Detroit Lions

34 feliratkozó

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.
Bazzani
Nem hinném csak ahogy írtad megtalálták a helyét akárcsak Mekkeleknek...
ThundersNFL
Ott egy féllábú vak is jól játszik nálunk meg mindenkit elherdálnak bármekkora tehetség. Vagy visszavonul mert annyira szánalmas a stáb.
Gondolom Megatron is hatalmas lehetőséget látott Quinn-ben meg Caldwell-ben azért vonult vissza.
Ha FA lett volna akkor vígan ellubickolt volna valamelyik bajnokesélyes csapatban.
Van 25 csapat akinek tök értelmetlen szurkolni mert csak szart kapsz vissza az esetek 90 százalékában.
Bazzani
Ha fontos a siker és a nyugodt és értelmes szurkolás, akkor gyere te is hozzánk, a jövő nagy csapatának, a Jacksonville Jaguarsnak szurkolni.
Sobri Jóska
Nincs elég bajom...
Bazzani
Akkor a hagyományosan sikeresek, a Steelers, Pats, Cowboys, Packers közül valaki?

több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.
Bazzani
Nem hinném csak ahogy írtad megtalálták a helyét akárcsak Mekkeleknek...
ThundersNFL
Ott egy féllábú vak is jól játszik nálunk meg mindenkit elherdálnak bármekkora tehetség. Vagy visszavonul mert annyira szánalmas a stáb.
Gondolom Megatron is hatalmas lehetőséget látott Quinn-ben meg Caldwell-ben azért vonult vissza.
Ha FA lett volna akkor vígan ellubickolt volna valamelyik bajnokesélyes csapatban.
Van 25 csapat akinek tök értelmetlen szurkolni mert csak szart kapsz vissza az esetek 90 százalékában.
Bazzani
Ha fontos a siker és a nyugodt és értelmes szurkolás, akkor gyere te is hozzánk, a jövő nagy csapatának, a Jacksonville Jaguarsnak szurkolni.
Sobri Jóska
Nincs elég bajom...

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.
Bazzani
Nem hinném csak ahogy írtad megtalálták a helyét akárcsak Mekkeleknek...
ThundersNFL
Ott egy féllábú vak is jól játszik nálunk meg mindenkit elherdálnak bármekkora tehetség. Vagy visszavonul mert annyira szánalmas a stáb.
Gondolom Megatron is hatalmas lehetőséget látott Quinn-ben meg Caldwell-ben azért vonult vissza.
Ha FA lett volna akkor vígan ellubickolt volna valamelyik bajnokesélyes csapatban.
Van 25 csapat akinek tök értelmetlen szurkolni mert csak szart kapsz vissza az esetek 90 százalékában.
Bazzani
Ha fontos a siker és a nyugodt és értelmes szurkolás, akkor gyere te is hozzánk, a jövő nagy csapatának, a Jacksonville Jaguarsnak szurkolni.

több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.
Bazzani
Nem hinném csak ahogy írtad megtalálták a helyét akárcsak Mekkeleknek...
ThundersNFL
Ott egy féllábú vak is jól játszik nálunk meg mindenkit elherdálnak bármekkora tehetség. Vagy visszavonul mert annyira szánalmas a stáb.
Gondolom Megatron is hatalmas lehetőséget látott Quinn-ben meg Caldwell-ben azért vonult vissza.
Ha FA lett volna akkor vígan ellubickolt volna valamelyik bajnokesélyes csapatban.
Van 25 csapat akinek tök értelmetlen szurkolni mert csak szart kapsz vissza az esetek 90 százalékában.

több mint 7 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 730 — !SuPeR6BoWL!
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.
Bazzani
Nem hinném csak ahogy írtad megtalálták a helyét akárcsak Mekkeleknek...

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Van Noy gyűrű tulaj....
ThundersNFL
Most ugye nem gondolod, hogy ettől Van Noy jobb vagy rosszabb játékos lett mint itt volt?
Annyi, hogy ott edzők dolgoznak nálunk meg bohócok.
Lesz ez még fordítva is. Addig nyertek még sorban vagy ötöt mert az AFCben nulla ellenfeletek van a döntőben meg majd elbalfaszkodja az ellen.
4-5 év és eljön valami érdekesebb NFL. Reméljük.

több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Furcsa látni, hogy a mi edzői stábunknál is van balfaszabb.
És ez az Atlanta legázolta azt a Seattle-t aki feltörölte velünk a padlót.
Caldwellténylegtakarodjál!

több mint 7 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 730 — !SuPeR6BoWL!
Van Noy gyűrű tulaj....

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 7 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Bazzani:
A privát üzenet hónapokig is megválaszolatlan marad nálam 😊))
Mivel nincs felugró ablak én képtelen vagyok észrevenni telefonról 😕
Viszont nagy örömmel olvasom a részletes elemzéseid. Bevallom őszintén az egyetemi játékosokkal kapcsolatban vakon vagyok teljesen.
En mindig elhiszem amiket írnak. Es hagyatkozom olyanokra akik követik felsőoktatás sport eseményeit.


A szezonrol sokat fogunk még "beszélni".
Tavaly ugy éreztem hogy esetleg egy teljes újjáépítésre is
Szükség lehet.
Óriási szerencsénk volt vagy Stafford fele csoda a sok 4. negyedes fordítás. Nem gondolom ha ugyanezzel a kerettel nekifutnank a kovetkezo szezonnak akkor jobbak lennénk 5 vagy 6 gyozelemnél.
Viszont a rosteren múlik minden. Stabban nem lesz változás ezt tudjuk. Akkor jatekos szinten kell előrébb lepni.
Azt gondolom ha nem leszünk aktívak az fa piacon es nem lesz egy tavalyihoz hasonló jó draft, akkor 5-11nek is örülnünk kell majd.
Viszont 2-3 meghatározó FA jatekos. Es 2-3 kezdő rookie simán 9-10 győzelemhez segíthet.
Quinnek el kell küldeni az alulteljesito játékosokat.
Kivéve levyt mert az o szerződése szerint (ha jól emlékszem) ha kidobjuk akkor szinte a teljes fizuja deadmoneyba megy.
De a többiek közül mindegy ki mióta jatszik vagy régebben milEn volt.
A DL botrány.
Robinson jó
Lehet majd de
Mellé kellene egy domináns DT. Ngata mar reg nem az
Egy értelmes DE re is szükség van Ansah melle. Hyder remek rotációs jatekos, de kell valaki aki folyamatos nyomást jelent.
En a passrushban latom a a passzvédekezés javulasat.
Persze orulnék ha egyszer lenne nálunk is egy rendes második számú Corner. De valljuk meg még 2 jó Corner sose volt egy időben Detroitban. Talan az elmúlt 15 év alatt volt osszesen 2 jo Corner.
LB blitz is bekerülhetne a playbookba. Bár nincs is olyan játékosunk aki képes rá.
Levy erre sose volt es sose lesz alkalmas.
Szóval én orulnék ha egy olyan LB jönne aki legalabb egy két szituációban használható ilyen feladatra.
Az offense fal talan évről évre jobb lesz és összeáll. Bár meg mindig csak a passzvédekezés megy. Futás blokkra lenne szükség ha akarunk valamit.
Nem éreztem hogy a fal jobb oldala annyival stabilabb lenne.
Nem tudom hogy ki mennyit akar majd a Reiff Warford kettősből (mármint anyagiakban).
Nem hiszem hogy
Megéri nagy pénzt investálni.
Warford nagy reménység volt de a rookie évéhez képest egyik evben sem hozta azt amit ott. Iden talan jobb volt mint az elmúlt két évben. De a dominálástól rohadt messze van.
Reiff meg jó volt RTnek.
De évi 8 millát biztos nem ér.
a tavalyi elso koros (tuti most is rosszul írom a nevet) Thomlisson nem lehetne jobb RG nek???. Ha jól tudom az egyetemen is azon az oldalon nyomta. Az iskolapadban is tuti jobb oldalt ült, Mert baloldalon nagyon szerencsétlen 😊
Szóval van itt még variációs lehetőség.
Csak legyen meg az elképzelés.

Én a defense építése mellett voksolok.
Toljunk 3-4 pickket a vedelembe 😊 meg 2-3 FRee agentet!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Most ráérünk ilyenekről is írni:
Zach Zenner RB, Cole Wick TE és Brandon Thomas OL (+két korábbi Lions játékos Tim Walton és Pete Chryplewicz) ilyen alvózsákokat osztogatott hajléktalanoknak (150 darabot).





Iktriadnak köszönhetően találtam rá erre a sorozatra:

Legalább Detroit hamár sportban nem jeleskedünk.

PintérÁdi írtam PM-et nem láttad?

Szerkesztette: Bazzani

több mint 7 éve
JSanyo Indianapolis Colts 2 675 — 1/1
 www.detroitlions.com/news/news-short/article-1/Detroit-Lions-statement-regarding-rebranding/1e853757-ae2f-42f4-bd7d-8a6bfef77097

Abszolút mellékes, de minek cserélünk a mezeken meg a teljes dizájnon? Nincs még 10 éves a mostani, ráadásul egyáltalán nem nézett ki elavultnak vagy ilyesmi. Kíváncsi vagyok milyen lesz, remélem nem ilyen Tampa féle túlmodernizált gagyiság.
anarfa
kellemesen átizzadós, ahogy eddig 😊

több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Idén allBlack mezt akartunk Hálaadásra az NFL meg allSilvert így nem lett végül semmi. Bármelyik kurva jó lett volna.

Amúgy új logó is van. Illetve a régi csak fekete körvonalak nélkül.

több mint 7 éve
anarfa Detroit Lions 477
 www.detroitlions.com/news/news-short/article-1/Detroit-Lions-statement-regarding-rebranding/1e853757-ae2f-42f4-bd7d-8a6bfef77097

Abszolút mellékes, de minek cserélünk a mezeken meg a teljes dizájnon? Nincs még 10 éves a mostani, ráadásul egyáltalán nem nézett ki elavultnak vagy ilyesmi. Kíváncsi vagyok milyen lesz, remélem nem ilyen Tampa féle túlmodernizált gagyiság.
több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Bazza,

az Evans kép a kommentárral mindent visz! 😀

Logan Ryan minden szempontból érdekes CB. Egyrészt, hogy milyen ajánlatot kap majd a Pats-től. Szerintem lehet annál jobbat ígérni.
Másrészt a szerepe. Olyan kezdő #2 CB, aki elbír nagydarab, fizikális #1 elkapóval is - safety segítséggel, és 3 elkapós felállásnál slotban védekezik jól-nagyon jól. A labdaérzékéről mindent elmond, hogy "instant offense" a beceneve. Kimagaslóan jól szerel, futók ellen is magabiztos. Egy felturbózott Kyle Arrington.
tomi-tomi
Próbáltam némi humort is belecsempészni. 😊

Az a legnagyobb kérdés a Ryan-Lions házasságban, hogy meg akarunk e valakit fizetni Slay másik oldalára vagy máshová akarjuk költeni a pénzt és draftolunk egy olcsóbb megoldást.

több mint 7 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Bazza,

az Evans kép a kommentárral mindent visz! 😀

Logan Ryan minden szempontból érdekes CB. Egyrészt, hogy milyen ajánlatot kap majd a Pats-től. Szerintem lehet annál jobbat ígérni.
Másrészt a szerepe. Olyan kezdő #2 CB, aki elbír nagydarab, fizikális #1 elkapóval is - safety segítséggel, és 3 elkapós felállásnál slotban védekezik jól-nagyon jól. A labdaérzékéről mindent elmond, hogy "instant offense" a beceneve. Kimagaslóan jól szerel, futók ellen is magabiztos. Egy felturbózott Kyle Arrington.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley


Már másodszor járok úgy idén, hogy egy pikk-pakk értékelőből többórás komoly munka kerekedik. Persze ezt senki ne vegye panaszkodásnak hisz örömmel csinálom. Pláne ha olyan sikerrel jár mint a múlt hétvégén posztolt szezonértékelő, ami a bowl.hu karrierem legtöbb lájkot gyűjtő hozzászólása lett. Köszi mindenkinek aki elolvasta.
Már az előző évértékelőben is leírtam, hogy ez a roster sokkal több sebből vérzik mint amit az eredmény mutat. Nincs könnyű helyzetben Bob Quinn ha felfelé akar elmozdulni a jelenlegi helyzetből, de ezt a szintet sem lesz könnyű megtartani. Rengeteg csapat rendelkezik nagy hellyel a sapka alatt és ehhez viszonyítva a piacra kerülő játékosok minősége háááát, hogy is mondjam nem minden poszton túl jó.
Mondjuk azt eddig is tudhattuk, hogy az új GM-ünk csapatépítési filozófiájának alapja a dratfról való építkezés.
Én azért megpróbálok a hiányposztokra találni egy szabadügynök és egy draft opciót is. Pesrze ez csak játék a nevekkel senki ne vegye túl komolyan.
Próbáltam sorrendbe rakni a need-eket, lesznek benne meglepetések.

1.Strong Safety
Kezdjük rögtön egy meglepő húzással, hisz kevesen mondanák ezt a posztot elsőként. Nem tudom ki emlékszik arra, hogy ki volt Quinn második számú célpontja a tavalyi offseason-ben Marvin Jones után? Segítek, George Iloka aki végül a két hasonló ajánlat közül a Bengals-ét fogadta el.
Kicsit elfogult vagyok az ügyben hisz a SS az egyik kedvenc posztom a védelemben, nem mellesleg az egyik kedvenc nemLions játékosom szabaddá válhat a nyáron.
Tavaly csak egy éves szerződésű játékosok érkeztek a posztra (Tawon Wilson és Rafael Bush), akik bár a vártnál jobban teljesítettek de hosszútávú megoldást nem jelentenek majd. A drafton elhozott Miles Killebrew ugyan üde színfoltja volt pár mérkőzésnek, de egy hasznos cserejátékosnál egyelőre nem látok benne többet.

FA opció: Tony Jefferson Arizona Cardinals

Sokan csak one year wonder-nek tartják szerintem viszont remek játékos. Ha nézem a játékát olyan érzésem van, hogy ez a gyerek mindig ott van ahol a labda.
He is currently allowing only a 44 percent completion rate into his coverage, as well as an NFL passer rating of 51.9—the lowest among safeties with more than seven targets into their coverage. Jefferson is also dominating in the run game, as he has yet to miss a tackle, and is the top safety in the league in run-stop percentage (9.2).profootballfocus
Jó lenne végre hosszabb időre stabilizálni a posztot mert az utóbbi 10 évben csak tiszavirág életű próbálkozások voltak: CC Brown, Amari Spievey, Eric Coleman, James Ihedigbo, Tawon Wilson. (játszott a poszton Glover Quin és Louis Delmas is egy rövidebb ideig, de ők FS poszton lettek folyamatos kezdők végül.)

Draft opció: Justin Evans S Texas A&M

Imádom az ilyen igazi hard hitter safety-ket, a mellékelt képen is fantasztikusan üt ki egy Green Bay játékost. Tavaly Keanu Neal volt a kedvencem a class-ból, ő is remekül játszott már első NFL-es évében.
#Lions showed interest in SS Justin Evans of Texas A&M after today's Senior Bowl practice. 6'0, 193lbs & 4 INTs last yr
Kicsit alulméretezett ezért akár a 2.kör Lions pick-jéig is csúszhat de több helyen akár a top20ba is jósolják. (ott nem hiszem, hogy kiválasztanánk) A futójátékokat remekül olvassa és passz elleni is kiválóan védekezik a kevés interception ellenére.

2. Defensive End
Bizonyára ez a poszt kívánkozna sokak szemében az első helyre annak ellenére, hogy Ziggy Ansah személyében egy igazi sztár játszik a csapatban és Kerry Hyder pedig a liga egyik legnagyobb meglepetésembere volt 2016-ban. Nagy kérdés, hogy Ansah képes e újra elit szinten játszani mert az előző szezon a sérülések és a gyengébb teljesítmény miatt hatalmas kudarc volt számára. Devin Taylor szabadügynök lesz és mivel a liga egyik legrosszabb defensive end-je volt tavaly így nem hiszem, hogy marasztalnánk. Armoty Bryant már érdekesebb kérdés, hisz amikor épp nem volt sérült vagy eltiltott akkor a DL egyik legjobbja volt. Sajnos utóbbiból volt kevesebb. Anthony Zettel személyében egy fiatal tehetség is van még rosteren, de Killebrew-hoz hasonlóan ős is inkább egy lelkes hasznos tartalék.

Nick Perry Green Bay Packers

Amikor néztem a Green Bay védelmét akkor (szerencsére) nem túl sok csillogó pontot találtam benne. De volt benne egy csávó egy hatalmas bunkóval a kezén aki állandóan odaért és megállította a játékot vagy leverte az irányítót. Na ez volt Nick Perry. Szerintem egy komolyabb védelemben sokkal több is lehetne belőle. Az a 11 sack amit elért egész jól jöhetne nálunk is, bár nem tudom, hogy a 4-3DE poszt mennyire feküdne neki.

Draft opció: Charles Harris Missouri

Wow. Csak ennyit tudtam mondani amikor néztem róla a videókat. Fantasztikus a sebessége, állandóan generálja a passrush-t, futás ellen is remekül dolgozik. Igazi első körös talentum. Nála is kérdéses, hogy NFL szinten jó lesz e 4-3as defensive endnek, mert a gyorsasága ugyan megvan de erőben még fejlődnie kell.

3.Linebacker
A nyár egyik legérdekesebb kérdése, hogy a csapat vezetői mit gondolnak erről a posztról. Bíznak e Levy teljes felépülésében? Tahir Whitehead-ben látják e a Lions középső linebacker-ét hosszabb távon? Visszaigazoljuk e Josh Bynes-t? Jon Bostic "kisérülte" e magát a további tervekből? Antwione Williams-re mennyi tanulóidő vár még?
Nagy a zűrzavar.
Én innen Hódmezővásárhelyről azt látom, hogy Whitehead igazi posztja a szélen van, ott sokkal jobb teljesítményre volt képes, míg szerezzünk valahonnan egy középső LB-t aki a védelem vezére lehet mint Tulloch volt az Achilles szakítós ünneplése előtt.

FA opció: Zach Brown Buffalo Bills

Be kell vallanom, hogy nem sok Bills meccset láttam annak ellenére, hogy a hasonlóan hányatott sorsuk és Rex Ryan miatt nagyon szurkoltam nekik. Amikor olvastam a szabadügynökök listáját nagyon meglepődtem, hogy Zach Brown ilyen előkelő helyen állt rajta. Aztán kicsit utánaolvastam a dolgoknak és ezt találtam:
Brown is, and the only, three-down linebacker on Buffalo’s roster. Brown was a force against the run, recording 10 tackles for loss while leading the team in ‘stops’ with 54, per Pro Football Focus. Brown displayed the ability to drop into coverage, allowing only one touchdown on the season, as well.billswire
Ha továbbra is képes ilyen szinten játszani akkor akár komolyabb pénzt is áldoznék rá, mivel a Bills szűkös cap helyzete miatt nem biztos, hogy meg tudja tartani. Nem mellesleg remekül védekezik tight end-ek ellen ami a Lions védelem egyik legnagyobb Achilles sarka volt idén.

Draft opció: Zach Cunningham Vanderbilt

Nem látok arra esélyt, hogy a draft első körében LB-t húzzon a csapat. Annál azért sokkal fontosabb problémáink is vannak.
Ellenben a második körben (ha odáig csúszik) aranyat érhet egy ilyen játékos mint Cunningham. Rengeteget kell fejlődnie tackling terén, de egy olyan LB aki első perctől passz és futás ellen is a pályán tartható nagyon sokat érhet.
Fizikális, gyors, remekül válik le a blokkokról. Ha megtanulja befejezni a játékokat akkor sok évre megoldhatnánk vele a posztot. Persze Kyle Van Noy-nál is ezt mondtuk aztán mi lett belőle. Ja várjál már ő a Super Bowl-ban szerepel jövő vasárnap.

4.Cornerback
Úristen mióta várunk már arra, hogy mindkét CB poszt megoldott legyen hosszabb időre. Rashean Mathis remek volt átmeneti megoldásnak de sajnos nála győzött az idő vasfoga. Nevin Lawson - mint ahogy a szezon elején megjósoltam - nem NFL szintű kezdőjátékos. Bademosi vészmegoldásnak talán jó, a többiek (Asa Jackson, Alex Carter, Adairius Barnes stb) még viccnek is rosszak. Quandre Diggs talán megoldja a nickel posztot, bár erre sem tennék nagyobb összeget de többször volt jó mint rossz amikor éppen nem volt sérült.

FA opció: Logan Ryan New England Patriots

Ha valaki jól ismeri Ryan-t akkor az Bob Quinn. Ha Ryan el akar jönni a Pats-től (miért akarna???) akkor talán megpróbálhatja idecsábítani. A szezon elején nem játszott jól, de a végére nagyon belejött. Sok helyen azt írják, hogy a szélen nem tud konzisztensen jó teljesítményt nyújtani, de még így is jobb opció lenne mint a mi Benny Hill Show-t idéző labdakereső bajnokaink.
The Lions are expected to have interest in Logan Ryan. Michael Rothstein, ESPN
Draft opció: Gareon Conley Ohio State

Tavaly annyira beváltak a draftolt Buckeyes játékosok, miért ne lenne ez most is így? Conley egyik legnagyobb erénye a sokoldalúsága, szélen és slotban is bevethető. Jól olvassa a route-okat, zónázásban és emberezésben is jó.
Neki is fejlődnie kell még tackling terén, sokszor túl magasan próbál szerelni.
Második körben lesz elérhető valószínűleg.

5.Offensive Line

Annyi de annyi picket beleöltünk már a támadófalba és mégsem működik igazán. Amire eljutottunk oda, hogy nagyjából van egy bevethető kezdő ötös addigra kettőnek le is jár a szerződése.
Elméletileg Reiff és Warford megtartására is lenne pénz. Kérdés, hogy ők maradni akarnak vagy megpróbálnak valahol egy komolyabb szerződést kicsikarni amire valljuk be van is esélyük. A detroiti média szerint Reiff megtartására van nagyobb esély, mivel RT és Decker sérülése esetén LT poszton is bevethető. Én is azt gondolom , hogy az ő maradására van nagyobb esély. Posztján a biztatóan mozgó Corey Robinson és a Seattle ellen jól játszó de amúgy szörnyű Cornelius Lucas van még.
Warford élete második legjobb szezonját futotta. Alighanem több helyről is zsíros szerződésajánlat várja majd. Nagy esélyjel a Glasgow, Tomlinson, Dahl hármasból kerül majd ki a 2017-es kezdő duó.
FA opciót nem írok, mert nem látok jobb megoldást a saját játékosaink megtartásánál. Persze vicces ez, hisz velük sem működött igazán a dolog....

Taylor Moton OT/OG Western Michigan

A drafton is inkább a középső körös emberekből választottam egyet, bár érdekes, hogy a Senior Bowl edzésein Quinn leginkább a támadófal gyakorlatoknál volt jelen.
Bob Quinn imádja (#nohomo) az ilyen több poszton is bevethető nagydarab fickókat. Moton erős, masszív játékos akinek RT és RG poszton is van tapasztalata. Kicsit lassú ezért NFL szinten inkább guard lehet. Ereje nagy segítség lehetne a futójátékunk beindításában, de passzblokkban is jól alkalmazható.

6.Power Back
Quinn elmondása szerint a futójátékunk gyengélkedése összetett dolog és nem attól lesz jó ha a drafton elhozunk valakit a korai körökben. Ezzel én is egyetértek, de mondjuk egy Elliott féle izomgolyó nálunk is minőségi változást hozna.
Abdullah és Riddick visszatérésétől sokat várok, míg Zenner továbbra is megfelelő lehet az állandóan bevethető 4.számú futó szerepére. Ami igazán hiányzik az egy nagytestű erőfutó, egy olyan Blount féle játékos. Mivel a szabadügynök piac nem hemzseg ilyen típusú player-ekben így a drafton kerestem megfelelő embert a szerepre.

Samaje Perine Oklahoma

Perine set the NCAA single-game rushing record with 427 yards against Kansas that season.
Perine egy igazi erőfutó, aki megpróbál a falon is átmenni.
Leginkább akkor él ha vannak számára megfelelő folyosók, de nem okoz neki gondot hogy lerázza az első szerelni akaró védőt.
Nekem Zenner erősebb és gyorsabb verziójának tűnik a látottak alapján.
Vannak persze jócskán hibái, ezért is lehet elérhető a draft középső köreiben.

7.Defensive Tackle
Az egyre korosodó Ngata és a jól kezdő újonc A'Shawn Robinson mögött nagy az űr a csapat depth chart-ján. Tyrunn Walker nem bizonyította a belé vetett bizalmat, de Khyri Thornton vagy Stefan Charles sem örvendeztette meg túl sokszor a drukkereket jó teljesítménnyel. Hatalmas szükség lenne arra, hogy középről is érkezzen nyomás az ellenfél irányítójára mert tavaly igencsak vidáman fickándozhattak a zsebben.

FA opció: Nick Fairley New Orleans Saints

Szinte semmi esély arra, hogy Big Nick visszatérjen Detroitba. Na nem azért mert nem lenne elég jó játékos. Persze mi (a front office és nem a drukkerek) kételkedtünk a motivációjában meg súlyproblémákról magyaráztunk, de Nick két csapatnál is bizonyította azóta, hogy jó játékos. Hülye a Saints ha elengedi (bár a szerződésének részleteit nem ismerem), de ha megteszik biztosan gyorsan talál magának munkaadót egy ilyen szezon után.
Big Nick gyere haza!!!!

Draft opció: Ryan Glasgow Michigan

Mom thinks I'm a lock for Detroit Lions.Michigan DT Ryan Glasgow
Glasgow-ból sohasem elég. Persze arra, hogy a testvérpár nálunk játsszon legalább annyira kicsi az esély, minthogy Fairley visszatérjen. A fiatalabbik Glasgow fiú az egyetemi bajnokság egyik legjobb védelmében játszott nose tackle-t, ahol 39 szerelés (ebből 8,5 negatív yardon) és 3 sack állt a neve mellett év végén.
Ryan elmondása alapján tavaly a gyakorlások során a snap-ek 60%-ában legyőzte testvérét aki ugye jelenleg a Lions játékosa ahol 11 meccsen kezdő volt guard és center poszton.

8. Wide Receiver
Következik egy olyan poszt ahol sokak szerint nincs szükség instant segítségre. Ha jobban megnézzük akkor van. Jelenleg Tate, Marvin Jones, TJ Jones és PS szintű játékosok állnak szerződés alatt. Lehet reménykedni Boldin visszatérésében és szerintem Roberts is vissza fog jönni visszahordónak. És akkor ugyanott vagyunk mint tavaly. Egy-két sérülés és ismeretlen emberek kerülnek pályára. Én akkor sem lennék szomorú ha valamilyen korai körös picket lőnénk el egy szélvészgyors mélységi célpontra, de erre nem látok nagy esélyt így inkább én is a középkategóriás játékosok között keresgéltem mindkét szinten.

FA opció: Terrance Williams WR Dallas Cowboys

Williams az egyik kedvenc elkapóm volt a 2013-as drafton. Valahogy sohasem sikerült igazán kihozni a benne rejlő potenciált a Cowboys-nál vagy csak a többi remek elkapó árnyékában nem volt esélye ennél többre.
Azt gondolom, hogy nálunk tökéletes lenne mint mélységi célpont. 2. és 3. számú opciónak is jó lenne.

Draft opció: WR Josh Malone Tennessee

Malone kellően magas, hogy segítségünkre legyen a RZ játékoknál és kellően gyors a mélyebb játékokhoz.
A 2016-os évben hívta fel magára a figyelmet amikor is három kategóriában is csapata legjobbja volt (50 elkapás, 972 yard és 11 TD).
Sokan csak "one trick pony"-nak gondolják mivel leginkább csak a hosszú route-okon dolgozott jól.
Elkapásokban 10., elkapott yardokban 3., yard/elkapásban 2., touchdown-okban 2. az SEC-ben.

9.Tight End
Ebron és más senki. Nagyjából így állunk. Játszhatott még Harbor, Mulligan, Wick vagy Wright de egyik sem közelíti meg azt a szintet amit akár egy cserétől el lehet várni az NFL-ben.
Jó lenne egy olyan játékos a poszton akire Ebron sérülése esetén is komolyabban lehet számítani.

FA opció:Ryan Griffin Houston Texans

Griffin egy leginkább elkapásokban jeleskedő TE aki Fiederowicz mögött/mellett is legitim opció volt a Texans támadójátékában.
50 elkapásból szerzett 442 yard-ja figyelemre méltó. Még csak 27 éves, alighanem sok kérője lesz az offseason során.

Draft opció: Michael Roberts Toledo

Roberts egy igazi elkapó tight end aki pont abban használható leginkább amiben mi meg vagyunk égve. 16 elkapott touchdown-jával a legjobb TE volt ebben a kategóriában idén.
Magas, átlagos felsőtest, erős lábakkal.
3.napos pick lehet, ott viszont egy nagyon érdekes prospect lehet olyan csapatok számára mint a vörös zónában gyengélkedő Lions.

Szerkesztette: Bazzani

több mint 7 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 458 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
Bazzani
Titus Young - Jahvid Best kombó, uramatyám, az se ma volt 😕

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 7 éve
wingslaci Detroit Lions 2
Na csak lett egy Probowler-ünk Prater személyében. Meg is érdemli. Stafford után az egyik legjobb játékos volt idén a csapatban.
anarfa
Rajta nem múlt semmi sem ...
több mint 7 éve
anarfa Detroit Lions 477
Na csak lett egy Probowler-ünk Prater személyében. Meg is érdemli. Stafford után az egyik legjobb játékos volt idén a csapatban.
több mint 7 éve
sornyito Detroit Lions 51
(Következőleg egy keret elemzéssel szeretnék jelentkezni. Free agency és draft tippekkel. Persze ha van rá igény.)
Bazzani
Szerintem nem csak a magam nevében írom, hogy van rá igény.
több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
"Ahogy Bazza látta" avagy szezonértékelő 2016
Vicces, hogy a bevezetőt írtam meg utoljára. Sokkal nehezebb papírra vetni egy ilyen szezonértékelőt mint gondoltam, mert annyi gondolat van ilyenkor a magamfajta egyszerű kocadrukker fejében, hogy lehetetlen mindet szórakoztatóan megfogalmazni. Nem lesz benne szakmaiság, nem lesznek benne számok, nem lesznek benne meglepő dolgok.
Érzések, gondolatok, ellentmondások.



20 éve dolgozom ugyanazon a munkahelyen, 10 éve szeretem ugyanazt a nőt, 10 éve van ugyanaz az autóm, 8 éve lakom ugyanabban a lakásban. Szeretem a biztonságot, szeretem a már bevált jól működő dolgokat. Ez sok szempontból rossz tulajdonság és nagyra becsülöm azokat akik mernek váltani, rá mernek lépni az ismeretlen ösvényre még ha az néha kudarccal is végződik. Hogy ennek mi köze a csapathoz?
Bob Quinn hasonló helyzetben volt, egy nehéz döntést kellett meghoznia és ő a kitaposott utat választotta. Én aki szinte mindig ugyanilyen döntéseket hozok az életben nem értem. Azóta sem értem és ha egyedül is maradok itt a fórumon a véleményemmel akkor sem fogom ezt feldolgozni egyhamar.
Tényleg megpróbáltam többször is arról az oldalról megközelíteni amilyen érveket felhoztak itt a Caldwellt pártolók. Valóban nem várt senki ettől a csapattól PO-t. Elhiszem, hogy a játékosok bíznak benne. Elismerem, hogy valóban kellett a csapatnak ez a nyugodtabb mentalitás a Jim Schwartz féle tombolás után. 3 évből kétszer rájátszásba jutottunk. Érvek, jelentős érvek a maradása mellett.
Én mégsem ezt a döntést hoztam volna. Miért? Mert már marhára unom, hogy nekünk elég a középszer mert mi régen nagyon rosszak voltunk és örüljünk ennek is. Én nem 20 csapat drukkereinél szeretnék boldogabb lenni a szezon végén hanem mindnél. Túl nagy álom a Super Bowl? Nyilván. Most kiröhögnek sokan? Biztos. Van garancia arra, hogy ez egy másik edzővel sikerülne? Semmi. Abban viszont biztos vagyok, hogy ez Bamba Jabbával soha nem fog megtörténni.
Benne ez a maximum, ezt bizonyította egy sokkal jobb kerettel két éve és bizonyította ezt egy általam jóval gyengébbre taksált brigáddal is idén. A gyengébb csapatokat legyőzhetjük, de a komolyabb edzői stábbal bíró alakulatok ellen már a felkészülésnél, motivációnál, taktikánál elbukunk.


De nézzük az idei szezont, miben volt ez jó és miben volt vállalhatatlan.
Olyan volt a csapat, mint amikor eszel valamit de hiányzik belőle a jó fűszerezés. Jól laksz, de valahogy mégis hiányérzettel állsz fel az asztaltól. Emlékezni fogunk egy fantasztikus támadósorra? Én biztos, hogy nem. Lassú, unalmas tuszakolásra annál jobban. Nem működő futójáték, elejtett labdák, vörös zónás bohózat. Majd a meccsek végén Stafford heroball. Pár év múlva elismeréssel fogunk csettinteni ha visszagondolunk erre a védelemre? Emlékezni sem fogunk rá.
Ennek a csapatnak nincs arca. Volt már rettegett támadósorunk (Megatron-nal, Jahvid Best-tel és Titus Young-gal), volt már NFL szinten is elitnek számító védelmünk (Suuuuuuuuuuuuuuuuuuh), most egyik sincs. Van két ligaszinten átlagos csapatrész amiből nem meglepően egy közepes eredmény jött ki.
Persze egy középszerű csapat sem rossz ha egy felfelé ívelő szakaszban van. De én nem látom, hogy jelenleg több lenne a bizakodásra jogot adó dolog, mint a kérdőjel.
A támadófal helyzete a sok beleölt pick ellenére sem stabil, ráadásul két régebbi és sokszor jól teljesítő "bútordarab" (Reiff, Warford) szerződése lejár. A legbiztosabb kezű elkapónk 37 éves. A franchise RB (aki még ezt nem is bizonyította ráadásul) egész éves sérülésből tér majd vissza. A nagyreményű első körös tight end leginkább az elejtett labdáiról jut eszünkbe.
A védőfal jelenleg csak a futást nem tudja megállítani meg nyomást nem tud generálni. A védőfal legjobbja 33 éves, a sztár (vagy inkább csak annak tartott) Ansah a tavalyi sack-jeinek mindössze a hetedét hozta. Mi lesz DeAndre Levy-vel? Képes még NFL szinten teljesíteni? Mert amit a szezon utolsó meccsein (ahol egyáltalán pályára tudott lépni...) láttunk tőle, azt bárki lehozza. Valóban Rafael Bush-ok és Tawon Wilsonok a megoldások a safety poszton? Lesz végre egyszer normális CB állomány a csapatnál?
Lehetne még percekig sorolni a kérdéseket és problémákat amire remélem Bob Quinn a helyes válaszokat hozza majd.

Én valamiért bízom ebben az emberben. Nem igazán tudom megindokolni de valahogy úgy érzem, hogy ha vele sem sikerül a csúcsra jutni akkor senkivel. Bizonyára a Matt Millen éra miatt kicsit alacsonyan van nálam a léc, de jó érzés látni/hallani, hogy ez az ember tudja mit miért tesz. Nem minden lépésével értek egyet, nem minden húzása jött be de a jövőnek építkezik nem csak egynapos tervei vannak. Ezért is volt számomra érthetetlen Caldwell megtartása. A tavalyi év tökéletes alkalom lett volna arra, hogy a saját embereivel kezdje meg az építkezést. De ezen már átrágtam magam egyszer. Ami a legnehezebb dolog lesz, hogy végre kialakuljon egy igazi Lions kultúra. Én nem szeretem a Steelerst vagy a Patriotsot a Green Bayt meg egyenesen rühellem, de el kell ismernem, hogy ezeknek a csapatoknak van egy varázsa. Ehhez kellenek Bill Belichick-ek meg Mike Tomlin-ok, Tom Brady-k meg James Harrison-ok (Packers-öst direkt nem említek), de leginkább sikerek. Ha ezeket a csapatokat látom játszani az utálat mellet elfog az NFL érzés, Elfog a varázs ami körülövezi ezeket a franchise-okat.
Rólunk mi jut eszébe az embereknek? A sikertelenség, a kudarc, a 0-16, pár elcsalt meccs, állandóan méltatlankodó szurkolók, egy lepusztult város, nulla múlt nulla jelen.
Valamit elsősorban ebben a dologban kellene előrelépni (nem pár éves munka az biztos), legyenek meghatározó játékosok akiért érdemes rajongani, ha megvannak akkor ne engedjük el őket. Nem nyerhetsz meg minden meccset, de borzasztó úgy leülni mintahogy most ültem le a Seahawks meccs elé, reménytelenül, "legyen már vége" érzéssel.
És akkor visszaértünk oda ahol az egész gondolatmenet kezdődött. Ti el tudtok egy csapatot képzelni aminek kultusza van és Jim Caldwell a vezetőedzője? Nem hinném. Jim Schwartz sem volt ilyen, de mögé be tudtam állni a sorba, mert láttam benne a tüzet. Igaz majdnem felgyulladt tőle az egész franchise de az már egy másik történet.


Szezon MVP:
Matthew Stafford QB

A csapat arca, az egyetlen olyan játékos aki nélkül biztos a csapat veresége, a Comeback Kid.
Sokszor gondolkozok azon, hogy hány remek játékos karrierjét tudja tönkretenni ez a Lions. És most nemcsak Barry Sandersre vagy Megatronra gondolok. Voltak itt ígéretes játékosok akik teljesen eltűntek a süllyesztőben, meg voltak akik más csapatba szerződve hatalmas sikerek részesei lehettek/lehetnek. Mi lett volna mondjuk a SB győztes Cliff Avrilből ha nálunk marad? Vagy mennyire csuklana Van Noy anyukája ha a mi sorainkban vitézkedett volna és nem éppen gőzerővel az AFC döntőre készülne?
Nagyon kíváncsi lennék, hogy mire lenne képes Stafford egy olyan csapatban ahol nem egy botrányos támadófal mögött játszana évről évre, ha olyan helyen irányítana ahol a futójátéknak legalább szikrája létezne vagy neadjisten olyan elkapói lennének akik nem ejtenék el minden második passzát.
Gyanítom, hogy az idei Dallast ő is könnyedén rájátszásba vitte volna, a Pats vele is SB esélyes volna, de a Steelers vagy a Giants sem lenne vele látványosan rosszabb sőt.
Matt elit játékos és nemcsak a nagy comeback-ek miatt. Nemcsak a hatalmas fordítások miatt amivel tulajdonképpen megmentette az ő játékát megnehezítő edzői stáb seggét.
Addig a pillanatig amíg a Bears ellen Zenner el nem rontotta a játékot és ezáltal Stafford szabad prédává vált az OLB Floyd előtt komoly esélye volt az MVP címre. Hátán vitte a csapatot, elhitette a szurkolókkal és a csapattársakkal, hogy minden meccset meg tudunk nyerni. Pedig kiölték a játékából azt ami miatt én (és gondolom a szurkolók többsége) megszerettük, a nagy játékokat. Ez egyrészt a Cooter féle minimalista játék egyik ismérve, másrészt a társak gyengesége. Ezért érzem azt, hogy vérzik a szemem amikor a támadásainkat nézem, mert a pálya kétszer akkorának tűnik mint ami valójában. Kis játék, kis játék, kis játék, kis játék... Pedig ennek a gyereknek olyan a karja mint az ágyú. Meg is mutatta abban a meccsenkénti egy-két hosszú játékban amit engedtek számára illetve az utolsó drive-os csillogásokban.
Aztán jött a már említett sérülés és megmutatkozott, hogy mit ér ez a csapat ha ő nem játszik elit szinten. Mit ér Cooter ha igazán kreatívnak kell lennie. Mit ér Caldwell ha baj van, mi a végeredmény ha nem jön a heroball.
Stafford szerződése 2017ben lejár. Olvasom a kinti véleményeket és fogom a fejem. "Ne adjunk neki nagy szerződést!", "Átlagos irányító.", "Cseréljük el most.". Hogy mi van?
Kapásból van vagy 10 csapat (lehet keveset mondtam de nem számolok utána) aki 1 perc múlva bekínálná neki a nagy dealt.
Oké, hogy Michigan, oké hogy 6.kör de azért Jake Rudock nem lesz Tom Brady ezt biztosra merem mondani mégha a messzi USA-ban páran ezt is gondolják. Remélem Bob Quinn észnél lesz és erre a problémára cirka 6 évig nem kell majd újra visszatérni.

Legjobb támadó:
Anquan Boldin WR

Bob Quinn egyik legnagyobb húzása volt Boldin leigazolása. Persze utólag már marha okos vagyok én is, amikor először olvastam, hogy hozzánk kerül hááááát finoman szólva is szkeptikus voltam. Úgy éreztem, hogy megette már a kenyere javát. Persze teljesen érthető döntés volt az idehozatala hisz az akkor még nagyon tetszetős Tate-Jones kettős mögött eléggé jól láthatóan lyukas volt a roster. Andre Roberts, Jeremy Kerley, TJ Jones voltak a jobban hangzó nevek, de egyikük sem számított igazán biztos célpontnak. Persze a sors fintora, hogy a Boldin igazolás miatt elcserélt Kerley remek szezont zárt Frisco-ban.
És miért választottam őt a legjobb támadónak? Nem ő jegyezte a legtöbb elkapott yardot, sem a legtöbb elkapást. Mégis azt érezte az ember, ha necces a szitu akkor ott van Anquan. Harmadik vagy negyedik down-os szituációkban rendre őt kereste Matthew, mert bízhatott benne, hogy elkapja az "öreg".
Elkapásainak egyharmada ezeknél a 3.és 4. down-os helyzeteknél született.
A legjobb fegyverünk volt a red zone-ban, csapatszinten kiemelkedő 8 TD elkapása figyelemre méltó.
Abban a szakaszában a szezonnak amikor 9 meccsből nyolcat nyertünk kulcsszereplő volt.
És, hogy látjuk e még Lions mezben? Ha most kellene válaszolnom akkor azt mondom, hogy igen. Talán egy ilyen év még lehet benne, de kérdés, hogy más csapat is ugyanígy gondolja e ezt. Egy olyan csapat ahol jobban megnyílik majd a pénztárca.

Legjobb védő:
Darius Slay CB


Élénken él az emlékeimben a 2013-as NFL draft. Nemcsak azért mert a csapat történek egyik legjobban sikerült draftja, hanem azért mert több kedvencem is hozzánk került. Imádtam az Ansah picket, Warford hatalmas kedvencem volt és Justin Hunter (az akkori legnagyobb favoritom a drafton) is kis híján nálunk landolt. Csak a Titans betrade-elt elénk és én majdnem dührohamot kaptam, pedig a FO által bevallottan Hunter lett volna a pickünk. Hunter azóta jóformán kikopott a ligából (5 év alatt volt 1300 elkapott yardja). Így esett a választásunk Darius Slay-re akiből azóta a liga egyik legjobb cornere lett.
A pályán jól teljesít, a pályán kívül normális életet él. Nem dumál hülyeségeket, nem egy nagyképű pöcs.
Big Play Slay ahogy magát nevezi Dre Bly óta a legjobb Lions CB. Rashean Mathis-el párban alighanem a csapat (általam látott) történetének legjobb párosa voltak. Sajnos Nevin Lawson már messze nem az a szint mint Mathis.
Slay a védelem egyik legfontosabb játékosa, olyan akire az ellen drukkerei is elismerően csettintenek. Sérülései ellenére is a defense motorja volt. Két meccsnyerő játéka (A Philly elleni FF és a Vikings elleni INT) a szezon legszebb mozdulatai közé is be fog kerülni ha lesz ilyen válogatás rólunk.

Pozitív meglepetés:
Kerry Hyder JR DE/DT
Hogy kicsoda? Na igen. Feltettük páran ezt a kérdést magunkban amikor parádézott a preseason meccseken. Az utolsón például 3 sack-et szerzett.
Aki kevésbé Lions expert annak itt egy video az idei évéről:

Azon kívül, hogy Nick Fairley igazolványképével bárhová bemehetne nem sokat tudtam róla.

Nekem is utána kellett nézni, hogy ki ez a srác. A New York Jets volt az első csapata ahová UDFA-ként került, tavaly óta játszik nálunk. Ez azért meglepő mert én konkrétan nem emlékszem rá, pedig még meccsen is szerepelt.
Ezek szerint nem Bob Quinn találmánya amit én mindvégig gondoltam, de ennek nincs nagy jelentősége.
Ő a szezon legnagyobb Lions felfedezettje, 8 sack-je magáért beszél. A nemlétező passrush egyetlen igazi fegyvere volt. Az első meccses drukker meg nem mondta volna, hogy nem ő a csapat agyonsztárolt védője hanem Ziggy Ansah.
Igazából én még várnék egy évet a nagy lelkendezéssel, mert játszott nálunk egy bizonyos George Johnson ugyanezen a poszton 2014-ben aki ugyanilyen ünnepelt sztárocska lett. 6 sack-es szezon után, majd eligazolt Tampába nagy reményekkel és kb most az NFL-ben sincs már.
Úgyhogy várunk és remélünk.
Először is azt, hogy nálunk kezdje meg a szezont, mert lejár a szerződése. Szerencsére ERFA, így viszonylag könnyebben megtartható.

Legnagyobb csalódás:
Marvin Jones WR

Csalódásnak lehet e nevezni egy olyan szezont ahol elkapott yardokban karriercsúcsot dönt egy WR?
Kezdjük az elejéről és döntsük el.
Marvin Jones a szabadügynök piac legjobb elkapójaként érkezett hozzánk, a Patriots orra elöl happoltuk el. Az előszezonban és az edzéseken olyan teljesítményt nyújtott amely alapján az újságírók joggal nevezték a Lions Nr.1 wide receiver-ének.
Az első három fordulóban ámultunk bámultunk. Zseniálisan rázta le a védőket, bravúrelkapásokat produkált, fantasztikusan működott közte és Stafford között a kapcsolat. A Green Bay elleni meccs volt a korona, ahol több mint kétszáz yardot kapott el és szerzett két TD-t.
Aztán történt valami (gondolom a csapatok elkezdtek felkészülni belőle) és szinte eltűnt a pályán. Volt még pár jobbacska meccse, de meg sem közelítette korábbi formáját.
Védőt a legritkább esetben rázott le, előkelő helyre küzdötte magát az elejtett labdák listáján, az endzoneba csak labda nélkül jutott.
Pedig hatalmas szükség lenne a következő szezonban egy jó Marvin Jones-ra, mert mélységi passzjáték nélkül megint ezt a döglődést kell majd nézni.
Sokan azt mondják, hogy Jim Bob Cooternek sikerült Megatront pótolni, szerintem meg marhára messze vagyunk attól amit vele tudott ez a csapat.
Nézzük is meg Calvin legjobb 2016-os megmozdulását ahol két védővel a nyakán (akik még a mezt is letépik róla) dolgozik és a végén megint begyűjti a közönség elismerését:
 www.youtube.com/watch?v=zymRg1yfkIU

Legjobb újonc:
Taylor Decker OT

Nem könnyű dolog franchise LT-t találni. Első látásra úgy tűnik, hogy Bob Quinn-ek sikerült. Decker (aki a szezon összes meccsén kezdő volt) az előszezon első meccsétől kezdve fejlődött. Egyre érettebb játékkal cáfolta azokat, akik a draft előtt nem tartották alkalmasnak NFL szinten a bal oldalra.
Az NFC North legjobb újonca lett (Jordan Howard-al karöltve), bekerült az év rookie csapatába. Érdekes, hogy az az Ohio State-ről érkező újoncok milyen remek évet zártak (Zeke, Decker, Michael Thomas, Bosa, Apple).
Jó volt látni, hogy a komolyabb passrushereket is könnyedén tudta levenni a pályáról. Volt olyan, hogy három meccsen keresztül még siettetést sem engedett, nemhogy sack-et.
Nekem amúgy ez az egész rookie class tetszik. Nem egy sexy class, de hasznos játékosok érkeztek. Deckeren kívül inkább hosszabb távú befektetésnek tűnnek nem azonnali segítségnek, de már ebben a szezonban is csillogtattak páran komoly erényeket. A'Shawn Robinson jól dolgozott a fal közepén, az egyik legtöbb leütött passz fűződik a nevéhez a falemberek közül. Killebrew nagyon hasznos volt a third down játékoknál. Glasgow LG és C poszton is kezdett több meccsen, játékára nem sok panasz lehet. Zettel hasznos csere volt a védőfalban ugyanezt hozta Dahl is a támadók oldalán. Elsőre nem volt ez rossz Bob Quinn-től. Kicsit biztonságinak tűnhet, remélem idén jobban rámegy majd a playmakerek megtalálására.


Konklúzió:
Ezt a szezont a 2017-es év után lehet majd leginkább megítélni. Új GM érkezett. Ha ez a 9 győzelem csak egy építkezés kezdete, akkor elégedettek lehetünk. Viszont ha az amit én gondolok (egy kiugrott év ami leginkább a szerencsének meg a jó sorsolásnak köszönhető) akkor újabb nehéz évek várhatnak ránk. Mondjuk abban meg igazán edzettek vagyunk. Kupát a kézbe vagy zacskót a fejre, ez itt a kérdés Uraim.


(Következőleg egy keret elemzéssel szeretnék jelentkezni. Free agency és draft tippekkel. Persze ha van rá igény.)

Szerkesztette: Bazzani

több mint 7 éve
Őszentsége Sobri Jóska Jacksonville Jaguars 31 236 — #NoStress
Minden nap kétszer benézek, hátha megírtad Bazzani az évértékelőt.
Szerintem sokan varjuk!
PintérÁdi
Évértékelő light:


több mint 7 éve
Bazzani Detroit Lions Michigan Wolverines 23 629 — Axel Foley
Minden nap kétszer benézek, hátha megírtad Bazzani az évértékelőt.
Szerintem sokan varjuk!
PintérÁdi
Semmi okom nincs kapkodni vele. Talán jövő hét végére meglesz.
Elég sok időnk van márciusig amíg történik majd valami érdekes.

több mint 7 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
Minden nap kétszer benézek, hátha megírtad Bazzani az évértékelőt.
Szerintem sokan varjuk!

One Team
One Detroit
One Pride
több mint 7 éve
PintérÁdi Detroit Lions 1 347 — Detroit fan
a liga által fizetett bírók,akik kérdőre vonhatók.
Amíg ez nincs ....
Janek
Mondjuk ezt sem értem. Nincsenek bukott bírók. Ott nincs eltiltas csak kioregedes. De az is nehezen 😊))

One Team
One Detroit
One Pride