Pittsburgh Steelers

73 feliratkozó

több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
 twitter.com/espn/status/1070787162797498368
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Hát Dupree ugye Wildcats anyag, ami a mostani drafton lesz fejvakarós mer jön ki Josh Allen, de épp e miatt nem fognak vele reckírozni.

Ehejj Benjamint meag Jason Croom verte ki a rosterről, meg ne kérdezzétek hogy kicsoda, szóval Kelvin ölég hűvös...
sutianap
Allen remélem kimegy 15-ig, hogy ne érezzünk késztetést. Sweat és TJ Edwards felé nagyobb a bizalmam LB-ben, de CB-ben Trevon Diggs az álom, kár, hogy ő 10-ben is kimehet. Talán Amanit a PennStateről behomerkedjük és megalakítjuk az AfricaCorpsot Olaffal.
több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Hát Dupree ugye Wildcats anyag, ami a mostani drafton lesz fejvakarós mer jön ki Josh Allen, de épp e miatt nem fognak vele reckírozni.

Ehejj Benjamint meag Jason Croom verte ki a rosterről, meg ne kérdezzétek hogy kicsoda, szóval Kelvin ölég hűvös...


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Azt sem értem, hogy minek nézelődünk WR piacon. Ha egy, a fehér vonalon rohangászó futóbolond kellett a sémába (fly route decoy-nak), akkor kézenfekvő lett volna a dolog: egy önzárótasaknyi mariskáért visszahozhattuk volna a trade deadline előtt a Tövist. Aztán ráfogtuk volna, hogy a tasakot Belltől kaptuk Miamin keresztül.

Bryant úgyis gyakorlott a fehér vonalon végighaladásban. 😁 Bell deadmoney-ját pedig megkaphatta volna fizetésül.

Komolyra fordítva: amúgy Fichtner alig dobat fly-t, Ben karja nem alkalmas rá, Juju abban is állat lenne, Benji ahhoz is suta, kérem kapcsolja ki és vegyen be egy Advil Ultrát!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Más: Kelvin Benjamint NEEEEEE! Nagytestű (zsíros), nem fordulékony, puhány, beleszarom, fakezű. Ezek a jelzők ugranak be róla.

Különben attól, hogy egy trollnyi méretű célpont, semmi garancia, hogy Ben nem a hátát dobálja. A labdára meg még úgysem ér fel, mint Hunter. Szóval szerintem ez ilyen pániklépés lenne.

Helyette mi lenne, ha Mason Rudolph elmesélné hogyan használjuk az emberét? Vagy nézegessék a kazettáit, azt' adjanak a kezébe handoffot. Fussatok bolondok!

Mondjuk anno Hunter a küzdős labdákat elkapkodta, nem 5 yarddal elé kéne dobni, hanem a testére baszod!
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Az a baj Willie, hogy amirl te beszélsz, az olyan, mint a kvantum fizika. Elolvasok egy mondatod, amiben van valami, amit nem értek, arra rákeresek gugolóval, és olyan magyarázatot ad ki, amiben megint van minimum 5, amire guggolni kő... és így tovább.
kishaszi
Ha genyó akarnék lenni veled (ami nem vagyok), akkor azt mondanám, hogy kérdezd meg Helmut Zimmert/Dissident Aggressort/Holy Divert/vagy ahogy éppen nevezi magát manapság - a védelmi felállásokról, mert ő gyakorló edző volt. Aztán a válaszát próbáld megértetni velem is😊
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Rég olvastam ennyire szakmait itt, gratula hozzá. Nagyképű lenne ha azt mondanám egyetértek...😊
Klemó
Köszi szépen! Igyekeztem...

Nyáron, a holt szezonban tervezem tömörített változatban újranézni a meccseinket, kifejezetten a védelemre koncentrálva, hogy hol is tartunk. Sajnos a rossz hír, hogy egy ilyen "Small Dog" = mozgékony és agresszív védelem felhúzása - ha egyáltalán ez a célunk - nem egy év, hanem inkább három, de már tavaly elindítottuk, csak akkor nagyon Saci központú lett.

Baszki, de jó lenne, ha ő még játszhatna!

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 170
Rég olvastam ennyire szakmait itt, gratula hozzá. Nagyképű lenne ha azt mondanám egyetértek...😊
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Az a baj Willie, hogy amirl te beszélsz, az olyan, mint a kvantum fizika. Elolvasok egy mondatod, amiben van valami, amit nem értek, arra rákeresek gugolóval, és olyan magyarázatot ad ki, amiben megint van minimum 5, amire guggolni kő... és így tovább.
kishaszi
Próbáltam érthetően írni, de sajnos ezeket a sémákat és felállásokat nagyon nehéz leírni érthetően magyarul. Pár cikket (angolul) belinkelek ide is (Oakland topikot már szétszpammeltem)

 matchquarters.com/2017/10/06/5-tips-for-defending-spread-option-teams/

 matchquarters.com/2016/10/03/leveraging-the-boundary/

 matchquarters.com/2017/12/01/5-tips-for-blitzing-from-the-secondary/#more-12097

 matchquarters.com/2018/11/02/the-katy-hs-hybrid-3-4/

 www.footballstudyhall.com/2015/7/23/9013753/wisconsins-Badgers-versatile-hybrid-defense-Aranda-Caputo-Biegel-McEvoy

 www.musiccitymiracles.com/2014/1/21/5327854/ray-hortons-hybrid-defense-a-primer

 www.xandolabs.com/index.php?option=com_content&view=article&id=395:5-hybrid-players-in-the-3-4-and-4-3&catid=95&Itemid=164

 www.championshipproductions.com/cgi-bin/champ/p/Football/Linebacker-Play-in-a-Hybrid-3-4-HAVOC-Defense_FD-05295C.html

 www.footballstudyhall.com/2015/5/1/8528407/modern-defense-and-the-2-4-5-vs-the-3-3-5

Ha érdekel valami, megpróbálhatom elmagyarázni a saját tudásom és tapasztalatom, illetve az olvasottak szerint 😊

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
kishaszi Pittsburgh Steelers 5 450 — Steelers fan
Az a baj Willie, hogy amirl te beszélsz, az olyan, mint a kvantum fizika. Elolvasok egy mondatod, amiben van valami, amit nem értek, arra rákeresek gugolóval, és olyan magyarázatot ad ki, amiben megint van minimum 5, amire guggolni kő... és így tovább.

"Lehetséges lenne mindent tudományosan leírni, de nem lenne értelme. Ugyanolyan értelmetlen lenne, mint Beethoven egyik szimfoníáját -egy hullám változásai a nyomás függvényében- ábrázolni."
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Testvérbástyáim!

Azt láttuk-é, hogy két sémát játszó védelmünk van? Egyik az opciósok elleni, a másik a zsebhokizók elleni felállásunk. Az más kérdés, hogy annyira az út elején járunk, hogy konkrétan a kapubejáróban ácsorgunk, de a front már kezdi azt játszani, ami kellemetlen mindenkinek.

a.) A DL rotálási képesség kérdéses még, de fizikailag egész tűrhetők vagyunk:

- A két DE szépen zárja a zsebet oldalról, szétzilálja a LOS-on a támadóütemeket és betolja a támadófalat annyira, hogy szűk térbe kényszerüljön a QB. Hargrave belülről pusztít, de Butz őt UT-ként (is) használja, nem tipikus NT-ként, mert sokat mozgatja kifelé az A gapekből. Amúgy ő nem annyira NT matéria, mert horgonyozni kevésbé tud, viszont baromi jó szeme van a read option ellen.

A zsebirányítók ellen az agresszivitás eleve jó, mert beszűkül a passzlehetőség, az option/spread ellen meg azért, mert a "read" sokkal gyorsabban kell, hogy megtörténjen, illetve megtörjük az ütemezést. A tapasztalatlan irányítók ebbe beletörnek, mondjuk Rivers és Brees nem fognak.

b) A LB corpból erre a hibryd zónázós szerepre egyelőre Watt és Fort alkalmas, Vinny nem tartható fenn a lassúság miatt (őt csak futás ellen lehet bevetni, mert a downhill-je nulla), Dupree buta az olvasáshoz (nem egy A. Barr - persze más a szerepe), viszont a zónaszűkítéshez és területzáráshoz, illetve a nyomásgyakorláshoz elégséges. Bostic mellőzését nem értettem, én tuti őt tenném LJF mellé, mert nála nincs YAC (catch és run esetén sem).

Ami itt gyerekcipóben jár, az a belső gapek felnyitása, azt egyelőre blitzzel kompenzáljuk (big nickel), egy D. Jones/Wagner klón nagyon király lenne (=Shazier a prototípusa a középső területű downhill védőnek).

Fort érdekes fejlődésen ment keresztül: Spence-nél jobban elővételez és talán erőben is jobb így szemre, s őt tud tapadni TE-re a középső biztonsági zónákban, illetve a csapdázáshoz is elég jó képességei vannak.

A külső gap-ek zárása a zone read ellen egész jó, mert a két DE nagyon sokat jár a backfielden és mindkét OLB szépen érkezik a második szinten.

c.) A másik, amit nem tudunk még megoldani - K. Allen elkapásainak nagy többsége - az a keresztező útvonalak elzárása a LB zónákban, amihez viszont szerintem secondary segítség kell. Ezzel az a nagy baj, hogy a QB ezt gyorsan tudja olvasni, PR meg is dobta 2 mp alatt, pedig legalább 2, de inkább 3 ütemig ezt tartani kellene.

Azt reméltem, hogy Haden ebben jobb lesz, de neki megkopott a sebessége hozzá, a visszatérős útvonalakról már nem ér vissza. Cserébe ő baszott jól elővételezi a QB szándékot, levédi és elfedi a passzsávokat (ugye eklatáns példája a kiütős INT), és a LOS-on is tud verekedni (ütemtörés 2.0 = Richard Sherman, Desmond Trufant, Xavier Rhodes = COVER CB)

Az ellenoldali strongside CB még nincsen meg, Coty gyámolatlanul szerel és harcol, ő abban jó, hogyha hagyományosan látja maga előtt a play-t és tudja, hogy mi következik (a már végrehajtott elkapás után nincsen nála extra yard).

Artie Burns - ha fejben jó lenne vagy össze tudnánk rakni - akkor lehetne egy Maxwell klón, vele én simán press-t játszatnék, mert nagy térben sajnos elveszik, nem jó ütemben és szögben szerel.

A fentiek miatt a pálya egyik fele nyitva van még mindig, ott egy negyed-területet lezáró STRONG CB nagyon kellene, aki nem más lesz reményeim szerint, mint Sutton. A csávónak brutál hosszú kezei vannak, hatalmas atléta, de egyébként nagyon jó visionje is van, kár, hogy sérülékeny. Ha őt valahogy pályára tudjuk tenni (és nem slotban), akkor szerintem beválna ebben a szerepben, mert mindkét cover sémára jó lehet.

A big nickel-ünk és dime-unk lelke és motorja: Mike Hilton. A csávó egy safety testbe öltött corner, aki nem csak, hogy jól lát, hanem nagyon fájdalmasan tud betalálni az ellennek, szerintem senki nem szeret ellene játszani. Igazi bulldog mentalitással játszik, hajt-csíp-rúg, ahogy kell és gyors is, lásd a nickel blitzeit.

Ő nagyon illik a Dollar és Comet felállásunkba (lásd pl. a Raiders topikba általam linkelt cikkeket), mert a gyorsasága miatt jól vált le a zónákból illetve nem a legrövidebb úton (a QB látóterében - középről) kell blitzeltetni, ami előny. (Nálunk sokszor láttam fennt roverben is, aki a slot WR-rel ment).

d) A safetyket még nem tudom megítélni annyira, az biztos, hogy rush def-ben javultunk, Davis az alley-ből jól érkezik meg a gap-ekbe és ranger szerepkörben sem elveszett (sokkal jobb, mint tavaly). Vele az a gond, hogy inkonzisztens (kitér az ütközés elől v árnyékra vetődik, ez mi???) és néha segghülye döntéseket hoz (nem kell mondanom, hogy Earl Thomas mennyire fasza lehetett volna nekünk FS-ben Bell helyett erre a pár évre).

Ha Davis jól koncentrál, akkor a sky felállásban (10 y/step off-ban) a futás ellen hasznos lehet. < Sky coverage is a great 1st Down and run stopping coverage. This is where a defense is able to add players to the box that the offense doesn’t perceive. Most offensive coordinators do not count anybody outside the tackle box in their run blocking numbers. This is how match quarters teams (aka spread/option) can suffocate the run in Sky coverage.

A 3-4 hybrid védelemben a Free Safety szerepre viszont max átlagos: One of the best football players on the defense. Will be free versus two-back sets and will align to the TE. Think of him as a “box” safety.

Edmunds nekem egy kifejezett tweener a SS/LB között, viszont nem gondoltam volna, hogy a gyorsasága és a passz elleni anticipációja ennyire jó (kb. a második legjobb CB-nk jelenleg). Ő igazi downhill player, nagy területet játszik be, side2side képes átérni, és mindig labdaközelben van, amiből előbb-utóbb jönni fognak a labdaszerzések. Single high safety-ben eddig egész jó volt, szerelést nem nagyon vétett.

Morgan Burnett lett volna a rover-ünk a Dollarban, ha tudna játszani, így felállhatnánk három safety-vel és csúszhatna kb. bármelyik a CB-k felé vagy mehetne Drop-ba Fort közelébe, ami nagyon kiszámíthatatlanná tenné az egész felállásunkat. Elvileg neki kellene matchelni a TE-ket (ez most Davisé többnyire), mert Hilton kicsi méretben ehhez.

Alakulni fog ez, mert vannak agresszív, okos és gyors védőink, ez egy továbbfejlesztett Tampa2-nek néz ki, ami könnyen variálható 4-2-5-be és 3-3-5-be is.

A séma lényege az lenne, hogy agresszívan uraljuk a LOS-t, nyissuk az egyik gap-et (blitzzel), csapdázzuk a zónákat (területlefedés vagy szűkített zóna), védjük a könnyen megdobható underneath-et és megtörjük a programozott ütemjátékokat.

Ebből jelenleg az első kitétel - passrush (Heyward, Tuitt, Hargrave, Watt, Hilton, Bostic) működik a legjobban, a zónaszűkítés javulgat azzal, hogy Edz, Bostic/Fort és Haden kezdenek ráérezni a szerepkörre (már nem klasszikus ILB szerep! = Timmons-t ne sírjuk vissza légysziiii!!!).

Viszont a csapdázás még gyermekcipőben jár sajnos és ahhoz egy downhill LB, egy strong CB és extra FS játék kellene és jó lenne látni néha, hogy próbálgatjuk a press man-t (LAC meccs végé volt!!!). Ezek lehetnek Fort, Sutton és Davis, de jobban örülnék, ha Deion Jones, Xavier Rhodes és Harrison Smith lennének😊.

Dupree egy érdekes kérdés lesz, hogy mit látnak benne, mert az agresszivitása megvan, de az esze kevés hozzá, ott lehet, hogy emiatt továbblépnek. Mindenképpen nehéz lesz megfelelő embert találni a szerepre, mert a másik oldalon Watt is csak a pedigréje miatt tudja magas szinten!

A fentieket most elsősorban az option és spread O-k elleni játékra írtam, a hagyományos védőfelállásokat talán mindenki ismeri, de amúgy szerintem már az esetek 20%-a alatt van az eredeti klasszikus 3-4, inkább a nickel felállás a mérvadó. Másrészt mindenki nyomatja a misdirection/RPO/spread (Air Raid, Coryell) elemeket, akárhogy is akarjuk definiálni azokat.

Higgyétek el, hogy én szeretnék újra igazi büntető védelmet látni, az elmúlt hetekben nosztalgiáztam és elkezdtem túrni a védelemelemzős (új irányos) cikkekeket, gondoltam megosztom veletek, amit puszta rajongói szemmel láttam! Gondolom, hogy nem mindenben van igazam, javítsátok nyugodtan!

 i0.wp.com/matchquarters.com/wp-content/uploads/2017/11/03-Comet.png?resize=1024%2C768&ssl=1

 i1.wp.com/matchquarters.com/wp-content/uploads/2017/11/02-Drop.png?resize=1024%2C768&ssl=1

Szerkesztette: Willie Parker
több mint 5 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 170
Az elet rendje az, hogy a csapatok sok elso korost bebuknak, hol meg gyongyot talalnak, hol meg talalnak egy jo jatekost. Nem, nem CSAK azok sikeresek, akiknel az elso korosek sikeresek....ehhez meg kell nezni csap a Pats peldajat. Azok sikeresek, akik fuggetlenul attol hol draftolnak, potencialt neznek es azokat viszik, akik illeszthetoek lehetnek. A jo csapatok, tobbet tudnak ebbol beepiteni, a rosszabbak, pedig kevesebbet. Onnantól pedig, ha jön egy-egy gyöngyszem, frencsi playa kiemelkednek és gyűrűket nyernek, de persze erre sincs garancia.

A legendás 70-es évek Steelersében 8 HOF volt található, amelyből 5 játékos nem az első körben jött és ki tudja, hogy ha nem jön össze az az 1974-es draft, amelyet a szaksajtó a draft pillanatában a steelers egyik legrosszabbjának titulált, akkor születik-e egyáltalán gyűrű. (mondjuk Lambert, Stallworth és Webster nélkül, akik nem első körösek voltak)
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Hajunkra kenhetjük a keretet, ha nem tudjuk használni/ alulhasználjuk (Haley) v ha a kulcspozíciók kiürülnek (visszaeső irányító, sérülés-Shazier, holdout-Bell). Off oldalon a tavalyi Ben-nel több minden menne idén, mint amit a tavalyi stratégiával elértünk, mert sztem jobb a koncepció, nem mindent a playmakerekre bízunk, több targetet használunk jobban.

Szar ügy, ha a QB-d inkonzisztens (Ravens fannek nem kell mondanom), rosszabb, mintha limitált lenne (Foles, Keenum, Goff). Utóbbinál tudsz készülni, az erősségekre épìteni, BB meg kiszámíthatatlan, hogy mire képes, fejben, kisebb részt fizikailag (50 pass, no huddle, mélyzóna pontosság).

Def oldalon újjáépítünk még most is, 10 éve nincs meg a teljes kirakós, ez az igazság. Többször felhúztunk egy elégséges egységet, de az Off alulteljesített=kizúgtunk.

Saci köré lehetett volna nagyon állat, és mozgékony védelmet építeni, amit nagyon nem szeretnének a mai támadósorok, de pechünk volt, hogy a legjobb kirakósunk kidőlt. Nem ments÷g persze, de ebben a szezonban lépegetünk előre. 4 dolog hiányzik egy stabilabb és kellemetlen Def-hez: 1 stabilan rotálható, 5. DL ember; egy jó cover LB, egy ellenoldali passrusher és egy területfedő CB (meg majd Haden utódja). Sok is, meg nem is. Az utóbbi lehetne Cam Sutton, ha lenne DB képzésünk (kérném a sec coachotokat!), a cover LB lehet Fort. OLB-ben Porter nem tudja átadni a tudását, ott el tudnék képzelni más edzőt, mondjuk a wisconsini DC-t.

De sok mindenben egyetértek veled, főedzőt mégsem váltanék Ben ittlétéig, DC-t a mostani szezon maximuma függvényében. Draft elejéről EDGE és CB kell sztem.
Fast Willie
Úgy kb 6 éve minden draftnak így megyünk neki.
Jan
Nagyjából kit érdekel. Egyszer kell 4-5 évre beletalálni egy premier posztba. (A Seahawks draft is különleges eset volt, azóta is tehetséghiányuk van, azóta alig húztak jót)

Engem fullra nem érdekel az elbaszott első kör, ha húzol helyette fasza 2-4-et pl. Mostanság egyre több és nagyobb hiányossággal jönnek ki s védők (pl Davenport milyen nyers volt, azt Saints odaadta a házat érte kb potenciálra).

Más kérdés a képzés, ami nálunk pont ezeken a posztokon hiánycikk. Én váltanék edzőt, a DL-nek is jót tett!

Szóval nálam első kört EDGE/DE, CB és kiemelkedő OT/OG ér a QB mellett. Premierposztot tölts és használd jól, a többit (ILB, S, C, TE, RB, WR) találj hátrébb és fejlessz! Nyilván korszakos elkapó (OBJ, Hopkins kaliberek) megengedett!

Ha Watt társa meglenne és találunk egy jó cornert, minden könnyebb lenne. Artie Burns féle kényszermegoldás kevés, de amúgy őt is használhattuk volna jobban (kifejezett harcos-edzőkérdés).
Fast Willie
Abszolút nem értek egyet! 😊

A drafton több ezer egyetemi focista közül a legtehetségesebb pár százból lehet válogatni. Ebből kell kiválasztani azt a 2-3-at (jó esetben többet) akinek valamilyen szinten hasznát tudja venni a csapatod. A legfontosabb, hogy amikor még az abszolút legjobbak bent vannak (1.kör) akkor ne hibázz. Ha minden évben csak ezt az egy picket jól használod fel, akkor évekre stabil jó kereted lesz. Lásd Steelers 2000-es években, Tomlin érkezéséig:
2000: Plaxico Burress
2001: Hampton
2002: Simmons
2003: Polamalu
2004: Roethlisberger
2005: Heath Miller
2006: Santonio Holmes
2007: Timmons

nem a hátsó körökből kell csodát várni, hanem a legfontosabb pickedet nem szabad elb.szni. Ha ezt megnézed, nem húztunk minden évben HoF playert, de olyan sincs közte, aki totál bust. Mind vagy posztjukon kiemelkedő játékosok lettek, vagy legalábbis stabil, jó kezdők. Az hogy jöttek jó játékosok későbbi körökben, vagy UDFA-ként is, az oké, de az az évtized részben azért is volt olyan sikeres mert a legfontosabb pickeket nem ilyen Jarvis Jones-Burns-Dupree szintű játékosokra lőttük el, hanem első körben első körös játékost húztunk.
Jan
Nézegettem 5 évre vissza az elsőköröket, hát jó sokan bebuktak. Írtam, hogy egyre több hiányossággal jönnek ki és sokkal korábban a college játékosok, ìgy olyan nagy különbséget én 1/20 utáni és 2/20 előtti játékos között nem látok már.

Nyilván a prémium TOP10-15 tehetség megint más, de ilyen hozzánk csak redflaggel csúszott mostanság, annyira hátul húztunk (szerencsére).

Nekem mondjuk AB, Bell vagy Tuitt sima elsőkörös teljesítményt hoz.

Abban nincs vita, hogy Jarvis, Bud és Artie bustok, s ezért luxus nekünk, de ott a poszt jó volt, az ember nem. (CB-ből pont kivitték WJIII-t, sztem mi őt akartuk, de nem volt B terv, JJ előtt meg Worilds váratlan megtéréséért volt kár, viszont Dupreeben volt elképzelés, csak Porter gyenge edző!)
Fast Willie
Az hogy mások bebukják az 1. körösüket, nem a mi gondunk, az idézett 2000-es években is húztak bustokat mások, nem az a lényeg, hanem hogy mi nem csináltuk.

Top 15-ös tehetség ( bár Colbert többször a "20 most talented player" -t használta) néha van még bent, amikor mi kerülünk sorra, posztfüggő, hogy éppen nekünk kell-e. Heyward, DeCastro, Shazier például azok voltak.

AB -ről a scoutoktól kezdve, korábbi edzőin át, kb mindenki elmondta, hogy akkor semmi nem utalt arra, hogy később mi lesz belőle. Valahol fent van egy videó, hogy kezébe nyomják a scouting reportját és felovassa, persze röhögve, de azért megjegyzi, hogy tényleg kb azok a hibái voltak, amiket leírtak... csak azóta kijavította. 😀

Az, hogy kivisznek előlünk egy játékost, és nincs B terv, az egy ilyen értékű és költségvetésű cégnél elképesztő.

Dupreeben szerintem is több van, valszeg igazad van, edzői probléma lehet. Amúgy a D-re ez jellemző, összevetve az O edzőkkel, mondjuk Munchakkal, vagy a WR / RB edzőkkel.
Jan
Igen, és ők az elit teljesítményt nyújtók + Watt is ezen az úton halad.

Igazad van abban, hogy luxus elpazarolni az első választásokat, különösen egy újjáépülőben lévő csapatrésznél, de kompenzálhatsz hátsó régiókból, amit mi szerencsére megtettünk, a keretünk össztehetsége ezért magasabb tartósan.

Az viszont nagyon ritka, hogy tolsz egy teljes beletrafálós draftot, mint anno Carrollék, s mostanában már a korai pickek is nagyon kiszámíthatatlanok.

Persze kellenének az első körök, nálam az elmúlt draftokból az érdemi - első három körben - a következő húzások voltak nagyon fejvakarósak: Dri Archer, Golson, Burns és talán Coates. Ebből a két CB-ben volt logika, egyik sérülékeny lett, a másikat félrekezeltük. A két támadó az luxuspick volt, Archer helyett most kaptunk egy Samuels-t, Sammie helyett meg Juju-t, úgyhogy utólag megoldottuk. Remélem Cam Sutton beválik, én benne a mozgása, agresszivitása és labdaérzéke alapján sokat látok, aztán lehet, hogy egy Keenan Lewis 2.0 lesz, akiből sohasem jön ki a maximum.
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 921 — Steelers fan
Hajunkra kenhetjük a keretet, ha nem tudjuk használni/ alulhasználjuk (Haley) v ha a kulcspozíciók kiürülnek (visszaeső irányító, sérülés-Shazier, holdout-Bell). Off oldalon a tavalyi Ben-nel több minden menne idén, mint amit a tavalyi stratégiával elértünk, mert sztem jobb a koncepció, nem mindent a playmakerekre bízunk, több targetet használunk jobban.

Szar ügy, ha a QB-d inkonzisztens (Ravens fannek nem kell mondanom), rosszabb, mintha limitált lenne (Foles, Keenum, Goff). Utóbbinál tudsz készülni, az erősségekre épìteni, BB meg kiszámíthatatlan, hogy mire képes, fejben, kisebb részt fizikailag (50 pass, no huddle, mélyzóna pontosság).

Def oldalon újjáépítünk még most is, 10 éve nincs meg a teljes kirakós, ez az igazság. Többször felhúztunk egy elégséges egységet, de az Off alulteljesített=kizúgtunk.

Saci köré lehetett volna nagyon állat, és mozgékony védelmet építeni, amit nagyon nem szeretnének a mai támadósorok, de pechünk volt, hogy a legjobb kirakósunk kidőlt. Nem ments÷g persze, de ebben a szezonban lépegetünk előre. 4 dolog hiányzik egy stabilabb és kellemetlen Def-hez: 1 stabilan rotálható, 5. DL ember; egy jó cover LB, egy ellenoldali passrusher és egy területfedő CB (meg majd Haden utódja). Sok is, meg nem is. Az utóbbi lehetne Cam Sutton, ha lenne DB képzésünk (kérném a sec coachotokat!), a cover LB lehet Fort. OLB-ben Porter nem tudja átadni a tudását, ott el tudnék képzelni más edzőt, mondjuk a wisconsini DC-t.

De sok mindenben egyetértek veled, főedzőt mégsem váltanék Ben ittlétéig, DC-t a mostani szezon maximuma függvényében. Draft elejéről EDGE és CB kell sztem.
Fast Willie
Úgy kb 6 éve minden draftnak így megyünk neki.
Jan
Nagyjából kit érdekel. Egyszer kell 4-5 évre beletalálni egy premier posztba. (A Seahawks draft is különleges eset volt, azóta is tehetséghiányuk van, azóta alig húztak jót)

Engem fullra nem érdekel az elbaszott első kör, ha húzol helyette fasza 2-4-et pl. Mostanság egyre több és nagyobb hiányossággal jönnek ki s védők (pl Davenport milyen nyers volt, azt Saints odaadta a házat érte kb potenciálra).

Más kérdés a képzés, ami nálunk pont ezeken a posztokon hiánycikk. Én váltanék edzőt, a DL-nek is jót tett!

Szóval nálam első kört EDGE/DE, CB és kiemelkedő OT/OG ér a QB mellett. Premierposztot tölts és használd jól, a többit (ILB, S, C, TE, RB, WR) találj hátrébb és fejlessz! Nyilván korszakos elkapó (OBJ, Hopkins kaliberek) megengedett!

Ha Watt társa meglenne és találunk egy jó cornert, minden könnyebb lenne. Artie Burns féle kényszermegoldás kevés, de amúgy őt is használhattuk volna jobban (kifejezett harcos-edzőkérdés).
Fast Willie
Abszolút nem értek egyet! 😊

A drafton több ezer egyetemi focista közül a legtehetségesebb pár százból lehet válogatni. Ebből kell kiválasztani azt a 2-3-at (jó esetben többet) akinek valamilyen szinten hasznát tudja venni a csapatod. A legfontosabb, hogy amikor még az abszolút legjobbak bent vannak (1.kör) akkor ne hibázz. Ha minden évben csak ezt az egy picket jól használod fel, akkor évekre stabil jó kereted lesz. Lásd Steelers 2000-es években, Tomlin érkezéséig:
2000: Plaxico Burress
2001: Hampton
2002: Simmons
2003: Polamalu
2004: Roethlisberger
2005: Heath Miller
2006: Santonio Holmes
2007: Timmons

nem a hátsó körökből kell csodát várni, hanem a legfontosabb pickedet nem szabad elb.szni. Ha ezt megnézed, nem húztunk minden évben HoF playert, de olyan sincs közte, aki totál bust. Mind vagy posztjukon kiemelkedő játékosok lettek, vagy legalábbis stabil, jó kezdők. Az hogy jöttek jó játékosok későbbi körökben, vagy UDFA-ként is, az oké, de az az évtized részben azért is volt olyan sikeres mert a legfontosabb pickeket nem ilyen Jarvis Jones-Burns-Dupree szintű játékosokra lőttük el, hanem első körben első körös játékost húztunk.
Jan
Nézegettem 5 évre vissza az elsőköröket, hát jó sokan bebuktak. Írtam, hogy egyre több hiányossággal jönnek ki és sokkal korábban a college játékosok, ìgy olyan nagy különbséget én 1/20 utáni és 2/20 előtti játékos között nem látok már.

Nyilván a prémium TOP10-15 tehetség megint más, de ilyen hozzánk csak redflaggel csúszott mostanság, annyira hátul húztunk (szerencsére).

Nekem mondjuk AB, Bell vagy Tuitt sima elsőkörös teljesítményt hoz.

Abban nincs vita, hogy Jarvis, Bud és Artie bustok, s ezért luxus nekünk, de ott a poszt jó volt, az ember nem. (CB-ből pont kivitték WJIII-t, sztem mi őt akartuk, de nem volt B terv, JJ előtt meg Worilds váratlan megtéréséért volt kár, viszont Dupreeben volt elképzelés, csak Porter gyenge edző!)
Fast Willie
Az hogy mások bebukják az 1. körösüket, nem a mi gondunk, az idézett 2000-es években is húztak bustokat mások, nem az a lényeg, hanem hogy mi nem csináltuk.

Top 15-ös tehetség ( bár Colbert többször a "20 most talented player" -t használta) néha van még bent, amikor mi kerülünk sorra, posztfüggő, hogy éppen nekünk kell-e. Heyward, DeCastro, Shazier például azok voltak.

AB -ről a scoutoktól kezdve, korábbi edzőin át, kb mindenki elmondta, hogy akkor semmi nem utalt arra, hogy később mi lesz belőle. Valahol fent van egy videó, hogy kezébe nyomják a scouting reportját és felovassa, persze röhögve, de azért megjegyzi, hogy tényleg kb azok a hibái voltak, amiket leírtak... csak azóta kijavította. 😀

Az, hogy kivisznek előlünk egy játékost, és nincs B terv, az egy ilyen értékű és költségvetésű cégnél elképesztő.

Dupreeben szerintem is több van, valszeg igazad van, edzői probléma lehet. Amúgy a D-re ez jellemző, összevetve az O edzőkkel, mondjuk Munchakkal, vagy a WR / RB edzőkkel.
több mint 5 éve
Willie Parker Pittsburgh Steelers 13 525
Hajunkra kenhetjük a keretet, ha nem tudjuk használni/ alulhasználjuk (Haley) v ha a kulcspozíciók kiürülnek (visszaeső irányító, sérülés-Shazier, holdout-Bell). Off oldalon a tavalyi Ben-nel több minden menne idén, mint amit a tavalyi stratégiával elértünk, mert sztem jobb a koncepció, nem mindent a playmakerekre bízunk, több targetet használunk jobban.

Szar ügy, ha a QB-d inkonzisztens (Ravens fannek nem kell mondanom), rosszabb, mintha limitált lenne (Foles, Keenum, Goff). Utóbbinál tudsz készülni, az erősségekre épìteni, BB meg kiszámíthatatlan, hogy mire képes, fejben, kisebb részt fizikailag (50 pass, no huddle, mélyzóna pontosság).

Def oldalon újjáépítünk még most is, 10 éve nincs meg a teljes kirakós, ez az igazság. Többször felhúztunk egy elégséges egységet, de az Off alulteljesített=kizúgtunk.

Saci köré lehetett volna nagyon állat, és mozgékony védelmet építeni, amit nagyon nem szeretnének a mai támadósorok, de pechünk volt, hogy a legjobb kirakósunk kidőlt. Nem ments÷g persze, de ebben a szezonban lépegetünk előre. 4 dolog hiányzik egy stabilabb és kellemetlen Def-hez: 1 stabilan rotálható, 5. DL ember; egy jó cover LB, egy ellenoldali passrusher és egy területfedő CB (meg majd Haden utódja). Sok is, meg nem is. Az utóbbi lehetne Cam Sutton, ha lenne DB képzésünk (kérném a sec coachotokat!), a cover LB lehet Fort. OLB-ben Porter nem tudja átadni a tudását, ott el tudnék képzelni más edzőt, mondjuk a wisconsini DC-t.

De sok mindenben egyetértek veled, főedzőt mégsem váltanék Ben ittlétéig, DC-t a mostani szezon maximuma függvényében. Draft elejéről EDGE és CB kell sztem.
Fast Willie
Úgy kb 6 éve minden draftnak így megyünk neki.
Jan
Nagyjából kit érdekel. Egyszer kell 4-5 évre beletalálni egy premier posztba. (A Seahawks draft is különleges eset volt, azóta is tehetséghiányuk van, azóta alig húztak jót)

Engem fullra nem érdekel az elbaszott első kör, ha húzol helyette fasza 2-4-et pl. Mostanság egyre több és nagyobb hiányossággal jönnek ki s védők (pl Davenport milyen nyers volt, azt Saints odaadta a házat érte kb potenciálra).

Más kérdés a képzés, ami nálunk pont ezeken a posztokon hiánycikk. Én váltanék edzőt, a DL-nek is jót tett!

Szóval nálam első kört EDGE/DE, CB és kiemelkedő OT/OG ér a QB mellett. Premierposztot tölts és használd jól, a többit (ILB, S, C, TE, RB, WR) találj hátrébb és fejlessz! Nyilván korszakos elkapó (OBJ, Hopkins kaliberek) megengedett!

Ha Watt társa meglenne és találunk egy jó cornert, minden könnyebb lenne. Artie Burns féle kényszermegoldás kevés, de amúgy őt is használhattuk volna jobban (kifejezett harcos-edzőkérdés).
Fast Willie
Abszolút nem értek egyet! 😊

A drafton több ezer egyetemi focista közül a legtehetségesebb pár százból lehet válogatni. Ebből kell kiválasztani azt a 2-3-at (jó esetben többet) akinek valamilyen szinten hasznát tudja venni a csapatod. A legfontosabb, hogy amikor még az abszolút legjobbak bent vannak (1.kör) akkor ne hibázz. Ha minden évben csak ezt az egy picket jól használod fel, akkor évekre stabil jó kereted lesz. Lásd Steelers 2000-es években, Tomlin érkezéséig:
2000: Plaxico Burress
2001: Hampton
2002: Simmons
2003: Polamalu
2004: Roethlisberger
2005: Heath Miller
2006: Santonio Holmes
2007: Timmons

nem a hátsó körökből kell csodát várni, hanem a legfontosabb pickedet nem szabad elb.szni. Ha ezt megnézed, nem húztunk minden évben HoF playert, de olyan sincs közte, aki totál bust. Mind vagy posztjukon kiemelkedő játékosok lettek, vagy legalábbis stabil, jó kezdők. Az hogy jöttek jó játékosok későbbi körökben, vagy UDFA-ként is, az oké, de az az évtized részben azért is volt olyan sikeres mert a legfontosabb pickeket nem ilyen Jarvis Jones-Burns-Dupree szintű játékosokra lőttük el, hanem első körben első körös játékost húztunk.
Jan
Nézegettem 5 évre vissza az elsőköröket, hát jó sokan bebuktak. Írtam, hogy egyre több hiányossággal jönnek ki és sokkal korábban a college játékosok, ìgy olyan nagy különbséget én 1/20 utáni és 2/20 előtti játékos között nem látok már.

Nyilván a prémium TOP10-15 tehetség megint más, de ilyen hozzánk csak redflaggel csúszott mostanság, annyira hátul húztunk (szerencsére).

Nekem mondjuk AB, Bell vagy Tuitt sima elsőkörös teljesítményt hoz.

Abban nincs vita, hogy Jarvis, Bud és Artie bustok, s ezért luxus nekünk, de ott a poszt jó volt, az ember nem. (CB-ből pont kivitték WJIII-t, sztem mi őt akartuk, de nem volt B terv, JJ előtt meg Worilds váratlan megtéréséért volt kár, viszont Dupreeben volt elképzelés, csak Porter gyenge edző!)
több mint 5 éve
Jan Pittsburgh Steelers 4 921 — Steelers fan
Hajunkra kenhetjük a keretet, ha nem tudjuk használni/ alulhasználjuk (Haley) v ha a kulcspozíciók kiürülnek (visszaeső irányító, sérülés-Shazier, holdout-Bell). Off oldalon a tavalyi Ben-nel több minden menne idén, mint amit a tavalyi stratégiával elértünk, mert sztem jobb a koncepció, nem mindent a playmakerekre bízunk, több targetet használunk jobban.

Szar ügy, ha a QB-d inkonzisztens (Ravens fannek nem kell mondanom), rosszabb, mintha limitált lenne (Foles, Keenum, Goff). Utóbbinál tudsz készülni, az erősségekre épìteni, BB meg kiszámíthatatlan, hogy mire képes, fejben, kisebb részt fizikailag (50 pass, no huddle, mélyzóna pontosság).

Def oldalon újjáépítünk még most is, 10 éve nincs meg a teljes kirakós, ez az igazság. Többször felhúztunk egy elégséges egységet, de az Off alulteljesített=kizúgtunk.

Saci köré lehetett volna nagyon állat, és mozgékony védelmet építeni, amit nagyon nem szeretnének a mai támadósorok, de pechünk volt, hogy a legjobb kirakósunk kidőlt. Nem ments÷g persze, de ebben a szezonban lépegetünk előre. 4 dolog hiányzik egy stabilabb és kellemetlen Def-hez: 1 stabilan rotálható, 5. DL ember; egy jó cover LB, egy ellenoldali passrusher és egy területfedő CB (meg majd Haden utódja). Sok is, meg nem is. Az utóbbi lehetne Cam Sutton, ha lenne DB képzésünk (kérném a sec coachotokat!), a cover LB lehet Fort. OLB-ben Porter nem tudja átadni a tudását, ott el tudnék képzelni más edzőt, mondjuk a wisconsini DC-t.

De sok mindenben egyetértek veled, főedzőt mégsem váltanék Ben ittlétéig, DC-t a mostani szezon maximuma függvényében. Draft elejéről EDGE és CB kell sztem.
Fast Willie
Úgy kb 6 éve minden draftnak így megyünk neki.
Jan
Nagyjából kit érdekel. Egyszer kell 4-5 évre beletalálni egy premier posztba. (A Seahawks draft is különleges eset volt, azóta is tehetséghiányuk van, azóta alig húztak jót)

Engem fullra nem érdekel az elbaszott első kör, ha húzol helyette fasza 2-4-et pl. Mostanság egyre több és nagyobb hiányossággal jönnek ki s védők (pl Davenport milyen nyers volt, azt Saints odaadta a házat érte kb potenciálra).

Más kérdés a képzés, ami nálunk pont ezeken a posztokon hiánycikk. Én váltanék edzőt, a DL-nek is jót tett!

Szóval nálam első kört EDGE/DE, CB és kiemelkedő OT/OG ér a QB mellett. Premierposztot tölts és használd jól, a többit (ILB, S, C, TE, RB, WR) találj hátrébb és fejlessz! Nyilván korszakos elkapó (OBJ, Hopkins kaliberek) megengedett!

Ha Watt társa meglenne és találunk egy jó cornert, minden könnyebb lenne. Artie Burns féle kényszermegoldás kevés, de amúgy őt is használhattuk volna jobban (kifejezett harcos-edzőkérdés).
Fast Willie
Abszolút nem értek egyet! 😊

A drafton több ezer egyetemi focista közül a legtehetségesebb pár százból lehet válogatni. Ebből kell kiválasztani azt a 2-3-at (jó esetben többet) akinek valamilyen szinten hasznát tudja venni a csapatod. A legfontosabb, hogy amikor még az abszolút legjobbak bent vannak (1.kör) akkor ne hibázz. Ha minden évben csak ezt az egy picket jól használod fel, akkor évekre stabil jó kereted lesz. Lásd Steelers 2000-es években, Tomlin érkezéséig:
2000: Plaxico Burress
2001: Hampton
2002: Simmons
2003: Polamalu
2004: Roethlisberger
2005: Heath Miller
2006: Santonio Holmes
2007: Timmons

nem a hátsó körökből kell csodát várni, hanem a legfontosabb pickedet nem szabad elb.szni. Ha ezt megnézed, nem húztunk minden évben HoF playert, de olyan sincs közte, aki totál bust. Mind vagy posztjukon kiemelkedő játékosok lettek, vagy legalábbis stabil, jó kezdők. Az hogy jöttek jó játékosok későbbi körökben, vagy UDFA-ként is, az oké, de az az évtized részben azért is volt olyan sikeres mert a legfontosabb pickeket nem ilyen Jarvis Jones-Burns-Dupree szintű játékosokra lőttük el, hanem első körben első körös játékost húztunk.
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
Shazier kapcsán most felmerült bennem valami. Így, hogy vége a karrierjének kb, lesz valami kompenzációs pickünk, vagy ment a levesbe 2014-es első körünk?
Dodó
Komp pick azért jár, akit valaki más szerződtetett. Mondjuk pl Hubbardert jön majd valami, bár a Burnett szerződés kapcsán meg csökken ennek értéke. Ezeket a szerződéseket figyelembe veszik és így osztják a kompenzációt. Vagyis Saciért nem jár semmi...
több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Állítólag megpróbálkozhatunk Benjaminnál
 steelerswire.usatoday.com/2018/12/06/the-steelers-should-make-an-offer-to-wr-kelvin-benjamin/
polamalu
Akit azért dobtak ki, mert elhízott és utál edzeni? Persze, persze RZ célpontnak lehetne jó, de nem az a karakter akit szoktunk szeretni...
Klemó
Ja, hát az ilyenekből inkább a Pats szokott SB győztest csinálni 😊

több mint 5 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
Állítólag megpróbálkozhatunk Benjaminnál
 steelerswire.usatoday.com/2018/12/06/the-steelers-should-make-an-offer-to-wr-kelvin-benjamin/
polamalu
Akit azért dobtak ki, mert elhízott és utál edzeni? Persze, persze RZ célpontnak lehetne jó, de nem az a karakter akit szoktunk szeretni...
Klemó
Lehet erre a 4 meccsre, vagy csak Huntert pótolni... Lehet csak a vízesés monoton hangja zavarta Buffaloban 😀
több mint 5 éve
Klaci79 Pittsburgh Steelers Penn State Nittany Lions 21 174
Srácok olvastatok,hallottatok valamit,hogy kinn mi a vélemény a bíráskodásról,vagyis amit bíráskodás címszóval műveltek a meccsünkön?
Daragó Sándor
IDe annyira fölzaklatták magukat, hogy már a Iglic Redskinsen is tudjuk, hogy az első TD false start volt.
sutianap
Egyébként ja 😛 Én a közvetítésben élőben is láttam, de még Ricsiék se említették és más se hozta elő. a bírók pláne, azt hittem simán visszafújják, mert LJ úgy sietett, mintha az amúgy 15 percet késő Máv járatot kellett volna elérnie 😀 😀
dande
Én is láttam, de azt gondoltam ez a trend. Aztán volt kisebb FS, amit befújtak...vicc 😢
több mint 5 éve
Klemó Pittsburgh Steelers 5 170
Állítólag megpróbálkozhatunk Benjaminnál
 steelerswire.usatoday.com/2018/12/06/the-steelers-should-make-an-offer-to-wr-kelvin-benjamin/
polamalu
Akit azért dobtak ki, mert elhízott és utál edzeni? Persze, persze RZ célpontnak lehetne jó, de nem az a karakter akit szoktunk szeretni...
több mint 5 éve
polamalu Pittsburgh Steelers 4 503 — 毎日何かを学ぶ
Állítólag megpróbálkozhatunk Benjaminnál
 steelerswire.usatoday.com/2018/12/06/the-steelers-should-make-an-offer-to-wr-kelvin-benjamin/
több mint 5 éve
bcsarli, Udvari Főkóstoló Pittsburgh Steelers 8 253 — A Heinz Field-en soha sem járt, hozzá nem értő lelkes amatőr
Shazier kapcsán most felmerült bennem valami. Így, hogy vége a karrierjének kb, lesz valami kompenzációs pickünk, vagy ment a levesbe 2014-es első körünk?
Dodó
Persze kompenzáljuk Shaziét 8 millió dodóval, mikor leszedjük a PUPról, s életbe lép az 5. éves opciója. A nagyobb baj Düpri, rólla lekéne szedni az opció és a felét átutalni Az Embereknek Akik Tudnak Talkit Csinálni Jól Alapítványnak.
sutianap
Zoolander? 😊

több mint 5 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 073 — capitaine du château de Vienne 1487
Shazier kapcsán most felmerült bennem valami. Így, hogy vége a karrierjének kb, lesz valami kompenzációs pickünk, vagy ment a levesbe 2014-es első körünk?
Dodó
Persze kompenzáljuk Shaziét 8 millió dodóval, mikor leszedjük a PUPról, s életbe lép az 5. éves opciója. A nagyobb baj Düpri, rólla lekéne szedni az opciót és a felét átutalni Az Embereknek Akik Tudnak Talkit Csinálni Jól Alapítványnak.

Szerkesztette: sutianap


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 5 éve
Dodó Pittsburgh Steelers 251
Shazier kapcsán most felmerült bennem valami. Így, hogy vége a karrierjének kb, lesz valami kompenzációs pickünk, vagy ment a levesbe 2014-es első körünk?