Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
CBS Sports' Mike Freeman reports the Chiefs are "making it clear they are willing to trade out of the top overall spot."
The Chiefs have long been known to be open for business, but an anonymous scout tells Freeman they're basically "begging" to unload the draft's top pick. It's unclear how far down the Chiefs are willing to move, but they'd likely prefer to stay in the top ten, if not the top five. It's unknown how a potential trade of LT Branden Albert would affect the Chiefs' plans.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Évekig nem kellett foglalkozni a salary cap állásával. Egyszerűen annyi hely volt, nem volt értelme.
Reid és Dorsey ahogy várható volt, kihasználják a pénzügyi keretet maximálisan. Ahogy legtöbb csapat teszi, ésszerű határok közt. (Van aki azon túl is. 😛)
Adam Teicher összeszedte a legfrissebb adatsort:
 www.kansascity.com/2013/04/13/4178849/chiefs-updated-salary-cap-figures.html#storylink=rss


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Peterke!ulpianus
Tőled azért valami érdemibb választ vártam volna, nem ilyen húzz innen, únlak jellegűt. Nem is azért, mert ez egy fórum, nem pedig topicok gyűjteménye, ahol egy csapat fan-je mondja meg, hogy melyik topicban beszélgessek akár én, akár Vipera, hanem azért, mert egyszerűen érdekelt volna a válaszod, mert amit Viperának írtál az engem még nem győzött meg. De mindegy, tényleg hagyjuk. Amúgy mintha az utóbbi időben türelmetlenebb lennél. Pedig a Chiefs javul, úgyhogy nincs rá ok. 😊

A nevem egyébként nem Peterke, hanem Peterk. "E" nélkül. A "k" a vezetéknevem kezdőbetűje. Nem örülök neki, jobban tetszene a te verziód, de sajnos 3 dekáddal már "odébb" vagyok. 😕peterk2005
Én sokakat becézek. Volt aki át is vette utólag nickre. Nem sértegetni szoktam. Többet nem hívlak így, peterk2005. Nem bántásból írtam.
Te magad is Black_Addert Viperának hívod (ezt is például én varrtam rá). Vagy én sem sértődöm meg ha ulpinak hívsz/hívtál, vagy más annak hív.

Viszont a PFF új képlete nem Chiefs téma. Ezért kértem tomit (tomi-tomi), hogy hagyjuk abba itt. Lerágtuk a Chiefs részét. Már csak ismételtük magunkat. (Neki sem "mondtam meg", ahogy írod, csak kértem.) Normális hangnemben kértem (nem türelmemet elvesztve), meg is értette. Rendes volt. Vipera (Black_Adder) külön kérés nélkül is megértette.
Te ellenben csak azért is folytattad. Igaz, célzol rá, nem vagy köteles foglalkozni vele, hogy én mit kérek, vagy bárki más mit kér, vagy mond. Nyílt fórum, ha akarod örökké percenként is beírhatsz amit akarsz. Ami elvben igaz is, csak nem illik. Főleg mikor megkérnek, hogy ne folytass valamit. És tényleg nem tartozik a topcihoz.

Azt végképp nem értem, hogy itt vagy te, Vipera és tomi. Illetve egy téma, ami ennyire érdekel titeket. Akkor miért nagy kérés, folytassátok máshol? Illetve miért nem teszitek? 32 ilyen cikk született, nem is a Chiefs a kedvenc csapatotok. Érted? Még jobb is lenne a vita, ha olyan játékosokról beszéltek akik kedvencek is, jobban is ismeritek őket, a teljesítményüket. Valamiért mégsem teszitek, hogy parázs viták folynak több csapat játékosairól. Vagy akár magáról a PFF értékelő rendszeréről, annak használhatóságáról. Mintha mégsem érdekelne senkit a téma maga. Ehhez képest kérlek meg most is újra, hogy máshol vitázzatok ilyen ügyekben, illetve ebben a konkrét témában. Nem miattam, hanem mert ez a Chiefs topic. Én szívesen vitázom értelmes dolgokról, de ez nem az, és már meg is vitattuk. Legyen vége.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 658 — The only discipline that lasts, is self discipline
Peterke!ulpianus
Tőled azért valami érdemibb választ vártam volna, nem ilyen húzz innen, únlak jellegűt. Nem is azért, mert ez egy fórum, nem pedig topicok gyűjteménye, ahol egy csapat fan-je mondja meg, hogy melyik topicban beszélgessek akár én, akár Vipera, hanem azért, mert egyszerűen érdekelt volna a válaszod, mert amit Viperának írtál az engem még nem győzött meg. De mindegy, tényleg hagyjuk. Amúgy mintha az utóbbi időben türelmetlenebb lennél. Pedig a Chiefs javul, úgyhogy nincs rá ok. 😊

A nevem egyébként nem Peterke, hanem Peterk. "E" nélkül. A "k" a vezetéknevem kezdőbetűje. Nem örülök neki, jobban tetszene a te verziód, de sajnos 3 dekáddal már "odébb" vagyok. 😕


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
szerintem jó lesz itt.
Lehet a 3-4 jobban fekszik neki.

gondolom nem kapott nagy pénzt

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Akeem Jordan is illik a sorba, amit lentebb vázoltam. kisméretű ILB, de egy RBt földre tud vinni. Philadelphiában is STben játszott leginkább eleinte. Volt mindhárom LB poszton csere, többször kezdő. Megbízható, rutinos jómunkásember, nem több.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
És még egy LB

Akeem Jordan követte Reid-et és Kansas-be igazolt.

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Leigazoltunk egy újabb ILBt. Zac Diles személyében. Nem hiszem, hogy ő lesz a megoldás LILB posztra (egyetlen gyenge pont a védelem kezdősorában), de nem szokás LILBnek extra minőséget hozni. Ezen a poszton nagyjából elég amit Belcher UDFAként tudott, ha felé megy a futás, akkor nekirohan a HBnek, FBnek, és földre viszi. A többi esetben segít egy blokkot megenni, vagy passz esetén mindegy, zónázik, de úgyse rajta múlik a lényegi része a pass defensenek. LILB is fontos, de nem kell elit játékos ide. Persze más kérdés ha a TE covert rábízzák, mert attól még a futás elleni kiemelt játékot hoznia kell. ÉS így együtt már nem elég akárki. Valamint persze nem hátrány ha Te'o szintű játékos áll ott is, csak nem feltétlen szükséges.
Azért írtam ezt le, mert ez mozgatja a szálakat. Hoznak egy pár srácot kvázi ingyen, és hátha egyik megtetszik, beválik. Ha mégsem, akkor draft közepe. Ha ott nem találnak, akkor hatodik/hetedik kör/Udfa megint 3 jelölt. Aki nem vált be, azokból kiválogatnak STbe pár srácot, a többi kuka.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
GM játékban vasárnap esti draftra keresnék egy vésztartalékot.(21órai kezdés)

95% hogy nem kell részt venni benne csak ugye az ikrek bármikor átszabhatják...
jelentkezőket pm-ben várom

bocs az offért de talán elfér itt

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Studebakert pont ezért rúgták ki, mert nem lesz zóna alapú defense. Igazából ebben nem Reid dönt. Hanem a DC Bob Sutton. Az úgy nem igaz, hogy nem fognak zónázni, ez LB sor, nyilván fognak. Viszont sokkal hangsúlyosabb a blitz OLB poszton. És Studi OLB, ne keverjük ILB posztra őt. Studebaker baja az, hogy ő máshoz nem ért. És zónában sem király, csak nincs elveszve.

Jelenleg LILB Cory Greenwood a kezdő papíron. Ő egy kiemelkedően jó adottságokkal rendelkező LB. Gyors, robbanékony, erős, és nagyon intelligens, hajtós, agresszív játékos. Nincs gyenge pontja igazán. Bár nem is elit. Ellenben Kanadában játszott, ott is draftolták (1/3 asszem), csak elhoztuk. Nekem ő a titkos kedvencem, STben száguldozik és akkorákat ütközik, hogy mikor csattan, gyakran felhördül a közönség, illetve az őt nem ismerő kommentátorok is rendre. Kiemelkedően okos, igazi vezéregyéniség. Ha megtanítják végre focizni lehet belőle kezdőjátékos. Playmaker, ezért is ő az RILB (Derrick Johnson) cseréje. Talán jobb lenne őt meghagyni cserének.

Mégis azt mondom, itt draft lesz. Ugyanis ha Sutton Berryt leveszi a TEről végre, hogy Berry játszhassa amit egyetemen, amiben ő a legjobb, a mindenes Joker safetyt, akkor valakinek fogni kell a TE-et. Tehát olyan ILBt (prospect listán OLB) érdemes nézegetni, akik gyorsak, mozgékonyak, és képesek lekövetni egy ilyen játékost. Például játszottak safety poszton (Ogletree, Greene pölö), vagy láthatóan képesek a feladatra.
Ezzel egybevág, hogy az ILBk "mennek össze". Pár éve még a 240-250 font volt ideális, ma már inkább a 230-240, de inkább 240 alatt. És ilyen ex safety mindig van, aki "túlgyúrja" magát és LB lesz 6'0-6'2 magassággal. A mai pass happyben ezek a srácok jobban terjednek mint a LEO (Elefánt stb) posztok. Amolyan válaszként az egyre jobb és több szerepet kapó TE játékra. Amiről tavaly írtam cikket vagy mikor, nem mennék bele.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Azt hittem az valami kacsa hír :SJanek
A másik kedvenc csapatodnál dolgozik egy ex-kacsa 😛


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Azt hittem az valami kacsa hír :S

több mint 11 éve
Bébé Philadelphia Eagles 6 501 — rabszolga
Ha nem a LB sor fog zónázni akkor Studebaker szerepe limitálódik ST-re?
Ezért jött Zombo?
Vagy inkább drafton jön valaki?Ki lesz a kezdő LILB?Janek
Andy már nincs itt. Április 1jén cut-olta Andy.
Azért az is milyen, hogy játékosként 2x rúgnak ki és mind2x ugyanaz az edző. És lényegében úgy, hogy éles meccsen nem is ad lehetőséget neked. 😀
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ha nem a LB sor fog zónázni akkor Studebaker szerepe limitálódik ST-re?
Ezért jött Zombo?
Vagy inkább drafton jön valaki?Ki lesz a kezdő LILB?

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Charlie Weis szerint neki is van egy Dexter McClustere a Kansas Jayhawks csapatánál. Tony Pierson, aki még gyorsabb is mint DexMex.
Ezzel kapcsolatban utalt egy nemrégen írt elméletre, miszerint McCluster nemcsak kiváló HB, hanem pont olyan jó WR is, és ez milyen hasznos külön is. Ráadásul felhívta a figyelmet rá, hogy Jamaal Charles 2010ben a kezei alatt majd' 500 elkapott yarddal zárt, ami nem a véletlen műve. Jobb elkapó, mint legtöbb HB. Attól függetlenül, hogy tudjuk milyen amikor fut.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
nem hiszem, hogy a 2/2 után 1/1-re is QB jönne, egy uborkaszezon alatt.Amadeus91
Adtak két második kört egy Alex Smithre, akinek van két éves szerződése, és padozik két évig?ulpianus
Főleg hogy Chase Danielnek is 10 milkás szerződést adtatok, 3. QB-nak kicsit húzós lenne 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Peterke!

A téma csak látszólag szól a Chiefsről. Igazából a PFF új rendszeréről szól. Nem igazán érdekel, hogy valaki nyolcadszorra megkérdezi magától, mi lenne ha a 2 kisebb lenne mint az 1? Nem kisebb. Menjetek máshová hámozni a semmit, azzal nincsen gond. Például ajánlom a neked is kedves Broncos topicot. Vipera vetette fel a cikket amúgy is, alig várja hogy valakivel beszélhessen róla hosszasan. Remek lesz, meglátod. Új nevek is lesznek, van 32 ilyen cikk, Broncos is van. Grátiszként tudok még hasonló parasztvakító cikkeket, szeptemberig ellesztek vele, tök jó lesz.
_______________________________________________________


Ryan Lilja (G/C) visszavonult szezon végén. Most mégis felhívta a Chiefs, hogy esetleg egy évet még játsszon. Lilja átgondolja a dolgot, állítólag hajlik rá, hogy megegyezzenek.ulpianus
Ez mennyiben hat ki az 1/1-es OT pickre?
Én alapból már egy ideje úgy gondolom, hogy egy 1/1-es Lotulelei pick sem volna meglepő, látva a DL állapotát és tudván, hogy Jackson hiába ment bele fizucsökkentésbe, jövőre vélhetően megy, ahogy idén Dorsey távozott. OT vagy DE draft? Tudja a fene.. Bár Albert szénája is nagyon kifelé áll.Stez
Ryan Lilja egyrészt nem írt alá. Csak megkeresték, és belsős infó szerint (akit komolyan veszek), erősen elgondolkozott rajta. Lilja 31 éves, azért döntött a visszavonulás mellett, mert háta komolyan sérült, de a térde gyakorlatilag szétment, komoly fájdalmakkal játszott a végén már. Illetve egyéb sérülései is voltak (nagylábujj, könyök, váll), de ezek nem komolyak, rendbe tehetők szezonkezdetre.

Másrészt Lilja valóban nem OT. Az OT kérdés az, hogy Albert vagy 1/1 (Joeckel/Fisher). Nem fog sem Albert, sem Joeckel, sem Fisher Guardot játszani, és Lilja sem OT-t. Nem függ össze. Lilja Guard illletve tavaly Center volt, és elég jó. Egy meccse volt ahol rossz snapet adott vagy hármat, ellenben volt 10+ ahol jó volt. ÉS nincs csere centerünk. Hudson is eltörte a lábát tavaly. Ráadásul a drafton alig akad normális center. FA piacon nem találtak senkit. Ezért kell Lilja egy évre.

A DL állapota nézőpont kérdése. Dontari Poe őserő, de nyers. Mégis meglepően jól teljesített. Nem is igazán tudnék mondani az egész ligában senkit, akire ha lecseréled, upgrade lenne. Draftról főleg senkit.
Mike DeVito kiváló run stopper volt Miamiban, nem véletlen játszott NT-t is, ha kellett. És jó volt.
Tyson Jackson két-három éve az egyik legjobb 3-4es DE a ligában. Csak ő sem pass rusher.
A DL állapota egyáltalán nem szorul javításra, főleg hogy Bailey is kezdőszint, csak van 3 jobb így csere. Illetve van még cserejátékos ezen kívül is, bár ők már valóban back up szint egyértelműen.

Crennel problémája az volt, hogy nála zónázás van, és a DL+1 pass rusher ROLB (Hali) adja a nyomást a QBn. Esetleg az LOLB 25-30%ban. De nem volt egy ilyen DE vagy NT sem a csapatban, aki Halit segítette volna. Nála ez óriási gond volt. Ellenben Sutton az LBktől, a fixen a boxban játszó SStől, és a CBktől várja a blitzeket. LB estén is az ILB ugyanúgy, mint az OLB. ÉS nem 4, hanem gykran 5-6 blitzelő indul. (Néha 7 vagy 8 is, ahogy máshol is, de a lényeg a 4 és 5-6 között van arányában).
Márpedig nézzük végig, amit két éve egyre inkább szajkózok. Hali elit blitzer, Justin Houston szintén (nem kellene zónáztatni meg embereztetni 70%ban, hatékonyságban Von Miller szint volt statban (ő egyedül a ligában), csak keveset mehetett rohamra). Derrick Johnson Top 15ös prospect volt mint Blitzer LB. Igaz már akkor is fő erénye volt, hogy ehhez képest futás ellen is kiváló és zónázni is tud megbízhatóan (egyedül a Front7ben), de elsősorban blitzer, csak nem használtuk ki. Másik ILB nem tudom ki lesz. Egyelőre Greenwood, ő igazából back up, itt sztem lesz draft. SS Berry, akinek a blitzhatékonysága kiemelkedő (láttam statot és liga második volt CB+S közt 2010ben rookieként, aztán sérült, és most megint jó volt), már amikor blitzen van. Csak Crennelnél sosem volt szinte. Nickelback az az Arenas volt aki a Bamában is blitzmenő volt, annyira robbanékony fizikális és agresszív. Viszont ő csere lesz, és jön az Arenasnál is keményebb és agresszívebb Dunta Robinson. Nem véletlen pont ő.
Én azt mondom, ez a válasz. Nem pedig egy Justin Smith, JJ Watt leigazolása, ha egyébként sincs olyan elérhető. Suttonnak nem is kell. Más kérdés, hogy mennyit gyengül a front mögötti terület levédekezése ennyire agresszív védekezéstől, vagy a secondaryre háruló nagyobb felelősség, más játékstílus (sokkal több emberezés, keményebb jammelés). Illetve az egész miként fog működni. Vagy épp milyen lesz Sean Smith, és így tovább. Ellenben a DL sztem kész van. 2 gap lesz, run stopper sor, és passz esetén nyomják össze a zsebet, a pass rush mások dolga. Aztán hogy jövőre mi lesz Tyson Jacksonnal, az neki a tavalyihoz képest újra szerződés év lesz. Ha bizonyít, akkor marad, ha nem, akkor jövőre is van draft. Miért most hoznának a nyakára valakit. És miért főleg 1/1re? Hogy legyen 3 starter DE nagy pénzért? Cserejátékosnak, projectnek hozhatnak valakit, mert sok lyuk a támadók közt sincs, és a DE(DT) felhozatal elg erős, lehet szerencsénk. Legalábbis én úgy látom, hogy kezdőjátékos már nem fog érkezni a falba.

Dorsey más eset. Én előre mondtam, hogy Mindkét DE is távozhat, de egyik biztosan, és az inkább Dorsey lesz. Nem írom le újra hosszasan, de ez számomra nyilvánvaló volt. Meglátjuk, hogy a '9ers mihez kezd vele, NT lesz lehet. Itt is volt erről szó régebben, de aztán maradt DE.

Lotuleleinek komolynak tűnő orvosi problémája van. Én kizártnak tartom, hogy a GM Dorsey, akinek mániája a BPA, ilyen kockázatot vállalna. Amikor vihet Joeckel/Fisher szintű embert is, ahol a kockázat jóval kisebb. Arra várnak, hogy Albertért valaki fizessen. Illetve ha befut egy komoly ajánlat az 1/1ért, akkor Albert maradhat. De nem igazán akaródzik senkinek sokat adni 1/1ért.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Stez SMU Mustangs 43 239 — Whoops, looks like something went wrong.
Ryan Lilja (G/C) visszavonult szezon végén. Most mégis felhívta a Chiefs, hogy esetleg egy évet még játsszon. Lilja átgondolja a dolgot, állítólag hajlik rá, hogy megegyezzenek.ulpianus
Ez mennyiben hat ki az 1/1-es OT pickre?
Én alapból már egy ideje úgy gondolom, hogy egy 1/1-es Lotulelei pick sem volna meglepő, látva a DL állapotát és tudván, hogy Jackson hiába ment bele fizucsökkentésbe, jövőre vélhetően megy, ahogy idén Dorsey távozott. OT vagy DE draft? Tudja a fene.. Bár Albert szénája is nagyon kifelé áll.

több mint 11 éve
peterk2005 udvari bolond Indianapolis Colts Stanford Cardinal 23 658 — The only discipline that lasts, is self discipline
Itt jön a lényeg. Köze nincs ezen IRL szerződéses számoknak ahhoz, amit a cikk megállapított. Még nagyságrendileg sem stimmel. Nem lenne baj, ha kicsit eltérne. Nem várható el senkitől, hogy leírja centre pontosan. De amikor 900k-et írnak és valaki 7.2 milliót kap, na annak semmi köze egymáshoz. Ez nem 8-10%, amire visszautalsz, ez 800%. És most megkérlek, itt zárjuk le a témát. PMben írhatsz, vagy a Pats topicban folytassuk. Itt ne. Köszönöm.ulpianus
Miért ne? A Chiefsről szól, és érdekes amit írtok. Amúgy is, uborkaszezon van, mi másról lehetne beszélgetni? Hogy érkezett megint 2 training camp body aki úgysem éri meg a rostert? 😊

A PFF listát én is nézegettem egyébként, ezért is érdekel minden vélemény. Megmondom őszintén, én nem látom a problémát abban, hogy egy játékos "teljesítmény alapú értéke" drasztikusan elüt a piaci értékétől. Mert szerintem ez a stat nem erről szól. Egy ilyen statisztikát nyilván statisztikai módszerekkel állítanak össze. Azaz, mondjuk - csak mondjuk, nem tudom, hogy így csinálták-e - veszik a teljes NFL csapatrészenkénti teljes cap value-ját (mondjuk összeadják, hogy a 32 csapat összesen mennyit költ oline-ra), majd néhány teljesítmény mutató alapján sorbarakják a teljes NFL oline embereit. És utána ezt dollárosítják az előbb említett cap value-hoz viszonyítva. Így kijön, hogy - feltételezve, hogy a teljesítmény mutatókat elfogadhatóan választották ki - egy adott játékos abban az idényben elméletileg mennyit ért a pályára tett teljesítménye alapján. A szám nyilván nem lehet pontos, hiszen képtelenség néhány teljesítmény mutatónál többel dolgozni ekkora mintán. Egy scout, egy edző, aki le akar szerződtetni egy játékost, nyilván sokszor annyi paramétert vesz figyelembe az adott játékos esetén, és így természetes, hogy sokkal finomabban tudja megállapítani egy játékos értékét. Arról nem is beszélve, hogy a piaci érték sem egy kőbe vésett dolog, hiszen ugyanaz a játékos többet ér, ha sok csapat keres játékost a posztjára, mintha telített lenne a piac azon a poszton. Szóval a statisztika ettől még nem rossz, csak nem arról szól, hogy Hali értéke konkrétan tényleg annyi-e amennyi. Inkább csapatrészekről ill. teljes csapat szinten mond valamit. Ha egy csapatrész minden játékosa a cap value-ja alatt teljesített, akkor az a csapatrész igen jó eséllyel nem volt jó az idényben. Ha fölötte, akkor meg jó eséllyel jó volt, akkor is, ha akad 1 ember aki nagyon alul teljesített a pénzéhez képest.


“Pressure is something you feel when you don't know what the hell you're doing.” (Peyton Manning)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Ryan Lilja (G/C) visszavonult szezon végén. Most mégis felhívta a Chiefs, hogy esetleg egy évet még játsszon. Lilja átgondolja a dolgot, állítólag hajlik rá, hogy megegyezzenek.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
tomi!

Nem azt írták hogy "Hali nem volt jó tavaly." Azt írták, hogy Hali értéke 3.6 millió dollár pontosan. Tehát nem viszonyszám, hanem tény, adat. (Halkan megjegyzem Tamba Hali 9 sacket ért el 15 meccsen, és a többi, szal még csak nem is igaz, hogy rossz volt. Vagy ha igen, mert nem minden az egyéni stat, az 1/1 is számít. Akkor viszont Justin Houston sem érhet a cikkben szereplő négyszer ekkora összeget (12+ milliót.))

Tehát a PFF dollárban kifejezte Tamba Hali értékét. És újra leírom, a PFF cikkírója maga vonta ki az IRL, tehát valódi életben Tamba Halinak adott szerződésben rögzített összegből ezt az általuk kiszámolt virtuális szerződésösszeget. Ez a cikk alapja. Nem én vetettem össze hibásan az IRL szerződésekkel. Ők maguk nemcsak hogy ezt tették a cikkben, hanem nem is tettek mást. Erről szól a cikk. Nem mondhatod, hogy két külön dolog. És nem igaz, hogy két külön szezon. A 2012es szezon utáni állapotról beszéltek. Vagyis a szezon lezárulta utáni pillanatban kiszámolták ezen összegeket. Hogy mennyit is ér szerintük adott játékos, ha minden a szezonban elért statisztikájukat dollárosítjuk. Oké.

De honnan lehet tudni, hogy mennyit is ér adott játékos valójában? Ebben szerencsénk van, nem mindenkinek van/volt szerződése. De a cikk elkészülte után kaptak. Kapott Dorsey, kapott Maneri, kapott Jackson.

Itt jön a lényeg. Köze nincs ezen IRL szerződéses számoknak ahhoz, amit a cikk megállapított. Még nagyságrendileg sem stimmel. Nem lenne baj, ha kicsit eltérne. Nem várható el senkitől, hogy leírja centre pontosan. De amikor 900k-et írnak és valaki 7.2 milliót kap, na annak semmi köze egymáshoz. Ez nem 8-10%, amire visszautalsz, ez 800%. Az nem egy kategória.
És most megkérlek, itt zárjuk le a témát. PMben írhatsz, vagy a Pats topicban folytassuk. Itt ne. Köszönöm.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Igen, valóban arról van szó, hogy szerintük ennyit ért a 2012-es teljesítmény. Szerintem is az egyik legjobb mérce a valós piaci ár; ennyit fizetnek neki, ennyit ér.
A PFF értéke a múltra vonatkozik, a piaci ár viszont a múltból kiindulva (arra alapozva) jövőbeni elvárást testesít meg. Ennyiben mindenképpen van alapja az ilyen jellegű összehasonlításoknak. Ezt szeretted volna megvenni, a valóságban ezt kaptad érte. S ez a megközelítés szerintem nagyon fontos, mert egyéni szinten a piaci árat sok minden torzíthatja. Valami kontroll nem árt, és az sem baj, ha nem absztrakt skálán, hanem az eredeti mértékegységben mutatják ki a (vélt) különbséget.
Az a különbség, amelyet például Halinál kérsz számon, az nem ebből a gondolatból származik. Eredendően a PFF szerint Hali nem volt jó tavaly. Ezzel lehet vitatkozni, hibásnak gondolni stb. (Erre mondtam, hogy magam sem értem sokszor az értékeiket, szerintem is sokszor tévednek.)
Tehát ne keverjük a kettőt. Van egy jó értékelési rendszer, amelybe szerinted rossz kiinduló értékek kerültek be. Ettől nem a rendszer lett rossz, csak az adat a hibás.
Ezeket a számokat úgy érdemes inkább nézni, hogy a legszigorúbban korlátos erőforrást milyen hatékonysággal használja fel egy-egy csapat. Ha valakire kiadod a lehetőséged 8-10%-át, akkor ott nagyon kevés tered marad a hibázásra.

Érdemes például azon elgondolkodni, hogy mennyire üdvözítő egy csapat számára, ha a kezdő irányítója milliókkal teljesít az ára alatt és a csere QB ezt egy 700 ezres plusz teljesítménnyel tudja ellensúlyozni.

Szóval, gyerekcipőben jár még ez a mutató, sok mindent lehet rajta javítani, sok mindent még az olvasónak kell tovább gondolnia. De az alapötlet nekem tetszik.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Az egész hozzászólásodból számomra az jön le, hogy életedben nem hallottál a reach és a steal fogalmáról.tomi-tomi
Van fogalmam ezekről. Megpróbálok rámutatni.

A PFF mit állít a cikkben? Hogy megadják a játékosok piaci értékét dollárban kifejezve. Nem arról írtak tehát, hogy több-kevesebb, steal-reach, vagy kategóriákat adtak meg (mondjuk 1-10, A-F közt, vagy back up-starter-elit). Hanem pontosan dollárban kifejezett összegeket számoltak ki. És azokat egyszerűen kivonták az IRL szerződések összegeiből. Így tehát az IRL összegeket sem én hozom a képletbe. (És most itt hagyjuk, hogy egy szerződés miként áll össze. Valamint a többi okot, hogy ez miért nem ennyire egyszerű.)
Akkor már engedtessék meg nekem, hogy erre reagálok, és nem valami másra. Itt pénzösszegekről van szó. Elméletiről, de akkor is.
Az általuk írt játékosok általuk írt számait vetettem össze azzal, amit aztán a piac valóban adott is értük. Mert mi más alapján ellenőrizhetnénk egy elméleti piaci árat, ha nem a valós piaci árral összehasonlítva? Értem, hogy nem azt mondják, ennyiért fog elkelni Brady Quinn. Csak azt mondják ennyit ér. A többi a csapatoktól függ.
Ellenben szerencsénk van. Mert nem egy játékos a cikk óta kikerült a piacra, és így megtudtuk a pontos összegeket. És nem stimmelnek. Nem az a gond, hogy van eltérés mondjuk 10%ban. Az egyértelmű. Hanem még vetminimum mellett is duplája, majd feljebb négyszeres, nyolcszoros eltérést találunk. Ez tehát nem hibahatár kérdése. Nekem egy olyan képlet, ami többször bizonyíthatóan nagyságrendi tévedést ad eredményül, nem elfogadható. Így honnan tudjam, hogy a legközelebbi eredmény jó vagy épp megint téved a képlet? Nem azzal van bajom, hogy nem túlértékelt pár felsorolt játékos, vagy épp alulértékelt. De ez a kiszámolósdi így nem jó. Ez biztos. Tejesen random eredmények jönnek ki.

Értem miért kell a PFFnek ilyen hatásvadásznak lenni. Pénzt kell keresniük, nem írhatnak csak nyilvánvalót, az megvan máshol is. És a számok, statok, táblázatok, diagramok, toplisták jutnak el a legszélesebb közönséghez. Itt a bowl.hun is a power ranking, mockdraft népszerűbb mint egy bármilyen igényes cikk. De nem mindenkinek elégítik ki az igényeit, mert ezek többnyire torzítanak. még ez sem lenne baj. Viszont az ominózus cikk számomra már elfogadhatatlanul nagyot torzít. Erre hívtam fel a figyelmet.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
tomi-tomi 5 058 — Patriots fan
Hagyjuk talán a szólamokat és közhelyeket. Ennyivel tiszteljük egymást.

Akkor mondhatjuk egy módszerre, hogy "van benne hiba, semmi nem tökéletes" ha 90-95% fölött helytálló, ízlés szerint, de vannak hibái. Ez nem tudomány, elfogadjuk.
Mit is állít a cikk? Azt, hogy ők pusztán tackle és passzolt yard számokból megmondják a tuti dollárban kifejezett értékét mindenkinek. Oké. Nézem cikket és ezt látom:
Dorsey 800k. Valóságban ennek többszöröse, a niners vitte 3 millióért.
Tyson Jackson 900k. Ehhez képest most írt alá ő is. Mondjam mennyiért?
Tamba Hali (igaz, nem ért el 10+ sacket ahogy szokott, és amiért tavaly Istenítették ugyanitt. "Csak" kilenc sacket 15 meccs alatt) értéke 3.6 millió. Most komoly? Ha Hali kiment volna FA piacra, tehát nem kap 3.6 milliónál jobb ajánlatot? Vagy nézzük máshogy. Hali 3.6 millió, akkor a társa Justin Houston mitől 12.4 millió? Justin Houston négy Tamba Halit érne dollárban kifejezve? Nehéz komolyan venni.
Berry 1.7 milliót ér. Én azért azt mondanám talán volna olyn butus GM aki adna többet is érte.
A KC 2012es szezonjában két játékos süllyedhet elsőként a föld alá, Quinn és Cassel. A cikk szerint: Brady Quinn 1.5 millió helyett 2.2 millió, mert ő alulértékelt volt. Értem, de akkor miért nem kell senkinek? Miért nem kapkodnak utána a csapatok? Ők hülyék, de a PFF ezen cikkírója pedig megmondta hogy Quinn a tuti QB.
Még egy remek pozitívra értékelt emberünk akad. Akiről nem is kell tehát elmélkednünk, hogy mi lehet a dollárban kifejezett értéke, mert tudjuk. Steve Maneri a KCben keresett 500k-t a cikk szerint 1.1 milliót ér. Ehhez képest idén kap a Beasrtől 630k-t. Aminek egyébként az a z oka, hogy nem is kaphatott volna 500-at.

Ne folytassuk. Láthatóan csődöt mond a képlet vagy módszer vagy bármi ez. Van benne ami magyarázható. De mégis milyen módszer az, aminél keresni kell az esetlegesen kijött jó eredményt? Rossz módszer, komolytalan. Az nem hibahatár, hogy több mint a fele rossz, és ezek jó része is nagyságrendi tévedésekből áll.ulpianus
Ne haragudj meg, ulpi, valamit teljesen félreértesz vagy félremagyarázol.
Miért kevered össze egy játékos piaci árát a pályán nyújtott teljesítményét kifejező virtuális értékkel? Úgy teszel, mintha a piaci ár minden esetben 100%-os pontossággal fejezné ki, hogy milyen a produktum minősége. Természetesen van kapcsolat, de azért Te is hallottál már olyanról, hogy áron alul jutott hozzá, túlfizette.
Ez a kísérlet pont ezt a különbséget próbálja számszerűsíteni. Külön ki is emelik, hogy ez az első próbálkozásuk, az értékek hozzávetőlegesek stb.
Azzal nincs semmi gond, hogy Hali teljesítményét többre tartod. A PFF grade-jei (melyek ennek a számításnak is a bázisát adják) számomra is megkérdőjelezhetőek sok esetben. De Brady Quinn-ről egy szóval nem állítja a 2,2 milliós teljesítmény, hogy ő a tuti QB! Pontosan tudod, hogy ekkora értékért általában milyen teljesítmény vásárolható az NFL-ben. Ez a viszonyszám (1,5M/2,2M) azt fejezi ki, hogy a KC vett egy backup QB teljesítményt, amely a valóságban egy jó backup teljesítményt hozott a PFF szerint. Miért kéne ettől Quinn után kapkodni? Ez csak a Te értelmezésedben jelenti, hogy Quinn a tuti megoldás. Maneri dettó. S hogy miért ennyi volt az ára a piacon? Mert mindenki az ilyet keresi. Remény szerint áron alul vásárolni. S mindenki rémálma az, ami Nálatok fordult elő Routt esetében, egy valag pénzt kiadni a (szinte) semmiért.
Az egész hozzászólásodból számomra az jön le, hogy életedben nem hallottál a reach és a steal fogalmáról. Pedig ez nyilvánvalóan nem így van.

"A nem kreatív elme fel tudja ismerni a rossz válaszokat, de a rossz kérdések felismeréséhez kreatív elme szükségeltetik."(Anthony Jay)
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Adam Teicher a KC Star szakírója (és bennfentes forrás) szerint Reidnek komoly tervei vannak Dexter McClusterrel. Mivel tökéletesen illik az általa kedvelt gyors robbanékony játékosok sorába, akik elkapás után hoznak yardokat. Főleg hogy DexMex HB is, tehát jobb mint bármelyik WR e-téren. Illetőleg Reid draftolni akarta második körben, de eggyel lemaradt.
Igaz, nagy varázsló DexMex, ha már nála a labda, az is igaz kiváló keze van elkapáshoz. Ellenben nincs tömege és (ezért is) sérülékeny. Ez volt vele a gond eddig is, nem a tehetség hiánya. Amikor játszik, akkor király.
Másrészt draftolni akarta. Andy Studebakert draftolta is, de kirúgta, így került ide. Studi volt az elsőszámú csere Hali+Justin Houston mögött (Justin előtt kezdő is), de mégis a minap kirúgták. (Tehát várható OLB draft, bár Edgar Jones aláírt ezzel egy időben, de ő STer volt legfőképp.)
Reid többször utalt rá, hogy DexMex fontos szerepet fog kapni, és logikus is, aki ismeri a rendszerét. Meglátjuk, kibírja-e a terhelést.


Állat vagyok, ami enni kér...