New England Patriots

75 feliratkozó

több mint 6 éve
Guggenheim 38
több mint 6 éve
Lúdas Solymi New England Patriots 7 398
TB edzésmódszere és életvitele eléggé speciális, ráadásul az is a baj vele, hogy tudományosan nem kutatható, nem engedik jelenleg kutatni, hogy mi miért történik úgy ahogy, csak az látszik, hogy TB esetében ez eredményes.
Mint különálló eset, nem lehet vele kalkulálni, ergo problémát jelent BB számára.
Mivel JG-t megfizette volna a következő évre, így számítható volt, hogy legkorábban/legkésőbb a következő végén elköszönne TB-től.

Adott körülmények között ez az opció nem volt érvényes, így tradelte JG-t, hogy Mr. Kraftnak van-e/volt-e ebbe beleszólása, szerintem nem kérdés.

Másik érdekes körülmény, hogy JG-nek és TB-nek ugyanaz az ügynöke, akinek az számít, hogy az ügyfél elégedett legyen. Ilyen helyzetben csak a trade volt elképzelhető.

Továbbmenve a fikció irányába, BB egy olyan szervezet/program létrehozásán dolgozott eddig is, ami nélküle/utána is működik.

Szerintem BB most egy olyan döntést hozott, amit ő személy szerint nem akart, de nem nagyon volt választása.

több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Akárhogy is, ebben a trade-ben Pats oldalról még egy ideig nem lesz semmi érdekes, jön Hoyer, marad Brady oszt jóvan, semmi nem változik. A drafton lehet érdekes, hogy vajon húz-e az öreg egy új cserét vagy sem, és ha igen, azt hol.
A Niners oldal érdekesebb. Adtak egy második kört Garoppoloért, ami után szinte biztos, hogy nem fognak QB-t húzni. Ergó felszabadul egy valószínűleg top3-as pickjük. Ha nem bukik be addig a teljes jövő évi QB class, akkor ebből akkora bizniszt csinálhatnak, mint annak a rendje. Lesz egy Garoppolojuk, plusz egy elvesztett második kör helyett nyerhetnek akár 2 első kört is. Ha ez bejön, és Garoppolo is bejön, John Lynch mennybe fog menni.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Két éve nem, most igen, mert BB visszaesőben van. Csak nálunk nincs potens backup.

Brady meg MVP formát megy, ezért volt még Belichick-nek is fejvakarós a történet. A leìrtak alapjan elfogadom, h kényszerhelyzetben volt és a végsőkig húzta a sztorit. Ettől még Hoyert kevésnek érzem, de Pitt fanként nyilván nem bánom😉

Azt tartom, h nehéz lesz ilyen körülmények között a draftról megfelelő klónt összeszedni. Már az is durva, h JG TB12 miatt szinte kitöltötte a szerződését. Erre minimalis esély volt.
több mint 6 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azért nem lesz olyan egyszerű JG-hez hasonló QB t találni. Fejben nagyon rendben volt a srác.

Nálunk is lesz gond BigBen után. Egyébként, ha most lenne egy potens backup QB-nk, kérdés nélkül őt választanám Bellel v. Villaneuva-val szemben. AB -vel v pouncyval összevetve már nem.
Fast Willie
Ha azt a potens backup QB-t négy év kispadozás és másfél meccs alapján taksálnád ennyire, az nagy rizikózás lenne. Ami esetleg még indokolható is lehet, ha.... HA MÁR TUTOD, hogy Big Ben-nek annyi, biztosan nem folytatja. De ha Big Ben úgy nézne most ki, hogy éppen MVP szinten nyomja, és 1-2 évig még simán eljátszhat és ő maga mindig el is mondja, hogy esze ágában sincs abbahagyni, akkor azért más a szitu. Gondolom két éve még nem adtad volna oda Bell-t egy potens backup QB-ért, aki nagy valószínűséggel csak üldögélne Big Ben mögött....


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 6 éve
ParadSEC New England Patriots Georgia Bulldogs 3 000 — Patriots fan
A többiekkel simán lehet hosszabbítani.
Fast Willie
És elmondod, hogy hogyan?
Az a baj, hogyha rárakod a taget akkor konkrétan senkivel se tudsz hosszabítani, mert semmi hely nem marad. Alapból Solder legjobb esetben is elvinne 10 millát (de inkább többet) bármilyen szar is idén. és még a draftra és az évközbeni mozgásokra is kell legalább 5 millió és akkor még semmit nem erősödött a csapat.
fodi91
Amellett h szerintem sem fért volna bele a tag, illik megjegyezni h vannak pótolható játékosok akiken bőven lehet spórolni, pl:
- Dwayne Allenen 5 milliót
- Alan Branchen 3.7 milliót
- Shea McClellinen 2.75 milliót
- David Harrisen 2.25 milliót
- Mike Gillisleen 2.4 milliót
- Phillip Dorsetten 1.5 milliót
empty taxi
Gillislee azért maradjon. Kell ide

„Elmehetsz több pénzért játszani meg ilyenek, de ha minden héten vesztesz elég nyomorultul érzed majd magad. Itt akarok maradni, nyerni akarok, segíteni akarok a csapatnak és továbbra is jó és megbízható játékosnak maradni." - Rob Ninkovich
több mint 6 éve
fodi91 196
Halkan jegyzem meg, h emlékeim szerint nem csak én, hanem Wyatt is tagelte volna Jimmyt és akár tag alatt tradelte volna. Azt akkor hogy?
Fast Willie
Tag és utánna tradenél nem marad bent a dead moneyként Garoppolo fizetése, így capügyileg ez nem okoz gondot. Persze ilyenkor is gyorsan elkell tradelni, mert ha nem megy az FA nyitás előtt akkor ott is eléggé megköti a csapat kezét.
több mint 6 éve
kd13 New England Patriots 139 — kisdef@citromail.hu
Halkan jegyzem meg, h emlékeim szerint nem csak én, hanem Wyatt is tagelte volna Jimmyt és akár tag alatt tradelte volna. Azt akkor hogy?
Fast Willie
Egy QB franchise tag a teljes jövő évi offseasonünket nehezen menedzselhetővé tette volna, és semmi nem garantálta volna azt sem, hogy nagyobb ellenértéket kapunk érte jövőre, mint egy minőségi csere QB szinte ingyen és egy második kör legeleje. Próbáltuk megtartani, de érthetően játszani akart, erre a helyzetre nem volt más jó megoldás, csak most elcserélni. First world problem. 😊
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Halkan jegyzem meg, h emlékeim szerint nem csak én, hanem Wyatt is tagelte volna Jimmyt és akár tag alatt tradelte volna. Azt akkor hogy?
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Jó, elfogadom. Ilyen szinten nem véstem bele magam a helyzetetekbe.

Azért nem lesz olyan egyszerű JG-hez hasonló QB t találni. Fejben nagyon rendben volt a srác.

Nálunk is lesz gond BigBen után. Egyébként, ha most lenne egy potens backup QB-nk, kérdés nélkül őt választanám Bellel v. Villaneuva-val szemben. AB -vel v pouncyval összevetve már nem.
több mint 6 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 35 680 — tracker ember
A többiekkel simán lehet hosszabbítani.
Fast Willie
És elmondod, hogy hogyan?
Az a baj, hogyha rárakod a taget akkor konkrétan senkivel se tudsz hosszabítani, mert semmi hely nem marad. Alapból Solder legjobb esetben is elvinne 10 millát (de inkább többet) bármilyen szar is idén. és még a draftra és az évközbeni mozgásokra is kell legalább 5 millió és akkor még semmit nem erősödött a csapat.
fodi91
Amellett h szerintem sem fért volna bele a tag, illik megjegyezni h vannak pótolható játékosok akiken bőven lehet spórolni, pl:
- Dwayne Allenen 5 milliót
- Alan Branchen 3.7 milliót
- Shea McClellinen 2.75 milliót
- David Harrisen 2.25 milliót
- Mike Gillisleen 2.4 milliót
- Phillip Dorsetten 1.5 milliót


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 6 éve
fodi91 196
Látszik, hogy fogalmad nincs a csapattal kapcsolatban. Ha Garoppolo szerződést kap akkor 0 helyünk van legyen ez a kiindulási alap.
A draftra kell 4 millió ezzel négy millával lennénk a cap fölött.

HT nem tudod kivágni mert a dead money miatt 4 millával többet foglalna a capből, mintha megtartanád. Szóval vele nem hogy spórolsz hanem még kevesebb hely lenne.
Burkheadnek és Lewisnak nincs szerződése jövőre így rajtuk nem spórolsz. Ha egyiket meg is tartod olcsón az minimum 2 milla. Akkor már 6 millával lennénk cap felett.
Gronkkal 7 milliót lehetne spórolni akkor ezzel a lépéssel kb. nullán lennénk.

Kellene egy LT aki ha nem Solder akkor is minimum 10 milla. Megint 10 millióval lennénk cap fölött.
Fitz bármilyen olcsón is jönne 2-3 millát szintén elvinne. Már egyből 13 millióval lennénk cap fölött.
Dorsett/Hogan közül ha az egyiket elengeded, nyilván Dorsettet kellene, mert Hogan jóval többet mutatott. Akkor azzal spórolsz 1,5 millát, Még mindig több mint 10 millióval a cap fölött lennénk. Chung még 3 milla spórolás, de még mindig 7 millával a cap fölött vagyunk. És ez azt jelenteni, hogy ennyiért még cutolni kellene valakiket és ebben az esetben nincs már Gronk nálunk, Butler is elment, Amendola hosszabbításával se számoltam és senkit nem hoztunk az FA-ról (Fitzet kivéve). Mindezt azért, hogy Gerappa még egy évet itt legyen, mert ugye semmi se garantálja, hogy 1 év múlva Brady nem lesz ugyanilyen jó. Akkor pedig 1 évet a kukába raktál.

Még cap számilag se jön ki amit mondasz. Taggel egyszerűen nem lehetett megtartani Garoppolót, szerződést meg nem akart, mert ő játékidőt akart.

Szerkesztette: fodi91
több mint 6 éve
Attila Pál New England Patriots Ole Miss Rebels 112
Ez most komoly?
Eltrédelnéd a valaha volt legjobb TE, egy olyan QB-ért, aki
- nem lehet tudni, hogy mikor kerül kezdőpozícióba (2-3 év?)
- aki 1,5 meccset játszott. Ez alapján Simien az első két meccsét nézve HOF...
- aki még egy percet se játszott igazi (PO) meccset

A többiekről nem is beszélve. Solder, Hogan.

Mondjuk az indíttatást értem: PIT fan...

Cseréd el AB-t, Bell-t és a nagyembert landryért, annyit ő is letett az asztalra.
Anyám...
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
De mondok mást. Ha jövőre FA-n aláír hozzátok diszkont áron Larry Fitzgerald a gyűrű reményében - ami látva a Cards szétesés felé haladását nem is irreális ötlet - akkor Gronkot megtartanád?

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Eltradelném Gronkot, kivágnám Dorsettet v. Hogan-t a sérülésétől függően, elengedném HT-t. A négy futóból egy legalább tök fölösleges, én Burkhead mellett tenném le a voksot Lewis ellenében. Solder helyett olcsóbb LT (draft v. FA), majd Scar megoldja, azért Solder sem egy elit teljesítményű valaki és nem fiatal.

Nyilván Gronk-ot nehéz ebből pótolni, és nyilván váratlan lenne, de simán indokolható, mert azért elég injury prone és jó értéket lehetne szerezni érte, ami drafton felhasználható.

Mélységi célpontként Cooks és Mitchell (Dorsett/Hogan) elég, dink-dunkra Edelman, Amendola és White, erőfutót szerzel draft-ról Burk mellé. OL-ben a LT kérdéses, de ahogy jelenleg Brady mozog a zsebben, kb. mindegy és JG is megoldotta volna egy szodidabb/olcsóbb fallal.

D-ből HT-t pótolhatja Roberts és pass rushban Rivers. Még elgondolkodnék azon is, hogy DMC mellé kell-e Chung és Harmon együtt. Butler az egyetlen kérdés nálam, mert bevallom, vele bajban vagyok, hogy tényleg elit-közeli-e? CB-t meg legendásan szarul draftoltok, de a Gronkért kapott pickből (nyilván 1. kör) lehetne azért tehetséget húzni.

Szerintem Gronknál és Butlernél fontosabb lett volna egy 10 évre alkalmas fr QB Gerappa személyében, mert a TI RENDSZERETEKBEN JÓL MUTATOTT.

Egy TE és egy CB pedig nehogy ne legyen már pótolható, ha pl. Collins és C. Jones nélkül is SB-t nyertetek a coaching fölény miatt. A győzelmetekben meg Gronknak sztem nem is volt olyan nagy szerepe, inkább a törpék jelentenek óriási mismatchet kb. mindenkinek 😊

Az elméletemből nyilván a Gronk trade és a LT piacra engedése a meredek, ezt nem vitatom, de azért nem gondolom földtől elrugaszkodottnak, h egy jó QB-t megtarts.
több mint 6 éve
fodi91 196
A többiekkel simán lehet hosszabbítani.
Fast Willie
És elmondod, hogy hogyan?
Az a baj, hogyha rárakod a taget akkor konkrétan senkivel se tudsz hosszabítani, mert semmi hely nem marad. Alapból Solder legjobb esetben is elvinne 10 millát (de inkább többet) bármilyen szar is idén. és még a draftra és az évközbeni mozgásokra is kell legalább 5 millió és akkor még semmit nem erősödött a csapat.
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Értem és köszi, ilyen mélységekig nem mentem bele a cap helyzetetekbe. Nyilván drága lenne a QB tag, de no...

A felsoroltakból max Butlert tartanám esélyesnek tagre, és ő már egyszer nem kapta meg, szóval... Másrészt Gilmore mellé nem lenne még egy drága CB-re helyetek.

A többiekkel simán lehet hosszabbítani, nem is túl drágán. Mindenkiben lehet kivetnivalót találni, ami miatt olcsók lesznek. Solder, Burkhead/Lewisból egyik elég és Amendola, akiknél azt mondom, hogy kötelező lenne megtartani, a többiek simán pótolhatók (Slater helyett akár maradhat Bademosi is pl). Riversből még sokat nem is láttatok, ezért lehet, hogy HT is mehet spórolási céllal (több okból is, pl, hogy Bill simán bevállalt már éles meccseken McClellin VanNoy kombót, úgyhogy még E. Roberts is mögöttük van). De hát ez már csak feltételezés...😊
több mint 6 éve
ZERO_L New England Patriots 4 344 — situational football
Mint 40 fölötti sportoló, de már a zeniten túllévő volt versenyzőként, de még aktív edzőként, és pasiként úgy gondolom, hogy Brady esete inkább a fehér holló az NFL-ben..
A mai sporttudományi vívmányokkal, helyes életvitellel, étkezéssel, megfelelő pihenéssel ki lehet tolni egy élversenyző sport teljesítményét pár évvel, de azért nem gyakori, hogy 40 év felett csúcsteljesítményre legyenek képesek.. Főleg egy full-contact sportban.
TB módszere, életvitele neki bejött, bevált..
De Brady TB12 Method könyvén csámcsog a szaksajtó több, mint egy hónapja, s szedik szét, hogy mekkora sporttudományos alapokat nélkülöző megállapítások vannak benne, a fizikai terhelés-étkezés-pihenés háromszögben..Brady erre azt mondja, hogy nem biztos, hogy mindenki úgy gondolja, ahogy ő. Ő azt tudja mondani, hogy neki ez a method, életvitel bevált és működik. Nem biztos, hogy másoknál is így működik, ha működik.
Örülök, hogy a teste, friss és ruganyos, és viszonylag jól tűri a terhelést, kisebb, nagyobb ütéseket..
DE bármikor jöhet egy gyorsvonat. Bármikor lehet egy szezon endig sérülés, ha nem figyel, vagy meccs, edzés körülmények között nem tudják kellőképpen őrizni. S abból egy 40 év fölötti szervezet már nem úgy jön vissza, mint egy huszonéves..Igenis vannak időbeli korlátai a regeneráldásnak is..
Úgyhogy teljesen érthető peterk hozzászólása az ügyben.. Brady-re a következő 2 évben úgy kellene vigyázni, mint a hímes tojásra, hogy minél kevesebb legyen az esélye megsérülni..Mert gondolom azt mindenki látja, hogy nélküle sokáig nem tud menni ez a csapat..Mögötte nincs életképes megoldás..
kyobalu
igen, erre próbáltam kilyukadni, ezért felesleges hozzád-hozzám vagy bármelyik másik sportolóhoz viszonyítani és a nagy átlagból következtetések levonni Brady-re, ő egyedi, azt hinné az ember, hogy a mögötte lévő 18 profi év után ezt már mindenki megtanulta 😀

miért kéne jobban védeni? eddig nem kapott max védelmet? vagy most akkor ezek után öt falember helyett játszunk folyamatosan hattal? számomra meg ez az értelmezhetetlen 😊
a sérülésről teljesen felesleges beszélni ez benne van a pakliban, egyszerűen sehogy sem tudod kivédeni, egy fr QB kiesésére is piszok nehéz felkészülni, és elnézve az elmúlt 15 évünket egy JG féle backup is inkább a kivétel mint a szabály
az a pozitívum, hogy legalább már megvan a recept a jövőre nézve, csak hát ügye hozott anyagból dolgoznak BB-ék is



"Rodney, we are not gonna lose this game... You know why? Because we have Tom Brady" Ty Law /February 1, 2004/
több mint 6 éve
Studi New England Patriots 215 — hogy játsszon nálad a Logan Ryan CB 2-t
Remélem mire vége a bye weeknek, addigra befejezitek a regény írásokat és egymás beidézését, mert mobilról vállalhatatlan a topik!
több mint 6 éve
Spigo New England Patriots 1 103 — Patriots GM
Sok mindent kiveséztetek a JimmyG trade kapcsán. Én azonban egy dolgot nem értek.

Nekem ésszerűbb lett volna a benne rejlő potenciál miatt a JG-franchise tag, s mellette a draft-ról egy klón behúzása jövőre, mint most eltradelni SF-ba. Az vallott volna igazán Billre, mert azzal bebiztosított volna legalább még egy idei PO-t és egy jövő évet. Csalódtam 😊

Fast Willie
QB franchise tag jövőre kb 24 milla.
Patriots cap space 2018-ban jelenlegi állás szerint 22,2 milla (over the cap szerint)

Lejáró szerződések:
Nate Solder
Malcolm Butler
Rex Burkhead
Matthew Slater
Cameron Fleming
Danny Amendola
Dion Lewis
Nate Ebner
LaAdrian Wddle
Johnson Bademosi
Cassius Marsh
Marquis Flowers
Brandon Bolden

Nulla, sőt minuszos mozgástere maradt volna a csapatnak, ha franchise tagelik JimmyG-t.
Nem beszélve arról, hogy akkor magasabb lett volna a fizuja, mint Bradynek.
több mint 6 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Annyira nem törvényszerű, hogy egy QB állapota 40 felett drasztikusan visszaessen. Egy pár évvel ezelőtt, valami utolsó alapszakasz meccsen volt egy Doug Flutie, Vinny Testaverde összecsapás, és 40 felett, mind a ketten pont olyanok voltak, mint fénykorukban.

Ugyanolyan kutyaütők 😀
Kollega
12 éve volt az a pár 😊
...
jr79
Jó, hát Flutie kisebb istenségnek számít a régióban. A mai napig lehet kapni a BC Eagles mezét. Szerintem szakkommentátornak is jó, de attól még az NFL nem jött be neki.

We are all PATRIOTS!
több mint 6 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 677
Sok mindent kiveséztetek a JimmyG trade kapcsán. Én azonban egy dolgot nem értek.

Rendben, hogy BB még most tudott valamennyire ár közeli értéket kihozni belőle, de ő sosem volt szentimentális és mindig is kimagaslóan szart a játékosai egyéni karrierjére - pl.: Collins, Ch. Jones, Vina, stb. elengedése - kivéve talán Bradyt. Most nem tudom, hogy miért nézhette azt (ha igaz az állítás), hogy Jimmy kezdeni szeretett volna, s erre itt TB12 nem várt jó/kimagasló formája miatt nem volt lehetősége.

Nekem ésszerűbb lett volna a benne rejlő potenciál miatt a JG-franchise tag, s mellette a draft-ról egy klón behúzása jövőre, mint most eltradelni SF-ba. Az vallott volna igazán Billre, mert azzal bebiztosított volna legalább még egy idei PO-t és egy jövő évet. Csalódtam 😊

BB eszével gondolkozva: Brady-nél nem tudhatod, hogy mikor jön a következő Bernard Pollard, de még kontakt sem kell egy QB kieséséhez (Bridgewater, Watson), vagy a formahanyatlás (ami nem törvényszerűen Manning-féle lesz, de lehet Big Ben- szerű akár).

Szóval Bill agyával gondolkodva TB mögé igenis életképes csere kellene, mert sztem most nem annyira kimagasló a keretetek állománya, hogy azt TB kiesése/formahanyatlása esetén Hoyer ne tudná elrontani. Szóval nekem ezért furcsa BB részéről, hogy mégis a Jimmy trade mellett döntött.

Egyébként Hoyer plafonját ismeritek, vele PO-ban sok jóra nem számíthattok. Btw. az igaz, hogy az alapszakaszban akár vele is elkaristolhattok (nyilván TB kiesése esetén), mert a másik három fr annyira choker a csoportban, mint amennyire idén minden ellenfelünk az pl. az idei North-ban.

Azt viszont nem fogadom el, hogy pont egy ekkora edzőzseni a csapat fő szervező játékosának, a rendszer és O lelkének, a QB-nak a kiesésére ne rendelkezne életképes tervvel (lásd a Cassel-évet), csak nálam jelenleg ott sántít a dolog, hogy - más láncszemek kiesése és/vagy egyes posztok elmanagelése miatt - most nem látom elégnek BH-t. Jimmy-t életképesebb
backup-nak tartanám, és lett volna reális lehetőség itt tartani.

Nyilván az idő eldönti, hogy hiba volt-e.
több mint 6 éve
jr79 New England Patriots 71
Annyira nem törvényszerű, hogy egy QB állapota 40 felett drasztikusan visszaessen. Egy pár évvel ezelőtt, valami utolsó alapszakasz meccsen volt egy Doug Flutie, Vinny Testaverde összecsapás, és 40 felett, mind a ketten pont olyanok voltak, mint fénykorukban.

Ugyanolyan kutyaütők 😀
Kollega
12 éve volt az a pár 😊
"In a December 26, 2005 game against the New York Jets, Flutie was sent in late in the game. The Jets also sent in their back-up quarterback, Vinny Testaverde. This was the first time in NFL history that two quarterbacks over the age of 40 competed against each other (Testaverde was 42, Flutie was 43). This was the final nationally televised Monday Night Football game on ABC before its move to ESPN"

De ha Flutie, akkor erről meg ne feledkezzünk!
több mint 6 éve
Kollega New England Patriots 1 750 — We Got Everything
Annyira nem törvényszerű, hogy egy QB állapota 40 felett drasztikusan visszaessen. Egy pár évvel ezelőtt, valami utolsó alapszakasz meccsen volt egy Doug Flutie, Vinny Testaverde összecsapás, és 40 felett, mind a ketten pont olyanok voltak, mint fénykorukban.

Ugyanolyan kutyaütők 😀

We are all PATRIOTS!
több mint 6 éve
kyobalu New England Patriots 1 933 — papai.isti@gmail.com
Manning egy szélsőséges példa a skálán (a nyakműtéte miatt egy időzített bomba volt), Brady meg a pozitív irányban szélsőséges(a tudatos étkezés, edzésterv stb) ennyi erővel akkor edzésre sem szabadna engedni mert láttuk mi történt Bridgewaterrel

szerintem ebben a helyzetben csak a meccs közbeni sérüléssel szívhatjuk meg, ha kap egy brutális/szerencsétlen ütést, abból már lehet jóval lassabban térne vissza vagy a mostani szintjét már nem tudná elérni de én azt kizártnak tartom, hogy az eddigi, szokásos futballterhelés mellett ő 2-3 éven belül úgy essen össze mint Manning tetteZERO_L
Manninget sem a nyaka, hanem őt is a meccs közbeni leamortizálódás tett padlóra. Még a 2014-es idényben kapott egy nagyot az egyik Bolts meccsen, Akkor még meccset se hagyott ki, sőt az idényt is lehozta egy nagyon korrekt 39TD/15INT, száz fölötti ratinges teljesítménnyel. De ha lebontod az idényt az ütés előtti meccsekre és az utániakra, már ott elég drasztikus volt a különbség. Látszott, hogy ott megtört valami. Volt is aggodalom az offseasonban, de akkor még persze mindenki nyugtatott mindenkit, hogy minden rendben. De már nem volt rendben semmi, az a 2014-es big hit beindította a zuhanást, 2015-ben hol a válla, hol a mellkasa, majd végül a lába készült ki, amiatt ki is kellett már hagynia a fél idényt.

Romo is így végezte. Nála is volt egy sérülés, egy pont, amire már nem tudott teljes rehabilitációval reagálni a szervezete. És onnantól már szinte abba is belesérült, ha ráfújtak. Bradynél is ez a kockázat. Minden fasza, bírja a tempót - mostanában ütik is, és lazán viseli. De ennyi idősen bármikor jöhet egy nagy hit, amire a szervezet azt mondja azon a ponton, hogy annyi. És onnantól már a kisebb hiteket se fogja bírni.
peterk2005
Manning elmondása szerint a nyakműtéte után a labdát sem érezte a kezével, szóval már a "nagy hit" előtt sem volt teljesen 100%-os a teste, Romo meg nem egy kis "ráfújásban" sérült meg hanem abban hogy konkrétan hátulról összecsomagolják, de akkor már neki is rendszeresen voltak sérülései

ezzel szemben Brady a 10 évvel ezelőtti ACL-MCL szakadása óta egészségügyi okok miatt nem hagyott ki meccset, lehet ez a szerencse, a gének, az avokádó vagy TB12 Methodnak köszönhető, de még azt a bizonyos "big hit"-et sem kapta be, amiből megint nem következik, hogy Romo-Manning féle felépülés majd a meredek hanyatlás következik, pl az edzésmódszereinek vagy az életvitelének köszönhetően

szerintem kicsit túl van reagálva ez a 40 kor felett egy QB már nem lehet elit/bármikor összezuhanhat berögződés, főleg egy olyan emberre nézve akinek az egész profi pályafutása arról szól hogy a kétkedőket megcáfolja
ZERO_L
Mint 40 fölötti sportoló, de már a zeniten túllévő volt versenyzőként, de még aktív edzőként, és pasiként úgy gondolom, hogy Brady esete inkább a fehér holló az NFL-ben..
A mai sporttudományi vívmányokkal, helyes életvitellel, étkezéssel, megfelelő pihenéssel ki lehet tolni egy élversenyző sport teljesítményét pár évvel, de azért nem gyakori, hogy 40 év felett csúcsteljesítményre legyenek képesek.. Főleg egy full-contact sportban.
TB módszere, életvitele neki bejött, bevált..
De Brady TB12 Method könyvén csámcsog a szaksajtó több, mint egy hónapja, s szedik szét, hogy mekkora sporttudományos alapokat nélkülöző megállapítások vannak benne, a fizikai terhelés-étkezés-pihenés háromszögben..Brady erre azt mondja, hogy nem biztos, hogy mindenki úgy gondolja, ahogy ő. Ő azt tudja mondani, hogy neki ez a method, életvitel bevált és működik. Nem biztos, hogy másoknál is így működik, ha működik.
Örülök, hogy a teste, friss és ruganyos, és viszonylag jól tűri a terhelést, kisebb, nagyobb ütéseket..
DE bármikor jöhet egy gyorsvonat. Bármikor lehet egy szezon endig sérülés, ha nem figyel, vagy meccs, edzés körülmények között nem tudják kellőképpen őrizni. S abból egy 40 év fölötti szervezet már nem úgy jön vissza, mint egy huszonéves..Igenis vannak időbeli korlátai a regeneráldásnak is..
Úgyhogy teljesen érthető peterk hozzászólása az ügyben.. Brady-re a következő 2 évben úgy kellene vigyázni, mint a hímes tojásra, hogy minél kevesebb legyen az esélye megsérülni..Mert gondolom azt mindenki látja, hogy nélküle sokáig nem tud menni ez a csapat..Mögötte nincs életképes megoldás..

Szerkesztette: kyobalu

Ward egy paraszt.. 😉