Philadelphia Eagles

62 feliratkozó

több mint 5 éve
csipkelli 3 218
Csak nem tudok elszakadni a témától, Matt Barkley kezd ma a Billsben. Matt Barkley bazmeg.
Szóval miután simán kirakjuk Folest, aztán aláír valahova 2-3 millióért cserének, remélem a helyi Szaniszló Ferenc meg fogja kérdezni az illetékest: Kinek állt ez érdekében?

Este kéne csinálni végre 40 pontot.
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
No ezt például én még nem láttam, hangolódásként 😊



Ez is lett a kedvencem, nem Eagles fanoknak is érdekes egy csapat élete így belülről. Külnösen 36. percnél, hogyan készül a SB meccs mez 😛

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Az ST sajnos évről évre gyengébb, illetve nem tesz hozzá annyit, az eredményhez, amennyit tehetne, illetve, amennyit hozzá tett Fipp első éveiben. Ezt a legnehezebb kívülről felmérni, miért. Legalább eddig nem veszíti el, van, ahol, már ez is nagy dolog.

Golden Tate meg bízzunk benne, nekünk is aranyat ér 😛

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
picksix Philadelphia Eagles 800
De majd most úgyis javul a helyzet 😊
Wyatt
😀 😀

Komolyra fordítva: nem várok nagy feltámadást. Az offense-ben a legnagyobb veszteség szerintem Reich távozása és őt nem fogjuk tudni szezon közben pótolni. Tavaly mondták nekünk, hogy nem a szezon elején kell jónak lenni, hanem a rájátszásban de idén a TOP4 egyértelműen Saints>Rams>Pats=Chiefs kvartett, nem kell nagy jóstehetség, hogy a főcsoport döntőket megtippeljük. Mi a közelébe sem fogunk szagolni.

Szerkesztette: picksix

easy easy
kill kill
Lane Lane
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
Világos, én pedig bőven elhiszem, hogy tényleg gyengén teljesít az ST, csak az elviek miatt jegyeztem meg, hogy ez még nem feltétlenül jelenti azt, hogy csak az ST a probléma. De majd most úgyis javul a helyzet 😊

több mint 5 éve
picksix Philadelphia Eagles 800
az utolsó pár percben bízni lehet a védelemben.
marci88
Na sajnos ez az ami már nincs így. Panthers ellen és a Titans ellen is a védelmen ment el az utolsó negyedben illetve hosszabbításban. Az egyik kulcs ebben a DL mélysége volt szerintem, mivel az utolsó percekben is friss passrusht tudtunk biztosítani. Ez Jernigan visszatérésével biztos javulhat, Barnett sérülése nagyon nem hiányzott.

Amúgy a hosszú driveok-kevés pont összefüggésnek utánanéztem. A ligaátlag eddig 93 drive a szezonban, mi abszolút középmezőnyben vagyunk 89 drive-val. (Érdekesség, hogy a legkevesebbet a NO vezette 78-at)
Pontok/drive: 1,98 ami a 18. helyre elég (Élmezőny: NO: 3,49, KC: 3,46, LAR: 2,93)
A mezőnypozícióban viszont nagyon hátul kullogunk, átlagosan a saját 26-osunkról indítjuk a támadásainkat, ami a 26. a ligában és ez bizony a ST hibája (elsősorban). Érdekesség, hogy ebben a statisztikában is azonos nagyjából az élmezőny az előbbiekkel (NO: 31,71 HOU: 31,32 LAR: 31,31 KC:30,84)
De ha már itt tartunk, egyátlagos drive-unk 3:02-ig tart, ebben az élmezőnyben vagyunk. Ettől függetlenül itt is a NO az első 3:17 😀
picksix
Nem feltétlenül ST-probléma amúgy ez, bármi miatt lehet. Lehet azért, mert a támadók nem játszanak éppen jól, rövid pályát kell jönnie az ellenfélnek, és bár a védelem megállítja őket, sokkal jobb helyről puntolnak és gyengébb a kiindulási pozíció-

Lehet, hogy épp a védők hibája, hogy hiába puntol/rúg ki jól a csapat, akkor is sokáig megy mindig az ellenfél támadósora, jobb puntpozíció, megint nehéz helyzetből indul a csapat

Persze, lehet az ST hibája is, hogy szarok a puntok, könnyen jobb helyzetből jön az ellen, és megint be lesztek szorítva, vagy hogy egyáltalán nincs return.

Szóval önmagában ez még egyáltalán nem biztos, hogy ST-probléma
Wyatt
Ez igaz, csak annyi megjegyzésem van, hogy kickoff és punt returnben is alsóháziak vagyunk. A footballoutsiders szerint:
kickoff returnben 24.
punt returnben 28.
helyezett a csapat.

Amúgy persze ha az ellenfél térfelén mondjuk a védelem szerezne pár labdát nyilván az is megdobná ezt a statisztikát szóval valóban sokmindentől függ.

easy easy
kill kill
Lane Lane
több mint 5 éve
Wyatt New England Patriots 26 306
az utolsó pár percben bízni lehet a védelemben.
marci88
Na sajnos ez az ami már nincs így. Panthers ellen és a Titans ellen is a védelmen ment el az utolsó negyedben illetve hosszabbításban. Az egyik kulcs ebben a DL mélysége volt szerintem, mivel az utolsó percekben is friss passrusht tudtunk biztosítani. Ez Jernigan visszatérésével biztos javulhat, Barnett sérülése nagyon nem hiányzott.

Amúgy a hosszú driveok-kevés pont összefüggésnek utánanéztem. A ligaátlag eddig 93 drive a szezonban, mi abszolút középmezőnyben vagyunk 89 drive-val. (Érdekesség, hogy a legkevesebbet a NO vezette 78-at)
Pontok/drive: 1,98 ami a 18. helyre elég (Élmezőny: NO: 3,49, KC: 3,46, LAR: 2,93)
A mezőnypozícióban viszont nagyon hátul kullogunk, átlagosan a saját 26-osunkról indítjuk a támadásainkat, ami a 26. a ligában és ez bizony a ST hibája (elsősorban). Érdekesség, hogy ebben a statisztikában is azonos nagyjából az élmezőny az előbbiekkel (NO: 31,71 HOU: 31,32 LAR: 31,31 KC:30,84)
De ha már itt tartunk, egyátlagos drive-unk 3:02-ig tart, ebben az élmezőnyben vagyunk. Ettől függetlenül itt is a NO az első 3:17 😀
picksix
Nem feltétlenül ST-probléma amúgy ez, bármi miatt lehet. Lehet azért, mert a támadók nem játszanak éppen jól, rövid pályát kell jönnie az ellenfélnek, és bár a védelem megállítja őket, sokkal jobb helyről puntolnak és gyengébb a kiindulási pozíció-

Lehet, hogy épp a védők hibája, hogy hiába puntol/rúg ki jól a csapat, akkor is sokáig megy mindig az ellenfél támadósora, jobb puntpozíció, megint nehéz helyzetből indul a csapat

Persze, lehet az ST hibája is, hogy szarok a puntok, könnyen jobb helyzetből jön az ellen, és megint be lesztek szorítva, vagy hogy egyáltalán nincs return.

Szóval önmagában ez még egyáltalán nem biztos, hogy ST-probléma

több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Köszönöm picksix 3 lájkot adnékra 😊!


Akkor rosszl érzékelzem, a kevesebb szerzett pontnál valóban a hatékonyság ami gondot jelent. Igyekezni kell javítani.

A DL mélységének hiánya egyértelmű.

Curryt s Bō Allent nem tudtuk a pénz miatt megtartani, s nem sikerült egészen pótolni őket, illetve főleg Graham visszaesett pass rushban (akár mit mond a PFF 😊)

Bízzunk benne, most bye weeken sikerült csiszolni ezeken.

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
picksix Philadelphia Eagles 800
az utolsó pár percben bízni lehet a védelemben.
marci88
Na sajnos ez az ami már nincs így. Panthers ellen és a Titans ellen is a védelmen ment el az utolsó negyedben illetve hosszabbításban. Az egyik kulcs ebben a DL mélysége volt szerintem, mivel az utolsó percekben is friss passrusht tudtunk biztosítani. Ez Jernigan visszatérésével biztos javulhat, Barnett sérülése nagyon nem hiányzott.

Amúgy a hosszú driveok-kevés pont összefüggésnek utánanéztem. A ligaátlag eddig 93 drive a szezonban, mi abszolút középmezőnyben vagyunk 89 drive-val. (Érdekesség, hogy a legkevesebbet a NO vezette 78-at)
Pontok/drive: 1,98 ami a 18. helyre elég (Élmezőny: NO: 3,49, KC: 3,46, LAR: 2,93)
A mezőnypozícióban viszont nagyon hátul kullogunk, átlagosan a saját 26-osunkról indítjuk a támadásainkat, ami a 26. a ligában és ez bizony a ST hibája (elsősorban). Érdekesség, hogy ebben a statisztikában is azonos nagyjából az élmezőny az előbbiekkel (NO: 31,71 HOU: 31,32 LAR: 31,31 KC:30,84)
De ha már itt tartunk, egyátlagos drive-unk 3:02-ig tart, ebben az élmezőnyben vagyunk. Ettől függetlenül itt is a NO az első 3:17 😀

Szerkesztette: picksix

easy easy
kill kill
Lane Lane
több mint 5 éve
marci88 Philadelphia Eagles 1 097 — Hell Killers
Akkor most, hogy így magunkra talalálunk 😊

Szóval a D. Ahogy az első tweet számai is mutatják, igazából nem rossz védelem ez, futás ellen semmiképp.

Akkor hol a baj? A retweet jelzi, nagy játékok engedésében 27. vagyunk. S ez bizony azt eredményezi, hogy a nehezen elvégzett munkát pillanatok alatt lerombolják.

Az O pedig hiába halad, szerzett pontokban ezt nem tudja kompenzálni.Sőt szvsz szerint pont azért, mert idén, még a tavalyinál is hosszabb driveokat veztünk, ami az időt illeti (ezt érzésre mondom, nem tudok utána nézni) s kvázi ezzel el vesszük a lehetőséget az elől, hogy több támadójátékot vezetve több pontot szerezzünk.

Az ellen O pedig gyorsan végig megy rajtunk mikor már ég nekik a ház.

Szóval ha ezeken tudunk változtatni, kicsit gyorsabb pontszerzō driveok (persze nem Chip sebességgel 😛) D kevesebb nagy játékot enged s pl a futás D nem romlik, s még pontot is szereznek esetleg az ST is hoz pontokat, akkor lehet esély a címvédésre.
dande
Szerintem az még nem is olyan gáz, hogy 27-ek vagyunk a nagy játékok szívásában (talán ez tavaly se volt sokkal jobb és legalábbis szemre mindig is kaptuk ezeket), amíg 3rd down-okat jól fogjuk (ebbe szerintem tavaly is elől voltunk) és az utolsó pár percben bízni lehet a védelemben.
Ami hiányzik hátulról az a nagy játékok. Tudjuk milyen a secondary és hogy úgyis fogunk kapni nagy pofonokat minden meccset, de ezt kompenzálni kell szerzett labdákkal, amiben idén eddig nagyon gyengén muzsikálunk.
Illetve az O-nek közelebb kéne már lennie a meccsenkénti 30, mint 20 ponthoz. Ha jól rémlik még, akkor tavaly legjobbak voltunk a red zone-ban elől. Míg ha csak a Jags meccsre gondolok, többször végig mentünk a pályán és üres kézzel távoztunk...

O szerintem egyre jobban rendbe lesz, Tate xfaktor lehet pont a csoport meccseken és kicsit élesebb playhívásokkal, elég pontot tudunk majd szerintem felrakni a táblára.
Védelemtől fog kelleni több TO, de hát ez meg lutri eléggé...talán Jerningan ha visszatér, nőhet a fal részéről a nyomás még jobban.
több mint 5 éve
robby3 Philadelphia Eagles 85 — robby3
Egyébként az adminos posztokat érdemes elolvasni, szerintem nagyon rendben vannak, elég korrektek, és látszik, hogy van mögötte szakmai munka. Be lehet állítani, hogy csak az oldal posztjait lássátok. A többi néha engem is idegesít, de a szerkesztők cikkjei nagyon jók.
MrMiksa
Na akkor tisztázzuk: két külön dologról beszelunk! 😉
Van egy Philadelphia Eagles Hungary Facebook oldal, ezt csináljak a szerkesztők! Itt csak hírek és cikkek vannak, magyarul! Csak a szerkesztők posztolnak rá!

Azt ezt like-olók lettek meghívva az említett Philadelphia Eagles Magyar Közösség nevű Fb csoportba!
Az első egy sima oldal, a második egy csoport, ahol bárki posztolhat, de az oldal szerkesztői a csoport adminjai is!

Ha csak a cikkek/hírek érdekelnek magyarul, akkor tudom ajánlani az oldalt, ha érdekel a társaság/közösség, közös relikvia rendelés, fan találkozó, közös meccsnézés, stb, stb akkor tudom ajánlani a Csoportot is!

Na remélem így már tiszta! 😉
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Egyébként az adminos posztokat érdemes elolvasni, szerintem nagyon rendben vannak, elég korrektek, és látszik, hogy van mögötte szakmai munka. Be lehet állítani, hogy csak az oldal posztjait lássátok. A többi néha engem is idegesít, de a szerkesztők cikkjei nagyon jók.
Én maradok itt is és ott is. 😊 Ja, és lehet hogy én vagyok a lusta, de a felületes angol tudásommal nem vagyok hajlandó kinti cikkeket fordítgatni és bogarászni fél órán keresztül, hogy megértsem miről szól az adott írás. Annak meg csak örülök ha itt mindenki profi angolos, és elég idelinkelni egy kinti cikket 3 szóval kommentálva és felvezetve magyarul. 😀
MrMiksa
Én még annyit sem tudok sztem angolul mint te, de gugli fordító a barátod 😉 (erre nem vagyok büszke nem azért mondom), ma már elég használható ha meg vmi nem tiszta, megkérdem.
több mint 5 éve
MrMiksa Philadelphia Eagles 3 685
Egyébként az adminos posztokat érdemes elolvasni, szerintem nagyon rendben vannak, elég korrektek, és látszik, hogy van mögötte szakmai munka. Be lehet állítani, hogy csak az oldal posztjait lássátok. A többi néha engem is idegesít, de a szerkesztők cikkjei nagyon jók.
Én maradok itt is és ott is. 😊 Ja, és lehet hogy én vagyok a lusta, de a felületes angol tudásommal nem vagyok hajlandó kinti cikkeket fordítgatni és bogarászni fél órán keresztül, hogy megértsem miről szól az adott írás. Annak meg csak örülök ha itt mindenki profi angolos, és elég idelinkelni egy kinti cikket 3 szóval kommentálva és felvezetve magyarul. 😀
több mint 5 éve
robby3 Philadelphia Eagles 85 — robby3
Akkor most, hogy így magunkra talalálunk 😊
dande
Szívesen!!! 😂👍
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Akkor most, hogy így magunkra talalálunk 😊

Szóval a D. Ahogy az első tweet számai is mutatják, igazából nem rossz védelem ez, futás ellen semmiképp.

Akkor hol a baj? A retweet jelzi, nagy játékok engedésében 27. vagyunk. S ez bizony azt eredményezi, hogy a nehezen elvégzett munkát pillanatok alatt lerombolják.

Az O pedig hiába halad, szerzett pontokban ezt nem tudja kompenzálni.Sőt szvsz szerint pont azért, mert idén, még a tavalyinál is hosszabb driveokat veztünk, ami az időt illeti (ezt érzésre mondom, nem tudok utána nézni) s kvázi ezzel el vesszük a lehetőséget az elől, hogy több támadójátékot vezetve több pontot szerezzünk.

Az ellen O pedig gyorsan végig megy rajtunk mikor már ég nekik a ház.

Szóval ha ezeken tudunk változtatni, kicsit gyorsabb pontszerzō driveok (persze nem Chip sebességgel 😛) D kevesebb nagy játékot enged s pl a futás D nem romlik, s még pontot is szereznek esetleg az ST is hoz pontokat, akkor lehet esély a címvédésre.

Szerkesztette: dande2
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Mikor jártál ott utoljára? 😉

Mostanában Mailata RBkent való használata, Tate offensebe illesztése, ilyesmi témák voltak 😉😇
robby3
mivel minden nap fent vagyok fb-on, és benne vagyok a csoportban, sőt még néha hozzá is szólok dolgokhoz, így mondhatom hogy napi szinten.

Mailata RBként való használatát már rögtön az érkezésekor felvetettem, de gyanítom nem lesz belőle semmi max goal line szitunál. Főleg ha végre aktív lesz

Szerk. :felmentem a fb csoportba, az utolso harom posztot megneztem, az egyikben van egy bajnoki gyuru lefotozva, a masikban hatom eagles póló, es a harmadik a nicked alapjan asszem te vagy, amiben eselyeket latolgatsz. Hat akkor inkabb maradok itt, itt legalabb ismerem nagyjabol az embereket 😊

Szerkesztette: eaglesmcnabb

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ja, és tudtam, hogy eljinxelem, hogy Sproles játszik..............................................

 twitter.com/JimmyKempski/status/1060539283931570176
több mint 5 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 307 — Így remélem megfelelek nektek.....
Mikor jártál ott utoljára? 😉

Mostanában Mailata RBkent való használata, Tate offensebe illesztése, ilyesmi témák voltak 😉😇
robby3
Ne ez mán valami 😉

De egyébként pont ez az, pl ezekről vártam, hogy legyen itt is némi beszélgetés, ezért is tettem be pl a Mailatával kapcsolatos megjegyzést 😊

Nézzétek el nekem, én már ilyen vén róka vagyok, a FB amúgy sem a kedvencem, nem is szívesen használom, van is belőle bajom 😊 S nekem ezzel a sportággal kapcsolatban némileg mondhatom úgy ez az "otthonom".

Ám, hogy ne mondjátok, hogy csak reklamálok 😉, itt egy újabb témázni való 😊

 twitter.com/BrandonGowton/status/1060534469881483265
több mint 5 éve
robby3 Philadelphia Eagles 85 — robby3
Mikor jártál ott utoljára? 😉

Mostanában Mailata RBkent való használata, Tate offensebe illesztése, ilyesmi témák voltak 😉😇
több mint 5 éve
eaglesmcnabb Philadelphia Eagles Virginia Tech Hokies 20 351 — TODDHERREMANS79
Srácok!

Valóban leült a fórum...
Tudom ajánlani nektek a Philadelphia Eagles Magyar Közösség Facebook csoportot! 😉
 m.facebook.com/groups/114014592634500

Itt sokan vagyunk, aktív a csoport, bármilyen friss hír van 1-2 órán belül vki biztosan megosztja, minden fontos hírről van poszt, így mindenről lehet és szoktunk is struktúráltan értekezni! 😉

Meccsek alatt élő kibeszelő poszt van ami alatt megy a szurkolás, stb... kvázi eredmény követő! 🦅

Rengeteg Eagles tartalom, minden egy helyen, és remek társaság! 😉

Aki kedvet kapott várjuk szeretettel!
robby3
Nekem csak az a bajom azzal a csoporttal hogy kevés benne a szakmaiság (cseréljünk Bell-ért első kört stb...) és nincs szűrés sem 😕 illetve nagyrészt cowboys fikázós posztok vannak
zsoeo
nekem is az a bajom, hogy kb annyiból áll hogy xy berak egy képet amiben eagles pólóban/sapkában van hogy fly eagles. AZ olyanra még csak reagálni se nagyon lehet

No 1. Kyle Pitts, Jordan Mailata, Amari Cooper, Myles Garrett, Jerry Jeudy és Nick Chubb fan!!!
több mint 5 éve
robby3 Philadelphia Eagles 85 — robby3
Srácok!

Valóban leült a fórum...
Tudom ajánlani nektek a Philadelphia Eagles Magyar Közösség Facebook csoportot! 😉
 m.facebook.com/groups/114014592634500

Itt sokan vagyunk, aktív a csoport, bármilyen friss hír van 1-2 órán belül vki biztosan megosztja, minden fontos hírről van poszt, így mindenről lehet és szoktunk is struktúráltan értekezni! 😉

Meccsek alatt élő kibeszelő poszt van ami alatt megy a szurkolás, stb... kvázi eredmény követő! 🦅

Rengeteg Eagles tartalom, minden egy helyen, és remek társaság! 😉

Aki kedvet kapott várjuk szeretettel!
robby3
Nekem csak az a bajom azzal a csoporttal hogy kevés benne a szakmaiság (cseréljünk Bell-ért első kört stb...) és nincs szűrés sem 😕 illetve nagyrészt cowboys fikázós posztok vannak
zsoeo
Akkor adott a feladat: gyertek és hozzatok még több szakmaiságot! 😉🦅
Amúgy persze ez egy szurkolói csoport, de igyekszünk minél több szakmai tartalmat belevinni, egyre inkább! 😉

A Cowboys fikazos dolgot viszont visszautasítanám: időnként fel-fel bukkan 1-2 ilyen poszt, de tömegesen egyáltalán nem jellemző! Csak a jó ízlés és a poenossag keretein belül! 😉
több mint 5 éve
zsoeo Philadelphia Eagles Iowa Hawkeyes 2 760 — Fly Eagles
Srácok!

Valóban leült a fórum...
Tudom ajánlani nektek a Philadelphia Eagles Magyar Közösség Facebook csoportot! 😉
 m.facebook.com/groups/114014592634500

Itt sokan vagyunk, aktív a csoport, bármilyen friss hír van 1-2 órán belül vki biztosan megosztja, minden fontos hírről van poszt, így mindenről lehet és szoktunk is struktúráltan értekezni! 😉

Meccsek alatt élő kibeszelő poszt van ami alatt megy a szurkolás, stb... kvázi eredmény követő! 🦅

Rengeteg Eagles tartalom, minden egy helyen, és remek társaság! 😉

Aki kedvet kapott várjuk szeretettel!
robby3
Nekem csak az a bajom azzal a csoporttal hogy kevés benne a szakmaiság (cseréljünk Bell-ért első kört stb...) és nincs szűrés sem 😕 illetve nagyrészt cowboys fikázós posztok vannak

Szerkesztette: zsoeo
több mint 5 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 535 — Apu ökölbeszorított keze
Ha a cowboys nem lesz W akkor kb semmi keresnivalónk a csoportban sem nemhogy PO...

a szénc meg most kb az nfc top csapata...

több mint 5 éve
Attis Philadelphia Eagles 247
Én aktívkodnék személy szerint, de általában a fbook csoportból szerzek információkat. Azt meg, hogy kétnaponta beírjam, fly Eagles, nem annyira érzem át. A következő két hét amúgy is vízválasztó lesz, Cowboys és Saints minimum 1-1 kell, amiből a Boyst verjük. Utána okosabbak leszünk.
több mint 5 éve
robby3 Philadelphia Eagles 85 — robby3
Srácok!

Valóban leült a fórum...
Tudom ajánlani nektek a Philadelphia Eagles Magyar Közösség Facebook csoportot! 😉
 m.facebook.com/groups/114014592634500

Itt sokan vagyunk, aktív a csoport, bármilyen friss hír van 1-2 órán belül vki biztosan megosztja, minden fontos hírről van poszt, így mindenről lehet és szoktunk is struktúráltan értekezni! 😉

Meccsek alatt élő kibeszelő poszt van ami alatt megy a szurkolás, stb... kvázi eredmény követő! 🦅

Rengeteg Eagles tartalom, minden egy helyen, és remek társaság! 😉

Aki kedvet kapott várjuk szeretettel!