Denver Broncos

49 feliratkozó

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Volt korábban erről szó, csak a tisztánlátás kedvéért:

Összesen 4 drive-ot indítottunk úgy, hogy vezettünk, ezek az alábbi eredményekkel zárultak:
- 13 play, 44 yard, missed FG
- 8 play, 6 yard, punt (ez volt az "illegal hands to the face-es drive)
- 10 play, 21 yard, lost fumble
- 5 play, 16 yard, punt (4. negyed vége)

Volt lehetőségünk előnyt növelni, látható, hogy mennyire tudtunk vele élni. Ebben benne volt Prater balfaszsága is, de az O is impotens volt az ilyen esetekben...

A gameplan-t meg nem csak a támadóknál kell ám nézni, hanem a védőknél is, ahol kifejezetten szar volt szerintem...

De a támadóknál se értettem, hogy miért próbáltunk futni az kb. összes 2&2 vagy 2&1-es szituban? Klasszikus passz down, de mi inkább nekirohantunk a falnak, legtöbbször sikertelenül, mert olyan felállásokban mentünk fel, hogy előre látható volt, futás jön...



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 252 — The Mathematician
nyílván innen tényleg könnyű okosnak lenni
és sajnos nincs meg hozzá az ismereti hátterem h tudjak példát is mondani rá, de ha nem felejtem el vizsgák után átnézem a POkat 😀
hátha találok példát rá

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
az a 3&7 döntéssel nem az a bajom hogy nem jött be! (legalábbis nekem)
hanem hogy az ilyeneket rájátszásban már igenis be kell vállalni, ha 3&3 akkor jóvan fussunk, de 5+ra passzoljunk már könyörgömNegritis
Nekem meg az, hogy mondj egy példát arra, hogy egy csapat - akármilyen QB-val - ezt egy playoff meccs utolsó 2 percén belül, 7 pont előnynél bevállalta. Manninggel, Brady-vel, Montana-val, Elway-el, bárkivel. Ha mondasz egy példát, emelem kalapom, és visszavonulok. 😀

Amíg viszont nincs ilyen példa, addig ne kezeljük úgy a kérdést, hogy egy HOF QB és egy évtizedes tapasztalatokkal rendelkező edző olyan hülye, hogy nem látja azt amit mi innen a földgömb másik oldaláról, nulla futball ismerettel triviálisnak látunk. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 252 — The Mathematician
az a 3&7 döntéssel nem az a bajom hogy nem jött be! (legalábbis nekem)
hanem hogy az ilyeneket rájátszásban már igenis be kell vállalni, ha 3&3 akkor jóvan fussunk, de 5+ra passzoljunk már könyörgöm

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
"Leading by seven points, the Broncos had a third-and-7 with 2 minutes remaining. A first down there wins the game. They ran the ball to set up a punt. It's a defensible move, but you have the chance to put the game in Peyton Manning's hands.
One play and it's over.
If the play isn't there, trust Manning to take a sack or check it down to keep the clock moving.
That's a situation Manning lives for.
There's no one better."obraz
Ebben van valami, 3&7re meg kellett volna próbálni a 1st downt ezzel együtt megnyerni a meccset.

Úgy tűnik egyre gondoltunk.obraz
Ez így nagyon jól hangzik, de ehhez kéne legalább 1-2 referencia, ahol valaha, valaki, akár HOF QB-val is a fedélzeten, egy playoffban ezt megjátszotta. Nekem egy sen ugrik be, de kétlem, hogy sok esetet találnál a történelemben... Utólag persze mindig mindenki marha okos.

Egyébként, ha már előjött a téma, akkor bár nem playoff, de a Colts-Pats közelmúltban volt 1-2 érdekes meccs ahol hasonló szitu volt: Az első, 2009-ben, a hírhedt 4&2, amikor Belichick - aki amúgy egy edzőzseni, ezt senki nem vitatja - nem bízott a Vipera által talált NFL 90%+-os esélyben, hanem inkább a HOF QB-jában, és rajtavesztett. Egy évvel később, hasonló helyzetben elpuntolta, és bár Manning majdnem végigment a pályán, de végül dobott egy INT-et és a Pats nyert.

Egy másik Colts-Pats emlék: A 2006-os conf döntőben a Pats vezetett 3 ponttal, és 3'30-al a vége előtt Dungy elpuntoltatta a labdát, ahelyett, hogy nekimenjünk a 4-nek. 2'17-el a vége előtt visszaszereztük, és TD-t csináltunk 1 perc alatt. Brady-nek maradt még egy perce, de INT lett a vége, így nyert az Indy.

Szóval nem olyan egyértelmű, hogy mi a jó, mit kell meccs végén hívni, akárki is a QB-d a csapatban. Csak utólag okos az "szakértő" is...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
A Broncos oldaláról. A két ST TD Manning-et két drive-tól "fosztotta meg". Lehet, hogy pont ez a két lehetőség hiányzott neki, hogy pontosan felmérje, kiismerje a Ravens konkrét védelmét. Elképzelhetőnek tartom, hogy a második félideji visszafogottabb teljesítménye ennek is köszönhető. Paradox és lehet túlzó gondolat, de talán jobban jártatok volna két jó visszahordással.tomi-tomi
Ebben nem hiszek. Az első visszahordás előtt és után a Ravens 1 3#out-ot, és egy majdnem 3#out-ot csinált összesen. Peytonék 9.5 percnél már így is pályán voltak az első negyedben. Kb, mintha a Ravens első drive-ja nem 3#out lett volna, hanem eljutnak a félpályáig. Ugyanez igaz a második esetre is, az offense 12.30-nál már pályán volt, azaz mindössze 2.5 perccel később, mintha normál visszahordás után jöttünk volna. Nem ezen múlt.

A postod első része viszont elgondolkodtató, van benne igazság...peterk2005
Természetesen Te láttál több PM meccset. Nem az idő tényezőt emelném ki.
Nekem PM-ről az a benyomásom, hogy sokszor "gyenge", "halovány" az elején, aztán amikor ráérez az ellenfélre, kiismeri a védelmet, akkor kivégzi őket. Talán(!) ebből a megismerési folyamatból hiányzott neki ez a két "elvett" lehetőség. Bár az is igaz, hogy egyet ezekből "visszavett" az INT return TD-vel. 😀

Az jó, örülök!

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
roniadi Denver Broncos Oregon Ducks 551 — Broncos fan
"According to the ESPN Stats & Info win probability model, Broncos had 97.2% chance to win the game in the situation before Jones' TD"
Black_Adder
Ok, csak ez most nem vígasztal. 😊
De inkább kapjunk így ki 38-35-re 2-szeres hosszabításban a divisionalban, mint mondjuk jövőhéten 50-30ra, mert ezek után Champre 100%, hogy BB és TB rájátszana, és akkor még Gronkot nem is említettük. 😊

több mint 11 éve
obraz 170
Jobb gameplannel a hibák ellenére is nyerhettünk volna, illetve a hibák egyrésze rejtve maradt volna. Ez nem mentesíti a hibázó játékosokat, de csak azért mert voltak hibák is, még a gameplan, és az általános hozzáállás a meccshez, nem lett jobb...Black_Adder
Konkrétan mi nem tetszett a gameplan-ben? Azért kérdezem, mert te sem szereted, ha egy állítás nincs tényekkel, statisztikával alátámasztva. Márpedig ez a "The most inexcusable reason the Broncos lost: Fox played not to lose. He played like his quarterback was Jake Delhomme or Tim Tebow." tények nélkül pont semmit nem ér, nem több egy tipikus jól hangzó espn "szakértői beköpésnél". Ha így van, akkor azt támasszuk alá tényekkel, hogy legyen miről vitatkozni. Például sok volt a biztonsági hívás? A passz/futás arány? A playválasztás? Vagy a meccs végi előny tartás módja nem tetszett? Esetleg más?

Kezdetnek megnéztem gyorsan pár statot: a passz/run arány 43/40 volt a passz javára. Ez közel ideális, előnyben. A Ravens ugyanezen statisztikája 39/34 arányban futás többletű. Szóval papíron a Ravens játszot defenzívebben eszerint a stat szerint, pedig végig ők voltak hátrányban.

A playválasztás lehet kérdéses, mert a második félidőben a közép/hosszabb passzjáték emlékeim szerint is megritkult. Bár ez se teljesen igaz, mert az utolsó TD-ben vagy 3 ilyen playünk is volt.

Igazából csak a meccs végi fél perc 2 timeout-al eset ugrik be most, amire rá lehetne mondani, hogy defenzív hívás volt. Ahogy az általad talált stat mutatja, ott kb. 2-4%-nyi esélyünk lett volna a sikerre. Én is sajnáltam, hogy nem próbáltuk meg, de azért szerintem ennyi esély meg nem játszása nem akkora hiba, mint amiket egyébként elkövettünk. Ráadásul ez nem is gameplan kérdés, hanem egy prompt (esetleg kritizálható) döntés az események sodrában.peterk2005
"Leading by seven points, the Broncos had a third-and-7 with 2 minutes remaining. A first down there wins the game. They ran the ball to set up a punt. It's a defensible move, but you have the chance to put the game in Peyton Manning's hands.
One play and it's over.
If the play isn't there, trust Manning to take a sack or check it down to keep the clock moving.
That's a situation Manning lives for.
There's no one better."obraz
Ebben van valami, 3&7re meg kellett volna próbálni a 1st downt ezzel együtt megnyerni a meccset.

Úgy tűnik egyre gondoltunk.
több mint 11 éve
Negritis, a vajda Denver Broncos 44 252 — The Mathematician
az a baj hogy egy Broncos-Ravens meccsen lehet játszani a vereség elkerülésére, akár otthon is (sőt otthon talán inkább) amíg az alapszakaszban vagyunk
de a 4. negyedben csak 1 labdabirtoklás az előny, ott nem lehet alibizni bárki bármit mondjon, POba igenis csak úgy lehet valami nagyot elérni ha be mered vállalni a 3&7re a passzt, sőt akár 1&10re se mindig futsz

túl kevés volt a rizikóvállalás amint előnybe kerültünk, pedig ha valahogy meglett volna a 14 pontos előny onnan nem biztos h | fel tud állni | egyenlít a Ravens

The Stronger you become, the Weaker you really are.

I wanted Champ to be champ!
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
A Broncos oldaláról. A két ST TD Manning-et két drive-tól "fosztotta meg". Lehet, hogy pont ez a két lehetőség hiányzott neki, hogy pontosan felmérje, kiismerje a Ravens konkrét védelmét. Elképzelhetőnek tartom, hogy a második félideji visszafogottabb teljesítménye ennek is köszönhető. Paradox és lehet túlzó gondolat, de talán jobban jártatok volna két jó visszahordással.tomi-tomi
Ebben nem hiszek. Az első visszahordás előtt és után a Ravens 1 3#out-ot, és egy majdnem 3#out-ot csinált összesen. Peytonék 9.5 percnél már így is pályán voltak az első negyedben. Kb, mintha a Ravens első drive-ja nem 3#out lett volna, hanem eljutnak a félpályáig. Ugyanez igaz a második esetre is, az offense 12.30-nál már pályán volt, azaz mindössze 2.5 perccel később, mintha normál visszahordás után jöttünk volna. Nem ezen múlt.

A postod első része viszont elgondolkodtató, van benne igazság...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Jobb gameplannel a hibák ellenére is nyerhettünk volna, illetve a hibák egyrésze rejtve maradt volna. Ez nem mentesíti a hibázó játékosokat, de csak azért mert voltak hibák is, még a gameplan, és az általános hozzáállás a meccshez, nem lett jobb...Black_Adder
Konkrétan mi nem tetszett a gameplan-ben? Azért kérdezem, mert te sem szereted, ha egy állítás nincs tényekkel, statisztikával alátámasztva. Márpedig ez a "The most inexcusable reason the Broncos lost: Fox played not to lose. He played like his quarterback was Jake Delhomme or Tim Tebow." tények nélkül pont semmit nem ér, nem több egy tipikus jól hangzó espn "szakértői beköpésnél". Ha így van, akkor azt támasszuk alá tényekkel, hogy legyen miről vitatkozni. Például sok volt a biztonsági hívás? A passz/futás arány? A playválasztás? Vagy a meccs végi előny tartás módja nem tetszett? Esetleg más?

Kezdetnek megnéztem gyorsan pár statot: a passz/run arány 43/40 volt a passz javára. Ez közel ideális, előnyben. A Ravens ugyanezen statisztikája 39/34 arányban futás többletű. Szóval papíron a Ravens játszot defenzívebben eszerint a stat szerint, pedig végig ők voltak hátrányban.

A playválasztás lehet kérdéses, mert a második félidőben a közép/hosszabb passzjáték emlékeim szerint is megritkult. Bár ez se teljesen igaz, mert az utolsó TD-ben vagy 3 ilyen playünk is volt.

Igazából csak a meccs végi fél perc 2 timeout-al eset ugrik be most, amire rá lehetne mondani, hogy defenzív hívás volt. Ahogy az általad talált stat mutatja, ott kb. 2-4%-nyi esélyünk lett volna a sikerre. Én is sajnáltam, hogy nem próbáltuk meg, de azért szerintem ennyi esély meg nem játszása nem mérhető azokhoz a hibákhoz, mint amiket egyébként elkövettünk. Ráadásul ez nem is gameplan kérdés, hanem egy prompt (esetleg kritizálható) döntés az események sodrában.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 925 — we almost always almost win
Azonban az egész gameplan, ahogy írja is arról szólt, h ne kapjunk ki. Néha-néha ha más nem csak ilyeszéts céljából jöhetett volna egy hosszabb passz. a 3&shortot egyszer-egyszer oda lehetett volna adni a legjobb játékosunknak az O-ban. A fél perc 2 időkérés pedig az alapszakaszban egyenlő volt egy támadással. Most miért nem lehetett kedves János???Black_Adder
Általánosságban a felvetés, és a kérdés is vitára érdemes, de nem tudom, hogy ennek a meccsnek a kapcsán-e...

Merthogy az a helyzet, hogy ezzel a gameplannel, egy kurva jó napot kifogó Ravens-t megvertünk volna, ha nincs egy rakat borzasztó egyéni hiba. Arra nem lehet gameplan-t készíteni, hogy ennnyi hibát vét egy csapat. Ha az irányító eladja 4-szer a labdát, ha a futó 3x elfumblizza, és akkor is, ha a secondary három ilyen borzalmas hibát vét, akkor annak gameplantől függetlenül vereség a vége, hacsak nincs klasszisnyi különbség a két csapat között.

Szóval, ha a bekalkulálható hibaszázalékkal egy gameplan egyébként egy nagyon jó napot kifogó csapat ellen győzelmet eredményezhetett volna, akkor nem biztos, hogy itt van az ideje a kritikának...peterk2005
Jobb gameplannel a hibák ellenére is nyerhettünk volna, illetve a hibák egyrésze rejtve maradt volna. Ez nem mentesíti a hibázó játékosokat, de csak azért mert voltak hibák is, még a gameplan, és az általános hozzáállás a meccshez, nem lett jobb...

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 925 — we almost always almost win
Az ilyen vereség a legszarabb érzés, de most mindenki annyira negatív itt, mintha olyan kegyetlen béna lett volna a Broncos, miközben szerintem egyáltalán nem.

Én úgy láttam, hogy a Ravens kib. jól nyomta (persze, a ST-et leszámítva, de Holliday veszélyes, ők is tudták, később már nem is nagyon rugdosták hozzá a labdát), ez ugyanaz a Ravens volt tegnap, amelyiket egy könnyű FG választott el tavaly a SB-tól.

Ezt a csapatot a Broncos lényegében megverte, de nem akarom csak Moore-ra kenni, még ha az ő hibája is volt a legdurvább. Tényleg elő lehet venni Foxot (mondjuk nekem nem volt elég konzervatív, de hát ízlések és pofonok 😀 ), a koordinátorokat, Manninget, Champet, és lehetne sorolni még, kiknek voltak kisebb-nagyobb hibái.

Az, hogy ennyi hiba ellenére karnyújtásnyira (szó szerint 😊 ) volt a győzelem, nekem azt mutatja, hogy ez egy championship kaliber csapat.
Jakehomer
Én megértem amit mondasz. De tegnap szenvedtünk szívszorító vereséget, még nem tettük túl magunkat, hogy annak örüljünk milyen király lesz majd jövőre. Most itt volt a nagy lehetőség, az első, és elszalasztottuk. Ki tudja mennyi lesz még...

Az NFL az esélyekről szól, egy 40mp-es timeout nélküli drive az NFL-ben 10% alatti TD esély, de lehet, hogy sokat mondok. peterk2005
"According to the ESPN Stats & Info win probability model, Broncos had 97.2% chance to win the game in the situation before Jones' TD"

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
obraz 170
Amúgy nagyon durva, hogy meccs előtt minden a Denver mellett szólt,
jobb O, jobb D, hazai pálya, Mile High, alapszakaszbeli stat, aktuális forma, előző egymás elleni meccsen mutatott játék,
semmi sem szólt a Baltimore mellett mégis behúzták.

Erre mondják, hogy országos tuti? És ezek is szoktak elmenni annak rendje és módja szerint?

Sajnos úgy tűnik.obraz
Egy dologról hajlamosak voltunk-voltak megfelejtkezni. A Ravens az egyik legszélsőségesebb teljesítményű csapat a ligában (Hátsó tíz, például Jets, Miami, Steelers, Saints társaságában) és a pozitív szélsőértéke bizony igen erős.
(Ennek az előfordulási esélyét növelte meg Lewis - szerintem tudatos - bejelentése a visszavonulásáról.
Még a tegnapi meccsen is bemutatták a negatív példát a szélsőségességükre: a ligaelit ST-jük engedte a két visszahordott TD-t.)
Tegnap éjszaka erre az erős értékre pakolták rá a Sobri által említett 110%-ot.
Még egy dolog. A Ravens-t idén pont ilyen jellegű meccsekre hegyezték, az Off. képes legyen sikeres pontpárbajra, mert a védelem már nem képes sztenderden hozni a 20 pont alatti meccseket. Alapszakaszban háromból kettőt (Pats, Cowboys) behúztak, egyet (Redskins) OT-ban elbuktak.

A Broncos oldaláról. A két ST TD Manning-et két drive-tól "fosztotta meg". Lehet, hogy pont ez a két lehetőség hiányzott neki, hogy pontosan felmérje, kiismerje a Ravens konkrét védelmét.
Elképzelhetőnek tartom, hogy a második félideji visszafogottabb teljesítménye ennek is köszönhető. Paradox és lehet túlzó gondolat, de talán jobban jártatok volna két jó visszahordással.tomi-tomi
Nyilván mindegyik meccsben benne van a meglepetés de az előzetes erőviszonyok alapján a mérleg serpenyőibe helyezve az előnyöket,hátrányokat szvsz ennél egyértelműbb nehezen lehetett volna a helyzet.
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Amúgy nagyon durva, hogy meccs előtt minden a Denver mellett szólt,
jobb O, jobb D, hazai pálya, Mile High, alapszakaszbeli stat, aktuális forma, előző egymás elleni meccsen mutatott játék,
semmi sem szólt a Baltimore mellett mégis behúzták.

Erre mondják, hogy országos tuti? És ezek is szoktak elmenni annak rendje és módja szerint?

Sajnos úgy tűnik.obraz
Egy dologról hajlamosak voltunk-voltak megfelejtkezni. A Ravens az egyik legszélsőségesebb teljesítményű csapat a ligában (Hátsó tíz, például Jets, Miami, Steelers, Saints társaságában) és a pozitív szélsőértéke bizony igen erős.
(Ennek az előfordulási esélyét növelte meg Lewis - szerintem tudatos - bejelentése a visszavonulásáról.
Még a tegnapi meccsen is bemutatták a negatív példát a szélsőségességükre: a ligaelit ST-jük engedte a két visszahordott TD-t.)
Tegnap éjszaka erre az erős értékre pakolták rá a Sobri által említett 110%-ot.
Még egy dolog. A Ravens-t idén pont ilyen jellegű meccsekre hegyezték, az Off. képes legyen sikeres pontpárbajra, mert a védelem már nem képes sztenderden hozni a 20 pont alatti meccseket. Alapszakaszban háromból kettőt (Pats, Cowboys) behúztak, egyet (Redskins) OT-ban elbuktak.

A Broncos oldaláról. A két ST TD Manning-et két drive-tól "fosztotta meg". Lehet, hogy pont ez a két lehetőség hiányzott neki, hogy pontosan felmérje, kiismerje a Ravens konkrét védelmét.
Elképzelhetőnek tartom, hogy a második félideji visszafogottabb teljesítménye ennek is köszönhető. Paradox és lehet túlzó gondolat, de talán jobban jártatok volna két jó visszahordással.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
obraz 170
Amúgy nagyon durva, hogy meccs előtt minden a Denver mellett szólt,
jobb O, jobb D, hazai pálya, Mile High, alapszakaszbeli stat, aktuális forma, előző egymás elleni meccsen mutatott játék,
semmi sem szólt a Baltimore mellett mégis behúzták.

Erre mondják, hogy országos tuti? És ezek is szoktak elmenni annak rendje és módja szerint?

Sajnos úgy tűnik.
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azonban az egész gameplan, ahogy írja is arról szólt, h ne kapjunk ki. Néha-néha ha más nem csak ilyeszéts céljából jöhetett volna egy hosszabb passz. a 3&shortot egyszer-egyszer oda lehetett volna adni a legjobb játékosunknak az O-ban. A fél perc 2 időkérés pedig az alapszakaszban egyenlő volt egy támadással. Most miért nem lehetett kedves János???Black_Adder
Általánosságban a felvetés, és a kérdés is vitára érdemes, de nem tudom, hogy ennek a meccsnek a kapcsán-e...

Merthogy az a helyzet, hogy ezzel a gameplannel, egy kurva jó napot kifogó Ravens-t megvertünk volna, ha nincs egy rakat borzasztó egyéni hiba. Arra nem lehet gameplan-t készíteni, hogy ennnyi hibát vét egy csapat. Ha az irányító eladja 4-szer a labdát, ha a futó 3x elfumblizza, és akkor is, ha a secondary három ilyen borzalmas hibát vét, akkor annak gameplantől függetlenül vereség a vége, hacsak nincs klasszisnyi különbség a két csapat között.

Szóval, ha a bekalkulálható hibaszázalékkal egy gameplan egyébként egy nagyon jó napot kifogó csapat ellen győzelmet eredményezhetett volna, akkor nem biztos, hogy itt van az ideje a kritikának...


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 665 — The only discipline that lasts, is self discipline
Sajnos nem volt megnyerve, csak a vezetés volt meg... Idegenben jó lett volna ez, de hazai pályán........StormST
Ebben nem értünk egyet. Az NFL az esélyekről szól, egy 40mp-es timeout nélküli drive az NFL-ben 10% alatti TD esély, de lehet, hogy sokat mondok. Ugyanehhez a helyzethez tartozik 2 perccel a meccs vége előtt, a félpályánál, támadásban futást hívni, 7 pont előnynél, harmadikra. Egyszerűen az esélyek alapján ez a megfelelő hívás. Jóval nagyobb eséllyel lehet úgy nyerni, hogy futok, lepörgetem 1:10-re az órát és bepuntolom a 10-esen belülre, mint bepróbálni egy passzt, ami ha nem jön össze, a legjobb esetben is ad plusz 40 másodpercet, rosszabb esetben pedig még labdavesztés is lehet a vége.

Hozzáteszem, én sem kedvelem a konzervatív játékstílust, azt preferálom, ha a playhívás kreatív, kezdeményező. De mindennek megvan a helye, van amikor a kezdeményezés, kockáztatás nem más, mint rosszul felfogott "unortodoxia" - hogy egy nem foci példát mondjak. 😊 (Nem akarok polizitálni. 😊 )


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Jakehomer Carolina Panthers Kentucky Wildcats 21 556 — Panthers fan
Az ilyen vereség a legszarabb érzés, de most mindenki annyira negatív itt, mintha olyan kegyetlen béna lett volna a Broncos, miközben szerintem egyáltalán nem.

Én úgy láttam, hogy a Ravens kib. jól nyomta (persze, a ST-et leszámítva, de Holliday veszélyes, ők is tudták, később már nem is nagyon rugdosták hozzá a labdát), ez ugyanaz a Ravens volt tegnap, amelyiket egy könnyű FG választott el tavaly a SB-tól.

Ezt a csapatot a Broncos lényegében megverte, de nem akarom csak Moore-ra kenni, még ha az ő hibája is volt a legdurvább. Tényleg elő lehet venni Foxot (mondjuk nekem nem volt elég konzervatív, de hát ízlések és pofonok 😀 ), a koordinátorokat, Manninget, Champet, és lehetne sorolni még, kiknek voltak kisebb-nagyobb hibái.

Az, hogy ennyi hiba ellenére karnyújtásnyira (szó szerint 😊 ) volt a győzelem, nekem azt mutatja, hogy ez egy championship kaliber csapat.

Tepper takarodj!
több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
The most inexcusable reason the Broncos lost: Fox played not to lose. He played like his quarterback was Jake Delhomme or Tim Tebow. He coached to his defense, which was not having a good day.

None of this comes a surprise to folks that have watched Fox coach a long time. But it’s a shame to not even try to win with Manning on his side. The Broncos didn’t go out swinging. They went out hoping not to lose.


erről van szó...Black_Adder
Igen, én is ezt mondom. Hazai pályán ilyen töketlenül nem szabad kiállni. Ezért kár volt annyira megharcolni a hazai pályáért. Reméljük tanul belőle mindenki. Bár én azt mondom, ha jövőre se sikerül mondjuk a SB-na jutni, Fox repül, és PM utolsó 1-2 évére Elway leül a padra 😊

több mint 11 éve
FLZOLI Denver Broncos 12 066 — farkas.l.zoltan@gmail.com
Nos kicsit kialudván a tegnapi verést, pár dolog, amit megjegyeznék:
- Nem értettem Champ mért nem Boldint fogta végig, aki nem annyira a sebességéből él, mint Smith. Már az első TD-nél is látszott, hogy simán elfutott melette, és vagy 2 métert vert Champ-ra 20 yard alatt. Ha már van egy ilyen rutinos és elit CB a csapatban, mi a fenéért kell futóversenyre kényszeríteni állandóan, ahol szinte csak az atletikusság számít. Persze oldott már meg ilyet is, de ez most sajnos nagyon nem jött össze.

- Ahogy sejtettem is, eddig a bivaly erős pass-rush húzta föl a secondary statjait. Amivel nem is lenne baj, hiszen a kettő törvényszerűen együtt jár. Viszont ha megfogják a passrush-t, egyből kijönnek az újonc/kezdő hibák hátul. Ami egy ilyen pass heavy korban végzetes.

- A O-line sajnos hozta azt, amiért tartottunk tőlük. Jó, egy Suggs, Ngata duó ellen nem lehet csodát várni, de mégis most sem PM-et, sem a futást nem tudták megfelelően támogatni. Sok volt a zászló is, főleg Kuper-re.

- Front 7: Hát itt mehetett el a meccs talán. Szinte semmilyen nyomás nem volt Flaccon, és még csak sietnie se nagyon kellett. Woody nagyon nagy király lehet a jövőben. A fal, mint várható volt, súlytalan volt. Semmilyen középső nyomás nem érkezett a QB-ra. Ide gondolom várható még draft vagy igazolás Wolfe mellé.

- Special Team: A 2 TD gyönyörű, és sikerült megfogni a Ravens visszahordásait egészen jó helyen. Prater sajnos benézte az a FG-t, de van ilyen. Nem ezen múlt szerintem. Összességében rájuk nem lehet panasz.

- Futás: A Ravens sajnos nagyon jól megfogta, Moreno, amíg le nem sérült, nem nagyon tudott ficánkolni. Hilmann jó volt, ahoz képest, hogy szinte egyedül kellett rohangáljon vagy 40 percen keresztül.

- WR/TE: Volt pár bravúros elkapás. Stokley, Decker hozta, amit tud. DT-t vagy leszedték nagyon, vagy nagyon nem tudott elszakadni. Ezt nem tudom megítélni. Pedig biztos, hogy nem elit CB fogta őt. Sokkal többet kellett volna használni. Dressen/Tamme 4-5 elkapással hozták az átlagost.

- És végül PM: Egész meccsen mintha kicsit biztonságit játszott volna. Most hogy ez a gameplan, a hideg és a kesztyű, a Ravens D miatt volt, nem tudom. Talán mind együtt. A 2 TD passza zseniális volt, olyan helyre nem sokan tudták volna berajzolni a labdát szerintem. És igen, ezért kerül ennyibe, mert rajta kívűl még mondjuk 4-5 QB tud ilyet a ligában jelenleg. A két fumble, sajnos ez benne van, egy pocket QB-nál, senki sem gondolhatta, hogy majd PM elszalad ilyenkor.
Az első INT az pech volt. Lehet, hogy erősen dobta meg, ezt nem tudom megítélni. Az alapszakaszban ilyeneket simán lekapdosta mindenki. Balszerencse, hogy pick6 lett belőle.
Második INT: Az egész OT-ban nem volt egy hosszabb játék, csak a biztonsági. Amatőr hiba volt így eldobni, nem ilyenért van 4 MVP címe, az biztos.

több mint 11 éve
StormST Denver Broncos 11 077 — SB 50 Champion @ Grund
Sajnos nem volt megnyerve, csak a vezetés volt meg...

Idegenben jó lett volna ez, de hazai pályán........



THIS ONE'S FOR PAT!!!!!!!!
több mint 11 éve
Black_Adder Denver Broncos 8 925 — we almost always almost win
The most inexcusable reason the Broncos lost: Fox played not to lose. He played like his quarterback was Jake Delhomme or Tim Tebow. He coached to his defense, which was not having a good day.

None of this comes a surprise to folks that have watched Fox coach a long time. But it’s a shame to not even try to win with Manning on his side. The Broncos didn’t go out swinging. They went out hoping not to lose.


erről van szó...Black_Adder
2. A meccs meg volt nyerve, egy olyan egyéni hiba hozta vissza a Ravenst (Moore-é) amivel nem számolhat egy edző. Tehát a plan jó volt az végrehajtás volt botrányszar.
3. Amúgy igaz, de ez nem fog megváltozni, ne is reméljétek, Fox defensive minded HC, meg vagyok győződve, hogy most is ugyanúgy döntene minden kérdésben. Mellesleg minden turnover akkor jött amikor nem volt konzervatív, pedig talán lehetett volna.gabokocka
2. Ha nincs a hiba és megnyerjük, akkor is elővettem volna az értékelésben Foxot, mert attól még meg vannak a hibák a részéről
3. Ezt meg tudom nagyon is jól. Tudtam h ez lesz, mikor kinevezték. Tavaly is sokszor elmondtam, és a többség azt hiszem egyetértett velem, hogy JMD rémuralma után pont egy John Fox kellett a csapatnak, hogy helyre billentsen minket. Egy Super Bowl contender csapatnak viszont már nem ez kéne az a baj.
Egyébként voltak kifejezetten nem konzervatív húzásai, de a 4&1nek FG táv határán szerintem nem kockázat neki menni, de tőle már ez is nagy szó. Lényegtelen a kimenetel, az is, h sikerült-e és az is h valójában meg volt-e...
Azonban az egész gameplan, ahogy írja is arról szólt, h ne kapjunk ki. Néha-néha ha más nem csak ilyeszéts céljából jöhetett volna egy hosszabb passz. a 3&shortot egyszer-egyszer oda lehetett volna adni a legjobb játékosunknak az O-ban. A fél perc 2 időkérés pedig az alapszakaszban egyenlő volt egy támadással. Most miért nem lehetett kedves János???

Hard work may pay off, in the long run, but laziness always pays off right now

Nothing is more permanent than a temporary solution

If Tetris taught me anything is that errors pile up and accomplishments disappear
több mint 11 éve
obraz 170
"Leading by seven points, the Broncos had a third-and-7 with 2 minutes remaining. A first down there wins the game. They ran the ball to set up a punt. It's a defensible move, but you have the chance to put the game in Peyton Manning's hands.
One play and it's over.
If the play isn't there, trust Manning to take a sack or check it down to keep the clock moving.
That's a situation Manning lives for.
There's no one better."
több mint 11 éve
gabokocka Carolina Panthers North Carolina Tar Heels 25 258 — Keep pounding
The most inexcusable reason the Broncos lost: Fox played not to lose. He played like his quarterback was Jake Delhomme or Tim Tebow. He coached to his defense, which was not having a good day.

None of this comes a surprise to folks that have watched Fox coach a long time. But it’s a shame to not even try to win with Manning on his side. The Broncos didn’t go out swinging. They went out hoping not to lose.


erről van szó...Black_Adder
1. Jake ezt behúzta volna a végén a hosszabbításban 😛
2. A meccs meg volt nyerve, egy olyan egyéni hiba hozta vissza a Ravenst (Moore-é) amivel nem számolhat egy edző. Tehát a plan jó volt az végrehajtás volt botrányszar.
3. Amúgy igaz, de ez nem fog megváltozni, ne is reméljétek, Fox defensive minded HC, meg vagyok győződve, hogy most is ugyanúgy döntene minden kérdésben. Mellesleg minden turnover akkor jött amikor nem volt konzervatív, pedig talán lehetett volna.

http://www.youtube.com/watch?v=BwwrLgAuvUE&feature=related
Ron Rivera: We were trying to make them systematically beat us.