Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.ulpianus
Csodás.
Mit lehet tudni a sérüléséről?

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Az első előmeccset nem néztem élőben, nem is szoktam. Azt olvastam most, hogy 17-13ra nyert a Saints. Viszont amíg a kezdőjátéksook voltak fent, addig 10-0ra vezetett a chiefs. Az Alex drive elég meggyőző volt. Meglátom mikor adja az NFL network, aztán megnézem.

Viszont Eric Fisher megsérült. OT poszton így vagy neki, vagy Donald Stephensonnak fel kell gyógyulni majd szeptemberre stabilan. Bár igazából Jeff Allen, Geoff Schwartz duóból aki nem lesz kezdő LG, mehet ROTnek, de mégis jobb volna, ha nem ezzel kellene nyitni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Berrynek jót fog tenni a blitz lehetősége.
Reid anno nagyon szerette a JJ féle blitzelő védelmet (és sokan voltunk ezzel)

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Bob Sutton (DC) azt mondta, Hali és Houston jó pass rush játéka mögött egyik legfontosabb, hogy például Poe hatékonyabb lett belül. Nem arról van szó, hogy lefogyott, és micsoda blitzer lett. Most is 340 font majdnem. Poe mindig is extra erős és gyors volt egyszerre. Inkább mindenben fejlődött. Kiemelte még Allen Bailey (DE) teljesítményét is példaként.

Bobot az mozgatja, hogy a csapat legyen jó, a védelem. Fontos értékmérő az NFLben, hogy mit tesz egy csapat, ha rosszul alakulnak a dolgok. Amíg minden jó, könnyebb jól teljesíteni. (Ezt azért írtam be, mert szvsz ez triplán igaz az edzőtáborra.)


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus

Azt mondta Derrick Johnson, hogy vagy ő maga, vagy Eric Berry fogja a harmadik legtöbb sacket összeszedni a szezonban. Ezzel még nem fért be a nagyot mondó rovatba, bár közel járt.

Egyrészt sok az olyan fura felállás, ahol például egy oldalra állnak Hali+Houston+Dj is. Ezekből néha a két OLB zónázik, de inkább ketten hárman blitzelnek. ÉS ehhez hasonló egzotikus felállás van még pár. Illetve ahogy Houston mondta a blitzkeről "a lényeg, mostantól sosem tudod ki érkezik és honnan".
Másik a secondary, akik szintén blitzelnek sokkal többet. Berry konkrétan LB poszton is feltűnik. Főleg Nickelben rakja ki Sutton edző így a boxot, de ezért Nickel is lehet kvázi base, ahogy több csapatnál.

Támadásban ugyanez megy. Bármelyik HB lehet WR, vagy fordítva. TE lehet WR, és így tovább. Gyakori mozgatással (motion) érkeznek valós kezdőposztjukra. Ami párosul felpörgetett tempóval, nehéz a védőknek koncentráltan hiba nélkül követni. Nem csodafegyver ez sem, ahogy az edzés közben üvöltő zene (tegnap a Welcome to the Jungle (G n' R) volt a sláger), de összesséségben egész más az edzés összképe, mint évek óta bármikor. Fantáziadúsabb, akciódúsabb, és igazából szórakoztatóbb képet fest a játék. Más kérdés, mennyire fog működni.


Sokféle példát hozhatnánk, ki, mikor, mit mondott erről. Mindenkinek tetszik. Bár Bowe például már attól jobban érzi magát, hogy a labdák eltalálják rendre, pass happy van, a többi fícsör neki igazából hab a tortán.
Vegyük edzőpartnerét és barátját B. Flowerst. Azt mondta Flo', éveken át játszott a bal oldalon kizárólag. Most át kell mennie a jobb szélre is. Sutton edző mindig kever egyrészt, másrészt mert a DC szerint Sean Smith nagyobb, erősebb (konkrétan a liga egyik legnagyobb kezdő CBje, Flowers pedig a legkisebb), és néha egyszerűen jobb, ha Flowers viszi a fürgébb, Smith a drabálisabb WRt.
Másrészt Flowers és Smith jó barátok lettek. Stílusuk hasonlóan kemény, fizikális, egy percre sem hagyják élni a célszemélyt. Secondaryben ugyanolyan fontos, hogy érezzék egymást a játékosok, mint DL, LB sor, vagy épp a QB és elkapói közti viszony esetén, amiről sokkal több szó esik.

Azt is mondták mindketten, hogy élvezik a mostani jammelésen (5 yardon belül fizikálisan le kell lassítani a WRt, elrontani az időzítését) alapuló emberezést. Eddig a Crennel D# zóna alapú volt, illetve Smith Miamiban sem játszott ennyire tisztán a cornerek egyéni képességein alapuló játékot. Pedig az illik hozzá szerinte (és nem csak szerinte).
Reméljük Flowers nem téved, és a secondary olyan jó lesz mint állítják újra és újra. Alex és csapata kifogott rajtuk párszor. De az biztos, hogy sok minden egész másképp fog működni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Ha már Bowe és Alex. A Chiefs 2013 legnagyobb kérdése Alex Smith (QB poszt) sikeressége. Aki újfent jó napot zárt. 20 passzból 17 complete 3TD (0 IT).
Kiemelte az OL kiváló munkáját. Fasano (TE) játékát, mivel mindig képes magát üresre játszani. Illetve Bowe képességeit, mivel D-Bo behúzott egy egykezes elkapást megint. Bowe szerint egyébként az egy nagyon okos és pontos passz volt, neki pedig el kell kapni ezeket, azért fizetik.


Reid radikálisan csökkentette a pozíciós drillekre szánt időt. Komplett támadósorok csapnak össze védelmekkel túlnyomórészt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Ugyan már! Én sokkal többet szoktam elgépelni, csak benéztem, mert úgyis volt értelme. 😀


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
Köszönöm szépen!

Természetesen nem jelent problémát, ha benézel amikor időd engedi. Ezért írok én is, más is ezen a fórumon, hogy minél többen legyünk, és minél aktívabbak.

(Barry? Gondoltam Barry Richardson, de ugye ki az a rosszul informált vagy elvetemült, akinek ő kedvence? A liga egyik legrosszabb OTje. Aztán leesett, hogy Berryről lehet szó. Jól megvicceltél. o_o )ulpianus
Jó bemutatkozás 😮 Elgépeltem rendesen...természetesen Eric Berry az emberem 😉
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Köszönöm szépen!

Természetesen nem jelent problémát, ha benézel amikor időd engedi. Ezért írok én is, más is ezen a fórumon, hogy minél többen legyünk, és minél aktívabbak.

(Barry? Gondoltam Barry Richardson, de ugye ki az a rosszul informált vagy elvetemült, akinek ő kedvence? A liga egyik legrosszabb OTje. Aztán leesett, hogy Berryről lehet szó. Jól megvicceltél. o_o )


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
clbass New Orleans Saints 3 109 — Saints fan
Kicsit off, de az uborkaszezon "fórumbajnoka" számomra ulpianus! Szórakoztató írásaidnak, a csapat felé tanúsított szimpátiámnak, és nem utolsó sorban néhány kimondottan kedvelt játékos fantasy kötődésének kapcsán (Bowe, Barry, és remélem Smith), ha nem jelent problémát néha "aktívan" is benéznék hozzátok 😉
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Ricky Stanzi ma dobott egy csodaszépet. Végre. Ettől függetlenül nem alakul jól számára az edzőtábor. Szinte minden nap gyengén teljesített eddig. Nem azt mondom, hogy Tyler Bray akkora nagy ász volt. Mert Alex Smith és Chase Daniel megbízhatóan hozzák az elvártat, Bray hozzájuk mérve sehol nincs. Csakhogy Bray UDFA rookie, vannak jobb és rosszabb napjai. Ellenben Stanzi 2 éve profi (bár éles meccsen nem játszott). Jól teszi ha összeszedi magát nagyon gyorsan.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Volt róla szó, Eric Fisher teljes edzést végzet, csak bekötötték a kezét.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Travis Kelce (TE) ágyéksérülést szenvedett.
Viszont Jeff Allen (LG) újra edzett a csapattal. Poe meg is gyötörte.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Eric Fishernek még a legelső edzésen megsérült két ujja. Edzett tovább. Viszont így túlerőltette a bal kezét, most már az is sérült. Egyik sem túl vészes, de harmadik keze nincs.ulpianus
Az mit takar, hogy nem túl vészes? Day to day? 😊Stez
Nem tudom. Az ujjsérülését nem is írták meg sehol (mikor történt), csak most, hogy a bal keze is sérült. Ettől még edzett. Bár gyanús volt, hogy tegnap már Geoff Schwartz is ment OTnek, de gondoltam azért, mert Stephenson ujja sérült, és nem akarják erőltetni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Eric Fishernek még a legelső edzésen megsérült két ujja. Edzett tovább. Viszont így túlerőltette a bal kezét, most már az is sérült. Egyik sem túl vészes, de harmadik keze nincs.ulpianus
Az mit takar, hogy nem túl vészes? Day to day? 😊

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Eric Fishernek még a legelső edzésen megsérült két ujja. Edzett tovább. Viszont így túlerőltette a bal kezét, most már az is sérült. Egyik sem túl vészes, de harmadik keze nincs.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Nagyot mondó rovatunk tovább hasít. Dexter McCluster kijelentette, 1,000,536 módja van annak, ahogy képes megjátszani egy (felé érkező) labdát. Egész pontosan. Volt egy újabb szép TD elkapása Alextől, ezért derült erre fény.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Curley Culp legfrissebb HOF tagunk nyilatkozata olvasható a kcchiefs.com oldalon.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus

Edzésen ma is az offense mutatott jobb formát. Alex Smith és a második csapatokkal Chase Daniel is elég jól irányította a játékot. A mélységi, gyors célpontok érthetően sokkal fontosabb szerepet játszanak, mint az elmúlt években bármikor. Junior Hemingway is kapott el tipikus Reid offense rövid passzt, amivel TDig loholt. DexMex előző edzéseken nem egyet, illetve Devon Wylie is. Meccseken is lehet erre számítani.

Védelemben is tovább folytatódtak az egzotikus blitzek. Még Neiko Thorpe a tavalyi csere safety is sackelte Alexet egyszer. Két játékos érdemel említést a védelemben. Egyik Sean Smith CB, aki levette a pályáról többször is Jon Baldwint.
Másik a negyedik körös újonc ILB Nico Johnson. Igazából sem ma, sem előtte extra nagy dolgot nem tesz/tett (ezért i nem írtam róla). Az Alabamán sem ez jellemezte. Azonban folyamatosan jól játszik. Zöldfülű létére mind futás, mind passz esetén rendre jól olvassa, érti a játékot, jókor van - jó helyen. Határozottan állítja meg a labdás embert. Bonyolult helyzetekben sem hibázik. Jamaalt, Knile Davist, bármelyik FBt, akárkit el tud kapni, mindegy mi a stílusa adott futónak. Rendkívül jó a koncentrációs készsége, higgadt játékos, kivárja áldozatát, nem fut blokkra, nem dől be egy cselnek, irányváltásnak. Ha így folytatja, hamar kezdőjátékos lesz a fiatal Nico. Azért később a nagy lóvéhoz több nagy játékot is fel kell mutatnia. Bár ez magától meg szokott jönni, ha valaki eleget van a labda közelében.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Husain Abdullah safety kihagyta az edzést ágyéksérülés miatt.

Austen Lane OLB továbbra is parádézik. Nagyon nehéz tartani, egyik alkalommal gyakorlatilag elsöpörte Fishert.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
A Chiefs leigazolta Rokevious Watkins OGt. Tavaly draftolta a Rams ötödik körben. Első edzésén túlsúllyal jelent meg. Egy meccsen lépett pályára, amin lesérült. Egy hete rúgták ki, mert idén is túlsúllyal lépett be az edzőtábor kapuján.

Mike DeVito (DE) is azt mondta, amit nem egy edző eleddig. Dontari Poe (NT) nagy évet fog várhatóan hozni. Fizikálisan nincs párja, fejben pedig olyan, mintha egy 10 éve játszó veteránnal beszélgetnél, profi hozzáállású, elszánt játékos. Ez rendben van, de a nagy költőnél (Poe) ezek eddig is igazak voltak, neki a technikája a kulcs a sikerhez. Természetesen aki ennyire elszánt (és tehetséges) az többnyire sikerre jut. Meglátjuk, ez idén lesz-e.
Szvsz nem Poeról kellene beszélni, nem is DeVitoról vagy Tyson Jacksonról. Mindet lehetne méltatni joggal, leírni, miért fognak jó szezont hozni. A lényeg egy 3-4es DL esetén inkább az, hogy sehol ne legyen gyenge pont futás ellen, és passznál is kiharcoljanak duplázásokat, vigyék el az extra blokkolót ha van (FB, HB, TE) nyomják össze a zsebet. Egy magányos elit játékos statkirály lehet, de társak nélkül szétfutják a csapatot vele együtt is.
Természetesen örülök, ha Poe szörnnyé válik, de engem nem ez érdekel elsősorban.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Azonban vannak ilyen játékosok, akiknek mondogatni kell magukban, hogy ők terminátorok, elitek, mert így tudnak teljesíteni átlag fölött. Amíg elhiszik, hogy nekik menni fog és kész. Anno Jared Allen volt ilyen. Mindig azt mondogatta (nemcsak magában 😀), hogy "én vagyok a király, én vagyok a legjobb". Mert neki ez kellett ahhoz, hogy mindenkin átverekedje magát. Bunkónak tartják a kirohanásai miatt, rendben. De ő saját magának elhitte, hogy menni fog mert mennie kell, nincs más alternatíva.ulpianus
Ennek műfajnak máig utánozhatatlan nonpluszultrája nem is focista, hanem ökölvívó volt: Muhhamad Ali, alias Cassisu Clay. 😊peterk2005
Clay is jó választás, de ő azért is mondta amit mondott,mert fel akarta idegesíteni ellenfeleit, hogy dühből bunyózzanak. És bejött neki nem egyszer. Élete legnagyobb meccsét is így nyerte.
Persze sok hibája volt, de a szerénység nem volt közte nyomokban sem. Ez igaz.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 661 — The only discipline that lasts, is self discipline
Azonban vannak ilyen játékosok, akiknek mondogatni kell magukban, hogy ők terminátorok, elitek, mert így tudnak teljesíteni átlag fölött. Amíg elhiszik, hogy nekik menni fog és kész. Anno Jared Allen volt ilyen. Mindig azt mondogatta (nemcsak magában 😀), hogy "én vagyok a király, én vagyok a legjobb". Mert neki ez kellett ahhoz, hogy mindenkin átverekedje magát. Bunkónak tartják a kirohanásai miatt, rendben. De ő saját magának elhitte, hogy menni fog mert mennie kell, nincs más alternatíva.ulpianus
Ennek műfajnak máig utánozhatatlan nonpluszultrája nem is focista, hanem ökölvívó volt: Muhhamad Ali, alias Cassisu Clay. 😊


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
sutianap Pittsburgh Steelers Pittsburgh Panthers 13 277 — capitaine du château de Vienne 1487
karaj a ChiefzMagazin!


Aki nem hiszi, annak utánajárnak
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 868 — Circus Maximus
Fogyi rovat:
Dontari Poe (NT) leadott 15-20 fontot (majdnem 350ből). Pedig kiváló kondiban volt eddig is, de úgy érezte tovább kellene gyorsulnia, könnyebben mozognia, a súlya így is meglesz a poszthoz. Szeretne sokkal nagyobb nyomást generálni a QBn. Főleg mert az új védelem erre épül többek közt, ő is főszereplő akar lenni.

Jon Baldwin (WR) hasonló okból adott le 10 fontot (230ból). Állítja, volt akit sokkolt a táborban mikor először megjelent szikáran. Kiváló formában van, szeretett volna gyorsulni, és eredményesebb lenni. Szerinte segített rajta, hogy leadott a súlyából. Nem tudom ettől mennyivel fog jobban elkapni, vagy jobb utakat futni, illetve Reid beteszi-e WR2nek, amit annyira szeretne. Mindenesetre azt mondják kőkeményen hajt, nem hasonlít arra dívára, aki a draftról jött első edzésre. Jót tett neki Avery igazolása. Érdekes dolgok ezek, kinek mire van szüksége. Bár edzéseken mindig penge volt, de inkább tehetséges, mint hajtós játékos.


Állat vagyok, ami enni kér...