A Bowl.hu fórum folytatja működését.

NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

NFC South csevegő

14 feliratkozó

1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 7 320 — Proud Father of Three Boys
Akkor most kicsit körbe is nyalogattuk egymást

Viccet félretéve: a Falcons próblémái sokkal mélyebbek szerintem, mint amit ez a szezon mutat, illetve ez a szezon mutatja, hogy Dimi FA és draft politikája miért nem feltétlenül az egyetlen és üdvözítő megoldás. Ott van ellenpólusnak a Panthers játékos politikája, ahol azért a második vonal nem feltételnül annyival rosszabb, mint az első. A Saints valahol a kettő között manőverezik, de azért a mostani draft és FA nem nyűgözött le, de úgy néz ki az első két meccses bénultság talán feloldódik a védelemben, és most hogy Ingram visszatér, az O az eddigieknél is nagyobb kontrollban lesz a pályán, kinyílik a playbook másik fele. A Tampában most mondom azt, hogy több évnyi tengés-lengés után látszik, hogy mit akarnak, de egyszerűen ez a csapat nem elég jó ahhoz. A sec rossz, de a F7 sem hozza, azt amit kéne. Összefoglalva: Mike Smith, ezt tudom mondani.

1 hónapja
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 17 170 — Panthers fan
Az Eagles passrush agyon fogja verni a Tampa falát és Fitzmagicet.

A Falconsnál a két alapember kiesése a D-ből nagy szopás, meg amit az O előadott a múlt héten, az majdnem olyan rossz volt, mint a miénk 😊 Komoly edzői munka lesz azt ott megfordítani.

A Panthers D tűnik a legjobbnak a csoportban még a gyengus db-kel együtt is, bár az újonc cornerünk jó lesz, csak nem biztos, hogy Julio ellen is rögtön... Ha találunk még egy használható T-t, akkor az O hoz majd egy korrekt szintet Olsen nélkül is. Ha nem, nem 😀

A Saints D ilyen szintű összeomlása elég döbbenetes, fogalmam sincs, mit várjak tőlük ezek után.
Jakehomer
Az első nem jött be 😊 De legalább azóta helyre állt a világ rendje. A Bucsnak volt két jó meccse, ahogy tavaly is 3-0-val kezdtek, aztán el is fogynak. Nem elég jó az a védelem, Wilsonnal meg oda a meglepetés ereje, ami Fitzmagic-kel meg volt.

Hát, négy lett az a kettő, és az 5. hétre legalább az O is elfogyott. A legmegdöbbentőbb az OL gyengélkedése, nem látom bennük azt az átütő erőt, amit jósolni lehetett.

A Panthers D is nyikorog azért, de jelenleg a csoportban a legteljesebb csapatnak tűnik a Panthers. Most mondjuk mák volt ez a meccs, de ha csak 2-3-mal kevesebb brainfartot mutat be Cam illetve Norv meccsenként, akkor már nehéz lesz megakadályozni a csoportgyőzelmet.

A Saints védelem egy meccsre mutatott életjeleket, bár 2. - 3. corner nélkül még mindig nagyon nehéz lesz. Ha DL és Lattimore ennyit javul meccsről meccsre, akkor elég lehet, az lenne jó, ha Davis nem csak "hazai" pályán villogna, hanem mindig ezt hozná, amit NY-ban. Az Saints O meg megyeget 😉
Gyurma Pappa
Néztem azt a meccset, igazából nem volt az Eagles annyira messze a jóslatomtól, de azzal nem kalkuláltam, hogy beszopnak két egyplayes egész pályás TD-t 😊 Most földet ért a Bucs, de nem írnám le őket, a secondary ott is elég gáz, de amúgy korrekt kis csapat, bekavarhatnak akárkinek.

Én a Falconstól nem voltam elájulva szezon előtt sem, de kétségkívül pechesek is. Annyira nem rosszak, mint a mérlegük, és simán lehet, hogy majd ők játsszák a spoilert a diven belül.

Nagyon friss még a Giants elleni blama emléke, úgyhogy most magunkkal kapcsolatban kevésbé vagyok optimista, remélhetőleg ez csak a szokásos bye week utáni bénázás volt, de a D nagyon sok nagy playt enged szinte minden meccsen. Mondjuk nektek is volt egy mákos W-tek a Cleveland ellen, szóval mondjuk egál 😊

Perception is reality.
1 hónapja
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 16 076 — 1/1
Sztem most még nehéz jósolni, 11-12 meccs van vissza, az látszik, hogy a Falcons lúzer maradt, mindig találnak módot lábonlőni magukat. Ez meg a sérülések eléggé kiherélték a bandát. De most jönnek a nyerhető meccseik, ha egál körülre visszajönnek, még a WC-ért harcban lehetnek, sok az alulteljesítő egyelőre az NFC-ben. A csoportgyőzelem távolinak tűnik.

Nálam a Saints a favorit jelenleg, de ez még változhat, a Bucs elleni hazai L ki lett javítva a Falcons idegenbeli legyőzésével, szóval úgy állnak ahogy kell.

Mi is hoztuk amit kell, a zakó is kalkulált, de extrát még nem mutattunk és a játékban is van javulnivaló. Viszont a sok sérülést jobban átvészeltük, mint a Falcons, és jönnek is vissza az embereink szépen lassan.

A Tampát nem tudom hova tenni, a jövő heti meccs sokat el fog árulni róluk a bye után.

Legalább 2 PO hely idén is kinéz a csoportnak, mert a contenderek eddig sokat botladoztak, de nem győzöm hangsúlyozni, majd decemberbe kell top állapotba kerülni.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.
1 hónapja
Gyurma Pappa New Orleans Saints Tulane Green Wave 7 320 — Proud Father of Three Boys

A Falconsnál a két alapember kiesése a D-ből nagy szopás, meg amit az O előadott a múlt héten, az majdnem olyan rossz volt, mint a miénk 😊 Komoly edzői munka lesz azt ott megfordítani.

A Panthers D tűnik a legjobbnak a csoportban még a gyengus db-kel együtt is, bár az újonc cornerünk jó lesz, csak nem biztos, hogy Julio ellen is rögtön... Ha találunk még egy használható T-t, akkor az O hoz majd egy korrekt szintet Olsen nélkül is. Ha nem, nem 😀

A Saints D ilyen szintű összeomlása elég döbbenetes, fogalmam sincs, mit várjak tőlük ezek után.
Jakehomer
Az első nem jött be 😊 De legalább azóta helyre állt a világ rendje. A Bucsnak volt két jó meccse, ahogy tavaly is 3-0-val kezdtek, aztán el is fogynak. Nem elég jó az a védelem, Winston meg oda a meglepetés ereje, ami Fitzmagic-kel meg volt.

Hát, négy lett az a kettő, és az 5. hétre legalább az O is elfogyott. A legmegdöbbentőbb az OL gyengélkedése, nem látom bennük azt az átütő erőt, amit jósolni lehetett.

A Panthers D is nyikorog azért, de jelenleg a csoportban a legteljesebb csapatnak tűnik a Panthers. Most mondjuk mák volt ez a meccs, de ha csak 2-3-mal kevesebb brainfartot mutat be Cam illetve Norv meccsenként, akkor már nehéz lesz megakadályozni a csoportgyőzelmet.

A Saints védelem egy meccsre mutatott életjeleket, bár 2. - 3. corner nélkül még mindig nagyon nehéz lesz. Ha DL és Lattimore ennyit javul meccsről meccsre, akkor elég lehet, az lenne jó, ha Davis nem csak "hazai" pályán villogna, hanem mindig ezt hozná, amit NY-ban. Az Saints O meg megyeget 😉

Szerkesztette: Gyurma Pappa

2 hónapja

Perception is reality.
2 hónapja
A Panthers-meccset nem láttam.
empty taxi
Ennyire under the radar vagyunk 😁
(nem vesztettél semmit, nézd meg bármelyik tavalyi szenvedős ellenfélfelengedős végül csak nyerős meccsünket)

De a Bucsra nagyon kívancsi leszek az Eagles ellen.

2 hónapja
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 22 192 — kiemelt dartsos
A Bucsot szvsz nem szabad leírni így h Monken lett az offensive play caller és a másodéves skill playerek (Godwin, Howard) beérni látszanak.
A Saintsnél azért láttunk már olyat, hogy egyik szezonról a másikra mindenféle előzmény nélkül esett szét a védelem, hogy ez egyszeri kisiklás volt vagy tendencia, az a jövő zenéje.
A Falconsnál Sarkisian idiotizmusa sajnos konstansnak tűnik, a védelem meg futással verhető, így ha az ellenfél előnybe kerül, kontrollálhatja az órát.
A Panthers-meccset nem láttam.

cause every little word can hurt us, we pull away and lose on purpose

New York Averages
2 hónapja
Szerintem lesz még itt 8-8-cal bajnok valaki idén

Fritzmagic, mint legit MVP jelölt, várjatok csak.

OFC csak viccelek, minden bizonnyal a Falcons és a Saints egészen máshogy fog kinézni jövő héten.

2 hónapja
Kenny Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 4 800 — HERE COMES THE MONEY $
Akkora az elvárás a csoporttal szemben, hogy nem lennék meglepődve, ha akár mind három csapat nyomna egy erőteljes flopot.
Gyurma Pappa
jaja, ilyenkor szokott a Tampa 9-7-tel divgyőztes lenni 😀
atapapa
az baszna be 😀

2 hónapja
Elqrtuk a tripla zakót, de cserébe lehalt a fél csapat....

2 hónapja
atapapa New Orleans Saints LSU Tigers 9 318 — #neverpunt
Akkora az elvárás a csoporttal szemben, hogy nem lennék meglepődve, ha akár mind három csapat nyomna egy erőteljes flopot.
Gyurma Pappa
jaja, ilyenkor szokott a Tampa 9-7-tel divgyőztes lenni 😀

1
2 hónapja

1
2 hónapja
Papírforma.

Az idei Panthers meg egyértelműen jobb, mint a tavalyi, ami nem jelenti azt persze, hogy a mérleg is jobb lesz, mert tavaly tényleg sokat mákoltunk a szezon első felében. az nem volt egy 11 győzelmes roster. Ez az idei az.

Perception is reality.
2 hónapja
Utóbbi sajnos az enyémeket is. Viszont a run d jobb volt, mint vártam.
peach
Ha azt nézed, hogy csak azt kellett volna megállítani, mert Foles egy elefántot nem talált volna el (ha meg véletlenül igen, akkor olyan lassú volt a passz, hogy a nagyanyám járókerettel is odaért volna a pálya túloldaláról), akkor azért annyira nem volt jó. Pláne, hogy a kulcsjátékokat szinte rendre megfutották.

2 hónapja
peach Atlanta Falcons 8 538 — return of the falcons
Óőő, a panthers szar 😛 😀
peach
? 😁
gabokocka
Gyomor görcsel keltem fel reggel, tudtam, hogy kísérteni fog 😀
peach
Mondjuk még nem cáfoltunk rá, de nektek garantáltan sikerült jókedvre derítenetek hajnalban 😁
Eddig a runD és Sark pont olyan mint vártam, bár utóbbi igazából minden várakozásomat felülmúlta 😎
gabokocka
Utóbbi sajnos az enyémeket is. Viszont a run d jobb volt, mint vártam.

...nem , nem tündérke. A kívánság az kívánság. Térdelj csak le szépen...
2 hónapja
Óőő, a panthers szar 😛 😀
peach
? 😁
gabokocka
peach
Mondjuk még nem cáfoltunk rá, de nektek garantáltan sikerült jókedvre derítenetek hajnalban 😁
Eddig a runD és Sark pont olyan mint vártam, bár utóbbi igazából minden várakozásomat felülmúlta 😎

2 hónapja
Óőő, a panthers szar 😛 😀
peach
? 😁
gabokocka

2 hónapja
Óőő, a panthers szar 😛 😀
peach
? 😁

2 hónapja
Wyatt New England Patriots 19 316 — Three-time EL-champ^^
Óőő, a panthers is szar 😛 😀
peach

2 hónapja
Óőő, a panthers szar 😛 😀

2 hónapja
- erre mondhatnám, hogy akkor még valószínűbb, hogy jön a visszaesés 😀
(2016ben egyébként 2-6 volt, 2015 és 2017 meg kiemelkedő)
katonadani
Ennyi erővel azt is írhattad volna, hogy idén már tuti nem a Pats nyeri a csoportját, mert már annyiszor megnyerte, hogy most tuti más fogja. 😀

Az 5 évből 4-ben 65 % legalább a szoros meccsek W mutatója, de gondolom van még csapat, amelyiknek hasonló (Pats, Steelers, Seahawks első blikkre). A másik oldalra mondanám a Chargerst, vagy a Billst. Szóval nem hiszem, hogy 5 év alatt ez véletlen lenne, vannak csapatok, akiknek a DNS-ében benne van az ilyen meccsek megnyerése, és vannak olyanok, amelyekben nem.

Nyilván itt most csak találgatunk, egy snap se ment le, de a lényeg, hogy én messze nem látom annyira egyértelműnek a Falcons/Saints dominanciát a csoportban. Sőt, ha sorrendet kéne mondanom, akkor azt mondanám, hogy a Saints az első, utána a Falcons Panthers páros kb fej fej mellett, és én még a Bucsból is kinézek egy 50% körüli mérleget (ha edzőt váltottak volna, még lóvét is tettem volna a PO-jukra).

2 hónapja
katonadani Philadelphia Eagles 242
Én azt mondom, hogy az, hogy a pontosság nőtt, nem jelent semmit olyan szempontból, hogy valaki jobban játszik-e. Lehet nagyon jó pontossági mutatód, ha amúgy nem haladsz előre (ugye Bradford?).
Jobb lesz a %-a ez elég valószínű, de ez nem jelenti azt, hogy jobban is fog játszani, eredményesebb vagy hatékonyabb lesz.
katonadani
Ezt nem értem. Nyilván, ha fél vagy egy százalék a javulás, az nem jelentős, de 10% körüli változás az brutális egy nyolcadik évét kezdő QB-tól. És attól hogy pontosabb, sztem lesz előrelépés, mert nem Alex Smith-ről beszélünk, aki nem kockáztat és dob 10 5 yardos passzt, hanem Cam ugyanúgy csinálja a nagy játékokat, csak mellette végre megértették vele, hogy ha nincs ott a nagy játék, akkor ne erőltesse, hanem játssza meg a tutit néhány yardért, majd a többiek hozzáteszik az extra yardokat. Hogy számszerűsítsük, az előszezonban 68.4%-os pontossággal passzolt, 8.3 yarddal kísérletenként. A karrierátlaga 58.5% 7.3-as yard/kísérlet mutatóval.

Na ez nem igaz, mert nincs olyan, hogy egy csapat konzisztensen hosszú távon meg tudja nyerni a szoros meccsei nagy részét. Rivera alatt 26-24 a csapat olyan meccseken, ahol max 7 pont a különbség a végén.
Egyébként vicces, hogy azokban az években ahol pozitív a csapat szoros meccseken, akkor pozitív a mérleg és fordítva és szinte évről évre ugrál ide-oda.
katonadani
Ha azt az időszakod nézed, amit én mondtam, ez a mutató 22-10-1. Sztem ez azért elég konzisztens, közel 70%-os mutató. És 78 meccs azért már komoly merítés.
gabokocka
- így per attempttel kiegészítve például jobb már. Úgy értettem, hogy önmagában a pontosság százalék növelés nem jelent semmit (illetve de jelent, hogy máshogy játszik, vagy valami változott, de azt nem jelenti önmagában, hogy jobb, hatékonyabb, eredményesebb). I guess meglátjuk mi lesz szezonban, hatékonyabb lesz-e a Panthers és Cam.

- erre mondhatnám, hogy akkor még valószínűbb, hogy jön a visszaesés 😀
(2016ben egyébként 2-6 volt, 2015 és 2017 meg kiemelkedő)
2 hónapja
Én azt mondom, hogy az, hogy a pontosság nőtt, nem jelent semmit olyan szempontból, hogy valaki jobban játszik-e. Lehet nagyon jó pontossági mutatód, ha amúgy nem haladsz előre (ugye Bradford?).
Jobb lesz a %-a ez elég valószínű, de ez nem jelenti azt, hogy jobban is fog játszani, eredményesebb vagy hatékonyabb lesz.
katonadani
Ezt nem értem. Nyilván, ha fél vagy egy százalék a javulás, az nem jelentős, de 10% körüli változás az brutális egy nyolcadik évét kezdő QB-tól. És attól hogy pontosabb, sztem lesz előrelépés, mert nem Alex Smith-ről beszélünk, aki nem kockáztat és dob 10 5 yardos passzt, hanem Cam ugyanúgy csinálja a nagy játékokat, csak mellette végre megértették vele, hogy ha nincs ott a nagy játék, akkor ne erőltesse, hanem játssza meg a tutit néhány yardért, majd a többiek hozzáteszik az extra yardokat. Hogy számszerűsítsük, az előszezonban 68.4%-os pontossággal passzolt, 8.3 yarddal kísérletenként. A karrierátlaga 58.5% 7.3-as yard/kísérlet mutatóval.

Na ez nem igaz, mert nincs olyan, hogy egy csapat konzisztensen hosszú távon meg tudja nyerni a szoros meccsei nagy részét. Rivera alatt 26-24 a csapat olyan meccseken, ahol max 7 pont a különbség a végén.
Egyébként vicces, hogy azokban az években ahol pozitív a csapat szoros meccseken, akkor pozitív a mérleg és fordítva és szinte évről évre ugrál ide-oda.
katonadani
Ha azt az időszakod nézed, amit én mondtam, ez a mutató 22-10-1. Sztem ez azért elég konzisztens, közel 70%-os mutató. És 78 meccs azért már komoly merítés.

2 hónapja
katonadani Philadelphia Eagles 242
Így van, nyilván nem lett pontosabb Cam egy holtszezon alatt, mint korábban. Viszont akkor vagy annak köszönhető a javulás, hogy jobbak a társak, vagy annak, hogy a koordinátor jobban használja. Szted egyik sem. Ez így nem logikus.
gabokocka

A SB-ban a fal így nézett ki:
Oher-Norwell-Kalil-Turner-Remmers
most lesz
Moton-Van Roten-Kalil-Turner-Williams
Egyedül a Norwell Van Roten összehasonlítás, ahol jobb a régi fal, mindenhol máshol vagy egál, vagy jobb az új ember. Bár ez nyilván szubjektív. Moton az alapján amit eddig mutatott qrva jó lesz, Van Rotenből simán válhat a következő Norwell, Kalil talán öregedett vmit és gyengült, ezt adom, de a Turner Williams duó jelenleg biztos jobb, mint a korábbi Turner Remmers páros. Szóval a sokkal gyengébb falat nem igazán tudom értelmezni. Persze ha azt vesszük, hogy Williams nem fog játszani, meg Van Roten tuti szar lesz, akkor nyilván rosszabb lesz a fal, de erre egyelőre nem utal jel, sőt inkább az ellenkezője tűnik valószínűbbnek.
gabokocka
Igen, én Williams nélkül számoltam alapvetően.

Az is egy fontos tulajdonság, hogy egy csapat meg tudja nyerni a szoros meccseit. Valamint az is, hogy novemberben és decemberben miként szerepel. Ron alatt ezekben a mutatókban elég jók vagyunk (a kezdeti két év balfaszkodást nem számítva). Nem is tudom hol olvastam amúgy, hogy a 16 meccsből asszem 11-en favorit a Panthers. Szóval nálam nem akkora egyértelmű az under 9 győzelem.
gabokocka
2 hónapja
Ami ment a vámon, jött a réven. Poe távozásval lett egy lyuk a védőfalon, amit a Senat-McClain-Crawford trióval kellene betömni. Persze ebből következik h többet lesz Jarrett NT, ami kevésbé erős posztja, mint az UT.
Az érem másik oldala h Fusco érkezésével újra elmondható, hogy ligaelit az OL.
empty taxi
A fent említett trió mellett every down DE lesz Beasley, akinek a futás elleni védekezés nem túl nagy erőssége. A 4 emberből így kettő sztem már átlag alatti futás ellen, ezt a jól futó csapatok sztem ki fogják tudni használni. Persze Quinnt se féltem, biztos lesz válasza, de azért van kérdőjel ezen a rosteren is, messze nem hibátlan.
gabokocka
Early downokon nem biztos h fent lesz Beasley. Reed, Shelby jók futás ellen, plusz Crawford a szélén is tud játszani.
Én is félek a rush D-től, ugyanakkor látom azt is h Quinnék mivel próbálkoznak.
empty taxi
Persze, írtam is, hogy jó edző Quinn, biztos látni fogja a problémát és lesz ötlete a megoldásra, de nekem ez a rush D, plusz Sark elég arra, hogy bizakodással tekintsek a szezonotok felé 😀