Jacksonville Jaguars

29 feliratkozó

több mint 5 éve
Willis Jacksonville Jaguars 779 — Cornerback fan
szerintem sincs akkora gond, hogy totál sötét legyen a jövő. kellenek emberek az offensebe, de koránt sem annyi, hogy ne lehessen lemanagelni az offseasonban. persze a QB kérdés egy hatalmas kérdőjel és ez nem kis meló lesz.

Coughlin ne legyen HC. ha ebben tudott volna segíteni érdemit eddig, akkor megtette volna, volt ennyi beleszólása szerintem. maradjon ahol most van, vagy még ott sem.

Marrone jó kérdés, attól függ lesz-e nála jobb opció. tőlem jöhet Harbough a michigantől, bár kérdéses, hogy ez neki mennyire vonzó. maximum benne lesz a deal-ben, hogy a jags rámegy Winowich-re a drafton 😊 Új OC mindenképp kell, mert ez az interim QB coach nem sokat ér, de szerintem QB coachnak sem kéne visszaminősíteni és megtartani. Wash-t nem tenném ki, azért még mindig nem egy bottom defense ez, sőt, a közepesnél is jobb és egy jobb offensel csak javulna valószínűleg.
winston
Milanovich ajánlólevele az, hogy Bortles mentora volt itt évekig. Ezzel többet nem is kell mondani a csókáról 😀
több mint 5 éve
winston Jacksonville Jaguars 2 894 — tag
szerintem sincs akkora gond, hogy totál sötét legyen a jövő. kellenek emberek az offensebe, de koránt sem annyi, hogy ne lehessen lemanagelni az offseasonban. persze a QB kérdés egy hatalmas kérdőjel és ez nem kis meló lesz.

Coughlin ne legyen HC. ha ebben tudott volna segíteni érdemit eddig, akkor megtette volna, volt ennyi beleszólása szerintem. maradjon ahol most van, vagy még ott sem.

Marrone jó kérdés, attól függ lesz-e nála jobb opció. tőlem jöhet Harbough a michigantől, bár kérdéses, hogy ez neki mennyire vonzó. maximum benne lesz a deal-ben, hogy a jags rámegy Winowich-re a drafton 😊 Új OC mindenképp kell, mert ez az interim QB coach nem sokat ér, de szerintem QB coachnak sem kéne visszaminősíteni és megtartani. Wash-t nem tenném ki, azért még mindig nem egy bottom defense ez, sőt, a közepesnél is jobb és egy jobb offensel csak javulna valószínűleg.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
De most őszintén: ha Iktriad a Pats legyőzése után arról kezdett volna írni, hogy "juj-juj, a következő meccsekből szerintem 1-8-as mérleg a realitás, mert kicsit túlértékeljük ezt a csapatot", akkor mindenki ide járt volna őt körberöhögni (mondjuk amilyen "slim", gyorsan körbe lehet röhögni 😊 )

Szóval így utólag könnyű meglátni a jeleit annak, hogy milyen "kifutott" eredmény volt csak az előző szezon + a szeptember, de akkor és ott a Pats legyőzésének másnapján állítom, hogy senki nem számított 1-8-as folytatásra. Te se. És nem is tűnt elbizakodottnak a gondolat, hogy újra AFC döntőt játszhatnak.Húsrágó
Az 1-8-ra senki nem gondolt, de erre nem is lehetett, mert ez meg a másik véglet, a negatív. Ez sem a csapat igazi arca, ENNÉL a csapat jóval jobb. A két véglet között van az igazság valahol. A probléma az volt, hogy az FO - azok, akiknek a legjobban tisztában kellett volna lenni a realitással - mindent feltettek a pozitív véglet opcióra.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Húsrágó Jacksonville Jaguars 3 024 — Jaguars fan
Én is a teljes takarítás felé tendálnék, de ezt Shao Khan nem fogja meglépni. Már így is elég keserű pirula neki, hogy az első GM, akit ő talált 100%, hogy el lesz távolítva. Nem fogja mellé meglépni, hogy a "legenda" Coughlint (akit szintén ő hozott) is kirakja mellette, pedig ezt kéne tennie. Szvsz az 5-ösből menni fog Borltes, Caldwell és talán Wash. Ha szerencsénk van Lil' Polian is ki lesz baszva végre, de ha nem, akkor ő lesz az új "GM". Ez a forgatókönyv amúgy legalább akkora érvágás/faszság lenne, mint TC meghagyása igazi GM-nek, tehát sanszosan meglépjük.
És ha Coughlin marad, akkor max a QB változik, de az egyre inkább úgy tűnik elavult támadási filozófia nem. Sőt lehet még mélyebb salary cap pokol várhat a csapatra, Hacsak nem történik valami csoda és sikerül leakasztani egy minőségi OC-t(ha Coughlin marad, Marrone is marad HC - kell valaki, akit végszükség esetén fel lehet áldoznia TC-nek..) és tényleges franchise kezdő QB-t a draftról, akire már 2019-ben rá lehet bízni a csapat irányítását. De mivel ez a Jags, (plusz a Qb mellett még rengeteg égető probléma van támadóoldalon) erre nem sok esélyt látok...
iktriad
Összefoglalva a Jags topik 2018-as évét:
január: AFC döntő, királyság, fényes jövő
szeptember: minden oké, SB or bust
december: teljes takarítás szükséges, kivágni mindenkit 😊

Szerintem a sikernél és a kudarcnál is túlreagáljátok a dolgot. A tavalyi szezonból sem következett egyértelműen hogy itt contender csapat van, és a mostaniból sem, hogy teljes az összeomlás. A tavalyi egy kifutott szezon volt, főleg O szempontból, az idei meg egy kicsit alulteljesítős. De erre nem feltétlenül a teljes rebuild a megoldás. Egy sima game manager irányítóval PO közelben lehetne ez a keret.
Jan
Patriots legyőzésekor miért lettek volna kétségek, hogy a csapat képes lesz bejutni a rájátszásba - akár a döntőig?

Első meccs, győzelem New Yorkban, vártnál nehezebben, de nem egy finnyás fajta a Jaguars szurkoló, ha a győzelmekről van szó. Megteszi bármilyen is az.

Második forduló: Pats legyőzése otthon, Bortles majd 400 yardot rámol be. "Sing halleluja!"

Harmadik forduló: "ez meg mi a fasz volt?" típusú 9-6-os vereség. Később kiderült, hogy 6 ponttal is tudnak meccset nyerni, de ez nem a meccs volt még.

Negyedik: Jets jön és kikap, gyanútlan mindenki. 3-1-gyel áll a gárda. Érzésre a Kansas elleni esetleges a vereség is belefér, de milyen izgi lesz látni, ahogy a védelem szétcincálja Mahomes csili-vili statjait.

Aztán bummmmmmmmmm. És csattan a szopóálarc, patexszel és ácskapoccsal felfogatva az orcára.
Köv 3 meccs 90-28-as pontmérleggel.

De most őszintén: ha Iktriad a Pats legyőzése után arról kezdett volna írni, hogy "juj-juj, a következő meccsekből szerintem 1-8-as mérleg a realitás, mert kicsit túlértékeljük ezt a csapatot", akkor mindenki ide járt volna őt körberöhögni (mondjuk amilyen "slim", gyorsan körbe lehet röhögni 😊 )

Szóval így utólag könnyű meglátni a jeleit annak, hogy milyen "kifutott" eredmény volt csak az előző szezon + a szeptember, de akkor és ott a Pats legyőzésének másnapján állítom, hogy senki nem számított 1-8-as folytatásra. Te se. És nem is tűnt elbizakodottnak a gondolat, hogy újra AFC döntőt játszhatnak. Onnan ekkora pofáraesést produkálni szinte már kivételes fordulat. És akik ezt a nagy pofáraesést végigasszisztálták, azokra most nem gondolnak jó szívvel a szurkolók. Komplett csapatot nem lehet cseréln. A vezetők nem tudtak semmit tenni annak érdekében, hogy ne menjen el a kedve a focitól embernek, amikor a Jaguars nézi. Hozták Jamal Charlest, Flowerst és Hyde-ot, Nem korai levonni a következtetést: nem jöttek be ezek az igazolások. Senki nem korholná a vezetést azért, mert all-in-t nyomott a szezon előtt, ha úgy állna a gárda mint a Rams. Rams se fog pont így festeni jövőre, de idén komoly esélyesek. A Jags viszont Moncriefra és társaira költött elefántvalagnyi pénzt, aki egy rendes kórházi fertőzést se tudna elkapni a Szent Imrében, nemhogy egy k.rva labdát 10 yardon túl. Így viszont az az ember érzése, hogy hiába jönne egy gamemanager QB, a rendszer egyszerűen nem olyan, ami folyamatosan tűz közelben tudná tartani a csapatot. Egy jó szakvezetés egyszerűen nem csinál 1-8-as sorozatot, mert pont a rendszernek kéne annyira erősnek lenni, hogy ilyen ne fordulhasson elő. Itt megesett -> kérjük a fejeket a guillotine-hoz!
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
A 4-9-es, Cody Kesslerrel felálló Jaguars, amelyet épp pár napja aláztak meg fő műsoridőben 7 PONTOS FAVORIT a Redskins ellen most vasárnap Vegasnál. Itt egy jó tanács - NE fogadjon senki ránk még így se! Pl. mert 13 pontot szerzett a támadósor az elmúlt KÉT meccsen.

A Jags ügyekben mindig mindent (olykor évekre előre - lásd London Jaguars 2021-től...) tudni vélő LaCanfora szerint Coughlin lesz a Jags vezetőedzője jövőre.
 twitter.com/JasonLaCanfora/status/1071756507405012992

A BCC szerint ez
1; rossz ötlet;
2; belsős infókra hivatkozva nem fog megtörténni.
 www.bigcatcountry.com/2018/12/9/18133037/tom-coughlin-is-not-going-to-be-the-next-head-coach-jacksonville-jaguars

És ha mér BCC, egy csodás áttekintés arról, hogy a hamarosan véget érő Caldwell korszakban milyen remekül kezeltük az RB posztot (kb mint a QB-t).
 www.bigcatcountry.com/2018/12/9/18132076/a-brief-history-of-the-running-back-position-under-dave-caldwell
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 432 — Így remélem megfelelek nektek.....
Összefoglalva a Jags topik 2018-as évét:
január: AFC döntő, királyság, fényes jövő
szeptember: minden oké, SB or bust
december: teljes takarítás szükséges, kivágni mindenkit 😊
Jan
Összefoglalom én is:
január-szeptember Sobri jelenléte uralja a topicot,
október-november eleje: Sobri fogadásokat kötne, hogy még mindig minden rendben.
december: Sobri eltűnt.
peterk2005
Elismerte, hogy meggyőzted mi mást tehetne 😉 😛
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Összefoglalva a Jags topik 2018-as évét:
január: AFC döntő, királyság, fényes jövő
szeptember: minden oké, SB or bust
december: teljes takarítás szükséges, kivágni mindenkit 😊
Jan
Összefoglalom én is:
január-szeptember Sobri jelenléte uralja a topicot,
október-november eleje: Sobri fogadásokat kötne, hogy még mindig minden rendben.
december: Sobri eltűnt.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 929 — Steelers fan
Én is a teljes takarítás felé tendálnék, de ezt Shao Khan nem fogja meglépni. Már így is elég keserű pirula neki, hogy az első GM, akit ő talált 100%, hogy el lesz távolítva. Nem fogja mellé meglépni, hogy a "legenda" Coughlint (akit szintén ő hozott) is kirakja mellette, pedig ezt kéne tennie. Szvsz az 5-ösből menni fog Borltes, Caldwell és talán Wash. Ha szerencsénk van Lil' Polian is ki lesz baszva végre, de ha nem, akkor ő lesz az új "GM". Ez a forgatókönyv amúgy legalább akkora érvágás/faszság lenne, mint TC meghagyása igazi GM-nek, tehát sanszosan meglépjük.
És ha Coughlin marad, akkor max a QB változik, de az egyre inkább úgy tűnik elavult támadási filozófia nem. Sőt lehet még mélyebb salary cap pokol várhat a csapatra, Hacsak nem történik valami csoda és sikerül leakasztani egy minőségi OC-t(ha Coughlin marad, Marrone is marad HC - kell valaki, akit végszükség esetén fel lehet áldoznia TC-nek..) és tényleges franchise kezdő QB-t a draftról, akire már 2019-ben rá lehet bízni a csapat irányítását. De mivel ez a Jags, (plusz a Qb mellett még rengeteg égető probléma van támadóoldalon) erre nem sok esélyt látok...
iktriad
Összefoglalva a Jags topik 2018-as évét:
január: AFC döntő, királyság, fényes jövő
szeptember: minden oké, SB or bust
december: teljes takarítás szükséges, kivágni mindenkit 😊

Szerintem a sikernél és a kudarcnál is túlreagáljátok a dolgot. A tavalyi szezonból sem következett egyértelműen hogy itt contender csapat van, és a mostaniból sem, hogy teljes az összeomlás. A tavalyi egy kifutott szezon volt, főleg O szempontból, az idei meg egy kicsit alulteljesítős. De erre nem feltétlenül a teljes rebuild a megoldás. Egy sima game manager irányítóval PO közelben lehetne ez a keret.
több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Én is a teljes takarítás felé tendálnék, de ezt Shao Khan nem fogja meglépni. Már így is elég keserű pirula neki, hogy az első GM, akit ő talált 100%, hogy el lesz távolítva. Nem fogja mellé meglépni, hogy a "legenda" Coughlint (akit szintén ő hozott) is kirakja mellette, pedig ezt kéne tennie. Szvsz az 5-ösből menni fog Borltes, Caldwell és talán Wash. Ha szerencsénk van Lil' Polian is ki lesz baszva végre, de ha nem, akkor ő lesz az új "GM". Ez a forgatókönyv amúgy legalább akkora érvágás/faszság lenne, mint TC meghagyása igazi GM-nek, tehát sanszosan meglépjük.
És ha Coughlin marad, akkor max a QB változik, de az egyre inkább úgy tűnik elavult támadási filozófia nem. Sőt lehet még mélyebb salary cap pokol várhat a csapatra, Hacsak nem történik valami csoda és sikerül leakasztani egy minőségi OC-t(ha Coughlin marad, Marrone is marad HC - kell valaki, akit végszükség esetén fel lehet áldoznia TC-nek..) és tényleges franchise kezdő QB-t a draftról, akire már 2019-ben rá lehet bízni a csapat irányítását. De mivel ez a Jags, (plusz a Qb mellett még rengeteg égető probléma van támadóoldalon) erre nem sok esélyt látok...
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
sztem jon egy teljes csere, es en nem tudom, h Coughlint itt tartanam-e. uj GM, HC, edzoi stab. van egy olyan vedelem, amiben siman tobb talent van, mint 25 masik csapateban. az offense-be kell emberanyag is, de alapbol egy kreativ koordinatorral sztem meg Bortles-el sem remenytelen a jovo.Borbinho
Coughlinnal két gond van. Az első, hogy melyik jó jelölt fog idejönni Coughlin alá? Karizmatikus jelölt nem fog elvállalni egy pincsi kutya szerepkört. A másik gond a cap management. Caldwell itt van már 5 vagy mennyi éve, és a cap nem szállt el addig, amíg Coughlin meg nem érkezett. És Coughlin volt már egyszer itt, és akkor is az lett a vége, hogy elszállt a cap a fenébe. Én nem tudom, hogy pontosan kinek mi a felelősségi köre ebben a felállásban, de összekötve a logikusnak tűnő szálakat, nálam Coughlin a hunyó a túlköltekezésért. (Persze ettől még lehet, hogy Caldwell is az, ha ő ragaszkodott Bortleshez ennyire, ezt nem tudom. De mindegy is, mert egy újrakezdéshez szerintem ki kellene söpörni az FO-t teljesen, különben nem lesz igazi újrakezdés.)

A kreatív koordinátor ötlettel meg az a gond, hogy minden csapat ilyent szeretne, és azért nem könnyű találni. 😊 Nézd meg, még a McVay alól érkező LaFleur playbookja sem tűnik olyan hűde kreatívnak Tennessee-ben, és a Phillyből érkező DeFillippo is elég egysíkú öffense-t rakott össze idén a Vikes-ban, nem is hasonlít arra amit Phillyben toltak. De a legnagyobb probléma, hogy Bortlesen a kreativitás sem segítene már. Idénre olyan szinten hülyebiztos, leegyszerűsített playbookot kapott - kb. RB screen, RB checkdown és shallow passzok felváltva és ennyi - és ezt se tudta normálisan, üzembiztosan hozni. Egyszerűen ötödik évére elérte azt a mélypontot, hogy Cody Kessler is sokkal jobban néz ki nála, pedig Kesslernél is az az érzése az embernek, hogy ha jövő hétig tart a meccs, akkor sem tud TD-ig jutni vele az offense, ha Fournette egyedül nem futja meg.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Törölt felhasználó
Ezzel vitatkoznék kissé, látva a Seahawks idei menetelését. Ha a Jags visszalépett 1-et a futójáték irányába, akkor mi nekifutásból hátraugrottunk hármat. És működik
Summa summarum, szerintem nincs jó vagy rossz irány, csak irány van amit lehet jól meg rosszul megvalósítani..akdestroyer
Hát, ha az a cél, hogy csinálj egy playoff határán billegő, hol bejutó, hol nem jutó csapatot, akkor tényleg működik az út. Az a nagy kérdés, hogy anélkül, hogy újracsinálnád a 2013-as védelmet is hozzá (ami jelenleg kb. impossible mission), akkor ennél többre is elég-e?

Az én válaszom az, hogy nagy valószínűséggel nem. Ebben az útban nincs több. Seattle-ben is ki kell majd találni valami ennél többet, ha a Rams megelőzése a cél. Vagy megépíteni a LOB V2-t (sok sikert hozzá), vagy pedig támadó oldalon kell többet kitalálni.

Ergó, azért az irány is legalább olyan fontos, mint az, hogy hogyan van megvalósítva.
peterk2005
Ez különben kicsit olyan mint ha nem olvastad volna azt amit a Helm írt (pedig olvastad Peterk2005) !
Vagy egyáltalán nem hinnél abban amit írt!!!
De különben Seahawks oldalon ez egy folyamat ami így útólag szépen megfigyelhető (persze kellet hozzá nekem az összefüggés megértéséhez Helm szösszenete)
Korán sincs kész ez a csapat de az elmondható ,hogy hétről hétre jobb teljesítménnyel rukkolnak elő!
És igen is épül az a LOB 2 védelem,csak idő kérdése! (Na meg draft)
És szerintem badarság csak a futást önmagában nézni!
Alapból meg senki nem tudja megmondani,hogy jó e ez az irány vagy sem ???
Annyi bizonyos ,hogy "3 fejű"futó szőrnyel és a "zseb" Wilsonnal Igen is PO esélyessé lépet elő a csapat !
És ha ez a fejlődés amit produkálunk töretlen marad akkor nem csak 1 kör lesz az a PO ! (Ebbe nagy pénzben merek fogadni,álá Sobri😃)
De különben Fast Willie teljessen igaza van ez összehasonlítás teljes mértékben baromság ebben a formában !
Mert a két csapat teljessen más !!
Nem azonosak a feltételek minöségre ahogy lentebb is írta Fast Willie !!!!
Csak azt kel megnézni Blake Bortles mennyit futkorászik???
És Wilson mennyit futkorászik idén és ebből is lehet látni ,hogy két tök kúlönböző irányról van szó!!!
Azt futás féle irányvonalat nagyon sok féle képen lehet használni !
De az bizonyos és ebben szerintem Iktriád is megtud erősiteni amennyiben látott manapság Hawks mérkőzést ,hogy nem lehet összehasonlítani a két csapatot futás tekintetében ! Mert két totál különböző stílusrol van szó !
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hogy ne legyek offtopic:
"Blake Bortles has more career wins vs the Patriots(2) than Tom Brady(0)" !!!
akdestroyer
Erről jut eszembe, hogy azzal, hogy Bortlesnek csengettek, elveszítünk egy valódi értéket is valószínűleg: az egész twitter egyik legjobb troll-accountját, a "Blake Bortles Fact"-t. Megemlékezésül be is illesztek pár gyémántot tőle, csak úgy random az utóbbi időkből:

 twitter.com/BortlesFacts/status/948332586098724864
 twitter.com/BortlesFacts/status/1064927045598220288
 twitter.com/BortlesFacts/status/1056584522844815361
 twitter.com/BortlesFacts/status/1056083659248275457
 twitter.com/BortlesFacts/status/1054035395447545857
 twitter.com/BortlesFacts/status/1046379736962879488

és a búcsúzó tweet:

 twitter.com/BortlesFacts/status/1067159041976213509


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 594
Az én válaszom az, hogy nagy valószínűséggel nem. Ebben az útban nincs több. Seattle-ben is ki kell majd találni valami ennél többet, ha a Rams megelőzése a cél. Vagy megépíteni a LOB V2-t (sok sikert hozzá), vagy pedig támadó oldalon kell többet kitalálni.
Ergó, azért az irány is legalább olyan fontos, mint az, hogy hogyan van megvalósítva.
peterk2005
Akkor eléggé egyrugóra jár az agyunk. 😊
Idézet egy két héttel ezelőtti kommentemből:
1.Próbáljunk meg menni az újgenerációs air raid O#-ek után?
Buktatók:
-Megvan-e ehhez a megfelelő QB?
-Megvan-e ehhez a megfelelő OC?

2.Csináljunk LoB 2.0-át?
Buktatók:
-A jelenlegi szembeszél/szabályok mellett van-e ennek bármi értelme?
-Van-e egyáltalán olyan gyenge pontja a merevnyakú QB rendszereknek, amivel majd konzisztensen meg lehet őket fogni?

Én utóbbira szavazok, egyrészt PC-t ismerve, másrészt meg mennyivel menőbb lenne már felhúzni az első működő D#-t ezek ellen a csodarendszerek ellen, mint majmolni őket O#-ben.
akdestroyer
Azzal is teljesen egyetértek, hogy a jelenlegi állapot csak arra lesz elég, hogy benézzünk a PO-ba egy gyors menet elejéig.
Meglátjuk mi lesz az ötlet egy 3-4 éves intervallumra.

Ui: Sose gondoltam volna hogy a Jags topic lesz a legalkalmasabb hely egy ilyen szakmázgatásra.

Utólag is bocsánat a Jags-lakóktól, de nincs másik hely erre, a saját topicunk jelenleg megszállás alatt van, a GB-el és 49ers-el egyetemben.

Hogy ne legyek offtopic:
"Blake Bortles has more career wins vs the Patriots(2) than Tom Brady(0)"
!!!

több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Ezzel vitatkoznék kissé, látva a Seahawks idei menetelését. Ha a Jags visszalépett 1-et a futójáték irányába, akkor mi nekifutásból hátraugrottunk hármat. És működik
Summa summarum, szerintem nincs jó vagy rossz irány, csak irány van amit lehet jól meg rosszul megvalósítani..akdestroyer
Hát, ha az a cél, hogy csinálj egy playoff határán billegő, hol bejutó, hol nem jutó csapatot, akkor tényleg működik az út. Az a nagy kérdés, hogy anélkül, hogy újracsinálnád a 2013-as védelmet is hozzá (ami jelenleg kb. impossible mission), akkor ennél többre is elég-e?

Az én válaszom az, hogy nagy valószínűséggel nem. Ebben az útban nincs több. Seattle-ben is ki kell majd találni valami ennél többet, ha a Rams megelőzése a cél. Vagy megépíteni a LOB V2-t (sok sikert hozzá), vagy pedig támadó oldalon kell többet kitalálni.

Ergó, azért az irány is legalább olyan fontos, mint az, hogy hogyan van megvalósítva.
peterk2005
Azért sem értem AK felvetését, mert Russell Wilson aztán bármiben hasonlít Blake Bortles-re és Doug Baldwin és Tyler Lockett nem a két legjobb WR lenne a Jax rosterén, he???

Wilson tud dobni, BB nem, a SEA elkapói elszakadnak, Moncriefék a dropokban a legjobbak. A futás között a legkisebb a különség, ha Fournette a SEA mostani fala mögött futna, senki nem mondaná meg, hogy nem Carroll húzta a darfton. Ha Chris Carsont beteszed Norwellék mögé, már IR-en ücsörögne rég.
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ezzel vitatkoznék kissé, látva a Seahawks idei menetelését. Ha a Jags visszalépett 1-et a futójáték irányába, akkor mi nekifutásból hátraugrottunk hármat. És működik
Summa summarum, szerintem nincs jó vagy rossz irány, csak irány van amit lehet jól meg rosszul megvalósítani..akdestroyer
Hát, ha az a cél, hogy csinálj egy playoff határán billegő, hol bejutó, hol nem jutó csapatot, akkor tényleg működik az út. Az a nagy kérdés, hogy anélkül, hogy újracsinálnád a 2013-as védelmet is hozzá (ami jelenleg kb. impossible mission), akkor ennél többre is elég-e?

Az én válaszom az, hogy nagy valószínűséggel nem. Ebben az útban nincs több. Seattle-ben is ki kell majd találni valami ennél többet, ha a Rams megelőzése a cél. Vagy megépíteni a LOB V2-t (sok sikert hozzá), vagy pedig támadó oldalon kell többet kitalálni.

Ergó, azért az irány is legalább olyan fontos, mint az, hogy hogyan van megvalósítva.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
akdestroyer Seattle Seahawks 4 594
most mar elarulhatjuk, hogy Moncrief volt a beepitett ember, bomlassza a csapatot. jovore Grant megy a Texans-ba.

viccet felreteve, sztem ott rontott a Jags, hogy a futas mellett dontott. rosszabb vedelmek ellen lehet ezt jatszani, es akkor kontrollalva van az ora, a vedelem nem enged sok pontot, Bortles-nek nem kell meccset nyernie. de sztem a szabalymodositasok miatt ez nem a jo irany volt. es a teljes offseason erre ment, ahogy Peterk irta.
maradt Borszesz, jott OL blokkolni Fournette-nek. azt h ARob-nak nem akartak ACL utan nagy penzt adni, talan meg ertheto is. de egy olyat, amit a Bears adott, siman bevallalhattak volna. helyette Moncrief.

(szinte) az egesz liga meg inkabb passzorientaltabb lett, mint az utobbi evekben. Coughlin-ek sztem itt hibaztak, kb visszafele mentek. es meg igy is vallalhato lenne ez, ha lenne egy McVay, Reid vagy Nagy, aki ugy hivna a jatekokat, meg olyan jatekokat hivna, amit Bortles is meg tud valositani. dobni tud, raadasul mobilis is.
sztem jon egy teljes csere, es en nem tudom, h Coughlint itt tartanam-e. uj GM, HC, edzoi stab. van egy olyan vedelem, amiben siman tobb talent van, mint 25 masik csapateban. az offense-be kell emberanyag is, de alapbol egy kreativ koordinatorral sztem meg Bortles-el sem remenytelen a jovo.
persze ha latnak olyan QB-t a drafton, akiben a franchise jovojet latjak, akkor siman huzzak be, es TC-ben meg pre-ben lejatsszak a kezdohelyet.
Borbinho
Ezzel vitatkoznék kissé, látva a Seahawks idei menetelését. Ha a Jags visszalépett 1-et a futójáték irányába, akkor mi nekifutásból hátraugrottunk hármat. És működik.

Ehhez kellett egy jó rendszer, meg az abba illő játékosok.
Van 3 kiváló futónk, bárkit hozol fel, az hoz egy 4 yardos átlagot, összeállt valamiféle fal, ami mostmár tud folyosókat nyitni helyenként, és van egy QB, aki lábon is elit, meg ha ülnek a play action meg RPO játétok, akkor +25yardon gyilkos, (ehhez meg van egy mini-Tyreek Hillünk, meg egy Baldwin aki bárhol bármit elkap).

Szerintem nálatok se az irány a rossz, hanem nincsen mögötte se megfelelő rendszer, se megfelelő játékosok.

Nagyvonalakban:
-Ha QB poszton bust vagy, akkor fontos pillanatokban nem fogod tudni eladni a passzjátékot, és tölteni fogják a boxot ezerrel.
Főleg ha még nincs egy no.1 WR se, aki clutch.
-1/4-en nem hozol olyan futót akit a 3. kör mögött is simán találsz, főleg akkor ha QB needes vagy, ráadásul Fournette nem is egy Zeke, hanem megmaradt pont annyira egydimenziósnak mint volt prospectként.
-OL témakörben nem tudok véleményt alkotni, de gondolom ott se túl rózsás a helyzet. De a Norwellnek adott csilliókból oda is hoztam volna inkább két középszert, aki futásblokkolásban kiváló.
-És akkor még ott van az edzői kérdés, ami a mi OL-ünkön elég jól kézzel fogható.

Summa summarum, szerintem nincs jó vagy rossz irány, csak irány van amit lehet jól meg rosszul megvalósítani.

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Ha már QB-k, hacsak Kessler meg nem sérül, nagyon úgy tűnik Bortles többé nem lép pályára kezdő QB-ként a Jagsben.
 twitter.com/RapSheet/status/1071118197833850881
Ez nekem azt is mondatja, hogy Caldwell (aki eddig érthető okokból a leginkább lobbizott mellette) szintén megy
vele majd csak ő már valószínűleg januárban (vagy december 31.-án, akkor van idén Black Monday).
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Ugye tudod, hogy a Jaguars eddig csak és kizárólag bustokat draftolt 1. körben QB poszton és mindet Top 10-es pickkel?iktriad
A Broncos egy komoly múlttal bíró, nagyon sikeres franchise, de a történetükben még egyetlen egyszer sem sikerült franchise irányítót draftolniuk maguknak. 😊 Azt a kettőt aki a nyolcból(?) hét superbowlba elvezette őket és hármat nyert nekik, azt a kettőt is a Colts draftolta nekik 😀 (A Colts meg ahhoz képest, hogy a történelem 10 legjobb irányítójából hármat is ledraftolt/magáénak tudhatott, összesen két gyűrűt bírt eddig nyerni.) Szóval mindenkinek megvan a maga keresztje. Én abból indulok ki, hogy egy franchise sorsát azért alapvetően az owner határozza meg hosszú távon. Rövid távon lehet, hogy kanyarog a dolog, de hosszú távon ahol jó owner van, ott idővel jön a siker is. Khan egy profi pacák, pénze is van doszt, és költeni is hajlandó. Ennek előbb-utóbb meg kell jelennie a csapat eredményeiben is. Az első kör nem jött be, de Khan attól még Khan. Majd a második bejön.

Szerkesztette: peterk2005 udvari bolond


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Igen, a Chiefs meg 1983 után 2017-ig nem draftolt első körös irányítót. Na bumm. Nyilván csak azért, mert mindig bustot húztok, még próbálkozni kell, hogy valamikor jöjjön egy jó is

több mint 5 éve
iktriad Jacksonville Jaguars 76 849 — GoT Survivor, GM Game 2018, NBA Fantasy 2020 winner
Marrone azt mondta, hogy nem kérdzetett még meg senkit arról, hogy biztos-e a helye 2019-re, mint HC.-
Szerinte a védelem alapvetően nem tűnt motiválatlannak visszanézve a felvételt, de nagyon sok volt a rossz szerelési szögválasztás, és alapjában véve a rossz szerelés
Az ASJ - Josh Wells duóból utóbbi aktiválására van esély IR-ről.

Amúgy szereztek a top picketekkel egy irányítót, aztán jobbak lesztek, mint tavaly voltatok
Wyatt
Ugye tudod, hogy a Jaguars eddig csak és kizárólag bustokat draftolt 1. körben QB poszton és mindet Top 10-es pickkel? És mellé még a jövő évi QB class nem tűnik éppen világverőnek. Kb jelenleg mindenkinek odakint az a reménye, hogy Haskins majd 1. kijön a draftra 2. megváltja a világot itt jövőre, közben annyi tapasztalata lesz, mint Gabbertnek, mikor ide került és mostanság az Ohio State-s QB-k közül egyedül Pryor csinált valamilyen karriert. Mint WR....

Peterk - Hatalmas +1 arra, amit írtál. Sajna itt nem logikusan döntenek általában(lásd idei offseson), szóval sok reményem nincs, hogy jó döntéséket hoznánk.
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Amúgy szereztek a top picketekkel egy irányítót, aztán jobbak lesztek, mint tavaly voltatok

több mint 5 éve
Borbinho Indianapolis Colts Old Dominion Monarchs 11 459 — Rent Free - Megrögzött Colts Fan
most mar elarulhatjuk, hogy Moncrief volt a beepitett ember, bomlassza a csapatot. jovore Grant megy a Texans-ba.

viccet felreteve, sztem ott rontott a Jags, hogy a futas mellett dontott. rosszabb vedelmek ellen lehet ezt jatszani, es akkor kontrollalva van az ora, a vedelem nem enged sok pontot, Bortles-nek nem kell meccset nyernie. de sztem a szabalymodositasok miatt ez nem a jo irany volt. es a teljes offseason erre ment, ahogy Peterk irta.
maradt Borszesz, jott OL blokkolni Fournette-nek. azt h ARob-nak nem akartak ACL utan nagy penzt adni, talan meg ertheto is. de egy olyat, amit a Bears adott, siman bevallalhattak volna. helyette Moncrief.

(szinte) az egesz liga meg inkabb passzorientaltabb lett, mint az utobbi evekben. Coughlin-ek sztem itt hibaztak, kb visszafele mentek. es meg igy is vallalhato lenne ez, ha lenne egy McVay, Reid vagy Nagy, aki ugy hivna a jatekokat, meg olyan jatekokat hivna, amit Bortles is meg tud valositani. dobni tud, raadasul mobilis is.
sztem jon egy teljes csere, es en nem tudom, h Coughlint itt tartanam-e. uj GM, HC, edzoi stab. van egy olyan vedelem, amiben siman tobb talent van, mint 25 masik csapateban. az offense-be kell emberanyag is, de alapbol egy kreativ koordinatorral sztem meg Bortles-el sem remenytelen a jovo.
persze ha latnak olyan QB-t a drafton, akiben a franchise jovojet latjak, akkor siman huzzak be, es TC-ben meg pre-ben lejatsszak a kezdohelyet.

"Overjoyed, the wolf devours his leg that's been torn off by a trap. Praised be the day that gave me food, he cries."
több mint 5 éve
dioadam Jacksonville Jaguars 548
A szezon fontos kérdése hivatalosan is eldőlt (nem lesz playoff 😕 ). Ez sajnos nem meglepetés, csak most már számolgatni sem kell...

Szerintetek melyik az a 2 (maximum 3) poszt, amit azonnal meg kéne oldani a következő szezonig? És ezek közül melyiket érdemes a draftról és melyiket a szabadügynök piacról?

Én a QB, TE és G pozíciókat erősíteném meg. A G pozíciót a piacról, a TE pozíciót draftról próbálnám meg. QB posztra viszont semmi ötletem sincs...
dioadam
Én legszívesebben az egész O-t lecserélném a büdös p.csába!
Stoki
Én is legszívesebben lecserélném az egész O-t, csak nincs annyi draftpickünk meg hely a fizetési sapka alatt, hogy ezt egyszerre, egy offseason alatt letudjuk 😀
több mint 5 éve
ThundersNFL a Paraszt New England Patriots 13 786 — !SuPeR6BoWL!
Sacksonville-ből SucksonVille lett

Draft


2001-2003-2004-2014-2016-2018
több mint 5 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Hogy lehet egy franchise ENNYIRE ELBASZOTT ÁLLAPOTBAN 1 KIBASZOTT ÉVVEL AZUTÁN, hogy 10 percre (és/vagy egy rossz bírói döntésre) volt a Super Bowltól? És miért van az, hogy a közeljövőnket is sűrű sötét felhők borítják teljes reménytelenséggel megfűszerezve? iktriad
Tökéletes kérdés, erre kell(ene) igen sűrgősen megadni a választ ... amit követnie kellene a személyzetbeli változtatásoknak.

A hiba alapvetően ott volt, hogy elhitte a vezetés, hogy ez a csapat TÉNYLEG csak tíz percnyire van egy superbowltól. A száraz tények úgy néztek ki, hogy a 2017-es Jags megnyert egy olyan divíziót - 10-6-ra, nem 14-2-re vagy hasonló -, amelyikben a 3 rivális csapatból hiányzott Luck, Watson, és a fél szezonban Mariota. Aztán bejutott abba a playoffba, ami az utóbbi 20 év leggyengébb AFC mezőnye volt. Ott pedig hozott két bravúr meccset. Namost a szakmai vezetés úgy gondolta, hogy a csapat igazi arca a két playoff meccs, nem pedig az előtte lejátszott 17 meccs. Ez egy óriási szakmai baki volt. A helyes önértékelés teljesen elcsúszott. (Kb. úgy, mint a 2014-es szezon után a Coltsnál Grigsonnal, aki szintén elhitte, hogy az egy contender csapat és leigazolt egy fél keretnyi vén veteránt - nagy pénzekért -, hogy majd velük. Aztán jött az orra esés, mi meg egy kanál vízben meg tudtuk volna folytani Grigsont.)

Szóval úgy lehetett egyik évről a másikra ekkorát mélyrepülni, hogy a) ez eleve nem volt (még) egy igazi contender csapat, b) a tavalyi offseasont sikerült úgy lemenedzselni, hogy nem tudok egyetlen egy lépést sem megemlíteni, amire ne a létező legrosszabb osztályzat járna. Egyet sem. Kezdve a Bortles szerződéssel MÉG A FREE AGENCE kezdete ELŐTT! Miért? KI lett volna akivel versengeni kellett volna Bortlesért? És miért kellett megkínálni 3 év, ennyi garantálttal? Tízzel olcsóbban, csak 1 év garantálttal nem írt volna alá? Dehogynem. Sehol máshol nem kapott volna kezdő állást, csak itt. Aztán A-Rob elküldése + Moncrief leigazolása, Marcedes Lewis elküldése + Seferian-Jenkins leigazolása (a körülményeket ne is említsük). Aztán a világ pénzét kifizetni egy guardért, amikor az utóbbi két évtized legjobb belső OL classa jön a draftra. Mindezt azért, hogy majd Fournette-re alapozva működjön az offense. Arra a Fournette-re, aki a) sérülékeny, b) nem egy Gurley, És akkor még tovább költeni (pl. egy maximum so-so slot cornerre 6.5 milliót), majd ezt megtetézve, már az idény folyamán - amikor MÁR LÁTSZOTT a baj - megtetőzni egy Hyde trade-el (hadd vigye a pénzt és picket még tovább). Fele ennyiért el lehetne zavarni egy teljes front office-t...

Remélem, hogy tényleg teljes takarítás jön ezek után. (NE a Polian gyerek, please...) És akkor el lehet kezdeni újragombolni a kabátot. Nem lesz könnyű menet, mert ezzel az ámokfutással a csapat éppen azt vesztette el, ami a legnagyobb erénye volt: az utóbbi néhány év jó draftjai megteremtettek egy fiatal, minőségi, saját nevelésű, tehetséges magot, akikre építkezve csapatot lehetett volna építeni. De el lett herdálva a rengeteg szabad cap, és mire ezt rendbeteszik (1-2 év), addigra a fiatal, tehetsége magból - feltéve, hogy sikerül mindenkit itt tartani - egy tehetséges, de VETERÁN mag lesz. Akik ha jók is lesznek, már sokba fognak kerülni, azaz a mozgástér nem könnyen lesz növelhető.

Viszont szerintem, ha sikerülne egy jó stábot találni, akkor ezt a csapatot - mint rostert - 2-3 éven belül azért vissza lehet hozni, mert bár Ramsey-ék drágák lesznek, de jók, és ha lesz melléjük jó draft, jönnek olcsón a fiatalok, akkor 1-2 év alatt a cap sz***ból is ki lehet keveredni úgy, hogy a csapat minőségre nem épül le (vagy csak elviselhető mértékig). Ezzel ugyan új QB még nem lesz, de azért olyan csapatnak már lehet örömmel szurkolni. És bízni, hogy talán végre sikerül egy irányítót is begyűjteni menet közben. (Egy jó szemű scout GM-el és egy jó felfogású HC/OC-val nem lehetetlen akár középső körökből sem horgászni valakit. Nem könnyű, de nem is lehetetlen.)


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)