NFC North figyelő - 6. hét

NFC North - 6. hét

Bevezető:
NFC North utazásunk újabb állomásához érkezett. A Bears a Seahawkst fogadta, az előző héten parádézó Lions a Giants ellen lépett pályára, a sérülésekkel tizedelt Packers a Miamival nézett szembe, a Vikingset pedig a Sport TV képernyőjén is nézhettük "Amerika csapata", a Dallas ellen.

Vikings:
Randy Moss visszatért a Metrodome publikuma elé, és Favrenak sem kellett meccset kihagynia 18 év után. Ez a két fő gondolat, ami meccs előtt az eszembe jutott. Favre végig nyűglődött a héten gyulladt könyökével, alig edzett, de természetesen a pályán ott volt. Gonoszkodhatnék, hogy hát erre számítani lehetett, training campben is büdös volt a munka, játszani meg ugye jó, de hát nyilván nem erről van szó, Favre sincs vasból, egyre több sérülés nehezíti a játékát, de hát erre számítani lehetett ugye, így közel a 40-hez. Favre azonban öregen is jó, ezt már sokszor bizonyította, most is az első félidőben odavarázsolta a labdát Camarillo kezébe, aki az endzoneba bedőlve hozta a maradék yardokat. Camarillo sokak szerint alulértékelt és kevés labdát kap, most megszerezte első TD-jét idén. A touchdown előtt EJ Henderson szerzett interceptiont egy sisakról felpattanó labdából, és vitte vissza előnyös mezőnypozícióba. Ez egy egyenlítő TD volt, Roy Williams 15 yardos elkapását kellett egalizálnia a hazai csapatnak. Williams és Austin esetén számítani lehetett rá, hogy szétcincálhatják a Vikings védelmének amúgy is leggyengébb egységét (secondary), ez pedig hatványozódott Griffin kiesésével. Williams TD-jénél is szerintem elváltotta magát a D#. Az exdetroiti elkapó nem elégedett meg ennyivel, még a félidő vége előtt újabb hat pontot szerzett, egy 13 playből álló, 82 yardos drive végén. Az első félidőben a Dallas játszott jobban, kiemelném, hogy a Vikest sokszor váratlanul érte az, hogy Romo maga is előrevitte a labdát, 3 futásból 31 yardot haladva a labdával két negyed alatt. Két negyed után Favrenak csak egy rossz passza volt, azonban egy fumble miatti labdavesztés is a számlájára volt írható, passzai nagy része pedig Harvin felé irányult. Afelé a Harvin felé, aki robbantott a harmadik negyed legelején, egészen 95 yardos TD-re visszahordva Buehler kickoffját. Kleinsasser kulcsfontosságút blokkolt, de kellett hozzá Harvin sebessége is. 14-14, kezdődhetett minden előlről. A félidő után átvette az irányítást a Vikings, sőt a vezetést is. Adrian Peterson negyedik idei futott TD-jével 21-14re módosult az állás, egy 9 playből álló drive végén. Azonban ezt kiegyenlítette Dez Bryant, egy 31 yardos elkapott TD-vel, ami egy 10 playből álló drive megkoronázása volt, olyan driveé, amely során 4&1 szituációt is meg kellett oldania a Cowboysnak, konkrétabban Marion Barbernek. Az újabb fordulatot a meccsen remekül teljesítő Henderson második interceptionje hozta, hét perccel a lefújás előtt. Ebből akár TD is lehetett volna, de Randy Moss droppolta az amúgy pontosan a kezébe szálló labdát. Longwell jött így mezőnygóllal, nem is hibázott. Ez lett végül a meccsnyerő momentum, a Dallas nem tudott újítani, bár 6 másodperccel a meccs vége előtt még kétségbeesetten próbálták lateral passzokkal megnyerni a meccset, Romóhoz is többször visszajutott a labda, keresztben ívelgették át a labdát a pálya fölött, azonban végül Chad Greenway ráhasalt, pontot téve egy nem akármilyen összecsapás végére.

Lions:
Hát a Lionsnak nem sikerült a nyerő úton maradni, a New York Giants győzni tudott ellenük, Ez sem volt egy kiütéses vereség, azonban az annalesekbe csupán a 28-20as vereség kerül be. Ez volt a Lions zsinórban 24. veresége idegenben, ez NFL rekord beállítás. További gond, hogy Stafford után Shaun Hill is megsérült, Stanton állt be. Sérülése előtt Hil még azért adott egy TD passzt, ezúttal nem Calvin Johnson, hanem Burleson szerzett pontokat a passzjátékból. Na persze nincs Lions meccs Johnson TD nélkül (legyen az érvényes, vagy érvénytelen), a negyedik negyedben Stanton találta meg őt, a páros 87 yardos TD-t hozott össze. A meccs fordulópontja ezután következett, Deon Grant erőszakolt ki egy fumblet Burlesonon, majd vissza is vitte, ezután a meccsen klasszis teljesítményt felmutató Bradshaw futott 45 yardot (a meccsen 133at), és Jacobs vitte be a végső TD-t. A Giants oldalán jól működött a futó gépezet, a Detroitnál ez elmaradt. Dicséretet érdemel viszont a két 50 yardos FG-t értékesítő Hanson. A Lions oldalán most az lehet a leginkább aggasztó, hogy mikor érhet vissza Stafford, Stantonnál ugyanis kérdéses, hogy mennyi győzelmet tudnának szerezni a kék oroszlánok.

Bears:
Nem lehetnek boldogok a Bears szurkolói, folytatódott a rövid sorminta. Előző héten Collinsszal a kezdőben sikerült győzni, most visszatért Cutler, a győzelem azonban elmaradt. Kiegyenlített mérkőzést vívtak a felek, két negyed is döntetlen lett, egyet egy, egyet pedig egy safetyvel két ponttal hozott a Seattle. Cutler visszatérte a játékhívásban is változást hozott, jóval több lett a passzjáték. Ez sem akadályozta meg viszont Fortét, aki múlt vasárnaphoz hasonlóan most is touchdownt szerzett, hat yardos futásból. A Seahawks, akik előző héten vesztették el Deion Branchet az elkapósorból, elkapott TD-t szereztek, Butler halászta le Hasselbeck átadását. Eztán Forsett vitte be a labdát magával az end zoneba, majd Gould kozmetikázott az eredményen két, rá jellemző közeli mezőnygóllal, egy pontos hátránnyal vonulhatott a Bears így pihenőre. Az a Bears, ahol a passzjátékban Johnny Knox öt elkapásból parádés, 120 yardos statisztikát tudott felmutatni, legtöbbször őt kereste Cutler, de a szintén Vanderbilt alumni Bennettet sem hanyagolta el, sőt vasárnap Aromashodu is megvillant egyszer, egy 34 yardos elkapást összehozva. Aromashodut többen hiányolják, tavaly év végén ő volt a legjobb elkapója a csapatnak, Martz azonban nem favorizálja őt, mivel a slotban nem annyira produktív, és kevésbé jól blokkol. Ezt, hogy kevésbé jól blokkolnak, a Bears offense falára is rásüthetjük. Ez eddig többnyire csak Cutler egészségi állapotára nézve volt káros, most azonban pontokban is megmutatkozott. A már régóta a ligában levő Babineaux vitte a földre Cutlert a Bears saját végzónájában, ez a safety igen kellemetlen volt, és még örülhet a Mackónép, hogy Cutler összeszedte a labdát, és így lett csak safety TD helyett. Főleg, hogy ezután a Seahawks újdonsült futója, a Billstől érkezett Lynch is TD-t futott, egy yardról egy pazarul felépített drive végén. A Bears vesztett helyzetén Devin Hester kozmetikázott, 89 yardról visszahordva egy puntot. Chicagoi oldalról a legnagyobb érvágás Briggs hiánya volt, habár Iwuh 8 szóló és 1 asszisztált tacklelel úgy ahogy pótolta. Igazából ez egy szoros meccs volt, nem történt tragédia, az ilyen vereségek úgy vélem beleférnek. A Bears szurkolók minden bizonnyal csalódottak, Cutlernek minden bizonnyal fáj az újabb benyelt hat (6) sack, azonban öröm az ürömben, hogy a nagy rivális Packers ismét vesztett, és a Lionsnak sem sikerült győznie. A 4-2es mérleg nem ad okot kesergésre.

Packers:
Káromkodnak veszettül a Packers szurkolói, vagy ha nem, akkor fogadják elismerésem, én biztos nem lennék ilyen önmegtartóztató. Egymás után a második héten buknak el a fránya  hosszabbításban, a Skins után a Miami győzött ellenük. Rodgers ismét 300 yard felett passzolt, és ismét dobott egy picket. Ugyanakkor, talán megelégelve a futójáték hiányát, maga is vitt egy TD-t futással, ez volt az egyenlítés a negyedik negyedben. Ezen felül Jennings tudott még a statisztikai lapra felférni 133 elkapott yardjával, és TD-jével. Driver ma is szürkébbnek bizonyult, a Packersről pedig újfent elmondhatjuk, főleg passzoló csapat. A Miami azonban megmutatta, hogy a futás sem szégyen, viszont hasznos. Ronnie Brown és Ricky Williams egyaránt sokszor kapta meg a labdát, és éltek is lehetőséggel. A TD-ket azonban Bess és Fasano vitték. A Dolphins rúgója , Carpenter is remek napot fogott ki, mindhárom mezőnygólját belőtte, közte egy 53 yardosat, plusz a meccsnyerő 44 yardos rúgás a hosszabbításban. A Packersből nagyon hiányzott a védelemben Matthews, a támadók részéről pedig Finley. A Packers győzelem esetén utolérte volna a Bears, így azonban továbbra is a Medvék sarkában vannak, de hosszú még a szezon, bármi lehet.

A hét támadójátékosa:
Calvin Johnson. 5 elkapásból 147 yard, egy TD, ez lett elég a díjhoz. Knox és Jennings is 100 yard fölött kapott el, Knoxnak azonban nem lett TD-je, Jennings pedig több elkapásból kevesebb yardot kapott el, így jár a süvegelés CJ-nek.

A hét védőjátékosa:
EJ Henderson. Kétszer is elkapta Romo passzát, valamit rengeteg szerelést is bemutatott a Vikings linebacker sorának vezére, jár az elismerés.

A hét special teamere:
Devin Hester. "Anytime" visszatalált a helyes útra, 89 yardos TD-t hordott vissza punt után, a Bears szurkolók szempontjából sajnos, hogy ez csupán az eredmény faragására volt elég,  fordításra nem. A díj azért jár. Akárcsak Harvinnak. Megosztott elismerést adok oda, hiszen Harvin is visszahordott egy 95 yardos TD-t a második félidő elején, így igazságtalan lenne, ha  róla nem emlékeznék meg. Sokszor hetekig nincs visszahordott TD a csoportban, most meg lám, kettő is egy nap. Harvin a hét támadójátékosai között is szóbajött, de inkább itt emelném ki, nem különbséget téve a két kiváló returner között.

A hét jelenete:
Lehet, hogy fura, de Rodgers futott TD-jére szavazok ezúttal. A Packers a negyedik negyedben, közel az end zonehoz, ráadásul Grant IR-en. Nyilván passzra számítasz, de Rodgers maga futotta meg a TD-t középen, zseniális, ötletes playhívás volt ez, méltó a hét jelenete címre.

Rövid előretekintő:
Nyert a Vikings, vesztett azonban a Bears, vesztett a Lions, vesztett a Packers. Nyilván vért isznak a fiúk, hogy javítsanak a jövő héten. A Bearshez a Rézbőrűek látogatnak, a történelem  folyamán az indiánok előszeretettel gyilkolták le a Medvéket, meglátjuk, hogy amerikai futballban miképp lesz ez. A Vikings és a Packers pedig egy gyilkos összecsapáson mérheti össze erejét, mindkét csapatnak nagyon kell a győzelem, ugyanis egyik gárda sem azt remélte, hogy így állnak majd 6 forduló után. A Lions bye weeken lesz, jó alkalom lesz ez a sérült irányítók felépülésére, lehet, hogy két hét múlva már Staffordot is újra láthatjuk. Felépült játékost a pályára visszatérni látni pedig mindig örvendetes dolog.