Minnesota Vikings

38 feliratkozó

több mint 9 éve
CharlieF Minnesota Vikings Notre Dame Fighting Irish 765
Na hogy a fociról is essen szó, ezek után borzasztó kiváncsi vagyok a stábra, pontosabban arra milyen playbookkal jönnek elő a Pats ellen. Ez igy nagyon érdekes lesz. Eddig is vártam a meccset, de most még jobban.

Petersonnal kapcsolatban nem mondanék semmit. Nem tudom a részleteket és egyébként is az amerikai társadalom borzasztó fura és képmutató tud lenni néha. Nekem kettő csemete is össze sikeredett, a fiam 11 és abba a korba lépett amikor már komolyan próbálgatja a határokat. Ez nagyon sokszor iszonyúan idegtépő tud lenni, és egyszerűen elrendezhető erővel. Ilyenkor sokan előveszik azt a bizonyos atyai pofont. Embere válogatja, én nem vagyok a híve. Persze rommá verni a gyereket az más tészta, aki olyat tesz az beteg. De mégegyszer mondom, ennyi információból nem ítélnék meg senkit.

Ha Peterson nélkül megvernénk a Pats-et, (Istenem, add!) azt már az én nagyon kedves de bosszantóan Brady imádó barátom sem magyarázná meg! Évekig hallgatná tőlem, ÉVEKIG!
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Nem tetszk ez nekem,hogy Rhodes jateka is allandoan kerdeses.Nagyon serulekeny...pedig oriasi CB!!!
több mint 9 éve
nfl_lover 912
Jason La Canfora
If this account is correct, and in fact backed up by recordings of the police interview, he should be banned for life

 houston.cbslocal.com/2014/09/12/exclusive-details-on-adrian-peterson-indictment-charges/mustaine
Egyik kedvenc játékosom (volt)...miért? Istenem, legalább az ekkora sztároknak lenne valami eszük...
több mint 9 éve
csi77 Chicago Bears Illinois Fighting Illini 8 474 — Bears & Illinois fan
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊 És igen, egy normális és ép eszű szülő/ember (aki 1 pofont elereszt) fel tudja mérni indulatosság közben is, hogy kellő-e a dolog, aki meg egy kokszos/drogos/alkesz, stb állat, az meg leszarja, hogy mit kéne neki felmérni...tehát van különbség azért.
Mert én pl. anno általánosban még körmöst kaptam, meg tockost, stb. a tanártól...akkor az iskolán belüli erőszak volt? ...a mai szabályok szerint?! ...baromság! Bár ma is lenne joguk a tanároknak, nem lenne ennyi idióta tini. Kicsit elkanyarodtam, de hasonló dolgok ezek, mert tényleg kulturális ügy.Chargers LT
Az erőszak erőszakot szül, ez alapvetés. Korábban nem voltak szerinted "idióta tinik", ha pedig egy ilyennek lekevernél egy pofont azzal tényleg megoldanál szerinted bármit is? Meg leírva nagyon jól hangzik, hogy van a nevelő célzatú pofon (amit nyilvánvalóan mindkét fél rögtön így fog fel), meg a szétverés, átemenet nincs és nem is lehet, vagy "megnevelem" egy jól irányzott tockossal a gyereket, vagy addig ütöm, míg mozog...baggio
A puhaság meg impotenciát okoz, hogy én is írjak egy ilyen "alapvetést"......
Azt elfogadom, hogy az erőszak a nevelés csődje, de szeretem a tökéletes szülőkről kialakított képet, meg okoskodást, ideáltipikus családi környezetet, aztán az élet kissé mindig másképp alakítja a dolgokat.
Egy-egy jól irányzott szelíd pofon (tasli, pöckös, kokszi, mittudomén) szerintem igazolható. Szerintem gyermek és gyermek között is különbséget kell tenni, van akinél jól működik a szóbeli fegyelmezés, de akad, akinél nem. Ja és nem áll minden szülő mögött életviteli és nevelési tanácsadó......

Hajrá Bad Bones!
A lányos apukáknak a legjobb!!
http://orig08.deviantart.net/fa61/f/2015/248/f/d/matt_forte_by_anyegin-d98fqaw.png
több mint 9 éve
Go Vikings! Minnesota Vikings 2 415 — Bowl Winner
Alap, ha "role model" vagyok, akkor nem csinálok ilyeneket. Még ha AP-t anno ugyanígy fegyelmezték is... Az ő apja elítélt drogdealer volt, míg AP ugye nem ugyanez a kategória. Ugyanakkor álszent időket élünk, elcsattan egy pofon vmelyik családban és már benne vannak az esti retek klub híradóban... Nem tudom, hogy ez gusztustalanabb, vagy az, amit AP tett, de vmi kurva nagy gebasz van ezzel a világgal.

Főcím: AP megseprűzte a gyerekét, 4 oldalas exklúzív sztori
Ucsó oldal: az ISIS többezer kamaszlányt erőszakolt meg és végzett ki, 1 hasáb

Rossz amit AP tett, de vannak nála rosszabb emberek, apák. Sokkal rosszabbak.

http://www.youtube.com/watch?v=8vGskTXt6LM
http://www.youtube.com/watch?v=w9KGzIexZu0
több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Te jo eg....na mondom benezek hatha van kis trash az utolso hsz-em ota...erre Peterson.
Hat nem ertem.....😕

Eleve majusi dolog....milyen erdekes,hogy ennek is Pont most kell ekkora segget keriteni.
De most barmennyire is szeretem Petersont ,arra szerintem nincs mentseg,hogy valaki a 4! eves gyereket uti-vagja egy husanggal.
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.D11
Ha engem kérdezel, az. Mitől más egy gyerek, mint egy felnőtt? Mintkettő hibázik. Azt is nevelő célzatúnak tartanád, ha a munkahelyen a főnököd minden elkövetett hiba után nevelő célzattal egy tockost adna? Az elv ugyanaz, mitől elfogadható egy gyerek esetén és mitől nem az egy felnőttnél?peterk2005
Kezeld felnőttként a gyerekedet és majd jól elküld melegebb éghajlatra, mert ő is egyenrangúnak kezel téged, és az iskolában meg fogja tanulni, hogy verseny van, amiben vannak fegyverei és ezeket majd szépen alkalmazni fogja rajtad is otthon. Kell lenni egy hierarchiának a családon belül, mert ez így egészséges. Kicsit túl van ez kokszi dolog lihegve, sztem mindenki kapott gyerekorában. És nem lettünk idegbeteg gyerekverők tőle és agresszívabbak se mint amilyenek annélkül lettünk volna.D11
Az, hogy nem pofozom a gyerekemet, nálam nem azt jelenti, hogy felnőttként kezelem, hanem csak annyit, hogy nem pofozom. Ez már túl messzire vissz, de ha engem kérdezel, akkor az erőszak a tehetetlenség jele. Egyszerűbb elővenni egy pofont, mint elgondolkodni, hogy hogyan lehetne hatni máshogy a gyerekre. De nagyon elkanyarodtunk a témától...peterk2005
szerintem is. megértem amit írtok, egyszerűen kevésbé látom ezt tragikusan úgy érzem kicsit túl van lihegve ez, nyilván nem vagyunk egyforma érzékenységűre állítva, és nyilván mindenki magányügye a gyereknevelése vagy nem nevelése. amíg az nem káros se a gyerekre se a társadalomra nézve. adódjon az túlzásba esésből vagy attól , hogy magától nő a gyerek, mert minden rá van hagyva. amit AP tett féreg dolog ebben egyetértünk, a többiről meg nem látom értelmét vitázni.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.D11
Ha engem kérdezel, az. Mitől más egy gyerek, mint egy felnőtt? Mintkettő hibázik. Azt is nevelő célzatúnak tartanád, ha a munkahelyen a főnököd minden elkövetett hiba után nevelő célzattal egy tockost adna? Az elv ugyanaz, mitől elfogadható egy gyerek esetén és mitől nem az egy felnőttnél?peterk2005
Kezeld felnőttként a gyerekedet és majd jól elküld melegebb éghajlatra, mert ő is egyenrangúnak kezel téged, és az iskolában meg fogja tanulni, hogy verseny van, amiben vannak fegyverei és ezeket majd szépen alkalmazni fogja rajtad is otthon. Kell lenni egy hierarchiának a családon belül, mert ez így egészséges. Kicsit túl van ez kokszi dolog lihegve, sztem mindenki kapott gyerekorában. És nem lettünk idegbeteg gyerekverők tőle és agresszívabbak se mint amilyenek annélkül lettünk volna.D11
Az, hogy nem pofozom a gyerekemet, nálam nem azt jelenti, hogy felnőttként kezelem, hanem csak annyit, hogy nem pofozom. Ez már túl messzire vissz, de ha engem kérdezel, akkor az erőszak a tehetetlenség jele. Egyszerűbb elővenni egy pofont, mint elgondolkodni, hogy hogyan lehetne hatni máshogy a gyerekre. De nagyon elkanyarodtunk a témától...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.D11
Ha engem kérdezel, az. Mitől más egy gyerek, mint egy felnőtt? Mintkettő hibázik. Azt is nevelő célzatúnak tartanád, ha a munkahelyen a főnököd minden elkövetett hiba után nevelő célzattal egy tockost adna? Az elv ugyanaz, mitől elfogadható egy gyerek esetén és mitől nem az egy felnőttnél?peterk2005
Kezeld felnőttként a gyerekedet és majd jól elküld melegebb éghajlatra, mert ő is egyenrangúnak kezel téged, és az iskolában meg fogja tanulni, hogy verseny van, amiben vannak fegyverei és ezeket majd szépen alkalmazni fogja rajtad is otthon. Kell lenni egy hierarchiának a családon belül, mert ez így egészséges. Kicsit túl van ez kokszi dolog lihegve, sztem mindenki kapott gyerekorában. És nem lettünk idegbeteg gyerekverők tőle és agresszívabbak se mint amilyenek annélkül lettünk volna.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊Chargers LT
Véleményem szerint meg nincs. Éppen arról kellene szólnia a kultúrális váltásnak, hogy nincs olyan, hogy nevelő célzatú pofon. A fizikai erőszak nem azért elítélendő, mert hurka lesz a gyerek seggén. Baja a hurkától se lesz, pár nap alatt nyoma sincs. Az erőszak lelki következményei a lényegesek, azok meg a gyerek szemszögéből nevelő tasli vagy derékszíj formájában is ugyanolyan károsak. Mindkettő pontosan oda vezet, amit a társadalom szeretne elkerülni: a kamaszkori, majd felnőttkori erőszakhoz.peterk2005
Szerintem meg a most felnövő generációnak nagyobb bajai is vannak, mint hogy kapott e nyaklevest az anyukájától, mert disznólkodik a vasárnapi ebédnél.D11
És ez igazolja a nyaklevest?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊 És igen, egy normális és ép eszű szülő/ember (aki 1 pofont elereszt) fel tudja mérni indulatosság közben is, hogy kellő-e a dolog, aki meg egy kokszos/drogos/alkesz, stb állat, az meg leszarja, hogy mit kéne neki felmérni...tehát van különbség azért.
Mert én pl. anno általánosban még körmöst kaptam, meg tockost, stb. a tanártól...akkor az iskolán belüli erőszak volt? ...a mai szabályok szerint?! ...baromság! Bár ma is lenne joguk a tanároknak, nem lenne ennyi idióta tini. Kicsit elkanyarodtam, de hasonló dolgok ezek, mert tényleg kulturális ügy.Chargers LT
Az erőszak erőszakot szül, ez alapvetés. Korábban nem voltak szerinted "idióta tinik", ha pedig egy ilyennek lekevernél egy pofont azzal tényleg megoldanál szerinted bármit is? Meg leírva nagyon jól hangzik, hogy van a nevelő célzatú pofon (amit nyilvánvalóan mindkét fél rögtön így fog fel), meg a szétverés, átemenet nincs és nem is lehet, vagy "megnevelem" egy jól irányzott tockossal a gyereket, vagy addig ütöm, míg mozog...baggio
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.D11
Lehet, hogy eddig az esetig mindig csak egy-egy pofont kevert le, és most szakadt el nála a cérna, hogy az eddig hasznosnak hitt eszköz (szerinte) mégsem használ, nem tudhatod...

Nagyon sarkított példa, de ez megy a veszélyes szereléseknél is. Az NFL célja, hogy ezeket teljesen kiiktassa, néha persze van, amit rosszul ítélnek meg, és maga a szabályozás sem egyértelmű sajnos, azonban szerintem elsődlegesen a szándékot kellene megérteni és nem állandóan szarkasztalasztit kiáltani (amit Kovács Sándor művelt azt meg egyenesen felháborítónak tartom, de ez már tényleg más tészta)


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊Chargers LT
Véleményem szerint meg nincs. Éppen arról kellene szólnia a kultúrális váltásnak, hogy nincs olyan, hogy nevelő célzatú pofon. A fizikai erőszak nem azért elítélendő, mert hurka lesz a gyerek seggén. Baja a hurkától se lesz, pár nap alatt nyoma sincs. Az erőszak lelki következményei a lényegesek, azok meg a gyerek szemszögéből nevelő tasli vagy derékszíj formájában is ugyanolyan károsak. Mindkettő pontosan oda vezet, amit a társadalom szeretne elkerülni: a kamaszkori, majd felnőttkori erőszakhoz.peterk2005
Szerintem meg a most felnövő generációnak nagyobb bajai is vannak, mint hogy kapott e nyaklevest az anyukájától, mert disznólkodik a vasárnapi ebédnél.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.D11
Ha engem kérdezel, az. Mitől más egy gyerek, mint egy felnőtt? Mintkettő hibázik. Azt is nevelő célzatúnak tartanád, ha a munkahelyen a főnököd minden elkövetett hiba után nevelő célzattal egy tockost adna? Az elv ugyanaz, mitől elfogadható egy gyerek esetén és mitől nem az egy felnőttnél?


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊 És igen, egy normális és ép eszű szülő/ember (aki 1 pofont elereszt) fel tudja mérni indulatosság közben is, hogy kellő-e a dolog, aki meg egy kokszos/drogos/alkesz, stb állat, az meg leszarja, hogy mit kéne neki felmérni...tehát van különbség azért.
Mert én pl. anno általánosban még körmöst kaptam, meg tockost, stb. a tanártól...akkor az iskolán belüli erőszak volt? ...a mai szabályok szerint?! ...baromság! Bár ma is lenne joguk a tanároknak, nem lenne ennyi idióta tini. Kicsit elkanyarodtam, de hasonló dolgok ezek, mert tényleg kulturális ügy.Chargers LT
Az erőszak erőszakot szül, ez alapvetés. Korábban nem voltak szerinted "idióta tinik", ha pedig egy ilyennek lekevernél egy pofont azzal tényleg megoldanál szerinted bármit is? Meg leírva nagyon jól hangzik, hogy van a nevelő célzatú pofon (amit nyilvánvalóan mindkét fél rögtön így fog fel), meg a szétverés, átemenet nincs és nem is lehet, vagy "megnevelem" egy jól irányzott tockossal a gyereket, vagy addig ütöm, míg mozog...baggio
Igen át menet nincs! De a két véglet létezik, még ha szerinted nincs is értelme a nevelő célzatú tockosnak vagy kokszinak. Azért azt is el kell ismerned hogy azért az véglet nem ördögtől való bűn, míg amit AP csinált már nem ez a kategória.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊Chargers LT
Véleményem szerint meg nincs. Éppen arról kellene szólnia a kultúrális váltásnak, hogy nincs olyan, hogy nevelő célzatú pofon. A fizikai erőszak nem azért elítélendő, mert hurka lesz a gyerek seggén. Baja a hurkától se lesz, pár nap alatt nyoma sincs. Az erőszak lelki következményei a lényegesek, azok meg a gyerek szemszögéből nevelő tasli vagy derékszíj formájában is ugyanolyan károsak. Mindkettő pontosan oda vezet, amit a társadalom szeretne elkerülni: a kamaszkori, majd felnőttkori erőszakhoz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊 És igen, egy normális és ép eszű szülő/ember (aki 1 pofont elereszt) fel tudja mérni indulatosság közben is, hogy kellő-e a dolog, aki meg egy kokszos/drogos/alkesz, stb állat, az meg leszarja, hogy mit kéne neki felmérni...tehát van különbség azért.
Mert én pl. anno általánosban még körmöst kaptam, meg tockost, stb. a tanártól...akkor az iskolán belüli erőszak volt? ...a mai szabályok szerint?! ...baromság! Bár ma is lenne joguk a tanároknak, nem lenne ennyi idióta tini. Kicsit elkanyarodtam, de hasonló dolgok ezek, mert tényleg kulturális ügy.Chargers LT
Az erőszak erőszakot szül, ez alapvetés. Korábban nem voltak szerinted "idióta tinik", ha pedig egy ilyennek lekevernél egy pofont azzal tényleg megoldanál szerinted bármit is? Meg leírva nagyon jól hangzik, hogy van a nevelő célzatú pofon (amit nyilvánvalóan mindkét fél rögtön így fog fel), meg a szétverés, átemenet nincs és nem is lehet, vagy "megnevelem" egy jól irányzott tockossal a gyereket, vagy addig ütöm, míg mozog...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.peterk2005
Egyet tudok érteni ezzel, de az elverem a segged vagy kapsz egy tockost vagy a szájára csapsz a gyereknek. Nem egy kategória azzal, ha bottal vered hurkásra, vagy hosszabítókábellel, derékszíjjal, slaggal vagy akármivel. És tökmindegy, hogy honnan jöttél hol nőttél fel. Ez nem nevelés, hanem családon belüli erőszak.D11
Miért ne lenne egy kategória? Ha egy tockost lekevertél, mi akadályoz meg még egyben? Pláne ha indulatos vagy, hogyan tudod felmérni, hogy még épp kellő agressziót alkalmaztál-e? Sehogy.baggio
Azért egy nevelő célzatú szülői pofon és egy vesszővel szétütöm a tested között van különbség...😊 És igen, egy normális és ép eszű szülő/ember (aki 1 pofont elereszt) fel tudja mérni indulatosság közben is, hogy kellő-e a dolog, aki meg egy kokszos/drogos/alkesz, stb állat, az meg leszarja, hogy mit kéne neki felmérni...tehát van különbség azért.
Mert én pl. anno általánosban még körmöst kaptam, meg tockost, stb. a tanártól...akkor az iskolán belüli erőszak volt? ...a mai szabályok szerint?! ...baromság! Bár ma is lenne joguk a tanároknak, nem lenne ennyi idióta tini. Kicsit elkanyarodtam, de hasonló dolgok ezek, mert tényleg kulturális ügy.

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.peterk2005
Egyet tudok érteni ezzel, de az elverem a segged vagy kapsz egy tockost vagy a szájára csapsz a gyereknek. Nem egy kategória azzal, ha bottal vered hurkásra, vagy hosszabítókábellel, derékszíjjal, slaggal vagy akármivel. És tökmindegy, hogy honnan jöttél hol nőttél fel. Ez nem nevelés, hanem családon belüli erőszak.D11
Miért ne lenne egy kategória? Ha egy tockost lekevertél, mi akadályoz meg még egyben? Pláne ha indulatos vagy, hogyan tudod felmérni, hogy még épp kellő agressziót alkalmaztál-e? Sehogy.baggio
Ha indulatos vagyok lemegyek a kocsmába verekedni, mint minden normális ember. 😀 Viccet félretéve nincs gyerekem, nem tudom. De visszagondolva sose haragudtam a tesitanáromra mikor kokszost kaptam, mert felrúgtam Józsikát. És nem is volt ebben semmi indulta részéről. Szólt hogy kokszi, odamentem kaptam egy kokszit, fájt 2 másodpercig, tudtam mért kaptam, megérdemeletem. Még vicces is volt kicsit. A fenékbe billentés vagy a tockos, se más kategória. Indulatról meg nem beszélt senki. Haverom kisfiára szoktam vigyázni elég sokat egész kicsi kora óta (fél éves), most 5. Egyszer sem sikerült kiakasztania, pedig égető tűz. Nem értem azokat a szülőket akiknek a saját gyerekükhöz nincs türelme...
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.peterk2005
Egyet tudok érteni ezzel, de az elverem a segged vagy kapsz egy tockost vagy a szájára csapsz a gyereknek. Nem egy kategória azzal, ha bottal vered hurkásra, vagy hosszabítókábellel, derékszíjjal, slaggal vagy akármivel. És tökmindegy, hogy honnan jöttél hol nőttél fel. Ez nem nevelés, hanem családon belüli erőszak.D11
Miért ne lenne egy kategória? Ha egy tockost lekevertél, mi akadályoz meg még egyben? Pláne ha indulatos vagy, hogyan tudod felmérni, hogy még épp kellő agressziót alkalmaztál-e? Sehogy.


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
r.baggio New Orleans Saints Tulane Green Wave 60 830 — No es importante
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.peterk2005
Kíváncsi vagyok ugyanúgy gondolják-e, akik a hetvenes évek fociját hozzák fel követendő példaként, az új szabályok ellen azzal az érvvel védekezve, hogy ezek a srácok "ebben nőttek fel"...


---
"Nincs igazság és nincs emberiség. Csak igazságok vannak és emberek." - Szerb Antal
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.peterk2005
Egyet tudok érteni ezzel, de az elverem a segged vagy kapsz egy tockost vagy a szájára csapsz a gyereknek. Nem egy kategória azzal, ha bottal vered hurkásra, vagy hosszabítókábellel, derékszíjjal, slaggal vagy akármivel. És tökmindegy, hogy honnan jöttél hol nőttél fel. Ez nem nevelés, hanem családon belüli erőszak.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Olvasva a történetet, ez sajnos kultúrális probléma, nem arról van szó, hogy AP egy érzéketlen gyerekverő fasz lenne. Más eset, mint a halálra vert kisfiú. Abban a kultúrában ahonnan AP jött a fizikai fenyítés a nevelés eszköze. Mint apáink idején a térdre fektetés és szíjjal a fenékre. AP ebben nőtt fel, a gyerek rosszat tett, elverte a fenekét. Aztán ügy lett belőle. Természetesen joggal, ennek a fajta nevelésnek ki kell mennie a kultúránkból - ahogy a családon belüli erőszak lehetőleg minden formájának is. Azt meg csak példákon keresztül lehet elérni, a társadalom ebből tanul.

Szóval egyrészt sajnálom mind a gyereket, mind AP-t, másrészt ez van, ő a minta, a példakép, ha ilyesmibe keveredik, akkor példát is rajta statuálnak.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
Chargers LT Los Angeles Chargers Florida State Seminoles 10 566 — Jedi Master
Jelentések szerint a Montgomery County Sheriff hivatal letartóztatási parancsot adott ki ma délután Adrian Peterson-ra.KmetyG
Azért ez röhej... az eset májusban történt, amikor megvesszőzte a gyereket és beszélt is a rendőrökkel, bár csak fenekelést ismert el. Most meg kijön a hír az NFL.com-on, erre a rendőrség hirtelen le akarja tartóztatni? ...tiszta Magyarország style

"Vicces gyerek vagy Sully, ezt díjazom! Téged nyírlak ki utolsónak." 😀
több mint 9 éve
D11 Tampa Bay Buccaneers Miami Hurricanes 1 347 — Kalóz Kapitány
Jason La Canfora
If this account is correct, and in fact backed up by recordings of the police interview, he should be banned for life

 houston.cbslocal.com/2014/09/12/exclusive-details-on-adrian-peterson-indictment-charges/mustaine
De a legdurvább, hogy a kissrácot, aki meghalt tavaly nem is látta. Halála előtt két hónappal tudta meg, hogy létezik. Erőszakos halált halt. És AP-nek egy kis bűntudata sincs vagy eszébe se jut, hogy ő is ugyanúgy bántja a srácait, mint az a mocskos féreg tette szintén az ő vérével? Így olvassátok el a tavalyi gyászos esemény kapcsán a nyilatkozatait. Elég gyomorforgató. Álszent. Remélem, hogy jól seggbe whoopingolják a börtönben nála 2szer nagyobb állatok és nem, hogy futni, menni se fog tudni míg benn van.
több mint 9 éve
Sixo Los Angeles Chargers South Carolina Gamecocks 30 812 — LIGHTS OUT!
Nem neki halt meg a gyereke, hogy a ex felesége új faszija halálra verte vagy valami ilyesmi? Hány gyereke van APnek?D11
Az a kisfiú, aki nemrég halt meg a fent említett esett miatt is az övé volt. Peterson-nak van pár gyermeke. Texas-ban kettő él elvileg.KmetyG
2012-ben a tavaly meghalt kisfiú anyukája ellen volt valami távoltartási végzés Peterson ellen. És Peterson valami csalaádi erőszak trainingre kellet járni. Huh ezt most tükörfordítottam. de a lényeget értitek. Ezek szerint visszaeső. Rice ügy miatt ez komoly is lehet ha igazak a vádakD11
Hát ha visszaeső, és valóban úgy történtek a dolgok ahogy a média beállítja, akkor szerintem alap , egy ilyen Vick szintű büntetés alsó hangon. Bár Peterson az egyik legnagyobb értékkel bíró terméke a ligának, rengeteg bevételtől eshetnek el ha ő kiválik, megfordult a fejemben, hogy lehet hogy megpróbálják meg eltusolni.Sixo67
Sztem nem alkalmas ilyen eltusolósdira az időzítés. Amúgy ez se mostani ügy ha jól értelmeztem, hanem tavaszi? Fura hogy most pattant ki ez is meg Rice is. Röhögnék ha kiderülne Goodell erről is tudott. Így is kicsit olyan érzésem van mintha nem lenne véletlen, hogy ezek így egymás után kipattantak. Meg akarják buktatni Goodellt?D11
Hát ha fél éve történt , és Goodell tudod róla mégsem lett nyilvános a dolog, akkor mi az ha nem eltusolás.