A Bowl.hu fórum folytatja működését.

AFC East csevegő

12 feliratkozó

6 napja
akdestroyer Seattle Seahawks 707 — Tom Cable fan
Azért hihető a mögötte lévő koherens logika, mert a 11 legkönnyebb sorsolású csapatból 10 az AFC-ben van.
Ha az AFC úgy fos ahogy van, akkor az egymás elleni meccseik könnyűek, és a meccseik 75 százaléka egymás elleni. Tehát könnyű a sorsolásuk.
Sobri Jóska
@Wyatt
Kezdjük ott, hogy a csoportban az ellenfelek: Jets, Bills, Dolphins. Muhahaha.
Nem megbántva senkit, de ez idén a bottom 6 csapatból 3.
Szerinted vérpisálós, szerintem 6 meccs, aminél min egy 5-1 el számolhattok. Azért ezt bármelyik csapat aláírná.
Mit szóljon az, aki a Panthers-Falcons-Saints trióval játszik? Kétszer!
Természetesen figyelni fogok ezekre a csoportrangadókra, ha sikerül 1-nél többször kikapni, ígérem megkövetem magam.

10 napja
alatriste Green Bay Packers 6 964 — Ha nincs más hátra jöhet az Anderson vezércsel.
Ha jót akarsz, akkor nem ebből a meccsből indulsz ki. Újabb egyéni hibák, McCarthy továbbra is inkompetens játékai.
Furcsa kimondani, de lassan a Packers D > O.
alatriste
Ezt inkább itt folytassuk, ne a Coltsnál 😊

Figyu, amíg boldog, boldogtalan képes időnként simán jól haladni, addig egy Packers elleni 17 pont nekem minden hibával jónak hangzik 😊

A D időnként nem volt rossz, főleg a négy elmajomkodott kísérletünknél. Ha azt vesszük, hogy Rodgerséknél is jobbak a védők, akkor Gronk és Michel nélkül játszva 31 pont eléggé pöpec 😀
Wyatt
Kritikus fumble. Kivédekezett 1-2 támadás, erre jogos, de teljesen felesleges zászlók.
A kapott pont sokszor nem adja vissza a látottakat.
Ha még pass rush is lenne a szélrol ez a Packers D be-be köszöngetne a ligatop egységek közé.
Persze még csak most kezdenek összeállni, de Pettine egyelőre remek munkát végez.
A Ne meg Ne. Amíg itt van a B-B kettős, ha nem adsz 100%it, hibázol nem fogod őket megverni.
Pedig mi nem voltunk toppon és jöttek a hibák is nem is egy, sokszor a legrosszabbkor.

Liverpool Fc fan
Kansas City Chiefs, LA Rams, AS Roma, Valencia CF szimpatizáns
10 napja
Wyatt New England Patriots 19 317 — Three-time EL-champ^^
Ha jót akarsz, akkor nem ebből a meccsből indulsz ki. Újabb egyéni hibák, McCarthy továbbra is inkompetens játékai.
Furcsa kimondani, de lassan a Packers D > O.
alatriste
Ezt inkább itt folytassuk, ne a Coltsnál 😊

Figyu, amíg boldog, boldogtalan képes időnként simán jól haladni, addig egy Packers elleni 17 pont nekem minden hibával jónak hangzik 😊

A D időnként nem volt rossz, főleg a négy elmajomkodott kísérletünknél. Ha azt vesszük, hogy Rodgerséknél is jobbak a védők, akkor Gronk és Michel nélkül játszva 31 pont eléggé pöpec 😀

1 hónapja
Az irányító legfontosabb feladata az, hogy irányítson.
A megítélésénél az önmagában nem erény (bár hasznos), ha a közepes elkapókat (TE-ket, RB-ket) elmenedzseli, és az se hátrány, hogy éveken át kiemelkedő játékostársak (Montana-Rice, Manning-Harrison) veszik körül.
Az irányításban a legtöbb segítséget egy irányító a HC-től (OC-től) kaphatja.
És a valaha volt legtöbb segítséget kapott, és legsikeresebb irányító Brady, vitathatatlanul. Belichick a vitán felül legjobb edző az elmúlt évtizedekben, JMD pedig az egyik legjobb OC.
Így globálisan Brady a legjobb, legeredményesebb QB.
DE!

Biztos vagyok benne, ha 2005-ben elcserélik Bradyt Manningre, a Patsnek ugyanennyi, vagy több SB-győzelme lenne. Bradynek meg kevesebb. És igaz ez Rodgersre is. (Casselre nem, de pl. egy Alex Smith, Palmer, Hasselbeck, Marino szintű játékosnak is lett volna gyűrűje a Patsben szerintem, ha éveket dolgozhatott volna a BB-JMD párossal.)
Ettől nehéz, vagyis lehetetlen egy irányító képességeit önmagában, a közeg, a HC, az OC, a contenderség miatt köré diszkontáló, az FO által a rendszerbe pontosan draftolt újoncok, stb. nélkül megítélni. Senki se fut két karriert, egyet a Patsben, egyet mondjuk a Lionsban, Brownsban. (Szerintem Bradynek egyik csapatban se lenne gyűrűje, de ez persze bizonyíthatatlan. Rodgersnek se.)
Egy olyan irányítót tudok mondani, aki talán, nagyon talán, egyedül is olyan szinten irányított, hogy más kávéház, és az Manning. (Szerintem ezt a Colts SB-győzelemmel bizonyította, az a Colts nem volt SB-szint, de ez is bizonyíthatatlan.)

Tomlinról pedig annyit, hogy Big Ben is top irányító. Ha megfelelően segítette volna, lenne Steelers SB-győzelem az elmúlt évekből.
Ha kicserélték volna 10 éve Big Bent Bradyre, a Patsnak nem lenne kevesebb SB-győzelme, a Steelersnek nem lenne több.
De ha Belichicket cserélték volna ki 10 éve Tomlinra, akkor igen.
Ami nyilvánvalóan mutatja, hogy ezen a nagyon magas szinten nem az irányítón múlik már, hanem a felette lévőkön. Ezért gondolom Tomlint kevésnek.
Pláne, hogy az elmúlt pár évben a Patsnek 2 SB win is összejött egy Bradyn kívül ergya csapattal, Tomlinnak SB részvétel se egy top3 irányító, top1 RB, top1 WR trióval, alapvetően contender kerettel.
Sobri Jóska
TE biztos vagy benne, én pedig biztos vagyok benne, hogy Manningnek nem lenne több bajnoki címe. Mondjuk a 2005 már szép vállalás, de legyen akkor már 2001 inkább. Abban is biztos vagyok, hogy Manning nem vezetett volna GW-drive-ot a Rams és a Panthers ellen, nem fordította volna meg a Giants elleni meccseket (az most pech, hogy az ellenfélnek maradt még ideje), nem fordított volna a Seahawks ellen 10 pontos hátrányból, egy 25 pontos hátrányról pedig már ne is beszéljünk. Ebben biztos vagyok. És abban is, hogy az Eagles ellen sem fordított volna a végén, de az utolsó érdemi támadásunk, na az pont olyan lett volna vele, strip sack.

Big Bent még valamilyen szinten el tudom fogadni, mert ő elit védelem mellett is meg kellett, hogy csinálja a fontos drive-okat a végén, és háromból kétszer meg is csinálta. PM-ben biztos vagyok, hogy nem csinálta volna meg

2 hónapja
Sobri Jóska Jacksonville Jaguars Idaho Vandals 14 056 — Aki NER az nyer!
Alternatív dolgokat tolhatnak ezek Vegasban, ha a Patsé a leggyengébb sorsolás, illetve ez esetben nem értem, miért van öt éjjeli meccsünk, ha így van, továbbá két betonbiztos tévés meccs 😀

Azért a Packers, a Vikings, a Jaguars és a Steelers sem ígérkezik annyira könnyűnek, a Chiefs az alapszakaszban azért tréfált már meg minket mostanában többször is, és tényleg ott a miami túra, az idegenbeli Jets elleni mindig vért pisálós, szóval ha az AFC South elleni meccseket ki is vesszük (pedig pl nálatok is top 13-as innen három csapat, szóval ezt sem kéne), akkor sem sétagalopp ez a menetrend.

Wyatt
Itt tudod böngészni, hogy Vegas melyik csapatról mit gondol és ezáltal hogyan néz ki a sorsoláserősség:

www.sharpfootballstats.com/2018-strength-of-schedule-per-vegas-odds.html
katonadani
Azért hihető a mögötte lévő koherens logika, mert a 11 legkönnyebb sorsolású csapatból 10 az AFC-ben van.
Ha az AFC úgy fos ahogy van, akkor az egymás elleni meccseik könnyűek, és a meccseik 75 százaléka egymás elleni. Tehát könnyű a sorsolásuk.

2 hónapja
Nem azt mondom, hogy hülyeséget mondtatok, elhiszem, hogy Vegasban ez így jött ki. Azt mondom, hogy Vegas van eltévedve 😊
Wyatt
Na az kizárt.
Ha így lenne, lehúzhatnák a rolót.
Ők nem clickbait meg uborkaszezon miatt tippelnek, hanem a profitjuk miatt.

2 hónapja
Nem azt mondom, hogy hülyeséget mondtatok, elhiszem, hogy Vegasban ez így jött ki. Azt mondom, hogy Vegas van eltévedve 😊

2 hónapja
katonadani Philadelphia Eagles 242
Alternatív dolgokat tolhatnak ezek Vegasban, ha a Patsé a leggyengébb sorsolás, illetve ez esetben nem értem, miért van öt éjjeli meccsünk, ha így van, továbbá két betonbiztos tévés meccs 😀

Azért a Packers, a Vikings, a Jaguars és a Steelers sem ígérkezik annyira könnyűnek, a Chiefs az alapszakaszban azért tréfált már meg minket mostanában többször is, és tényleg ott a miami túra, az idegenbeli Jets elleni mindig vért pisálós, szóval ha az AFC South elleni meccseket ki is vesszük (pedig pl nálatok is top 13-as innen három csapat, szóval ezt sem kéne), akkor sem sétagalopp ez a menetrend.

Wyatt
Itt tudod böngészni, hogy Vegas melyik csapatról mit gondol és ezáltal hogyan néz ki a sorsoláserősség:

www.sharpfootballstats.com/2018-strength-of-schedule-per-vegas-odds.html
2 hónapja

De igen, egy 13–3 már elég jó lenne, és bőven benne is lehet a levegőben, mert a Steelers még úgy sem tudott nyerni, hogy hosszú évek óta először egyenrangú fél volt, sőt, megkockáztatom, jobb is volt, mégis zacsi lett, én a Jaguarsban óriási bukási lehetőséget látok, nem kevésbé a Vikingsnál, szal érdekes lesz ez, az is benne van, hogy a papíron négy legnagyobb meccsünket 4–0-val hozzuk.

Ami nálunk bőven benne van, hogy a szeptembert általában az építkezés határozza még meg, októberben szokott jönni a bombaforma, november valamivel döcögősebb, decemberben pedig kb Rivers volt ellenfél a mérleget tekintve egy ideig, de szerintem már ő is jócskán lemarad.

Szóval az elmúlt évekből (és a négymeccses Edelman-eltiltásból) kiindulva szerintem szeptemberben előfordulhat tavalyhoz hasonlóan, hogy még szenvedős lesz a sztori, ha pedig így lesz, akkor a Jaguars otthonában elég nagy esély lehet egy pofonra, ha nem jön az általam oda várt visszaesés, a Packers elleni meccsig a pass rushnak nagyon fel kell javulnia, mert különben Rodgers szétdobál minket, és az még otthon is karcos, és megint jön egymás után decemberben a miami és pittsburghi meccs, ahol megint benne van az 1–1, persze ezúttal is az utóbbi lesz a fontos.

(az az Eagles elleni meccs meg akkor is zseniális volt :d )

2 hónapja
katonadani Philadelphia Eagles 242
beharangoztuk a csoportot podcast formában:
 fuzovelkifele.com/2018/08/triple-coverage-76-afc-east-felvezeto/
2
több mint 2 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 22 194 — kiemelt dartsos
Ez esetben lenne egy kérdésem a Hoxmetricshez.
Ajayi legutóbbi két performansza outlier volt vagy egy reach the plateau jelenséget láthattunk?
| Van olyan szar csapatom GM játékban, hogy örülnék neki ha legalább egy poszt meg lenne oldva az offense-ben. |
empty taxi
OFF:
Kikerült- majd érdekel a meglátásod
 www.youtube.com/watch?v=6lzv2M4emSk

TGA
Itt válaszolnék, mert tán itt leginkább on topic.
Nem leszek túl összeszedett, mert lusta voltam jegyzetelni.
2 elfogultsági tényező:
1. Ledyard az egyik kedvenc draftszakíróm
2. Magam is hasonló OL-t építgetek 2 futásblokkolásban erős T-vel (Albert, Donovan Smith) és egy elit C-vel (Mack). A guardjaim mondjuk szarabbak 😀

Akkor rátérve a lényegre:
Géza már megint bizonyította h tehetségesen szintetizál, alkalmazkodik a keze alatt lévő kerethez. Hogy ennek most látszik meg az eredménye azt annak tudom be, hogy mostanra épült fel mindenki a kezdő OL-ből, depth meg nincs, ezért meg Karácsonyfát kéne kupán vágni. Megkockáztatom, hogy Fosterre volt írva ez a playbook, ezek a zone playek vele kiválóan működtek anno Houstonban, csak ugye nála sajnos kiürült a tank, így került képbe próba cseresznye alapon Ajayi, szezon közben playbookot átírni meg azért nem annyira javasolt. A visionje miatt neki is fekszik a séma, mondjuk látszott, hogy cutbacknél néha elveszti az egyensúlyát, úgyhogy neki lehet a PBS még jobban feküdne (mondjuk ott meg lehet az OL nem lenne ilyen domináns), de összességében bőven szépen dolgozott ő is szvsz.
Fontos, hogy én személy szerint ebben a klipben komoly execution hibát nem láttam a Bills védőktől, azaz vagy rendszerszinten nem tudott RR reagálni a Phins futójátékra vagy egyszerűen skillből sikerült elnyomni a Bills front7-t.

Szerkesztette: empty taxi

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
több mint 3 éve
Szépen beáraztuk a csoportot, meg a dicsőséges AFC Northot is 😀

1
több mint 4 éve
DoM Northwestern Wildcats 5 156 — vaccpáör fan
Még mindig gyenge az AFC east. Régen röhögtünk rajta:

This stat, passed along by director of the Patriots Hall of Fame Bryan Morry, surprised me: Of the eight divisions in the NFL, the AFC East had the third-best record in 2013 against out of division teams and tied for second best against non-division playoff teams. This is the way it broke down:

NFC West: 30-10
AFC West: 25-15
AFC East: 22-18
AFC North: 19-21
NFC South: 19-21
NFC North: 17-23
NFC East: 16-24
AFC South: 12-28

This obviously isn’t a foolproof way to measure the strength of divisions, but for those who label the AFC East as weak – and one of the main reasons for the Patriots’ domination – this is food for thought.
 espn.go.com/blog/boston/new-england-patriots/post/_/id/4757215/quick-hit-thoughts-around-nfl-patriots-12

Attribution (CC-BY-3.0) Nevezd meg! Creative Commons 3.0 licenc; a fórumszabályzat harmadik pontjában említett jogok fenntartására.

...Dzsuang Dszi álmodja a lepkét,
a lepke őt és mindhármunkat én.
több mint 4 éve
Azért az irányítók közé csak sikerül beférnie így is Bradynek 😊
Mondjuk így érdekes, mert OLB-nek marha nagy opciónak van a két Jets-játékos, DE-ben pedig a szezon egyik legjobbja (Ninko) és egy elit (Wake) sem fér be. DT-ben meg Wilkerson kiesése fájó, de a másik kettő is kurva jó volt (sőt, a PFF-nél 3. és 5. helyen vannak a ligában a posztjukon, Wilkerson ugyanitt csak a 9. 😊 )
DL-ben rohadt erős a csoport, LB-k közé nagyon kéne majd Mayo, de secben sem rossz
Az elkapósortól viszont szerintem senki nem fosná össze magát 😀

több mint 4 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 5 091 — Jó ötletnek tűnt!
 espn.go.com/blog/afceast/post/_/id/68433/all-afc-east-new-york-jets
Wilkersont megint kihagyták LOL

Lesz ez még így se!
több mint 5 éve
ezen a héten jó eséllyel megdől az east impresszív rekordja.
még jó h minden csapat más időpontban tolja, végig lehet csemegézni az összesetbriareos
A Bills hozta a papírformát, de a Jets borítja eddig 😕

több mint 5 éve
3 győzelem azért meg lesz.
Mégiscsak ez a legerősebb divízió.

1
több mint 5 éve
briareos Miami Dolphins Miami Hurricanes 6 581 — StuG Life
ezen a héten jó eséllyel megdől az east impresszív rekordja.
még jó h minden csapat más időpontban tolja, végig lehet csemegézni az összeset

több mint 5 éve
seal New England Patriots 218
A Falcons is "beszáll a csoportba" 3 hét erejéig. 😊 Eddig 0-1, meglátjuk hogy végeznek. Én egy 1-2t jósolok nekik.

több mint 5 éve
Az is igaz mondjuk

több mint 5 éve
AFC Beast
Újabb három győzelem, de csak azért, mert megint volt egy csoportmeccs, a csoporton kívül továbbra is hibátlan mindenki 😊Wyatt
De mit vártál?
Legkiegyensúlyozottabb, legerősebb csoport, 1 hét alatt ez nem fog változni.

több mint 5 éve
AFC Beast
Újabb három győzelem, de csak azért, mert megint volt egy csoportmeccs, a csoporton kívül továbbra is hibátlan mindenki 😊

több mint 5 éve
Blount limitált (inkább KR), de lehet többet bevetik.danyly
Ezt nem is értem amúgy, valami brutálisat alakíthat az edzéseken, mert amúgy a 260 fontjával kifejezetten vicces látvány KR-ben, de csak addig, amíg elszenvedi magát a 14-esünkig, onnantól már kevésbé
A Jets-nek lehet, hogy tökös a védelme, de DL-ben verhető.danyly
Pont ezzel van a bajod? Szerintem a liga egyik legjobb egysége már most. Wilkerson eddig is állat volt, Sheldon már most is az és Damon Harrison is igencsak ígéretes bentWyatt
Inkább FB-t akartam írni. Bocs tévesztettem. A DL-t is benéztem rendesen. Bocsi. Ez van ha okoskodik az ember és nem a valóságot írja. Állat a Jets DL, de további mélységet viszont nem érzek ha váltani kellene v. lesérülne valaki. Én össz. 5 NT/DE látok a keretbe + 2 a PS-ben. Nekem ez szúrt szemet. De ha megint tévedek nyugodtan javítsatok ki, mindent én sem tudhatok.danyly
Ja, Blount szerintem is inkább FB felépítésű, csak az a vicc, hogy tényleg KR-nek alkalmazzuk 😀 Na mindegy, remélem rámcáfol 😊

több mint 5 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 415 — Dolphins fan
Blount limitált (inkább KR), de lehet többet bevetik.danyly
Ezt nem is értem amúgy, valami brutálisat alakíthat az edzéseken, mert amúgy a 260 fontjával kifejezetten vicces látvány KR-ben, de csak addig, amíg elszenvedi magát a 14-esünkig, onnantól már kevésbé
A Jets-nek lehet, hogy tökös a védelme, de DL-ben verhető.danyly
Pont ezzel van a bajod? Szerintem a liga egyik legjobb egysége már most. Wilkerson eddig is állat volt, Sheldon már most is az és Damon Harrison is igencsak ígéretes bentWyatt
Inkább FB-t akartam írni. Bocs tévesztettem. A DL-t is benéztem rendesen. Bocsi. Ez van ha okoskodik az ember és nem a valóságot írja. Állat a Jets DL, de további mélységet viszont nem érzek ha váltani kellene v. lesérülne valaki. Én össz. 5 NT/DE látok a keretbe + 2 a PS-ben. Nekem ez szúrt szemet. De ha megint tévedek nyugodtan javítsatok ki, mindent én sem tudhatok.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
1
több mint 5 éve
Wester New York Jets Middle Tennessee Blue Raiders 5 091 — Jó ötletnek tűnt!
A Jets-nek lehet, hogy tökös a védelme, de DL-ben verhető. danyly
Ekkora baromságot már rég hallottam 😀

Lesz ez még így se!