NFL eredménykövetés NFL eredménykövetés - 1 aktív topik

Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
a Senior Bowl alkalmával minden csapat elbeszélget pár játékossal, és aztán ki ki levonja a maga következtetéseit ebből.
A Chiefs esetén négy név merült fel.

OT Anthony Castonzo (Boston College) Richardson helyére gondolom.

S Quinton Carter (Oklahoma), Berry a SS, Lewis FS, de őazért nagyon je ember esetén kiszorítható. Mégis inkább az a gond, hogy Van mögöttük McGraw, aki amolyanmost divatos "elephant" pozícióban játszik, félig SS félig LB, azonban ő az FS csereként nyomja ezt. De Berry mögött is ő van, vagyis ott most nincs senki igazából az új (HA lesz) safetytől függ, hogy FS vagy SS csere lesz McGraw (aki nem megy el, ő a ST kapitánya és nagyon kell oda), de tud SS-t, vagyis ő rugalmas, amit jobban találunk, gondolom én.

DE/DT Christian Ballard (Iowa). Ő már érdekesebb. Mert ha Shaun Smith marad, akkor ő meg TJax elég LDEnek, Dorsey és Gilberry RDenek (mind jók is), szal Ballard meg 6'4 és 288 font 3-4ben NT nem igazán lehet, DE van. OLBnek nem is elég jó pass rusher, meg coverben óriási kérdőjel. Érdekes.

G Stephen Schilling (Michigan). Guard megint nem kell sztem. minden posztra a falba nem lehet rosteren ember. Az OL nem vihet el 10 posztot. És 3 jó Guard meg van. Talán ROT lenne?

Persze beszélgetni valakivel nem jelent semmit.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Az a baj ezzel, hogy rendben van az általad leírt szitu, de itt most nagyon fejleszteni akarnak. Pénz van, játékosok vannak a célkeresztben, akkor meg miért is ne?mirdal
Mármint az általam leírt szitu a valóság. Richardson 6'6 magas. Ez tény. Meg hatodik körös. A tackle számok is tények amiket írtam. Stb.

Azt meg hogy pénz van, hozhatunk bárkit. A drafton ha ROT-t vagy OLB-t vagy akármit választhat a csapat, ennek semmi köze az árhoz. FA piacon már van, de ott ugyanaz mégis. El kell dönteni, hogy akarunk-e ROT-t vagy nem és kész, pénz van rá. Vagy akarunk-e ILB-t, pénz van rá.
Én azt mondom, hogy közepes ILB-t nem éri meg, mert olyan van épp elég. drága és igazán jó ember pedig alig hoz változást, mert olyan a rendszer, hogy nem a power ILB fog nagyot játszani, oda jómunkásember pont annyit hoz, mint egy sztár. Szal alig valamivel jobbért, nagyon sokat kellene fizetni.


Másrészt azt mondom én is, hogy fejleszteni kell. Ez egyértelmű. Soha nem lesz csapat offseasonben, aki mást mond. Ebbe az irányba nem is érdemes elindulni, hogy majd nem kell. A kérdés mindig az ,hogy hol kell és hol nem (fejleszteni)? Mert azért végtelen roster sincs. És végtelen pénz sincs. Tehát én azt fejtegettem, hogy megéri-e ILBt hozni ,amikor a mostani egyik ILB a liga egyik legjobbja (DJ), a másik meg tökéletesen kiegészíti, és a fő feladata neki a run stop, abban kiemelkedő. Akkor minek hozni valakit? Főleg, hogy a cserék is megvannak. El tudok képzelni egy back up olcsósítást, Mays helyett, vagy ilyesmi. De amit pár helyen láttam, hogy ILB jöjjön 2-3-4. körben vagy minőségi FA, na az pazarlás sztem.

Ennyire nem állhat jól egy csapat sem. Nekünk is kell ember. Ha QB nem jön, mert Cassel mögé project sem kell, és NT sem jön, mert Edwards marad, és C sem kell, mert Weigmann is marad, akkor is kell WR (akár kettő is), kell CB (kezdőpáros meg egy tisztán nickel van és utánuk a vízözön), kell OLB, de akár egy FB is jöhet, bár ez sem létszükséglet (két jó közepes FB van, de lejár a szerződésük). Battle helyett megint jöhet egy HB, tehát van ki hozni, bár sztem a NT és a QB kérdés sem dőlt el. Tehát hogy ILBt hozzunk mert mindig jó egy jó játékos helyett még jobbat hozni ,azért az nem feltétlen célravezető. Úgysem lehet 53 sztárod, kellenek a (Jó és használható) kiegészítőemberek.

ROT-t én hoznék, más meg azt nem. Sztem annyira kevés need van, hogy egy 2-3. körös ROT sokat dobna a csapaton, és azt lehet hozni ott még. Akár Richardson maradna meg mögötte, akár eladnánk, és O'Callaghan maradna ROT back up.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Az a baj ezzel, hogy rendben van az általad leírt szitu, de itt most nagyon fejleszteni akarnak. Pénz van, játékosok vannak a célkeresztben, akkor meg miért is ne?
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Most pedig Barry Richardonról (ROT) is volt egy cikk, meg szavazás, hogy jó kezdő ROT ő, vagy megéri hozni valakit? Mert persze ő nem olyan jó, mint Belcher de OLben egy közepes ember elfér, ha mindenki más jó (és itt így van).

Richardson szintén olcsó ember. hatodik körös OT volt, project ,ezt tudta mindenki. Nem akarom elnyújtani, de a lényeg az, hogy gyenge passz blokkban. Nem totál fos, mint egyik elődje nemrég McIntosh, de gyenge ez tény. Ellenben nagyon jó run blocker. ÉS ROTnél ez inkább fontos, mint LOT esetén. Mármint fontos a passz prot, csak itt látja a QB a bajt leginkább (egy idő után nem, mert holt térbe táncolnak a DE (OLB, akárki)-vel.

Másik, hogy Richardson nagy. 6'6 és és 319 font. Vagyis neki a ZB nem is igazán fekszik. Lehet el kéne cserélni, mert egy power falba egy starter évet letudó, jó run blockert el lehet adni ROT nek.
Vagy még inkább maradjon csere, de akkor jöjjön mögé tanulni egy ZBsbe jó fiatal, és majd szépen átveszi a helyét (ha tudja).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Érdekes számomra továbbra is, hogy chiefs mock draftokban vannak ILB jelölések. Értem ,hogy nem DJ, hanem Belcher, de ez jó nagy baromság sztem. Mit vártak? Belcher 2009ben undrafted volt. Alig kapott pár playt, mint csere. Williams és Mays mögött DJ kapott snapet ő nem.
Aztán ez a srác lett a kezdő ILB DJvel, mert ők egy pár. Pedig tényleg alig volt pályán.
És Belcher div IIIból jött (Maine Bears, aki nem ismeri a NCAA-t szal az nagyon kis suli, onnan egyátalán ST játékosnál többre vinni nagy dolog, de már az NFLbe kerülni is. És akkor is évekig kell képezni adott játékost).

Szóval egyszer csak kezdő lett. 23 évesen, a profi ligában. És milyen volt? Okés pass coverben átlag alatti, de nem rossz. sok nagy nevű ILB rosszabb. De egy ILB nem feltétlen kell, hogy zónázásban Isten legyen. Zone blitz esetén még csak csak, de ott is tudnék rosszabbak mondani Belchernél. Emberezésben is vannak gondjai, de ez megint olyan, hogy akkor ne ő fogja Gatest.
Legyünk reálisak, ő nem kap 10 milliót. És nem ez a fő dolga egy power ILBnek. (alapból egyik ILB rombol, másik playmaker)
Belcher másik hátránya (több tényleg nincs és ez a durva), hogy alulméretezett. Nem nagyon csak súlyban kicsit. Ez számomra érdem, mindjárt kiderül miért.

Mert Belcher atom jó futás ellen. Jobb, mint DJ, vagy bárki az LB sorban. Nagyon jó, szal, innentől engem nem érdekel, hogy elvileg kéne súly a run stophoz, ha megy akkor jobb, mint ha megvan a súly de nem megy. Szal sztem butaság ezzel őt kritizálni. Meg igazából 228 font, az DJnél 14-el kevesebb.

Na szóval Belcher dolga az, hogy DJ nagy playmaker játékát támogatva, hagyja őt szabadon játszani ,és egyedül ölje a futást, ha DJ bármit is tesz. És megteszi.
84 tackle (31 assist), 1 sack, 1 FF, 2 PD.

Most akkor nézzük az idén egyik legjobb ILB-t Timmonst. Azért őt, mert őt szeretem is 😛
95 takckle (39 assist), 3 sack, 2 FF, 10 PD, és neki volt 2 ITje is.

Az playmaker DJ nálunk, nézzük meg őt is, mert így korrekt:
94 tackle (24 assist !), 1 sack, 3 FF, 15 PD, 1 IT (TD).

Akkor most hogy is van ez? A tackle száma jó, továbbá állítom a stop/futott yard átlaga sem lenne csúnya, nagyon gyorsan földre viszi az embereket. És playmaker meg nem lehet, mert mindketten nem mehetnek kalandozni. Azt nem is tudja úgy, de nem is kell. Blitz neki alig jut, de megy.

És akkor egyesek szerint ha hozunk valaki mást akkor sokkal jobb lesz a védelem. Sztem nem. Lehet, ha egy igazán drága ILB-t hozunk, akkor kicsit jobb lesz, de sztem egyáltalán nincs szükségünk újabb ILBre.
Nemrég volt erről egy cikk, és ott hozzám hasonlóan értelmezte egy szurker a dolgokat, meg én is mondogatom ezt már jó ideje. Arra jutott a srác, hogy talán várjuk meg, hogy még egy évet játszhasson, akkor is 24 éves lesz, két kezdő szezonnal. Ha csak ennyire jó lesz, mint idén, már megérte. Ha rosszabb lesz, akkor olcsó, hozzunk mást.

Egyébként meg itt van az én kis kedvencem Greenwood (még több potenciál van benne, mint Belcherben).

De igazából a mostan cserék Williams és Mays STben jók, szituációs cserének jók (Mays lyukat tömni, meg erőfocizni, rombolni tud, Williams meg tiszta passz szitukban blitzelni, meg coverben). Sztem ez így jó, és költséghatékony, kár elbarmolni. Csere sem kell. Nem hogy kezdő.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
a szezon videóösszeállításai:
http://www.kcchiefs.com/media-center/all-videos.html
csak a szépre emlékezünk
😊ehh
Jó kis video.
Bowenál külön érdemes például figyelni, hogy miért is lehe, hogy az évenkénti 1000 yardjából 300 YAC nagyjából. 😀 Állat az a srác.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
a szezon videóösszeállításai:
http://www.kcchiefs.com/media-center/all-videos.html
csak a szépre emlékezünk
😊
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
charles all pro lett
bowe pedig all pro second team
hali persze most sincs sehol
hihetetlen mennyire nem értékelik
oké ő elsődlegesen pass rusher OLB (azért futás ellen sem olyan rossz)
de mindezt egy olyan csapatban ahol tulajdonképpen ő volt az egyetlen ember akire külön oda kellett figyelnie az ellenfél offensének
95 total pressure (sacks,hits és hurries) fűződik a nevéhez, a ligában nem volt ennél több senkinek

és akkor még flowers nem is került szóba
pedig ő is minimum second team
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
nah
hali és berry is mennek a pro bowl-raehh
egy kép is elég lett volna
http://cms.mumbaimirror.com/portalfiles/19/96/200908/Image/Halle_Berry.jpgBébé
Ha ő is megy a Pro Bowlra ,akkor lehet megnézem én is, hogy mit teljesít. (Mert egyébként nem érdekel ez a felesges meccs.)ulpianus
nah az engem sem szokott
de ha már ennyien vannak ott
belenézegetek
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Egy ilyen ruciban Hali asszem' rendesen a földre döntené, ahogy azt egy igazi Főnöknek tennie is kell!

MELLesleg én is megnézném neki - izé, bocs, vele a Pro Bowl-t!

😀
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
nah
hali és berry is mennek a pro bowl-raehh
egy kép is elég lett volna
http://cms.mumbaimirror.com/portalfiles/19/96/200908/Image/Halle_Berry.jpgBébé
Ha ő is megy a Pro Bowlra ,akkor lehet megnézem én is, hogy mit teljesít. (Mert egyébként nem érdekel ez a felesges meccs.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 500 — rabszolga
nah
hali és berry is mennek a pro bowl-raehh
egy kép is elég lett volna
http://cms.mumbaimirror.com/portalfiles/19/96/200908/Image/Halle_Berry.jpg
több mint 13 éve
ehh Kansas City Chiefs 1 948 — Chiefs fan
nah
hali és berry is mennek a pro bowl-ra
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Amely csapatoknak nagy a szavazóbázisa (Dallas, N.Y. Giants, Oakland, Pittsburgh)ulpianus
Hát az Oaklandnek aztán irtózatos szavazóbázisa van...Döme
Van is. Ne csak azt nézd, hogy az USAban mennyien szavaznak. Internet van külfüldön is. 😉 És ott nagyon is divat az Oaklandnek szurkolni, mert fekete, meg jól néz ki, meg rablók, stb okból. És ők is szavaznak keményen.ulpianus
Teljes mértékben igaza van Ulpinak, Döme! Nem egy haverom szavazott Oakland-be, pontosan az említett okok miatt. Mert állat a szurkolóbázis, a tv-ben is ilyesztő alakokat mutogatnak, ami rengeteg drukkert szerez a csapatnak. 😊 Azok közül, akiknek tetszik a Raiders, biztos, hogy nem fognak más csapatra szavazni!
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Amely csapatoknak nagy a szavazóbázisa (Dallas, N.Y. Giants, Oakland, Pittsburgh)ulpianus
Hát az Oaklandnek aztán irtózatos szavazóbázisa van...Döme
Van is. Ne csak azt nézd, hogy az USAban mennyien szavaznak. Internet van külfüldön is. 😉 És ott nagyon is divat az Oaklandnek szurkolni, mert fekete, meg jól néz ki, meg rablók, stb okból. És ők is szavaznak keményen.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
Döme Las Vegas Raiders 2 731 — Sworn to the Black
Amely csapatoknak nagy a szavazóbázisa (Dallas, N.Y. Giants, Oakland, Pittsburgh)ulpianus
Hát az Oaklandnek aztán irtózatos szavazóbázisa van...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
És jujj, ez mekkora stat!

11 Pro Bowl-on - 2000-től számolva - mindössze KETTŐ def playánk szerepelt eddig:

Jerome Woods (2003-ban) és Jared Allen (2007-ben).

Viszont 15 különböző offensive és spec team játékos kapott meghívót az all-star-ba!mirdal
2000től igazából offense csapat voltunk. volt egy a ligában egyik, ha nem a legjobb, OL, és mögötte Green dobált Gonzoéknak, meg Priest Holmes és LJ futottak. A védelem másodlagos volt.
És a Pro Bowl népszerűségi verseny, van köze a valós teljesítményhez, ha az adott teljesítményt hypeolják éppen (mert sztárcsapatban játszol, vagy akármiért), de egyébként lehet, hogy épp a legjobb kimarad, mert nincs szem előtt, vagy nem csinál médiavisszhangot keltő dolgokat például. És van aki bejut, pedig a 12. legjobb a posztján adott évben, de a saját szurkolói szemében meg 3. (azért ők sem merik mondani, hogy legjobb).
Amely csapatoknak nagy a szavazóbázisa (Dallas, N.Y. Giants, Oakland, Pittsburgh) ott azért könnyebb kisebb teljesítménnyel is bejutni, de például egy Jax vagy Minnesota játékosnak többet kell letenni az asztalra ugyanazért. És aki egyszer bejutott, az könnyebben jut be újra, mert a szavazók (nem az edzők, játékosok, a neten szavazók) jó része olyanra voksol, aki már volt. Azért is, mert a legtöbben még HB QB poszton, esetleg DE+WR+LB+S poszton képben vannak nagyjából, de hogy ki volt a legjobb punter vagy Center vagy FB, az már nem megy, rámozdulnak ismert névre. ÉS lehet csak valami sajtóbaromság alapján ismerős, vagy épp mi alapján.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
És még egy - ígérem, utolsó - Pro Bowl érdekesség a házunk tájáról:

Trent Green (2005) és Matt Cassel Pro Bowl (2010) szezonja stat-okban összehasonlítva

Green: 317/507 (62.5%), 4,014 yard, 17 TD, 10 IT

Cassel: 262/450 (58.2%), 3,116 yard, 27 TD, 7 IT.

Így nézve akkor ezek szerint Cassel a jobb irányító, pedig a Vermeil-éra a Chiefs legjobb támadójátékát jelentette.

Persze ezek csak stat-ok, de azért érdekes!

😊
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
És jujj, ez mekkora stat!

11 Pro Bowl-on - 2000-től számolva - mindössze KETTŐ def playánk szerepelt eddig:

Jerome Woods (2003-ban) és Jared Allen (2007-ben).

Viszont 15 különböző offensive és spec team játékos kapott meghívót az all-star-ba!
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Milyen érdekességeket talál az ember, ha van ideje olvasgatni! 😊

Itt van például ez:

A Chiefs-nek McCluster 94 yard-os kickoff ret TD-jét nem számítva a leghosszabb visszahordása csupán 36 yard volt. Ezekkel együtt a csapat ret átlaga mindösszesen 19.7 yard 2010-ben. Nem túl acélos.

Arenas átlaga volt a legjobb, 21.1-es átlaggal, McCluster-é 20.3-as.
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Young a Vikings felé kacsingat. Állítülag nagy esély van rá, hogy Viking legyen.

Kicsit sem bánom, hogy nem ide jön - inkább egy fiatal jöjjön draft-ról. Mert VY-nál duma van, de az igazán jó teljesítménnyel máig adós maradt, ellenére a tengernyi lóvéval járó szerződésének...
több mint 13 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 862 — SuperLOL
Vince Young és az önbizalom nem pajtások pedig. 😛
Cassel pedig erre a sorsa hivatott, hogy Bradyt helyettesítse, ez van neki megírva.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Az általunk is emlegetett VY egy riporteri kérdésre, ami azt firtatta, hogy vállalna-e backup állást, csak nevetett és azt mondta, hogy ő egy igazi profi és csak kezdő állást akar magának.

Fő az önbizalom!

😊
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Matt Cassel helyettesíti Tom Brady-t a Pro Bowl-on!

😊

Ez jó kis hír, nem is gondoltam volna!

Gratula neki innen is!
több mint 13 éve
mirdal Kansas City Chiefs 588 — Chiefs fan
Olyan izék vagytok, ne már!

Inkább örüljetek neki, mert azért lehetünk büszkék rá és ráadásul szépeket is rúgott hét végén is.

Tehát megérdemelte és pont!

😊