Kansas City Chiefs

29 feliratkozó

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Weaver azért annak idején eléggé kivette a részét a támadójátékban, elkapásban és futásban is. Ezt az oldalát meg DiMarco még nagyon nem villantotta meg 😊 De klasszikus FB-nek bőven jó ha Havili jó volt 😊Rataxes
Weaver "annak ideje" egyetlen szezon volt. Reid ott volt 14 évig. Ez hasonló, mint DiMarco esete. Jobb lett Weaver mint várták, és futtatták. Egyébként Hillis is így lett sztár HB a Brownsban. Odavitték FBként, és lepattantak róla a védők, meg átugrálta őket. De aztán mindkettő gyorsan belehalt ebbe az óriási taposásba.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Igazából tud DiMarco elkapni és futni is. Csak rá nem számítottak. STer lett volna. Eredetileg draftolak (visszahozták) másik FBt, csak TCben legyőzte. Aztán Hillis lett a powerback, amit meg is tartott. DiMarco beállt, mert Hillis sérült volt. És borogatta a LBket, tologatta a DTket, mint egy traktor.
Ő egyetemen FB mellett TE is volt (és egyik csapatkapitány, nem csak úgy ott volt), tud elkapni.

Az eddigi futásblokkok igazán minőségi, változatos, és másodpercre begyakorolt blokksémák voltak. Elég széles skálán, mindenre több variációval. Ez ment edzésen.
Reid azonban passzolni fog. Többet mint bárki. Ezért passzblokkot gyakorolnak orrvérzésig. Az persze messze nem olyan bonyolult. Többet kell rögtönözni, a védőknél van a kezdeményezés, vagyis hamar átkerül. Ellenben a futásblokkolás repertoár leszűkül. Egyrészt ezért is van sok draw futás. Ha passzt lát az ellenfél, tartson tőle, hogy lehet futás is. Ahogy a play actiont is az erős futójáték alapozza meg. Csak ez fordítva ugyanaz. Másrészt tényleg futnak is, amint megnyílik a lyuk. Ami pass rushnál megtörténik, a védőknek célja, hogy szétnyíljon a zseb. Ez a draw alapja. De ehhez nem kell FB. Illetve sok a dump pass futás, screen. Ezt előszeretettel hívja Reid End Zone közelében.
Végül pedig ha két RB van a pályán, akkor egyik FB, kivéve Reidnél, aki ilyenkor sokat hív Pro set felállást, ahol mindkét RB HB, és a QB két oldalán foglalnak helyet, vagyis a QB a center alól átvett labdával hátrál be közéjük. Ez azért jó Reidnek, mert mindkét HBjét bevetheti, és neki mindig van két elu backje (itt Jamaal és DexMex lesz), akik elkapni is tudnak. Így itt egyik vagy mindkét HB is mehet passz utat futni. A Pro Set tipikusan rövid passzra van kitalálva, erős külső futásokkal, WCOban szeretik is.
Ezért nincs két FB a rosteren. Pedig (máshol) ha sok a futás, és FB kell, akkor nem árt egy csere is. Le is sérülhet, és akkor mi lesz? Itt semmi nem lesz, mert eddig is alig alapoztak erre. Azért kell mégis, mert lesznek 4th&1 és hasonló power run helyzetek. és ott nem vetheted be McClustert. Jamaal tud belül futni, de nem zúzzák le a franchise futót darálóban. Ehhez pont elég egy ilyen DiMarco is. Érte nem kár. Megy STbe, és néha tényleg FBet játszik. Akkor megéri.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
jó volt.

csak nem használtuk

több mint 11 éve
pgabtb Philadelphia Eagles 10 171 — Eagles fan
Weaver azért annak idején eléggé kivette a részét a támadójátékban, elkapásban és futásban is. Ezt az oldalát meg DiMarco még nagyon nem villantotta meg 😊 De klasszikus FB-nek bőven jó ha Havili jó volt 😊

Eagles GM, GM game champion 2015 (Vikings)
Ex-Rataxes
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Ez így van nálunk is alig volt a pályán FB pedig még az Oline szar is volt ...

több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
FB ügyben hogy vagyunk?mirdal
Reid offense lényege a passz imádat. Valamint standard a 3 vagy több WR a pályán. Nem igazán van klasszikus FBre szükség. Vagyis nagyon ritkán. A Hillis fémjelezte power futások szinte alig lesznek. Belső futások is gyakran draw futások (passznak álcázott, passzblokk futás). Hillis szerződése le is járt, sérült is.

Patrick Dimarco tavaly jó volt, pár igen szép palacsintát bemutatott, de egyébként is szépen blokkol. A semmiből jött, olcsó is, van is még egy évig szerződése. Erre a pár playre elég egyedül is. STbe is jó egy FB, gyorsak, erősek, tudnak blokkolni (STben nagy kincs), és ütközni is. De igazából Reid elvan FB nélkül is, ha másra kell a hely.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 590 — Chiefs fan
FB ügyben hogy vagyunk?
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Igazából akiket hoztak, olyanok, mint akiket elküldtek. Vagyis ugyanott vagyunk, kivéve a CB sor, ami jobb lett. Mondjuk ilyen kerettel ez is elég, hogy egyben tartják.
Ott van amit Pioli mondott, hogy Bowe ha kér nagy lóvét (azt kapott), akkor már jobb tagelni újra, az olcsóbb. Bár azért olyan sokkal nem lett volna olcsóbb. Ráadásul akkor jövőre még jobb pozícióból tárgyal D-Bo, amikor több fontos embernek jár le a szerződése.
Mindenesetre a támadófalban nincs egy OT. Oké, én is ideszámolom már Joeckelt (vagy Fishert esetleg), most nincs. Viszont ha bust lesz, akkor mi értelme volt szétverni a liga egyik legjobb OT párosát? Mikor Winstonnak volt élő, és nem drága szerződése?
Bár ezek mind részletkérdések. A Chiefs ugyanott tart, mint 5 éve folyamatosan. Minden nagyon jó, de amíg nincs QB, mindegy az egész. Illetve amíg a Broncos elviszi a csoportelsőséget, nehéz lesz rájátszásba jutni. Ahhoz pedig stabil teljesítmény kell minden egységtől, hogy őket meg tudjuk állítani, nem elég néha királykodni. Vagy persze franchise QB, de én olyat egyelőre nem látok. Tehát hiába gyönyörködünk a rosterben. A cél nem ez.

OFF
mirdal!
Neked küldtem PMet GLB ügyben.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 590 — Chiefs fan
Az új FA politika szerintem kiváló. Eddig nem tudom, milyen okból nem így ment ez, igaz, nem is volt tényleg rá keret, de azért lehetőségek akkor is voltak, eredmények meg nem jöttek.

Csak így tovább!

Én lájkolom!

😊
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Ki mit gondol az új FA politikáról? Eddig évekig (Herm Edwards és Haley/Crennel) alatt nem is volt elég pénze a csapatnak, stadion felújítás, válság, CBA vita akármi miatt. Mindig volt ok rá, hogy Clark Hunt spóroljon. Valamint eleinte (2007től) tudatosan hagytak is cap space-t.Tavaly mondta először Hunt, hogy felőle lehet költeni végsőkig (120 millió) is, van elég pénze. Pioli azt mondta, ha lenne ember, költene, de QB kell, és egyik sem éri meg, vagy aláírt máshova.
_________________________________


Ellenben Reid hozta az ismert mentalitását, John Dorsey partnere ebben. Nem kell túlfizetni senkit, de nem is szabad olcsójánosokat igazolni. Pénzkeretet ki kell használni, azért van. Egész más a hozzáállás.
Speciális helyzetben vannak, mert bár új vezetéstől senki nem vár eredményt, de a Chiefs nem a szokott 1/1 rosterrel várt rájuk. Alig volt lyuk a rosteren. Bowe+Colquitt+Albert volt kulcsjátékos szerződés nélkül összesen. Kettő aláírt, ők is jó pénzért, nem cicóztak. Igaz megtehették a fent leírtak miatt. Alberttel tárgyalnak, addig is tagelték.

Most nézzük a rostermozgásokat, de nem önmagukban. Praktikusabb az egész képet nézni.

1. Avery
3 Possession WR volt de slot WR igazán egysem. Breaston és McCluster sem azok. Wylie inkább, de ő is sérülékeny, mint DexMex. 3 WR szélre akkor is túlzás, Breastont elküldték.
Hoztak helyette egy slot WRt. Donnie Avery nem a szakma krémje. De olcsóbb mint Breaston, és slot WR. Elkap szezononként 700 yardot, és pár TD-t. Mélységi célpont, ami külön fontos volt. A Coltsból két fő ok miatt kellett eljönnie, a pénzen felül, ami alap FA ügyekben. Egyik, hogy a Coltsnak semmi szüksége 4 ugyanolyan "törpe" elkapóra. Másik, hogy Avery elég yardot hoz, de sokszor elejti passzt. Túl sokszor. Ezért is nem kaphatott nagyobb összeget itt sem. Átlagban 2.8 millió/szezon, összesen 2.2 millió garantált három évre. Ez nem túl magas, de Avery nem is elit játékos. Ez alatt kezdőjátékost nem kapni. Ha jól teljesít, akkor azért nem hal éhen.

2. DeVito
Két kezdő DE volt a Chiefsnél. Várható volt, hogy egyikük marad csak. És az inkább a 2 gap játékban hatékonyabb, és egészségesebb, kicsit fiatalabb Tyson Jackson lesz. Mike DeVito tehát Glenn Dorseyt váltotta. Azért ő, mert a Jetsből Sutton mester ismerte, hozta magával. Igazából ugyanaz, mint Dorsey. Kiemelkedő run stop, nulla pass rush. Suttonnál a blitz a többiek dolga. Sokkal agresszívebb, mint Crennel. Elvileg tehát rendben. Kapott 4.2 milliós átlagot 4 évre. 6.2m garantált összeggel. Ettől azonban nem lesz több nyomás a QBn. Illetve Dorsey 3 milliós átlagért írt alá a '9ershez. Ami 1 milla eltérés. Persze Dorsey sérült minden évben egyre többet. Ráadásul DeVito NT csere is egyben. Végül sztem az döntött, hogy egy új vezetés sosem az előző rezsim játékosaival akar sikert elérni. (Ahhoz képest még visszafogottak is.) Nekem a lényeg, hogy van normális kezdő DE. Zavart volna, ha Dorsey elmegy és valami project jön csak.

3. Anthony Fasano
Leírtam Raiders topicban is. Tony Moeaki király TE, csak alig jön ki a kórházból. Ezért hozták tavaly Kevin Bosst. Viszont Boss is sérült. Kirúgták. Helyette jött Fasano. Aki 8 év alatt 4 meccset hagyott ki összesen. Jól blokkol, és elkapni is tud. Jómunkásember, megbízható kezdőjátékos. Ennek megfelelő pénzt is kapott. átlag 4 millió 4 évre, 4.5 milla aláíráskor. Boss 3.5-3.7 milliót kapott volna, de ő sérülékeny, ezért volt kicsit kevesebb. Tehetségben nagyjából ugyanott vannak.

4. Sean Smith
Tavaly a túl sokat (10milla) kérő Carr helyére hozták Stanford Routt-ot. 6 milliós átlagért. Aki nem vált be. Szezon közben kirúgták. De ettől továbbra is szétpasszolták a csapatot CB2 poszton. Most fél millával olcsóbban megszerezték a piac egyik legjobb fiatal CBjét. Tehát 5.5 milliós átlag 3 évre, 7.5 millió garantálttal. Sean nagyon magas, és megfelelően fizikális játékos. Bárkit le tud követni bármilyen úton, de néha képes nagyot hibázni is. Főleg az igazán elit speedsterekkel akad gondja. Nem túl gyakori ez, és magasságából adódóan jó ugrásaival, ha túlságosan nem szakad le, még ekkor is javítani tud. WR volt, elég jó kezei vannak, képes IT-t fogni kicsavart pózból is, vagy tömegben. Igazából nem CB1 lesz, az Flowers. A sebessége is megvan, csak túl fiatalon, félkészen került a ligába (most 25), még most is fejlődik. Én emlékszem, hogy Brandon Carr is ugyanilyen volt. Nem véletlen, hogy sok CB needes csapat őt akarta. Legjobb korban van, igazi tehetség, ha képesek befejezni amit elkezdtek vele, kiváló CB is lehet. Ehhez nálunk van a liga egyik legjobb DB edzője. Ez dobott az értékén, és ehhez képest elég jó vétel volt. De legfontosabb, hogy senki nem volt a keretben, aki Flowers párja lehetett volna. Smith legrosszabb esetben is lesz olyan, mint Miamiban volt.

5. Dunta Robinson
Mint a DeVito akta. Volt normális nickelback, Javier Arenas. De ő nem saját ember, ne az legyen, hogy beleültek a készbe. Tény, hogy Arenas erős közepes nickel, viszont Dunta kimondottan jó. Előnyös ha valaki itt szeret ütközni, és a blitzhez is kell agresszió+erő, márpedig itt mindkettő fontos lesz. Ő azonban túl sokszor feleslegesen is kőkeményen lezúz embereket. Élvezi, és látványos is, de büntetés van belőle. A pénze 3 évre átlag 4.6 millió, amiből 3.95
garantált tétel. Ez nem olcsó szvsz. Bár egy nickel ma már kezdőember gyakorlatilag. Ott érheti ez meg, hogy lesz Flowers+Smith mögött használható CB. Valamint csere safety sincs egyelőre Lewis+Berry mögött. Ha drafton sem jön, akkor ez is többek közt Dunta feladata.

6. Geoff Schwartz
OT kérdés bonyolult és volt róla eleget szó. Valamint leginkább Guard lesz Schwartz. Tavaly Lilja volt az LG, kényszerűségből Center lett, majd visszavonult, a háta végképp szétment. Jeff Allen rookie bár tehetséges, és művelt szép dolgokat, de egy ilyen erős falban a leggyengébb láncszem volt. Ezért egy évre hozták Geoff bátyót, aki OTből Guardra vált, ami természetes posztja. Egy év alatt 1.2 milliót kaphat, de van lehetőség a szerződésében hosszabbításra. Bár nem publikus, mitől lép érvénybe. Aztán meglátják, hogy Allen elég jó-e vagy, mi lesz.

7. Chase Daniel
Tehetséges QB, egyelőre komoly teljesítmény vagy lehetőség nélkül. Reid ért az irányítótokhoz, fogadjuk el. Nem volt olcsó, 3 évig átlag 3.3 milliót kaphat, amiből 4.8 millió garantálva van. Normális QB kell a Chiefsbe, ez mindent megérne. Ezért hoztak olyat, aki Alex kiesése vagy bénázása esetén nem csak elvan magában, bizonyítottan átlagos. Hanem akár képes jó teljesítményre is. Nem klasszikus back up. Keresik a kezdő QBt. Addig így lesz, amíg meg nem találják.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Ha már Dunta félig elismerte, hogy nickelback lesz, jöjjön Geoff Schwartz.
"Sztem jobb Guard vagyok, mint OT. Képes leszek kiszorítani Jeff Allent a kezdőből" (rookie LG).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
"Az ilyen fiatal srácokkal is meg tudok küzdeni a posztomért, ha kell. Én vagyok a jobb futballista, meg fogom mutatni. De végül is ez egy kellemes probléma. Akárhogy is, de mi adhatjuk a liga egyik legjobb secondary egységét, és talán ez a lényeg."
Önbizalommal nincs gond, az már biztos.ulpianus
Hasonlót nyilatkozott tavaly mikor Grimes-szal meg Asantével szerepelt egy CB-sorban.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Dunta Robinsont megkérdezte a KC sajtófelelőse, hogy mit szól a Sean Smith igazoláshoz? Amivel kihívója akadt CB2 posztra. Illetve eddig is Dunta sokak szemében safetynek vagy épp nickelbacknek tűnt.

"Az ilyen fiatal srácokkal is meg tudok küzdeni a posztomért, ha kell. Én vagyok a jobb futballista, meg fogom mutatni. De végül is ez egy kellemes probléma. Akárhogy is, de mi adhatjuk a liga egyik legjobb secondary egységét, és talán ez a lényeg."
Önbizalommal nincs gond, az már biztos.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Geoff Shwartz OL manus alá is írt.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Chiefs staying busy, visiting today with Vikings free-agent OT Geoff Schwartz, whom they are expected to sign.
Backupnak jönne v nem bíznak Allenben mint kezdő?empty taxi
Sztem utóbbi. Én eddig is vártam LGbe erősítést. Allen még fiatal, nem sértődik meg ha csere lesz. És jelenleg a kezdő OL leggyengébb tagja. Allen OT cserének is jó. Valamint OT cserének alapból ott van Stephenson, aki Albertet jól pótolta LOTként is, ROTként pedig Winstont, sztem ő elsőszámú cserének tökéletes ezután is. A kérdés talán az, kit érdekel egy kezdő LG poszt, és mennyiért?


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Chiefs staying busy, visiting today with Vikings free-agent OT Geoff Schwartz, whom they are expected to sign.
Backupnak jönne v nem bíznak Allenben mint kezdő?


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...
több mint 11 éve
mirdal Kansas City Chiefs 590 — Chiefs fan
Cassel 1 éves szerződést írt alá a Viks-szal.

Örülök én is, hogy legalább olcsón meg tudtunk tőle szabadulni. És azért annyira nem rossz QB ő, szorítok neki, hogy sikerüljön valami még neki az aktív pályafutása során.

Smith-t én is láttam, örülök neki, lassan tényleg összeáll egy jó kis csapat. Csak aztán valamit mutassanak is, nehogy megint lebőgés legyen! 😀

Go Chiefs!
több mint 11 éve
danyly Miami Dolphins Georgia Bulldogs 8 439 — Dolphins fan
Fél szemmel figyelni fogom ezt a csapatot a következő idényben (bár eddig is meg-meg néztem pár meccsét minden évben).
Én igen jó idényt jósolok a Kansas-nek.

Az életben nem az tragédia, ha valaki nem éri el a célját. A tragédia az, ha valakinek nincs célja.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Sean Smith CB 3 évre 18 milliót kaphat, 11 garantálttal. Reális, nagyjából hasonló volt tavaly Stanford Routt pénze is (sztem 5.5/szezon volt). Csak játsszon jól, akkor megéri. Brandon Carr jó volt, de őt azért engedték el, mert sokat akart és kapott talán 10 millió/szezont Dallasban, de most, ha jól tudom át is formálják a szerződését. Az tényleg sok, annyit Flowers sem keres (8 milla maximum körül).


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Három évre jött Sean, Smithék fia.szaba
Ez nagyon jó hír! Köszi!
Dunta Robinsonról akkor lassan kifejthetnék a hivatalos álláspontot.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
Janek Philadelphia Eagles Florida Gators 15 784 — Apu ökölbeszorított keze
Most mar csak tenyleg qb kerdes a jo szezon

több mint 11 éve
szaba Los Angeles Chargers 10 460
Három évre jött Sean, Smithék fia.
több mint 11 éve
ulpianus Kansas City Chiefs LSU Tigers 17 866 — Circus Maximus
Moeaki nem is üveg, hanem hajszálüveg.

Cassel meg. Jó hír, akármekkora pénze ragad bent. Nem is tudom minek árulták cserére, gondolom egy felkérés sem jött. Csak két éve kellett volna ezt meglépni.


Állat vagyok, ami enni kér...
több mint 11 éve
ghstzR New England Patriots Notre Dame Fighting Irish 1 279
Matt Cassel released by Kansas City Chiefs

mondjuk várható is volt 😀


több mint 11 éve
empty taxi Atlanta Falcons Georgia Bulldogs 36 276 — Lájkold a zsűrit!
Tony Moeaki underwent arthroscopic knee surgery after the season.
It's not a major procedure and Moeaki is expected to be ready for OTAs in May. But in the context of his entire injury history, it's a concern. He had a knee scope after the 2010 season, sustained a torn ACL that cost him the entire 2011 season and also battled injuries throughout his career at Iowa. It's at least partially the reason the Chiefs gave Anthony Fasano a four-year, $16 million deal soon after free agency opened Tuesday.


Madden hates me.
Trust, it f*cking hates me...