NFL csevegő

82 feliratkozó

több mint 13 éve
Höri Indianapolis Colts West Virginia Mountaineers 32 136 — bútor
Amikor szeptemberben Goodell meglátogatta a Colts öltözőjét, a csapattagok majdnem tettlegességig mentek, Jeff Saturday (NFLPA végrehajtó biz. tag) fogott vissza három játékost.gsn
Jeff nem szerette volna, hogy ország-világ azon röhögjön, hogy a commish-ra rátámadt 3 colt, az egyik misstackle-t nyomott rajta, a második futás közben meghúzódott és iR-re került, a harmadikon pedig csinál Goodell egy stiff armot és futott 87 yardot after kontakt.

több mint 13 éve
gsn 3 548
Kötekedő hsz-ek kitakarítva, értelmes hsz-ek meghagyva.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
JéBé Green Bay Packers 6 624
Egy átlag embernek nincs ideje annyit foglalkozni college focival amennyit az megkíván. A folyamatosan cserélődő játékosok (akikbe sokkal könnyebb beleszeretni mint egy egy csapatba) követhetetlenek. Kint más a helyzet, ott a csapból is a helyi HS vagy College csapat folyik.
több mint 13 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Én éltem két évet Miamiban, sok olyan is járt Canes meccsekre, aki Phinsre nem és fordítva. Van köztük átfedés, de annyira nem általános.
Rengetegen járnak NCAA meccsekre, sőt HS meccsekre is, ez is a lokáltpatriotizmus egyik formája.
És hihetetlen hangulat van.
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 807 — No es importante
amíg adott a sportklub meccseket, még valamelyest megértettem, de ez egészen nevetséges... és akkor egyesek csodálkoznak, hogy miért vagyok "kárörvendő"


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
VIZILÓ Dallas Cowboys Texas Longhorns 243
egyetlen apró hiba van benne: elfelejtettél írni azokról az anarchistákról, akik a lockoutért szurkolnak 😂 😊JJ Tiller
JJ!Ha jól tudom már több éve nem szereted az NFL-t gondolom a Saints meccsein kívül nem is nézed.Akkor Te most minek örülsz ennyire?Mi fog változni ha lockout lesz?Ugyan úgy nem nézed majd a profi ligát mint idén,tavaly,vagy azelőtt.Mind kifogjuk bírni nyilván egy évig (NFL)foci nélkül,nem ez a baj,sőt többen is irták hogy majd néznek NCAAt ezzel sincsen gond.De senki másnál nem érzem eszt a (jobb szó híján)kárörvendést mint nálad,már már mintha valami személyes ügy lenne közted és a NFL között amiért az eddig elvette a nézőket az általad szeretett ensziétől,de most aztán majd jól megjárják mert mindenki vagy legalábbis sokan egyetemi focit néznek majd(ami ugye egyébként igaz is)valósággal diadalt ülsz a liga vergődése fölött.Ott van Haromt vagy Höri ők is akkora NCAA dzsánkik mint Te(megkockáztatom ők is jobban szeretik mint a profi ligát)rajtuk mégsem érzem ezt sosem amit rajtad.Cowboykarcsi
abszolút nem a szurkolók miatt kárörvendek, csak egyszer szeretném hallani egy sport tv-s közvetítés során, mikor az esetleges lockoutról beszélnek, hogy van ám egy egyetemi liga is, amit az USA-ban ugyanúgy milliók néznek... a college totális lenézése az, ami kifejezetten zavar, és éppen ezért nem is tudom sajnálni azokat, akik siránkoznak, hogy uristen mi lesz most -> nem foci, hanem NFL nélkül kellene kibírnod egy évig
amúgy én szinte mindenben az esélytelenebbnek, a kisebbnek, a régebb óta sikerre vágyónak drukkolok (hajrá Jets!), ha majd az NCAA itthoni népszerűsége eléri az NFL-ét, akkor meg elkezdnem majd a HS-t promótálniJJ Tiller
Mások nevében nem nyilatkozok, de engem pl. megkértek, hogy ne nagyon csiviteljek az egyetemi dolgokról. (Pont a nagydöntő előtt voltam bent és próbáltam célozgatni a "MNF"-re, ha már annyian "kértétek" ezt...-utána jött a kérés)
Nem tudom, hogy ez szerződéses, meggyőződéses (valakié), szokásos (pl. a SportTv-é) eredeten alapul-e, de megértettem a kérést és nem nagyon fogom érinteni a témát... Tudom sokan nem örültök ennek, de ezt kérték Tőlem. (a többiekről nem tudok nyilatkozni, majd elmondják, ha akarják / volt ilyen tapasztalatuk!!!)
Abban viszont biztos vagyok, hogy nem nézzük le (na jó, én biztosan nem!) az egyetemi bajnokságot, sőt... én pl. kifejezetten szeretem a játékot magát is, illetve a meccseket körülvevő légkört, a meccsek (nézőtér) hangulatát. Sőt rendszeresen nézegetem is a meccseket, hála az ES.....A...ca nevű csatornának - és kifejezetten jól szórakozok ilyenkor.

Részemről tehát menjen mindkettő!
több mint 13 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 807 — No es importante
egyetlen apró hiba van benne: elfelejtettél írni azokról az anarchistákról, akik a lockoutért szurkolnak 😂 😊JJ Tiller
JJ!Ha jól tudom már több éve nem szereted az NFL-t gondolom a Saints meccsein kívül nem is nézed.Akkor Te most minek örülsz ennyire?Mi fog változni ha lockout lesz?Ugyan úgy nem nézed majd a profi ligát mint idén,tavaly,vagy azelőtt.Mind kifogjuk bírni nyilván egy évig (NFL)foci nélkül,nem ez a baj,sőt többen is irták hogy majd néznek NCAAt ezzel sincsen gond.De senki másnál nem érzem eszt a (jobb szó híján)kárörvendést mint nálad,már már mintha valami személyes ügy lenne közted és a NFL között amiért az eddig elvette a nézőket az általad szeretett ensziétől,de most aztán majd jól megjárják mert mindenki vagy legalábbis sokan egyetemi focit néznek majd(ami ugye egyébként igaz is)valósággal diadalt ülsz a liga vergődése fölött.Ott van Haromt vagy Höri ők is akkora NCAA dzsánkik mint Te(megkockáztatom ők is jobban szeretik mint a profi ligát)rajtuk mégsem érzem ezt sosem amit rajtad.Cowboykarcsi
abszolút nem a szurkolók miatt kárörvendek, csak egyszer szeretném hallani egy sport tv-s közvetítés során, mikor az esetleges lockoutról beszélnek, hogy van ám egy egyetemi liga is, amit az USA-ban ugyanúgy milliók néznek... a college totális lenézése az, ami kifejezetten zavar, és éppen ezért nem is tudom sajnálni azokat, akik siránkoznak, hogy uristen mi lesz most -> nem foci, hanem NFL nélkül kellene kibírnod egy évig
amúgy én szinte mindenben az esélytelenebbnek, a kisebbnek, a régebb óta sikerre vágyónak drukkolok (hajrá Jets!), ha majd az NCAA itthoni népszerűsége eléri az NFL-ét, akkor meg elkezdnem majd a HS-t promótálni


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 13 éve
gsn 3 548
Abban igaza van Tibinek, hogy az NFLPA is támogatja a játékosok védelmével kapcsolatos dolgokat. Mivel nyilvánvaló számukra is, hogy milyen állapotban vannak manapság a régi nagyok... Persze vannak olyan játékosok, akiknek a jövő mindegy, mert nem igazán terjed el addig a gondolkodásuk, hogy mi lesz, ha 35 évesen elkezdik elfelejteni, hogy hol laknak az autópálya közepén állva (lásd Ted Johnson), vagy tolószékbe kerülnek 45 évesen.
Ami Goodellt illeti, ott azért van még pár tényező, amit nem vesztek figyelembe. A CBA garantálja a commissionernek azokat a jogokat, amely alapján Goodell büntetéseket oszt ki. A következetlensége a dolgoknak ténylegesen probléma, de az igazi probléma a rendszerben van. Az idén felmerült Goodell ellenes dolgokat a játékosok részéről tulajdoníthatjuk annak is, hogy bizony eléggé ellene vannak hangolva, erről tett az NFLPA. Amikor szeptemberben Goodell meglátogatta a Colts öltözőjét, a csapattagok majdnem tettlegességig mentek, Jeff Saturday (NFLPA végrehajtó biz. tag) fogott vissza három játékost, Peyton kivonult az öltözőből, mert nem akart hinni a szemének. Goodell megkapta a csapatoktól szinte mindenhol, ahol járt, hogy ő a tulajdonosok szócsöveként van itt jelen, úgyhogy menjen melegebb éghajlatra. Szóval, amikor idén jöttek ezek a büntetések, akkor már eléggé ellene voltak hangolva alapból is a játékosok. Gyakorlatilag mindent áthat a 2010-es szezon kezdete óta a CBA konfliktus. Az NFLPA pedig minden egyes játékosokat érintő büntetésben, vitás ügyben kezdeményezett meghallgatásokat, nyújtott be fellebbezéseket. Sok esetben ezeknek a célja nem is a játékos érdekének képviselete volt (minimális összegű büntetések megfellebbezése), hanem egy újabb hely volt ez, ahol a tulajdonosok és Goodell fölé lehet kerülni a játékosok, vagy a közvélemény szemében.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
gsn 3 548
Köszi gsn, nagyon jó cikk.

Azon gondolkodtam, hogy ha jól értem március 4-én megszünik a játékoszakszervezet (elveszti a jogait). Azt nem tudnák megcsinálni a csapatok, hogy azok a játékosok akik sokat vesztenek (jól keresők, öregek), plusz akik sokat veszthetnek (minimálbéresek) csinálnak egy másik szakszervezetet és az köt szerződést az NFL-lel?
Mert gondolom vannak játékosok akik nem igazán akarnak lockoutot.zinedine5
Nem vagyok ezen a területen annyira otthon, próbáltam utánaolvasgatni, de így is csak felületesen tudok róla nyilatkozni.
Következtetések: Egy union felállítása hosszú folyamat, valószínűleg egy ilyen engedélyeztetése (a játékosok 30%-ának szavazata kell elméletileg a kezdeményezéshez és a többségé a felállításhoz), amíg a tulajdonosok is elismerik (pláne úgy, hogy az NFLPA még létezik szervezetként), illetve megkapja a collective bargaining jogokat, nagyon-nagyon hosszú folyamat lenne. Emellett belegondolva, nem tartom kizártnak, hogy a decertifikációkor kikötik azt, hogy erre ne kerülhessen sor, legalábbis ez lenne logikus.

Fontos még két dolog:
-A játékosok támogatják az NFLPA-t a kieső bérük ellenére is. Szeptemberben, amikor a decertifikációt kezdeményezték, Smith körbejárta a csapatokat. Ha jól emlékszem a csapatok közül hat esetében jött ki a sajtóban visszajelzés a szavazásról, mind a hat csapat játékosai egyöntetűen, ellenszavazat nélkül támogatták a decertifikációt és ezáltal az esetleges bírósági utat.
-Az 1987-ban kezdeményezett decertifikáció sikerrel járt, pozitívan jött ki belőle az NFLPA, ugyanazt az utat próbálhatják meg most újra.

Oldal: http://www.profootballbusiness.com
Hírek: http://www.twitter.com/pfbusiness
több mint 13 éve
DoM New England Patriots Northwestern Wildcats 5 160 — vaccpáör fan
Én mérhetetlenül álszentnek tartom a kirakat intézkedéseket annak fényében hogy 18 meccset akarnak, vagy a játékosok biztosítása körüli hercehurcát nézve. Végtelenül következetlen döntések vannak a pályán és a pénzbüntetésekben. Ez megbocsáthatatlan hiba egy commisionernél szvsz.

amúgy nem kell, hogy olyan "véres" legyen a liga mint a 70-es években volt, de az az irányvonal, amit 2-3 éve felvett a vezetésével az NFL, az nekem nem tetszik, pont a fentebb írt, álszent és következetlen dolgok miatt, továbbá alapjaiban ellentétes a sportág jellegével, ezt vagy tudomásul veszi a kor szelleme, vagy nem, de attól még az focsi ilyen sportág.Soldados
... és azon ritka alkalmak egyike, amikor betűről betűre egyetértek Soldival. :cool:
több mint 13 éve
Cowboykarcsi Dallas Cowboys 1 874 — Cowboys fan
egyetlen apró hiba van benne: elfelejtettél írni azokról az anarchistákról, akik a lockoutért szurkolnak 😂 😊JJ Tiller
JJ!Ha jól tudom már több éve nem szereted az NFL-t gondolom a Saints meccsein kívül nem is nézed.Akkor Te most minek örülsz ennyire?Mi fog változni ha lockout lesz?Ugyan úgy nem nézed majd a profi ligát mint idén,tavaly,vagy azelőtt.Mind kifogjuk bírni nyilván egy évig (NFL)foci nélkül,nem ez a baj,sőt többen is irták hogy majd néznek NCAAt ezzel sincsen gond.De senki másnál nem érzem eszt a (jobb szó híján)kárörvendést mint nálad,már már mintha valami személyes ügy lenne közted és a NFL között amiért az eddig elvette a nézőket az általad szeretett ensziétől,de most aztán majd jól megjárják mert mindenki vagy legalábbis sokan egyetemi focit néznek majd(ami ugye egyébként igaz is)valósággal diadalt ülsz a liga vergődése fölött.Ott van Haromt vagy Höri ők is akkora NCAA dzsánkik mint Te(megkockáztatom ők is jobban szeretik mint a profi ligát)rajtuk mégsem érzem ezt sosem amit rajtad.

The Dallas Cowboys over the past three years: We've put a lot of effort into training Jason Garrett
A JJ féle probléma megoldás hatásmechanizmusa: ha van két kockád, és nem tudod begyömöszölni őket a kerek lyukba, akkor hozz egy harmadik kockát. by betmen
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
azt mindig elfelejted soldi hogy minden ilyen intézkedésben az NFLPA, tehát a játékosok is támogatták Goodellt. Illetve a döntéseket nem ő hozza a szabályokrólharomt
A játékosok ellenzik a 18 meccset, a játékosok felháborodtak az eltúlzott pénzbüntetéseken és azok következetlenségén, az NFLPA többször fellépett ellene (valszeg ennek köszönhető hogy a példastatuáló hármas büntetését csökkentették) és bizony sok játékos felszólalt, hogy ne üldözzék a fizikalitást, ne védjék túlzottan a QB-t, mert a védő (egészsége) semmivel nem értéktelenebb, mint a QB-é.

ata: majd ha hosszú ideig tart a lockout, akkor lehet nem lesz mindenki ilyen megértő Goodell bácsival. 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Pont a 18 meccs az egyik ok, amiért több lépést én is látszatintézkedésnek tartok (bár ha az összes tulaj ragaszkodik hozzá, akkor szvsz ő se tudná megakadályozni, ha akarná), és a flagek -büntetések szeszélyes osztogatása miatt véltem következetlennek.

Azon vitázhatunk napestig, hogy mit akar a tömeg és mit nem fogad el, de az biztos, hogy Goodell alatt évről évre többen nézik a liga meccseit (a jegyeladás más tészta, azt szvsz foghatjuk a válságra), és amíg a nézettség és a bevételek őt igazolják, addig nem fognak vele ujjat húzni

több mint 13 éve
Törölt felhasználó
azt mindig elfelejted soldi hogy minden ilyen intézkedésben az NFLPA, tehát a játékosok is támogatták Goodellt. Illetve a döntéseket nem ő hozza a szabályokról
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Én mérhetetlenül álszentnek tartom a kirakat intézkedéseket annak fényében hogy 18 meccset akarnak, vagy a játékosok biztosítása körüli hercehurcát nézve. Végtelenül következetlen döntések vannak a pályán és a pénzbüntetésekben. Ez megbocsáthatatlan hiba egy commisionernél szvsz.

amúgy nem kell, hogy olyan "véres" legyen a liga mint a 70-es években volt, de az az irányvonal, amit 2-3 éve felvett a vezetésével az NFL, az nekem nem tetszik, pont a fentebb írt, álszent és következetlen dolgok miatt, továbbá alapjaiban ellentétes a sportág jellegével, ezt vagy tudomásul veszi a kor szelleme, vagy nem, de attól még az focsi ilyen sportág.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
Más esély nincs a távozására, így a lockoutban bízom. Amúgy sem hallok bele, mert ott az NCAA, szal csak jó lehet a lockout.Soldados
nagyon utálhatod, ha pár százaléknyi esély miatt inkább másfél év múlva akarsz látni Steelers-meccset.
bár lehet hogy azért nem értem, mert hozzám nm áll annyira közel az NCAAatapapa
Egyrészt utálom is, másrészt az NCAA azért bőven csillapítja a hiányérzetemet. Mert ha nincs NFL, akkor nyilván NCAA-ben nézek meg sokkal több meccset, mert jelenleg igen limitált időm miatt amúgy is keveset láttam és azok is max 2 csoportra korlátozódtak.

Új irány kell az NFL-ben, de nem ennek f.szfejé. Nem kérek a zászlóerdőkből, nem kérek a 18 meccsből, nem kérek az 50k-s büntikből és még sok másból, amit ez a majom képvisel.Soldados
A 18 meccs szerintem legalább annyira szárad a tulajok lelkén, mint az övén.
A játékosok épségéért tett (részben szerintem is kétes és kirakat)lépések pedig azoknak szólnak, akik azzal vádolják a ligát, hogy nem törődik a játékosok egészségével és így próbálnak rajta és az egész sportágon fogást keresni.
Amikor az agyrázkódással kapcsolatban vagy két éve botrány kezdett dagadni a liga körül, akkor olvastam valahol hogy mennyire visszaesett a fiatal gyerekek részvétele a fociprogramokban.
Én nem csak PR-nak tartottam azt, amikor a játékosok helyeselték ezeket a lépéseket.
Szerintem a foci már soha nem lesz olyan "véres", mint volt akár 20-25 éve, egyszerűen más a korszellem, nem csak gladiátorokként tekintenek a játékosokra, ők már maguk is termékek, akik eladhatatlanok, ha nincsenek a pályán.

Nekem csak az a bajom a góréval, hogy nem elég következetes.

több mint 13 éve
zinedine5 New England Patriots Arkansas Razorbacks 6 016 — Ajmo Vatreni
Köszi gsn, nagyon jó cikk.

Azon gondolkodtam, hogy ha jól értem március 4-én megszünik a játékoszakszervezet (elveszti a jogait). Azt nem tudnák megcsinálni a csapatok, hogy azok a játékosok akik sokat vesztenek (jól keresők, öregek), plusz akik sokat veszthetnek (minimálbéresek) csinálnak egy másik szakszervezetet és az köt szerződést az NFL-lel?
Mert gondolom vannak játékosok akik nem igazán akarnak lockoutot.
több mint 13 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 713 — SuperBowl Champions 2013/2014
Hatalmas karikatúra Littontól:
több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
remek összefoglaló, köszi


Ez szerintem nem függ össze olyan szorosan, az NHL és az NBA commiss is túlélte a lockoutotatapapa
Más esély nincs a távozására, így a lockoutban bízom. Amúgy sem hallok bele, mert ott az NCAA, szal csak jó lehet a lockout.Soldados
nagyon utálhatod, ha pár százaléknyi esély miatt inkább másfél év múlva akarsz látni Steelers-meccset.
bár lehet hogy azért nem értem, mert hozzám nm áll annyira közel az NCAAatapapa
Egyrészt utálom is, másrészt az NCAA azért bőven csillapítja a hiányérzetemet. Mert ha nincs NFL, akkor nyilván NCAA-ben nézek meg sokkal több meccset, mert jelenleg igen limitált időm miatt amúgy is keveset láttam és azok is max 2 csoportra korlátozódtak.

Új irány kell az NFL-ben, de nem ennek f.szfejé. Nem kérek a zászlóerdőkből, nem kérek a 18 meccsből, nem kérek az 50k-s büntikből és még sok másból, amit ez a majom képvisel.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
remek összefoglaló, köszi

Remek cikk és örülök. Goodell bukása közeleg. 😊Soldados
Ez szerintem nem függ össze olyan szorosan, az NHL és az NBA commiss is túlélte a lockoutotatapapa
Más esély nincs a távozására, így a lockoutban bízom. Amúgy sem hallok bele, mert ott az NCAA, szal csak jó lehet a lockout.Soldados
nagyon utálhatod, ha pár százaléknyi esély miatt inkább másfél év múlva akarsz látni Steelers-meccset.
bár lehet hogy azért nem értem, mert hozzám nm áll annyira közel az NCAA

több mint 13 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
remek összefoglaló, köszi

Remek cikk és örülök. Goodell bukása közeleg. 😊Soldados
Ez szerintem nem függ össze olyan szorosan, az NHL és az NBA commiss is túlélte a lockoutotatapapa
Más esély nincs a távozására, így a lockoutban bízom. Amúgy sem hallok bele, mert ott az NCAA, szal csak jó lehet a lockout.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 13 éve
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 982 — #neverpunt
remek összefoglaló, köszi

Remek cikk és örülök. Goodell bukása közeleg. 😊Soldados
Ez szerintem nem függ össze olyan szorosan, az NHL és az NBA commiss is túlélte a lockoutot

több mint 13 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 817 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Elképesztően jól sikerült cikk gsn. Nagy köszönet.
több mint 13 éve
Lance New York Giants 363 — Giants fan
Kösz a részletes összefoglalót gsn. A cikk kommentjei között felvetődött, hogy alakulna a +2 mérkőzés. Először ott akartam reagálni, de elfelejtettem, hogy a nem moderátorok hozzászólását levágja valami sötét erő. Szóval egyik sport tv-s közvetítésből a következő maradt meg bennem a +2 meccsel kapcsolatban:
Főcsoporton belül, abból a két csoportból játszana még 1-1 meccset az adott csapat, amelyikből 1-1 csapattal játszik jelenleg. Ez úgy nézne ki, hogy ha a saját csoportjában az 1. helyen végezne, akkor játszana a 2. helyezettel (és nyilván ez visszafele is igaz), a 3. pedig a 4.-kel. Például a Giantsnél ez a két plusz mérkőzés a Bears és a Falcons ellen lenne. Ugye főcsoporton belül a saját csoportján kívül játszik még a South-szal; a GB-vel és a Saintsszel, mint azonos helyen végzett csapatok; és ez egészülne ki a fent említett két csapattal. Nem tudom hogy ezt ők hol olvasták, de ez egészen reális variáció lenne.

Tudom, nem hogy a 18 mérkőzéses szezon, de még a 16-os is kérdéses, csak kommentben felvetődött ez a kérdés, és ezt egy lehetséges megoldásnak tartom.
több mint 13 éve
Delonso_ Miami Hurricanes 7 187 — Justicar of Florida
Így is van.
Én sajnálom ha elmarad az NFL de legalább több időm lesz az NCAA re.
És nagyon nagyon sokan fogják ezt így gondolni.