NFL csevegő

81 feliratkozó

több mint 4 éve
Kampman Green Bay Packers Wisconsin Badgers 25 241
Amúgy az nekem kicsit fura, hogy kb ez az egyetlen sport, ahol "ki lehet mondani" vagy legalábbis kimondják a kommentátorok, hogy ki-kinek szurkol. Más sportágakban nem igazán hallani ilyet. Mondjuk engem ez nem zavar.
dugo93
Ebben részben az is benne van, hogy ez itthon még mindig egy szűk kört érdeklő sport, így könnyebben lesz megengedő és kvázi családias a közeg.
több mint 4 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Amúgy az nekem kicsit fura, hogy kb ez az egyetlen sport, ahol "ki lehet mondani" vagy legalábbis kimondják a kommentátorok, hogy ki-kinek szurkol. Más sportágakban nem igazán hallani ilyet. Mondjuk engem ez nem zavar.
dugo93
Dehogy az egyetlen. Sőt, tulajdonképpen sport közvetítésekben sokkal gyakoribb, hogy a kommentátor elkötelezett, mint az, hogy nem. Kezdve onnan, hogy minden nemzetközi sport eseménynél tök természetes, hogy a magyar kommentátor a magyaroknak szurkol, a horvát meg a horvátoknak. És nem csak nemzetközi színtéren, hiszen pl. Nyilasi Tibor akárhol szólal meg nyilván ismert, hogy ferencvárosi kötődésű.

Az NFL se más, odakint sem. Pl. a nem primetime meccseket regionálisan közvetítik, szinte kivétel nélkül "hazai" kommentátorral. Még időnként az NFL network előfizetők is ezt a kommentátort kapják, bár azért szokott lenni sáv választási lehetőség. De nem mindig. Sok Colts meccset néztem már network előfizetéssel úgy, hogy az ellenfél "saját" kommentátora közvetített.

A primetime meccseket közvetítő ESPN / NBC kommentátorairól is ismert hogy kinek szurkolnak. Vagy pl. az NFL gameday teljes stábjából egyedül Rich Eisen-ről nem tudom, hogy melyik a csapata. Sőt, az egész NFL.com ismertebb arcainak döntő többsége is kimondva szurkol valamelyik csapatnak. Demeshek pl. Steelers fan. Vagy az Around the NFL stábjából Rosenthal Patriots, Sessler Browns fan, stb. És persze az összes megszólaló szakértő is. Legyen az kevésbé komoly (Skip Bayless, Cowboys) vagy elismertebb, szinte mindről ismert kihez húz a szíve.

Engem egyébként ez abszolút nem zavar. Egy fikarcnyit se. Tőlem Ricsi akár térdét csapkodva is szurkolhatna a Chiefs-nek, akár a Colts ellen is. A sportban tök természetes a szurkolás, ezért vagyunk mi is, ezért vannak az ilyen fórumok is. Minek játssza meg magát, hogy semleges, ha egyszer nem az? Amí számít, az a stílus, szórakoztató faktor, színes karakter, beszélőke, felkészültség, stb. Ezeknek - egyiknek, másiknak - a hiánya időnként picit zavar, de őszintén szólva sokkal kevésbé, mint mondjuk az itteni eredménykövető. 😊 Utóbbit nehezebben viselem, általában kerülöm is. Vannak üdítő kivételek, nagyon jól sikerült eredménykövetőzések, de sokkal gyakrabban hagyom ott az eredménykövetőt, mint a magyar nyelvű közvetítést.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
Wild Card szombat - NFL eredménykövetés | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


15 napja írtam az eredménykövetőbe, a Bills-Texans alatt, hogy a meccs után BoB még több hatalmat fog kapni a franchiseon belül. Ma megtörtént 😀
több mint 4 éve
Nemes samu09 Houston Texans 3 903 — I like the Texans, I like who we are
Amúgy az nekem kicsit fura, hogy kb ez az egyetlen sport, ahol "ki lehet mondani" vagy legalábbis kimondják a kommentátorok, hogy ki-kinek szurkol. Más sportágakban nem igazán hallani ilyet. Mondjuk engem ez nem zavar.
dugo93
Vincze Ottó-Hajdu Attila Barca-Real tengely megvolt amíg át nem ment a la liga a spílerre.
több mint 4 éve
dugo93 Indianapolis Colts 4 046
Amúgy az nekem kicsit fura, hogy kb ez az egyetlen sport, ahol "ki lehet mondani" vagy legalábbis kimondják a kommentátorok, hogy ki-kinek szurkol. Más sportágakban nem igazán hallani ilyet. Mondjuk engem ez nem zavar.

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 472 — Bears & Illinois fan
Hozok controversial topicot ide is, bár már az eredménykövetőbe beírtam két csöcsös gif közé.
Magyarul néztem most mind a kettő főcsoport döntőt, és semmi bajom nem volt a kommentárral.
Mit gondoltok?
tenorx
Hááát..
Azért Ricsit időnként elvitte a hév..
Nyilván nincs baj azzal, ha ő is szurkol egy csapatnak de ez szerintem gyakran kijön a közvetitésekben. Most is volt rá alkalom. Lehet kissé elfogult vagyok, de Zoli vagy Márk sokkal jobban leplezi,kivel szimpatizál. Szerintem a szurkolói énjüket belevinni ott van a Trash Talk, nem a közvetítés alatt kell megbeszélni, meg egymást zrikálni.
Egyébként szerintem sem borzasztó a kommentár, messze jobb kezekben van mint máshol lenne.
Még mindig inkább nézem kommentárral a meccset, mint hogy fél órát baszakodjak a streammel, ami aztán elkezd akadozni mert fos a gépem.
(Szerencsére a hülye sms-eket most mellőzték - ez a másik komoly probléma. Rájátszás meccseken ilyen miért rúgják el 4. kisérletre kaliberű sms-eket beolvasni kurva gáz..)
jamaicababa
Igen, ez valahol igaz, de az nem , hogy a többin nem érződik, csak valakin jobban (pl. Sanyi) máson kevésbé. Ricsi egyébként korrektül kezeli ezt, ugyanúgy felemli a hangját az ellenfél TD-jénél, labdaszerzésénél stb is.
Egyébként még annak a megítélése sem egyforma, hogy pl. szerintünk melyik csapatnak drukkolt az adott meccsen Ricsi (nem tegnap, az evidens...😊). Volt olyan, szerintem az adott csapatnak drukkolt, az említett csapat drukkerei viszont szidták, hogy az ellenfelet dicsőítette.

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Azért váltottam át mostanában magyarra egyébként, mert mindig csak a fikázást olvasom itt, és szerintem közel se ilyen rossz a helyzet.
Persze mindenbe bele lehet kötni.
tenorx
Egyébként én Romo-t nem szívesem hagyom ki, max akkor ha Maka+Höri/Zoli páros van (de a magyar közvetítést könnyebb később visszahallgatni/nézni), tegnap is becallolta Tony a fake puntot, élmény hallgatni a palit.
ZERO_L
azt a fake puntot szerintem a teljes fórum behívta az eredménykövetőben 😀
shawnka
Igen, szerintem azt mindenki becallolta 😀
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Azért váltottam át mostanában magyarra egyébként, mert mindig csak a fikázást olvasom itt, és szerintem közel se ilyen rossz a helyzet.
Persze mindenbe bele lehet kötni.
tenorx
Egyébként én Romo-t nem szívesem hagyom ki, max akkor ha Maka+Höri/Zoli páros van (de a magyar közvetítést könnyebb később visszahallgatni/nézni), tegnap is becallolta Tony a fake puntot, élmény hallgatni a palit.
ZERO_L
azt a fake puntot szerintem a teljes fórum behívta az eredménykövetőben 😀
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 331 — situational football
Azért váltottam át mostanában magyarra egyébként, mert mindig csak a fikázást olvasom itt, és szerintem közel se ilyen rossz a helyzet.
Persze mindenbe bele lehet kötni.
tenorx
És gondolom az az apró, jelentéktelen tény, hogy értelmes szakkommentátorokat sikerült hívni a mérkőzésekre, nem lehet befolyással erre a számodra furcsa jelenségre.

Mert múlthéten én például megtudtam, hogy Jimmy Graham ELIT(!!!!) elkapó... (de nem fogom minden héten idehányni a tisztelt delikvens agymenéseit, csak ha már szóba került)


Egyébként én Romo-t nem szívesem hagyom ki, max akkor ha Maka+Höri/Zoli páros van (de a magyar közvetítést könnyebb később visszahallgatni/nézni), tegnap is becallolta Tony a fake puntot, élmény hallgatni a palit.



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
ja és ha a 49ers megnyeri a Super Bowlt, akkor tényleg Chip Kelly lesz az NFL Pintér Attilája


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
Tud valaki linket olyan kephez ahol az osszes csapat idei hazai meze/szerelese van feltuntetve egymas mellett?
undisputedly
 boards.sportslogos.net/topic/119568-2019-nfl-season-week-by-week-uniform-match-up-combos-from-hof-game-to-super-bowl-liv/


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
jamaicababa New England Patriots Texas Longhorns 1 082 — The Hungarian Skip Bayless
Hozok controversial topicot ide is, bár már az eredménykövetőbe beírtam két csöcsös gif közé.
Magyarul néztem most mind a kettő főcsoport döntőt, és semmi bajom nem volt a kommentárral.
Mit gondoltok?
tenorx
Hááát..
Azért Ricsit időnként elvitte a hév..
Nyilván nincs baj azzal, ha ő is szurkol egy csapatnak de ez szerintem gyakran kijön a közvetitésekben. Most is volt rá alkalom. Lehet kissé elfogult vagyok, de Zoli vagy Márk sokkal jobban leplezi,kivel szimpatizál. Szerintem a szurkolói énjüket belevinni ott van a Trash Talk, nem a közvetítés alatt kell megbeszélni, meg egymást zrikálni.
Egyébként szerintem sem borzasztó a kommentár, messze jobb kezekben van mint máshol lenne.
Még mindig inkább nézem kommentárral a meccset, mint hogy fél órát baszakodjak a streammel, ami aztán elkezd akadozni mert fos a gépem.
(Szerencsére a hülye sms-eket most mellőzték - ez a másik komoly probléma. Rájátszás meccseken ilyen miért rúgják el 4. kisérletre kaliberű sms-eket beolvasni kurva gáz..)

Roses are red,
Violets are blue,
Personal foul,
Ndamukong Suh
több mint 4 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Azért váltottam át mostanában magyarra egyébként, mert mindig csak a fikázást olvasom itt, és szerintem közel se ilyen rossz a helyzet.
Persze mindenbe bele lehet kötni.
több mint 4 éve
shawnka Buffalo Bills Washington Huskies 15 104 — Tyrone Creek
Hozok controversial topicot ide is, bár már az eredménykövetőbe beírtam két csöcsös gif közé.
Magyarul néztem most mind a kettő főcsoport döntőt, és semmi bajom nem volt a kommentárral.
Mit gondoltok?
tenorx
több mint 4 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Hozok controversial topicot ide is, bár már az eredménykövetőbe beírtam két csöcsös gif közé.
Magyarul néztem most mind a kettő főcsoport döntőt, és semmi bajom nem volt a kommentárral.
Mit gondoltok?
több mint 4 éve
undisputedly Seattle Seahawks 11 703 — SuperBowl Champions 2013/2014
Tud valaki linket olyan kephez ahol az osszes csapat idei hazai meze/szerelese van feltuntetve egymas mellett?
több mint 4 éve
tenorx Pittsburgh Steelers 13 263 — Wrath of Khan
Azt elmondhatjuk hogy a ket dontos elegge lesimazta a focsoportdontoket (ami semlegeskent annyira nem volt jo) de ugy nez ki hogy tenyleg a 2 legjobb csapat jutott iden a Super Bowlba
Amugy szerintem jo kis meccs lehet mert kb hasonlo eroviszonyok vannak, talan a Ninersnel inkabb a vedelem, a Chiefsnel a tamadosor a sokoldalubb es az erosebb
Na majd meglatjuk mi lesz belole
jamaicababa
Én is ezen gondolkoztam, a 49ersről nyugodtabban merem kijelenteni az NFC-ből, az AFC-ből azért a Ravens kérdőjel.
Ha nem fognak ki egy ennyire szar napot a Titans ellen, akkor kemény lett volna a konferencia döntő ott.
több mint 4 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
 twitter.com/theStevenRuiz/status/1219088751026229249

 twitter.com/FLAWLESSLUCKI/status/1219008964249165826

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 4 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
 twitter.com/AroundTheNFL/status/1218571882988834816

and the myth that won't die...
hiányzott az a fránya 31 yard... kár érte, majd legközelebb Vrabelék megtanulják, hogy ne bízzanak az ilyen PFF nevű sarlatánokban 😀
ZERO_L
Meccs előtt én azt mondtam, hogy 20 futás kell, és nyernek. A szünetben volt 16, mondom még négy futás és W. Vrabel elszórakozta

több mint 4 éve
jamaicababa New England Patriots Texas Longhorns 1 082 — The Hungarian Skip Bayless
Azt elmondhatjuk hogy a ket dontos elegge lesimazta a focsoportdontoket (ami semlegeskent annyira nem volt jo) de ugy nez ki hogy tenyleg a 2 legjobb csapat jutott iden a Super Bowlba
Amugy szerintem jo kis meccs lehet mert kb hasonlo eroviszonyok vannak, talan a Ninersnel inkabb a vedelem, a Chiefsnel a tamadosor a sokoldalubb es az erosebb
Na majd meglatjuk mi lesz belole

Roses are red,
Violets are blue,
Personal foul,
Ndamukong Suh
több mint 4 éve
ZERO_L New England Patriots 4 331 — situational football
 twitter.com/AroundTheNFL/status/1218571882988834816

and the myth that won't die...
hiányzott az a fránya 31 yard... kár érte, majd legközelebb Vrabelék megtanulják, hogy ne bízzanak az ilyen PFF nevű sarlatánokban 😀



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 4 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 810 — Deion Sanders for president!
A tippjátékban 55 user választotta a szezon előtt végső győztesnek a KC-t, 6 a GB-t, 2 az SF-t és senki a Titans-t
r.baggio
Hagyjuk ezt. Beszéljünk Brady-ről!

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 4 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 761 — No es importante
A tippjátékban 55 user választotta a szezon előtt végső győztesnek a KC-t, 6 a GB-t, 2 az SF-t és senki a Titans-t


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 4 éve
🤘 gaben 🤘 Chicago Bears Texas Longhorns 7 810 — Deion Sanders for president!
 www.instagram.com/p/B7ToQfvBANb/
steelwolf
Így-így!
 twitter.com/E_Dilla/status/1218262232691302400
iktriad
Mi az istenért utálnánk Chris Harris JR-t?
Sixo
Szerintem Brown-on és Rivers-en is csak röhög mindenki.

" Szeretem a jeget, hagyjál békén. "
több mint 4 éve
Zsellér van de Vrij Baltimore Ravens 12 695 — Слава Україні! Героям слава!
Valaki betippelte ezt a negyest a wild card kor elott? 😀
Vrij6
A Titans-en kívül a többi azért nem olyan ordas nagy meglepi...
warr_b
Persze. Csak erdekelt. 😉

"Minél messzebb sodródik egy társadalom az igazságtól, annál jobban fogja gyűlölni azokat, akik kimondják azt." (George Orwell)

"A világ igazságtalan. Ha elfogadod ezt, cinkos lesz a neved, ha pedig megváltoztatnád, hóhér." (Sartre)

Never forget Bucha, Borodyanka, Hostomel, Irpen, Kramatorszk, Mariupol, Rubizne, Popasna, Kremenchuk, Sievierodonetsk, Chasov Yar, Vinnytsia, Mikolajiv, Olenivka, Chaplyny, Izjum, Zaporizzsja, Kijiv, Bakhmut, Pravdyne, Marinka, Kherson, Dnipro, Soledar, Avdijivka, Slovyansk, Uman, Nova Kakhovka, Kryvyi Rih, Odessa, Pervomajszkij,Lviv, Pokrovsk, Chernihiv, Kostyantynivka, Hroza, Harkiv, 2023.12.29., Odessa