Chicago Bears

52 feliratkozó

több mint 4 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 923
Nézegetem a mock draftokat, többnél hatalmas WR runt (erős a class) jósolnak a nyilvánvaló OL mellett. Szerintetek marad olyan WR, akire érdemes 2. körös cetlit áldozni így? Vagy menjünk lejjebb, legyen 2. 3. 3. akkor belefér?

Szerintem, ha nem tradelünk, akkor OL, DB lenne a jó, ha igen, akkor jöhet WR is ....
csi77
Szinte biztos hogy lesz bennt olyan WR aki jó érték amikor mi jövünk Aiyuk, Hamler pl ...Szerintem az egyik 2. körrel lettadelük... Azt mondom 43 WR 50 letrade és a legjobb elérhető OL...

több mint 4 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 322
Nézegetem a mock draftokat, többnél hatalmas WR runt (erős a class) jósolnak a nyilvánvaló OL mellett. Szerintetek marad olyan WR, akire érdemes 2. körös cetlit áldozni így? Vagy menjünk lejjebb, legyen 2. 3. 3. akkor belefér?

Szerintem, ha nem tradelünk, akkor OL, DB lenne a jó, ha igen, akkor jöhet WR is ....
csi77
2 le trade
2 2. kör 1 3. illetve 1 4.
az tok buli lenne. s akkor OT DB WR TE s a szokásos Pace RB.. akkor is ha utána PSba megy és más szerződteti

több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan
Nézegetem a mock draftokat, többnél hatalmas WR runt (erős a class) jósolnak a nyilvánvaló OL mellett. Szerintetek marad olyan WR, akire érdemes 2. körös cetlit áldozni így? Vagy menjünk lejjebb, legyen 2. 3. 3. akkor belefér?

Szerintem, ha nem tradelünk, akkor OL, DB lenne a jó, ha igen, akkor jöhet WR is ....

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Érkezett Jason Spiggs volt Packers 2.körös. Hogy bele voltam buzulva anno... S milyen rossz játékos lett. Elverekednek majd a TC-ben, ha lesz.

McManis is visszajött, őt szeressük. 8 éve érkezett, legrégebbi Bear. Jelenleg.

Burton cut.. Post June 1. Nem meglepő ez sem.

Szerkesztette: tüsi91
több mint 4 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 923
Nézegettem pár értékelőt, meg olvasgattam. Lenne pár megjegyzésem

1. Nekem egy 2. körös WR se tetsztik
2. Kérlek ne lőjjünk el egy 2. körös cetlit QB-ra
3. ezekkel a játékosokkal lennék nem boldogtalan:

Jeremy Chinn S/ILB hybrid, szerintem méltó utóda lenne Amos-nak

Ezra Cleveland OT, neki is inkább az a hibája, hogy sovány és túl soft, egyébként jó érzéke van a játékhoz.
Ha a gyorsaságenem kopik több súlytól, akkor szerintem legjobb 2. körös OT

Troy Pride jr CB, alacsony de gyorsan reagál a játékra. Több CB is lassú a jamming-nél akik előtte vannak.
Szerintem, ha CB nincs elég laza csípője, akkor nem fog tudni érvényesülni NFL-ben

4. személyes kedvencem valamiért Anfernee Jennings OLB, sérült volt, de van benne fantázia

Nektek vannak személyes kedvencek/tippek/kívánságok? Eléggé kezdő vagyok prospect-ek terén mert nézek egyetemi focit, de próbálok értesülni draft előtt
Toto21
Ez a WR draft a valaha volt legmélyebb. A 2. körben simán lesznek bent még olyan WR-ek akik sima első körösök lennének bármelyik másik évben, sőt még lehet a 3. -ban is. Lehet hogy WR nem a legnagyobb needünk, de valszeg Gabriel helyett akarnak majd valakit. És ha BPA alapon megyünk akkor könnyen lehet hogy az WR lesz ....Kedvenceket illetve Cesar Ruiz ha leesne ( no chance) azt nagyon adnám szerintem a legjobb IOL idén. Alapba center, de simán jó lenne G- be vagy lehetne Whitehairrel variálni. Az esélyesebb hogy Cushenberry vagy Biadasz bennt lesz, ők is elég jók lennének. Pass rusherek közül ha AJ Epenesa lecsúszna az no brainer ( csak nem látom hogy Quinn igazolás után OLB-t húznánk a 2. körben) S-k közül legalább egy jó tuti bennt lesz amikor mi jövünk. Delpit ,Dugger, Winfield JR, Chinn. Igazából bármelyiket elfogadnám. Szerintem az egyik 2. körrel letradelünk, mert vissza kell szerezni a Foles miatt feladott picke, ideális esetben egy 3. kört kéne szerezni... Érdekes draft lesz annyi szent.

több mint 4 éve
Toto21 Chicago Bears 5 111
Nézegettem pár értékelőt, meg olvasgattam. Lenne pár megjegyzésem

1. Nekem egy 2. körös WR se tetsztik
2. Kérlek ne lőjjünk el egy 2. körös cetlit QB-ra
3. ezekkel a játékosokkal lennék nem boldogtalan:

Jeremy Chinn S/ILB hybrid, szerintem méltó utóda lenne Amos-nak

Ezra Cleveland OT, neki is inkább az a hibája, hogy sovány és túl soft, egyébként jó érzéke van a játékhoz.
Ha a gyorsaságenem kopik több súlytól, akkor szerintem legjobb 2. körös OT

Troy Pride jr CB, alacsony de gyorsan reagál a játékra. Több CB is lassú a jamming-nél akik előtte vannak.
Szerintem, ha CB nincs elég laza csípője, akkor nem fog tudni érvényesülni NFL-ben

4. személyes kedvencem valamiért Anfernee Jennings OLB, sérült volt, de van benne fantázia

Nektek vannak személyes kedvencek/tippek/kívánságok? Eléggé kezdő vagyok prospect-ek terén mert nézek egyetemi focit, de próbálok értesülni draft előtt
több mint 4 éve
Matthew99 New Orleans Saints 9 325 — Invisible man


A baseball 90% fejjáték. A másik fele fizikai. !!!ÚJ HELYEN AZ ALÁÍRÁSOK!!! A legrosszabb, mikor a hülyeség szorgalommal párosul.
több mint 4 éve
Tomcsik Chicago Bears Michigan Wolverines 7 923
Lement a free agency érdemi része, így gondoltam összerakok egy nagyobb lélegzetvételű irományt a két hét múlva esedékes drafttal összekapcsolva.

Azt tudjátok, hogy én nem vagyok nagy rajongója Ryan Pacenek, ezt most sem fogom véka alá rejteni. A védelmet az biztos, hogy a Emery&Trestman duó után sikerült felturbóznia, a drafton tudott hozni fontos láncszemeket (Goldman, Smith, Jackson), free agencyben Hicks leigazolása tán a legjobb döntése volt GM-ként, Trevethan idehozatala szintén piros pont, ahogy Amukamara is többé kevésbé beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Khalil Mackért talán túlzottan sokat adott fel, de Amos, Kwiatkoski, Nichols és UDFA-ként Robertson-Harris szintén jó választás volt. Leonard Floydról mindenki döntsön, nem lett az akinek szánták, szóval jó választásnak nehéz elkönyvelni, de összességében a védelemmel végzett munkája bőven jó, s az hogy becsúszott Bullard, Hall akikből semmi sem lett ez előfordul, s szemet húnyhatunk a Demps, Rolle, Cooper triumvirátuson is, akik szó szerint pályára alig léptek, cserébe sokat elvittek.

Amit offense szinten elővezetett, az viszont nem üti meg a mércét. Nem az NFL átlag mércét, hanem a legalja mércét sem. Folest kitárgyaltuk, mint QB kiértékelő totális betli, támadófalban van két draftoltja eddig egyik sem egy all-pro spíler, most Long kiesésével kell még egy kezdő guard. Leno nem az ő embere, Massie igen, hát ez sem egy sikersztori azért, stb.. Felesleges tovább beszélni erről, liga alja offense vagyunk, amely ki is herélte a csapatot.

Free agency utáni roster, s próbálok felállítani egy need sorrendet.

QB: Foles, Trubisky, Bray
Lemeccselik ki kezd. Prio-e a QB húzás? Érdekes kérdés. Hosszútávra nézve az, de ellőnék-e egy picket magasan QB-ra? Eason? Fromm? Nem. Hátsó körökben jöhet valaki, aki kiszorítja Brayt, de ennyi. Én Pacenek még egy QB-t nem engednék.
Prio: alacsony (amúgy kurva magas)

RB: Montgomery, Cohen, Nall
Mivel a létszám is kérdéses, ezért feltételezem, hogy lesz running back az idei drafton is húzva. Pace amúgy is RB buzi a középső körökben (amik most nincsenek). Need? Kell valaki Nall helyett, aki hasznos. Vannak ennél nagyobb szükségleteink, de abszolút meg lennék lepve, ha nem jönne senki sem.
prio: alacsony

WR: Robinson, Miller, Ridley, Wims, Patterson, Davis, Ives, Wesley
Szépen lassan én is rábeszéltem magam arra, hogy kell egy speedy WR,egyféle tudom ez most nagyon népszerű Tyreek Hill sebességű, eluzív, robbanékony játékos, aki elkapások után is tud hozni yardokat. Robinson no brainer, egy igazi No 1. célpont. Miller slotban ok. Ridley és Wims, valahogy szintén inkább statikus magasabb elkapók, Pattersont meg lehet használni playekre akárhol, de nem megoldás. Szóval igen, ez egy erősebb draft, ami az elkapókat érinti, s talán ez egy olyan poszt, ahol azonnal hozzátud majd valaki tenni.
prio: magas

TE: Burton, Graham, Harris, Holtz, Horsted, Braunecker, Raymond, Clark, Saubert, Shaheen
Nagysikerű projekt ez a poszt. Jövőre nem tudjuk itt lesz-e Burton/Graham, stb. Nálam ez is need lenne valakit felépíteni, de egyszerűen munició nincs rá.
prio: közepes

OL: Leno, Daniels, Whitehair, Ifedi, Massie, Coward, Bars, Levin, Boyd, Mustipher
Másik nagyon sikeres projekt. Jelenleg Whitehair és Daniels helye biztos 2021-ben. A legnagyobb need, amire én azt gondolom, hogy legalább két draft pickkel kellene lehetőség szerint választ találni. Ez egy OT-ban erős draft, belső támadófalemberben kevésbé. Ahogy én is említettem már, lehet, hogy bármennyire is guard poszton van egy méretes lyuk, de OT lesz ebből inkább. Ideális világban jövőre két új OT-val indulsz neki a szezonnak, abból legalább az egyiket most be kell húzni. Ha jobb lesz, mint tippre Massie, akkor idén már játszhat is. Tackle csere nincs is, már amennyiben igazak a hírek, hogy Ifedire guardként számítunk, szóval ez egy elég egyértelműnek tűnő helyzet. Gurad viszont éppúgy kell.
prio: magas

DL: Hicks, Goldman, Nichols, Robertson-Harris, Anderson, Urban
Tán a legjobb posztunk jelenleg. Nem mondom, hogy egy projektet nem lehetne behúzni (mint Nichols), de igazából ennek elégnek kell lennie.
prio: alacsony

Edge: Mack, Quinn, Mingo, Irving, Vaughters
Lehet ez az én vesszőparipám, de itt értelmes csere nincs. Nem volt az elmúlt 2 évben sem, de most sincs. Én szívesen látom Mingot rosteren, mint 4. edge rusher. Én nagyon fontosnak tartom, hogy húzzunk egy srácot, aki képes nyomás generálásra. Nem kell all-down játékosnak lennie. Egyszerűen nincs minőségi depth.
prio: közepes

ILB: Trevathan, Smith, Bond, Iyiegbuniwe, Woods
Depth itt sincs, bár arra sem gondolt senki, hogy Pierre-Louis kap egy 3,5 milliót, azért ahogyan itt játszott. Mivel Iggyről elég markáns véleményt alkot, hogy az utcáról hamarabb léptek pályára, mint ő, ezért hajlok arra, hogy kellene valakit hátul húzni. Trevathan sokat is sérült, Smith is egy komolyabb sérülésből tér vissza majd.
prio: közepes

CB: Fuller, Toliver, Burns, Roberson, Skrine, Shelley, Crawford, Joseph
Mindenki maga döntse el, hogy kiben lát annyit, hogy tudjon egy elfogadható szintet hozni, mint CB2, de inkább azt mondom, hogy mint RCB, mert Fuller általában balon játszik. Lentebb kitérek arra, hogy Pace mikor milyen posztra húzott, de előjáróban annyit hogy Deiondré Hall 4. körös pickjén kívül nem húzott senkit, aki tud szélső cornert eljátszani.
prio: magas

S: Jackson, Bush, Lucas, Houston-Carson, Denmark, Brice
Neednek need, de ha összeáll a front és Fuller másik oldalán tud valaki elfogadhatóan jól játszani, akkor nem látom akkora gondnak, hogy Bush kezd mondjuk.
prio: közepes

Need sorrend:
1. OL
2. WR
3. CB
4. Edge
5. OL
6. S
7. ILB
8. TE

Az én legnagyobb problémám az offensen és főleg az irányítón kívül, hogy a keret mélysége egyszerűen nincs meg. S erre kellene választ találni véleményem szerint főleg a középső illetve az UDFA (6-7. körökben). Na középső körös draft pickjeinket Pace eltradelte, ahogy az elsőket is ugye, ami végülis megoldás, mert az, hogy 4 TOP 10-es pickből egy sztárt nem tud felmutatni (Roquan is egy jobb játékos egyelőre), 2 total bust, a harmadik meg olyan közepes, de már itt sincs. Hát ezért nem kell GM-nek lenni, ennyit én is feltudnék mutatni. Legerősebb köre a 4. kétségkívül. 6-7. körben egy játékost nem talált, akit a kezdőbe betudtál volna építeni, ez nem feltétlenül rossz szándékú megjegyzés csak tény.

Jelenleg ugye a helyzet a következő: 2/43 , 2/50, 5. kör, 6. kör, 6. kör, 7. kör, 7. kör.

Az én olvasatomban ez 3 darab választás, a többi UDFA. Ebből nem adod meg a csapatod mélységét, s én ezért is vagyok rettentően rossz véleménnyel róla, mert össze-vissza tradeli a jogokat, s most tényleg kibújt a szög a zsákból, hogy a csapat karcsú. Szóval gyakorlatilag koherens vélemény, hogy a 2. körös pickeket áruba kell bocsátani, amivel plusz draft jogokat tudunk szerezni.
Végeztem egy kis kutatást. Az elmúlt 10 év 2/40-2/56 draft day tradjeit szedtem össze egy csokorba, ahol kizárólag csak draft jogok cseréltek gazdát.

Ebből sárgával kiemeltem a 2016-os évet, ahol maga Pace tette meg azt, amivel szerintem most kb mindenki elégedett lenne. Véleményem szerint akár mindkét pickkel lehetne lefelé mozogni 8-10 helyet, vagy egyikkel egy jelentősebbet. Én elégedett lennék, ha 2 darab 4. körös picket összetudnánk szedni, s ez ha végignézitek ezeket a cseréket körülbelül reális is lenne. Két darab 4. körös pickkel már lehetne néhány pozíciót orvosolni és épülgetni.


2010
OAK 2/42  NE 2/44, 6/190
NE 2/47  ARI 2/58, 3/89
HOU 2/51  MIN 2/62, 3/93
PHI 2/55  DAL 2/59, 4/125

2011
WAS 2/49  IND 2/53, 5/152
WAS 2/53  CHI 2/62, 4/127 (Stephen Paea)

2012
SEA 2/43  NYJ 2/47, 5/154, 7/232
STL 2/45  CHI 2/50, 5/150 (Alshon Jeffery)
PHI 2/51  GB 2/59, 4/123

2013
GB 2/55  SF 2/61, 6/173
SEA 2/56  BAL 2/62, 5/165, 6/199

2014
SEA 2/40, 5/146  DET 2/45, 4/111, 7/227
BUF 2/41  STL 2/44, 5/153
TEN 2/42  PHI 2/54, 4/122
MIA 2/50  SD 2/57, 4/125

2015
STL 2/41  CAR 2/57, 3/89, 6/201
CLE 2/43, 7/229  HOU 2/51, 4/116, 6/195
MIA 2/47, 6/191  PHI 2/52, 5/145, 5/156
ARI 2/55  BAL 2/58, 5/158

2016
CHI 2/41  BUF 2/49, 4/117, 2017/4.
IND 2/48  GB 2/57, 4/125, 7/248
CHI 2/49  SEA 2/56, 4/124
ATL 2/50  HOU 2/52, 6/195

2017
CIN 2/41  MIN 2/48, 4/128

2018
OAK 2/41  TEN 2/57, 3/89
NE 2/43  DET 2/51, 4/117
WAS 2/44, 5/142  SF 2/59, 3/74
CIN 2/46, 5/???  KC 2/54, 3/78
IND 2/49  PHI 2/52, 5/169
NE 2/51  CHI 4/105, 2019/2. (Anthony Miller)

2019
CIN 2/42  DEN 2/52, 4/125, 6/182
LAR 2/45  NE 2/56, 3/101
IND 2/46  CLE 2/49, 5/144
MIA 2/48, 4/116  NO 2/62, 6/202, 2020/2.


Ha ez így megtörténne, akkor a 2/~50, 2/~60, 4. kör, 4. kör, 5. kör, 6. kör, 6. kör, 7. kör, 7. kör már jobban festene és a legtöbb kérdőjelt legalább papíron kitudnád pipálni.
Valahogy nálam ezesetben így nézne ki:
2. kör OT
2. kör WR
4. kör OG
4. kör Edge
5.-6.-6.-7.-7. S, CB, ILB, RB ami és aki tetszik.

Nem tudom Ryan Pace eddigi draftjai mennyire relevánsak, de itt egy rövidke lista, hogy melyik posztra mikor húzott.

QB (1): 1.kör
RB (5): 3. kör, 4. kör, 4. kör, 5. kör, 7. kör
WR (5): 1.kör, 2.kör, 4. kör, 7. kör, 7. kör
TE (1): 2. kör
OT (1): 6. kör
IOL : 2. kör, 2. kör, 3. kör, 5. kör
DL: 2. kör, 3. kör, 5. kör
Edge: 1. kör, 6. kör
ILB: 1. kör, 4. kör, 4. kör
CB: 4. kör, 6. kör
S: 4. kör, 4. kör, 5. kör, 6, kör, 7. kör

Tehát eddig a draftról nem tett különösebben semmit azért, hogy legyen OT, CB. Hopplá két need egyébként. Jött egy edge rusher, nincs is depth.
A lényeg, hogy ezek alapján CB és S nem jön magasan, WR és OL eléggé valószínűnek tűnik a 2. körben. Igazából ezzel én is kiegyeznék.

A lényeg, hogy a faszinak én több feltradet nem engednék. Elcseszett már elég picket.
tüsi91
Össze dobtam a minap egy kis mock draftot. Ha ezt így össze tudná hozni Pace is azt hiszem aláírnánk... Szerintem a 2 vissza trade után is sikerült impact játékosokat húzni a 2. körben és a plussz pickekkel próbáltam húzni a hiány posztokra (OLB3, S,CB,TE és ég ígéretes projekt QB) Vélemények?

 mobile.twitter.com/nolltamas/status/1248581727725015041

több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Lement a free agency érdemi része, így gondoltam összerakok egy nagyobb lélegzetvételű irományt a két hét múlva esedékes drafttal összekapcsolva.

Azt tudjátok, hogy én nem vagyok nagy rajongója Ryan Pacenek, ezt most sem fogom véka alá rejteni. A védelmet az biztos, hogy a Emery&Trestman duó után sikerült felturbóznia, a drafton tudott hozni fontos láncszemeket (Goldman, Smith, Jackson), free agencyben Hicks leigazolása tán a legjobb döntése volt GM-ként, Trevethan idehozatala szintén piros pont, ahogy Amukamara is többé kevésbé beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Khalil Mackért talán túlzottan sokat adott fel, de Amos, Kwiatkoski, Nichols és UDFA-ként Robertson-Harris szintén jó választás volt. Leonard Floydról mindenki döntsön, nem lett az akinek szánták, szóval jó választásnak nehéz elkönyvelni, de összességében a védelemmel végzett munkája bőven jó, s az hogy becsúszott Bullard, Hall akikből semmi sem lett ez előfordul, s szemet húnyhatunk a Demps, Rolle, Cooper triumvirátuson is, akik szó szerint pályára alig léptek, cserébe sokat elvittek.

Amit offense szinten elővezetett, az viszont nem üti meg a mércét. Nem az NFL átlag mércét, hanem a legalja mércét sem. Folest kitárgyaltuk, mint QB kiértékelő totális betli, támadófalban van két draftoltja eddig egyik sem egy all-pro spíler, most Long kiesésével kell még egy kezdő guard. Leno nem az ő embere, Massie igen, hát ez sem egy sikersztori azért, stb.. Felesleges tovább beszélni erről, liga alja offense vagyunk, amely ki is herélte a csapatot.

Free agency utáni roster, s próbálok felállítani egy need sorrendet.

QB: Foles, Trubisky, Bray
Lemeccselik ki kezd. Prio-e a QB húzás? Érdekes kérdés. Hosszútávra nézve az, de ellőnék-e egy picket magasan QB-ra? Eason? Fromm? Nem. Hátsó körökben jöhet valaki, aki kiszorítja Brayt, de ennyi. Én Pacenek még egy QB-t nem engednék.
Prio: alacsony (amúgy kurva magas)

RB: Montgomery, Cohen, Nall
Mivel a létszám is kérdéses, ezért feltételezem, hogy lesz running back az idei drafton is húzva. Pace amúgy is RB buzi a középső körökben (amik most nincsenek). Need? Kell valaki Nall helyett, aki hasznos. Vannak ennél nagyobb szükségleteink, de abszolút meg lennék lepve, ha nem jönne senki sem.
prio: alacsony

WR: Robinson, Miller, Ridley, Wims, Patterson, Davis, Ives, Wesley
Szépen lassan én is rábeszéltem magam arra, hogy kell egy speedy WR,egyféle tudom ez most nagyon népszerű Tyreek Hill sebességű, eluzív, robbanékony játékos, aki elkapások után is tud hozni yardokat. Robinson no brainer, egy igazi No 1. célpont. Miller slotban ok. Ridley és Wims, valahogy szintén inkább statikus magasabb elkapók, Pattersont meg lehet használni playekre akárhol, de nem megoldás. Szóval igen, ez egy erősebb draft, ami az elkapókat érinti, s talán ez egy olyan poszt, ahol azonnal hozzátud majd valaki tenni.
prio: magas

TE: Burton, Graham, Harris, Holtz, Horsted, Braunecker, Raymond, Clark, Saubert, Shaheen
Nagysikerű projekt ez a poszt. Jövőre nem tudjuk itt lesz-e Burton/Graham, stb. Nálam ez is need lenne valakit felépíteni, de egyszerűen munició nincs rá.
prio: közepes

OL: Leno, Daniels, Whitehair, Ifedi, Massie, Coward, Bars, Levin, Boyd, Mustipher
Másik nagyon sikeres projekt. Jelenleg Whitehair és Daniels helye biztos 2021-ben. A legnagyobb need, amire én azt gondolom, hogy legalább két draft pickkel kellene lehetőség szerint választ találni. Ez egy OT-ban erős draft, belső támadófalemberben kevésbé. Ahogy én is említettem már, lehet, hogy bármennyire is guard poszton van egy méretes lyuk, de OT lesz ebből inkább. Ideális világban jövőre két új OT-val indulsz neki a szezonnak, abból legalább az egyiket most be kell húzni. Ha jobb lesz, mint tippre Massie, akkor idén már játszhat is. Tackle csere nincs is, már amennyiben igazak a hírek, hogy Ifedire guardként számítunk, szóval ez egy elég egyértelműnek tűnő helyzet. Gurad viszont éppúgy kell.
prio: magas

DL: Hicks, Goldman, Nichols, Robertson-Harris, Anderson, Urban
Tán a legjobb posztunk jelenleg. Nem mondom, hogy egy projektet nem lehetne behúzni (mint Nichols), de igazából ennek elégnek kell lennie.
prio: alacsony

Edge: Mack, Quinn, Mingo, Irving, Vaughters
Lehet ez az én vesszőparipám, de itt értelmes csere nincs. Nem volt az elmúlt 2 évben sem, de most sincs. Én szívesen látom Mingot rosteren, mint 4. edge rusher. Én nagyon fontosnak tartom, hogy húzzunk egy srácot, aki képes nyomás generálásra. Nem kell all-down játékosnak lennie. Egyszerűen nincs minőségi depth.
prio: közepes

ILB: Trevathan, Smith, Bond, Iyiegbuniwe, Woods
Depth itt sincs, bár arra sem gondolt senki, hogy Pierre-Louis kap egy 3,5 milliót, azért ahogyan itt játszott. Mivel Iggyről elég markáns véleményt alkot, hogy az utcáról hamarabb léptek pályára, mint ő, ezért hajlok arra, hogy kellene valakit hátul húzni. Trevathan sokat is sérült, Smith is egy komolyabb sérülésből tér vissza majd.
prio: közepes

CB: Fuller, Toliver, Burns, Roberson, Skrine, Shelley, Crawford, Joseph
Mindenki maga döntse el, hogy kiben lát annyit, hogy tudjon egy elfogadható szintet hozni, mint CB2, de inkább azt mondom, hogy mint RCB, mert Fuller általában balon játszik. Lentebb kitérek arra, hogy Pace mikor milyen posztra húzott, de előjáróban annyit hogy Deiondré Hall 4. körös pickjén kívül nem húzott senkit, aki tud szélső cornert eljátszani.
prio: magas

S: Jackson, Bush, Lucas, Houston-Carson, Denmark, Brice
Neednek need, de ha összeáll a front és Fuller másik oldalán tud valaki elfogadhatóan jól játszani, akkor nem látom akkora gondnak, hogy Bush kezd mondjuk.
prio: közepes

Need sorrend:
1. OL
2. WR
3. CB
4. Edge
5. OL
6. S
7. ILB
8. TE

Az én legnagyobb problémám az offensen és főleg az irányítón kívül, hogy a keret mélysége egyszerűen nincs meg. S erre kellene választ találni véleményem szerint főleg a középső illetve az UDFA (6-7. körökben). Na középső körös draft pickjeinket Pace eltradelte, ahogy az elsőket is ugye, ami végülis megoldás, mert az, hogy 4 TOP 10-es pickből egy sztárt nem tud felmutatni (Roquan is egy jobb játékos egyelőre), 2 total bust, a harmadik meg olyan közepes, de már itt sincs. Hát ezért nem kell GM-nek lenni, ennyit én is feltudnék mutatni. Legerősebb köre a 4. kétségkívül. 6-7. körben egy játékost nem talált, akit a kezdőbe betudtál volna építeni, ez nem feltétlenül rossz szándékú megjegyzés csak tény.

Jelenleg ugye a helyzet a következő: 2/43 , 2/50, 5. kör, 6. kör, 6. kör, 7. kör, 7. kör.

Az én olvasatomban ez 3 darab választás, a többi UDFA. Ebből nem adod meg a csapatod mélységét, s én ezért is vagyok rettentően rossz véleménnyel róla, mert össze-vissza tradeli a jogokat, s most tényleg kibújt a szög a zsákból, hogy a csapat karcsú. Szóval gyakorlatilag koherens vélemény, hogy a 2. körös pickeket áruba kell bocsátani, amivel plusz draft jogokat tudunk szerezni.
Végeztem egy kis kutatást. Az elmúlt 10 év 2/40-2/56 draft day tradjeit szedtem össze egy csokorba, ahol kizárólag csak draft jogok cseréltek gazdát.

Ebből sárgával kiemeltem a 2016-os évet, ahol maga Pace tette meg azt, amivel szerintem most kb mindenki elégedett lenne. Véleményem szerint akár mindkét pickkel lehetne lefelé mozogni 8-10 helyet, vagy egyikkel egy jelentősebbet. Én elégedett lennék, ha 2 darab 4. körös picket összetudnánk szedni, s ez ha végignézitek ezeket a cseréket körülbelül reális is lenne. Két darab 4. körös pickkel már lehetne néhány pozíciót orvosolni és épülgetni.


2010
OAK 2/42  NE 2/44, 6/190
NE 2/47  ARI 2/58, 3/89
HOU 2/51  MIN 2/62, 3/93
PHI 2/55  DAL 2/59, 4/125

2011
WAS 2/49  IND 2/53, 5/152
WAS 2/53  CHI 2/62, 4/127 (Stephen Paea)

2012
SEA 2/43  NYJ 2/47, 5/154, 7/232
STL 2/45  CHI 2/50, 5/150 (Alshon Jeffery)
PHI 2/51  GB 2/59, 4/123

2013
GB 2/55  SF 2/61, 6/173
SEA 2/56  BAL 2/62, 5/165, 6/199

2014
SEA 2/40, 5/146  DET 2/45, 4/111, 7/227
BUF 2/41  STL 2/44, 5/153
TEN 2/42  PHI 2/54, 4/122
MIA 2/50  SD 2/57, 4/125

2015
STL 2/41  CAR 2/57, 3/89, 6/201
CLE 2/43, 7/229  HOU 2/51, 4/116, 6/195
MIA 2/47, 6/191  PHI 2/52, 5/145, 5/156
ARI 2/55  BAL 2/58, 5/158

2016
CHI 2/41  BUF 2/49, 4/117, 2017/4.
IND 2/48  GB 2/57, 4/125, 7/248
CHI 2/49  SEA 2/56, 4/124
ATL 2/50  HOU 2/52, 6/195

2017
CIN 2/41  MIN 2/48, 4/128

2018
OAK 2/41  TEN 2/57, 3/89
NE 2/43  DET 2/51, 4/117
WAS 2/44, 5/142  SF 2/59, 3/74
CIN 2/46, 5/???  KC 2/54, 3/78
IND 2/49  PHI 2/52, 5/169
NE 2/51  CHI 4/105, 2019/2. (Anthony Miller)

2019
CIN 2/42  DEN 2/52, 4/125, 6/182
LAR 2/45  NE 2/56, 3/101
IND 2/46  CLE 2/49, 5/144
MIA 2/48, 4/116  NO 2/62, 6/202, 2020/2.


Ha ez így megtörténne, akkor a 2/~50, 2/~60, 4. kör, 4. kör, 5. kör, 6. kör, 6. kör, 7. kör, 7. kör már jobban festene és a legtöbb kérdőjelt legalább papíron kitudnád pipálni.
Valahogy nálam ezesetben így nézne ki:
2. kör OT
2. kör WR
4. kör OG
4. kör Edge
5.-6.-6.-7.-7. S, CB, ILB, RB ami és aki tetszik.

Nem tudom Ryan Pace eddigi draftjai mennyire relevánsak, de itt egy rövidke lista, hogy melyik posztra mikor húzott.

QB (1): 1.kör
RB (5): 3. kör, 4. kör, 4. kör, 5. kör, 7. kör
WR (5): 1.kör, 2.kör, 4. kör, 7. kör, 7. kör
TE (1): 2. kör
OT (1): 6. kör
IOL : 2. kör, 2. kör, 3. kör, 5. kör
DL: 2. kör, 3. kör, 5. kör
Edge: 1. kör, 6. kör
ILB: 1. kör, 4. kör, 4. kör
CB: 4. kör, 6. kör
S: 4. kör, 4. kör, 5. kör, 6, kör, 7. kör

Tehát eddig a draftról nem tett különösebben semmit azért, hogy legyen OT, CB. Hopplá két need egyébként. Jött egy edge rusher, nincs is depth.
A lényeg, hogy ezek alapján CB és S nem jön magasan, WR és OL eléggé valószínűnek tűnik a 2. körben. Igazából ezzel én is kiegyeznék.

A lényeg, hogy a faszinak én több feltradet nem engednék. Elcseszett már elég picket.
több mint 4 éve
mortirolo Chicago Bears 959
Kezdő GM-eknek kötelező olvasmány. Miért ne válasz az első kör elejéről irányítót:
https://static.www.nfl.com/image/private/t_editorial_landscape_12_desktop/league/yfcvrmskzt9p5yy2wfs8
NFL draft: Best QB class since 2000? Worst? Let's rank 'em all!
This millennium has now seen 20 QB draft classes enter the NFL. How do they stack up against each other? Which is the best? The worst? Marc Sessler ranks 'em all!
több mint 4 éve
mortirolo Chicago Bears 959
Számomra az nem világos, hogyha egy 4. körért el lehet hozni egy "előlegezzük meg" átlagos kezdőirányítót, akkor miért kell a 3. helyről feltrédelni a 2.-ra a bizonytalanért, miközben nekem nem rémlik, hogy az utóbbi időben bárkinek ez bejött volna.
több mint 4 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bocsánat.

 twitter.com/BeastFBall/status/1246093787266461696

Ha Trubisky legyőzi Foles-t a QB csatában akkor utóbbi karrierjének tényleg reszeltek.

több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Ifedi szerződése 887 500 dollárt visz el az idei budgetból. Tehát tulajdonképpen veterán minimum (910 000) és 137 500 signing bonus, hasonlóan, mint Burns vagy Scales.
Ez nem pénz, kiváló dealnek látom.
több mint 4 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 475 — Bears & Illinois fan
Alapból mindkettőtöknek igazatok van, Pace nem a legszarabb GM, de ha idén sem vírit a csapat, mehet a levesbe.
Folesnak a PO rutinja aranyat érhet, ugyanis ő győztes meccseken szerezte azt, pl Daltonnal szemben. Nyilván ez csak akkor ér valamit, ha addig sem bassza el a meccseket, itt viszont bízom Nagy játékrendszerében.

Foles, ha nem megy a futás, képes több meccsen is akár 300 yardos, több TD-s meccseket hozni, ebben is jobb mint a többi jelölt. (mondjuk jó lenne minimális INT számmal)

Nem jó irányító, maximum közepes, ám szerintem a plafonja magas. Óriási red flag nála a sérülése és a többi csapatnál letett, nem túl fényes teljesítménye. Ennek ellenére bízom ebben az évben és remélem jövőre arról értekezünk, hogy ő mentette meg Pace és Nagy seggét a belerúgásól..............

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Epic csata lesz ez úgy érzem...
 twitter.com/AdamSchefter/status/1246094792293048322
iktriad
Puszta formalitás, nem nyilatkozhatja le már most az elsőköröséről h ennyi volt.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 847 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Epic csata lesz ez úgy érzem...
 twitter.com/AdamSchefter/status/1246094792293048322
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Ki beszélt Superbowlról?
5 év alatt lett egy csoportgyőzelem, s egy one&done. S ki is merítettük a pozitív szezonokat.
A Packerst ne vegyük példának, korszakos irányító. Mondjuk őket kellene verni az a nagy gond, Pace alatt 2-8, bár előtte sem volt jobb, szóval maradjunk annyiban, hogy itt nem sikerült előrelépni.
A Vikings bár picit más állapotából indult 2015-ben, de azóta
0 negatív szezon, 3 playoff, 2 csoportgyőzelem, 2 playoff win.

Ezek alapján én úgy látom, hogy mondjuk nem nyertek superbowlt, kompetens csapat, elég gyakran vendégek a playoffban, ahol még meccset is nyertek. Szerintem Cousinsal sose nyernek ők sem nagyobb dolgot, de mondjuk sikerességnek én azt hiszem, hogy ők egy nem rossz példa. Szenvednek ők is QB poszton, Cousins sem egy fenomén, nyilván Turbónál azért fényévekkel jobb, szerintem Foles maximum plafonja talán valahol ott lehet Cousins körül, s akkor már nagyon boldogok lehetünk.
Ha már az elérhető legjobbról beszélünk. A Vikings Cousins személyében kb az elérhető legjobb QB-t vételezte fel. Szerinted Pace a legfontosabb poszton az elérhető legjobbat választotta? S innentől beszéljünk bármit, lehet csűrni csavarni, az egy akkora mellé volt, hogy még évekig nézni fogjuk.

De most tényleg:
- mint QB kiértékelő elbukott: Glennon, Trubisky
- első körben 4 top 10-ből fel tud mutatni 2 bustot, 1 mondjuk nem váltotta be a reményeket játékost, 1 jó játékost.
- draft pickekek eltradelése, amivel a csapat mélységét megadnád (nem is tudsz felmutatni megfelelő edge rusher, corner, safety depthet)
- mérhetetlenül sok rossz free agent igazolás
- évek megfeszített munkájával liga alja offense

Én ezt nem látom oly jónak. Megkövetem magam, ha idén a csapat sikeres lesz. De ha nem lesz playoff (idén már 7en bemennék), akkor ezt engedjük el és próbálja meg más.
több mint 4 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 24 723 — Keep pounding
Mondjuk a Suberbowl győzelem és a 0 playoff W között vannak még átmenetek.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Tehát neked elég az, hogy 5 év alatt volt egy playoff. Tényleg nincsenek elvárásaid. Innentől kezdve azt hiszem annyira messze vannak az álláspontjaink, hogy felesleges ezt tovább fűzni. Jó lenne ha Foles kapcsán igazad lenne.
tüsi91
Természetesen alapból nem lenne elég de ne pozicionáljuk már magunkat egyből annyira felülre hogy erre egyből menjen a fanyalgás könyörgöm. Ha szerinted minden GM sikertelen aki 5 év alatt nem nyer SBt nem sok jó példával tudsz előrukkolni. Úgy beszélsz erről mintha másik 15 csapat ne akarna ugyanúgy odajutni csak az NFCből. Vagy had kérdezzek már vissza, ez a fajta sikeresség csak a GMen múlik?! Vagy most akkor pl a SEA már szar mert saccra az utolsó 3-4 évben nem volt SB?

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
ricsiii83 Chicago Bears 1 322
Amúgy még mielőtt Neggi alá éste a nevévem fémjelzett papírt, hogy mától ő a BearKocs. Nem arról volt szó, hogy főképp Truby miatt jön, mert imádja?

több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Tehát neked elég az, hogy 5 év alatt volt egy playoff. Tényleg nincsenek elvárásaid. Innentől kezdve azt hiszem annyira messze vannak az álláspontjaink, hogy felesleges ezt tovább fűzni. Jó lenne ha Foles kapcsán igazad lenne.
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Ha nálad Jerry Angelo vagy Phil Emery a mérce, akkor tényleg más elgondolásunk van. Félre ne értsd látom a koncepciót, vagy azt, hogy mit miért csinál, csakhát a megvalósítás nem áll valami jól,s nagyon bízzunk abban, hogy robbani fog a fizetési sapka, csak mert elég szarul állunk moneyval nem csak idénre, hanem jövőre is. Ha Nagyról kiderül, hogy még se akkora offense guru, akkor az vajon Ryan Pacet milyen fényben tünteti fel?
Válaszolsz majd Te is a kérdésemre?
Szerinted 5 év kevés idő egy GM-nek?
Sikeres 5 évet tudhat magáénak a franchise?
Te adnál Ryan Pacenek egy lehetőséget, hogy megint magasan válasszon irányítót?


tüsi91
Nem jó fényben tünteti fel azzal szemben aki anno nem tapsikolt hogy Nagyot hozta, az akkori lehetőségekből még így is Nagy lett a legjobb kb, Patricia is lehetett volna ( sőt én talán még mondtam is hogy legyen ő de ez az én saram). Én ezeket a döntéseket a póker szemszögéből szoktam megvizsgálni: az, hogy milyen döntést hoztál nem az minősíti hogy milyen a végeredmény hanem hogy az adott pillanatban, minden kellő információval a kezedben, azokat mérlegelve kiválasztottad-e a legjobb döntést.
Nem lehet ezt az élet minden területére átültetni de tapasztalatom szerint mégis elég sokra 😊

A kérdéseid:
- 5 év elvileg simán elég egy GMnek hogy arra formálja a keretet amire szeretné ( ez a QBn kívül azért megvan szvsz)
- mit jelent a sikeresség? Volt POban a csapat, nyugodtan mehetett volna is egy kört, idehozott egy rookie HCot aki első évében CoY lett, a franchise irányító megtalálásán kívül (amiben ez a franchise amúgy igen jó...) ugyan mekkora ordas nagy faszságot művel amivel stabilan lefele lóg ki a többi GMet nézve? Ja és ő is most először GM és eleve fiatal is hozzá.
- én akár arra is adnék esélyt hogy még egy edzőt válasszon, ugyanis szvsz a koncepciót tekintve a Fox-Fangio-Gase telitalálat volt, 2 olyan koordinatort hoztak akik mindketten innen lettek HCok + Nagy kinevezesebe is max annyit lehetett belekotni h leégett elotte a PO-meccs masodik felidejében. Ha ezek rossz döntések ajánlom azért nézzetek meg más FO-kat is.

Lehet h hülye vagyok hozzá de nekem ez a véleményem.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Ha nálad Jerry Angelo vagy Phil Emery a mérce, akkor tényleg más elgondolásunk van. Félre ne értsd látom a koncepciót, vagy azt, hogy mit miért csinál, csakhát a megvalósítás nem áll valami jól,s nagyon bízzunk abban, hogy robbani fog a fizetési sapka, csak mert elég szarul állunk moneyval nem csak idénre, hanem jövőre is. Ha Nagyról kiderül, hogy még se akkora offense guru, akkor az vajon Ryan Pacet milyen fényben tünteti fel?
Válaszolsz majd Te is a kérdésemre?
Szerinted 5 év kevés idő egy GM-nek?
Sikeres 5 évet tudhat magáénak a franchise?
Te adnál Ryan Pacenek egy lehetőséget, hogy megint magasan válasszon irányítót?

Szerkesztette: tüsi91
több mint 4 éve
davemayer Chicago Bears 14 321 — "Grammar maci"
Én azt mondom hogy Pace 5 évében fényévekkel több a koncepció mint az azt megelőző 5 évben. Tény hogy nem az a felemelkedés történik amit mindenki várt ( joggal? kérdezem halkan feltéve hogy ennél a franchisenál azt mondom 2 jobb időszak volt kb 3-3 év ch. window-val és annyi. Kicsit úgy értekeztek róla amúgy mintha alapból csak úgy fel lehetne emelni egy franchiset úgy a poraiból, biztos nagyon egyszerű) , de azért sokkal masszívabb a keret mint azelőtt és azért látszik egyfajta koncepció.

Nekem Nagy-nál lesz inkább egy kulcs szezon ez, mert most van egy olyan QBja akit ő akarhatott, ha vele sem megy akkor el kell gondolkodni hogy érdemes-e edzőt is váltani. Hozzáteszem hogy ha nem lesz total kilátástalan a játék akkor hagyni kellene Nagynak hogy ő draftolhasson vkit magának jövőre Trubi helyére és akkor az lesz a végső teszt amin ha nem megy át komoly felemelkedéssel akkor kuka.

BEARS BABY!

Sir Alex immortal
több mint 4 éve
tüsi91 Chicago Bears 11 021
Eagles szezon melyik? Az a 3 jó meccs a playoffban? Az a baj, hogy Foles 2013-ban Chip Kelly alatt hozott egy statiksztikailag remek szezont. Azóta beugróként volt jó, néha extra. Joe Flacco is nyert egy Superbowlt 3-4 elit meccsel.
A Jags nem jó franchise, megsérült, jött egy 6. körös rookie kiszorította oké. STL Rams szar franchise oké. Chiefsnél ott volt Smith, akinek helye az időtájt megkérdőjelezhetetlen. oké. Mindenre van magyarázat. Neked többet számít az, hogy volt 3-4 jó meccse a playoffban Phillyben, mindenhol máshol bukó. Én elfogadom.

Ryan Pace.
Nem írom mégegyszer le. Trubisky volt az, akire felépítette ezt a pár évet. Mack egy utolsó puzzleként jött a védelembe. Foles egy mentőcsónak márcsak.
Én sem ítélem el a Trubisky picket. Irányító kellett, szerinte ő volt a legjobb. A végeredmény Nick Foles egy karriercsere QB. A többi adalék rossz igazolás, rossz draft, elherdált pénz, elherdált draft pickek csak a bónusz. Senkit nem érdekelne ha a QB-ja bejön. Nem jött be.

De akkor hadd kérdezzek valamit. NFL szinten egy GM-nek 5 év idő az kevés? Szerinted sikeres 5 szezont tudhat magáénak a franchise? Gyönyörű az új Halas szó se róla. Én nagyon remélem, hogy ez a döntő év.
Foles a 3. QB-ja (ne feledkezzünk meg Mike Glennonról sem), Nagy a 2. edzője, elég.