Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Vigyori mégis marad? Eltelt egy hét, se kép, se hang. Ezek szerint tudott olyat villantani, amivel meggyőzte Trestmant, hogy ne rágja le az arcát. Vagy még mindig várnak? Végülis idő van mindenre, a scoutolást nem zavarja, szabadügynök piac nyitása még nagyon messze. Amit még nem hiszek, hogy Pepperst kirakják a csapatból. Több okból sem. 18 milliót elfoglal, fel lehet szabadítani 10 milliót. Namost, ebből a pénzből kellene hozni a helyére valakit, aki hasonló teljesítményt tud nyújtani (inkább jobbat, mint rosszabbat, ugye). Én tudom, hogy mindenki be van rágva, de ha azt hiszitek, hogy a piac tele van jobb játékosokkal..... Hardy, Orakpo nem lesz elérhető. Bennett, Houston, Johnson igen, ők azért nem érnek franchise taget, de láttunk már nagyobb hülyeséget. Namost ebből a háromből egyet így is le tudsz igazolni. A másik, a cash budget. Ha nyerni akarsz a szabadügynök piacon, akkor készülj fel, hogy előre kell perkálnod. Variálhatod akárhogy Cutler, Slauson, meg Jennings szerződését, azért ők biztos kaptak egy igencsak decens összeget. Szóval elküldöd Pepperst, igazolsz a helyére IS valakit, és a nap végére megspóroltál teljes 2 milliót a könyvelésben. Nyilván lehet olyanokkal dobálózni, hogy fléráon maradhat, meg ilyenek, egyrészt a CBA tudtommal szabályozza, hogy mekkora csökkentés lehet, másrészt ha 10 millát nem is kap máshol, 2 év/10-12 milliót simán, vagy elmegy a Broncoshoz vénségére gyűrűt nyerni bagóért (ezt mondjuk nem hiszem, de jól hangzik). Akárhogy nézem, csűröm, csavarom szerintem maximum 5 jobb, elérhető (értsd: franchise tag nélküli) DL játékos lesz a piacon. Aztán március elejére lehet, hogy csak 3. Én nem hiszem, hogy a megspórolt pénzből egy Everson Griffen-Linval Joseph duóval beljebb lenne a csapat.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 293 — "Grammar maci"
Ha a fórumot olvasnák az elmúlt 5 évben SB-t nyertünk volna 😀 😀 😀.

Mike Tice will indeed be the Falcons next offensive line coach. Source confirmed he agreed to deal with team. 😀 😀 😀tüsi91
ezt a fajta edzőkeringőt sosem értettem. Jó, nálunk OC-ként bukott meg igazán, line coach-ként lehet jobb, de hogy mit látnak benne... nincs egy feltörekvő, ambiciózus fiatal? na mind1, szerencsére nem nálunk van 😀davemayer
Két elsőkörös pick volt a keze alatt, mindkettőt úgy feledzette, hogy jövőre lehet a ligában se lesznek. Kijött a keze alól Matt Birk, azóta ebből él. Nálam biztos jobban ért a támadófalhoz, de bazzeg, nulla eredményt tudott felmutatni az elmúlt 10 évben.füligjimmy
és pénzt kap ezért, ez az érdekes

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Ha a fórumot olvasnák az elmúlt 5 évben SB-t nyertünk volna 😀 😀 😀.

Mike Tice will indeed be the Falcons next offensive line coach. Source confirmed he agreed to deal with team. 😀 😀 😀tüsi91
ezt a fajta edzőkeringőt sosem értettem. Jó, nálunk OC-ként bukott meg igazán, line coach-ként lehet jobb, de hogy mit látnak benne... nincs egy feltörekvő, ambiciózus fiatal? na mind1, szerencsére nem nálunk van 😀davemayer
Két elsőkörös pick volt a keze alatt, mindkettőt úgy feledzette, hogy jövőre lehet a ligában se lesznek. Kijött a keze alól Matt Birk, azóta ebből él. Nálam biztos jobban ért a támadófalhoz, de bazzeg, nulla eredményt tudott felmutatni az elmúlt 10 évben.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
davemayer Chicago Bears 14 293 — "Grammar maci"
Ha a fórumot olvasnák az elmúlt 5 évben SB-t nyertünk volna 😀 😀 😀.

Mike Tice will indeed be the Falcons next offensive line coach. Source confirmed he agreed to deal with team. 😀 😀 😀tüsi91
ezt a fajta edzőkeringőt sosem értettem. Jó, nálunk OC-ként bukott meg igazán, line coach-ként lehet jobb, de hogy mit látnak benne... nincs egy feltörekvő, ambiciózus fiatal? na mind1, szerencsére nem nálunk van 😀

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Ha a fórumot olvasnák az elmúlt 5 évben SB-t nyertünk volna 😀 😀 😀.

Mike Tice will indeed be the Falcons next offensive line coach. Source confirmed he agreed to deal with team. 😀 😀 😀
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Remélem, h ez azt jelenti, tényleg komolyan gondolják és húzó nevek, playmakereket sikerül ide hozni a D-be.soma80
Az kiderült, hogy sose találjuk el, Emery mit, és hogyan fogja csinálni azt, amit. Jó, azt ki tudjuk találni, hogy mit, mert úgy nézi ki, mintha olvasná a fórumot, de eddig sose úgy végezte a dolgát, ahogy számítottunk rá. Szóval én most mondok egy olyat, hogy hozunk 3 darab komolyabban vehető szabadügynököt a védőfalba (visszaigazolás is számít). Ha a megfelelő emberek elérhetőek a megfelelő áron, akkor mozgatják a fizetéseket. Az első körben húzunk 1 MLB-t, a többi körben DL/DB játékosokat. Miután ezt leírtam, igazol három cornert, visszahozza Williamset, és draftol egy rushert.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
soma80 Chicago Bears 1 422 — Bears fan
 www.chicagotribune.com/sports/football/bears/ct-jay-cutler-contract-bears-spt-0107-20140107,0,316899.story

Jay Cutler's contract gives Bears flexibility, they can convert some of his base salary to signing bonus, freeing up cap room to pursue free agents for defense.

Emery ebben nagyon jó eddig. Ügyes záradékok a szerződésekben, mellyel a cap terhére, javára lehet tologatni összegeket a szerződésekben.

Remélem, h ez azt jelenti, tényleg komolyan gondolják és húzó nevek, playmakereket sikerül ide hozni a D-be.
több mint 10 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 883 — we almost always almost win
Kaptam egy kérdést korábbi hozzászólásommal kapcsolatban.

Felsorakoztattam egy csomó statisztikát amikre azt mondtam relevánsnak tartok, de se azt nem mondtam meg mellé, h pontosan mit is mutatnak, sem azt, h miért tartom őket relevánsabbnak a többinél.

Az 1. forrás:
www.pro-football-reference.com/years/2013/passing.htm

Az első a passer rating, általában ez az első irányítót jellemző statisztika, amivel találkozik az ember. Egy általános képlet alapján számolódik. 4 komponensből tevődik össze
Pontosság: (completition% -0.3) * 5
Yardok (Yds/Attemp - 3) * 0.25
TDk (TD/Attemp) * 20
INTek (INT/Attemp) * 25
Egyik komponens se lehet 0-nál kisebb vagy 2.375-nél nagyobb. Ha 0-nál kisebb lenne, akkor 0-val számolnak, ha 2,375-nél nagyobbra jönne ki, akkor 2,375-tel.
A végeredmény (Pontosság + Yardok + TDk + INTek) / 6 * 100

Viszonylag jó képet adhat egy QB teljesítményéről, de vegyük észre, hogy a pontosság az kétszeresen szerepel a képletben, egyrészt egyrészt a completition%-ban másrészt a Yds/Attempben is. Ez a Westcoast QB-knak kedvez, mert ott általában nagyobb a sikeres átadások aránya, mint egy vertikális passzjátékra épülő rendszerben.
Másrészt, és ez a nagyobb probléma vele, ha sackkelik az irányítót az jópár yard veszteség, de nem rontja ezt a statisztikáját, ellenben h ki dobja oldalra, akkor nem veszt yardokat a csapata, de rontja a saját statisztikáját. WTF?
Szintén figyelmen kívül hagyja azt amit az irányító a földön tesz hozzá teljesítményéhez.

Ennek ellenére ha visszamenőleg megnézzük, kik végeznek a statisztika élén és végén, akkor általában nem mond ellent annak, amit két szemünkkel látunk. Koránt sem tökéletes leíró statisztika, de könnyen emészthető, mégis kellően pontos. Sokan nem is veszik észre hiányosságait, vagy ha észre is veszik, beérik vele.

A 2. amit hoztam az a NY/A.
Ha kifejtem a rövidítést egyértelművé válik, hogy mit is takar, Net Yards gaind per Attemp.
(Passing Yards - Sack Yards / Passing Attemps + times Sacked)
Sokkal kevesebbet vesz figyelembe mint az előző, mentes TD-ktől és INTektől, de benne vannak a sackkek. Kb ekvivalens az RB-kre vonatkozó Y/A (yards / attemp) statisztikával. Nyilvánvalóan azok a QB-k jók benne, akikkel a csapat tud haladni a nyitott pályán. Ez egyébként akár fontosabb is lehet, mint a TD-k száma és INTek száma, hiába van egy QB-d, aki úgy fut akár egy HB, és goal lineon megoldja, ha nem jut el odáig. Ha meg a végét elchekerkedi, még mindig lehet rúgni, vagy egy jó futóval befejezni. Ugyanakkor végezhet előrébb egy valójában balfasz QB, aki csak egy elit goalline RB mellett tud megélni. Denverben Orton az erős középmezőnyben volt ebben a tekintetben, de pontokat nem nagyon szerzetünk, mert mindig a végén szerencsétlenkedtük el. btw Cutlernek is szokása volt akkoriban az endzoneban az ellenfelet megtalálni a lasztival.

Hogy lehet ezen segíteni? Vegyük figyelembe a TD-ket és INTeket is. Így kapjuk a ANY/A-t
Adjusted Net Yards gainded per Attemp
Számítása: (Pass Yards - Sack Yards + 20×TD - 45×INT) / (Pass Attemps + times sacked)
Ebben már benne van minden, ami az eredeti passer ratingben is, és a sackek is. A különbség csak annyi, h yardra vetíti. Érdemes észrevenni, h a passer ratinghez hasonló súllyal szerepel a TD, viszont jóval nagyobbal az iNT. A competition% csak annyiban mutatkozik, hogy egy sikertelen passz, az 0 yardos, ami értelemszerűen rontja a statisztikát, viszont nem szerepel gyakorlatilag kétszeresen. Ennél fogva egy jóval igazságosabb és relevánsabb mérőszám szerintem, mint a hagyományos passer rating.
Nem veszi azonban figyelelmbe, hogy hol dobta az INTet az irányító, garbage time-ban javította-e vagy éles körülmények között, egy reménytelen hailmaryből származó INT pont annyit ér, mint egy rosszul kivitelezett passz a saját red zonbe-ban. Maga az INT is lehet az elkapó hibája, maga a sack ha 2mp alatt jön az sokkal inkább az OL hibája,hosszasan lehetne sorolni, de ezek már olyan dolgok, amik egyedi elbírálást igényelnek, ennél fogva szubjektívvé válnak.

Vannak ilyen grade rendszerek. pl a PFF, amit sokan a szubjektivitása miatt nagyon elítélnek ezen a fórumon. Valójában szerintem nem rosszak a grade-jeik, viszont mindent vákumban/inertia rendszerben próbálnak mérni. Kiragadják a játékost a környezetéből, és csak őt mint személyt nézi. Sajnálom, h megint a saját csapatommal kell jönnöm, tudom uniszimpatikus mindig azt nyomatni, de én a saját csapatom játékosainak számait szoktam chekkolni az ilyen helyeken. Nálunk Wolfe rendre negatív passrush grade-et kapott, pedig a védelmi sémánkban attól h a falat rohamozta meg, nem az volt a szerepe, h odajusson az irányítóhoz, hanem h 1v1-ben maradhasson Von Miller. Meglátásom szerint az ehhez hasonló csapatmunkát képtelen értékelni a PFF rendszere. Ettől nem válik használhatatlanná, de ahogy minden más objektív statisztikát is, ezzel is óvatosan kell bánni.

Nem játékos jellemzésekkel foglalkozó elemzések pontosan ezért sokkal hasznosabbak lehetnek. Mindenki látott már olyan ábrát, amin a kezdő felállás van és összevissza sárga vonalak, h ki merre fut, és miért marad üresen az egyik elkapó pl. Az ilyenkből kell megérteni a "sémát", és az egyes játékosoknak a sémában betöltött szerepét, és utána ahhoz kell viszonyítani a számait, vagy a PFFhez hasonló értékeléseket.

De vissza a QB értékeléshez, a másik linket az ANS volt
 wp.advancednflstats.com/playerstats.php?pos=QB
Advanced NFL Stats, a név nem nagyképű, tényleg advanced statiszikákról van szó, ennél fogva jóval nehezebben is emészthetőek, mint a PFR-nél.
A WPA-ról és EPA-ról Peterk írt párhónapja bővebben amikor rábukkant. Ennél jobban én se tudnám összefoglalni:
https://bowl.hu/logo/bowl-hu-black-512.png
NFL csevegő - NFL - Általános témák | Bowl.hu
Magyarország első számú amerikai futball oldala


Az AYPA nagyon hasonló az ANY/A-hoz, viszont, csak a TD-t nem veszi figyelembe (az INTet igen, ugyanúgy -45ös szorzóval).
______________________

Hogy miért pont ezeket hoztam? Egyszerű, mindenféle elemző oldal böngészése nélkül is kialakult bennem egy kép a QB-król is. Ezt persze befolyásolhatja a hype, a szimpátia, a kommentátorok, de úgy általában azok a QB-k akiket mindenki elitnek tart azok vannak elől ezekben a statisztikákban is. És ami fontosabb, a hozzá értő NFL GMek is ezeknek adnak nagy fizetést. Akik meg ezekben szarok, azok bustnak lesznek titulálva és rövidúton kikerülnek az NFL-ből. Ez nem a véletlen műve.

A másik dolog amiért ezeket veszem figyelembe, hogy értem is, h mi az a szám, azon felül is h a több jobb, tisztában vagyok a korlátaival, hiányosságaival is.

Érdekes eset pl Alex Smith. év elején csak a chekdownt csinálta. Nem véletlen Charles lett a vezető elkapó is a csapatban. Az év közepétől fokozatosabban bevállalósabb lett megítélésem szerint, rizikósabb passzokban több hiba, amivel néhány statisztikáját rontotta, viszont valójában hasznosabban játszott. És amitől még paradoxabb lesz a helyzet, a KC 9-0 után 2-5-tel fejezte be a szezon. Könnyű ezek után abba a hibába esni, h x és y statisztikája visszaesett Alex Smithnek (ennek most néztem egyébként utána) és lám a csapat is visszaesett, de aki látta a meccseket az tudja, h valójában a védelem esett vissza, és erősebb ellenfelek ellen játszottak. Ezért veszélyes csak a számok alapján megítélni egy játélkost vagy egy csapatot. Ezek alapján a statisztikák alapján, amikre azt mondom, h nagy mértékű korreláció van köztük és a valóság között, ezek szerint McCown ligaelitnek tűnhetne, Cutlernél meg egyértelműen jobbnak. Ráadásul ugyanabban a csapatban, láttatlanban azt mondanám h ugyanabban a rendszerben. Mégis a meccseket látva kategorikusan Cutler mellé állt minden bears fan, valószínűleg nem véletlenül. Nem tudom ugyanez lenne-e a helyzet, h McCown egy rookie lenne, aki máshol még nem játszott, főleg nem játszott rosszul, én akkor valóban arra gondolnék h jobb, vagy ebbe a rendszerbe legalábbis jobban illik. Ahhoz nem látttam elég meccseteket, h meg tudjam mondani, miért jelent kivételt ezalól McCown, akinek ráadásul a W%-a is jobb. Ezért is tettem fel a kérdést, h miben láttátok jobbank Cutlert. Mert az egy dolog h Cutlernek evidens fizikai fölénye van McCownnal szemben (karerősség, lábmunka, stb), de a számok azt mutatták, hogy jelen rendszerben ezek a különbségek nem domborodnak ki.

Hát erről van szó. Van amit statisztikával nem lehet alátámasztani. Daltonnak pl volt oylan 4TD-s meccse, ahol több TD passza is valójában szar dobás volt. pl AJ Greennek vissza kellett fordulnia, pedig vertikálisan elszakadt a védőtől, aztán megcsinálta a TD-t annak ellenére h nem a kezébe hullott a labda, h még lassítania se kelljen, de attól szar passz volt. Sokszor látni nagyon jó passzt, sima TD-t elejteni, látni irányítókat sikeres átadást, ami minden statisztikáját javítja, de ha magát a playt elemzed, akkor látható, h nem az ideális célpontot választotta, mert lett volna amivel mégtöbb yardot hoz, de ezeket nem tudja meg az ember ha felmegy egy statisztikákkal foglalkozó oldalra, ehhez látni kell a meccseket. Néha (Daltonos példa) látszik a highlightból is, néha nem. Ezért kérdeztem egyébént h mi egészen pontosan a baj McCownnal. Amellett h teljesen egyértelmű, h nem egy 34 éves korábban sokszoran bizonyítottan nem frQB mellett nem kötelezitek el magatokat, főleg h sikerült megállapodni Cutlerrel egy gyakorlatilag 3 év + 4×1 év franchise opciós szerződéssel, akinek ráadásul egy támadó felfogású HC mellett legjobb évei jöhetnek

Nagyjából ennyi lenne, sry a hosszú hszért.

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk. Állandóan arra reszelt eddig minden OC, hogy "Cutler bootleg". Mondjuk megoldani nem tudták.füligjimmy
most ebből nekem nem jött át, h te sokallod vagy nem ennyi pénzért Slauson visszaigazolását? Tényleg érdekelne a te véleményed... 😊soma80
Ja, nincs vele bajom, örülök, hogy együtt tartják a támadófalat. Csak eszembe jutott, hogy talán jövőre ezt is elkezdik. Eljutott az O odáig, hogy gyorsabb, ügyesebb, erősebb szinte mindenkinél, szeretném jövőre látni, hogy okosabb is.füligjimmy
értem, tehát te úgy véled, h a mostani stabil O-fal emberei közül 3-4 már szintet nem tud lépni... csak Long mondjuk, így a többieket szépen le lehetne ( kellene) cserélni a mostani D újraépítés után, h azt mondhassa Emery, h sikerült mindkét oldalt fiatalítani, jobbá tenni.. nekem már az idei év konstans teljesítménye az O-fal embereitől öröm volt, amilyen moslék volt évekig Lovie alatt az O-fal... Webb... no komment. Chris Williams, Carimi... 1.körös bustok....soma80
Most olvasom, hogy hülyeséget írtam, mert lemaradt egy kérdőjel. Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk?

Abszolút elégedett voltam a támadófal teljesítményével, nyilván Garzát le kéne cserélni, deha megtartják, leadership, meg ilyenek miatt, rosszabb nem lehet. Csak érdekesnek találtam, hogy idén egyáltalán nem mozgatták a zsebet. Bushrod-Slauson-Garza nyilván nem lesz jobb azért, x éve a ligában vannak.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Fun fact: The Bears used 113 unique lineups on offense, the fewest in the NFL this season and fewest since the Steelers used 85 in 2009.

Azért ez komoly 😀. De nem is kell mindent túlspilázni.
több mint 10 éve
Bear Chicago Bears 1 660 — MackóFelső; Jay Cutler fan
Slauson baráti áron maradt, mellesleg kb. ennyit is ér....nem egy ligaelit G, de tökéletesen elvagyok vele...


No.1. Bears
No.2. ARI, CIN, CLE, DET, HOU, NE, NO, OAK, PHI, PIT, TEN (nem fontossági sorrendben...)
több mint 10 éve
soma80 Chicago Bears 1 422 — Bears fan
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk. Állandóan arra reszelt eddig minden OC, hogy "Cutler bootleg". Mondjuk megoldani nem tudták.füligjimmy
most ebből nekem nem jött át, h te sokallod vagy nem ennyi pénzért Slauson visszaigazolását? Tényleg érdekelne a te véleményed... 😊soma80
Ja, nincs vele bajom, örülök, hogy együtt tartják a támadófalat. Csak eszembe jutott, hogy talán jövőre ezt is elkezdik. Eljutott az O odáig, hogy gyorsabb, ügyesebb, erősebb szinte mindenkinél, szeretném jövőre látni, hogy okosabb is.füligjimmy
értem, tehát te úgy véled, h a mostani stabil O-fal emberei közül 3-4 már szintet nem tud lépni... csak Long mondjuk, így a többieket szépen le lehetne ( kellene) cserélni a mostani D újraépítés után, h azt mondhassa Emery, h sikerült mindkét oldalt fiatalítani, jobbá tenni.. nekem már az idei év konstans teljesítménye az O-fal embereitől öröm volt, amilyen moslék volt évekig Lovie alatt az O-fal... Webb... no komment. Chris Williams, Carimi... 1.körös bustok....
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk. Állandóan arra reszelt eddig minden OC, hogy "Cutler bootleg". Mondjuk megoldani nem tudták.füligjimmy
most ebből nekem nem jött át, h te sokallod vagy nem ennyi pénzért Slauson visszaigazolását? Tényleg érdekelne a te véleményed... 😊soma80
Ja, nincs vele bajom, örülök, hogy együtt tartják a támadófalat. Csak eszembe jutott, hogy talán jövőre ezt is elkezdik. Eljutott az O odáig, hogy gyorsabb, ügyesebb, erősebb szinte mindenkinél, szeretném jövőre látni, hogy okosabb is.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
soma80 Chicago Bears 1 422 — Bears fan
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk. Állandóan arra reszelt eddig minden OC, hogy "Cutler bootleg". Mondjuk megoldani nem tudták.füligjimmy
most ebből nekem nem jött át, h te sokallod vagy nem ennyi pénzért Slauson visszaigazolását? Tényleg érdekelne a te véleményed... 😊
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
Idén egyáltalán nem mozgattuk a zsebet, észrevettétek? Nem is fogjuk. Állandóan arra reszelt eddig minden OC, hogy "Cutler bootleg". Mondjuk megoldani nem tudták.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
soma80 Chicago Bears 1 422 — Bears fan
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.tüsi91
szerintem teljesen baráti. Korrekt, az én nem nfl-kompatibilitis megítélésem alapján! 😊
több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 474 — Bears & Illinois fan
Sajnos nála én ezen kívül is emlékszem legalább kettő, fontos szituban elejtett (konkrétan endzone-ban, tehát TD) passzal. Aztán meg másik meccsen lehúzott mindent. Az én jó szívem nem engedi meg, hogy haragudjak rá......

Emellett, meglehetősen bántanak azok a gondolatok, hogy a Redskins rajtunk kívül két csapatot vert meg (és 45 pontot kaptunk tőlük), hogy az FBI két különleges ügyosztályt állított annak felderítésére, hogy Hester return TD-jét miért vették el, hogy ha Rodgers legalább egyik 4. kísérleténél megfogjuk, akkor tegnap mi estünk volna ki, stb, stb. Így viszont elhessegetem ezeket..... 😊csi77
Nem hiszem, hogy ilyen nyilvánvaló kézivezérlések vannak, bár azért került a Hírességek Csarnokába maffiakapcsolataival büszkélkedő irányító. Túl sok embert kellene bevonni, és ellentétben a focival, ahol szintén brutális pénzek mozognak, ez azért egy sokkal kisebb közösség. Egyszerűen vannak kiemelt csapatok, és vannak szar bírók. Ez a bírói stáb, aki vezette ezt a csoportdöntőt, tavaly annyit hibázott, hogy valami külön oktatáson, vagy mifenén kellett részt venniük.

Felőlem megtarthatják Tuckert, ki is rúghatják, ha ilyen Tofifik, meg Cohenek lépnek pályára, addig mindegy. Két évvel ezelőt olyanok nem léptek pályára, int Adams, és Toenia, szolid, run stopper DT-k. Persze lábsérülések jöttek mindkettőnél, egyből szerződéshosszabbítás után. Kínos.füligjimmy
Sikerült ködösen fogalmaznom, ezek szerint. Én szimplán arra gondoltam, hogy szar volt a védelmünk, elcseszték a bírók azt a TD-t, illetve csak a végén egyszer kellett volna Áront megfogni, akkor tegnap mi fogadhattuk volna a Friscot (és estünk volna ki valszeg).......
Mecsoda különbség 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
#Bears LG Matt Slauson received $12.8 million in 4-year contract with $4.9 million guaranteed.
több mint 10 éve
DaddyBear Chicago Bears 888
Most nem azért mondom srácok,de elnézve a 49ers meccsét ...ha mi játszunk tegnap és az O úgy teljesít ahogy kell,akkor hamar sok pontos lett volna ez a mérkőzés. Nem nyertünk volna,de izgalmasabb lett volna az egész. 😛
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Sajnos nála én ezen kívül is emlékszem legalább kettő, fontos szituban elejtett (konkrétan endzone-ban, tehát TD) passzal. Aztán meg másik meccsen lehúzott mindent. Az én jó szívem nem engedi meg, hogy haragudjak rá......

Emellett, meglehetősen bántanak azok a gondolatok, hogy a Redskins rajtunk kívül két csapatot vert meg (és 45 pontot kaptunk tőlük), hogy az FBI két különleges ügyosztályt állított annak felderítésére, hogy Hester return TD-jét miért vették el, hogy ha Rodgers legalább egyik 4. kísérleténél megfogjuk, akkor tegnap mi estünk volna ki, stb, stb. Így viszont elhessegetem ezeket..... 😊csi77
Nem hiszem, hogy ilyen nyilvánvaló kézivezérlések vannak, bár azért került a Hírességek Csarnokába maffiakapcsolataival büszkélkedő irányító. Túl sok embert kellene bevonni, és ellentétben a focival, ahol szintén brutális pénzek mozognak, ez azért egy sokkal kisebb közösség. Egyszerűen vannak kiemelt csapatok, és vannak szar bírók. Ez a bírói stáb, aki vezette ezt a csoportdöntőt, tavaly annyit hibázott, hogy valami külön oktatáson, vagy mifenén kellett részt venniük.

Felőlem megtarthatják Tuckert, ki is rúghatják, ha ilyen Tofifik, meg Cohenek lépnek pályára, addig mindegy. Két évvel ezelőt olyanok nem léptek pályára, int Adams, és Toenia, szolid, run stopper DT-k. Persze lábsérülések jöttek mindkettőnél, egyből szerződéshosszabbítás után. Kínos.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Az a baj, hogy semmilyen jel nem utal arra, hogy kirúgnák Tuckert. Persze ahogy ők mondták ki kell elemezni a szezont... Jah. Ha ki akarták volna rúgni már megtörtént volna. Jövőre így is úgy is jobb lesz a D, azon egyszerű oknál fogva, hogy elértük a mélypontot idén.tüsi91
Csodálkozom, hogy ezt írod, hiszen nagyon régi Bears drukker vagy. Meg aztán általában is igaz, hogy :
Mindig.
Van.
Lejjebb.picidzé
Én is ezt az elvet vallom, de valahol van egy határ. Szerintem a Chicago Bears védelme ezt elérte. 😀. Ha még se akkor: Mindig van lejjebb.
több mint 10 éve
picidzé Chicago Bears 532
Az a baj, hogy semmilyen jel nem utal arra, hogy kirúgnák Tuckert. Persze ahogy ők mondták ki kell elemezni a szezont... Jah. Ha ki akarták volna rúgni már megtörtént volna. Jövőre így is úgy is jobb lesz a D, azon egyszerű oknál fogva, hogy elértük a mélypontot idén.tüsi91
Csodálkozom, hogy ezt írod, hiszen nagyon régi Bears drukker vagy. Meg aztán általában is igaz, hogy :
Mindig.
Van.
Lejjebb.

Ursus arctos budapestiensis
több mint 10 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 474 — Bears & Illinois fan
Emery és Trestman sajtótájékoztatója óta, minden nap kiraknak egy cikket, hogy McClellin lehet hogy megy LB-nek. Aztán a cikkekben ugyanaz a 10 sor van idézve a sajtótájékoztatóról.
Én elhiszem, hogy Offszezon van, meg írni kell valamit, de könyörgöm, néha ismételjenek már meg mást is. Ennél még az is jobb, ha hazudnak valamit, abban van agymunka.dcsicsak
A legfontosabb mondat valahogy úgy hangzott, igaz, MRI szájából, de szerintem Trestman is így tekint erre, hogy score points, create turnovers, create havoc, blabla. Greg Williams. Dolgozott együtt Kromerrel, kiváló blitzei vannak, és van olyan reputációja a bíróknál, hogy öt faultból fújnak be egyet. Bowman All Pro lenne, ha ennyit foghatna. Nagyon eredményes lenne ez a csapat, ha tudnának tisztességes pass rusht leakasztani valahonnan. Lehet, hogy homér vagyok, de ebben a rájátszásban se láttam egy Marshall-AJ-Cutler-Forte négyesnél jobbat (mondjuk ebből a négyből hármat becsomagolnék egy elsőkörös draftcetlibe, és ajánlanám Luckért, de lehet, kicsit elvakított az a második félidő), bár Jeffriesre nem tudok úgy tekinteni, mióta 3&17-re kiejtette a labdát. Ilyen passzt, kegyelmes isten, hányan tudnak így elereszteni? És nem hallotad, hogy így hideg van, meg úgy hideg van,, meg nehéz, meg másképp kell fogni. Don't careeeeeeee! Az oda volt dobva, Jeffries egy méterrel magasabbra ugrott.... és a labda kipattant az ujjai közül. Plusz a fumble. Plusz a korrupt bírók. 48 másodperc.füligjimmy
Sajnos nála én ezen kívül is emlékszem legalább kettő, fontos szituban elejtett (konkrétan endzone-ban, tehát TD) passzal. Aztán meg másik meccsen lehúzott mindent. Az én jó szívem nem engedi meg, hogy haragudjak rá......

Emellett, meglehetősen bántanak azok a gondolatok, hogy a Redskins rajtunk kívül két csapatot vert meg (és 45 pontot kaptunk tőlük), hogy az FBI két különleges ügyosztályt állított annak felderítésére, hogy Hester return TD-jét miért vették el, hogy ha Rodgers legalább egyik 4. kísérleténél megfogjuk, akkor tegnap mi estünk volna ki, stb, stb. Így viszont elhessegetem ezeket..... 😊

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 10 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Az a baj, hogy semmilyen jel nem utal arra, hogy kirúgnák Tuckert. Persze ahogy ők mondták ki kell elemezni a szezont... Jah. Ha ki akarták volna rúgni már megtörtént volna. Jövőre így is úgy is jobb lesz a D, azon egyszerű oknál fogva, hogy elértük a mélypontot idén.
több mint 10 éve
füligjimmy Chicago Bears 6 970 — I used to be with it, but they changed what it was.
Emery és Trestman sajtótájékoztatója óta, minden nap kiraknak egy cikket, hogy McClellin lehet hogy megy LB-nek. Aztán a cikkekben ugyanaz a 10 sor van idézve a sajtótájékoztatóról.
Én elhiszem, hogy Offszezon van, meg írni kell valamit, de könyörgöm, néha ismételjenek már meg mást is. Ennél még az is jobb, ha hazudnak valamit, abban van agymunka.dcsicsak
A legfontosabb mondat valahogy úgy hangzott, igaz, MRI szájából, de szerintem Trestman is így tekint erre, hogy score points, create turnovers, create havoc, blabla. Greg Williams. Dolgozott együtt Kromerrel, kiváló blitzei vannak, és van olyan reputációja a bíróknál, hogy öt faultból fújnak be egyet. Bowman All Pro lenne, ha ennyit foghatna. Nagyon eredményes lenne ez a csapat, ha tudnának tisztességes pass rusht leakasztani valahonnan. Lehet, hogy homér vagyok, de ebben a rájátszásban se láttam egy Marshall-AJ-Cutler-Forte négyesnél jobbat (mondjuk ebből a négyből hármat becsomagolnék egy elsőkörös draftcetlibe, és ajánlanám Luckért, de lehet, kicsit elvakított az a második félidő), bár Jeffriesre nem tudok úgy tekinteni, mióta 3&17-re kiejtette a labdát. Ilyen passzt, kegyelmes isten, hányan tudnak így elereszteni? És nem hallotad, hogy így hideg van, meg úgy hideg van,, meg nehéz, meg másképp kell fogni. Don't careeeeeeee! Az oda volt dobva, Jeffries egy méterrel magasabbra ugrott.... és a labda kipattant az ujjai közül. Plusz a fumble. Plusz a korrupt bírók. 48 másodperc.

I used to be with it, but then they changed what *it* was. Now what I'm with isn't *it*, and what's *it* seems weird and scary to me. It will happen to you.

- Abe Simpson