Cincinnati Bengals

29 feliratkozó

több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
hát majd meglátjuk.

jelenleg annyi biztos, hogy három erős D-vel találkoztatok, sorrendben 12, 13 és 10 pontot sikerült feltenni a táblára. igaz a Chiefs az Ben nélküli meccs volt.
gabtsi
12-nél Ben kidőlt, 13-nál Ben nem volt, 10-nél Ben visszatérése volt.
Soldados
Vagyis az offense eredményessége egy ember jelenlétén múlik. 😀

több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
Persze mindenre van magyarázat😊 de majd decemberben meglátjuk!

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
hát majd meglátjuk.

jelenleg annyi biztos, hogy három erős D-vel találkoztatok, sorrendben 12, 13 és 10 pontot sikerült feltenni a táblára. igaz a Chiefs az Ben nélküli meccs volt.
gabtsi
12-nél Ben kidőlt, 13-nál Ben nem volt, 10-nél Ben visszatérése volt.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
hát majd meglátjuk.

jelenleg annyi biztos, hogy három erős D-vel találkoztatok, sorrendben 12, 13 és 10 pontot sikerült feltenni a táblára. igaz a Chiefs az Ben nélküli meccs volt.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nagyon leegyszerűsítve azt gondolom, hogy Ben segít elrejteni az offense esetleges gyengébb pontjait, ettől elit az egység. A Bengals offense meg segít elrejteni Dalton esetleges gyengébb pontjait, ettől elit egység. Csak az egyik esetben egy játékosnak van nagy hatása a dologra, míg a másik esetben a rendszer van kitalálva.
somoskovig
Az "elit" a hatékonyságon múlik. Abban pedig a Steelers jobb a földön és a levegőben is. (Persze valóban csak akkor, ha Ben a QB.) Ezt elég egyértelmű számokkal igazoltam.
Soldados
Nálam nem az a vita tárgya, hogy elit-e a Steelers offense, mert Bennel az. Engem a miértek sokkal jobban érdekelnek.
Ha analógiát akarnék írni, akkor azt gondold végig, hogy melyik offense lenne képes arra, amire a Pats O volt képes Brady sérülésének évében Cassel vezetésével. Ha ez a Steelers, akkor a rendszer fasza, de szerintem nem ez a helyzet, nálatok a csere QB nem néz ki irányítónak általában... Viszont ha Dalton kiesne, akkor egy elfogadható backup szerintem komolyabb visszaesés nélkül el tudná navigálni a Bengals támadóit (még ha Dalton játéka szintet is lépett ebben a szezonban).
somoskovig
Az eredeti eszmecsere az O-król onnan indult, hogy gabtsi felhívására mondjak olyan elemét a játéknak, amiben jobb a Steelers. Erre írtam, hogy az O-nk konkrétan a játék minden elemében jobb Bengalsénál. (Amely ettől még persze szintén jó, de az én meglátásom szerint nem elit, mint a Steelersé)

Mellesleg habár ugyanazon a szinten a csere QB nem tudja működtetni az O-nkat, de a Steelers évről évre mindig tudott meccseket nyerni Ben nélkül is. (Persze nem olyan százalékban, mint Cassel a Pats-nél, ami ugye 10-5 volt vele) És nemcsak gyenge csapatok ellen: Batch-csel a későbbi bajnok Ravens-t, idén a Cardsot vertük csere QB-val.

Amúgy a rendszer és az építkezés valóban kiváló a Bengals-nál, ezt nagyszerűen leírta és összefoglalta gabtsi. És bizony itt sztem sokan emlékezhetnek, hogy én voltam az egyik, aki "előre megmondtam", hogy Hue a lehető legjobb OC-választás volt a Bengals számára. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
somoskovig
Soldados
Nálam nem az a vita tárgya, hogy elit-e a Steelers offense, mert Bennel az. Engem a miértek sokkal jobban érdekelnek.
Ha analógiát akarnék írni, akkor azt gondold végig, hogy melyik offense lenne képes arra, amire a Pats O volt képes Brady sérülésének évében Cassel vezetésével. Ha ez a Steelers, akkor a rendszer fasza, de szerintem nem ez a helyzet, nálatok a csere QB nem néz ki irányítónak általában... Viszont ha Dalton kiesne, akkor egy elfogadható backup szerintem komolyabb visszaesés nélkül el tudná navigálni a Bengals támadóit (még ha Dalton játéka szintet is lépett ebben a szezonban).
somoskovig
Ez nem biztos, hogy valaha is ki fog derülni. Daltont elkerülték a sérülések, a Steelers éve meg pont úgy kezdődött, hogy a 2. számú QB esett ki leghamarabb. Vick max 3., Jones 4. lenne csak a sorban.
McCarron egy remek egyetemi QB volt, de éppen annyira nem lehet tudni, mit csinálna a Bengals O-val, mint ahogy mi se tudtuk, hogy Jones képes lehet valaha itt meccset nyerni. És azt gondolom a szurkolók nem is szeretnék megtudni, hogy AJ mire lenne képes itt...
több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
Nagyon leegyszerűsítve azt gondolom, hogy Ben segít elrejteni az offense esetleges gyengébb pontjait, ettől elit az egység. A Bengals offense meg segít elrejteni Dalton esetleges gyengébb pontjait, ettől elit egység. Csak az egyik esetben egy játékosnak van nagy hatása a dologra, míg a másik esetben a rendszer van kitalálva.
somoskovig
Az "elit" a hatékonyságon múlik. Abban pedig a Steelers jobb a földön és a levegőben is. (Persze valóban csak akkor, ha Ben a QB.) Ezt elég egyértelmű számokkal igazoltam.
Soldados
Nálam nem az a vita tárgya, hogy elit-e a Steelers offense, mert Bennel az. Engem a miértek sokkal jobban érdekelnek.
Ha analógiát akarnék írni, akkor azt gondold végig, hogy melyik offense lenne képes arra, amire a Pats O volt képes Brady sérülésének évében Cassel vezetésével. Ha ez a Steelers, akkor a rendszer fasza, de szerintem nem ez a helyzet, nálatok a csere QB nem néz ki irányítónak általában... Viszont ha Dalton kiesne, akkor egy elfogadható backup szerintem komolyabb visszaesés nélkül el tudná navigálni a Bengals támadóit (még ha Dalton játéka szintet is lépett ebben a szezonban).

több mint 8 éve
nhm Cincinnati Bengals 1 242
idáig a Baltimore-t sokkal jobban utáltam, mint a Steelers-t... 😊

rezeg a léc! 😀
több mint 8 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 370 — Bengals fan
De mi a számoknak nem hiszünk. Főleg, ha azokat egy steelers fan írja le 😛

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Nagyon leegyszerűsítve azt gondolom, hogy Ben segít elrejteni az offense esetleges gyengébb pontjait, ettől elit az egység. A Bengals offense meg segít elrejteni Dalton esetleges gyengébb pontjait, ettől elit egység. Csak az egyik esetben egy játékosnak van nagy hatása a dologra, míg a másik esetben a rendszer van kitalálva.
somoskovig
Az "elit" a hatékonyságon múlik. Abban pedig a Steelers jobb a földön és a levegőben is. (Persze valóban csak akkor, ha Ben a QB.) Ezt elég egyértelmű számokkal igazoltam.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 444 — Panthers fan
Jó vita, jó vita, de a Panthers O a legsokoldalúbb 😊

Perception is reality.
több mint 8 éve
nhm Cincinnati Bengals 1 242
a lényeg amit a komplexitással és a komplettséggel kapcsolatban akartam megfogalmazni, az kicsit túlmutat a futott yardok átlagán, meg minden ilyen hasonló box score scoutingnál, és persze lehet, hogy elfogult is vagyok, ahogy az is benne lehet, hogy mindenki a saját csapatát ismeri a legmélyebben, de ha megnézzük, hogy hogyan épül fel a Bengals támadószekciója, akkor azért sztem érdemes kalapot emelni a roster építői előtt:...
gabtsi
Soldados:
Én is ezeket akartam írni, amit gabtsi, de csak annyit tudtam, hogy : Rendben!
muhahahah hááháhhháháááháááhhh
több mint 8 éve
somoskovig Jacksonville Jaguars 9 753 — 49ers GM
Nagyon leegyszerűsítve azt gondolom, hogy Ben segít elrejteni az offense esetleges gyengébb pontjait, ettől elit az egység. A Bengals offense meg segít elrejteni Dalton esetleges gyengébb pontjait, ettől elit egység. Csak az egyik esetben egy játékosnak van nagy hatása a dologra, míg a másik esetben a rendszer van kitalálva.

több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Szép írás és összefoglaló, amely szerintem nélkülözi az elfogultságot, inkább csak jól látszik, hogy az ember legjobban saját csapatát ismeri.

A sokoldalúságot tekintve mást vettünk alapul, Te a formációk, játékhívások sokszínűségét, a mélynek tekinthető keretet, a keretben rejlő lehetőségeket. Én viszont a hatékonyságot a játék különböző elemeiben.

Azt pedig magam sem vitattam egy szóval sem, hogy a Bengalsnak jó Offense van. Mindössze annyit írtam, hogy a Steelersé obb, mert Bennel a ferdélzeten kiemelkedő egység ligaszinten is.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
egy fontos dolog még amit lehagytam, hogy az említettek közül csak Tate és Winston az, aki játszott más csapatban. a kezdők közül mindenki itt tanulta a szakmát, a rendszert és a profi futballt. ide lett képezve.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 217
gabtsi
Szép munka, még Steelers szurkolóként is!! 😀
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
a lényeg amit a komplexitással és a komplettséggel kapcsolatban akartam megfogalmazni, az kicsit túlmutat a futott yardok átlagán, meg minden ilyen hasonló box score scoutingnál, és persze lehet, hogy elfogult is vagyok, ahogy az is benne lehet, hogy mindenki a saját csapatát ismeri a legmélyebben, de ha megnézzük, hogy hogyan épül fel a Bengals támadószekciója, akkor azért sztem érdemes kalapot emelni a roster építői előtt:

Formációk / OL / Futójáték: Adott ugye 5 kezdő, melyből 4 átlagon felüli játékos (10 pontból legalább 7), ebből két elit (LT, LG), de a lényeg, hogy a fal power blocking és zone blocking esetén is tud működni, bármelyik hívása esetén tud eredményes lenni. Akár mérkőzésen belül is variálják. Ha ezáltal kicsit kitekintünk a futójátékra, a két kezdő (1a és 1b) futónk két teljesen más formáció esetén működik jól, vagy éppen most rosszul. Jeremy Hill ahogy a régi iskola nagy futói (elég csak Petersont mondani) elsősorban lead-block mögött képes nagyon jó teljesítményre, kell neki, hogy fel tudjon gyorsulni, használhassa a fizikai erejét, így követi a fullback-et és a vonalon jön a cut, majd vagy sikerül egy(-két) embert lerázva gólig menni, vagy egy közepes futás alakul ki. Ha Bernard van a pályán, neki nem kell lead blocker, mert ő akkor eredményes, ha van terület nyitva előtte, ahol a fürge mozgásával tud extra yardokat szerezni, lerázni a védőket. Tehát Hill elsősorban power 11 vagy 21 personnel (jumbo) formációból fut eredményes, míg ha spreadre (11 personnel) váltunk (valójában ez az alap a 3 WR-rel) akkor Bernard jön. (Ezt egyébként LeVeon Bell egyedül tudja, ezért tartom a liga legjobbjának). Hogy ne adja ki Hue a kezét előre, ezért időnként variálja (powerből fut Bernard, vagy 11 esetén kap el Hill), de az alapszisztéma ez.
Ehhez adott egy olyan OL, ahol említettem 4 átlagon felüli játékos van és egy fejlődő fiatal (rengeteg hibával, ez Bodine), mögöttük az első OL backup egy harcedzett veterán (Winston) és az idei első és második körös, akik közül Fisher egyelőre a falban nem, csak extra TE-ként játszik (21 vagy Jumbo), Ogbuehi pedig megengedheti magának, hogy készüljön. Amikor 3-4 értékelhető falember sem minden csapatánál áll rendelkezésre, itt adott 6-8 olyam ember akit különböző formációk és játékok esetén is használni lehet eredménnyel.

TE: Eifertet nem kell senkinek bemutatni már, de azt talán igen, hogy egészen kiváló blokkoló lett, bár az igaz abból még baj van, ha JJ Wattot vagy Dumervilt kell megfognia, de formáció szempontból nem üres ígéret őt a blokkoló helyén akár fullbacknek felállítani, itt eldöntheti a D, hogy miként védi, ha LB kerül rá, akkor megy a passz, mert kizárt hogy m2m tartani tudja vele a lépést akármelyik LB, míg ha DB kerül rá, már futunk is arra. Hewitt ugyanez lightban igaz ő elsősorban lead blocker (FB-H-B), de nem egy nagyon fontos elkapása volt már, persze ő sosem fogja párosával szállítani a TD-ket, de nagyon hasznos és szintén sokoldalú tagja az együttesnek. Kroft pedig azért lett draftolva, hogy ugyanezt a szerepkört ellássa, most főként azért nem játszik, mert a blokkolást még tökéletesíteni kell, főleg, hogy gyakran DE-t kell blokkolni.

WR: 3WR felállás a leggyakoribb, Green, Marvin Jones és Sanu. Greent valószínűleg senkinek nem kell bemutatni talán a legjobb Flanker a ligában, de top5 WR az szinte biztos, Jones kiváló DT (Green sem szar persze), aki az 50-50 labdák levadászásában is kiváló, az egyik legjobb ball tracker WR akit valaha láttam. Sanu erős fizikális, és Jones mellett a futójátékok (reverse playek főként) esetén is gyakorta almalmazzuk. Sanu egyben a wildcat is QB 5/5 passzolt, két TD és tökéletes passer rating.
és akkor olyan cserék vannak mint Brandon Tate, akinek egyetlen offensive snapje TD-t ért idén, vagy Rex Burkhead, aki ugyan RB de mi a slotban használjuk, és a Steelers volt az egyetlen idén, aki tudta, hogy őt WR-ként kell kezelni, és nem LB-t tett rá, ami hatalmas mismatch a védelem szempontjából.

A 11 personnel (3 WR) egyébként szerintem egyben Jeremy Hill kriptonitja is, mert így nem fér fel Hewitt a pályára, ami Hillnek kellene mint lead blocker, ami nélkül viszont a spreadben él Bernard, mint hal a vízben.

szóval amikor azt mondom, hogy szerintem a Bengals az egyik legkomplettebb támadógépezet, akkor nem a statokra, vagy a játékosok összességére gondolok, hanem azokra a formációs és personnel lehetőségekre, ami benne rejlik a rosterben az egyének többszintű képességeinek köszönhetően. az igaz, hogy ez csak a potenciál, amit igazából eddig kevésszer láttunk teljes fényében, de egyfelől 8 győzelem mellett nincs szükség arra, hogy kiadjunk minden gadget playt, amikor nem muszáj, másfelől a QB azért nem elit, finoman szólva sem. és pont a fenti lehetőségek miatt alapvetően presnap dől el, hogy mi fog történni, ebben erős Dalton. de ha jön egy olyan ellenfél, aki rendre át tudja rendezni a postsnap formációt a presnaphez képest, akkor ott bajba kerül az offense. ezt láttuk a Steelers és a Texans ellen is (és általában mindig a csoportellenfelekkel szemben), és amíg ez nem változik (nem látszik, hogy Daltonnal fog) addig nem beszélhetünk arról, hogy ez a liga legjobb támadójátéka, hiába épült fel úgy a roster, hogy ez amúgy benne lehetne.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
akartam válaszolni az O felvetésre is, de a hétfő este kicsit átírta 😀
bár ettől nem gondolom máshogy.
gabtsi
Akkor nosza, rajta! 😊


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
akartam válaszolni az O felvetésre is, de a hétfő este kicsit átírta 😀
bár ettől nem gondolom máshogy.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
 espn.go.com/nfl/statistics/team/_/stat/total/sort/totalPointsPerGame/position/defense

Józsi szerint miénk a legjobb D 😊

btw, Zimmer coaching tree at its best 😊
gabtsi
Bizony kurva jó a D-tek. 😉 Ezt egy pillanatig sem vitattam.


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
 espn.go.com/nfl/statistics/team/_/stat/total/sort/totalPointsPerGame/position/defense

Józsi szerint miénk a legjobb D 😊

btw, Zimmer coaching tree at its best 😊

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Mikey Cincinnati Bengals 17 536
I'm one of the captains on the team, and when my number is called, 24 needs to make the play. I hold everybody in here accountable, and everybody knows that. When my number is called, I've got to make the play. Period, point-blank. Today, I didn't make the play that potentially could have won us the game. S---, if they don't score right there, they probably get a field goal and we go to overtime. It is what it is, man. I've got to look at it but right now I'm pissed! ... at myself. I should have f---ing pushed him out.

We're 8-1. How many games have they won? Thank God for them. They've won four f—— games. They act like they won the Super Bowl. Kudos to them.

Adam Jones
Korrekt nyilatkozat. 😊

Tovább kell lépni, és a Cardinals ellen javítani. Remélem Atkinsnek és Dunlapnek hatalmas meccse lesz. 😉
több mint 8 éve
gabtsi Cincinnati Bengals 6 698 — one & done
azok a barca 😊 picsák.

ami nem hajlik, az törik!
több mint 8 éve
Soldados Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 12 174 — Defense wins the Championship!
Kár volt a nagy vasasozás a meccs előtt. Bevonzotta a bajt. 😊
Az meg a napnál is világosabb, hogy odaát mindenki híró. Ott keménység van, küzdés, hamvakból feltámadás, újjászületés és minden ami csak magasztos lehet. Nem is értem, miért nem ők Amerika csapata. Annyira megénekelendő és filmvászonra való ott minden egyes év. Gyanús, hogy Vörösmarty is róluk írhatta a Szózatot. Az SB meg előre odaadható nekik, mert az nem lehet, hogy annyi szív hiába onta vért...
nasheem
Még a végén megtérsz. 😊
Soldados
Kizárt. Én mindig a lúzer csapatoknak szurkolok. A Vasas túl trendi nekem. Olyan realmadridos 😉
nasheem
Ezt a magam nevében sértésnek veszem. A primadonnákat én a Pats-hez hasonlítanám. 😉


The best franchise in the National Football League! Six-pack in SIXburgh! Thank you, Chief!
több mint 8 éve
nasheem Cincinnati Bengals 4 370 — Bengals fan
Kár volt a nagy vasasozás a meccs előtt. Bevonzotta a bajt. 😊
Az meg a napnál is világosabb, hogy odaát mindenki híró. Ott keménység van, küzdés, hamvakból feltámadás, újjászületés és minden ami csak magasztos lehet. Nem is értem, miért nem ők Amerika csapata. Annyira megénekelendő és filmvászonra való ott minden egyes év. Gyanús, hogy Vörösmarty is róluk írhatta a Szózatot. Az SB meg előre odaadható nekik, mert az nem lehet, hogy annyi szív hiába onta vért...
nasheem
Még a végén megtérsz. 😊
Soldados
Kizárt. Én mindig a lúzer csapatoknak szurkolok. A Vasas túl trendi nekem. Olyan realmadridos 😉

"A futball egyszerű játék, de nehéz egyszerűen játszani."