Denver-Green Bay Összefoglaló

Green Bay Packers 19-13 Denver Broncos

Írta: (Attila_Hawks)

A Green Bay Packers a szezon egyik legnagyobb meglepetése. Ezúttal hosszabbításban nyertek a Monday Night Football-on az Invesco Fielden.

A mindent eldöntő 82 yardos passzt a hosszabbítás első játékában Greg Jennings kapta el. Ez lett a MNF második leghosszabb play-e a hosszabbításban: 1985. november 10-én az Eagles irányítója Ron Jaworski adott egy 99 yardos passzt Mike Quick-nek. Erre a passzra a Broncos már nem válaszolhatott a „hirtelen halál” miatt.

Pedig a hosszabbítás kiharcolása, ezzel a győzelmi remények visszaszerzése is rendkívüli körülmények között történt: Jay Cutler 22 másodperccel a vége előtt maga próbálkozott futással, de nem jutottak előrébb. 18 másodperc volt hátra, 4. és 1 időkérés nélkül. 15 másodperc alatt fel tudott állni a Broncos mezőny gól egysége és Jason Elam berúgta a mezőnygólt. Így lett 13-13  a rendes játékidőben.

A mérkőzésen Brett Favre 27 passzkisérletéből 21 lett sikeres, 331 yardot passzolt és 2 touchdownt, az irányít mutatója 142. Kimagaslóan jól játszott még a Packers csere irányítója Ryan Grant, aki 22 alkalommal 104 yardot futott, miután az első negyedben megsérült DeShawn Wynn.

A Broncos csapatában jól játszott Jay Cutler. 34 passzából 21 lett sikeres, 264 yarddal juttatva előrébb a csapatát és passzolt egy touchdownt. A mérkőzést nem miatt vesztette el a Broncos.

A Green Bay a csapat története során először tudott nyerni Denverben, az utolsó hosszabbításos győzelmét előtte idegenben 1983. december 12-én aratta a Buccaneers ellen.

A Green Bay Packers (6-1)  megnyerte 5 legutolsó idegenbeli mérkőzését, ebből 3-t ebben a szezonban. A Pakcers utoljára 2002-ben kezdte ilyen jól a szezont, illetve korábban 1996-ban, amikor Super Bowlt nyert. Jövő héten a Chiefs-hez (4-3) utaznak, az idei teljesítményük alapján komoly győzelmi reményekkel. A Broncos (3-4) idén sem alkotott egyelőre maradandót, de nem is látszik egyelőre a kiút a középcsapat helyzetből. Jövő héten az eddig remeklő Lions-hoz (5-2) utaznak. Létfontosságú lesz: ha nyernek és döntetlenre hozzák a szezon első felét, akkor még esély lehet a rájátszásra. Vereség esetén az AFC-ben lehetetlennek tűnnik 3-5-ről felkapaszkodni.

A meccs embere: Brett Favre (QB – Green Bay Packers). A teljesítménye önmagáért beszél.