NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Jujj és ahogy tovább lapozgatok, hát mit látok?

Vincent Jackson "állítólag" nem boldog SD-ban és a csapat sem örül neki, ezért elképzelhető, hogy az első pick-ünket odaadjuk nekik érte.

Na, ha ezt meghúzzuk, akkor Raiders fan leszek! 😀 😀 😀
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Hallottatok róla, hogy Brad Smith, Jason Babin és Steve Smith is szóba jöhet nálunk potenciális jelöltként az FA piacon?

Ezen nevek közül nagyon maximum Brad öcsit tudom itt elképzelni. A többieket nem. Akkor már szivesebben látnám a DL-ünkben Ngata-t!

😀

És remélem, hogy nem lőjük el akkor az első pick-ünket a drafton WR-re.
több mint 13 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 254 — Lájkold a zsűrit!
Shaun Smith-szel kapcs azért azt vegyétek figyelembe h idén nagyon mély 3-4 DE poszton a draft class!


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Megtaláltam Shawn Zobel Senior Bowl-on készített interjúját Christian Ballard-dal. Akit érdekel a nyilatkozata, az elolvashatja. Nem bonyolult a srác, teljesen normálisnak tűnik.

😊

Csak az nem szimpi, hogy a Chiefs nincs a listáján!

😉
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Jajj és Wiegmann nálam olyan kabala féle. Nem is értettem, minek engedtük el anno. A W-W-W o-line legenda volt annak idején, hátha most is hozunk valami W-vel kezdődő nevű embert és akkor a legenda újraéled!

😀mirdal
Valóban 3 W volt. Waters, Weigmann és Welbourn (na, ő nem volt annyira jó, de négy zseni mellett elfért). A két másik versenyző pedig keresztnévben volt W. Will Shields és Willie Roaf. Ezért volt ez W wall. Vagy azért mert Wucking good (magyarul Wurva jó) volt. 😊

Centerből van egy Stefen Wisniewski, akit most második körre várnak. Ő lehet maximum, de az azt jelenti, hogy Weigmann nem játszik. Vagy Niswanger lesz G+C is.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Jajj, sügér vagyok. Nem tudom, miért emlékeztem én úgy, hogy nem jár le a szerződése még, amikor rajta van a neve az FA listán!

:rolleyes:
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Akkor Smith-t trade-eljük? Mondjuk pick-re vagy más posztra? Ha pick-re, akkor milyenre? Mert hátsó körös pick-ért is lehet idén jó playákat húzni.mirdal
Neki lejár a szerződése, ha jól tudom egy évre írt alá. Vagyis meg kell vele állapodni újra, mert FA lesz. De azt gondolom, hogy másnak esetleg megéri sokkal jobb ajánlattal megkeresni őt, mint nekünk. Lehet így lesz, akkor viszont nem biztos, hogy megéri nekünk tartani a tétet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Waters esetében is van véleményem. Sok helyen miatta írnak Guard needet hozzánk. Pedig Waters nem akar elmenni. Szeretne egy jó 5 éves körüli szerződést, jó lóvéval. És visszavonul Chiefsként. Érthető, ki akarna mást? Egész pályáját (2000ben érkezett) itt töltötte, bejutott (idén is) ötször a pro bowlra, megbecsült, ismert játékos lett, mit akarhatna? Újrakezdeni máshol?
És Waters nem problémás nagyszájú ember, sőt! Nagyon kedves, nyugodt pali (2009ben sem véletlen kapott "Walter Payton Man of the Year Award" díjat. Azt nem football teljesítményre adják).

Amikor Weigmann elment, akkor ők ketten reklamáltak kicsit pénz miatt, de Weigmann is visszajött, Waters meg akkor is maradt. Nem hiszem, hogy bármi gond lenne itt. Persze a csapatvezetés sem olyan, hogy mindenki megkapja azt az összeget, amit ki bír mondani.

Na most megnéztem, és 2011ben Waters kap 3.9 millió$-t aztán lenne FA.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Jajj és Wiegmann nálam olyan kabala féle. Nem is értettem, minek engedtük el anno. A W-W-W o-line legenda volt annak idején, hátha most is hozunk valami W-vel kezdődő nevű embert és akkor a legenda újraéled!

😀
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Akkor Smith-t trade-eljük? Mondjuk pick-re vagy más posztra? Ha pick-re, akkor milyenre? Mert hátsó körös pick-ért is lehet idén jó playákat húzni.
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Hali na kapjon taget, kapjon sok pénzt. Amikor Hali jött, akkor ő volt az, aki Jared Allen túloldalára kellett, hogy ne menekülhessen a QB, mert jön Allen menetrend szerint mint a 6:20as gyors. Vagyis legyen a túloldalon is nyomás.
Most pedig neki kell ugyanígy valaki, aki ha nem is szuperfantasztik pass rusher, csak legalább jó átlaggos, és bent tartja a zsebben az irányítót. Persze még jobb, ha olyan veszélyes, mint Hali, akkor már tényleg nincs hova menekülni. Mindig kell egy társ, ha a pass rush főleg standard 4-5 emberes külső blitzekből áll.

Fizessük meg Halit, nincs benne kockázat, mióta itt van (2006), jól játszik. Évi 7-8 sacket hoz, idén többet is (14,5). Nagyon sok snapet elvisz, nem sérül le, nála jobban nem hajt senki a ligában, ezt le merem fogadni. És 27 éves. Meg kell fizetni ,és örülni, hogy találtunk egy ilyen embert. Nem vele kell spórolni, meg tagelni.

Carr hasonló. Flowers a liga egyik legjobb CBje volt idén, csak nem hypeolják. De neki kivételesen van társa, ami az elit CBk nagy "hibája" szokott lenni. Mármint, hogy nincs minőségi társ, és szétdobálják a túloldalt. Nekünk van Carr, és jók is vagyunk hátul. Meg kell fizetni, és sanyi.

Én ezen a két emberen nem is aggódok, mert annyira nyilvánvaló, hogy meg is fizeti őket mindenki aki normális.

Richardsonról leírtam mi gondolok, backupnak tökéletes, ha más nincs, starter lesz megint, az is jó.

Thomas Jones jó párja Charlesnak, de powerbacket nem akkora gond találni. Túlfizetni nem szabad.

Shaun Smitht is leírtam, hogy őt meg kel fizetni, nagyon komoly teljesítményt tett le az asztalra. Csak nekünk nem kell 3 drága DE. és nagy a hiány minőségi 3-4- DEből a ligában, lehet valaki ad neki nagy lóvét. Megérdemli Shaun, és akkor el fogjuk engedni. De baj nincs, akkor Tyson Jax a kezdő és hozunk egy cserét, LDEnek, mert RDE, meg Nickelben úgyis Gilberry kezd, szal kevés snapszámra kell egy ogre, az már elég is. Olyat meg lehet találni. Ezért nem szabad 3 drága DE-t (Dorsey+Jackson+S. Smith) tartani, mert a csere pass rusher DE (Gilberry)-vel az már sok. (Ezt ara is írom, hogy DE sok helyen szerepel, mint need, az általad írt cikkben is és sztem ez óriási baromság, ha Smith marad).

Vrabel mindegy, hogy visszavonul-e? Mert ott van Hali, Studebaker mint kezdők. Sheffield mint reménybeli kezdő Studi helyére, és lehet draftolunk is egyet (kezdő vagy csere).

Weigmann esetében mindegy, hogy most vagy jövőre, de hozni kell centert. Ha befejezi a pályáját, akkor idén. De center poszton lehet játszani 38 évesen, és Weigmann nem sérülékeny, vagy ilyesmi (ha emlékszünk, nemrég volt egy rekordja, hogy 10.000 azaz tízezer snapet nyomott le zsinórban). Bírja az öreg, nem puding.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ender1112 Kansas City Chiefs 2 269 — Víí aaaar dö cseempjönsz.
Ulpianus tényleg olyan elemzéseket ír ide, hogy a USA Today labdába sem tud rúgni (illetve labdát se tud passzolni) 😊 .
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Klassz Ulpi, köszi a hsz-t!

A USA today feltalálta a spanyolviaszt és leírta, hogy vezetőink komoly döntéseket kell, hogy meghozzanak 23 játékos szerződésével kapcsolatban, miszerint menjenek vagy maradjanak 2011-re.

Sok okosságot és újdonságot nem is tudtak mondani, mint:

1. A legfontosabb, hogy Hali-t szerződtessük - ő vezette az AFC-t 14.5 sack-kel - és kapjon egy tag-et

2. További kezdők vannak még szerződés nélkül: Brandon Carr, Barry Richardson, Shaun Smith

3. Vajon mit kezdünk az öregebb játékosokkal, mint: Casey Wiegmann (37 éves/15 éve játszik), Mike Vrabel (35/14), Thomas Jones (32/11) és Brian Waters (33/11).

4. Szerintük komoly frissítés szükséges az alábbi posztokon, amit draft-on vagy FA-n szerzett játékosokkal tudunk megtenni: center, guard, wide receiver, nose tackle, inside linebacker, defensive end.

Tehát az USA Today is ott tart, ahol mi. Semmivel sem okosabba kint! 😀 😛

Nos, Waters tuti marad, Jones lehet trade alap, Wiegmann remélem marad még - bár nem tudom, hová mehetne még -, Vrabel sorsa meg még talány.
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
A játékoselemző rovatban most Branden Albert kerül terítékre.

Albert 17 évesen kezdte a focit, előtte kosarazott (a Cavaliersben). Igazából a Virginia egyetemen tanították meg focizni. Egyértelmű OL tehetség volt, de ennyire tapasztalatlanul nem lehetett Tackle, pláne Center. Vagyis a draftra mint Guard érkrezett, de addigra mint a draft legjobb guard prospectje. A Virginában játszott keveset OTként, (és DT-t is játzsott), de annyival lehetetlen lett volna OTként nekivágni a draftnak.

A Chiefs 1/15ön választott, és Albertre voksoltunk. Eredetileg nem volt ilyen pick, Jared Allenért cserébe kaptuk (és még kettő harmadik köröst, ott Jamaal Charles valamint DaJuan Morgan (S) jöttek). Eleinte sok vita volt a szurkolók közt, hogy megérte vagy nem, most már egységesen elfogadott tény, hogy jól jártunk. Jamaal miatt is, Albert miatt is, és a 3-4 miatt.

Albert első perctől kiváló Guard volt, viszont nekünk sokkal nagyobb szükségünk volt OT-re. Elég ha ilyesztésképpen "Sackintosh" nevét megemlítem. 😛 Mivel Albert úgyis gyorsan tanul, villámléptű, és intelligens, átképezték. Annyira jól sikerült, hogy hamar átkerült a vakoldalra.
Első ilyen évében nem is volt túl jó, ennyit azért még ő sem bírt fejlődni. Főleg, mivel fogyasztania kellett, nem is a guard poszt miatt ,hanem mert átálltunk Zone blockingra, amit megint csak meg kellett közben tanulnia. De egyre jobb és jobb lett, míg 2009 végére már egészen pofás kis LOT vált belőle.

2010ben többen azon a véleményen voltak, hogy nem (a megüresedett) ROT, hanem LOT posztra kell ember. Albert továbbra is futás ellen kiváló, passz ellen inkább jó közepes teljesítmény adott le. És ez ROT poszton sokkal hasznosabb kombináció.
Valamint nem is kell a Chiefsnek már csak egy kezdő ember, a cserék (Richardson OT, Asamoah G, Niswanger C) megvannak, a kezdők szintén (LG Waters, C Weigmann, RG Lilja, ROT Albert tehát).

Vagyis ha egy tehetséges OT-t hozunk, akkor max egy ideig ROT lesz, és betanul, majd váltja Albertet.
Egy center kell Weigmann helyére most vagy jövőre. Majd 4-5 év múlva egy G Waters helyére és így tovább, de a fal kész lenne évekre. És nagyon jó lenne (idén már így is a jobbak közt volt)

Miért nem fogadják el LOTként Albertet, amikor igazából nem rossz? A pass protecion miatt. Albert nem tökéletes pass blokkoló, csak közepes. Nem rossz, de sokat elárul sztem, ha azt mondom, hogy senki nem csinál annyi cut blockot mint ő (nem számoltam meg, de egészen biztos, hogy így van). Ez egy guardnál okés, de hogy egy LOT erre kényszerül?
2010ben 11 sacket kaptunk róla (nálunk ez elég magas), és 23 QB pressure-t. És év végéhez közeledve esett vissza a teljesítménye. Vagyis a fejlődésére nem lehet fogni a számokat.

Ellenben futás ellen csodás Albert. Erre is hozok példát. Ahogy néztem Albert elég sokat kap egyszemélyes pullingot, és párszor a túloldalra is (!). Ilyenkor vagy LOTből kell átfutnia a RG-ROT közé, ROT helyére. Vagy ROTként áll föl, és fut szélre, mert nagyon gyors lábon Albert. Mint egy TE, úgy száguld. Hihetetlen őt nézve ilyenkor, hogy ez az ember 316 fontot nyom.

Persze azt is látni kell, hogy a FB, HB, TE blokkok áldásos támogatását passz esetén Richardson kapta, mert ő még így is megkerülhető volt. És Albert egyedül állt hely a legjobb pass rusherekkel amíg Cassel (nagy nehezen) megszabadult a labdától. Ezt egyébként ki is figyelték év végére a DC-k, és küldték a blitzeket Albertre. Azt akarom mondani ezzel, hogy ha egy jó ROT van, és Albert is kaphat erősebb támogatást, akkor jobb lehet ő is. Kisebb sérülése is volt (egy meccset hagyott ki), valamint 26 éves, 3 éve profi, fejlődhet.

Tehát ezért kerül szóba sok mock drafton OT első körben a Chiefsnél. Mert ne mindenki egyértelműen ROT-t hanem LOT potenciaállal rendelkező ZBsbe is elég gyors, akár drága OT-t is el tudna fogadni. Akkor meg lehet első kör is. Például Tyron Smith, aki vagy kiváló ROT lesz nflben vagy akár LOT, és mindenképpen nagyon gyors, ami nekünk tökéletes (ilyen mock írója szerint).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Missouri állam HOFjei közé jelölték az egykori Chiefs RB Priest Holmest. Nekem a kedvencem volt tőle a superman figura (amikor a kis RB átugrik a fal fölött, ami Priest esetében szó szerint volt értendő 😊).
Ezen a vidijón látható is pár ilyen.

Holmes karrierje számokban:
* Baltimore Ravens (1997–2000)
* Kansas City Chiefs (2001–2007)

Rushing yards 8,172
Rushing average 4.6
Touchdowns 94


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Smith futott párat FBként, és blokkot még párat ugyanott. Sőt eleinte blokkolt, és utána lett futás is belőle. De már utána más csapatok is átvették ezt, hogy egy benga DL ember (akik azért gyorsak rövidtávon) blokkol vagy fut az offenseben 4th&short és hasonló szitukban.

Inkább az a kérdés Shaun Smithnél sztem, hogy marad-e? Mert nagyon jó 3-4-es DE, nekünk abból most akkor van 3 kezdő szintű. A (FA) szerződése lejár. Run stopban király, pass rushban is jó, nem sérülékeny, és 29 éves, tehát nem is öreg. Ahhoz képest, hogy mekkora hiány van most a ligában jó 3-4es DEből, olcsó is. Mi meg nem tudom ennyire fogunk 3 embert is keményen megfizetni egy poszton, ha kap egy jó ajánlatot? Mert Dorsey 25, Jackson 24 éves, mögöttük egy jó pass rusher DE marad Giberry személyében, aki 26 éves. Szóval akkor is jól állunk, ha hozunk egy akár közepes DE-t akárhonnan.

Waters tud centert játszani, de akkor meg Guard kell. Bár Lilja nagyon jó, és Asamoah is. DE az akkor is kettő. Az azt is jelenti, hogy Weigmann nem folytatja. De sztem akkor is egyszerűbb egy centert hozni, mint átképezni a tuti Guardunkat. Ha nem jön be, akor lehet ,hogy se guard se center, és ahhoz Waters drága azért.

Idei drafton is akadnak olyan centerek, akik nekünk jók. Mert pár egyetemi center fizikálisan nem NFL kompatibilis, de a technikája, hozzáállása, és meccsrutinja megvan. Vagyis ZBs-be tökéletes és relatíve olcsó centert lehet találni. Ami más csapatnak reach, nekünk perfect. ZB Guardot már rizikósabb így keresni, akkor inkább ROT-t könnyebb sztem. És ZBben a guard fontos poszt, nekünk vannak jó Guardjaink, működik is a rendszer.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Nézegettem 2010-es statokat és azt talátam látni volt - 😊 -, hogy Waters 2000. óta mindössze 17.5 sack-et kapott. Nem semmi a pasas!

És azt csiripelik a kansas-i forgószelek, hogy elképzelhető, hogy C poszton játszik majd jövőre.
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Jó meglátás. Tényleg valahogy ez lehet a koncepció.

Viszont nehogy az legyen, hogy T-Jax helye tuti legyen, ezért Shaun Smith-t átképezzük FB-nek. Mert ugye láthattuk őt ezen a poszton TD-t futni. Igaz, hogy az egy goal line szitu volt és egy gigantikus, 1 yard-os futás volt, de akkor is futás és kész!

De ismerve a csapatunk átképzési sikerét, nem fűzök túl nagy reményeket ahhoz, hogy Smith-t jövőre FB poszton találjuk!

😀
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Azt nem tudum, hogy észrevettétek-e, de pár WR-t megfigyelünk és érdekes módon mindegyik kis termetű,. Akárcsak az általam korábban említett Woodhead és nálunk McCluster.

Ez vajon csak véletlen?mirdal
Igen, sztem figyeltek jobbra, figyeltek balra, láttak pár gyors elkapókokat és aztán mivel túl közelről nézték, csak utána jöttek rá, hogy nem is olyan nagyok.
Ki tudja, de mélységi célpontot ha akarnak, aki nagyjából ebben ki is merül,akkor azt lehet későbbi pickkel is húzni. Én továbbra is töretlenül reménykedem egy blokkolni is jól tudó és/vagy tipikus WR1ben.

De másvalamit meg én figyeltem meg a rendkívül nagy eszemmel. Kétféle módja van mifelénk a pozíciók betöltési metódusainak.

1. ahol van egy lyuk, és nincs közepes szintű ember sem rá, ott minőségi embert hozunk és meg van oldva. (például T-Jax 1/3ra). A mögé érkező csere is egyértelmű csere, aztán pont T-Jax esetében Shaun Smith beelőzte de a terv ez volt és a jövő is ez, hogy Jackson kezd. És tuti volt szinte, hogy Smith cserének elég lesz, költöttek rá és ki van pipálva. De Thomas Jones vagy mást is mondhatnék. Berryr is, mert igaz volt Pollard, de őt Haelyék nem akarták tehát totál lyukra húzták a csodafantasztik numero uno safety reménységet és készen is van.

2. megoldás, hogy addig hozunk olcsó jánosokat, akik tehetséges projectek, amíg bele nem találunk. Így a késői pickek (olcsó FA-k) mennyisége minőségbe fordul, meg így több mint lutri, mert tényleg találsz valakit, ha nem adod fel, hanem ötösével hozod az embereket.
Például small school ILB Belcher is így lett felfedezve. OLB Studebaker is,. bár ő csak stabil csereszint, de amit adtunk érte az is jó. Nem sorolom a neveket. Bár OLB Sheffiled emíltésre méltó. Bár ötödik körös ő is, mégis lehet leváltja Studit, és lehet jön idén is OLB. Bár ott lehet, hogy az LB sor átkerül első metódusba, mert ahol a csere tutira megvan (és ellenoldali poszt (ROLB) kész, ott ez lehetséges.

Tehát sztem a WR poszt is ilyen. Jött itt már sok WR (Chambers volt még közepes költség, de Tucker, Cutter, Lawrence, Horne, Urban, C. Williams, hogy csak az utolsókat mondjam) is leginkább mind mélységi célpontoknak valók. Csak egyik sem vált be. Szóval lehet az én WR1 elméletem itt bukik el, és megyünk tovább a nagy számok törvénye elvvel, és nem áldozunk drága picket, FA költséget WR-re.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Azt nem tudum, hogy észrevettétek-e, de pár WR-t megfigyelünk és érdekes módon mindegyik kis termetű,. Akárcsak az általam korábban említett Woodhead és nálunk McCluster.

Ez vajon csak véletlen?
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Haley valóban nem buddhista pacifista Teréz apa.

Senior Bowlon a kis titkos favoritom Hankerson (WR) még a végén feltornássza magát a második kör közepére. Pedig úgy szurkoltam, hogy maradjon nekünk a második körre. De mindegy, úgysem hiszem, hogy egyezik az ízlésünk Haleyval, csak annyira megérte volna idehozni, és nem volt hypeolt ember, Például Julio Jonest vigye aki akarja. 😛


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
Olvastátok a pletykát arról, hogy Brad Childress neve felmerült OC posztra? Mivel Haley nem akar tandem melót végezni állítólag.

Csakhogy az lehet a buktató, hogy Haley-nek és neki is nagyon kemény feje van, s ezáltal mennek a sajátjuk után. És állítólag Weis sem tudta elviselni Haley egóját...

Kíváncsi leszek, mi lesz ebből!mirdal
na abból csúnya baleset lenne
lehetne fogadni, hogy ki vág először a másik hátába egy baltát
😊
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Olvastátok a pletykát arról, hogy Brad Childress neve felmerült OC posztra? Mivel Haley nem akar tandem melót végezni állítólag.

Csakhogy az lehet a buktató, hogy Haley-nek és neki is nagyon kemény feje van, s ezáltal mennek a sajátjuk után. És állítólag Weis sem tudta elviselni Haley egóját...

Kíváncsi leszek, mi lesz ebből!
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Respect, Ulpi!

Jól összeszedted itt nekünk a safety posztot. Akkor amennyiben Kansas C-ben is így látják Lewis fejlődését és egyben jövőjét, akkor ez a része a csapatnak rendben van.

Az általad említett Ballard meghallgatása akkor talány. Lehet, hogy csak figyelemelterelés. 😊
Mondjuk nem sok értelme lenne pont most ködösíteni, de hát ugye ki tudja, mi járhat Pioli fejében is...

A fejlesztést pedig a pénz összefüggésében említettem. Van pénz FA-kra, nyilván oda kell a sok suska. Az a csapat meg, aki nem akar fejlődni offseasonban, annak hülye a vezetése. Még Belicsek is tudott fejleszteni a szuper csapatán, lásd Woodhead-et. Jó kis play-eket építettek rá.
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Újabb ember, akiről elemzés született az Kendrick Lewis (FS). Lefordítom ide a lényeget, valamint kiegészítem, véleményemmel átszövöm.

A volt Rebels érkezése után is papíron McGraw kezdett, mindketten voltak sérültek (ugyanannyit nagyjából). Mégis látható a snap számokon a valóság:
Kendrick Lewis: 879 snap (13 meccsen)
John McGraw: 456 snap (14 meccsen)
Ebbe nincs beleszámolva a Playoff, ami egy meccs.

Vagyis papíron kezdő csak McGraw, ahogy Thomas Jones is kezdő Jamaal Charles előtt, de a valóság az tükörkép mindkét poszton.

De hogyan lehet egy ötödik körös zöldfülű kezdő, ha van két biztos safety egy csapatban? Főleg egy sztár rookie, de akkor is másik rookie mellett? Hiszen Safety poszton, ha valahol akkor ott igazán kell(ene) a rutin. És az évekig kezdő Page elengedésről akkor még nem is beszéltünk.

Mindenesetre első 3-4 meccsen ez tisztán látszott, hogy gond. Vissza visszatérő rookie hibák miatt pár csúnya big play becsúszott.
Persze a Chiefs defense talán legnagyobb gyengéje a pass rush=Hali problematikája sem segítette a fiúkat hátul. Aztán egyre jobban belejöttek. Kár, hogy addigra meg az szezon elején élete formájában játszó NT (Ron Edwards) széthullott, és jobban nyeltük a futást, ami addig nem volt jellemző.

Lewisra visszatérve futás ellen nem várta tőle senki, hogy rossz lesz, de nagyon semmit nem vártak tőle e-téren. Főleg mert a sebessége nem extra. Ami NCAAben jó, az NFLben átlag. Viszont vannak emberek, akik hiába nem nagy sebességgel futnak óra ellen, a pályán viszont mindenhol ott tudnak lenni (és van fordítva is). Lewis pont ilyen. Ki tudja hogy, de ott van amikor kell. Nagyot ütközik, kőkeményen, ellenben eleinte nem szerelt elég biztosan, ez sokat fejlődött év közben nála.

Lewis most ott tart, hogy hiába kell továbbra is safety (hárman vannak igazán, ami mindenképp nyugtalanító, és McGraw sem fiatal), de már nem kell korai körös, mert nem kell kezdőjátékos.

Kendrick Lewis számai (regular season):
28 tackles (8 missed)
6 PD
3 IT
2 FF

Érdekes lehet, hogy volt két pickje még, amit azért vettek el, mert egy csapattárs valami ostoba büntetést hozott össze, aminek nem sok köze volt a playhez, csak szabálytalan, és így minden érvénytelen. Ez pech, és egyben jogos, de én emlékszem rá attól még, és nagyon szép pickek voltak.
A 2 FF már önmagában jelzi, hogy valóban keményen ütköző FSvel állunk szemben, de aki látta őt játszani, az e nélkül is tudja ezt.
Érdekes továbbá, hogy Lewis 4 meccsen nem játszott, abból hármat buktunk el (10-6os szezonban). Egyik a Denver elleni nagy fiaskó, ahol nyeltük a passzokat sorban. Másik a Houston elleni fordítás, ahol szintén a végén láthatóan nem nem volt FS szintén. Harmadik az Oakland elleni, ahol szintén pár mély passzal buktunk el végül. Nem ennyire egyszerű, ezt véletlen sem lehet kijelenteni, de hiányzott Lewis, ezt viszont ki lehet jelenteni.

Mindent összevetve, Lewis a szememben steal a draftról, és bár még van hova fejlődnie (jobban szerelhetne, elfelejthetné a felbukkanó helyezkedési hibákat), elmondható, hogy jó eséllyel kezdő FS maradhat hosszú évekig. A hibái rookie évben szokványos hibák, van esély tehát a további javulásra. Ha a pass rush megoldódik, és/vagy Berry tovább fejlődik, akkor szintén.

Így én (is) azt mondom nincs szükség komoly FS igazolásra. McGraw is FS, bár ő is lehet SS back up, nemrég írtam, hogy sztem az a jó draft taktika, hogy nem húzunk safetyt, hacsak nem marad bent késői körben egy steal gyanús safety. Mindegy, hogy FS vagy SS, behúzzuk, és a másik (csere) lesz McGraw onnantól.


Állat vagyok, ami enni kér...