San Francisco 49ers

57 feliratkozó

több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
szerintem ezt le is zárhatjuk. respekt aki tartalomban szólt hozzá. a következő nagy falat Crabtree szerződtetése lesz, már ha akarjuk. mi nem fizetünk túl senkit, illetve nem megyünk bele licitháborúba.
izgalmas lesz Boone, Iupati és VD esete is. viszont marha mélyek vagyunk minden poszton.
ha meg SB-t nyerünk megoldódik sok gondunk 😀😀😀

több mint 9 éve
Josszi San Francisco 49ers Nevada Wolf Pack 3 305
Ha valaki csak odáig jut el, hogy "61 milliós garantált tartalom Kaepernicknek!?", az nem meglepő, hogy hüledezik az összeg láttán, de ha valaki átfutja a szerződés részleteit, az láthatja, hogy nem sok értelme van azon disputálni, hogy megérdemel-e ennyit Kaepernick. Megpróbálom egyszerűen leírni.
A szerződés 126 milliós összértékének majd' felét kitevő 61 milliós garantált résznek csak töredéke, 13.073 millió az, ami ténylegesen garantált (12.328 millió dollár signing bonus, 645 ezer dollár base salary és 100 ezer dollár workout bonus az idei évben). A szerződés további éveinek garantált tartalma mindig az adott év április 1-jén válik ténylegesen garantálttá, ami azt jelenti, hogy a Niners - április 1. előtt - bármelyik évben megválhat Kaepernicktől anélkül, hogy bennragadó tételek (dead money) maradnának a fizetési sapka alatt. Továbbá egy olyan de-escalator is be van építve a szerződésbe, amely összesen 12 millió dollárral (évente két millióval) redukálhatja a szerződés összértékét - Kaepernick ezt csak úgy szüntetheti meg, ha egy adott szezonban a csapat offensive snapjeinek legalább 80 százalékában pályán van, és ugyanebben a szezonban 1) Super Bowlba jut a csapattal vagy 2) első/második csapatos All-Pro választott lesz. Tehát ha például idén nem teljesíti ezeket a feltételeket, akkor jövőre bukik 2 milliót, ha 2015-ben sem, akkor 2016-ban is elesik 2 milliótól, de ha 2016-ban minden snapet a pályán tölt, és a Niners mondjuk Super Bowlt nyer, akkor törlődik a de-escalator, és 2017-től kezdődően minden évben jár neki a 2 millió. A következő szezontól kezdődően minden évben 2 millió dollár van elkülönítve meccsenkénti roster bonus formájában, vagyis Kaepernick minden kihagyott alapszakasz-meccsel 125 ezer dollárt veszít. Plusz a szerződés értelmében egy olyan biztosítást is kellett kötnie, amellyel 20 millió dollárhoz jut a csapat, ha Kaepernick career-ending sérülést szenved.
Úgyhogy 61 milliós "garantált" tartalom ide vagy oda, ezt a szerződést talán még team-friendly dealnek sem túlzás nevezni.vassadi
köszönöm, így könnyebben felfogtam 😀 ennél érthetőbben nehéz lett volna fogalmaznod (Y)

The Amazing Racoon
több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Vassadi nagyon szépen összefoglalta Kaep szerződését,de akinek ez nem volt elég idézném a Goin Deep oldalát:
Szűk egy héttel ezelőtt került napvilágra a nyári uborkaszezon közepén Colin Kaepernick szerződés-hosszabbításának híre. 6 évre 126 millió dollár, ebből 61 millió garantált. Az első reakciók természetesen azok voltak, hogy „a Niners túlfizette Kaepet”, „ennyi pénzt nem ér meg” és „egyáltalán, ennyi pénzt senki sem ér meg”. A szerződés részleteinek megismerése után, azonban azt kell mondanom, hogy ez valójában egy win-win deal, a 49ers a saját szempontjából nagyszerű üzletet kötött.

A valóságban ugyanis csak 13 millió dollár (12,3 millió aláírási pénz, 100 ezer workout bónusz és 640 ezer alapfizetés) a teljesen garantált összeg. 13 millió?? – kérdezhetnénk. – De akkor mi az, hogy 61? Nos, ideje megismerkednünk a teljesen garantált fizetés és a csak sérülés esetén garantált fizetés fogalmaival.

Kaep szerződése igazából nem 1*6 évre szól, hanem 6*1 évre, ugyanis 2015-től kezdődően minden év április 1-én a rosteren kell lennie, hogy az adott évi fizetésére jogosult legyen. Az alapfizetése 2015-ben (12,4 millió), 2016-ban (13,9 millió), 2017-ben (16,5 millió) és részben 2018-ban (17 millióból 5,2 millió) ezen a napon konvertálódik át csak sérülés esetén garantált összegből teljesen garantálttá. 2019-re (18,8 millió) és 2020-ra (21 millió) pedig semmi sincs garantálva. Ez lehetőséget nyújt a 49ersnek arra, hogy minden évben mérlegelje, hogy megválik-e az irányítójától, vagy ha a helyzet úgy kívánja, akkor átstrukturálják a szerződését. Az április 1-ei fordulónap is trükkös, mert a szabadügynök piac addigra már több hete nyitva van, így Kaepernicknek adott helyzetben egy egyre lassabban pörgő piacon kéne új csapatot találnia. Persze erre a következő 2-3 évben szinte biztosan nem fog sor kerülni, mert a viszonylag nagy aláírási pénz miatt túl sok dead money maradna a sapka alatt, de a lehetőség mindenesetre benne van.

Az igazán nagy trükköt viszont a végére hagytam, bár ez hozzáállás kérdése. A 126 millióban ugyanis benne van az az évi 2 millió, amit a következőért kaphatna meg: A playek 80 %-ában a pályán kell lennie, továbbá vagy a Super Bowlba kell vezetnie a csapatát, vagy az év végi szavazáson az első vagy a második All Pro csapatba kell kerülnie. Ez a két millió csak addig jár, amíg ez sikerül neki, amint nem, úgy a további évekre automatikusan elveszti ezt a pénzt (vagyis, ha 2015-ben bejut a SB-ba, akkor megkapja, ha 2016-ben nem, akkor 2017-ben már hiába sikerül újra). Persze úgy is fel lehet ezt fogni, hogy nem 126 a maximum, hanem 114, csak még pluszban ott van ez a bónusz is.

Összefoglalva a csapat meglehetősen nagy szabadság mellett rendelkezik Kaepernick játékjogával 2020-ig, ha akar, viszont Harbaugh-ék okosan kikerülték azt a csapdát, amibe azok a csapatok léptek, amelyek nagy összegű szerződést adtak az irányítójuknak, majd az adott QB a következő évben betlizett (Flacco vagy Cutler például). Kaep pedig megkapta a vágyott nagy szerződését, és csak rajta múlik, hogy mennyit tud belőle készpénzre váltani.

Én azért mindenesetre azt gondolom, hogy a Frisco örömmel kifzetné ezt a pénzt az irányítójának, ez ugyanis vagy azt jelenti, hogy minden évben Super Bowlba jutnak, vagy ha azt nem is, de legalább van egy ragyogó formában lévő irányítójuk.
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
Szerintem itt azért mindenki tisztában van azzal, hogy ne az első számokat nézze ilyen szerződéseknél, úgyhogy én ezzel nem is foglalkoznék. Én a részleteket ismerve is soknak tartom. Általában sokallom a mostanában kötött QB (és nem csak QB) contractokat, de erről már írtam, úgyhogy ezzel sem foglalkoznék. 😊

Az ESPN megkérdezte Steve Young-ot a szerződéskötés után, aki elég hosszan - kb, 7.5 percben - beszélt a benyomásairól. Érdemes végighallgatni. Szerintem benne van a lényeg. Annyit lehet látni, hogy a csapat érdeke is érvényesült és a játékosé is, de egy szerződés alapvetően nem attól jó, hogy könnyen ki lehet belőle lépni, mert nem azért kötik, hogy kilépjenek belőle. A kockázatok miatt természetesen fontosak ezek a pontok is - Kaep esetén a stílusa mitt különösen -, de alapvetően egy szerződést az tesz jóvá, hogy a végén mindkét fél megtalálja a számítását. Ez pedig úgyis attól függ, hogy Kaepernick mit nyújt a pályán a pénzéért - akármennyi is az. Steve Young is főként erről beszélt.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
vassadi Pittsburgh Steelers Alabama Crimson Tide 15 563
Ha valaki csak odáig jut el, hogy "61 milliós garantált tartalom Kaepernicknek!?", az nem meglepő, hogy hüledezik az összeg láttán, de ha valaki átfutja a szerződés részleteit, az láthatja, hogy nem sok értelme van azon disputálni, hogy megérdemel-e ennyit Kaepernick. Megpróbálom egyszerűen leírni.
A szerződés 126 milliós összértékének majd' felét kitevő 61 milliós garantált résznek csak töredéke, 13.073 millió az, ami ténylegesen garantált (12.328 millió dollár signing bonus, 645 ezer dollár base salary és 100 ezer dollár workout bonus az idei évben). A szerződés további éveinek garantált tartalma mindig az adott év április 1-jén válik ténylegesen garantálttá, ami azt jelenti, hogy a Niners - április 1. előtt - bármelyik évben megválhat Kaepernicktől anélkül, hogy bennragadó tételek (dead money) maradnának a fizetési sapka alatt. Továbbá egy olyan de-escalator is be van építve a szerződésbe, amely összesen 12 millió dollárral (évente két millióval) redukálhatja a szerződés összértékét - Kaepernick ezt csak úgy szüntetheti meg, ha egy adott szezonban a csapat offensive snapjeinek legalább 80 százalékában pályán van, és ugyanebben a szezonban 1) Super Bowlba jut a csapattal vagy 2) első/második csapatos All-Pro választott lesz. Tehát ha például idén nem teljesíti ezeket a feltételeket, akkor jövőre bukik 2 milliót, ha 2015-ben sem, akkor 2016-ban is elesik 2 milliótól, de ha 2016-ban minden snapet a pályán tölt, és a Niners mondjuk Super Bowlt nyer, akkor törlődik a de-escalator, és 2017-től kezdődően minden évben jár neki a 2 millió. A következő szezontól kezdődően minden évben 2 millió dollár van elkülönítve meccsenkénti roster bonus formájában, vagyis Kaepernick minden kihagyott alapszakasz-meccsel 125 ezer dollárt veszít. Plusz a szerződés értelmében egy olyan biztosítást is kellett kötnie, amellyel 20 millió dollárhoz jut a csapat, ha Kaepernick career-ending sérülést szenved.
Úgyhogy 61 milliós "garantált" tartalom ide vagy oda, ezt a szerződést talán még team-friendly dealnek sem túlzás nevezni.
több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Azért az, hogy azzal takarózol, hogy de bezzeg más is fizetett irreális pénzeket játékosokért, elég gyenge dolog és nem arról árulkodik, hogy maximálisan elégedett lennél a döntéssel és/vagy bíznál benne. 😊
Cutler, Bradford, Romo egy dolog, náluk a vezetőséget is meg lehet nézni. Flacco pénzén lovagolni soha nem értettem, az a srác sem kis dolgokat vitt végbe, meg lehet nézni, hányszor vitte PO-ba a csapatát a kezdő éveiben (oké, bitang védelem volt ott is, csak úgy mint CK alatt) és már nyert SBt, elég fiatalon, olyan PO teljesítménnyel, amiről az elit irányítók is csak álmodhatnak. Ő nem elit irányító, az száz, de szerintem bőven megérdemelte a pénzét.

Nem tudom, hogy CK-ből mi lesz, én speciel nem tartom jó irányítónak a szó klasszikus értelmében, szerencséjére ezt kompenzálja azzal, hogy jó lábai vannak.
Amiket meg felsoroltál, az mind szép és jó, de a védelem olvasásával mi van? Ami szvsz az egyik, ha nem legfontosabb dolog az irányítóknál.nfl_lover
Maximálisan nem vagyok elégedett,lehetett volna kevesebb is de bízok benne.Itt a Niners topic-ban tudjuk hogy senki nem bírja,senki nem tartja jó irányítónak rajtunk kívül,de mi kedveljük és hisszük hogy hosszútávú megoldás lesz.
Fiatal,lábon a legjobb,és erős keze van.Pontosságon lehet faragni s a védelem olvasásán is.
Hogy más fizetéséhez hasonlítom a fizetését?Hát mihez mérjem?😊Montana
Persze lehet javítani mindkettőn, mondjuk az olvasáson nem szignifikánsan véleményem szerint,mert az egy adottság is, és mondjuk Kaep elég gyenge ebben.

A viszonyítás dologhoz meg azért írtam, mert pl attól, hogy 5 üzletből 3 rossz, és te is rossz üzletet kötsz, attól a tiéd még nem lesz jobb.
És ne a rossz szón lovagolj majd, csak egy példát írtam az érthetőség miatt. 😀nfl_lover
A idő fogja megmondani hogy kinek van igaza,reméljük a legjobbakat.
több mint 9 éve
nfl_lover 912
Azért az, hogy azzal takarózol, hogy de bezzeg más is fizetett irreális pénzeket játékosokért, elég gyenge dolog és nem arról árulkodik, hogy maximálisan elégedett lennél a döntéssel és/vagy bíznál benne. 😊
Cutler, Bradford, Romo egy dolog, náluk a vezetőséget is meg lehet nézni. Flacco pénzén lovagolni soha nem értettem, az a srác sem kis dolgokat vitt végbe, meg lehet nézni, hányszor vitte PO-ba a csapatát a kezdő éveiben (oké, bitang védelem volt ott is, csak úgy mint CK alatt) és már nyert SBt, elég fiatalon, olyan PO teljesítménnyel, amiről az elit irányítók is csak álmodhatnak. Ő nem elit irányító, az száz, de szerintem bőven megérdemelte a pénzét.

Nem tudom, hogy CK-ből mi lesz, én speciel nem tartom jó irányítónak a szó klasszikus értelmében, szerencséjére ezt kompenzálja azzal, hogy jó lábai vannak.
Amiket meg felsoroltál, az mind szép és jó, de a védelem olvasásával mi van? Ami szvsz az egyik, ha nem legfontosabb dolog az irányítóknál.nfl_lover
Maximálisan nem vagyok elégedett,lehetett volna kevesebb is de bízok benne.Itt a Niners topic-ban tudjuk hogy senki nem bírja,senki nem tartja jó irányítónak rajtunk kívül,de mi kedveljük és hisszük hogy hosszútávú megoldás lesz.
Fiatal,lábon a legjobb,és erős keze van.Pontosságon lehet faragni s a védelem olvasásán is.
Hogy más fizetéséhez hasonlítom a fizetését?Hát mihez mérjem?😊Montana
Persze lehet javítani mindkettőn, mondjuk az olvasáson nem szignifikánsan véleményem szerint,mert az egy adottság is, és mondjuk Kaep elég gyenge ebben.

A viszonyítás dologhoz meg azért írtam, mert pl attól, hogy 5 üzletből 3 rossz, és te is rossz üzletet kötsz, attól a tiéd még nem lesz jobb.
És ne a rossz szón lovagolj majd, csak egy példát írtam az érthetőség miatt. 😀
több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Azért az, hogy azzal takarózol, hogy de bezzeg más is fizetett irreális pénzeket játékosokért, elég gyenge dolog és nem arról árulkodik, hogy maximálisan elégedett lennél a döntéssel és/vagy bíznál benne. 😊
Cutler, Bradford, Romo egy dolog, náluk a vezetőséget is meg lehet nézni. Flacco pénzén lovagolni soha nem értettem, az a srác sem kis dolgokat vitt végbe, meg lehet nézni, hányszor vitte PO-ba a csapatát a kezdő éveiben (oké, bitang védelem volt ott is, csak úgy mint CK alatt) és már nyert SBt, elég fiatalon, olyan PO teljesítménnyel, amiről az elit irányítók is csak álmodhatnak. Ő nem elit irányító, az száz, de szerintem bőven megérdemelte a pénzét.

Nem tudom, hogy CK-ből mi lesz, én speciel nem tartom jó irányítónak a szó klasszikus értelmében, szerencséjére ezt kompenzálja azzal, hogy jó lábai vannak.
Amiket meg felsoroltál, az mind szép és jó, de a védelem olvasásával mi van? Ami szvsz az egyik, ha nem legfontosabb dolog az irányítóknál.nfl_lover
Maximálisan nem vagyok elégedett,lehetett volna kevesebb is de bízok benne.Itt a Niners topic-ban tudjuk hogy senki nem bírja,senki nem tartja jó irányítónak rajtunk kívül,de mi kedveljük és hisszük hogy hosszútávú megoldás lesz.
Fiatal,lábon a legjobb,és erős keze van.Pontosságon lehet faragni s a védelem olvasásán is.
Hogy más fizetéséhez hasonlítom a fizetését?Hát mihez mérjem?😊
több mint 9 éve
nfl_lover 912

Így pár nap elteltével egyáltalán nem tarom túlzónak sőt egy okos lépésnek látom Kap szerződését.Mindenki azzal jön hogy nem nyert gyűrűt vagy hogy csak középszerű QB?Ugyan,nézzük végig ezt a listát.
Brady és Rogers megérdemli,Ryan,Romo,Cutler,Flacco,Bradford?Kap fiatal,lábon a legjobb,karerőssége elit,kicsit pontosabb lesz és máris elit QB-ről beszélünk.Ahogy előttem írták jövőre mégtöbbet kellett volna adni neki,ja és ezt a listát nézzük meg 2 év múlva is😊
Szóval Happy..Happy...!!Montana
Azért az, hogy azzal takarózol, hogy de bezzeg más is fizetett irreális pénzeket játékosokért, elég gyenge dolog és nem arról árulkodik, hogy maximálisan elégedett lennél a döntéssel és/vagy bíznál benne. 😊
Cutler, Bradford, Romo egy dolog, náluk a vezetőséget is meg lehet nézni. Flacco pénzén lovagolni soha nem értettem, az a srác sem kis dolgokat vitt végbe, meg lehet nézni, hányszor vitte PO-ba a csapatát a kezdő éveiben (oké, bitang védelem volt ott is, csak úgy mint CK alatt) és már nyert SBt, elég fiatalon, olyan PO teljesítménnyel, amiről az elit irányítók is csak álmodhatnak. Ő nem elit irányító, az száz, de szerintem bőven megérdemelte a pénzét.

Nem tudom, hogy CK-ből mi lesz, én speciel nem tartom jó irányítónak a szó klasszikus értelmében, szerencséjére ezt kompenzálja azzal, hogy jó lábai vannak.
Amiket meg felsoroltál, az mind szép és jó, de a védelem olvasásával mi van? Ami szvsz az egyik, ha nem legfontosabb dolog az irányítóknál.
több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635
Bow nem elit? hm. amúgy nem látom értelmét ezeknek 😊petey
Csak nézelődtem a ninerfans oldalán gondoltam megosztom veletek.Én nálam nem Kilgore a center,sőt Boldin,Gore és Johnson is elite 😊Bethea és Reid pedig Good Starter.
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár

Montana
Bow nem elit? hm. amúgy nem látom értelmét ezeknek 😊

több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635

több mint 9 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Állítólag az UDFA AJ Highsmith az Instagramon bejelentette, hogy neki a foci ennyi volt.
Alonzo Highsmith (korábbi remek RB) fia, aki idén májusban csatlakozott a csapathoz.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 9 éve
Montana San Francisco 49ers Florida State Seminoles 635

Így pár nap elteltével egyáltalán nem tarom túlzónak sőt egy okos lépésnek látom Kap szerződését.Mindenki azzal jön hogy nem nyert gyűrűt vagy hogy csak középszerű QB?Ugyan,nézzük végig ezt a listát.
Brady és Rogers megérdemli,Ryan,Romo,Cutler,Flacco,Bradford?Kap fiatal,lábon a legjobb,karerőssége elit,kicsit pontosabb lesz és máris elit QB-ről beszélünk.Ahogy előttem írták jövőre mégtöbbet kellett volna adni neki,ja és ezt a listát nézzük meg 2 év múlva is😊
Szóval Happy..Happy...!!
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
dehát ennyi rizikófaktor bőven elég. így a 18M meg franchise QB összeg. ezt mondjuk mind a ketten, hogy egy franchise QB ilyen pénzeket kap, nem kell horrort kiáltani. ennyi rizikó meg minden szerződésben van, mivel senkinek nincs kristálygömbje. 😊petey
Így van, teljesen igazad van. De én azért akkor is sokallom. 😊 Nem csak Kaep-ét, hanem a legtöbb másik QB-ét is. Sőt, az idei CB contractok is baromira elszálltak szerintem. Meg úgy általában idén az egész FA piac. Mintha a tavalyi évet akarták volna kompenzálni.

Mondjuk ha Luck megelégedne kb. ugyanennyivel, akkor már vigyorgósabb lennék, mert akkor azért nem baj, hogy máshol is annyit kifizetnek - nem Luckoknak. 😀 Ennyi homer káröröm kell is. 😀peterk2005
heh 😀😀😀

ez jól summázza az egészet, és le is lehet zárni az egész verklit:  blog.sfgate.com/49ers/2014/06/05/49ers-won-the-contract-but-did-kaepernick-offer-much-resistance/

több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
dehát ennyi rizikófaktor bőven elég. így a 18M meg franchise QB összeg. ezt mondjuk mind a ketten, hogy egy franchise QB ilyen pénzeket kap, nem kell horrort kiáltani. ennyi rizikó meg minden szerződésben van, mivel senkinek nincs kristálygömbje. 😊petey
Így van, teljesen igazad van. De én azért akkor is sokallom. 😊 Nem csak Kaep-ét, hanem a legtöbb másik QB-ét is. Sőt, az idei CB contractok is baromira elszálltak szerintem. Meg úgy általában idén az egész FA piac. Mintha a tavalyi évet akarták volna kompenzálni.

Mondjuk ha Luck megelégedne kb. ugyanennyivel, akkor már vigyorgósabb lennék, mert akkor azért nem baj, hogy máshol is annyit kifizetnek - nem Luckoknak. 😀 Ennyi homer káröröm kell is. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
mindenki azt várta hogy aláír 10M-ért, de vagy most kap 18-at vagy jövőre 20+-at. most átfutva a részleteket, a 49ers nem sok rizikót vállalt ezzel a szerződéssel. sőt kicsit úgy tűnik Parag Maraathe megvette Kap ügynékét ziziért. szóval egész vicces olvasni a hörgéseket akiknek lövésük nincs 😀petey
Na, hát azért ez erős túlzás. 😊

Lényegében ez a szerződés beáll a többi mellé a sorba. A Niners a worst case scenariora biztosította magát, a többi rizikót viszont bevállalta. (A worst case scenario-n a karrier véget jelentő sérülést értem, és azt, hogy Kaep annyira borzalmas lesz, hogy nincs más választás, mint kitenni. Ez a két eset amikor a Niners ki tud lépni a szerződésből.)

Ha Kaep csak közepesen játszik, akkor ugyan nem 21 milliót keres, hanem "csak" 18-19-et. Húha. Viszont a közepes játékkal már kitenni nem fogják, mert nagyobb kockázat megint keresni valakit, mint vele folytatni. És ugyanez a helyzet a nem karrier végét jelentő sérüléssel is. Nem fogják kitenni, hanem ha lesérül végigcsücsüli az évet, rehabol és következő évben folytatja. Franchise QB szitu.

Szóval Kaep kapott egy pocket QB szerződést, jó izmos számokkal, és azzal a menekülőúttal, hogy ha teljesen fejreáll, akkor 1 éven belül ki lehet hátrálni.

Egyébként ez a szerződés már most átstrukrúrálásért kiált. 😀 Ha pár év múlva cap probléma lesz - lásd Dallas, Romo vagy Patriots, Brady -, akkor lehet majd garantálttá konvertálni a nem garantált összegeket. 😀peterk2005
dehát ennyi rizikófaktor bőven elég. így a 18M meg franchise QB összeg. ezt mondjuk mind a ketten, hogy egy franchise QB ilyen pénzeket kap, nem kell horrort kiáltani. ennyi rizikó meg minden szerződésben van, mivel senkinek nincs kristálygömbje. 😊

több mint 9 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 798 — SuperLOL
Ezek után vajon Smitthy mit kap a Chiefsnél? Ha kap egyáltalán.dande
útilaput. Egyébként 18m$/évet kért, erről lassan fél éve nem tudnak megegyezni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
mindenki azt várta hogy aláír 10M-ért, de vagy most kap 18-at vagy jövőre 20+-at. most átfutva a részleteket, a 49ers nem sok rizikót vállalt ezzel a szerződéssel. sőt kicsit úgy tűnik Parag Maraathe megvette Kap ügynékét ziziért. szóval egész vicces olvasni a hörgéseket akiknek lövésük nincs 😀petey
Na, hát azért ez erős túlzás. 😊

Lényegében ez a szerződés beáll a többi mellé a sorba. A Niners a worst case scenariora biztosította magát, a többi rizikót viszont bevállalta. (A worst case scenario-n a karrier véget jelentő sérülést értem, és azt, hogy Kaep annyira borzalmas lesz, hogy nincs más választás, mint kitenni. Ez a két eset amikor a Niners ki tud lépni a szerződésből.)

Ha Kaep csak közepesen játszik, akkor ugyan nem 21 milliót keres, hanem "csak" 18-19-et. Húha. Viszont a közepes játékkal már kitenni nem fogják, mert nagyobb kockázat megint keresni valakit, mint vele folytatni. És ugyanez a helyzet a nem karrier végét jelentő sérüléssel is. Nem fogják kitenni, hanem ha lesérül végigcsücsüli az évet, rehabol és következő évben folytatja. Franchise QB szitu.

Szóval Kaep kapott egy pocket QB szerződést, jó izmos számokkal, és azzal a menekülőúttal, hogy ha teljesen fejreáll, akkor 1 éven belül ki lehet hátrálni.

Egyébként ez a szerződés már most átstrukrúrálásért kiált. 😀 Ha pár év múlva cap probléma lesz - lásd Dallas, Romo vagy Patriots, Brady -, akkor lehet majd garantálttá konvertálni a nem garantált összegeket. 😀


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
dande2 Philadelphia Eagles Penn State Nittany Lions 39 389 — Így remélem megfelelek nektek.....
Ezek után vajon Smitthy mit kap a Chiefsnél? Ha kap egyáltalán.
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
ezek után valaki csodálkozik hogy megadtunk neki ennyit? 1 SB, 2 NFCCG a neve mellett. 2 év múlva brutált fog emelkedni a sapka, akkor ez már barátságos pénz lesz. így faszán felvertük Wilson árát is, aki szintén megérdemel ennyit, bár ő nyomott egy Trent Dilfert tavaly, amikor a védelem megoldotta nekik a szezont.
mindenkit nem tudunk megtartani, ahogy beszéltük, ezért építkezünk a draftról. Gore, Cowboy is visszavonul valszeg, így apránként lesz bőven helyünk. fényes a jövő.petey
Őszintén? Én igen. 😊 És annyira nem is örülök, mert 2 év múlva Indy-ben Luck jön, és túlzónak tartom ami itt folyik. (Mondjuk Luck 1/1-es volta miatt "csak" kb. 10 millióval fog megugrani a cap terhelése, de az is nagyon komoly pénz.)

A sapka brutál emelkedése meg egyelőre csak pletyka. Ugyanolyan pletyka mint fél évvel ezelőtt az volt, hogy évekig alig fog emelkedni, aztán idén nagyot ugrott. Szóval mindenki csak találgat. Az, hogy az idén nagyon meglódultak a játékos szerződések - nem csak a QB-knál, de pl. a CB-k is horror áron keltek el - az jelentheti ugyan, hogy a csapatok bennfentesei tudnak már valamit, de én annyira ebben nem vagyok biztos. Hiába profi itt mindenki, azért minden a sapkával jól sáfárkodó csapatra jut három amelyik hókuszpókuszokkal is alig tudja behajtogatni a költségeit a sapka alá. Emiatt az idei kiköltekezés simán lehet egyszerűen annak az eredménye is, hogy idén ugrott egyet a cap, amit a a csapatok gyorsan el is költöttek.

Egyébként nem csak Kaepernick, de Stafford és Cutler pénzét is sokallom. Lehet ezt akárhonnan nézni, de azért a 18-20 milliós cap terhelés az 3-4 jó/nagyon jó veterán kezdő játékos ára. És ez bizony hiányozni fog. Én nem hiszek a draft zsenikben. Ha egy Belichick nem tud, nem tudott draft zseni lenni egy évtizeden keresztül folyamatosan, akkor senki sem tud. A Hawks/Carroll sem lesz konstansan draft zseni, és a Niners/Harbaugh sem lesz az. És akkor a sérülések, eltiltások. A kiválóan menedzselt Patriotsban tavaly valami 35 millió dollárnyi játékos volt volt csak IR-en. És emellett 7.5 millió ment a dead capbe azért, mert az egyik játékosuk akire a klub hosszú távon számított és 1 évvel korábban hosszabbított, úgy döntött, hogy a foci mellett szabad idejében gyilkolászásba kezd. A Ninersben pont ennyi - 7.5 millió - jelenleg a legtöbbet kereső játékos (Anthony Davis) cap terhelése. Gondolom egyértelmű a helyzetbeli különbség...

A Niners számára most még egy Aldon Smith elmeszelését viszonylag könnyű túlélni, mert csak néhány milla ragad bent, nem fogják a capet sérült listán csücsülő vagy eltiltásukat töltő játékosok tízmilliói Ezért szükség esetén könnyen be lehet foltozni a gondot egyi 5-6 millás korrekt kezdő elhozatalával. Ha majd 12 milliót keres és úgy tiltják el, vagy úgy sérül le, akkor már nem lesz ilyen könnyű, akkor majd a practice squadokban meg a kanadai ligában kell kukázni a helyettest.

Szóval én ezeket az idei contractokat, és főleg a QB contractokat egyelőre kényszerű suicide mission-nek érzem. Muszáj meglépni, mert a másik is meglépi, de sokan fognak emiatt még véreset vizelni az elkövetkező években. Félreértés ne essék, én még Lucknál is suicide mission-nek érzem. Pedig ő talán az egyetlen fiatal QB, aki már jelezte, hogy képes a hátára venni a csapatot, és PO-ba vinni egy közepes rostert is, ha úgy hozza a helyzet. Ezt semelyik másik fiatal QB-ban eddig nem látom. A sikeresebb fiatalok - Wilson, Kaep, Dalton, tavaly Newton - egy elit roster hátán vitorlázva sikeresek, akiknek meg ez nem adatik meg - RGIII, Stafford, Tannehill - azok túl sokra nem viszik eddig.

De végülis pillanatnyilag mindez nem számít. Egy-két évig még nincs miért aggódni, annál tovább meg úgy se nagyon érdemes előre nézni, mert annyi minden változhat a sapkán kívül is. Majd meglátjuk, hogy mi lesz.peterk2005
értem én ezeket mind. de úgy vagyok ezekkel, hogy nem az én pénzem, nem én játszom, nem rólam fogják leszedni a keresztvizet ha balul sül el valami, nem én ülök ott nap mint nap a meetingeken. 😊 ugyanez pepitában a BL/EL résztvevő elit csapatok. az ember döbbenten néz a számok láttán, de ugye ez biznisz és az ember jövője a tét. sérülések/eltiltások történnek. mindenki azt várta hogy aláír 10M-ért, de vagy most kap 18-at vagy jövőre 20+-at. most átfutva a részleteket, a 49ers nem sok rizikót vállalt ezzel a szerződéssel. sőt kicsit úgy tűnik Parag Maraathe megvette Kap ügynékét ziziért. szóval egész vicces olvasni a hörgéseket akiknek lövésük nincs 😀

több mint 9 éve
Törölt felhasználó
 profootballtalk.nbcsports.com/2014/06/05/the-full-kaepernick-contract-details/
több mint 9 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 596 — The only discipline that lasts, is self discipline
ezek után valaki csodálkozik hogy megadtunk neki ennyit? 1 SB, 2 NFCCG a neve mellett. 2 év múlva brutált fog emelkedni a sapka, akkor ez már barátságos pénz lesz. így faszán felvertük Wilson árát is, aki szintén megérdemel ennyit, bár ő nyomott egy Trent Dilfert tavaly, amikor a védelem megoldotta nekik a szezont.
mindenkit nem tudunk megtartani, ahogy beszéltük, ezért építkezünk a draftról. Gore, Cowboy is visszavonul valszeg, így apránként lesz bőven helyünk. fényes a jövő.petey
Őszintén? Én igen. 😊 És annyira nem is örülök, mert 2 év múlva Indy-ben Luck jön, és túlzónak tartom ami itt folyik. (Mondjuk Luck 1/1-es volta miatt "csak" kb. 10 millióval fog megugrani a cap terhelése, de az is nagyon komoly pénz.)

A sapka brutál emelkedése meg egyelőre csak pletyka. Ugyanolyan pletyka mint fél évvel ezelőtt az volt, hogy évekig alig fog emelkedni, aztán idén nagyot ugrott. Szóval mindenki csak találgat. Az, hogy az idén nagyon meglódultak a játékos szerződések - nem csak a QB-knál, de pl. a CB-k is horror áron keltek el - az jelentheti ugyan, hogy a csapatok bennfentesei tudnak már valamit, de én annyira ebben nem vagyok biztos. Hiába profi itt mindenki, azért minden a sapkával jól sáfárkodó csapatra jut három amelyik hókuszpókuszokkal is alig tudja behajtogatni a költségeit a sapka alá. Emiatt az idei kiköltekezés simán lehet egyszerűen annak az eredménye is, hogy idén ugrott egyet a cap, amit a a csapatok gyorsan el is költöttek.

Egyébként nem csak Kaepernick, de Stafford és Cutler pénzét is sokallom. Lehet ezt akárhonnan nézni, de azért a 18-20 milliós cap terhelés az 3-4 jó/nagyon jó veterán kezdő játékos ára. És ez bizony hiányozni fog. Én nem hiszek a draft zsenikben. Ha egy Belichick nem tud, nem tudott draft zseni lenni egy évtizeden keresztül folyamatosan, akkor senki sem tud. A Hawks/Carroll sem lesz konstansan draft zseni, és a Niners/Harbaugh sem lesz az. És akkor a sérülések, eltiltások. A kiválóan menedzselt Patriotsban tavaly valami 35 millió dollárnyi játékos volt volt csak IR-en. És emellett 7.5 millió ment a dead capbe azért, mert az egyik játékosuk akire a klub hosszú távon számított és 1 évvel korábban hosszabbított, úgy döntött, hogy a foci mellett szabad idejében gyilkolászásba kezd. A Ninersben pont ennyi - 7.5 millió - jelenleg a legtöbbet kereső játékos (Anthony Davis) cap terhelése. Gondolom egyértelmű a helyzetbeli különbség...

Ebből adódóan a Niners most "könnyedén" költ, node a most az nem lesz mindig így. Most még egy Aldon Smith elmeszelését is viszonylag könnyű túlélni, mert csak néhány milla ragad bent, nem fogják a capet sérült listán csücsülő vagy eltiltásukat töltő játékosok tízmilliói. Ezért szükség esetén könnyen be lehet foltozni a gondot egyi 5-6 millás korrekt kezdő elhozatalával. Ha majd 12 milliót keres és úgy tiltják el, vagy úgy sérül le, akkor már nem lesz ilyen könnyű, akkor majd a practice squadokban meg a kanadai ligában kell kukázni a helyettest. És ha nem egy, hanem 2-3 jól fizetett játékos lesz aki kiesik - ahogy általában a legtöbb csapatnál -, akkor lehet aztán majd bőszen osztani szorozni.

Szóval én ezeket az idei contractokat, és főleg a QB contractokat egyelőre kényszerű suicide mission-nek érzem. Muszáj meglépni, mert a másik is meglépi, de sokan fognak emiatt még véreset vizelni az elkövetkező években. Félreértés ne essék, én még Lucknál is suicide mission-nek érzem. Pedig ő talán az egyetlen fiatal QB, aki már jelezte, hogy képes a hátára venni a csapatot, és PO-ba vinni egy közepes rostert is, ha úgy hozza a helyzet. Ezt semelyik másik fiatal QB-ban eddig nem látom. A sikeresebb fiatalok - Wilson, Kaep, Dalton, tavaly Newton - egy elit roster hátán vitorlázva sikeresek, akiknek meg ez nem adatik meg - RGIII, Stafford, Tannehill - azok túl sokra nem viszik eddig.

De végülis pillanatnyilag mindez nem számít. Egy-két évig még nincs miért aggódni, annál tovább meg úgy se nagyon érdemes előre nézni, mert annyi minden változhat a sapkán kívül is. Majd meglátjuk, hogy mi lesz.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 9 éve
petey San Francisco 49ers Iowa State Cyclones 17 808 — Csodabogár
Látom azért vannak értelmes hsz-ek, akik tudják hogy működnek a dolgok(Wyatt, peterk). még nem tudni milyen részletek vannak a szerződésben(escalator,de-escalator). ebbe nem számít bele a rookie szerződése, ami így 7 év/18M-nak néz ki. ez abszolút korrekt. persze a 126 csücskösen néz ki, azon lehet csámcsogni. vagy hogy Flacco, Romo, Cutler Stafford vagy Kap. 😊 ezen felül ami a legfontosabb:
-Tim Rattay
-Shaun Hill
-JTO Sullivan
-David Carr
-Trent Dilfer
-Alex Smith

ezek után valaki csodálkozik hogy megadtunk neki ennyit? 1 SB, 2 NFCCG a neve mellett. 2 év múlva brutált fog emelkedni a sapka, akkor ez már barátságos pénz lesz. így faszán felvertük Wilson árát is, aki szintén megérdemel ennyit, bár ő nyomott egy Trent Dilfert tavaly, amikor a védelem megoldotta nekik a szezont.
mindenkit nem tudunk megtartani, ahogy beszéltük, ezért építkezünk a draftról. Gore, Cowboy is visszavonul valszeg, így apránként lesz bőven helyünk. fényes a jövő.

Adam Schefter ‏@AdamSchefter
Colin Kaepernick specifically requested his deal allow 49ers flexibility to negotiate extensions with players such as WR Michael Crabtree.
azt is megemlítette a press konfban hogy Smitty-től mennyit tanult. korrekt egy srác, dehát haters gonna hate ugye 😊
Adam Schefter ‏@AdamSchefter 2m
Most unique aspect of Colin Kaepernick’s new deal: it contains $12 million in signing bonus, whereas most big QB deals are $24-$40 million.
így tudunk mozogni Iupati/Crabs ügyben is. okos!

több mint 9 éve
ZoliZoltán Minnesota Vikings 5 095 — E/1
Erdekli.oket a penz szerited?

ON