NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Hát ez azon múlik kit tekintesz talent levelben top10-nek. Mert ha megkérdezel mondjuk 15 szakértőt, sztem a top10-ben említett csapatok száma közelebb lesz a 20-hoz, mint a 10-hez. Így pedig sztem biztos nem olyan csapat nyer, aki senkinél nincs ott, de azt el tudom képzelni, hogy olyan nyerjen, aki mondjuk nálad, vagy nálam nincs ott.

De a példa kedvéért a Giants sztem nincs ott és nem is fog nyerni. Továbbá a linkelt rangsorban más olyan csapatok is vannak, akiket akkor se vennék oda, ha agyoncsapnak.
gabokocka
Ó azt hittem, hogy ennél azért lényegesen átlátszóbb a felvetésem 😊

Igen, mondjuk a tehetség jó szó, mert sok mindent rá lehet fogni, és magyarázni, hogy de xy tehetségben jobb, mint egy másik, csak a rendszer, a béna edzők és a rossz időjárás miatt ez mégsem feltétlenül látszik meg, vagy szimplán mindenki HoF-várományos egy támadósorban, mégis elmarad az elit egységektől 😊
Wyatt
Csak nem oda akartál kilyukadni, hogy Ti nem vagytok rajta a listán, oszt mégis nyertek 😊 Nekem a linkelt lista fele kb. a szunnyadó potenciál címszó alatt is futhatna, ennyi erővel a Browns is simán rajta lehetne, megmagyarázni mindent meg lehet.
gabokocka
Valamivel el kell adni a dolgokat és megmagyarázni mindent meg lehet. Na igen, a Browns is simán ott lehetne 😊

több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 710 — Keep pounding
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Hát ez azon múlik kit tekintesz talent levelben top10-nek. Mert ha megkérdezel mondjuk 15 szakértőt, sztem a top10-ben említett csapatok száma közelebb lesz a 20-hoz, mint a 10-hez. Így pedig sztem biztos nem olyan csapat nyer, aki senkinél nincs ott, de azt el tudom képzelni, hogy olyan nyerjen, aki mondjuk nálad, vagy nálam nincs ott.

De a példa kedvéért a Giants sztem nincs ott és nem is fog nyerni. Továbbá a linkelt rangsorban más olyan csapatok is vannak, akiket akkor se vennék oda, ha agyoncsapnak.
gabokocka
Ó azt hittem, hogy ennél azért lényegesen átlátszóbb a felvetésem 😊

Igen, mondjuk a tehetség jó szó, mert sok mindent rá lehet fogni, és magyarázni, hogy de xy tehetségben jobb, mint egy másik, csak a rendszer, a béna edzők és a rossz időjárás miatt ez mégsem feltétlenül látszik meg, vagy szimplán mindenki HoF-várományos egy támadósorban, mégis elmarad az elit egységektől 😊
Wyatt
Csak nem oda akartál kilyukadni, hogy Ti nem vagytok rajta a listán, oszt mégis nyertek 😊 Nekem a linkelt lista fele kb. a szunnyadó potenciál címszó alatt is futhatna, ennyi erővel a Browns is simán rajta lehetne, megmagyarázni mindent meg lehet.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Hát ez azon múlik kit tekintesz talent levelben top10-nek. Mert ha megkérdezel mondjuk 15 szakértőt, sztem a top10-ben említett csapatok száma közelebb lesz a 20-hoz, mint a 10-hez. Így pedig sztem biztos nem olyan csapat nyer, aki senkinél nincs ott, de azt el tudom képzelni, hogy olyan nyerjen, aki mondjuk nálad, vagy nálam nincs ott.

De a példa kedvéért a Giants sztem nincs ott és nem is fog nyerni. Továbbá a linkelt rangsorban más olyan csapatok is vannak, akiket akkor se vennék oda, ha agyoncsapnak.
gabokocka
Ó azt hittem, hogy ennél azért lényegesen átlátszóbb a felvetésem 😊

Igen, mondjuk a tehetség jó szó, mert sok mindent rá lehet fogni, és magyarázni, hogy de xy tehetségben jobb, mint egy másik, csak a rendszer, a béna edzők és a rossz időjárás miatt ez mégsem feltétlenül látszik meg, vagy szimplán mindenki HoF-várományos egy támadósorban, mégis elmarad az elit egységektől 😊

több mint 5 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 30 764 — LIGHTS OUT!
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
dande
Szerintem hatalmas lesz amikor majd Kovács Sanyi egy megpróbálja elmagyarázni élő adásban. Már készítem a VHS-t, hogy felvehessem.

több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 394 — Így remélem megfelelek nektek.....
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
dande
van új kickoff szabály?

nem láttam a homokozótól sajnos, de mindjárt megnyitok egy másik oldalt, hogy utánanézzek!
shawnka
Ímhol vagyon:

 www.nfl.com/videos/nfl-videos/0ap3000000933907/Breaking-down-the-new-NFL-kickoff-rules
több mint 5 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 111 — Tyrone Creek
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
dande
van új kickoff szabály?

nem láttam a homokozótól sajnos, de mindjárt megnyitok egy másik oldalt, hogy utánanézzek!
több mint 5 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 710 — Keep pounding
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Hát ez azon múlik kit tekintesz talent levelben top10-nek. Mert ha megkérdezel mondjuk 15 szakértőt, sztem a top10-ben említett csapatok száma közelebb lesz a 20-hoz, mint a 10-hez. Így pedig sztem biztos nem olyan csapat nyer, aki senkinél nincs ott, de azt el tudom képzelni, hogy olyan nyerjen, aki mondjuk nálad, vagy nálam nincs ott.

De a példa kedvéért a Giants sztem nincs ott és nem is fog nyerni. Továbbá a linkelt rangsorban más olyan csapatok is vannak, akiket akkor se vennék oda, ha agyoncsapnak.

Szerkesztette: gabokocka

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 5 éve
ZERO_L New England Patriots 4 343 — situational football
Furcsa állat ez az ember, mert én például az FK-val való együttműködésben (ami itt kiverte "sokaknál" a biztosítékot) nem az adminok által diktátumszerű kinyilatkozást láttam, hanem a lehetőséget...
A lehetőséget arra, hogy mint mezei user/olvasó minőségibb kontenthez juthatok hozzá NFL és NCAA-vel kapcsolatosan, gondolok itt elsősorban:
-a podcastek minőségére (ideát ez totálisan megszűnt)
-college covarage-re (végre lenne baggio-nak társa a kereszteshadjáratához 😉 )
-draft felvezetése/közvetítése (nem kellene a fórumon összekalapozni a résztvevőket)
-komolyabb elemzések fontosabb meccsekről/playekről

vagy a normális háttérrel a fórum technikai fejlődésének biztosítása

Aztán lehet ebből semmi nem valósul meg vagy 2-5 év múlva a mostani aktivizálásra süllyedne vissza minden
nincs meg az eredeti cikk, kinyilatkoztatás a "költözésről" nem emlékszem a szövegére, lehet azt szerencsésebben is meg lehetett volna fogalmazni, de ettől még nem értem miért kell(ett) a rossz/negatív oldaláról megközelíteni ezt az egészet...
(Osztom Stez véleményét, hogy inkább egyszerű sérelmekről/ellentétekről van szó, ami mindig is ott volt a sorok között, most mindenki kapott egy kifogást, alkalmat ezek kiélésére, és nyilván ezt senki nem fogja bevallani inkább letagadni, szóval megmarad konteonak, bár tudjuk, hogy Stez-nek "mindig igaza van" 😛 )



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 394 — Így remélem megfelelek nektek.....
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Én simán kinézem, hogy a Chargers a Giantset verje meg a döntőben.
Sixo
Végül is, jön a Madden pcre ott minden lehetséges 😛 😉
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Én simán kinézem, hogy a Chargers a Giantset verje meg a döntőben.
Sixo
Jó, de ennyi tudatmódosító után én ezen már nem lepődöm meg

több mint 5 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 30 764 — LIGHTS OUT!
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
Én simán kinézem, hogy a Chargers a Giantset verje meg a döntőben.

több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
1.csodálkoznánk
2.miért ne lehetne ott
ozibozi
Jó sok csodálkozást akkor februárra 😊

több mint 5 éve
ozibozi New York Giants 15 345
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

 www.nfl.com/news/story/0ap3000000936085/article/nfls-10-most-talented-teams-eagles-jaguars-lead-the-way
Wyatt
1.csodálkoznánk
2.miért ne lehetne ott
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Mit gondoltok arról, hogy az új szezont egy olyan csapat nyeri meg, amely tehetségben nincs a top 10-ben? Illetve, hogy az 1/2-es Giants viszont ott van

https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/i5nkqtydz8ovuwx9q17f
NFL's 10 most talented teams: Eagles, Jaguars lead the way
Gil Brandt lists the 10 most talented teams in the NFL heading into the 2018 season. Can anyone top Carson Wentz and the Philadelphia Eagles?

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
Somos szerint az FK fúzió volt az egyetlen reális alternatíva.

Gondolom tudták jól, hogy véleményformáló fórumtársak morzsolódnak le a költözéssel, hiszen az előzetes személyes felmérések alapján is kiderült, h több megkérdezett nem támogatja azt. Ergo volt kalkulálható szakadás/szakadárság... saját véleményem, hogy a megkérdezettek közül voltak olyanok, akik a Fűzőkötést kifejezetten ellenezték. A döntés bekövetkezett, a többi történelem.

"A menet közben bekövetkezett variáció" egy következmény volt, nem az eredet. Odafigyeléssel, korrekt infoáramlással és kommunikációval lehetett volna az egy életképes független megoldás. Hiszen a végeredmény az lett az FD fóruma is, ahol, ha kell és lesz rá igény, lesz tartalom is. (Sorry, de nekem az FK-n is kevés érdemi tartalom van, nem is azt keresem elsősorban, hanem angolul tájékozódom. Zalán is leírta korábban, h Mo-on ilyen oldalnak nincs is nagy piaca.)

Nekem az gyenge érv, h tartalmat akarunk szolgáltatni. Mittodumén hány szerkesztő, szabad kézzel és jobb technikai feltételekkel összerakott volna simán egy, a mostani bowl-t is felülmúló oldalt, ha van akarat közös munkára (mert peterk-nél fogadókészség volt, ezt ne felejtsük). Az megint más -halk- kérdés, hogy a status quo merre mozdult volna és ezt akarták/ akartátok-e?

Több éve pörög a fórummal ez az oldal, egyre fogyó cikkek mellett. A többség kommunikálni, s nem infot szerezni jár ide elsődlegesen.

Szóval sztem a választás determinálta a jövőt, s az nem volt szerencsés (véletlen?)

Tényleg sajnálom, h a userek ebből kimaradtak. Több szem többet lát, több száj többet mond alapon. Talán nagyobb lett volna a döntés legitimációja ( az megint nem érv, h a 21 században ez nem volt megoldható).

A visszarendeződés pedig megint érdekes kérdéseket vet fel, amiket viszont előttem már leírtak.

Mindegy, én magam igyekszem követni mindkét oldalt, ha már így alakult. Csak nagyon kényelmetlen.

Önző, geci módon pedig a saját kényelmem lehet, h hamarosan választás elé állít majd. A választást pedig csak halogatom... de egyszer eljön. Tudom, hogy azzal kevesebb leszek...
Fast Willie
Most vagy te tudsz többet a háttérben folyt dolgokról vagy itt megint megy a konteógyártás.
Elmondták, h az FK-t akarták, mert ott folyamatos, napi kontent van.
Úgy hiszem az is végig lett gondolva általuk, hogy erre az FD miért ne lett volna alkalmas.

Hogy a történtek után sem az FD-vel volt elképzelve a közös jövő az is világos.
Kár ezt a részét erőltetni.

Valószínű számoltak a lemorzsolódással is. Lehet, hogy nem ekkorával, de ez lett.
Majd most elkezdődik megint egy folyamat, lesznek új tagok is, lehet akik eddig FK-n disqusban kommenteltek vagy csak FB-n, azok is elkezdenek fórumozni.

Ugyanúgy ahogy elvan pl. a Pats.hu meg több más oldal, ellesz ez a fúziós is meg az FD is és mindegyiknek kialakul a törzsgárdája.

Lehet h jópár embernek jobb lenne, ha az ő szája íze szerint történnének a dolgok, de amint látjuk ez nem így van, ebbe bele kell nyugodni és lehet tovább lépni ahogy lentebb sutianap és somoskovig is írta.

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 646
Somos szerint az FK fúzió volt az egyetlen reális alternatíva.

Gondolom tudták jól, hogy véleményformáló fórumtársak morzsolódnak le a költözéssel, hiszen az előzetes személyes felmérések alapján is kiderült, h több megkérdezett nem támogatja azt. Ergo volt kalkulálható szakadás/szakadárság... saját véleményem, hogy a megkérdezettek közül voltak olyanok, akik a Fűzőkötést kifejezetten ellenezték. A döntés bekövetkezett, a többi történelem.

"A menet közben bekövetkezett variáció" egy következmény volt, nem az eredet. Odafigyeléssel, korrekt infoáramlással és kommunikációval lehetett volna az egy életképes független megoldás. Hiszen a végeredmény az lett az FD fóruma is, ahol, ha kell és lesz rá igény, lesz tartalom is. (Sorry, de nekem az FK-n is kevés érdemi tartalom van, nem is azt keresem elsősorban, hanem angolul tájékozódom. Zalán is leírta korábban, h Mo-on ilyen oldalnak nincs is nagy piaca.)

Nekem az gyenge érv, h tartalmat akarunk szolgáltatni. Mittodumén hány szerkesztő, szabad kézzel és jobb technikai feltételekkel összerakott volna simán egy, a mostani bowl-t is felülmúló oldalt, ha van akarat közös munkára (mert peterk-nél fogadókészség volt, ezt ne felejtsük). Az megint más -halk- kérdés, hogy a status quo merre mozdult volna és ezt akarták/ akartátok-e?

Több éve pörög a fórummal ez az oldal, egyre fogyó cikkek mellett. A többség kommunikálni, s nem infot szerezni jár ide elsődlegesen.

Szóval sztem a választás determinálta a jövőt, s az nem volt szerencsés (véletlen?)

Tényleg sajnálom, h a userek ebből kimaradtak. Több szem többet lát, több száj többet mond alapon. Talán nagyobb lett volna a döntés legitimációja ( az megint nem érv, h a 21 században ez nem volt megoldható).

A visszarendeződés pedig megint érdekes kérdéseket vet fel, amiket viszont előttem már leírtak.

Mindegy, én magam igyekszem követni mindkét oldalt, ha már így alakult. Csak nagyon kényelmetlen.

Önző, geci módon pedig a saját kényelmem lehet, h hamarosan választás elé állít majd. A választást pedig csak halogatom... de egyszer eljön. Tudom, hogy azzal kevesebb leszek...
több mint 5 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 750 — 49ers GM
Hölgyeim, Uraim!

Elsősorban szeretném magam exuzálni, mivel elbúcsúztam, így poszthumusz előfordulás egyetlen indoka, hogy ne ajtócsapkodás jellegű lezárás legyen, hanem finom kilincshasználat.

Elsőként egy pirinyó gondolat a konfliktus miértjéről, - de egérfarkban csak - egy olyan misscomumicationba csöppentünk, ahol azt gondoltuk, hogy nem egy végleges döntést döngetünk. Ez az FK! frigy, mi nem, és ez is egy végleges döntés. Itt rakok egy pontot. S most jöjjön az officiális nyilatkozat:

Hölgyeim! Uraim!

Mi, az FD fórum megalkotói és a hozzájuk közel álló emberek támadásként éltük meg az elmúlt hetek eseményeit, mind a másik fél kommunikációját, mind azokat az eszközöket, amivel a mi kommunikációnkat próbálták korlátozni.
Mélységesen elítéljük továbbá azokat, akik egy emberből próbálnak bűnbakot, felelőst csinálni a történtekre.
Az ilyen történések mellett nem tudunk szó nélkül elmenni, azonban úgy érezzük, igazunk bizonyítása a fórum nyugalmának rovására megy. Az álláspontok közeledésére nem látunk esélyt.
Kérjük ezért a másik felet, hogy legyen partner a vita lezárásában, ha ragaszkodik az utolsó szó jogához, tegye meg egy posztban, de utána tartsuk azok igényét szem előtt, akiknek sem a költözéshez sem az FD-hez nem volt köze, és NFL általános dolgokról szeretnének ebben a topicban csevegni. Gyaníthatóan rég elegük van az egészből.
sutianap
Mi is egyetértünk, több felelőse is van, hogy ide jutott a történet, nem egy bűnbak van. Igazság nehezen lesz, legalább békés egymás mellett élés legyen. Sok sikert nektek, meg minden ilyesmi izé.

több mint 5 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 390
Továbbá valamiért úgy alakult a helyzet, hogy aki itt user, az nem olvas FK-t, nincs átjárás a kettő között.

Még így is mentek volna az FK-ra a userek nagy tömegben, ha kapnak egy működő felületet, amely legalább a bowl.hu színvonalán pöfög.
Zalán
Azért ez szerintem téves és általánosítás.
Én pl. olvasom őket és szerintem mások is és anélkül is mentem, hogy kész lett volna a fórum, ugyanis nem érdekelt. A szezon szeptemberben körül kezdődik, addig lett volna idejük.

Hát egy meghatározó tartalomgyártó usercsoport ebből nem kért, mert közben csináltak egy szűz oldalt, ahol nagyobb biztonságban látják a jövőjüket, mint itt maradni, annak ellenére, hogy mindenkinek nyűg a változás, a költözés, stb.

A userek pedig úgy döntöttek, nem mennek az FK alá, mert az nem ez. Ha ennek a történetnek vége van, akkor csinálunk egy új, saját független fórumot, és oly mindegy, hogy a lehetőséget adó felületen volt-e február óta tartalom vagy sem. A fórum, az egymással való beszélgetés az elsőszámú igény itt, sem pedig az, hogy magyar nyelven olvassunk híreket, elemzéseket.
Zalán
Ez itt a lényeg. A többi az csak belemagyarázás, sárdobálás és egymás felesleges baszogatása.
Miért nem lehetett ezt akkor kihirdetni és békében elválni?

Az itteni adminok nagyon eltaktikázták magukat. Fejlesztői szakértelem nélkül, valós alternatíva nélkül, előkészületlenül forradalmat csináltak, hogy Valentinxet megleckéztessék. Ez az akció eleve kudarcra volt ítélve.
szakadást.
Zalán
Vagy esetleg nem lehet az, mint amit írtak, hogy ők úgy látták, hogy az oldalnak így nincs jövője, szerettek volna tartalmat is és a közösségnek segíteni, ezért kényszerből meghozták ezt a döntést, számítva arra, hogy a fórum milyensége okozhat problémát, de talán 1-2 hónap nem gáz?
Az, hogy menet közben bekövetkezett egy olyan variáció amivel senki se számolt, az ne legyen már hivatkozási alap.




[Az elsőt akkor írtam, amikor név szerint meg lettem említve olyan kontextusban, hogy a segítségem kb. l*f*szt sem ért. Akkor megírtam, hogy lehet, de pontosan ugyanazt a l*f*szt kapták akkor az FD-sek is. A második postot ma írtam, részben egy fórumtárs kérdésére, hogy volt-e egyáltalán korábban szó együttműködésről, részben somoskovig-nek válaszul arra, hogy "nem volt kompromisszumkészség".

Ettől függetlenül, természetesen felfogtam, hogy számodra ez is sok. Ezzel egyúttal válaszolok Solymi néhány nappal ezelőtti kérdésére is ("miért gondolod azt, hogy te itt közellenség vagy, mikor egyáltalán nem így van."). Nos, ezért.
peterk2005
Én úgy értettem, hogy egyáltalán nem tekintelek annak és szerintem más se, legalábbis remélem

Szerintem ott van a probléma, hogy korábban meg lettél említve mint olyasvalaki akit szintén megkérdeztek fórum ügyben és végül az a döntés született, hogy amit te tudsz adni az úgy nem oké (hogy most tudták-e pontosan, hogy ez mit takar vagy sem az lényegtelen, bár lehet kritikus pont), majd később kiderült, hogy az FD-seknek (hívjuk most ezt a csoportot így) pedig ugyanezt nyújtottad és nekik ez jó volt, plusz megvolt/meglett a szakértelmük.

Valószínűsítem, hogy sokan ebből a két információmorzsából kezdtek el konteókat gyártani, miközben nem értenek egy fórum technikai és jogi működtetéséhez, ráadásul nem is tudják, hogy pontosan milyen beszélgetés zajlott köztetek.

Hovatovább az se segített a helyzeten, hogy az FD-sek nem kommunikálták nyíltan a szándékukat miközben menet közben már ment a fórumuk tesztelése, hirdetése (akármilyen formában is) és kvázi mindenki tudta már akkor, hogy létezni fognak.

És az összes többi balhé ebből alakult ki, ami egyébként bőven kezelhető lett volna, a fórummizéria után is, csak jött az a fránya személyeskedés mindenki részéről. Ráadásul nem PM-ben, hanem mindenki által jól láthatóan.

Ettől függetlenül még mindig le lehetne zárni az egészet, felesleges nyilatkozattételek nélkül is.
Elég lenne bocsánatot kérni a másiktól, hogy nem úgy gondoltam, stb. és mindenki folytathatná tovább a maga ténykedését ott és akikkel ezt tenni szeretné.

több mint 5 éve
Zalán Denver Broncos 3 656 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
dande
Arra gondolsz, hogy most már ki is lehet rúgni fórumtagokat? 😀 😀 😀

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 394 — Így remélem megfelelek nektek.....
Pedig én megpróbáltam más irányba terelni, s azt hittem sikerült,de hát kicsiny vagyok én ehhez....brühühühü.....

Még egy próba: ki mit gondol az új kickoff szabályokról? 😉
több mint 5 éve
Zalán Denver Broncos 3 656 — I'am a Broncos Fan and I believe in Mile High Magic...
Én már azt hiszem mindent értek, és várom az idényt csendben. Egy dolgot azonban újra leírnék.
Azért mert itt valaki admin és valaki user, nem sok különbséget tesz egymás közé. Mégpedig azért, mert az utóbbi nem csekély időkben az admin ugyanúgy max hozzászólt, mint a user, semmiféle hozzáadottértéket nem teremtett ezen felül. Ez az elmondások szerint azért történt, mert Valentinx-szel, aki valahogy véletlen egyszemélyi tulajdonos lett (ezt sem értem, hogy történik, mindegy), szóval mert Valentinx füle botját sem mozgatta semmiféle admin kérésre, fejlesztésre. Ezt készséggel elhiszem.
Azonban ebből a helyzetből fakadóan feltéve a kérdést, kié ez a fórum, már nem egyértelmű a válasz. Ennek a fórumnak az értékét a mezei userek hozzászolásai, az általuk gyártott tartalom (másfélmillió hozzászólás, az itteni adminok szolgáltattátok ezt az adatot), és egy elképzelt közösség adta. Ezek a userek írták meg a posztokat, komoly, cikkel felérő tartalmakat gyártottak, szintén a szabadidejükben, és szintén honorárium nélkül. Ergo a userek pont ugyanúgy azt gondolták, hogy övék (is) a fórum, elismerve és tisztelve az adminok törekvéseit. Harmadszor írom le, user nem létezik admin nélkül és fordítva sem. Nem számít mi volt előbb, a user vagy az admin. Nincs erőssorrend a kettő között, ezen a fórumon nem volt a speciális helyzet okán.
Továbbá valamiért úgy alakult a helyzet, hogy aki itt user, az nem olvas FK-t, nincs átjárás a kettő között. Ennek mi a történelmi hagyománya, nem tudom. Nem is érdekel. De fontos, figyelembeveendő szempont.

Tudjátok, az van, hogy azé a föld, aki teleszüli.
A palesztinok szokták volt mondani, a legerősebb fegyverünk, az asszonyaink méhei.

Hát ez a föld a usereké volt, mert a userek szülték tele.

Az, amit Iktriad, Bazzani, Ulpianus, Black, Wyatt, Helmut, Undi, Soldi ebbe az egészbe beletett – és még hosszan sorolhatnám a nickneveket anélkül, hogy ismerném őket, hogy tudnám, ki marad ki megy –, az napi szinten, havi szinten, évi szinten nagyon komoly meló. Semmivel nem kisebb a szememben, mint amit az igen tisztelt szerkesztők. És ezzel sokan egyetértenek.
Ezért gondolja azt a userek egy meghatározó csoportja, hogy az adminok nem léphették volna meg azt, hogy diktátumszerűen megmondják, hogy a jövőben az FK alatt vagyunk, itt bezár a bolt.
A bezár a boltot mondhatják, de hol tovább, az közös döntés, az kommunikáció, az konszenzus.
Még így is mentek volna az FK-ra a userek nagy tömegben, ha kapnak egy működő felületet, amely legalább a bowl.hu színvonalán pöfög. Amit egyébként két hét alatt el lehet érni, összefogással és hozzáértéssel.
Én megértem az itteni adminokat, akiknek sok minden rosszul esik, mert a userek nem ismerhetik a belső problémáikat. Nem is tartozott rájuk. Meg kellett volna oldani a színfalak mögött, kikényszeríteni az áltulajdonostól az oldal eladását, nem rángatni senkit sehová, nem használni eszközként a tartalomgyártó usereket. De ez már nem opció.
A userek pedig úgy döntöttek, nem mennek az FK alá, mert az nem ez. Mint ahogy Ricsiék magyar közvetítéséval sem azonosul ez a fórumközösség. De az NFL mindenkié.
Ha ennek a történetnek vége van, akkor csinálunk egy új, saját független fórumot, és oly mindegy, hogy a lehetőséget adó felületen volt-e február óta tartalom vagy sem – így gondolkoztak a most távozó userek. A fórum, az egymással való beszélgetés az elsőszámú igény itt, sem pedig az, hogy magyar nyelven olvassunk híreket, elemzéseket. Ezt be kell látni.
Amikor látta az itteni admin és Valentinx, hogy az FK-ra nem megy át a véleményvezér tömeg, hogy ez itt pedig elsivatagosodik, akkor hirtelen visszatáncolt mindenki és mentsük a menthetőt, tárgyaljunk egymással és egyezzünk meg, mert mindkét fél veszíteni fog.
Hát egy meghatározó tartalomgyártó usercsoport ebből nem kért, mert közben csináltak egy szűz oldalt, ahol nagyobb biztonságban látják a jövőjüket, mint itt maradni, annak ellenére, hogy mindenkinek nyűg a változás, a költözés, az új reg, a felület, stb.
Az itteni adminok nagyon eltaktikázták magukat. Fejlesztői szakértelem nélkül, valós alternatíva nélkül, előkészületlenül forradalmat csináltak, hogy Valentinxet megleckéztessék. Ez az akció eleve kudarcra volt ítélve és visszájára fordult.
A legtöbbet a userek veszítettek. Most keresnem kell, hol olvashatom a továbbiakban Blacket, hol Ulpit, hol Iktriadot, hol Gabokockát, hol a chicagóiakat, hol a Phillyfunokat, hol írnak majd az aranyásók, hol önsorsrontanak majd a detroitiak, hol kell védenem a csapatomat a fosztogatók élcelődésétől és így tovább. Aztán vannak, akik leteszik a klaviatúrát végleg. Hát köszönöm.
A kompromisszum első lépése a beismerés, hogy az itteni adminok elnézést kérnek az itteni userektől – a maradóktól is, hisz ők is elveszítenek komoly létszámú minőséggel rendelkező írótársat – az elcseszett kiugrásért, ami előidézte a szakadást.
Aztán ha nem faljuk fel végleg egymást, talán egy jövőbeli eredménykövetőben összefutunk és elszívjuk a békepipát.
Itt és most nem lesz megoldás.

Szerkesztette: Zalán

!!!!!!!! ...and bleeding Orange and Blue !!!!!!!!
“He’s a f***ing rock star.”
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 103 — capitaine du château de Vienne 1487
Hölgyeim, Uraim!

Elsősorban szeretném magam exuzálni, mivel elbúcsúztam, így poszthumusz előfordulás egyetlen indoka, hogy ne ajtócsapkodás jellegű lezárás legyen, hanem finom kilincshasználat.

Elsőként egy pirinyó gondolat a konfliktus miértjéről, - de egérfarkban csak - egy olyan misscomumicationba csöppentünk, ahol azt gondoltuk, hogy nem egy végleges döntést döngetünk. Ez az FK! frigy, mi nem, és ez is egy végleges döntés. Itt rakok egy pontot. S most jöjjön az officiális nyilatkozat:

Hölgyeim! Uraim!

Mi, az FD fórum megalkotói és a hozzájuk közel álló emberek támadásként éltük meg az elmúlt hetek eseményeit, mind a másik fél kommunikációját, mind azokat az eszközöket, amivel a mi kommunikációnkat próbálták korlátozni.
Mélységesen elítéljük továbbá azokat, akik egy emberből próbálnak bűnbakot, felelőst csinálni a történtekre.
Az ilyen történések mellett nem tudunk szó nélkül elmenni, azonban úgy érezzük, igazunk bizonyítása a fórum nyugalmának rovására megy. Az álláspontok közeledésére nem látunk esélyt.
Kérjük ezért a másik felet, hogy legyen partner a vita lezárásában, ha ragaszkodik az utolsó szó jogához, tegye meg egy posztban, de utána tartsuk azok igényét szem előtt, akiknek sem a költözéshez sem az FD-hez nem volt köze, és NFL általános dolgokról szeretnének ebben a topicban csevegni. Gyaníthatóan rég elegük van az egészből.


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Mert én nem nagyon láttam itt olyan fórumozókat, akik ezzel jöttek volna, viszont szerintem ezzel a magatartással csak azt éritek el, hogy a többségnek elege lesz ebből a hisztiből és elküld majd a halál faszára titeket, hogy ha már nem akartok itt lenni, akkor legalább ne csináljátok a feszültséget.

Nekem ez mártírkodásnak (és megsértődésnek) jön le több ember részéről, és engem ez a téma már egyáltalán nem izgat, úgyhogy én örülnék, ha ezt mondjuk egy off topicban folytatnák azok, akik még akarják folytatni.Wyatt
Te is tudod, hogy - ebben Sobrinak teljesen igaza van - egy idő után mindenki visszahúzódik a valóságburkába, és onnan nézi a világot. Ami teljesen más perspektíva, mint adott esetben másiké. Vagy éppenséggel a valóság.

A te valóságburkodból most éppen úgy néz ki, hogy a "mártírkodás folyik" (FD-sek) már túl tolják. Az én valóságburkomból meg úgy, hogy az elmúlt 1 hétben összesen kettő postot írtam ide. Kettőt. Egyiket sem "csak úgy", hogy idejöttem oszt huss. Az elsőt akkor írtam, amikor név szerint meg lettem említve olyan kontextusban, hogy a segítségem kb. l*f*szt sem ért. Akkor megírtam, hogy lehet, de pontosan ugyanazt a l*f*szt kapták akkor az FD-sek is. A második postot ma írtam, részben egy fórumtárs kérdésére, hogy volt-e egyáltalán korábban szó együttműködésről, részben somoskovig-nek válaszul arra, hogy "nem volt kompromisszumkészség".

Ettől függetlenül, természetesen felfogtam, hogy számodra ez is sok. Ezzel egyúttal válaszolok Solymi néhány nappal ezelőtti kérdésére is ("miért gondolod azt, hogy te itt közellenség vagy, mikor egyáltalán nem így van."). Nos, ezért. (A közellenség természetesen durva túlzás. Egyszerűen arról van szó, hogy ez a két hetes sz*rk*v*rás elérte, hogy nem lehet úgy postot írni, hogy ne azt nézzék az emberek, hogy ki írta, ahelyett, hogy azt néznék, hogy mit. Tisztában vagyok vele, hogy csak egy hangos kisebbség miatt van így, de az alakítja a közhangulatot. Ez már csak ilyen. Talán majd az idő segít rajta.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 810 — No es importante
A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
undisputedly
Tehát ha most felbukkanna egy ultimate troll és csinálna még egy amerikai focis oldalt fórummal, akkor az elég lenne hozzá, hogy ebben a "káoszban", a "túl sok választási lehetőség" miatt felhagyj azzal, amit elméletileg szabad akaratból, hobbiból csinálsz? Tényleg nem értem az embereket...

Nyílt egy új fórum, leírtuk a mi verziónkat a valóságról, leírták az "FD-sek" is (vagy akkor olyanok, akik az fd-vel szimpatizálnak, nincsenek velük hivatalos kapcsolatban, bánom is én), és mivel az uborkaszezon kellős közepén járunk, nincs semmi nagyobb történés, ami ezt elnyomná. Pont azért időzítettük az egész dolgot erre az időpontra, hogy szeptemberre már lecsengjen, és így is fog történni. Ja és jelen pillanatban a gépház részleget se tudjuk még visszaállítani, szóval nem áll módunkban innen máshova irányítani a vitát.

Amúgy bár a lehetőség fel volt ajánlva, hogy az akkor még fórum nélküli first-downnal egyesüljünk, mivel cikkek terén az az oldal február óta ugyanúgy nem frissült, sok értelme nyilván nem lett volna hosszabb távon gondolkodva.
r.baggio
Szerintem félreértesz. Azt kifogásolom, hogy bepillantást "engedtek" a személyes sérelmeitekbe (itt gondolok azokra, akik ilyen jellegű kommentet tettek), ami igazából csak elveszi az ember kedvét a fórum látogatásától. Engem nem zavar, ha emberek elmennek más fórumra, persze vannak akiknek tisztelem az itteni tevékenységét és mindig elolvasom, ha látom, hogy kommenteltek, de ez a "kiteregetés" csak azt éri el, hogy a harmadik feleknek elmegy a kedve az egésztől (pl aki költözni nem akar, de toxicus topicokat sem akar olvasni). Egyszerűen közzé kellett volna tenni, hogy sokan máshol folytatják, mert nézeteltérés volt az oldal jövőjével kapcsolatban, részleteket az érintettektől lehet érdeklődni és kész.
undisputedly
Tehát írnunk kellene egy fd-t promózó cikket, hogy "ha nem tetszik, amit csinálunk, akkor van alternatíva!" vagy hogy? Magyarország eddigi egyetlen amerikaifocis fóruma összeolvad az egyetlen hazai napi amfocis híroldallal, akikkel korábban nem is ápoltunk jó viszonyt, hogy a usereknek jobb legyen (mivel nem lehet elégszer leírni, hogy nekünk ebből semmi anyagi hasznunk nincs és nem is lesz) és akkor még rajtunk van számon kérve a kompromisszumra képtelenség, na ez az, amit rohadt nehéz feldolgozni...

És azt is megismételem mások kedvéért, hogy ennek a vitának azért helye az nfl csevegő, mert itt kezdődött, kommenteket áthelyezni jelenleg még nem tudunk, gépház pedig nincs.

Szerkesztette: r.baggio


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 5 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 713 — SuperBowl Champions 2013/2014
A magam részéről elég rugalmatlan vagyok, szóval a háttérsztori ismerete nélkül sem költöznék át máshova, de ha itt meg ez a toxic dolog lesz porondon, akkor csatlakozom Helmhez és szögre akasztom a fiókot 😀
undisputedly
Tehát ha most felbukkanna egy ultimate troll és csinálna még egy amerikai focis oldalt fórummal, akkor az elég lenne hozzá, hogy ebben a "káoszban", a "túl sok választási lehetőség" miatt felhagyj azzal, amit elméletileg szabad akaratból, hobbiból csinálsz? Tényleg nem értem az embereket...

Nyílt egy új fórum, leírtuk a mi verziónkat a valóságról, leírták az "FD-sek" is (vagy akkor olyanok, akik az fd-vel szimpatizálnak, nincsenek velük hivatalos kapcsolatban, bánom is én), és mivel az uborkaszezon kellős közepén járunk, nincs semmi nagyobb történés, ami ezt elnyomná. Pont azért időzítettük az egész dolgot erre az időpontra, hogy szeptemberre már lecsengjen, és így is fog történni. Ja és jelen pillanatban a gépház részleget se tudjuk még visszaállítani, szóval nem áll módunkban innen máshova irányítani a vitát.

Amúgy bár a lehetőség fel volt ajánlva, hogy az akkor még fórum nélküli first-downnal egyesüljünk, mivel cikkek terén az az oldal február óta ugyanúgy nem frissült, sok értelme nyilván nem lett volna hosszabb távon gondolkodva.
r.baggio
Szerintem félreértesz. Azt kifogásolom, hogy bepillantást "engedtek" a személyes sérelmeitekbe (itt gondolok azokra, akik ilyen jellegű kommentet tettek), ami igazából csak elveszi az ember kedvét a fórum látogatásától. Engem nem zavar, ha emberek elmennek más fórumra, persze vannak akiknek tisztelem az itteni tevékenységét és mindig elolvasom, ha látom, hogy kommenteltek, de ez a "kiteregetés" csak azt éri el, hogy a harmadik feleknek elmegy a kedve az egésztől (pl aki költözni nem akar, de toxicus topicokat sem akar olvasni). Egyszerűen közzé kellett volna tenni, hogy sokan máshol folytatják, mert nézeteltérés volt az oldal jövőjével kapcsolatban, részleteket az érintettektől lehet érdeklődni és kész.