akik konstansan lent vannak, annak ellenére, hogy minden évben elmondják róluk, hogy nagyon tehetséges a keret és idén már istenbizony jöhet a nagy áttörés. (A Bills és a Rams talán a legjobb példa)

Szerintem egy csapat hosszú távú sorsa továbbra is tulajdonosi szinten dől el leginkább. Ebben a tekintetben pedig a Raiders pl. nem áll túl jól: januárban, mikor minden a los angelesi költözési tervekről szólt, többször is kiemelték, hogy Davis mennyire kispályásnak számít a többiek között, aminek nyilván oka van. (új köztük, nem túl gazdag, stb.). De már az apjánál is látszott, hogy az utolsó éveit, amikor szinte minden döntésében az érzelmei (és talán a szenilitás) vezették, az addig remek Raiders is megsínylette, a 2000-es évek elején még elitcsapat az évtized végére egy állandó 4-12-aspiránssá vált. De ott van a Cleveland is, ahol szintén egyértelmű, hogy a fejétől bűzlik a hal, teljesen ad hoc módon vezetik a klubot az újraalapítás óta..

Márpedig egy erélytelen és/vagy hozzá nem értő tulaj jó eséllyel rossz döntést hoz a GM kinevezésénél, aki pedig szintén rosszul választ HC-t, rosszul draftolnak, rossz szakmai stábot állítanak össze, minden problémára rosszul reagálnak, még egy jó drafttal se mennek semmire. Pozitív példának meg ott van a Pats/Giants/Steelers/Packers, amelyek egyértelmű koncepciók szerint működnek.
több mint 7 éve
Gabesz92 Los Angeles Chargers 1 446
Ha valakit érdekel esetleg egy pár dolog a Microsoft - NFL párkapcsolatról.

 channel9.msdn.com/Shows/TechNet+Radio/TNR1652?wt.mc_id=DX_838916&MC=CloudPlat&MC=MSAzure&MC=Windows&MC=EntMobile&MC=SecSys

több mint 7 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 713 — SuperBowl Champions 2013/2014
Nem tudom ti hogyan látjátok, de az elmúlt 10-15 év egyik legizgalmasabb periódusa kezdődik most szerintem.

Ugye mindig mindenki elmondja, hogy az NFL azért jó, mert a szabályok úgy lettek kialakítva, hogy ne lehessenek olyan nagy powerhousok, mint az EU-s soccerben, akik évtizedekig letarolják a mezőnyt. Azt is mondhatnánk, hogy az NFL-ben van egy ciklikusság. A szabályok lehetővé teszik, hogy felépíts egy erős rostert, bajnok legyél és igazi erőtér a ligában, aztán szép lassan ugyanaz a szabályrendszer felfal. A játékosaidat nem tudod megtartani, mert a sikerrel nő az áruk, a drafton nem meríthetsz a gamechanger kaliberű játékosokból stbstb.

Amióta követem a játékot, kevés kicsi frencsájz tudott igazán betörni, és lényegében az elmúlt több,mint 15 évben nagyjából belőhető volt, hogy melyik csapatok lesznek mindig a csoportok alján.

Most viszont szvsz pont a változás szelét éljük. A hagyományosan gyengébb frencsájzok találtak potens irányítókat (Bortles, Mariota, Winston,Carr, stb.) és reális esély van pl egy Oakland vagy egy Jacksonville divízió győzelemre. Idén végre a "kicsik" is beleszólhatnak a "nagyok" játékába. idejét nem tudom mikor volt ennyi (ha volt egyáltalán) potenciálisan frencsájz QB-nak tartott irányító a ligában.

* A "kicsi" és "nagy" jelzők csak az elmúlt évek teljesítményeire vonatkoznak 😊

Szerkesztette: undisputedly
több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 303
Mike Tirico átigazol az NBC-re.
De vajon ki kapja meg Gruden-t?
gaben
Akár két Gruden is lehetne

több mint 7 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
Mike Tirico átigazol az NBC-re.
De vajon ki kapja meg Gruden-t?
gaben
Sean McDonough
A legutóbbi Michigan State vs Michigan utolsó játékára keress rá, ha hangminta érdekel


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 7 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 30 766 — LIGHTS OUT!
Mike Tirico átigazol az NBC-re.
De vajon ki kapja meg Gruden-t?
gaben
Kovács Sanyi?
Löfli
iktriad vagy anyó szex rabszolgának

több mint 7 éve
Löfli Detroit Lions Tulane Green Wave 19 246 — ellenIktriad / #1 BVSC ultra
Mike Tirico átigazol az NBC-re.
De vajon ki kapja meg Gruden-t?
gaben
Kovács Sanyi?


https://www.facebook.com/ArizonaCardinalsHungary/
Don't blink!
több mint 7 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 844 — Deion Sanders for president!
Mike Tirico átigazol az NBC-re.
De vajon ki kapja meg Gruden-t?

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 7 éve
Egon bá New England Patriots 1 100 — Saints GM
Ugyan nem NFL, de azért nagyon büszke vagyok rá, hogy az a megtiszteltetés ért, hogy én végezhettem el a kezdőrúgást az első magyarországi BL meccsen!!! Egy kicsit squibkick lett, de legalább nem csúsztam el, mert attól azért tartottam.

Akár azt gondolod, hogy képes vagy valamire, akár azt, hogy nem, mindenképpen igazad van. Henry Ford
JUST WIN!!!
több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Tökéletes PR!

több mint 7 éve
Igor Baltimore Ravens TCU Horned Frogs 15 783 — SHAMEFUR DISPRAY!
 www.cbssports.com/nfl/story/25576081/nfl-power-rankings-plenty-of-risers-after-nfl-draft-but-pats-still-no-1

iktriad
Bengals 3., Ravens 27.

Nem évet.. milyen napot írunk, április 1?

We didn't take this lightly for Johnny Unitas to share this plaza with the greatest defensive player of all time. (Steve Biscotti)

We did it our way. We made sure they started putting in rules for offense! (Ray Lewis)
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 818 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
 www.cbssports.com/nfl/story/25576081/nfl-power-rankings-plenty-of-risers-after-nfl-draft-but-pats-still-no-1
több mint 7 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Offseason rangsor Vegas odds változások alapján
 sports.yahoo.com/blogs/nfl-shutdown-corner/who-had-the-best-nfl-offseason--let-s-check-what-vegas--odds-say-174223278.html

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 7 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 818 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Újabb jelzés a többi major ligának, hogy még a kanyarban sincsenek az NFLhez képest:
Amerikai nézettségi adatok:
NFL draft (ESPN, NFLN) 8,328,000
NBA playoffs (TNT, NBCSN) 3,464,000
Adam Silver biztos örült.
iktriad
Tegyük hozzá, összesen egy meccs volt ekkor az NBA-ben, (Celtics-Hawks), az sem épp a legrangosabb párosítás, ráadásul hamar el is dőlt.
Kampman
Viszont Bostonban kb csak azt nézték cserébe akkor 😀
Wyatt
De Brady mezben. 😊
több mint 7 éve
ZERO_L New England Patriots 4 343 — situational football
Újabb jelzés a többi major ligának, hogy még a kanyarban sincsenek az NFLhez képest:
Amerikai nézettségi adatok:
NFL draft (ESPN, NFLN) 8,328,000
NBA playoffs (TNT, NBCSN) 3,464,000
Adam Silver biztos örült.
iktriad
Tegyük hozzá, összesen egy meccs volt ekkor az NBA-ben, (Celtics-Hawks), az sem épp a legrangosabb párosítás, ráadásul hamar el is dőlt.
Kampman
Viszont Bostonban kb csak azt nézték cserébe akkor 😀
Wyatt
azért néha a draft-ra is oda kapcsoltak, hogy booozhassanak 😊



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 7 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Újabb jelzés a többi major ligának, hogy még a kanyarban sincsenek az NFLhez képest:
Amerikai nézettségi adatok:
NFL draft (ESPN, NFLN) 8,328,000
NBA playoffs (TNT, NBCSN) 3,464,000
Adam Silver biztos örült.
iktriad
Tegyük hozzá, összesen egy meccs volt ekkor az NBA-ben, (Celtics-Hawks), az sem épp a legrangosabb párosítás, ráadásul hamar el is dőlt.
Kampman
Viszont Bostonban kb csak azt nézték cserébe akkor 😀

több mint 7 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 303
Újabb jelzés a többi major ligának, hogy még a kanyarban sincsenek az NFLhez képest:
Amerikai nézettségi adatok:
NFL draft (ESPN, NFLN) 8,328,000
NBA playoffs (TNT, NBCSN) 3,464,000
Adam Silver biztos örült.
iktriad
Tegyük hozzá, összesen egy meccs volt ekkor az NBA-ben, (Celtics-Hawks), az sem épp a legrangosabb párosítás, ráadásul hamar el is dőlt.
több mint 7 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Egy sikeres draft class margójára 😀
 www.nfl.com/news/story/0ap3000000659379/article/fifthyear-option-tracker-for-2013-firstround-picks
Egon
Pedig ezekről is hogy el volt magyarázva, hogy mekkora Pro Bowlerek meg All-Prok lesznek 😀

Jajj de nevetek:
https://res.cloudinary.com/nflleague/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/yyppiadyhyghlq6zxwad
2013 NFL Draft: Seven-round mock forecasts every pick, 1 to 254
First-round mocks are fun, but they only tell 1/7 of the story. Josh Norris tackles the challenge of predicting all seven rounds to find out where mid-tier prospects like Arkansas QB Tyler Wilson will go.